In Poortvliet is in enkele jaren veel veranderd No 10 Dankdag 1958 Vissers uit Arnemuiden definitief naar haven Colijnsplaatl Kritiek van statenleden op subsidieverhoging Wit-Gelekruis Woensdag 5 november 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Zeeuwsch Dagblad De andere kant Geen sluitende begroting in 's-Gr a venpolder V erkeersmaquette in Renesse Waterleiding, elektriciteit en nieuwe bestrating MEER JONGEREN VOLGEN Poortvliet terecht trots TECHNISCH ONDERWIJS STRATEN SLOTEN Kerkklok roept tot danken Bungalowhotelpark in Renesse Raad Souburg beraadt zich over elf oude lichtmasten mee worden gezien Besprekingen in Den Haag Bejaarden te Sint Maartensdijk bijeen Statenlid H. IJssel stelt vragen over ontwikkelingskernen Prolestantg-Christelijk tTVENALS VERSCHEIDEN ANDERE bladen hebben wij het verhaal ge bracht van de Middelburgse stations- beambte, die zich verslapen had, waar door de reizigers niet op de normale wijze het perron konden betreden. j Dat de pers daarover schrijft spreekt j vanzelf. W zijn er zo aan gewend, dat onze publieke diensten normaal en op tijd functioneren, dat er direct consternatie ontstaat, als dat eens hapert. En con sternatie is nu eenmaal nieuws, omdat het van de regel afwijkt. Maar bezie nu eens de menselijke kant van het geval. Als we in een vergadering bij elkaar zaten, zouden we zeggen: steek nu eens de hand op, wie zich nog nooit ver slapen heeft. We weten zeker, dat er geen hand omhoog zou gaan. Want het is ieder wel eens overkomen. Op school kregen we in zo'n geval strafwerk, of moesten schoolblijven. In een bedrijf, waar we één der velen zijn, krijgen we een standje van de baas. En dan zijn er ook nog, die er heus in slagen, om te camoufleren, dat ze zich ver slapen hebben, omdat niemand het merkt. Maar als een stationsbeambte en dan net de man, die het eerst moest op komen, omdat hij ook het station moet opendoen, zich verslaapt, dan waait er watWant dat verslapen wordt publiek bekend. £)ENKT MEN WEL EENS aan de zware taak, die het spoorwegper soneel heeft, om onze treinen als regel zo punctueel op tijd te laten rijden en om het publiek zö te bedienen, dat er zelden reden is voor rechtmatige klacht Daarvoor zijn diensten nodig op allerlei tijden, de 24 uur van het etmaal door. Ook als er weinig perso neel is, moet de post bezet zijn. Dan krijgt men dienstroosters, waar een gewoon mens van rilt Ceen journalist niet, want die kent ook zoiets). Bij voorbeeld diensten, die aanvangen 'V 'mo"r'g'en's" tussen half 3 en 4 uur. Die onderbroken worden van 9 uur of half 10 tot 11 uur of half twaalf en dan weer voortduren tot 3 of 4 uur. Het hele gezinsleven, met onregelma tige maaltijden en alles meer, lijdt daaronder. De avond moet vroeg af gebroken worden, want er moet toch ook tijd zijn om te slapenHoe dreigt dan het gevaar, dat het voor komt, dat in de heel vroege morgen de wekker wel afloopt, maar niet ge hoord wordt. Het is goed, ook aan „die andere kant" van het verhaal, dat iemand zich verslapen heeft, te denken. De gemeenteraad van 's-Gravenpolder is bijeengeroepen voor a.s. vrijdag 8.00 uur 's avonds. Burgemeester en wethouders stellen voor de Bakkersstraat van trottoirs te voorzien. Ook wordt de gemeentebegroting voor 1959 aangeboden. In afwijking van vorige jaren zien burgemeester en wethouders geen mogelijkheid deze begroting sluitend te maken. In feite komt het tekort van de gewone dienst neer op een bedrag van ca. f 8.000,Dit tekort kan door het be drag van de batige saldi van vorige dienstjaren worden gedekt. In de eerste plaats achten burgemeester en wethouders de oorzaak van het tekort gelegen in de gebrekkige financiële ver houding tussen rijk en gemeenten. Dat ca. tweederde van de Nederlandse gemeenten op grond van deze regeling