Vraag geen verf.vraag RIPO LI N baayens Pasternak's komst naar Stockholm nog onzeker Behalve gevaarlijk ook nog onbeleefd Elke mede-weggebruiker Mis een stoornis9 die ergernis oproept Petsie Pelle Ping o en de zeeplantage ui VERBLINDEND LICHT MBmKMÊm KOST MENSENLEVENS Russische regering in moeilijk parket Als u dat bedenkt bent u al op weg 0111 wijzer te worden Vastberaden Veel prettiger als. Scheuren: puberwerk Zelf aan de slag I W. J.Lohman '0%' Ambtenaar uit Gieten kreeg twee jaar Zaterdag 25 oktober 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 2 P. W. RUSSEL'S i i L VAL Nobelprijswinnaar Boris Paster- nak zijn prijs aanvaarden, en deze op 10 december in Stockholm in ontvangst komen nemen? Dat is nog onzeker, want de daartoe ver eiste toestemming van de Russische schrijversfederatie heeft Pasternak nog niet ontvangen. Maar wel heeft de schrijver gisteren de Zweedse Akademie telegrafisch zijn dankbaarheid voor de bekroning betuigd, en daarbij tevens de wens uitgesproken, persoonlijk bij de uit reiking in Stockholm aanwezig te zijn. Dit zou een aanwijzing kunnen zijn, dat hij verwacht de officiële toestem ming inderdaad te krijgen. Het telegram van zijn uitverkiezing, dat donderdagmiddag als „dringend" uit Stockholm was verzonden, heeft Pasternak pas gistermorgen ontvangen. Het officiële Rusland is met zijn re acties zeer spaarzaam geweest. Radio en pers hebben over het nieuws totnogtoe gezwegen; wel heeft radio Moskou gis teravond een Russisch literair tijdschrift geciteerd, waarin de bekroning werd bestempeld als een vijandige daad je gens Rusland, en een zet in de koude oorlog. Voorts heeft de Russische minister van cultuur, Mikhailow, verklaard, dat de Russiche schrijversfederatie moet uit maken, of Pasternak al dan niet naar Stockholm mag gaan: Mikhailow voegde eraan toe, dat Pas ternak een groot dichter en vertaler was, maar dat de toekenning van de priji wel heel erg laat kwam: tientallen jaren nadat Pasternak zijn beste gedichten zou hebben geschreven. De minister onderschreef verder het officiële Russische standpunt, dat Dokter Zjivago een roman van geringe waarde is, die aan Pasternak's faam als dich ter «naar afbreuk doet. Censuur actief Ondertussen heeft het Russische comité voor de buitenlandse culturele betrekkingen meegedeeld dat Paster nak ziek is en geen journalisten wie ontvangen. Verscheidene westelijke correspondenten hebben echter de auteur thuis bezocht. Maar hun perstelegrammen zijn grotendeels tegengehouden door de Russische censuur. Een Zweeds blad heeft geprobeerd Pasternak op te bellen, maar kreeg van de telefoniste te horen, dat de schrijver geen tele foon bezat, en 's avonds om acht uur niet meer van huis gehaald kon worden. Moskouse correspondenten van com munistische kranten in het westen heb ben wél hun telegrammen kunnen door zenden. Dezen beweerden eensluidend, dat de bekroning van Pasternak een politieke zet is, en dat de schrijver zich heeft vervreemd van zijn volk. Zo schreef DE haas koos het hazenpad, maar de bestuurder van een personenauto was gistermorgen op de Zuiderzeeweg te Amserdam het haasje. Hij wilde een haas, die plotseling de weg over stak van een wisse dood redden en trapte fors op zijn remmen. Het ge volg was, dat de wagen over de kop sloeg en zwaar werd beschadigd en dat de bestuurder licht werd gewond. Van de haas was geen spoor meer te bekennen. TANDARTSENGIPS stond er op een blik, dat een arbeider bij een bouw werk in Amsterdam zuid vond. Tot zijn grote verbazing bleek er onder dat gips echter een bus met vijf kilo honing te zitten, die