AMSTLEVEN levensv Middelburg zal slechts erepenning toekennen Gemeente zilveren Gemeentebode Muller nam afscheid van de Middelburgse raad inruilactie! f 25.- of f 15.- of f 10.- terug bij aankoop van een Philips platen- wisselaar van f159.-of f135.- GRONDEN IN STROMENWIJK WORDEN BOUWRIJP GEMAAKT KYP deed niets voor Vrije Veren DISCUSSIE MET EEN STERK MATERIALISTISCHE INSLAG Uit de kerken PHILIPS BonSai KERK GEREF. GEMEENTE RILLAND KREEG FRAAIE VOORGEVEL Doctor Tilanus tie 35 jaar trouwe dienst Zeven-en-dertig ZIERIKZEE Viering 25-jarig bestaan Chr. Ulo V.V.V. wil subsidie BERGEN OP ZOOM Met hulp van Nationaal Rampenfonds f 25.- terug voor een oude Philips grammofoon Verordening algemene subsidievoorwaarden aanvaard Verkeersverbeterin gen bij Herengracht Begroting Middelburg Dinsdag 21 oktober 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 QISTEKEN heeft aan de Vrije Uni versiteit de promotie plaats gehad van de heer H. W. Tilanus tot doctor honoris causa in de faculteit der rechtsgeleerdheid. Daarin worden de uitstekende ver diensten van de oud-voorzitter van de Christelijk-Historische Unie voor de ontwikkeling van het rechtsbestel in ons land erkend. Wij verheugen ons over deze onder scheiding en wij bieden de jonge doc tor Tilanus onze hartelijke gelukwen sen aan. f^R BEHOEFT feitelijk niet op gewe- zen te worden dat de verlening van dit eredoctoraat ruim verdiend is. Opgeleid tot artillerieofficier en opge klommen tot leraar aan de Kon. Mil. i Academie, heeft hij, gegrepen door de grote waarde van de beleving der Christelijke grondgedachten in ons en ook ons poitieke leven, niet ge aarzeld een een verdere aantrek- gelijke en financieel ruimere loop baan te verlaten om zich te geven in een nieuwe functie als secretaris van de Onderwijsraad en ook als Ka merlid en als voorzitter van de C.H.U. Hij heeft zich in die functies ten volle en met voorbeeldige nauwgezetheid ge geven. ^rAT ZIJN ADVIEZEN op onder wijsgebied te betekenen hebben gehad voor de rechtsontwikkeling op het onderwijsterrein na de inwerking treding van de L.O.-wet 1920 kan moeilijk hoog genoeg gewaardeerd worden. Als voorzitter van de C.H.U. en als kamerlid heeft hij eenzelfde En wie zal u kwaad doen. als gp u beijvert voor het goede? 1 Petrus 3 vers 13 Wie als christen door de wereld wil gaan draagt een grote verantwoor delijkheid met zich mee. Dat gaat meestal met grote moeilijkheden gepaard, want de wereld is hard, bikkelhard. Maar wij behoeven niet bang te zijn, dat de wereld ons kwaad zal doen, als.... (en dat is uiterst belangrijk) wij ons maar beijveren voor het goede. En laten wij dan maar eerlijk bekennen: daar mankeert nog wel eens wat aan. Wij draven graag' met de we reld mee. Ja. en dan zitten wij met de brokken. De apostel Petrus zegt het ons heel duidelijk: Wie zal u kwaad doen, als gij u beijvert voor het goede? Deze woorden spreken duidelijke taal. V> (Van onze correspondent") HULST. In de zaterdag te Hulst ge houden vergadering van de Statenkring Hulst van de KVP is de opmerking ge maakt, dat de KVP niets heeft gedaan om de vrije veren over de Westerschelde te behouden. De partij werd pas actief, toen het vrije-verencomité in Zeeuwsch- Vlaanderen zijn werk allang was begon nen, zo zei een spreker. De heer H. J. Colsen, voorzitter van het comité, zei dat het hem bevreemd had dat tijdens de behandeling van de veertarieven in de Tweede Kamer, bur gemeester Van Dongen van Aardenburg en tijdens de vergadering van de Provin ciale Staten over