een extra- bijdrage uit het gemeentefonds moeten aanvragen tot dekking van het tekort op de begroting wijst daarop reeds voldoen de. Ook de onderwijskosten zijn de laat ste jaren enorm gestegen. Deze kosten, met uitzondering van het gewoon lager onderwijs, bedroegen in 1955 ruim f7600. in 1957 ruim f 10.721, en worden voor 1959 geraamd op ruim f 15.779,—. Inkomsten- posten ter opvanging van deze verhoogde uitgaven zijn niet aanwezig. De kapitaalsposten voor de stichting van een zgn. medisch-centrum, de restau ratie van de toren, de bijdragen in de restauratiekosten der Ned. Herv. Kerk, bijdragen in de elektrificatie van de zgn. onrendabele gebieden en de financiële af wikkeling van de kleuterschool, zijn voor memorie geraamd. Wat de inkomsten betreft is het ge meentebestuur geheel afhankelijk van het rijk. De uitkeringen uit het gemeente fonds, alsmede de rijksbelastingen, de op centen daarop en de compensatie-uitke ringen daarvoor bedragen in totaal ruim f 108.000,—. De meer eigen belastingen, rechten en contributiën, waaromtrent de raad in beperkte mate nog de hoogte kan bepalen, bedragen slechts ca. f3200,De overige inkomstenposten zijn slechts hu ren, pachten en enkele andere minder be langrijke posten. Een eigen financiële ge meentepolitiek kan dan ook h.i. niet wor den gevoerd. Van onze correspondent RENESSE. De nog jonge Vereniging voor Veilig Verkeer in Renesse legt een groot aantal activiteiten aan de dag. De werkzaamheden in het afgelopen jaar be stonden in hoofdzaak uit het geven van verkeerscursussen aan volwassenen in Renesse. Noordwelle en Ellemeet, het or ganiseren van bindingsavonden voor de leden en het op touw zetten van een Vei lig Verkeersrit voor motorrijtuigen. Nu het verkeersonderwijs op de scho len als een verplicht vak is ingevoerd is in een van de bestuursvergaderingen van Veilig Verkeer het idee geboren een ver- keersmaquette te bouwen, die zowel voor de scholen als voor de verkeerscursussen kan worden gebruikt. Het gemeentebestuur van Renesse stel de een kortgeleden ontruimde woning, die niet meer voor bewoning gebruikt kan worden beschikbaar, waar de ma quette opgesteld kan worden. De maquette beslaat een oppervlakte van 18 vierkante meter. De bedoeling is op de maquette alle mogelijke verkeers situaties zo getrouw mogelijk weer te geven. 4XEL Uitvoering „Concordia" Op dinsdag 11 en donderdag 13 novem ber zal de plaatselijke harmonievereni ging „Concordia" haar jaarlijkse uit voering geven in de zaal van „Het Centrum". Van een onzer verslaggevers POORTVLIET. Het bestuur van de Thoolse gemeente 'Poort vliet ziet zeker niet zonder zorgen de toekomst tegemoet. Er zijn enkele problemen, die zeer actueel dreigen te worden en dringend vragen om een oplossing. De voornaamste hiervan is wel de vraag, hoe, na het aflopen van de herverkavelingswerkzaamheden en als gevolg van de mechanisatie in de landbouw de vrijkomende ar beidskrachten aan de slag kunnen worden geholpen. Eenvoudig is dit probleem niet, want er is slechts weinig industrie op het eiland Tholen en velen zijn de mening toegedaan, dat, zal er straks werk zijn voor de bevolking van het eiland en dus ook voor de Poortvlietse bevolking, industrievestiging een noodzake lijke voorwaarde daarvoor is. en dan kan zijn op een Met die industrievestiging houdt dan weer een ander probleem verband, een aangelegenheid, die op sociaal en gees telijk terrein ligt: hoe zal de bevol king tot dusver vrij geïsoleerd le vend reageren op de verandering in levenswijze?. Hoe zal men de meerdere vrije tijd benutten, zal men in een maatschappij, die meer dan thans, door mechanische krachten wordt beheerst, arbeidsvreugde kunnen vinden, zal men zich aan deze veranderingen kunnen aanpassen en niettemin toch geen mas sa-mensen