Tot de besten, slims ten en schoonsten in Canada behoren de Nederlanders EEN LOMPIGHEID DIE LEVENS KAN KOSTEN DE NATUUR OPROEP TOT DE C.H.- KIESVERENIGINGEN Vragen van Leidse studenten over de eenheid der kerk Fingo ABDIJSIROOP Paus herdacht in Staten-Generaal in en om uw huis W egen wacht kr ij gt meer werk Ds. M. G. Westerhof 25 jaar predikant Familietwist leidt tot dolkstoot Landmijnen in sloot DAG-PI //I F Uit de kerken Aandacht voor de jeugd DETAILVERKOOP VAN VERF DELI MIJ. BREIDT OLIEBELANGEN UIT Zilverprijs weer verhoogd Schrijven aan Kerkeraden Westduit,se handelsbalans in 1958 gunstiger Woensdag 15 oktober 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagfna 2 BLIKSEMGESPREK MET OUD-GENERAAL P. W. RUSSEL'S A MSTERDAM. W. S. Ziegler is oud-brigadegeneraal, vice-president van een grote cementindustrie in Canada, commandeur Oranje Nassau met de zwaarden en bovenal: een sympathieke man, een van een goede vijftig jaar. Gisteravond om half zeven zat hij in een donkerbruin pak van zeer goede snit tegenover me in een Amsterdams hotel. Hij tilde zijn glas bier op en zei: op Nederland. Achtduizend kilometer non stop had hij gevlogen van Vancouver naar Schiphol, deze Canadese oud- Generaal. „In een Bristol Britannia, van de Canadian Pacific Airlines. Fantastisch, 680 kilometer per uur, dwars over de Pool. Het was de eerste vlucht van deze nieuwe route en met zeven andere burgers van de Canadese stad Edmonton ben ik ere-gast". Loo behouden De contacten van de heer Ziegler met Nederland dateren van 1945. „Ik was commandant artillerie van de eerste Canadese divisie. We hebben hard gevoch ten bij de IJssel, om Apeldoorn in handen te krijgen. Dat lukte en het paleis het Loo bleef onbeschadigd. Later kreeg ik die hoge Nederlanse onderscheiding. we waren er bijzonder trots op". Is het niet zo, dat verscheidene Duitse generaals zich aan u hebben overgege ven?, vroeg ik. „Och, laten we niets vervelends over W. S. Ziegler de groeten Duitsland zeggen'*, meende mijn zegs man. „U weet wat public relations is en tegenwoordig hebben we weer uitste kende betrekkingen met Duitsland. Ik geloof dat het beter is daar niet te veel over te praten". R stond een harde wind en het -*-J regende. Het was nogal glad en er waren veel auto's op de weg, eer gisteren tussen Den Haag en Rotter dam. Er reden vier wagens vóór me en plotseling zag ik de eerste uit wijken en de derde rijbaan op schieten. De volgende deed hetzelfde en toen kon ik zien waarom dat ge beurde. Er lag een dikke jutezak midden op de weg. Ik kon er nog net omheen en dertig meter verder lag er nog een. Zoals u op de foto rechts boven ziet. Ik stopte en ging langs de weg staan. Het was wat men in de wandel noemt: beestenweer. lEr kwam een zespersoons wagen aan. De bestuur der kon de derd'e rijbaan niet op, van wege het tegen verkeer. Met zijn twee rechterwielen vloog hij over de gevul de jutezak heen. Ondanks de gladheid hield hij zijn auto in het rechte spoor en daarmee feliciteer ik hem. Daarom Intussen was het natuurlijk weer het zelfde lied van altijd: iedereen wipte met tachtig of honderd kilometer om het obstakel heen en geen mens vond het nodig dit gevaarlijke ding van de weg te halen. eindigt ergens tegen een ge vel en gaat voor enkele maanden het ziekenhuis in. Kyk, wanneer u daar aan denkt wanneer u ergens op de weg een jutezak ziet liggen, dan moet u er niet omheen en daarna Advertentie Neem toch ABDIJ SIROOP. Die zuivert Uw luchtwegen snel en grondig. Ik heb altijd een Hes in huis. 