deze kwestie, gedepu teerde Dikötter uit Terneuzen afwezig waren. De heer Van Dongen verklaarde, dat Van onze raadsverslaggever MIDDELBURG. De Middelburgse gemeenteraad heeft zich gis termiddag uitvoerig beziggehouden met de vraag of er bronzen, zil veren of gouden erepenningen van de stad Middelburg zullen worden geslagen, of het alleen zilveren zullen zijn, of dat er louter gouden en zilveren zullen worden gefabriceerd, of dat men zich zal beperken tot de bronzen. De discussie hierover duurde zolang, dat de heer M. Wattel (AR) zich de opmerking liet ontvallen, dat „het wel leek of er een heel rij mensen op zo'n erepenning stond te wachten, terwijl het toch de bedoeling was, dat een dergelijke onderscheiding slechts in zeer bijzondere gevallen zal worden uitgereikt." invloed gehad op andere terreinen van het leven. toegejuicht óf het werk laten opknappen Wie de heer Tilanus gekend heeft door de heer Verkerk, een partijgenoot Wie de heer Tilanus gekend heeft, I van minister Algera. Dit laatste had hem i nPter geleken ook in de bezettingstijd - die voor Gedesputeer(je Dikötter merkte op. dat hem bijzondere persoonlijke moeilijk-1 de Kamer van Koophandel en Fabrieken heden bracht weet hoe hij ook toen voor Zeeuwsch-Vlaanderen met haar voorstel van liever een redelijk tarief dan slechte veren de Zeeuwsch-Vlamin- gen min of meer de das had omgedaan. Gedeputeerde Staten moet men er daar om niet boos over aankijken. stond tegenover alle rechtskrenking en voor de handhaving van het Nederland, se rechtsbestel in een tijd waarin het recht op de straat struikelde. Doctor in de rechtsgeleerdheid is een titel die hem daarom voorzover men sen daarvan kunnen spreken, uit ver dienste toekomt. LJET EERT de senaat van de V.U., dat zij deze titel aan de heer Tila nus toekende. Er was geen andere in stelling die dit zou hebben kunnen doen. Het eren van een Christen-politicus toch voornamelijk om het werk dat hij van zijn levensovertuiging uit in ons MIDDELBURG De Middelburgse ge- volksleven deed is een daad waar een meenteraad heeft na haar vergadering van rler andere universiteiten moeilijk toe gistermiddag afscheid genomen van de der anilere umveisiieiien maen ja van dc gemeente Middelburg, de beer zal kunnen komen. De V .1is uit naar p c Mulier, d;c. sinds 1 juni 1923 in die oorsprong en grondslag het orgaan om functie als zodanig is werkzaam geweest, deze kwaliteiten te beoordelen en te Hoewel het eigenlijke afscheid ten ge- meentehuize van de heer Muller pas aan (Van onze raadsverslaggever) het einde van deze maand zal plaats vin den, richtte toch de voorzitter van de raad, mr. Joh. de Widt, reeds nn woorden van waardering tot de scheidende gemeente bode, die nu voor de laatste keer de thee had rondgebracht. De heer Muller hoorde de toespraak van de burgemeester aan terwijl hij had plaats genomen op een der opengevallen raadszetels. ,.Op grond van uw verdienste- waarderen. Zij heeft getoond, door d=t te doen, haar terrein niet eng te willen begren zen, doch haar verantwoordelijkheid en ereroeping voor heel het leven in Christelijk Nederland te willen zien. Zij heeft beseft dat de man, die wel licht meer dan enig ander in 1945 voor de beslissing over de doorbraak stond en die uit beginsel koos voor Christe lijke partijorganisatie die daardoor in de middellijke weg de C.H.U. redde en haar vervolgens leidde tot haar ge zonde positie van dit ogenblik van haar de titel moest ontvangen waarop zijn werk hem aanspraak kon doen maken. Kuypers