worden?. Zal het individuele verantwoordelijkheidsgevoel zich kun nen handhaven, ook dan, wanneer de routine in het arbeidsproces een grote re plaats gaat innemen? Men praat over deze vraagstukken op het eiland Tholen rruet elkaar en in on derlinge gesprekken van Poortvlietse raadsleden worden de problemen vaak diepgaand beredeneerd. Dat pleit voor de leidinggevende kringen in deze ge meenschap. Ziet men in Poortvliet de toekomst somber in? Is men optimistisch ge stemd t.a.v. de mogelijkheid van indus trievestiging? Het zou getuigen van een tekort aan realiteitsgevoel, als men op een van beide vragen een positief of negatief antwoord zou geven. Er is xverkgelegenheid nodig; daarover is men het eens en men is er ook van overtuigd, dat de tijd van alleen praten over de problemen voorbij is; er dient thans gehandeld te worden en daarom wordt gedocumenteerd cijfermateriaal bijeen gebracht, waaruit kan blijken, welke mogelijkheden voor industrieves tiging er liggen en hoeveel arbeids krachten beschikbaar zijn. En met dit materiaal tracht men industrieën te overtuigen van de voordelen van vesti ging op het eiland Tholen, o.a. in de gemeente Poortvliet. De tijd is voorbij, dat e-lk gemeente bestuur op Tholen trachtte op eigen houtje zijn belangen te behartigen. Er is nu een intensief overleg tussen de besturen der diverse gemeenten en in gezamenlijk overleg hoopt men tot be vredigende resultaten te komen. Meen echter niet, da« men in Poort vliet slechts oog heeft voor de naderen de en zich gedeeltelijk reeds voordoen de problemen en dat men zich uitslui tend daarmede bezig houdt. Overziet men de afgelopen tien jaa-r, dan moet worden geconstateerd, dat Poortvliet een belangrijke vooruitgang heeft ge maakt: het welvaarteed is niet onaan zienlijk gestegen. Het is nog niet eens lang geleden, dat de wegen in de kom van de ge meente van een plaveisel waren voor zien, dat nauwelijks op die naam aan spraak kon maken. Daar is radicaal verandering in gebracht. Enkele jaren geleden werd een stra tenplan ontworpen, dat, dank zij de voortvarendheid van burgemeester W. J. van Doorn en de actieve medewer king van een vooruitstrevend gemeen tebestuur, nagenoeg is gerealiseerd. Volgend jaar zal nog ongeveer honderd voortreffelijk stratennet. Tegelijk met deze bestrating zijn ook tal van sloten en kleine watergangen, die door het dorp liepen en allerminst een verfraaiing van het dorpsbeeld wa ren, om van verder ongerief maar niet te spreken, gedempt. Waar vroeger mod derige sloten werden aangetroffen, vindt men thans brede straten en plantsoe nen. Rioleringsbuizen hebben de afwa teringsfunctie van de sloten overgeno men. Voor straatverbetering is in de laatste drie jaren f 150.000.uitgegeven. Voorts is men in Poortvliet overge gaan tot het uitbreiden van de straat verlichting. Voor de bevolking van de afgelegen delen van de gemeenten was het belangrijk, dat kon woi'den overge gaan tot het aansluiten van 120 pan den -op ,de. elektrjjciteits- en .waterleidings- netten. In 1958 heeft de bouwcapaciteit in Poortvliet die van alle na-oorlogse Burgemeester WJ. van Doom .iverk voor tiveehonderd mensen. jaren overtroffen; niet minder dan zes tien nieuwe woningen werden gebouwd. Er bestaan voorts plannen voor de aan leg van een sportterrein. Verwacht wordt dat in 1959 met de uitvoering van dit object kan worden begonnen ONDERWIJS. Vroeger eigenlijk tot voor enkele jaren kon men zeggen dat het hoofd middel van bestaan voor de Poortvliet se inwoners gelegen was in de agrari sche sector. Dat er een verschuiving op til is een verschuiving, die zich ongetwijfeld in de toekomst zal voortzetten, blijkt o.a. wel uit het feit dat jaren achtereen de technische school te Bergen op Zoom twee leerlingen uit Poortvliet tel de. Momenteel