al voor 1940 in de handel was gebracht. Vermoede lijk heeft iemand, die verzot was op honing het blik goed gecamoufleerd en zo bij zijn hamstervoorraad opge borgen in de oorlog. WIJSGERIGE jubilea zijn het, die op vrijdag 31 oktober en zaterdag 1 no vember in d? wereld van de wijsbe geerte worden gevierd. Het algemeen Nederlands tijdschrift voor wijsbegeer te en psychologie bestaat dan name lijk vijftig jaar en de algemene Ne derlandse vereniging voor wijsbegeer te bestaat dan 25 jaar. Beide jubilea zullen worden gevierd tijdens een bij eenkomst in de internationale school voor wijsbegeerte in Amersfoort. IN DE raadzaal van het raadhuis in Nieuver-Amstel zal van vandaag af een nieuw wandtapijt hangen. Dit wandtapijt is een geschenk van de ge zamenlijke bouwondernemingen en in stellingen, die hij de verscheidene bouwwerken in de gemeente zijn be trokken. Het is ontworpen door de schilderes Glsèle van Waterschoot van der Gracht. het Finse communistische blad Kansan Uutiset bv., dat de Zweedse Akademie een ideologische tendens in de roman Dokter Zjivago had gelegd, tegen de bedoeling van de auteur. Oosteuropa zwijgt Evenals Rusland hebben ook de an dere Oosteuropese landen de toekenning van de prijs totnogtoe doodgezwegen Alleen de Zuidslavische en de Poolse pers hebben het nieuws bekendgemaakt. De Zuidslavische kranten gaven geen commentaar. In de Poolse persberichten werd met geen woord gerept over de roman Dokter Zjivago. De perscommentaren in de westelijke landen zijn algemeen instemmend ge weest, en veel kranten oordelen, dat door deze bekroning alle voorvechters van geestelijke vrijheid in de Sowjet- Ume worden geëerd. Enkele Zwitserse bladen echter heb ben de toekenning afgekeurd. De libe rale bladen Bund en Luzerner Neueste Nachriehte menen beide, dat de beslis sing lichtvaardig en overijld is genomen. De scherpste kritiek leverde de con servatieve Basler Naehrichten. Dit blad ziet in de bekroning van Pasternak een poging om Rusland te eren zonder daar om een communist te eren. De keus van Pasternak zou een voorbeeld zijn van westerse „culturele verzoening". Netelige keus De Russische regering is door deze bekroning in een moeilijk parket ge komen. Tot dusver werd aan de schrijvers een zekere mate van vrij heid gelaten, waarvan dezen een voor zichtig gebruik maakten. Juist de laatste maanden echter werden de politieke teugels weer wat sterker aangetrokken. Pasternak en zijn roman echter heeft men eenvoudigweg genegeerd, en dat had in ieder geval het voordeel dat niemand kon zeggen dat Pasternak werd vervolgd. Nu echter is een positiekeus onont koombaar. En of men hem nu toestaat naar Stockholm te gaan of niet, in beide gevallen loopt men het risico Pasternak tot het levend symbool te maken van de vrijheidsliefde in de Sowjet-Unie. programma's |ln het kort] ZONDAG 26 OKTOBER RADIO HILVERSUM I 402 m. ochtend NCRV8.00 Nws en wserber; 8.15 Gram IKOR: 8-30 Goeden morgen! 9.00 Mor gengebed. KRO: 9.30 Nws; 9.45 Gram; 9.55 Plechtige hoogmis; 11.30 Pianorecital 11.50 Gram. middag 12.15 Apologie; 12.35 Instr octet; 13.00 Nws; 13.05 De hand aan de ploeg, caus; 13.10 De wadders, hoorsp met muz; 13.30 Lichte muz; 13.45 Boekbespr; 14.00 V d kind; 14.30 Concertgebouwork en solist; 15.30 Muzikale caus; 16.00 Sport; 16.30 Vespers. CONVENT VAN KERKEN: 17.00 Gereformeerde kerkd. avond NCRV: 18.30 Gram; 18.35 Idem; 19.00 Nws uit de kerken; 19.05 Samenzang; 19.30 De mens en ik: God heeft mensen nodig, caus. KRO: 19.45 Nws; 20.00 Act; 20.15 Cabaret: 20.45 Promenade-ork en so liste; 21.30 Pekari handschoenen