Onmisbaar? Nee maar toch DE NATUUR Onenigheid in Genève over samenstelling van agenda Quemoy onder zivaar vuur KAPPIE en de zeeplantage Dinsdag 4 november 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 2 DAG-PUZZLË (Koningin bij jubilerend Oogtij dersgasthuis in en om uw huis II S? 9 eind vorige week afscheid nam. Hij heeft U H het over „mijn rayon", diensten die hem Ruimtevrees vervolg: Wonen Onbezorgdheid Uit de kerken Belgische edellieden - terug van wereldreis wonnen weddenschap Strenge straffen voor Tunesiërs Meisje op weg naar at ÜE weg huis verongelukt GEEN HOTEL OP TERSCHELLING Duitse ambtenaren weer naar school I 00M I BAZURKA I en JAMPIE en alchemie i BET Z1Ï.T u HIER HAM EENS HBMH W/~ STAAN ALLE p OORTEN <-,OEDJE5 T»r ~Tf IN EEN APOTHEEK TE KOOP 29^ 'l ^„NUSAAT u ONS LATEN ZIEN'hcbjw i^KWlRJN ÓOUD KüNT veranderen DAT ■^jrjTffitL HEBBEN juiUE IHMESS VAN Sfffi^Wv~V- />»5wTEHMlN&A BELEERD.' cop toonder studio s FOTO: Bob Kuhry No. 19. Omsc/irijving Horizontaal: 1. vorstelijke titel; deel v. d. romp; 8. voortreffelijk; 10. verbond; 11. litt. genre; 13. gevangenis; 14. roofdier; 16. kort en hoorbaar ademhalen; 18. sma den; 19. kinderspeelgoed; 20 stad in Frank rijk; 23. gard; 24. echtgenoot; 25. slordig; 26. bedrag. Verticaal: 1. soort stof; 2. wereldhulp taal; 3. ver tragi ngs werktuig; 5. Noordse let tertekens; 6. haardracht; 7. kever; 9. oude taal; 12. buigen; 15. begaafde; 16. ver wachten; 17. prov. in N.O. India; 18. smaad, laster; 19. voor; 21. ftsnijwerktuig; 22. ik. UTRECHT Koningin Juliana heeft het voornemen de viering van het honderdjarig bestaan van het Ooglij- dersgasthuis te Utrecht op donderdag bij te wonen. De Vorstin zal worden vergezeld door baron van Nagell, kamerheer in buitengewone dienst en door jonkvrou- we Röell, dame du palais. Het is de be doeling van de Landsvrouwe om na de plechtigheid in de aula der Rijksuni versiteit ook tegenwoordig te zijn bij I een deel van de receptie, die in de se- naatzaai zal worden gehouden. Oplossing van de vorige puzzel Horizontaal: 1. wever; 4. pro; 7. oneer; 8. larie; 10. ree; 11. eest; 13. sint; 15. wild; 18. stee; 20. hut; 22. reder; 23. onera; 24. kar; 25. paren. Verticaal: I. Wulps; 2. vuren; 3. roes; 4 per; 5. reëel; 6. ore; 9. iets; 12. twee; 14. Iduna; 16. ieder 17. deren; 19. trap; 20. hok: 21. ter. Wie het onderste uit de kan wil hebben, valt het lid od de neus. Pomentilla fruticosa is een aardig rijk bloeiend heestertje dat ook wel voor haagbeplanting* wordt gebruikt. Het bloeit met gele bloemen en wordt niet veel hoger dan ongeveer één meter; de hoogte en de breedte heeft men trouwens in eigen hand door snoeien. Vroeg in het voorjaar kan eventueel ook kort terug gesnoeid worden. Het heestertje is volkomen winterhard en behoeft tegen de vorst niet beschermd te worden. Men kan nu bestellen en di rect na ontvangst kunnen ze dan op de voor hen bestemde plaats gepoot wor den. TEKSTTh. van Bergen T7U hadden afgesproken legen gisterochtend elf uur, in zijn huis aan de I ierambachtsslraat te Rotterdam. Maar hij nas buiten, met Trix-in-een-speelse-bui. In heel zijn verschijningzijn doen en laten een volkomen vrij man, een vrij-geworden mens, los van de band met zijn werk: eerste hoojdcontroleur van de R.E.T., na 39 dienst- jaren. Dat dacht ik tenminste, net zo goed trouwens als de gepensioneerde sinds één B BÊB I _WM d"S C. Bernhard. Want in de gang naar de B B' HqhS kamer vol bloemen, komen we langs een f kapstok met de uniformpet en dito jas. I r En nauwelijks binnen praat hij ongemerkt m SWfcv I toch het eerst over zijn werk, waarvan hij k H I om vier uur in de nacht in de remise deden /M zijn, stroomloze netgedeelten, geïmprovi- seerde regelingen en ingewikkelde rappor ten. Hij is geestelijk eigenlijk nog helemaal in functie, deze eerste ochtend. Hij laat zijn kostelijke sigaar uitgaan, of kijkt op het prachtige horloge waarmee zijn vrouw de overgang plaveide Steeds weer hel werk. Hel kost moeite hem over iets anders te laten praten. Natuurlijk, want hij beleeft nog, hoe de mensen van de R.E.T. vrijdag bij bosjes afscheid zijn komen nemen van „de chef", een van de laatsten van de oude garde. Had de directie niet gesproken van „Wc wisten wal we aan jullie ouderen hadden"? Dat gaat nog geleidelijk aan meestal, maar met pensioen gaan is zo vaak hetzelfde als op een zijspoor gerangeerd worden. Iemand die uit zijn werk stapte is dan eigenlijk niemand meer. Het is net alsof hij behalve aan het gewone ook een tekort aan geestelijk kapitaal heeft, waaruit hij zou kunnen putten. In het aangrijpende besef: Dit is het begin van het einde, bevangt hem een soort ruimtevrees. Hij is, waar alles om hem heen los raakt, aangewezen op het eigen zijn. Hij zelf zal voor zijn nieuwe leven de voornaamste bijdrage moeten leveren. Maar zijn zelfvertrouwen krijgt die eerste ochtend, misschien, een flinke deuk. En als hij niet goed oppast, krijgt het wantrouwen tegenover de maat schappij óók nog een kans. F1 EN MAN als deze vergeet één J ding. Hij moet nog helemaal leren, de zin van het oud worden te aanvaarden. Deze mens is, als zovele anderen tegenwoordig, vergeten wat ouderdom is. Hij heeft alleen maar een vaag beeld van een voortgezet leven. Pas later zal hij geleidelijk aan ontdekken, dat juist tegen het einde het leven zo waardevol kan zijn. JjIJ BEKENT ruiterlijk: Toen ik na de receptie de remise uitstapte, was het alsof ik het scherm achter me voelde zakken. Er knapte iets van binnen en je weet: er is geen weg meer terug. Nu, onder de vertrouwde tik van zijn Friese klok, met zijn boeken en al het andere om zich heen, drukt hij zich heel precies zo uit: Ik ben niet blij, dat ik met pensioen ben, ik heb er niet naar verlangd. Ik ben niet on dankbaar, natuurlijk niet en ik weet heel best, dat de tram van daag ook zonder mij wel zal rij den. Ik heb me nooit onmisbaar gevoeld. Maar dit is toch een heel eigenaardig idee gisteren had ik. in bescheiden mate, nog wat te zeggen vandaag is dat ineens afgelopen. Als ik nu op de tram stap, is da', er niet meer bij. Ik weef dal iemand van 65 plaats moet maken voor jongeren, maar blij dal ik er nu uit ben? Neen Ik heb ons oedtijf lief gekregen en daarvan ineens afge sneden worden, dat doet ie iets Ik neb dat niet zo gemakkelijk gevonden. Als ik nog vijf jaar gebleven zou zijn. zou dat gevoel te zijner tijd het zelfde zijn. Aangenomen dat het kon. zou ik dat toch niet hebben gewild Op de vraag waarom niet. weer een eerlijke, ongekunstelde mening: ..Na mijn zestigste jaar werkte ik niei meer zo gemakkelijk. De verantwoording er het ongeregelde werk gingen me wat moeilijker vallen." TOCH heeft hij kennelijk met het gevoel van: gelukkig, dat is voorbij. Dat komt misschien nog