Dinsdag a.s.: Veere's lot ligt in Haagse handen Nu Zwindijk wordt verhoogd wordt Zeezicht veiliger Politie houdt rijwiel - razzia s Naar de kapper zonder hoofd Pag. 7 NIEUWE THUISHAVEN OF SCHADEVERGOEDING? Deltadam knijpt vele vissers keel dicht Begrafenis prof. dr. F. C. Gerretson Wat zeggen de lange haren Bij Louise kon gesmokkeld worden PAS OP uw fiets kan |j aanstoot J geven Fietsenland Het mag Onbeheerd U stuurt de pruik Ook in ons land Drastisch Konijnenziekte in Friesland Zaterdag 1 november 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD door Th. van Bergen rEERE/ARNEMUIDEN „Wij moeten voorkomen dat we net zo afge scheept worden als in dertijd de Zuiderzeevissers. Als jeblieft geen tweede Zuiderzee- steunwetBurgemeester W. H. van der Heide van Arnemuiden constateert het heel rustig, hoe wel nadrukkelijk. En in gedach ten zit hij al in Den Haag, waar dinsdag een belangrijk gesprek zal worden gevoerd. Misschien, heel misschien, zal het beslissend zijn voor de toekomst van de Ar- nemuider vissers en hun gezin nen. Aan de ene kant van de tafel zul len ir. A. G. Maris, directeur-gene raal van Rijkswaterstaat en mr. A. H. Heering, wetenschappelijk hoofd ambtenaar van het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid, zitten. Zij zijn respectievelijk ook voorzitter en secretaris van de juist ingestelde adviescommissie voor de wettelijke regeling van de schade vergoeding tengevolge van het Delta plan. Aan de andere kant: vier mannen die Komen pleiten voor de vissers, wier haven in Veere nu gauw geen haven meer zal zijn. Het zijn burge meester Lockefeer van Hulst aïs voorzitter van de Vereniging Zeeuwse Visserijbelangen. burgemeester Van der Heide uit Arnemuiden, de heer M. Siere- veld, voorzitter van de visserijvereniging Draagt elkanders lasten uit dezelfde plaats, en als weg bereider van het gesprek, drs. Floor, de secretaris van de Stichting Nederlandse visserij in Den Haag. Niemand in Veere of Arnemuiden veronder stelt dat de knoop dinsdag definitief zal worden doorgehakt. Maar wel heeft intens de hoop, dat de heren 's avonds in Zeeland zullen terugkeren met wat meer zekerheid, dat zij ein delijk zullen horen wat er met de .vissers en hun schepen wereld beroemd decorum van Veere zal gaan gebeuren. Hoog tijd Bouw Groene-Kruisgebouw annex badhuis in Biervliet Van onze correspondent BIERVLIET.. Zaterdag 24 mei jl. legde de voorzitter van het Groene Kruis van Biervliet en Hoofdplaat, de heer M. Maas, de eerste steen voor het Groene-Kruisgebouw, dat op de hoek Havenstraat-Tuinstraat te Biervliet in aanbouw was. Lange jaren van voorbe reidend werk gingen aan deze gebeur tenis vooraf. Om precies te ziin liep het bestuur al twaalf jaar inet de idee rond. Allereerst trachtte men een bestaand pand aan te kopen en het te laten ver bouwen. Maar dat lukte niet. Een nieuw gebouw was evenwel ook niet direkt uit de grond te stampen. Men had te ma ken met goedkeuringen en wat het be langrijkste was: de financiering kon men niet rondknjgen. De gemeente Biervliet stak ten slotte de helpende hand toe en zegde een flink bedrag als renteloze lening toe. Het gemeentebe stuur verleende verder bovendien zijn medewerking bij het verkrijgen van een herbouwplicht. De badgelegenheid van Biervliet, on dergebracht in een barak van het voor malige arbeiderslogeerkamp, kon eigen lijk deze benaming niet meer dragen. De raad besloot toen tot de bouw van een nieuwe badinrichting over te gaan. Het gemakkelijkste en goedkoopste was om een Groene-Kruisgebouw annex bad huis te bouwen. Hetgeen geschiedde met dit verschil, dat het badhuis voor re kening van de gemeente kwam. Thans is het gebouwtje nagenoeg ge reed. In het badhuis komen tien dou ches, terwijl in het Groene-Kruisgedeel- ROTTERDAM. Op de algemene be graafplaats Crooswijk te Rotterdam