'AKKER SIROOP Dordrecht Desondanks kwam ik aan de weet, dat het de Duitse generaal Diestel was, die in Zwijndrecht de wapens aan de voeten van zijn Canadese collega neerlegde. „Dordrecht hebben we ook bevrijd en de burgemeester daar gaf ons later een grootse ontvangst op het.... hoe noe men jullie dat: raadhuis geloof ik. Kort geleden hoorde ik thuis, in EdmPnton, van een Nederlander daar. dat die bur gemeester nu is gepensioneerd. Overi gens, wist u dat er zeker tienduizend Nederlanders in Edmontofi wonen? Mijn firma, de Inland Cement Company Li mited heeft er vele in dienst. En ik wil graag zeggen, dat zij tot de beste, de schoonste, de slimste en de eerlijkste werknemers in ons bedrijf behoren". Gastheer gezocht „Jammer, ik kan mij de naam maar niet herinneren", zei de oud-generaal, toen we naar de hoteluitgang liepen. „Maar vlak bij Dordrecht heb ik mijn hoofdkwartier zes weken lang gehad bij een Nederlandse familie. Mijn gastheer is voor ds. M. G. Westerhof, Ned. Herv. was „Director of Philips", ik zou zijn Predikant" te Nieuwerkerk in Duiveland naam ^raag weten. Misschien leest hij wel een bijzondere. Op 4 oktober vierde het wel en hoor ik nog eens iets". het echtpaar Westerhof zijn 25-jarig hu- Vandaag reist de heer Ziegler weer welijksfeest. Woensdag 22 oktober a.s. zal verder naar Brussel Maar voor hij me het 25 jaar geleden zijn, dat ds^ Westerlmf dat vertelde en wij eikaar de hand gaven, in het ambt werd bevestigd. De jubilaris zei hij nog: „Doe ze in Rotterdam alle- werd m 1905 geboren. Na het voltooien maal de groeten. Ik was daar twee maan- yan zijn theologische studie werd hij in Hori ;n iqaa" 1932 door het Provinciaal Kerkbestuur oen, in x»«±o van ^oord-Holland toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. kerk. Op zondag 22 oktober 1933 werd kandi daat Westerhof bevestigd als predikant in zijn eerste en enige gemeente Nieu werkerk in Duiveland, welke hij thans nog dient. Ds. Westerhof is quaestor van de Ring Zierikzee der Ned. Herv. Kerk, voorzitter van de Classicale Zendings commissie voor de classes Zierikzee en eindredacteur van het Hervormd Kerk blad voor SchouwenDuiveland. Ds. Westerhof hoopt D.V. op zondag 26 ok tober a.s. in de namiddagdienst een her denkingsrede uit te spreken in de Ned. Herv. kerk te Nieuwerkerk. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. In beide Kamers van de Staten-Generaal zijn gistermiddag woorden ter nagedachtenis van paus Pius XII gesproken. In d'e Tweede Kamer zei dr. Kor ten- horst: Wij willen een monument van dankbare eerbied in onze herinnering en in ons hart oprichten. Er is dankbaar heid voor zijn voorbeeld, raadgevingen en gebeden. De Kamervoorzitter memoreerde in het bijzonder de vele staatkundige acti viteiten van d'e paus. De minister-president dr. Drees wees er op dat tallozen in de wereld in de Paus een leidsman van bijzonder gezag hebben verloren. Dr. Drees maakte ge wag' van de mildheid en d'e menselijk heid van de kerkvorst en merkte op dat ook zij die niet tot de rooms-katho- lieke kerk behoren in paus Pius XII een groot paus herdenkerf. In de Eerste Kamer sprak de kamer voorzitter mr. Jonkman zijn eerbiedige hulde uit, er aan herinnerend dat Pius XII als een van de grootste pausen van deze eeuw moet worden beschouwd. Daarna wees minister Cals op de her haalde openlijke protesten, die de Paus in d'e oorlogstijd had uitgesproken tegen de onrechtvaardige en onmenselijke be handeling van de bevolking in de be zette gebieden. Behalve leraar voor de gelovigen van de rooms-katholieke kerk was hij ook leraar der volkeren en ieder die zich verdiepte in zijn werk bespeur de wat de kracht van geestelijke waarde ook in onze tijd nog kan