wei, veronderstelt hij zelf. een beetje berustend, een beetje hoopvol. Het wennen aan het nieuwe leven is ook niet zo eenvoudig. Luister maar: „Vanmorgen las ik de krant, rustiger dan anders, en plotse ling realiseerde ik me: natuurlijk, ik heb geen haast, ik hoef met in dienst. Toch was er die flits in m'n hoofd: Zouden ze aan die extra wagens voor 45 hebben gedacht?" Hij is echter ook nuchter .genoeg om te beseffen, dat het verantwoordelijk heidsgevoel wel zal verdwijnen en plaatsmaken voor onbezorgdheid. De zee van tijd die aan komt rollen is nem geen enkel probleem. Hij kan de vreug de van het leven nog best genieten. ..Ik voel, dat ik me nu meer dan de laatste 39 jaren aan mijn gezin en mijn huis kan geven." De heer Bernhard. die geen eerste hoofdcontroleur meer is. zal geen „baantje" gaan zoeken. Hij vindt het niet fair als hij een ander die het har der nodig heeft dan hij onder diens duiven zou gaan schieten. Zijn pensioen is gelukkig goed, „al blijft het onbillijk. da4 ambtenaren na de invoering van de A.O.W worden gekort op het bedrag, waarvoor zij zelf vele lange jaren hebben gespaard". \e HEER BERNHARD steekt opnieuw de brand in zijn sigaar en aait Trix eens door haar natuurlijke krullen rondom de ogen die hem trouw aankijken. De heer Bernhard is een tevre den man. die alleen nog moet omscha kelen en heenstappen over de grens tussen werken en niet werken. Maar ongewild heeft hij toch gespro ken over een aantal zaken die voor veel mensen-met-pensioen wel even zoveel problemen zijn. Voor hoevelen gaat het afscheid met het horloge en het schouderklopje niet gepaard met het onverwachte besef van een plotse linge leegte in hun leven. „Sociale ont binding" noemt men dat. Zij begint al met het uitvliegen van de kinderen die gaan trouwen, of emi greren tegenwoordig. TAIPEH (Reuter) Het eiland Quemoy heeft gisteren weer onder zwaar vuur van de kustbatterijen op net vasteland gelegen. Er vielen 13.000 granaten. Het was het zwaarste bom bardement sinds het onverwachte ein de van de wapenstilstand, veertien dagen geleden. Bijna acht-en-veertig uur was het rus tig geweest, toen zonder de minste waar schuwing de communistische batterijen hun granaten over het eilandje begonnen uit te braken. Tegelijkertijd maakte het ministerie van defensie op Formosa be kend, dat de communistische activiteit ook op ander gebied weer veel groter is geworden dan in de afgelopen weken het geval was geweest. Boven de Straat van Formosa, het ope ratieterrein van de Amerikaanse zee strijdkrachten, verschijnen steeds meer straaljagers van Russische makelij. Tot grote luchtslagen is het echter nog niet gekomen. Boven Mgtsoe verschenen gis teren 24 vliegtuigen van de Roodchinese luchtmacht. NÉD. HERV., KERK Beroepen te Amstelveen ttoez.), voor bijz. werkzaamheden, li, P. W. Groenveld te Sluis, die dit beroep aannam; te Weer- selo (Ov.), W. J. v. d. Waal, kandidaat te Emmen; te Veghel en Uden (toez.), vic. S. Brandsma te Thamen aan de Amstel; te Wilp (Gld.), J. W. ten Kate te Baflo. Aangenomen naar Eenrum, J, W. ten Kate te Baflo, die bedankte voor Wilp (Gld.). Bedankt voor Vroomshoop, J. van Winterswijk te Wieringermeer. GEREF. KERKEN Beroepen te Ten Post, J. H. Nawijn, kand. te Katwijk aan Zee; te Ezisge (G.), G. de Zeeuw te Schoonoord. Bedankt voor Schiedam (vac. G. Brinkman), A. Broek te Groningen-nrd. Examen. Aan de Theologische Hoge school te Kampen is geslaagd voor het kandidaatsexamen de heer W. Schenk te Rotterdam. GEREF. (VRIJG.) Aangenomen naar Musselkanaal, K. D. van Dijk te Zwagerveen-Zwaagwesteinde. Examen. De classis Kampen heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar ver klaard de heren M. R. v. d. Berg en J. Veenhof, beiden te Kampen, kandidaten aan de Theol. Hogeschool. CHR. GEREF. KERK Beroepen te Lutjegast, H. U. Wester terp te Wormerveer. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Veen (N.B.), H. van Gilst teDijksland. BAPTISTEN GEM. Bedankt voor Enschede, S. Zijlstra te Eindhoven. DE FRANSE stad Lyon kreeg ter gele genheid van haar tweeduizendjarig bestaan een zending Nederlandse tul pen cadeau. Burgemeester Louis Pra- del «nam gisteren de vijftigduizend bollen in ontvangst. DE KANTOORMEISJES van één der grootste Engelse voetbalpools vonden dat ze te weinig verdienden. Zaterdag morgen begonnen ze daarom een sit- down-staking. Zes uur lang zaten ze achter hun bureaus te babbelen en te breien. Bang voor de woede van de wedders bezweek de directie toen voor de eis van salarisverhoging. DE BULGAARSE politie heeft „te nauwe" broeken verboden. Te nauw rijn volgens de politie-autoriteiten alle broeken, die niet over de schoenen kunnen worden aangetrokken. Ook de Hongaarse politie houdt niet van nauwe broeken Zij stelt de dragers er van otuder politietoezicht. Ondanks al deze maatregelen dragen toch vete Oosteuropese jongelui uitdagend hun nauwe broeken, liefst nog met punt schoenen. De opvoering werd nu zeer ge waagd. Isidores meester had wer kelijk zijn excuses aangeplakt en zich met zijn lijfeigene verzoend. In die tussentijd had hij alles ver knoeid en ruzie gemaakt met zijn huurders, zodat zij hem niet be taalden. Hen er uitsmijten kon hij om bepaalde redenen ook niet. Zijn dure huizen waren dus waar deloos. Alleen de gewiekste Isido re kon hem nu nog helpen. Hij hielp hem, zoals naar de mening van het publiek ook de keizer en de hoge heren zich in zo'n geval zouden hebben gedragen. Hij stak de stadswijk, waarin de huizen stonden, die nu waardeloos waren, eenvoudig in brand. Groots van brutaliteit en robuustheid zoals De metrius Liban dit speelde. Iedere zin was een hatelijkheid tegen de grondspeculanten en tegen de ve len, die nu duizenden verdienden aan de wederopbouw van de stad. Niemand werd gespaard. De ar chitecten Celer en Sever evenmin als de beroemde oude politicus en schrijver Seneca met zijn wijsge rige lof op de armoede, terwijl hij zich in werkelijkheid in rijkdom baadde. Ook de geldman Claudius Reginus niet, die een zuivere pa rel aan zijn middelvinger droeg, maar helaas geen geld had om be hoorlijke schoenveters te kopen en evenmin de keizer zelf. Ieder woord was raak, iedereen juichte en gilde van het lachen en toen op het eind Liban het publiek uit nodigde het brandende huis op de heuvel te plunderen, ontstond een lawaai, zoals Jozef nog nooit had meegemaakt. De verleidelijke in boedel van het brandende huis was door een handige machinerie vlak voor de toeschouwers gedraaid. Al die duizenden mensen drongen naar het toneel en grepen naar de meubels, de potten en pannen en de levensmiddelen, vertrapten el kaar en drukten elkaar bijna plat. En in het hele theater, zowel op de reusachtige sierlijke zuilengaan derijen als op het hele uitgestrek te