is donderdag begraven het stoffelijk over schot van de in de nacht van zondag op maandag te Utrecht overleden prof. dr. F. C. Gerretson, oud-hoogleraar in de koloniale en constitutionele geschiede nis aan de rijksuniversiteit te Utrecht en tevens bekend als de dichter Geerten Gossaert. Zeer velen hebben hierbij de dode de laatste eer bewezen. Dr. J. W. Meyer Ranneft herdacht prof. Gerretson, die hij „een van de zeer groten" noemde. Prof. mr. J. Prins, hoogleraar te Utrecht, be lichtte de nu overledene als de academi cus, waarna prof dr. W. A. P. Smit, hoogleraar te Utrecht, sprak over de dich ter Geerten Gossaert. Tenslotte sprak dr. J. J. R. Schmal, lid van de Tweede Kamer voor de C.H.U. Met schriftlezing uit psalm 23 en 91 werd deze herdenking be sloten. Aan het graf werd een korte dienst ge leid door ds. W. A. Zeydner uit Rotter- Krabbendijke Aan de Vrije Universiteit slaagde cum laude voor het kandidaatsexamen Franse taal en letterkunde de heer A. Dees te Krabbendijke. te gelijkvloers de dienstvertrekken ko men. De bovenverdieping is bestemd als woning voor de wijkverpleegster, zus ter Wijna. Het Groene-Kruisgebouw en het badhuis zijn door een hal met el kaar verhonden, welke hal dienst doet als wachtruimte. Nog dit jaar hoopt mes het complex in gebruik te nemen. Dit is het pruikje van Kay Thompson, dat een nieuw kapsel krijgt terwijl zij druk aan het werk is elders. Kay heeft al 32 pruiken, in allerlei kleuren, met allerlei kapsels en alleen voor privé gebruik. MENS en DELTA Enkele weken geleden maakten le den van provinciale staten van Zee land samen met de recreatiecommis sie Drie-eilandenplan een excursie naar de werken in het Veersegat, waar het dijkshoofd vanaf Noord-Be veland al een heel eind in de rich ting Vrouwenpolder op Walcheren wijst. Ir. Dibbits van Rijkswaterstaat ver telde: In 1959 beginnen we met de dijk vanaf de andere kant, in 1960 gaan de zinkstukken voor het overi ge gedeelte naar beneden. Burge meester Van der Heide maakte de technici complimenten voor hun pres taties, met de toevoeging erbij dat het dan toch hoog tijd wordt dat er iets voor de vissers gaat gebeuren. Ir. Dibbits: wij weten nog niet vol doende. veel is nog in studie. Maar u moet vertrouwen in ons hebben. Wij zullen en kunnen zorgen dat de zaak in orde komt. Doelde hij op verbetering van de haven van Colijnsplaat op Noord-Be veland, zodat die thuishaven kan wor den voor de mannen van Arnemui den? Dat moet, zegt men, een miljoen kosten, en over twintig jaar staan de vissers weer op de stoep, want dan gaat de Oosterschelde dicht. Credieten Toch hebben de mannen die nu nog iedere dag vanuit Veere zee kiezen, zich voor Colijnsplaat uitgesproken. Zij weten zich daarbij geruggesteund door burgemeester Van der Heide, die de ontwikkeling in twee etappes ziet. Inderdaad, tijdelijk naar een an dere haven, maar inmiddels werken aan een vernieuwing van de vloot en een verjonging van de bemanningen. Dat is nu al begonnen op de Zeeuwse visserijschool, waar sinds 1 septem ber negentien leerlingen worden opge leid. Tegen de tijd dat ook de Ooster schelde zal zijn afgegrendeld, zou dan overgeschakeld kunnen worden op de kustvisserij van BVeskens uit bij voorbeeld. Aan de jongere vissers zouden dan aanvaardbare credieten moeten worden verstrekt, zodat zij de daarvoor geëigende schepen kunnen aanschaffen. Dat alles met maar één doel voor ogen: het behoud van de Zeeuwse visserij. Er is nog een andere mogelijkheid, geopperd door burgemeester R. J. H. Q. Röell van Haamstede. Hij denkt aan Burghsluis op Schouwen als ha ven voor de Arnemuiders. Onzekerheid Neen, zegt voorzitter Siereveld be dachtzaam, dat wijzen de vissers af. Bij alle besprekingen tussen de vissers van Arnemuiden over hun toekomst, valt telkens weer de vraag: „Wat zullen de lange haren ervan