volgelingen, waarvan er ve len in de V.U. zitten hebben de volge lingen van Lohmann, die op een be paald ogenblik meende uit de V.U. te moeten treden, hiermee als het ware gezegd: en desondanks eren wij u als broeders. Die broederhand is aanvaard. Daardoor wordt de erepromotie van gisteren een feit van nog groter bete nis. |)AT DE TWEEDE KAMER na een ongetwijfeld hoogstaand debat in grote meerderheid heeft gemeend geen wijziging te moeten vragen in het standpunt der regering om de 37 In donesische verstekelingen, die zich thans op de weg terug naar Indonesië bevinden, daar ook inderdaad te doen landen, betreuren wij ten zeerste. .jl Wij stemmen direct toe, gehoord de hield jaarfeest uiteenzetting van minister Samkalden en JandillgSmOIlUment WESTKAPELLE.'- De Chr. Gemeng- dat hier geen onrecht is gepleegd, dat O - - de formele daad dus verdedigbaar is WESTKAPELLE. - Het bestuur van en dat er ook niet van een onbehoor- de V.V.V. Westkapelle, heeft besloten aan liike behandeling sprake was tijdens de gemeente een subsidie te vragen, in iijKe oenanue. s i' 'verband met financiële moeilijkheden. Ei- het verblijt in ons land van deze si. oQk contact worden opgenomen met Wij begrijpen ook, dat er een moment C:1 monumentencomité, om te komen tot kan komen waarop de regering moest het plaatsen van een landingsmonument, zeggen: wij moeten de illegale immi- waarvoor gratie remmen. heeft het V.V.V. gesproken over het Wij stemmen eveneens toe dat er in pachten door de V.V.V. van alle stranden de actie rondom deze uiteenzetting gelegen binnen Westkapels grondgebied v De VVV zal een nieuwe logieslijst mening woord is gezegd dat dc toets uit en 0I^dat er veel verhuurders zijn van een billijke kritiek met kon door- bijgekomen, staan en dat daardoor schade deed aan de positie van deze 37. Maar desondanks menen wij dat de menselijkheid naast het recht meer had moeten spreken dan nu het geval was. TNTUSSEN IS de vraag, wat er nu M4 Java '17 tviAot nnhol ZIERIKZEE. In september was het 25 jaar geleden dat de Christelijke ULO- school werd opgericht. Ter gelegenheid daarvan zal er op 31 oktober a.s. in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw een ver gadering worden gehouden waarin dit feit feestelijk zal worden herdacht. Het programma voor deze avond ver meldt, behalve de toespraken van de bur gemeester, het hoofd der school, o.a. op treden van een muziekkwartet, samen gesteld uit leerlingen van de school, sa menzang en declamatie. De avond zal worden geopend door de heer J. W. v d. Doel, voorzitter van de Schoolvereniging, waarna de feest- en slotrede zal worden uitgesproken door ds. M. v. d. Klis, Chr. Ger. predikant te Zie- rikzee. Deze avond is meteen bedoeld als reünie van oud-leerlingen. Westkapelle lijke arbeid zou u best raadslid kunnen zijn", aldus de burgemeester tot de heer Muller, die hij een bode noemde met een voortreffelijke staat van dienst. Als oudste raadslid werd de heer Mul ler toegesproken door de heer J. S. Hoek. Deze verklaarde, dat de bode de raadsver gaderingen altijd als hoogtepunten in zijn dagelijks werk heeft beschouwd. Dat ver raadt een gevoel van verbondenheid van zijn persoon en werk met het college. De heer Hoek zei dat hij zich de raadsver gaderingen zonder de aanwezigheid van de heer Muller niet goed kon voorstellen. Hij was een bode bij uitstek of zoals men wil een bode uit duizend. Zijn liefde voor de stad Middelburg was groot en mede daardoor kon hij zulk een trouw dienaar van de gemeente