Marsveld zong en juichte men: „Wie is nu meester hier! Wie be taalt de boter?" Toen Jozef door toedoen van Jus tus een invitatie had ontvangen, om bij Demetrius Liban te komen souperen, schrok hij toch. Hij was anders nogal vrijmoedig. Toen hij aan de hogepriester, koning Agrip- pa en de Rómeinse gouverneur was voorgesteld, was hij in het minst niet verlegen geweest, Ai- POOKst Lion FCuCUmANöER. leen voor deze acteur voelde hij een diepere eerbied. Zijn spel had hem meegesleept en een on vergetelijke indruk op hem ge maakt. Hij had een grote bewon dering voor deze Jood, Demetrius Liban, vooral, als hij eraan terug dacht, hoe deze éne man er In ge slaagd was deze vele duizenden toeschouwers, rijken en armen, Romeinen en vreemdelingen, te dwingen zo te denken en voelen als hij wilde. De acteur lag in een gemakke lijke groene chamber-cloak op een divan toen Jozef binnenkwam. Nonchalant gaf hij hem een hand. Bijna aan elke vinger stak een ring. Jozef constateerde verlegen en met bewondering, hoe klein de ze man eigenlijk was, terwijl hij toch in staat was geweest de reus achtige Marcellusschouwburg te vullen. Het was maar een souper in besloten gezelschap. De jonge An ton Marullus een zoon van de senator en ook een handige rijke jongen, verder een joodse mijn heer van hel bestuur van de Ve- liasynagoge, een zekere dr. Licin, een erg geaffecteerd manneke, dat Jozef dadelijk erg onsympa thiek was. Jozef was voor het eerjt in zo'n voornaam Romeins milieu uit de betere standen, maar had niet de minste moeite met de vele ge bruiken, die hij niet kende. Moei lijk vooral en vaak verwarrend was het gebruik van de vele bor den en schotels, van de sauzen bij de vis en de verschillende spe cerijen. AI heel gauw had hij het voornaamste var, de onsympathie ke dr. Licin, die op een sofa te genover hem lag, afgekeken en na een half uur liet hij de spijzen, waarin hij geen trek had, met de zelfde elegante hoogmoedige hoofd beweging voorbijgaan en wenkte hij met zijn pink naar zich toe wat hem bijzonder beviel. Liban zelf at maar weinig. Hij klaagde over het dieet, waartoe zijn beroep hem verplichtte. Wordt vervolgd. GENÈVE (U.P.I., Reuter) De Ver- enigde Staten' en Engeland hebben de eis van de Sovjetunie, dat de proeven met kernwapens meteen onvoorwaar delijk en voor altijd gestaakt zullen worden, van de hand gewezen. De twee westelijke grote mogendheden deden dat gisteren in de tweede for mele zitting van de kernwapenconfe rentie in het Palais des Nations. Zij stelden naar verluidt nog geen eigen voorstel tegenover hun afwijzing van de Sovjetrussische eis, die was vervat in een ontwerp-overeenkomst, maar het is bekend dat zij eerst waarborgen verlan gen die niet te ontduiken zullen zijn. Zoals voor de hand lag liepen de meningen over de opstelling van de con ferentie-agenda uiteen. De Sovjetrussi sche delegatie wilde haar ontwerp-over eenkomst als eerste punt op de agenda zien geplaatst; de twee westelijke mo gendheden wilden als eerste agendapunt de vaststelling van waarborgen dat toe zicht kan worden uitgeoefend op naleving van zo'n overeenkomst. Daarmee gaven de Verenigde Staten en Engeland op nieuw te kennen dat zij in geen geval de proeven onmiddellijk en onvoorwaarde lijk willen staken. Naam akkoord De tweede zitting duurde precies twee uren. Na afloop werd bekend gemaakt dat de delegaties waren