zeggen?" Zij be doelen: onze vrouwen willen toch niet weg uit Arnemuiden. Zy willen immers bij wijze van spreken iedere avond naar va der en moeder toe. Daarom zou Colijnsplaat als haven een goede oplossing zijn. De gezinnen blijven op Walche ren, de mannen die aan boord van hun scheepjes wonen kunnen dan toch éénmaal per week naar huis. Nu wippen zij behalve in het weekeinde ook op de woensdagen, als het werk in de namiddag gedaan is, een paar uur van Veere naar Arne muiden over. Zo staan ze daar: met witte, gebleekte banden; ge roest, kaal. Foto gemaakt In de Rosestraat in Rotterdam. We zouden daar veel te vei- van Onze exportgebieden in België en Frankrijk afzitten. De idee voor een haven aan de noordwestkant van Noord-Beve land hebben we ook laten varen: Er is daar niets, zelfs geen smid die we dagelijks nodig hebben. Wij vissers hebben lang gewacht met het bepalen van ons standpunt. Maar werd dat niet in de hand ge werkt doordat het rijk ons steeds in onzekerheid heeft gelaten over wat er met ons zou gaan gebeuren? Het is mogelijk. Misschien hebben de vissers ook pas te- laat tenvolle de consequenties begrepen van de dam die hun nu al zo gauw de pas naar zee gaat afsnijden. Eén ding is heel zeker: zelf kunnen zij geen geld ste ken in nieuwe schepen. Zij beschou wen het als niet meer dan logisch, dat het rijk zorgt voor een nieuwe ha ven en te zijner tijd voor eredieten. De volgende week dinsdag wordt in hun ogen een heel belangrijke dag. Eenzaam en troosteloos ligt daar de haven BurghBurghsluis. Vrij wel gereed om de van Veere Ver jaagde vissers te ontvangen. Maar de vissers voelen er weinig voor. Kapelle Nutsspaarbank In de maand oktober werd op het plaatselijk kantoor van de Nutsspaar bank ingelegd f 24.377,02 en terugbetaald f 21.886,Hierdoor was er een netto spaaroverschot van f 2491,02. Het tegoed steeg tot f 122.512,05. Er kwamen in ok tober 12 nieuwe rekeninghouders bij, waardoor het totaal steeg tot 162. DUIZENDEN fietsen verdwijnen in enkele grote steden maan delijks van de straat, zonder dat de eigenaar dat weet. Van een verhoogde activiteit van de fietsen dieven is echter geen sprake. In tegendeel, juist om het de fietsen dieven om den brode moeilijk te maken is de politie zwijntjesjager- in-het-groot geworden. In Amsterdam wil de politie duizen den onbeheerde „aanstoot gevende", ergernis opwekkende fietsen van straat halen. De Rotterdamse politie houdt al jaren lang geregeld nachte lijke razzia's met hetzelfde doel. Per nacht verdwijnen tientallen soms wel honderden fietsen, die aanstoot geven, van straat. In sommige andere ste den treedt men nog drastischer op. Pas op! Morgen, volgende week of over een maand kan uw fiets er bij zijn. Omdat zij aanstoot geeft. NEDERLAND is fietsenland, Daar kan de politie van meepraten. De politie in Amsterdam bijvoor beeld, schat dat er een slordige vijf duizend fietsen onbeheerd in de Am sterdamse straten staan. Daarom is zij onlangs de Operatie-fiets" be gonnen, een grootscheepse actie waar bij per maand zo'n twaalfduizend fietsen van straat worden gehaald. In de uiterste hoek van het Zwin op Nederlands gebied langs het afwateringskanaal staat een café. Zeezicht heet het. Wanneer men die naam noemt begrijpt niemand u in de streek. Zodra men het heeft over Louise Kippens of Sanne van Grol gaat er een licht op. Sanne van Grol zwaait er nu de scepter maar in de oorlog '14'18 was het Louise Kippens, een historische figuur, die er de biertjes tapte. Langs het café en de internationale Zwindijk loopt een smokkelpaadjc. Na een goede honderd meter bent u op Belgisch gebied. Daarom konden de Duitse schildwachten en andere militairen in '14—'18 ondanks de elektrische draad in dit verlaten oord rustig 's nachts naar Louise gaan om een pintje bier enz. Hier trof men elkaar om zaken te