volgen twintig jcaigehii Advertentiën Enkele jaren geleden trof men hier nog modderige sloten aan. Een riant plantsoen heeft het dorpsbeeld belangrijk verfraaid. uit dteze gemeente technisch onderwijs, mede als gevolg van het feit dat in Sint Maartensdijk een lagere technische school is gevestigd. Burgemeester Van Daorn verwacht, dat volgend jaar der tig Poortvlietse jongens technisch on derwijs zullen volgen en hij hoopt van harte, dat deze jongelui straks oip het eiland Tholen een werkkring zullen vin den. Enkele jaren geleden gaf de gemeen te Poortvliet voor in andere gemeenten genoten onderwijs f 2500.— uit. 'Dit be drag is nu gestegen tot f 18.000. Wie met burgemeester Van Doorn een gesprek voert over de gemeente Poortvliet, begint in de regel bij de werkgelegenheid en hij zal er waar scbijnlijk ook mee eindigen, want dit probleem ligt deze magistraat na aan het hart. „Een industrie, waarin twee^ honderd mensen werk kunnen vinden en het eiland Tholen is de eerste jaren voor een belangrijk deel uit de brand", aldus de heer Van Doorn. Wie zal niet wensen, dat zijn energieke pogingen, samen met andere gemeentebestuurders on dernomen, met succes zullen wor den bekroond? BRUINISSE: herv. 10 ds Van den Brink, 5 ds Rijks; geref. 10 dr. Becker, 5 ds Wielemaker; geref. gemeente 10 en 5 ds Mallan; oud-geref. kerk 10 en 6 de heer Kamp te Utrecht, 2 ds Mieras te Krimpen aan de TJssel; DREISCHOR: chr. geref. 10 ds Meyering, 7.30 ds Van der Klis. OOSTERLAND: herv. 10 ds Rijks, 6.30 ds Van den Brink; geref. 10 en 2.30 ds Vrolijk te Rotterdam; geref. gem. 10, 2.30 en 6 ds Heerschap; oud- geref. kerk 10 en 6 ds Mieras, 2 de heer Kamp. KERKWERVE: chr. geref. 10 3. ds De Smit te Soestdijk; SIRJANSLAND: herv. (donderdag 6 nov.) 7 ds. Goedhart te Rotterdam. ZIERIKZEE: herv. Grote Kerk 7.30 ds Bezemer; chr. geref. 10.15 en 3.30 ds Van der Klis. ZONNEMAIRE: geref. 10 ds Wielemaker, 2.30 ds Melse. ST. MAARTENSDIJK: geref. gem. 10, 2 en6 ds Van de Breevaart. Van onze correspondent RENESSE. In de gemeente Renesse is een begin gemaakt met de bouw van een bungalowhotelpark. Nadat de gunning van het werk definitief opgedragen was aan de firma Schutte en Ooihorst te Drei- schor is meteen flink aangepakt, omdat als streefdatum van voltooiing eind maart 1959 is gesteld. Het bungalowhotelpark zal bestaan uit een hoofdgebouw, alsmede een blok van acht bungalows. Dat wil echter niet zeggen, dat dan de bouw klaar is. want het ligt in de be doeling, dat t.z.t. nog enkele blokken bun galows gebouwd zullen worden. Het is niet voor zijn tijd, dat in Re nesse een dergelijk complex wordt neer gezet. Vele badgasten konden in het af gelopen zomerseizoen geen plaats meer bemachtigen om in Renesse de vakantie door te brengen. Renesse is wel in trek bij de vakantie gangers. Op de terreinen van de stichting rezen n.l. de particuliere zomerwoningen als paddestoelen uit de grond. Het plan voor de bouw van een bun galowhotelpark is ontworpen door archi tect Beye uit Veere. Potpourri f 488,- Radio en grammofoon zijn in de Potpourri op ideale wijze gecombineerd. U spaart ruimte en geld, terwijl al Uw muzikale wensen volmaakt worden vervuld. Reuze uit radio's en radio-grammofooncombinaties (óók stereo) in lichte of donkere kast, 16 modellen; van f215,- tot f 1260.