overeengekomen dat de conferentie bekend zal staan als „conferentie over staking van proeven met kernwapens". Voordal de tweede conferentiezitting begon pleegden de leden, van de dele gaties van de Verenigde Staten en Enge land opnieuw samen overleg. Als grond slag diende de met Washington en Londen gevoerde ruggespraak. David Ormsby-Gore, de leider van de Engelse delegatie, trad in de tweede zit ting op als voorzitter. De voorzitter van de eerste zitting was, zoals men zich zal herinneren, Semjon Tsarapkin van de Sovjetunie. Inmiddels is de voorbereiding van een andere internationale conferentie in Genève ai begonnen. Die conferentie, over maatregelen ter voorkoming van verrassingsaanvallen, zal op 10 november beginnen. Volgens berichten uit Washington is tussen de Verenigde Staten en de andere westelijke- landen die voor deelneming in aanmerking komen al overeenstem ming bereikt over de gezamenlijk te voe ren gedragslijn. De afspraak is dat de westelijke delegaties er op zullen aan sturen dat ter conferentie eerst militaire en burgerlijke deskundigen aan het woord zullen komen Zij zullen moeten trachten met de tegenpartij overeenstem ming te bereiken over de maatregelen die nodig zijn om te voorkomen dat één land met raketten of kernwapens bij verrassing andere landen kan overrom pelen. Pas daarna zouden politieke vraag stukken aan de orde kunnen komen. Een van die vraagstukken is de indeling van de wereld in gebieden waarin internatio nale controle moet worden uitgeoefend. Omdat de Sovjetunie een andere tak- tiek zal willen volgen en meteen de conferentie in het politieke vlak wil brengen mag men aannemen dat de con ferentie niet dadelijk vlot van stapel zal lopen. IllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIIIIIIIIIIII TUNIS (Reuter) Een vroegere pre mier van Tunesië, Salah Eddine Bac- couche, is maandag tot tien jaar dwang arbeid veroordeeld „wegens collaboratie met de autoriteiten van het protecto raat". Baccouche was minister presi dent toen Tunesië nog een Frans pro tectoraat was. Hij heeft al zijn burger rechten verloren. Vier andere vroegere, ministers zijn eveneens tot dwangarbeid tot een maximum van vijf jaar veroordeeld. Tegen hen waren soortgelijke beschuldi gingen ingebracht als tegen Baccouche. Een vijfde oud-minister is bij verstek ter dood veroordeeld. Hij zou zich in Frankrijk bevinden. Tegen alle verdachten was de dood straf geëist. De openbare aanklager had verklaard dat zij allen de nationalisten hadden tegengewerkt in hun streven naar onafhankelijkheid. Dit kwalificeer de hij als hoogverraad. ROTTERDAM. De negenjarige Jo hanna Borremans is gistermiddag, toen zij van school onderweg was naar huis, op de Dorpsstraat, waar zij woont, door een met grind beladen vracht auto aangereden. Zwaar gewond is zij naar het Zuiderziekenhuis gebracht. Daar is zij in de loop van de dag over leden. 