doen. te smokkelen en oorlogsnieuws en andere verhalen uit te wisselen. Onze mobilisatie-veteranen kunnen urenlang ver tellen wat zich daar in het duister en bij de olielamp in en om het café heeft afgespeeld. Barre verhalen uit de goede oude tijd. Zeezicht is echter geen zeezicht meer. maar ten hoogste kanaalzicht en landzicht. Het blijft echter een ideaal punt waar ieder die op zijn tijd wil genieten van de natuur in het Zwin of de prachtige polders met vele dijken en knotwilgen, een wandeling naar het vliegveld Knocke of de duinen te Cadzand wil maken. urenlang kunnen onze mobilisatie veteranen vertellen Historie Eeuwen historie drukken een stempel op deze uithoek. De rijke historie van het Zwin, de verzanding en het drama Brugge. Vlakbij Zeezicht leverden de Engelse fregatten slag met de Fransen, voerden de Spanjaarden strijd met de geuzen en sloegen de Duitsers via Den Ijzer hun bivak op. Boeken vol historie. En nog was het niet genoeg. Rondom de Zwingeul. de Zwijnschorren van Lippens ontstond me ningsverschil. Het Zwin verzandde eeu wenlang maar juist dat laatste stukje met Zwinbloemen moet intact blijven. De Belgen dwongen de Nederlanders de geul open te houden ten koste van kapi talen. Toen kwam de ramp 1953. De Belgen staken bij het vliegveld een dijk door en hel water kwam langs Zeezicnt in het kanaal gestroomd, waardoor de kanaaldijken bijna bezweken. Met lap pen en proppen werden de gaten opge stopt. Het was weer kritiek bij Zeezicht. ijf jaar vergaderen Vijf jaar lang vergaderden commis sies met Belgische en Nederlandse be stuurders en technici erin. Vijf jaar schreven de dagbladen kolommen vol over de afsluiting van het Zwin, om daarmede de gevaarlijke doorlaat in de zeewering weg te werken. Als het wa ter komt varen de schepen tot in Aar denburg, heeft men geroepen. Burge meester Lippens werd gekenschetst als een feodaal heerser, die alleen voor het genot van zijn toeristen en uit zakelijke overwegingen Nederland aan overslro- mingsgevaar blootstelde. Invoerrechten voor klei In 1958 kwamen de draglines en buil- dozers. Duizenden kubieke meters zand en klei werden versleept. Een stukje duinen werd kunstmatig verhoogd, de dijk zelf gedeeltelijk verlegd. Het werd modderig bij Sanne. Het paadje ver dween maar een nieuw pad werd ge- Gistermiddag botste op de Vier Win den een truck met oplegger, bestuurd door A. v. P. te Oud-Vossemeer, die over de Antwerpsestraatweg reed in de richting van de Z. Singel, tegen een vrachtauto, bestuur door A. T. te Breda. De aanrijding ontstond doordat T. aan v. P. geen voorrang verleende. Beide voertuigen wérden beschadigd. Tegen T. werd proces-verbaal opgemaakt. Bij de nachtelijke razzia's van de Rotterdamse politie wordt geregeld een wijk uitgekamd. De politie annon ceert dan een ,,fietsenparade". Ieder een die zijn fiets mist kan daar ko men kijken. Soms vindt hij zijn kar retje terug en mag hij het mee naar huis nemen. In dat geval had eerst een fietsendief zich er over ontfermd en heeft de politie de fiets later op de één of andere wijze de dief werd in de kraag gegrepen of achtte de fiets niet goed genoeg en "had haar ergens achter gelaten in haar be zit gekregen. In sommige gevallen krijgt de eige naar, die op een fietsenparade zijn fiets terug vindt een proces-verbaal. Dan had hij haar „onbeheerd" ergens "achtergelaten. Veel fietsen worden nooit door hun eigenaars opgehaald. Die komen ten slotte op een veiling terecht. legd aan de landzijde half op de nieuwe dijk. Betonglooiing verstevigde de zee kant. Een mooi stukje waterstaatswerk kwam erbij. Kosten ruim 1 miljoen gul den. Midden in liet Zwin over de grens ontstond een vijver door het weghalen van klei. Belgische Zwinklei, d'ie slechts honderd meter moest worden verplaatst, maar wet is wet, aan invoerrechten on derhevig was. Ze werd immers over de grens gebracht! Nog één ivinter risico De dijk rond het Zwin is nu klaar. 