worden. Namens de raad bood de heer Hoek de scheidende bode enige fraaie kunstfoto's van het Midelburgse stadhuis aan. De heer Muiier zei in zijn dankwoord» dat hij de raadsvergaderingen altijd heel plechtig, maar ook heel prettig had ge vonden. Vooral de raadsvergaderingen di rect na de gemeenteraadsverkiezingen boeiden hem bovenmate. De heer Muller, die op 1 augustus 1917 agent van politie te Middelburg werd en dit bleef tot 31 december 1922, heeft dus nu 35 jaar lang de gemeente gediend. Hij gaat nu van een weLverdiende rust ge nieten. Zeven burgemeester heeft hij in zijn „ambtsperiode" meegemaakt en met ieder van hen „heb ik goed kunnen op schieten". De heer Muller is drager van de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Bouw veiling aan de Moerstraatsebaan Naar wij vernemen heeft het bestuur van de Veilings Vereniging Bergen op Zoom en omgeving aan Ir. C. Sturm al hier opgedragen een schetsplan te ont werpen voor het bouwen van een veiling aan de Moerstraatsebaan. Westkapelle „Looft den Heere" de zangvereniging ..Looft den Heere" hield in het jeugdgebouw van de Her vormde kerk haar jaarfeest. Na een openingswoord van ds. A. J. Dondorp las mej. J. Gabriëlse. secretaresse, de jaar verslagen voor. die op rijm waren gezet. Het koor gaf een fraaie uitvoering van een aantal liederen. Na de pauze werd het toneelstuk „De zoon van Berkenhof" opgevoerd. Ds. W. Oosthoek sloot, nadat het koor nog ge zongen had. de feestavond. Het oudste Middelburgse raadslid da heer J. S. Hoek neemt hier namens d4 raad afscheid van gemeentebode J. C. Muller die na 35 jaar trouwe dienst de gemeente Middelburg ivat zijn tverk betreft vaar wel zegt (Foto Zeeuwsch Dagblad) De aanleiding tot de uitvoerige discus sie vormde het betoog van de heer D. Rijkse (Arb.), die het niet juists vond, dat de gemeente Middelburg in haar veror dening tot het instellen en toekennen van erepenningen onderscheid wil maken tus sen bronzen, zilveren en gouden. Hij zei, dat er dan straks eerste-, tweede- en der de klas ereburgers in Middelburg zouden rondlopen. Spreker achtte de differentia tie in strijd met de waardering, die aan het toekennen van een erepenning ten grondslag ligt. Hij stelde dan ook voor slechts erepenningen van één metaalsoort en dan zilver te laten slaan. De voorzitter, mr. Joh. de Widt, ver klaarde op het eerste gezicht wel iets voor de suggestie van de heer Rjjkse te ge- voelèn, maar hij stelde nadrukkelijk, dat men hieï niet te maken heeft met een waardering volgens maatschappelijke po sitie. Bij het toekennen van de erepen ning wordt niet gekeken naar rang of stand. Wanneer alleen zilveren erepennin gen zouden worden uitgereikt, zou men tot de figuur komen dat Slechts in zéér zeldzame gevallen een dergelijk edelme taal zou ^worden toegekend. Met drie gra- datiën zal veel eerder tot uitreiking wor den overgegaan. De heer Rijkse repliceerde, dat hij juist één metaalsoort toejuichte, omdat er geen rekening wordt gehouden met de plaats op de maatschappelijke lader. Hij vond steun bij de heer J. S. Hoek (A.R.), die zich evenwel ook het standpunt van b. en w. kon indenken. Hij wilde met de bron zen erepenningen iets royaler omspringen dan met de zilveren en de gouden en stel de het college voor artikel 3 van de ver ordening, waarin wordt gezegd in welke gevallen de erepenning wordt toegekend, belangrijk te wijzigen. Maar de voorzitter von het wat griezelig om staande de ver gadering een uitgebreide redactiewijizing in de verordening aan te brengen