betekenen, zo besloot de minister. verder rijden. Dan moet u trachten dat ding van de weg af te krygen". Op 19 augustus behandelde ik het zelfde ona'erwerp voor u op deze plaats. Enfin, tussen twee auto's in zag ik kans de weg op te schieten en de dikke zak weg te trekken. (Foto rechts). Hij bleek gevuld met een stuk of twaalf andere jutezakken. Het gebeurde dus maandagmiddag 8m kwart voor d'rie, tussen Den Haag en Rotterdam. En een vrachtwagen heeft de andere partij zakken meege nomen. Wip op die dag het een en ander van zijn vrachtwagen verloor, kan bij mij zijn eigendom komen terughalen. Plus het vriendelijke verzoek voortaan zijn spullen vast te binden. Omdat door d'eze lompigheid doden kunnen vallen. Daarom. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. In het komende toe ristenseizoen zal de Wegenwacht, die morgen 12V2 jaar bestaat, op een groot aantal trajecten tijdens de zondagen een volledige dienst invoeren. Gebleken is, dat juist op zondag vrijwel alle auto's behalve vrachtwagens op de weg zijn. Tot nu toe werkte de Wegenwacht op zondag op halve sterkte, maar reed dan letterlijk van het ene pechgeval naar het andere. Vijfentwintig nieuwe wegenwachters zullen aan het korps worden toegevoegd teneinde de uitbreiding van de diensten mogelijk te maken. Een aantal drukke routes zal binnen kort in de avonddienst worden opgeno men zoals het traject RotterdamBreda Belgische grens. Het traject Amster damDen HaagRotterdam was al in dit schema opgenomen. Binnen drie weken zullen vijf wegen wachtmotoren met een geheel andere ombouw op de weg verschijnen. Deze ombouw biedt de berijder een grotere bescherming tegen regen, waarvan de gele rijders tot nu toe de meeste last hadden. Geleidelijk zullen ook de twee honderd overige motoren van een nieuwe bescherming worden voorzien. Scindapsis aureus is een mooie ka merplant; een soort vvandplantje dat men al naar gelang men wenst kan la ten klimmen of naar beneden kan la ten hangen. U kunt aan het geel-bonte blad eigenlijk al wel zien dat het fami lie van de aronskelken is en dus moet ze ook in een normaal verwarmde ka mer gekweekt worden. In de zomer maanden dient men haar ook wel een weinig te beschermen. Ze verlangt niet alleen een vochtige atmosfeer, doch ook tamelijk veel water. Geref. academici bijeen 's-GRAVENHAGE. De vereniging van academici op geref. grondslag (Re- unitas Reformata Quia Reformanda) zal van 1820 oktober te Putten een weekend-conferentie houden. Als refe renten zullen optreden ds. A. Vergunst, predikant bij de geref. gemeente te Rot terdam-C., met het onderwerp: ,.De kerk in de samenleving" en ds. J. v. Sliedregt, herv. predikant te Putten: onderwerp; „Onze taak en plaats in de kerk". NIEUWERKERK. De maand oktober Eigen nieuwsdienst DOETINCHEM. Een reeds lang be staande twist tussen de gebroeders S. te Doetinchem liep maandagavond zo hoog dat H. S„ die bij zijn vader op bezoek was, door zijn broer J. met een dolk werd aangevallen. Hij kreeg een steek in de linkerborst ter hoogte van de hartstreek. Niettemin slaagde hij er in te vluchten en bij de ouren hulp te halen. Het slachtoffer werd naar het Algemeen ziekenhuis te Doetinchem gebracht. Het bleek dat de verwonding nogal meeviel doordat de dolk op een rib was afge schampt J. S. werd in verzekerde bewaring ge nomen/ Donderdag wordt hij voor de officier van justitie geleid. BERGEN OP ZOOM Bij het uit diepen van een sloot op het landgoed Ruitershove te Bergen op Zoom hebben gemeente-arbeiders een aantal landmij nen gevonden. Gelukkig gebeurden er geen ongelukken. De politie trof uit voorzorg onmiddellijk