-. In welke prijs U ook wilt slagen, Uw geld is altijd méér waard, alt U GRAETZ koopt! Importeur; N.Y. Thabur, Den Haag. Van <wize verslaggever SOUBURG. De gemeenteraad van Oost- en West-Souburg zal woensdag- i avond om half acht ten gemeentenhui- I ze bijeenkomen voor het afwerken van J een korte raadsagenda. Voorgesteld j wordt eervol ontslag te verlenen aan de heer P. Arendse, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, tot verkoop van een perceel grond aan de Van Doornlaan en tot verbetering van de straatverlichting van de Ritthemse- straat. In dit voorstel delen B. en W. j mede, dat elf oude lantaarns, vrijge- komen door verbetering van de ver- lichting van de Kanaalstraat en de Van I Doornlaan, na ingewonnen advies bij de N.V. PZEM zijn te gebruiken voor ver beter,ing der verlichting van de Rit- themsestraat. De elf oude lichtmasten zulilen enkele j verbeteringen en wijzigingen moeten ondergaan, .een lengte krijgen van zes meter en voorzien van schortarmaturen met HPL 80 watt. Omdat de verbetering van de verlichting werd gebaseerd op zestien masten van zes meter met HPL 80 watt zullen dus vijf nieuwe masten betrokken moeten worden. Deze verbe tering van de verlichting vergt totaal 3620. terwijl bij plaatsing van zestien volstrekt nieuwe lichtmasten de kosten 5200 zouden bedragen. Gezien het aanmerkelijke verschil stellen B. en W. voor te besluiten voor de verbetering der verlichting elf oude masten te ge bruiken en een crediet van 3620 ter beschikking te stellen. SINT MAARTENSDIJK, 4 nov. Zaaiuien middel 4055 8.93; 55—70 37-1—786; bonken, 8.86; drielingen 13.10—12.61; picklers 12.33, Aanvoer 67 ton. Advertentie LAURENS Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Gisteren zijn in Den Haag besprekingen gevoerd, tussen burgemeester A. Locke- feer van ulst, voorzitter van de vereniging ter behartiging van de Zeeuwse visserijbelangen „Zevi- bel", de burgemeester van Ar nemuiden, de heer W. H. van der Heide, de voorzitter van de Ar- nemuidse vissersvereniging „Draagt Elkanders Lasten", de heer M. Siereveld en dr. J. Floor, secretaris van de Stichting De Nederlandse Visserij enerzijds, en ir. Maris, directeur-generaal van de Rijkswaterstaat, voorzitter van de commissie ex-artikel 8 van de Deltawet (schadevergoe dingen) en mr. Hering, secreta ris van deze commissie, ander zijds. De besprekingen waren gewfjd aan de vraag: waar moeten de Arnemuidse vissers naar toe, wanneer de haven van Veere gesloten wordt. Uit het overleg, dat volgens burgemeester Van der Heide zeer vruchtbaar is geweest, kan men af- Iiden, dat de vissers, die op het ogenblik met hun vloot ligplaats hebben in de ha%'en van Veere, na afsluiting van het Veere Gat naar Colijnsplaat zullen gaan. Namens de vissers werd een verzoek schrift overhandigd cïat aandringt op verbetering van de bestaande vloot door middel van de beschikbaarstelling van aanvaardbare credieten, vóór de afslui ting van het Veere-Gat een feit is ge worden. De haven van Burghsluis ach ten de visser zeer ongunstig gelegen met het oog op de afzetmogelijkheden. Ir. Maris zeide dankbaar te zijn voor de eenheid onder de vissers die unaniem van oordeel zijn, dat de haven van Co lijnsplaat voor hen de enige oplossing is. Hij repte met geen woord over de haven van Burghsluis. Wel gaf hij te kennen een voorstander te zijn van het voort bestaan der visserij en daarnaar zijn werk te verrichten. In het voorjaar van 1959 dient de be- ST. MAARTENSDIJK. De pas op gerichte afdeling van de bond van Ouden van Dagen heeft de eerste vergadering gehouden. Nadat het hoofdbestuurslid, de heer K. Verhage uit Willemstad het doel en de werkwijze van de bond had uiteen-, gezet, werd besloten op 11 dee. een pro- paganda-avond te beleggen. slissing voor de toekomstige haven ge nomen te zijn, en moet met de werk zaamheden worden begonnen. Hij was ervan overtuigd, dat de door vaart door het Veerse-Gat nog mogelijk blijft tot de caissons op hun plaats zijn gebracht. Tot aan de afsluiting toe blijft een opening van ongeveer 20 meter brede toegang geven tot de Meerse haven. Er werd tevens een oriënterend ge sprek gevoerd' over de schadevergoe ding. De ingestelde commissie zal zich volgens ir Maris in de toekomst zoveel mogelijk moeten laten voorlichten door het bedrijfsleven en de vereniging „Ze- vibel". De heer H. IJssel te Zierikzee, lid van Provinciale Staten van Zeeland voor de C.H.U. heeft aan het college van Ged. Staten de volgende schriftelijke vragen ge steld: 1. Hebben Gedeputeerde Staten zich be raden op het verzoek van de minister van economische zaken, om hem hun mening kenbaar te maken inzake de keuze van de (5) plaatsen, die als ont wikkelingskern in het „probleemgebied Zeeland" zouden moeten worden aan gewezen? 