maat 8, hoorsp; 22.20 Lichte muz; 22.45 Avond gebed en lit kal; 23.00 Nws; 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II 298 m. ochtend VARA: 8.00 Nws; 8.18 Weer of geen weer; 9.45 Geestelijk leven, caus. VPRO: 10.00 V d jeugd. IKOR: 10.30 Herv kerk dienst; 11.30 Vragenbeantw. middag AVRO: 12.00 Gram; 12.30 Sportspiegel; 12,35 Gram; 13.00 Nws en SOS-ber: 13.07 De toestand in de wereld, caus; 13.17 Meded of gram; 13.20 Even bijdraaien; 14.00 Boekbespr; 14.20 Mannenkoor; 14.50 Theseus en Ariadne, hoorsp; 15.15 Ka- merork en soliste; 16.05 Lichte muz; 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Gesprekken met luisteraars; 17.15 Werkgelegenheid in een weifelende conjunctuur, caus. VARA: 17.30 V d jeugd; 17.50 Nws, sportuitsl en sportjourn. avond 18.30 Zigeuherork; 19.00 Diskussie; 19.30 Annemarieke, hoorsp. AVRO: 20.00 Nws; 20.05 Lichte muz; 20.35 Wanhopige uren, hoorsp; 21.15 Amus muz; 21.50 Cabaret; 22.20 Act; 22.35 Pianorecital; 23.00 Nws; 23.1524.00 Romantische muz. MAANDAG 27 OKTOBER RADIO HILVERSUM I 402 m. ochtend NCRV: 7.00 Nws en SOS-ber 7.10 Gram 7.40 Idem 7.50 Een woord voor de dag 8.00 Nws 8.15 Sportuitsl 8.25 Gewijde muz 8.15 Gram 9.00 V d zieken 9.30 Gram 9.35 Waterst 9.10 V d vrouw 10.15 Theo logische etherleergang 11.00 Gram 11.30 Gevar progr. middag 12.15 Meisjeskoor 12.25 Voor boer en tuinder 12.30 Land- en tuinb meded 12.33 Gram 12.34 Pol caus: AR 13.00 Nws 13.15 Lichte muz 13.40 Gram 14.05 School radio 14.30 Gevar progr 15.30 Gram 15.40 Vocal ens 16.00 Bijbeloverdenking 16.30 Kamermuz 17.00 V d kleuters 17.15 V d jeugd 17.30 Gram 17.40 Beursber 17.45 Bij d<e kleuter kan dit in de kleuter school bij de spelsituatie gebeuren- Kringspelen, op anderen moeten wach ten, snel zijn beurt nemen het zijn oefeningen in het letten op elkaar, waarbij gewoonten spelend worden getraind. Op de lagere school hebben we bondgenoten in het groeiende inzicht en de hang naar kennis. De puber zal wel steeds zijn geldingsdrang willen uitleven met „scheuren" en lawaai. Hij zal met humor getolereerd moeten worden, wetende, aat er een natuur lijk einde aan komt. Zijn zoeken naar een zelfstandig oordeel over de be staande verkeersorde !kan in klasse- gesprekken worden bevredigd. Maar de volwassen verkeersdeelnemers moe ten gaan beseffen dat het in-het- verkeer-zijn een taak op zichzelf is. U maakt uw schoen vast en de veter breekt. U komt aan het ontbijt en het eitje is te hard. U gaat door dit alles te laat de deur uit en de brug staat open. Kijk, dan komt u langzaam in een situatie van „Het kan me niet meer schelen" en u wilt ergens en tegen iemand wraak gaan nemen. Men gaat, in of op zijn voertuig gezeten, tot „snijden" over en de ellende begint. Het was prof. dr. B. C. J. Lievegoed, de Rot terdamse hoogleraar, die dat gisteren zei. In Den Haag en op de grote Wegverkeersdag van de K.N.A.C., waarover u in deze krant nog meer kunt lezen. rvNS rechtstreekse kontakt met de medemensen voldoet gewoonlijk aan bepaalde normen, ook als we het niet met hen eens zijn, zei Prof. Lie vegoed. Maar zodra het kontakt min der rechtstreeks wordt, zijn ineens allerlei dingen geoorloofd. Volwassen, serieuze mannen hebben er dan in eens een puberaal plezier in om an deren een hak te zetten. ,,Op de weg is de sociale afstand van de ene verkeersdeelnemer tot de andere nog veel groter. Zelfs het ge meenschappelijke bedrijfsdoel valt hier weg en de geschetste regressie van het gedrag gaat veel dieper. Ge huld in zijn gedachtenwereld zit ieder in of op zijn voertuig, op weg naar zijn doel. Elke medeweggebruiker