1 november is het opleveren. Tenminste voor wat betreft het Ned. gedeelte. Het Belgisch gedeelte is nog niet gemaakt. Het bestek ligt echter klaar en volgend voorjaar verwacht men de uitvoering. aangezien het seizoen nu te ver gevor-i derd is. Nog een winter blijft het ge-i vaar bestaan dat het zeewater door de smalle Zwinhals via de Zwinkom achter I Zeezicht langs Nederland overstroomt.) Dat risico zit er nog in. Rustiger hij zeezicht Als vanouds echter zal men elkaar over het nieuwe pad treffen bij Zeezicht, omdat twee landen elkaar ter plaatse raken. De eeuwenoude Zwinstrijd begint te lu wen. Het wordt veiliger en rustiger bij Sanne's café. Als tenminste de zee. onze erfvijand1 op een gegeven ogenblik niet opnieuw de strijd gaat beginnen. Want dan zal de historie ver-der gaan in de hoek bij het café dat in de volks mond nog lang zal heten, het café van Louise Kippens! MAG de politie dat nu zo maar? Het „mag" inderdaad. Het Wegenverkeersreglement zegt dat het verboden is om fietsen, ook al staan zij op slot, zodanig neer te zetten, dat zij of de veiligheid op de weg in gevaar brengen of de vrijheid op de weg 'beperken. Sommige politieverordeningen zeg gen met meer omhaal van woorden hetzelfde. In artikel 74 van dé Rot terdamse Verordening op de straatpry litie staat bijvoorbeeld: „Het is verboden een tweewielig rijwiel op of aan den weg in stil stand te hebben. Dit verbod is niet van toepassing, indien het in stil stand verblijven van het rijwiel op 'of aan den weg geschiedt voor korten tijd en^hetzij daarop door eenig persoon onmiddellijk toezicht wordt gehouden, hetzij door eenige voorziening het onmogelijk is ge maakt het rijwiel over den weg te doen gaan. In het laatste geval mag echter het rijwiel op de rijstraat niet zijn geplaatst naast of tegen een trottoirband en mag het rij wiel op de voetstraat slechts zijn geplaatst onmiddellijk tegen gevels, stoepen of hekken van perceelen, waarin zich de gebruikers der rij wielen bevinden, of tegen eenigen paal of boom En bovendien in artikel 11 bis: „Het is verboden op of aan den weg een tweewielig rijwiel te laten verblijven, indien daaraan gevaar of verhooging van ge vaar van diefstal van het rijwiel te duchten is." I DE politie haalt fietsen van straat, die in verwaarloosde toestand zijn achtergebleven, fietsen die onbeheerd langs de openbare weg staan en fietsen, die op bij de wet j verboden plaatsen zijn neergezet. Daarmee hoopt de politie het hoofd te kunnen bieden aan de steeds toene- j mende rijwieldiefstallen, terwijl zij van de actie die vooral in Amster-i dam opzien heeft gebaard ook een daling verwacht van het getal van de verkeersongelukken. De aanstootgevende fietsen zijn na melijk in negentig'van de honderd ge vallen in handen geweest van joy-ri-1 ders of fietsendieven. De Amsterdam- se schoolgaande jeugd blijkt de laat-1 ste jaren steeds makkelijker over te gaan tot het „lenen" en achterlaten van andermans fietsen, een euvel dat in de hand wordt gewerkt doordat men de rijwielen zonder slot laat staan. Deze fietsen worden meer en meer Mevrouw gaat naar de kapper, al blijft zij thuis! De chauffeur van Pat Kirkwood voor de deur van kapper René in Londen, met de pruik van' zijn meesteres. LONDEN. Een echte pruikenrage heeft zich, naar het voorbeeld van Parijs, nu ook van Londen meester gemaakt. In de society is men niet meer „bij", wanneer men op een cock tailparty of bij gala gelegenheden, óp het haar niet nog een hoofd vol haar draagt. Dat is dan een pruik, op een heel moderne manier gekapt en in een opmerkelijke tint. Die tint kan op een natuurlijke haarkleur lijken, al is dat dan bij voorkeur niet de eigen natuur lijke kleur, of totaal daarvan afwijken. Wie 's ochtens