veiligheidsmaat regelen. NED. HERV. KERK Beroepen te Rijnsaterwoude (toez.) C. J. Baart, kand. te Utrecht; de Dub beldam (2de pred.plaats) J. E. Wolt te Kamipen; te Eenrum J. W. ten Kate te Baflo. Bedankt voor Ameide en Tienhoven G. Biesbroek te Kamperveen. GEREF. KERKEN Beroepen te Dalfsen (vac. H. Mool- huizen) kand. A. v. d. Deijl te Over- veen; te Schiedam (vac. G. Brinkman) A. Broek te Groningen-Noord; te Avereest Jac Boonstra te Zwaag-Westeinde; te Bodegraven C. Mak te Roden (Dr.). GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Musselkanaal K. D. van Dijk te Zwagerveen-Zwaagwesteinde. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te MidwoTda (Oldambt) J. P. v. d. Boomgaard te Thesinge; te Wer kendam D. Slagboom te 's-Gravenzande. CHR. GEREF. GEM. IN NEDERLAND Aangenomen naar Vlaardingen K. van Twillert, kand. te Eemdijk, die bedankte voor Drachten. EVANG. LUTHERSE KERK Beroepen te Stadskanaal C. Schroder prop. te Baarn. De veertienjarige Willielmina de Wit uit Amsterdam, die zondagavond, door dat zij schrok van een blaffende hond, van de bagagedrager van een fiets viel is aan de gevolgen daarvan in 'het zie kenhuis overleden. 1 ZES bruggen lagen over de rivier de Tiber. Wie op de rechter zijde bleef, was veilig. Hier wa ren de straten vol mannen, die men al aan hun baarden als Jo den herkende; hier zag men over al Joodse opschriften en uithang borden en met een paar woorden Grieks kon men zich hier gemak kelijk redden. Wie over een van deze bruggen ging en zich aan de linker zijde van de Tiber waagde, was in de grote wilde stad Rome terstond een vreemdeling en genadeloos aan zichzelf overgeleverd. Jozef zond dus de knaap Corne lius, zijn toegewijde kleine bege leider, terug, toen ze bij de Emi- liusbrug waren gekomen. Hij wil de nu eindelijk alleen de weg ver der vinden, al was het maar om zich van zijn kunnen en vaardig heid te overtuigen. Cornelius had de vreemdeling graag nog verder begeleid. Jozef keek hem na en zag, hoe hij aarzelend over de brug terugging en spontaan, met een beminnelijk-spottende glim lach, sterkte Jozef, die een Jood was, zijn arm uit, opende zijn hand en groette de knaap dus op Romeinse manier en de joden jongen Cornelius gaf glimlachend en tegen het verbod van zijn va der de groet op Romeinse manier terug. Daarna sloeg hij linksaf achter het hoge huis; nu is hij verdwenen en is Jozef alleen. Hij moet de wereld tonen, waartoe hij in staat is. Dit ene weet hijhier voor hem ligt de veemarkt, rechts daarvan de grote renbaan en ginds, ergens op de Palatijnse heuvel en daar achter waar die vele mensen door elkaar krioelen, bouwt de keizer zijn nieuwe huis. Links door de Tuzkcrstraat gaat de weg naar het Forum, de Palatijnse heuvel en het Forum zijn het hart van de wereld. Hij heeft veel over Rome gele zen maar heeft daar nu weinig aan. De brand van drie maanden geleden heeft de stad een heel an- de aanzien gegeven. Juist de vier wijken, die het centrum vormden, zijn door het vuur vernield; meer dan 300 openbare gebouwen, onge veer 600 paleizen en villa's en ve le duizenden huurhuizen. Bewon derenswaardig, hoeveel deze Ro meinen in zo korte tijd al weer nieuw gebouwd hebben. Hij houdt niet van hen, hij haat deze Romei nen uit de grond van zijn hart, maar kan niet betwisten, dat ze organisatorische talenten hebben en hun têchniek. Techniek. Hij denkt na over dat vreemde woord, herhaalt het bij zichzelf in de vreemde taal en denkt er weer over na. Hij is niet dom en zal wat van de techniek van deze Ro meinen afkijken. Vastberaden loopt hij verder. Opgewonden en nieuwgierig snuift hij