is een stoornis, die ergernis oproept", aldus de hoogleraar. tK ben blij mei; deze uitspraak. Al heel wat keren en al een hele tijd heb ik geprobeerd op mijn eigen ma nier u te zeggen, dat het allemaal op de weg veel prettiger zou toegaan, minder ergernis zou kosten en men senlevens zou sparen, als we iets nel ter tegen elkaar zouden zijn. Als we niet altijd op onze voorrang staan, als we de gewone beleefdheid konden vinden een mevrouw met een kinder wagen te laten oversteken, ook als er geen knipperbollen staan, als we die fietser niet tegen de stoeprand drukken, maar even achter heim blij ven tot de tegenli'ggende auto voor bij is. Ik heb mijn lekenopm,erkmgep, .^tij d gemaakt als een van de ontelbare weg^ gebruikers in dit, land. En nu komt een man. v,ari„' ,wètenscftap fót.dézelïde conclusies. Dat doet mij' óbzegbaèr veel genoegen. ■p)E kleuter, op weg naar zijn speel- *^hoekje, stoot zich aan een stoel poot, roept „stoute stoel" en geeft hem een schop, zei Prof. Lievegoed. In het verkeer is elke „stommeling" een stoute stoelpoot, die gestraft moet worden. De enige rationele therapie is te trachten de mens volwassener te maken in de verkeerssituatie. Alleen door weggebruikers elkaar te laten ontmoeten kan het probleem van kleuter en stoelpoot overwonnen wor den, is de mening van de hoogleraar. Jaarvergadering N.C.V.B. KRABBENDIJKE. De afdeling Krabbendijke van de NCVB hield woens dagavond onder leiding van de presi dente, mevrouw J. K. Dominicus, haar jaarvergadering. De avond werd gevuld met zang, voordracht en een toneelstukje. In plaats van mevrouw Vogelaar, die aftrad als secretaresse, werd mevrouw Harn—Op 't Hoff gekozen. Kamperland Bijeenkomst N.C.V.B. In „Renata" kwam de afdeling Kam perland van de Ned. Chr. Vrouwenbond onder leiding van mevr. Klap-Breel om te luisteren naar hetgeen mevr. Veldman uit Colijnsplaat te zeggen had over het onderwerp: „Gebedsverhoring". Op 18 no vember a.s. zal het tienjarig bestaan van de afdeling op feestelijke wijze worden gevierd. ttERINNERT u zich nog die in deze rubriek gesignaleerde vlaggetjes met doodskoppen en de tekst „Rijdt veilig"? Ze waren mij te griezelig en ik dacht hardop: Als we allemaal met angst in het hart achter het stuur moeten gaan zitten, laten we dan maar thuis blijven. De reklametechmek kan het ver- keersvraagstuk zichtbaar maken. „Niet echter met shocktherapie", zegt Prof. Lievegoed, „maar met bevrijdende humor'. Steun zullen alle veilig-verkeer- ijveraars kunnen vinden in het slot woord van de professor. „Zoals nog niet zo lang geleden een „rücksichtslose" minderheid In staat was een grote "meerdehéid te terro riseren, zo zal een vastberaden min derheid met verkeersfatsoen en begrip voor de problematiek een grotere in vloed kunnen hebben dan haar aantal alleen kan doen verwachten". ....een vastberaden minderheid.... een grotere invloed dan Denk er eens aan, als u straks die bejaarde heer langzaam over een ze bra ziet wandelen? 10 JOZEF kon zich ineens niet in houden en wilde het die ver waande jongen Romein nu eens goed aan zijn verstand brengen, de opdracht, die hij had om de dooie dood geen kleinigheid was. Uit voerig verklaarde hij de kwestie van de onschuldig veroordeelden. Hij raakte in vuur en sprak wat te pathetisch voor dit sceptische Romeinsche gezelschap, maar het was toch ineens stil in de beide delen van de kamer zowel op de sofa's als aan de grote tafel en iedereen luisterde naar de jon ge man, die zo vol vuur zijn zaak verdedigde. Jozef merkte heel goed, dat Irene hem dwepend aan keek, collega Justus zich daaraan