blond is, kan 's mid dags rood zijn en 's avonds een bru nette. Er worden echter ook reeds groene, paarse en blauwe pruiken ge dragen, passend bij de kleur van de kleding of daarmede in het oog lopend constrasterend. Niemand doet nog moeite toch vooral maar niet te laten merken, dat men een pruik op heeft. Integendeel, hoewel zo'n pruik heel erg op een fraai verzorgd kapsel van eigen haar moet lijken, dient men toch ook heel duidelijk te kunnen zien, dat men ook al meedoet aan die nieu we pruikenmode! Zo'n moderne pruik is eigenlijk een soort hoedje van haar, duurder dan de duurste hoed over het algemeen en met enige praktische voordelen, die steeds meer worden gewaardeerd. Niet mevrouw maar haar pruik gaat namelijk voortaan naar de kap per in Parijs en Londen! Bij René, de kapper van prinses Margaret in het Londense Mayfair, kan men elke dag lange rijen pruiken onder de droogkappen zien staan. Ter wijl mevrouw slaapt, winkelt of aan het werk is, wordt hier haar kapsel keurig in orde gemaakt. De Venetiaans rode pruik van de Maharani van Jaipur stond er rustig naast de haardos van Kay Thompson te drogen, toen wij er even binnen wipten. Uit een limousine stapte juist de chauffeur van Pat Kirkwood, met de pruik van zijn meesteres in de hand. Die moest binnen een uur ldaar zijn, met een avondkapsel want mevrouw ging uit. Wij hebben al heel wat bestellingen, vertelde mevrouw Czech van de Am sterdamse kapsalon Carosa ons, die als eerste in ons land ook moderne pruiken is gaan maken. De meeste klanten geven hier de voorkeur aan een pruik van echt haar, maar wij maken er ook van buffelha ren. In eigen kring wil men wel we ten, dat men zo'n moderne pruik draagt over het echte haar heen, maar ik noem nooit namen van cliënten. Wat kost zo'n pruik in ons land, vroegen wij. Van echt haar 350, in buffelhaar is de prijs echter hoger, was het antwoord. Voorlopig gaan wij dan toch nog maar zelf naar de kapper! Compleet met hoofd en niet alleen per pruik, hoe handig dat ook zou zijn. „openbare vervoermiddelen". Dan maakt de één er eens een ritje op, dan weer de ander. Handige knutse laars slopen er ook onderdeeltjes af, die zij op hun eigen fiets monteren. Binnen een paar maanden is zo'n fiets een wrak. Nu komt het gevaar-element om de hoek kijken. Wanneer iemand zo'n wrak leent, kan hij, op een kritiek mo ment wel eens tot de ontdekking ko men, dat er geen rem op zit. Zo'n fietser in nood is ook voor andere weg gebruikers een gevaar op de weg. DE politie in Amsterdam. Rotter dam en nog enkele andere steden gaat nogal drastisch te werk. Alleen in Den Haag niet. De Haagse politie ziet, zo bleek ons bij informa tie, geen aanleiding tot grote acties. „Dat is niet nodig," vertelde men. „Wanneer in Den Haag een fiets twee of drie dagen onbeheerd staat, krijgt de politie van meerdere zijden een 'te lefoontje en dan wordt het aanstootge vende rijwiel verwijderd." Zo zijn ze wel, m Den Haag. Een volgende keer willen wij li vertellen hoe een nette, dege lijke fiets kan vervallen tot een rijwiel, dat aanstoot geeft. Retranchement Loco-burgemeseter RETRANCHEMENT De heer C. J. Almekinders werd door het college van B. en W. aangewezen als loco-burge meester. Eigen nieuwsdienst HARLINGEN. De gevreesde konij nenziekte, die de afgelopen zomer op de Waddeneilanden de konijnenstand heeft uitgedund, is thans ook in noordoost- Friesland gesignaleerd. Zowel bij Dok- kum als bij Harlingen zijn konijnensta pels door de gevreesde ziekte aange tast. THOLEN Inenting tegen polio Gistermiddag had in het wijkgebouw weer een inenting plaats tegen polio. Niet minder dan 56 kinderen kregen een spuitje van de dokter. THOLEN Geslaagd Bij het te Utrecht gehouden examen tvoor apothekersassistente slaagde meiufc foouar S. Sskko.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 7