en stel de nog eens vast, dat men het ereburger schap van de gemeente Middelburg niet gelijk moet stellen met het bezitten van een erepenning. De voorzitter werd in zijn mening gesteund door wethouder J. W. KÖgeler. Geen koperen Een andere socialistische afgevaardigde, drs. Th. J. Westerhout, zei dat b. en w. onmogelijk konden afwegen of een bepaal de verdienstelijke burger nu een bronzen, zilveren of gouden erepenning moet ont vangen. In sommige gevallen, zo zei spre ker, zal het college misschien zeggen: he laas we hebben geen koperen erepenning; we zullen dus maar weer brons toeken nen. Hij ondersteunde de argumenten van de heer Rijkse en was voorstander van slechts een zilveren erepenning. Burgemeester De Widt zag de zaken niet zo donker in als zijn socialistische raads leden. Hij hield het erop, dat drie soorten penningen de meest gewenste oplossing betekenden. De kwestie werd er niet overzichtelijker op, toen de 'heer Wattel te berde bracht, dat men de bronzen erepenning toch eigenlijk maar moest laten vervallen en zich dus tot de gouden en zilveren moest beperken. De voorzitter antwoordde, dat de zaak voor de gemeente dan wat duur der zou uitvallen, waarop de heer Wattel zei, dat het wel leek of er mensendrom- raen stonden te popelen om een erepen ning in ontvangst te nemen. Het bleek daarna, dat het college van b. en w. toch niet als één man achter de bronzen, de zilveren cn de gouden ere penningen stond, want plotseling kwam wethouder A. J. Berenpas met de opmer king, dat hij bij nader Inzien toch alleen maar de zilveren wilde handhaven. De heer Rjjkse zei daarop, dat het soort me taal eigenlijk niets ter zake doet; het gaat hier om het uitreiken van de onderschei ding als zodanig. Een ander geluid liet de heer B. A. Hesselink (V.V.D.) horen, die betoogde, dat de mate van verdienste juist mooi kon worden uitgedrukt in de kleur van het metaal en hij achtte de idee ran de meerderheid van b. en w. dan ook zeer gezond. Advertentie Stemming De voorzitter stelde daarna zakelijk vast, dat er dus een amendement van de heer Rijkse was binnengekomen, dat inhield, dat in artikel 2, lid I van de verordening de woorden brons en goud komen te ver vallen. Hij bracht het geamendeerde voor stel daarna in stemming. Doch voordat hiertoe werd overgegaan kwam wethou der Kaland nog met de mededeling, dat het misschien beter was wanneer met toe voeging van „zonder onderscheid van rang of stand" de vrees voor het rekening hou den met de maatschappelijke positie zou worden weggenomen, maar de suggestie vond geen genade in des voorzitters ogen, waarna de heer Wattel nog naar voren bracht, dat indien het geamendeerde voor stel zou worden verworpen, hij een amen- de ment zou willen indienen voor alleen zilveren en gouden erepenningen. Tot dit laatste kwam men echter niet. omdat de heer Rjjkse, die nog pas in de raad zit, zijn eerste succesje behaalde. Het geamendeerde voorstel werd aangenomen met tien tegen acht stemmon. Tegen stem den de heren Schot (S.G.P.), Van Empel (C.H.), Baars (C.H.), Hesselink (V.V.D.), Cammeraad (V.V.D.), Adriaansens (K.V.P.), Kögeler (A.R.) en Kaland (C.H.). De heer Schenk (V.V.D.) was afwezig. NED. HERV. KERK Beroepen te Grijpskerk en Visvliet (Gr) (toezi kand J. D. Kila te Slie- met deze 37 moet gebeuren. Zij zijn drecht, te Wijk bij Heusden P de Jong nog, zoals wij schreven, op (een) Ne-i te Kootwijkerbroek. s. Aangenomen naar Zoutelande (toez.) derlandse bodem. v Duliemen te Oudega (Wymbr.), De vraag is. waar