ergerde en zelfs Claudius Reginus welwillend grinnikte. Dat gaf hem nog meer moed, zijn woorden werden heftiger, het geloof aan zijn zending intenser. Tot de ou de man hem ineens nors aan keek en zei dat men op sabbat niet over zaken mocht spreken. Jozef zweeg dadelijk en schrok, maar diep-in was hij tevreden en merkte hij, dat zijn woorden wa ren blijven hangen. MIDDELBURG Vereniging van Slech- horenden De afdeling Middelburg van de Ver eniging van Slechthorenden is de winter- campagne begonnen met een gezellige sjoelavond. Deze week werd een dia avond over orchideeën gehouden. De heer R. van Miert liet prachtige gekleurde plaatjes zien en gaf daarbij een interes sante toelichting. Hij vertelde over de verschillende soorten tropische orchi deeën en over het moeilijke werk van vermenigvuldiging, kruisen en kweken. Ook in ons land en in België worden deze exotische planten uit de tropen ge kweekt. Het was een mooie avond, waarvoor grote belangstelling bestond. De maaltijd was eindelijk afge lopen, Cajus sprak het lange dankgebed, men ging uit elkaar en alleen de geleerde mannen bleven zitten. Cajus nodigde nu ook Jozef en Justus uit op de so fa's te komen zitten. Toen de ou de man de kamer uit was, nam men ook de kapjes af hoewel die eigenlijk waren voorgeschre ven. De kamer baadde nu in prettig geel licht, de gordijnen waren opgetrokken en een pretti ge koelte kwam uit de donkere tuin naar binnen. De vier mannen lagen nu bij elkaar, hadden wijn, nagerechten en vruchten voor zich staan, wa ren voldaan en in een goeie stem ming en hadden elkaar veel te vertellen. De beide oude heren praatten met Jozef over Judea en vroegen hem allerlei bijzonderhe den. Cajus is helaas maar een maal in Judea geweest. Hij was toen nog heel jong en dat is nu al lang geleden. Met honderddui zenden pelgrims had hij op het Paasfeest zijn offerlam in de synagoge gebracht. Hij had in die tussentijd veel gezien: grote optochten en toneelvoorstellingen met honderden spelers in de are na en de grote renbaan, maar het grootste wat hij in zijn leven ge zien en dat de meeste indruk op hem gemaakt had, waren de gou den koepels van Jeruzalem ge weest en al die enthousiaste hon derdduizenden, die deze ruimte he- vuld hadden. Iedereen in Rome voelde zich nog op de een of an dere manier met zijn vroegere geboortegrond verbonden. Hadden ze ook niet hun eigen pelgrimsy- nagoges in Jeruzalem? Stuurden Advertentie DE NATUUR IN EN OM UW HUIS ■&CEN6 NU ZO SPOCOIÖ MOGCL'Jk: UW GERANIUMS -BINNSN. Z'J KUNNEN GeeN vowst V* ©OPAGCN. Mollen kunnen erg lastig zijn in het gazon; één van onze lezers bereikt op de volgende manier uitstekende resul taten: Koop mollendood bij de drogist en vang wormen, doch kom er zo min mogelijk met dé handen aan. Knip kop en staart van de wormen af; wel een beetje griezelig. Een dun .boomtwijgje van veertig centimeter afknippen. De molshoop voorzichtig afscheppen waar door een gat te voorschijn komt. Het buigzame stokje hierin steken en de gang proberen te peilen. Als het stokje tot op veertig centimeter in de gang zit en geen weerstand ondervindt de in mollendood ondergedoopte wormen in de gang leggen zonder hen met de han den aan te raken. Het gat dicht maken. pillllillllllllllllilllllllllllHIIIIIII I 00M BAZURKA I en JAMPIE i en de alchemie 1 door Uw Pelargoniums of geraniums moe ten nu zo spoedig mogelijk binnen ge bracht worden; ze kunnen geen vorst hebben. De planten worden dus met pot en al uit de grond opgenomen of uit de balkonbakken. De lange scheuten dient men ongeveer tot op de helft terug te snoeien. Pelargoniums