de lucht op van deze vreem de huizen en mensen, die het in hun macht hebben hem groot te maken, maar die hem ook klein kunnen houden. Thuis, in Jeruza lem is de maand tischri voor al de laatste weken nog heel heet, maar hier in Rome heet zij september en vandaag kan men tenminste prettig en fris ademen. Een windvlaag speelt door zijn haar. Het is wel wat lang voor Romeinse verhoudingen. Eigen lijk moest hij hier natuurlijk een hoed dragen. Het is goed wan neer een Jood in zijn positie in tegenstelling met Romeinen zich uitsluitend met een bedekt hoofd op straat vertoont. Kom, Jozef kom! 80000 van de 100000 Joden in deze stad lopen blootshoofds, als ze tenminste de Tiberbruggen achter zich hebben. Zijn Joods nationale gezindheid is er niet minder om als hij geen hoed draagt. Hij staat nu voor de grote ren baan. Alles ligt hier nog vol puin. Hier is de brand begonnen. Maar de stenen fundamenten bleven on aangetast. Een enorm werk deze renbaan. Bijna tien minuten heeft men nodig om haar in de lengte af te lopen. Het stadion in Jeruzalem is niet klein en dat in Caesarea ook niet, maar tegen over dit bouwwerk lijken beide wel speelgoed. Binnenin stapelt men stenen en balken. Er wordt druk gewerkt. Overal lopen nieuwsgierigen rond, kinderen en baliekluivers. Jozefs kleren zijn nog niet helemaal, zo als men die in een grote stad draagt, maar zoals hij hier nu rondslentert, jong, slank, flink gebouwd en met ogen, die alles in zich opnemen, is hij elegant. Geen kleine kruidenier, maar een ,,heer". Men verdringt zich om hem, wil hem amuletten verko pen, allerlei souvenirs en een imi tatie van de obelisk, die vreemd en feestelijk in het midden van de renbaan staat. Een officiële gids wil hem alle bijzonderheden tonen, de keizerlijke loge, en het ontwerp van het nieuwe gebouw. Jozef slaat met voorgewende non- chalane zijn aanbod af. Hij klimt alleen over de stenen balken als of hij tot de vaste bezoekers van de rennen behoort. Wordt vervolgd. KAPELLE De commissie voor het groepswerk van de federatie van Christelijk-Historische jongerengroepen in ons land heeft reeds veel goed werk gedaan, om de activiteiten van deze jongerengroepen op te voeren. Dank zij het werk van deze commissie- zijn er op vele plaatsen in ons land bloeiende C.H.-jon.gerengroepen. Groepen van jonge mensen, die geregeld bij elkaar komen, om samen te spreken over de vragen, welke er zijn rond de politieke situatie van dit ogen blik en over de taak van de jongeren in onze huidige maatschappij. Groepen waarin men dus aandacht schenkt aan deze belangrijke vraagstukken, maar waarin men ook samen gezellige ontspannings programma's brengt. De commissie voor het groepswerk van van de jeugd in de laatste 10 tot 32 jaar r,TrT" j-:--.wej grondig js gewijzigd. Men is niet meer zonder meer geneigd tot het be treden van oude paden, alleen om het feit dat ook de ouders of de grootouders deze paden hebben bewandeld. De jeugd van vandaag is steeds meer geneigd, al leen uit eigen overtuiging tot een poli tieke keus te komen. Dit verschijnsel wordt overal waarge nomen, ook in onze provincie. In Zeeland heeft het C.H.J.G.-werk nimmer een grote vlucht genomen. Het zal echter goed zijn, dat ook de Zeeuwse C.H.-kiesverenigingen de dringende op roep van de C.H.J.G.-commissie niet zonder meer naast zich neerleggen, maar zich met ernst met deze dingen bezig houden. Het gaat immers om de toe komst van de C.H.U. Het is zeker, dat ook in Zeeland veel jonge mensen er van te overtuigen zijn, dat de C.H.U. voor hen de partij is, waar in zij het best hun politieke verantwoor delijkheid kunnen beleven. de C.H.J.G. heeft thans een dringende oproep gericht tot alle C.H.kiesverenigin- gen, om in de komende tijd ernstig aan dacht te besteden aan het werk onder de jeugd. Gevraagd is, in plaatsen waar nog geen C.H.