zij aan land zul- dje bedankte voor Warfum. ien moerii .aan. GEREE. KERKEN Zal Australië hen ontvangen? Zal j Bedankt voor Ma^sslms^vae^H Vo- Tndonesië heil toelaten. En 20 niet,pred pj A Trapman te Stad aan wat zal dan Nederlands taak zijn? j -t Haringvliet. Maar wij blijven betwijfelen of Ne- CHR. GEREF. KERK derland juist zal doen. deze jonge men- Lurfe FrlnekeTS A H. Scluppirs «en bloot te stellen aan het risico, in te Hillego Indonesië aan land te gaan. Zij bege ren dat zelf niet. En ongetwijfeld zul- Bedankt GEREF. GEM. voor Sioux Center. Iowa j j 1 U.S.A.) C. Hegeman te Genemuiden, len zij de bijzondere aandacht hebben VOQr Aagtekerke j. B. Bei te Krabben- van de Indonesische regering, als zij dijke daar aan land komen. VRIJE EVANG. GEMEENTEN De regering kan hen daar uitleve- C' ren. De Kamer heeft dat goedgekeurd. EV LUTHERSE KERK Maar zij behoeft het niet te doen. Recht Beroepbaarstelling. De heer K. E. E. is recht. Maar somtijds moet recht ver- Heintze, Adm. v. Gentstraat 19 te invito,* Utrecht heeft bevoegdheid tot het pro- zacht worden door de zachte invloed ;poneren verkregen en is mitsdien be- van menselijke overwegingen. I roepbaar. KAPELLE H engelwedstrijd KAPELLE. In totaal 30 leden van de hengelvereniging „De Kanaalvissers'' hebben zaterdagmiddag deelgenomen aan de bekerwedstrijd in het Kanaal door Zuid Beveland. Zij vingen samen 1812 gram vis. De uitslagen waren. 1. A. Blok; 2. J. v. d. Velde, 3. P. J. Lepoeter, 4. A. Eversdijk, 5. C. van Liere. 6. G. de Rijder, 7. A. van Boven, 8, P. Braam, 9. H. Kramer. 10. J. Snoep. Uit slag junioren wedstrijd: 1. J. Moelker, 2. P. Eeversdijk. Advertentie ZOLTELAISDE Vergadering C.J.V. ZOUTELANDE. Zóridagavond ver- gaderden de afdelingen Zoutelande van de C.J.V.F. en de C.J.M.V. gezamenlijk in het verenigingsgebouw. De leiding be rustte bij mej. A. Samuelse en de heer K. Wouters. Na een broodmaaltijd werden I twee onderwerpen aan de orde gesteld:! r, r. „Mogen we eisen stellen aan de leiding j Deze jOtO geejt een duidelijk van onze groepen als het gaat om debeeld Van de fraaie voorgevel. godsdienstige beinvldeding en welke KnctPr T arnbrpatsp en ïrhildpr eisen zouden dat kunnen zijn?" en „Waar rosier uamoregise en scnuaer liggen de moeilijkheden bij de godsdien- Van Iwcicirden zijn in een gesprek stige beïnvloeding en hoe kunnen we el-gewikkeld over de vergevorderde kaar hierbij helpen? Twee groepjes van y y vijf jonge mensen bestudeerden beide j restauratie. onderwerpen. De heer H. J. Schoenmaker J gaf in een boeiend betoog zijn visie op de Zo op het eerste gezicht lijkt het twee vraagstukken. Namens de jeugdraad was jeugdouderiing J. Lievense aanwezig, precies ot de gereformeerde ge meente in Rilland-Bath een nieuw kerkgebouw heeft gekregen. Een prachtige nieuwe voorgevel siert thans het gebouw. Het interieur van het kerkje is geheel in tact ge bleven. De restauratie van het ge bouw is thans zover gevorderd, dat de schilder de laatste hand legt aan het fraaie kerkgebouw. Het kerkje van de gereformeerde ge meente heeft altijd aan de rand van het dorp gestaan, maar toen er nieuwe woon wijken verrezen kwam het gebouw in het centrum te liggen. De kerk, die niet zo jong meer is, stak echter wel schriel af bij de prachtige nieuwe woningen, die in de omgeving gebouwd werden. Het bleek alras, dat een kwastje verf geen verbete ring zou geven. Het voorfront zou geheel vernieuw moeten worden. Zo dacht bur gemeester J. C. W. Jobse er ook over. Hij vond, dat het kerkje niet paste bij de nieuwbouw en trad in contact met de ker- keraad. AG 1114 - Automatische platenwisselaar, tevens pla tenspeler met druktoetsbe- diening, 4 snelheden. Op voet, als afgebeeld f 159.