worden vervol gens binnenshuis gezet en krijgen voor lopig geen water en ook geen vloeimest meer. Het is al voldoende indien de stengels in de winter maar groen blij ven; al valt het blad af, dat kan geen kwaad. Ze moeten vorstvrij en droog staan. De dahliaknollen die nog in de grond zitten zullen nu zo spoedig mogelijk geborgen moeten worden; ze kunnen geen vorst hebben. Boven de grond wordt het gewas afgesneden; er blijft echter een stengel van ongeveer tien centimeter lengte zitten. Daarna voor zichtig met een mestvork de knol uit de grond oplichten zonder die te be schadigen. De knol boven de grond in zon en wind laten drogen voordat die binnen gebracht wordt. De droge grond nadien afschudden en dan op een vorst- vrije zolder of droge schuur leggen. ze geen giften en geschenken voor de tempel? Spaarden ze niet, opdat men hun lijken later naar Judea kon zenden en ze in de ou de aarde begraven konden worden? Maar de heren in Jeruzalem doen alles om iemand dat gevoel voor zijn land af te leren. Waarom kunnen jullie eigenlijk niet op schieten met het Romeins be stuur? Het is toch zo gemakke lijk met de keizerlijke beambten vrede te houden. Die mensen zijn toch werkelijk toegeeflijk genoeg, dat hebben jullie vaak ge noeg ondervonden. Maar nee, na tuurlijk willen jullie in Judea het weer precies anders doen en zijn jullie weer koppig. Altijd moeten jullie gelijk hebben dat schijnt nu eenmaal in jullie bloed te zit ten en op een goeie dag is het dan mis. Jullie zullen nog eens van st.-jansbrood moeten leven. Plotseling merkte hij, dat hij dat in het Arameesch vertaalde en moest lachen, maar bleef heel ernstig. Claudius Reginus meende grin- nekend te moeten constateren, dat Jozef zijn beker niet in een maal leegdronk, maar hem eerst tweemaal neerzette, zoals ze dat in Jeruzalem alleen in hele stren ge families deden. Claudius Re ginus kende de verhoudingen in Judea precies en was er nog twee jaar geleden geweest. Natuurlijk is het niet de schuld van de Ro meinse ambtenaren als Judea niet tot rust ko-mt. Zijn ook de grote heren in Jeruzalem daar niet schuldig aan? Schuld hebben en kel en alleen de kleine agitato ren, de „wrekers van Israël". Om dat ze geen andere mogelijkheid hebben om op politiek gebied car rière te maken, hitsen ze de men-, sen tot een gewapende opstand, die niet de minste zin heeft. Nooit hebben de Joden het beter ge had dan onder de regering van keizer Nero (zijn naam zij* ge prezen). Op alle gebieden beza ten ze nu invloed en die invloed' zou nog toenemen als ze maar verstandig genoeg waren zich niet al te veel op de voorgrond te plaatsen. Wat is belangrijker: de- macht hebben of laten zien, dat men macht heeft eindigde hij en spoelde zijn mond met wat lauw-warme wijn. Wordt vervolgd. Advertentie Regeringsuitz: Rijksdelen Overzee. Nieuw- Guinea, van individu tot gemeenschap, door TJA Holleman. avond 18.00 Orgelspel 18.30 Sport 18.40 Koper- ens 19.00 Nws en weerber 19.10 Volks liederen 19.30 Radiokrant 19.55 Op de man af, caus 20.00 Gram 20.30 Ik ben het hoofd van het gezin, hoorsp 21.30 Strijkkwart 21.50 Gram 21.55 Wereldkam pioenschap Dammen 1958 22.00 Pari comm 22.15 Muzikale caus 22.45 Avondoverden king 23.00 Nws 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II 298 m. ochtend AVRO: 7.00 Nws 7.10 Gym 7.20 Gram 8.00 Nws 8.15 Gram 9.10 V d vrouw 9.15 Gram 9.40 Morgenwijding 10.00 Gram 11.00 Radio Filh ork 11.40 Voordr. middag 12.00 Zang en piano 12.30 Land* en tuinb meded 12.33 V h platteland 12-43 Hammondorgelspe! 