-jongerengroep is, de moge lijkheden onder ogen te zien, om deze te vormen. In deze oproep vestigt dê groepscom- missie er met nadruk de aandacht op, dat het ook voor de kiesverenigingen van groot belang' is, dat het jongerenwerk de volle belangstelling heeft. Bij vele gelegenheden is gebleken, dat de C.H.-beginselen de jeugd heus wel wat te zeggen hebben. De ouderen heb ben echter tot taak, de jongeren op de C.H.U. opmerkzaam te maken, want in deze tijd komt men niet zo gemakkelijk en vlug naar de kiesverenigingen toe, zeker niet als men jong is. In bedoelde oproep om aktiviteiten van de ouderen voor de jongeren, zegt de groepswerkcommissie, dat de mentaliteit UTRECHT. Sinds het „doe het zelf" meer in de mode komt, is de handel in de artikelen, die daarvoor nodig zijn, toegenomen. Ook de vaklieden-schilders hebben ingezien, dat ze dit proces niet kunnen tegenhouden en een heel aantal hunner was bereid, om de doe-het-zelvers de nodige verfartikelen te leveren, kwas ten zowel ais bereide verven. Dit ge beurde trouwens ook al in het verleden. Maar nu in veel groter omvang. Zo, groot was het aantal, dat zich hiermee bezig hield, dat het de moeite van organisatie loonde. De Ned. iBond van Christelijke schilderspatroons richtte daarom enkele jaren geleden een Sectie Detailverkoop op. Thans is besloten, deze sectie om te bouwen tot een zelfstandige organisatie die mogelijk in federatief verband met de bond blijft samenwerken. De vergadering, waarin de omzetting tot feit moet worden gemaakt, is belegd op dinsdag 28 oktober a.s. in Hotel Noord- AMSTERDAM. De Deli Mij. heeft haar oliebelangen verder uitgebreid. Naar het Parool weet te melden heeft de maatschappij via haar Amerikaanse dochtermaatschappij een belang gekre gen in de International Products Corp. Deze vennootschap kreeg in januari een olie- en gasconcessie op drie terreinen in Paraguay. De beide in de Verenigde Staten gevestigde bestuursleden van de Deli Mij. zijn toegetreden tot het be stuur van International Products Corp. AMSTERDAM, 14 oktober. Naöat op 11 oktober de zilverprijs was gebracht op f 108,65114.15 is de notering gisteren op nieuw verhoogd en wel tot 109,20—114,70 per kg fijn, aldus deelt H. Drijfhout en Soon's Edelmetaalbedrijven N.V. mee. Deze verhoging kan weer worden toegeschreven aan prijsstijgingen in New York en Londen. De oudnotering is gelijk gebleven. De ouderen zullen echter niet mogen vergeten, dat het in deze tijd voor velen niet vanzelfsprekend meer is, dat men moet toetreden tot een Protestants-Chris telijke partij. Daarom is het jongeren werk van de politieke partijen van zo grote betekenis en verdient hel de steun en de medewerking van ieder oudere, die het ernst is met zijn werk voor zijn politieke partij. No. Omschrijving Horizt-staal: 1. erepoort; 4. palmmeel; 7. Ging van gevlochten of ge wonden bloemen of bladeren; 9. kwaal, ongemak; 10. iemand die veel lijdt voo' een edele zaak; 13. uitgewezene: 20. god v. d. zee; 21. geur; 22. uitgestorven vogel; 23. tegen. Verticaal; 1. stam met takken: 2. berggeel: 3. kleine kinderen; 4. vlug; 5. deel van een fornuis; 6. voorzetsel; 8. groet; 11. grote bonte papegaai; 12 voorzetsel; 13. driest; 14 las, verbinding; 15. wreed keizer; 16. ik; 17. hoofdstad van Peru. 18. Perzië, 19. streek in N.Holland. DE negentienjarige Maria van der Noordt uit de Looftakstraat in Rotter dam was gisteren de