- AG 1014 - Dezelfde auto matische platenwisselaar, tevens platenspeler, voor inbouw f 135.- of f 15.- terug voor een andere grammofoon of f 10.- terug voor tien oude platen (Van onze raadsverslaggever) MIDDELBURG De Bank voor Ned. Gemeenten heeft afwijzend beschikt op het verzoek, dat de gemeente Middelburg en de Stichting „Goed Wonen" hadden in gediend om financieringsmiddelen te kra gen voor de bouw van 99 middenstands woningen in de omgeving van de Nassau- laan en de Sportlaan. Dit deelde wethou der A. J. Kaland gistermidag in de Mid delburgse gemeenteraad mee in antwoord op een vraag van de heer M. Wattel (A.R.). De heer P. H. Geers (Arb.) vond, dat het hoog tijd wordt dat de school aan de Nederstraat wordt opgeknapt. Talrijke Middelburgse verenigingen en instellingen maken gebruik van de school, maar tot dusver is nog niets gedaan aan het uiter lijk van de school. Wethouder KÖgeler antwoordde, dat de school bovenaan de urgentielijst stond. Naar alle waarschijn lijkheid zal spoedig met het schilderwerk kunnen worden begonnen. In verband met de gebleken behoefte Nadat over en weer van gedachten was gewisseld en een vergadering met de le den der kerk was belegd werd besloten over te gaan tot restauratie van de voor gevel. Men kreeg hulp van het Nat. Rampen fonds, waardoor de kosten geen overko melijk bezwaar werden. De restauratie is grondig gebeurd. In de kerk waren in vroeger tijden aan weerszijden van de ingang een tweetal woninkjes ingebouwd, die werden afge broken. De bewoners kregen een nieuwe woning. De voorgevel kon zodoende in zijn ge heel gesloopt worden. Op bijzonder fraaie wijze werd het front weer opgetrokken.' Mede door het feit, dat de twee woningen wegvielen ontstond een ruim portaal, waarin zich tevens de toiletten bevinden. Over de aanschaf van nieuwe banken worden nog besprekingen gevoerd. Verder is de kerk uitgebreid met een ruime fietsenstalling. De kerk neemt dan ook in dezp omge ving een voorname plaats in. De kerkleden zijn bijzonder verheugd over de restauratie. Met nog meer vreug de zullen ztf des zondags opgaan naar het huis des Heren, om Gods Woord aan te horen. (Van onze raadsverslaggever) MIDDELBURG De belangrijke ver- keersverbetering, die werd verkregen door het egaliseren van de berm van de gracht langs de Seisdam en Achter de Houttui nen, waarbij tevens een aantal in de zgn. G.S.W.-regeling vallende personen konden worden tewerkgesteld, en de wenselijk heid om eenzelfde verkeersverbetering aan te brengen langs de Herengracht van Seisdam tot de Noordstraat, waarbij even eens een aantal van bovenbedoelde per sonen werkzaam kunnen zijn, zijn oorzaak geweest van het voorleggen van een plan met de volgende strekking: Evenals des tijds langs de Seisdam is voor het voet gangersverkeer langs de Herengracht slechts hier en daar langs de huizenkant een stukje trottoir aanwezig, zodat de voetgangers verplicht zijn praktisch over de gehele lengte gebruik te maken van de verkeersweg. De veiligheid wordt hier door zeker niet bevorderd. Doorgaans staan bovendien nog verschillende auto's op de rijweg geparkeerd, waardoor veel hinder wordt veroorzaakt. Aan de moei lijkheden kan worden tegemoet gekomen door het aanbrengen van een anderhalve meter brede keistrook. welke als parkeer ruimte kan worden gebruikt en door het