2. Zo ja, geeft het resultaat van dit be raad het College aanleiding aan de Pro vinciale Staten op korte termftn om trent een en ander nadere mededelin gen te doen? MIDDELBURG. In het algemeen verslag van de afdelingen van de Prov. Staten betreffende het voorstel van Ged. Staten tot verhoging van het subsidie aan het Zeeuwse Wit-Gele Kruis wordt in alle afdelingen kritiek geleverd op dit voorstel. Deze kritiek is in hoofdzaak gericht op het door Ged. Staten overgelegde cijfermateriaal, dat door een aantal leden nog onvoldoende wordt geacht voor de vorming van een juist oordeel over het toe te kennen subsdie en op het feit, dat de eigen kring niets bijdraagt in de kos ten van de Dienst Geestelijke Volks gezondheid. Enkele leden zijn van mening, dat het aanbeveling verdient, in het vervolg door organisaties, die subsidies krijgen, zeker wanneer het om grote bedragen gaat, naast een exploitatierekening ook een balans te laten overleggen. Andere leden merken op, dat zij gaarne hadden gezien, dat in Zeeland het werk van de geestelijke volks gezondheid door één instantie zou zijn verzorgd. In andere delen van ons land blijkt op velerlei gebied tussen groe peringen met verschillende levens beschouwing wel mogelijk. Deze leden staan op het standpunt, dat die samen werking ook in Zeeland mogelijk zou moeten zijn. Nu het echter in feite met dit deel van het maatschappelijk werk in deze provincie niet mogelijk blijkt te zijn, moet de overheid meer subsidiëren dan nodig zou zijn bij een door samenwer king mogelijk geworden efficiente opzet van dit werk. Wanneer nu, aldus deze leden, een groepering niet wenst samen te werken met andere groepen dan moeten de daaruit voortvloeiende extra-kosten niet ten laste van de overheid worden ge bracht. In hun antwoord stellen Ged. Staten dat het gaat om een afzonderlijke tak van werkzaamheid met een eigen budget, die reeds sedert 1955 zijn erkenning heeft gekregen door het verlenen van een af zonderlijk provinciaal subsidie. Naar het oordeel van Ged. Staten zou het dan ook juister zijn, die tak van werkzaam heid op zijn eigen financiële merites te beoordelen nu hiervoor een hoger sub sidie wordt gevraagd. Nadat Ged. Staten nog enkele punten hadden opgemerkt delen zy mede, in het algemeen verslag geen aanleiding te kunnen vinden wijziging te brengen In hun voorstel. En Hjj vroeg hun: hoeveel broden hebt gy? Marcus 8 5 Met zulke eenvoudige, alledaagse dingen houdt Jezus Zich bezig. Met de vraag, als hij de hongerende schare ziet: hoeveel brood is er. En als hem dan zeven broden gebracht worden, breekt Hij ze en blijkt er genoeg te zijn, om de hele schare te voeden. Dit noemen wij dan een wonder. Maar dat wonder doet God elke dag, als in de kringloop van het jaar telkens de goeder tijd de vruch ten rijpen en zo het voedsel en al wat er verder nodig is dagelijks, op onze tafel en in onze huizen komt. Het was goed, dat onze vaderen in de tijd der Reformatie in ver band hiermee een dankdag vast stelden. Die dankdag wordt van daag in een groot deel van ons land en ook van Zeeland gevierd. Met recht gevierd. Want we gedenken dan Gods Almacht, waarmee Hij Zijn schepping en Zijn schepselen, ondanks de afval in de wereld, on derhoudt.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 3