duizendste, die de jeugdspaarovereenkomst aan de spaar bank te Rotterdam afsloot op het bij kantoor van die spaarbank aan d Noordsingel. Als herinnering aan deze eerste mijlpaal in het aantal jeugd- spaarders kreeg zij van de spaarbank een vulpen. VOLGEND JAAR wordt er voor het eerst sinds tien jaar weer een winterflora gehouden. En wel van 16 tot en met '45 januari in het Kreiagehuis in Haar lem onder leiding van de Koninklijke I algemene vereniging voor bloembollen cultuur. Over een oppervlakte vauj veertienhonderd vierkante meter zal men laten zien, wat men kan bereiken met vroeg in bloei getrokken hyacinten, tulpen, narcissen, crocussen en ande re voorjaarsbloemen. Oplossing van de vorige puzzel Horizontaal; 1. vat, 4. lab. 6. risee, 9. Odin, li. telg. 13. rollade. 15. we. 16. oog, 17. zij, 18. intrede, 21. snee, 22. ring, 24. snoet, 26. cwt, 27. ooi. Verticaal: t. vlo, 2. trio, 3. ijs, 4. leed. 5. big, 7. inloten. 8. etagère. 10. drein, 12 lezen, 14. lor, 19. nest, 20. dito. 21. sec, 23. gei, 25. oh. Wie wat zijn aard beveelt verricht, is goed. 32-6) Kijk, dit is misschien wel moderne kunst, ik vind het erg mooi. Ja, die schilderijen zien er fijn uit. Stt! Het is hier een ziekenkamer, er liggen hier ernstige zieken, wat zitten ze dik in het verband sttt! Eigenlijk hadden we bloemen mee moeten nemen, maar we heb ben gelukkig nog chocola. Dat zul len ze best fijn vinden, als ze nou maar eten willen. 's-GRAVENHAGE. Naar wij verne men hebben 28 studenten aan de rijks universiteit te Leiden, waarvan er acht tot de Ned. Herv. Kerk, twaalf tot de Gereformeerde Kerken, vijf tot de Ge ref. kerken (vrijgemaakt) en drie tot de Christelijke Gereformeerde kerken be horen, aan de kerkeraden van deze kerkformaties een schrijven gezonden met een aantal vragen over de eenheid der kerk. Zij merken op, dat er in studenten kringen een ernstig verlangen is naar de openbaarwording van de eenheid der belijders van Christus. Op dit gebied leeft er over de bestaande situatie on vrede bij duizenden Christenen. De vra gen, di.e zij aan de kerkeraden stellen, raken de zuivere bediening van woord en sacrament. Van de herv. kerkeraad vragen de studenten of hij zich wil bin den aan de belijdenis, dat Christus is geboren uit de maagd Maria in die zin. dat ieder, die dit ni.et belijdt, van het Heilig Avondmaal geweerd wordt. Is de kerkeraad bereid plaatselijk zulk een beslissing te nemen en zo niet, om welke reden dan? Aan de geref. kerke raad vragen adressanten of deze voor de handhaving van waarheid en eenheid het noodzakelijk acht de predikanten te binden aan de vervangi.ngsformule en of jhij bereid is een. streep te halen door al de uitspraken en vonnissen, die met het conflict in 1944 te maken hebben. Zo niet, waarom dan niet? Aan de Ge ref. Kerk, de vrijgemaakte Geref. Kerk en de Chr. Geref. Kerk wordt gevraagd of zij bereid zijn de ambten van die Baptistenkerken te erkennen, die de belijdenis van de Christus der schriften ten volle onderschrijven en met die kerken avondmaalsgemeenschap te zoe ken. Aan de Chr. Geref. Kerk wordt gevraagd of deze het voor de waarheid en eenheid der kerk noodzakelijk acht de predikanten te verplichten de leer van de veronderstelde wedergeboorte bij de H. Doop niet te leren. BONN (Reuter) De Westduitse ex port had in de eerste negen maanden van dit jaar een waarde van D.M. 27 miljard, hetgeen vergeleken bij het vo rige jaar een stijging van 2,6 procent I betekent. Het overschot op de handelsba lans vertegenwoordigde een waarde van I D.M. 4.2 (v.j. 3) miljard F

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2