aanleggen van een eveneens anderhalve meter breed voetpad tussen die strook en de overblijvende berm. De kosten van een en ander zijn begroot op f 17.900,—. Op een vraag van de heer P. H M Adriaansens (K.V.P.) deelde wethouder A J. Kaland gistermiddag in de Middelburg se raad mee, dat hij hoopte dat de verbe teringen nog vóór het aanstaande zomer seizoen gereed zouden zijn. Veei hangt echter af van de beslissing van Gedepu teerde Staten, die nog hun goedkeuring aan het plan moeten hechten. MIDDELBURG. De Middelburgse raad zal op maandag 15 december de ontwerp-begroting 1^59 behana'elen. aan grond, geschikt voor particuliere wo ningbouw in de Stromenwijk, is het nood zakelijk opnieuw een deel van de gronden in deze wijk bouwrijp te maken. Het plan van Gemeentewerken voorziet in de aan leg van de Oosterscheldestraat, lopende van de brug over de watergang bij de Dorus Rijkersstraat af naar het begin van de bebouwing aan de Lageweg, met enige daarop aansluitende zijstraten. Hierdoor wordt een deel van het gebied, dat grenst aan het Park Toorenvliedt ontsloten, een gebied dat zeer aantrekkelijk is voor het bouwen van particuliere woningen. De kosten worden geraamd op 269.500, De heer B. A. Hesselink (V.V.D.) vroeg hoe het stond met de prioriteiten van de financieringsmiddelen. Z(jn er geen andere plannen, die voor financiering in aanmer king komen? Wethouder Kaland ant woordde, dat het bouwrjjp maken van de gronden in de Stromenwijk van de hoog ste urgentie is. H(j deelde verder mee, dat de gemeente op het ogenblik onder handelingen voert over de bouw van 40 a 50 middenstandswoningen. Ook zei spr. dat de Chr. kleuterschool al enige t|jd plannen koestert op deze gronden te gaan bouwen. De raad aanvaardde de verordening al gemene subsidievoorwaarden. De heren Hesselink (V.V.D.) en Van Empel (C.H.) achtten sommige passages wat onduidelijk, maar wethouder Kögeler gaf opheldering. Naar aanleiding van een opmerking van de heer Van Empel zei de heer Kögeler dat hij het nodig achtte om voor kleine subsidieaanvragen de organisaties lastig te vallen met de vraag hun hele boek houding over te leggen. De heer Wattel verklaarde nog, dat het beter was geweest, indien de verordening aan een bepaald bedrag was gebonden. Advertentie Daar wordt hij sterk A van! Kinderen kunnen soms bleek en nerveus zijn, vooral als ze op school gaan. Dan hebben ze meer dan ooit iets versterkends nodig. Geef hun daarom Bon Sa na opgelost in melk. Het is een heerlijke, krachtige drank, vitaminenrijk, eiwit- en ijzerhoudend Voor allo schoolgaand* kinderurn Bij apothekers en drogisten HACO N.V. - Maastricht KAPELLE DUIVENTENTOONSTELLING KAPELLE. De plaatselijke vereni ging van postduivenhouders „O.W.T.B." heeft besloten een postduivententoonstel- ling te organiseren en wel op 13 decem ber a.s. in hotel „De Zwaan". Ook voor leden van verenigingen in andere plaat sen zal gelegenheid zijn hieraan mee te doen. Aanrijding St. Annaland Aanrjj'ding. Zaterdagavond omstreeks zeven uur gebeurde op de Zoetwaterse- weg een aan rij, ng. De voetganger J. O. werd aan de rechterzijde van de weg aangereden door de motorrijder A. G. uit Stavenisse, die moest dimmen voor een auto, die bestuurd werd door H. De motorrijder had de voetganger niet tij dig gezien. G. viel, en klaagde over pijn in de zij, terwijl zijn motor zwaar be schadigd were Na door de dokter be handeld te zijn kon hij naar huis terug keren. O. kwam met de schrik vrij.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 3