13.00 Nws 13.15 Meded of gram 13-25 Mil Kapel 13.55 Beursber 14.00 Viool en piano 14-30 Gram 16.00 Idem 16.45 De functie van het Maatschap pelijk werk voor enkeling en samenle ving, caus 17.00 V d jeugd 17.15 V d padvinders 17.25 V d jeugd 17.50 Mil comm. avond 18.00 Nws 18.15 Regeringsuitzending mevr mr E P A Akkerman, ministerie van Verkeer en Waterstaat en mr A E M A Bakker, ministerie van Justitie, voeren een gesprek naar aanleiding van „De Verlichtingsactie 1958", uitgaand van het Verbond voor Veilig Verkeer 18.25 Lichte muz 18.50 Openbaar kunstbezit 19.00 Strijkkwart en klarinet 19.25 Muz caus 19.45 V d jeugd 20.00 Nws 20.05 De Radioscoop 23.00 Nws 23.15 Koersen v New York 23.16 Act 23.3024.00 Gram. De vrolijke avonturen van en 41-6) Nu huilt er toch alweer iemand! Klexje en haar vriend heb ben toch lang genoeg gehuild. We zullen maar eens kijken of we ook kunnen helpen. Maar wat is er dan toch, liefje, heb je je pijn gedaan? Gooi het anker uit, Pelle, dan kunnen we eens rustig naar Klausje kijken. Oei, hoei! Ik heb zo'n kiespijn, kunnen jullie me helpen? ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiit'iiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiMfiHiiiiiiinmiiiiiiiniiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiu; - Tja, mijn moeder maakt altijd warme doeken in zulke gevallen maar dat gaat hier een beetje moei- ljik. Ik geloof dat we de kies maar moeten trekken. TELEVISIE j NTS: 20.00 Journ en we- erz. KR 20.20 Sportkron 20.40 Theater- en film- nws 21.10 Sammy, TV-spel. Daarna. Epi loog. ,Nee", dacht Kappie, terwijl hij van blad tot blad huppelde. „Met Sargasso- wier 'heeft dit groeisel niks te maken., kan ook niet, want we liggen hier ja in een heel andere golfstroom. Dus is er iets overgehaalds met die planten!" Broedend keek hij om zich heen en -'aarbij viel zijn oog opeens op een giote, witte bloem van vreemde vorm, dsc uit het groen omhoog stak. ,Dat is ja helemaal sterk!" mompel de hij verbaasd. „Bloemen op zee... Het wordt hoe langer hoe fraaier!" Dat werd het ook, want toen hij goed voor zich uit keek, zag hij dat er nog 'eel meer van die witte bloemen wa ren en dat hun aantal toenam, naarma te zij dichter bij het eiland groeiden. „Een complete bloemenhofnet als vroeger bij grootje in Iependam!" stelde Kappie vast en hij krabde zich eens onder zijn pet. Toen boog hij zich over een der bloemen om de eigenaar dige bloesem wat nader te onderzoe ken. Dat had hij evenwel niet hoeven te doen! Nauwelijks was zijn neus de grote bloemkelk genaderd, of deze schoot met een ruk vooruit, niet om hem het onderzoek gemakkelijker te maken, maar om een hoeveelheid sterk riekend en kleverig vocht in zijn gelaat te spuiten.... Eigen nieuwsdienst ASSEN. De secretarie-ambtenaar A. A. uit Gieten, die de gemeente Rolde voor 45.000 gülden en na zijn overplaat sing de gemeente Anloo voor drieduizend gulden had benadeeld, is gisteren door de Assense rechtbank overeenkomstig de eis tot twee jaar veroordeeld. A. A. had eerst als archivaris gewerkt. Later kreeg hij meer verantwoordelijk werk. Met vakantiebonnen en mandaten verrichtte hij allerlei manipulaties. Ook verkocht hij voor eigen rekening oude materialen van de gemeente. ASSEN De Ambonese kleermaker P. R. uit het woonoord Schattenberg bij Westerbork is gisteren tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld. R. had een collega. J. S„ verscheidene messteken toegebracht. De aanleiding was een verschil van mening over de levenswandel van een schoonzuster van P. R. De officier van justitie had vier jaa» geëist.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2