16. De spuitbehandeling. die de vrecm deling toepaste, bleek een probaat be vrijdingsmidel te zijn. Snel kronkelden de lianen zich los, zodat Kappie, de maal en Okki met een plof op de grond kwa men te zitten. „Bedankt!" sprak Kappie met opeen geklemde tanden. „O, geheel en al tot uw dienst," ant- vvoordde de vreemdeling en wuifde luch tig met zijn hand. „Maar thans zulf ge mij moeten verontschuldigen. Ik ga mijn Stapparis Vulgaris terughalen!" En met die woorden maakte hij aanstalten om weg te gaan. „Hola. wacht eens even, meneer!" riep Kappie. „Wie bent u eigenlijk en wat doet u ja. hier?" „Ach. natuurlijk, ik .moet mij even voorstellen, nietwaar?" antwoordde de onbekende, op zijn schreden terugke rend. .Dat is iets. wat ik nogal eens licht vergeet. Mijn naam is Blader groen, professor Jochem Bladergroen. Zegt u dat iets?" „Nee, niks," moest Kappie bekennen. „Dat hindert niet. Over enige tijd is mijn naam toch wereldberoemd," sprak de professor, bescheiden glimlachend. „En wel in verband met. Hij zweeg even en keek het gezelschap oplettend aan. „Dat zal ik u laten zien.." besloot hij toen BRUSSEL (A.P.) Twee Belgische edellieden, graaf Mare d'Oultremont en graaf Abel Armand, zijn teruggekeerd van een avontuurlijke reis om de wereld die zij ondernamen om een zeer vreemde weddenschap te winnen. Zij moesten, om de uitgeloofde som in de Wacht te kunnen slepen, een reeks vreemde opdrachten uitvoeren. Zij bleken gisteren bij hun terugkeer op twee na alle opdrachten te hebben uitgevoerd. Die twee waren: een levende kikker meebrengen uit Hongkong en een ontslag- bewijs van de gevangenis van Bangkok overleggen. Zij kregen toch hun geld want zij kwamen wel terug met een bonte verzameling goederen waaronder: een compleet stel gevangeniskleren uit de beroemde Amerikaanse gevangenis op het eilandje Alcatraz, de gesigneerde bretels van een Parijse uitgever, een telefoonboek van Teheran, een beeldje van teakhout uit Bangkok, een glazen schaal uit Hongkong, een politiebelm uit New Delhi, foto's van hen beiden in het uniform van de Canadese bereden politie, rijdend op een kameel in Perzië, liggend op de spijkerplank van een fakir, en met een „boa" van levende slangen om de hals. Eigen nieuwsdienst LEEUWARDEN De plannen voor de bouw van een groot hotel met twee honderd bedden te Hoorn op Terschel ling zullen niet doorgaan, zo heeft de burgemeester van Terschelling, de heer J. Okkinga, gisteren meegedeeld. Staatsbosbeheer heeft planologische en landschappelijke bezwaren tegen de bouw van een zo groot hotel op dit deel van het eiland. Het is nog niet zeker of de bouw van een Duits kindertehuis op Terschelling zal doorgaan. In tegenstelling mat wat eerder is gezegd zal dat tehuis hoog stens zes- a twaalfhonderd bedden hebben. BONN (Reuter) Met de talenken nis van de Westduitse ambtenaren is het allerbedroevendst gesteld. Guido Hertel, voorzitter van de Algemene Re kenkamer van de bondsrepubliek, heeft daarover zijn nood geklaagd. Hij heeft de oprichting bepleit van taaiinstituten ten behoeve van ambtenaren van hoog tot laag. Bij alle examens, aldus Hertel, bleek duidelijk hoe slecht de kennis van vreemde talen is bij onze hoge ambte naren. West-Duitslands invloed op inter nationale aangelegenheden lijdt hier on der, meent Hertel. David-Neel, Alexandra. Pelgrims, rovers en demonen. Een vrouw trekt door Tibet. (Meulenhoff Pockets). Herdruk van het avontuurlijke relaas van de eerste blanke vrouw, die, ver momd als bedelpelgrim, Tibet bereis de om geloof en mystiek van de Ti- betanen te onderzoeken. IJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII door 3A PAIS, HAAR "BEN JE ttUToCHWIW "ONDER HOEC UITGEGAAN j BIT IS Myw 200N,LET] HAAR NIET HEM... A HEB JEALD1E SPULLEN GEKOCHT DIE IK JE—A .HEB genoemd' vSa i W.J.Lohman 4

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2