Magnee PUZZEL OVER SPORT Uit de kerken davitamon IO bevat de 10 onmisbare 4 vitaminen, 1 alle IO Reukloze knoïlox C. C0PP00LSE Leerling-verpleegsters Verplegers. klaar over! POSTZEGELRUILBEURS Synode Herv. Kerk sprak over probleem atoombewapening Peren naar Zweden BEURSBERICHTEN Uit andere bladen Verkeerd adres Onverdiend GRIEPHOEST? pak PACTOLAN Fa. JOH. J00SSE EN ZOON poley^ een aank. administratieve kracht C. C0PP0GLSE AANBESTEDING SLOOPWERK huish. werkkring 2718 01130-232 2084 3601 2003 BRILLEN BRILLEN BRILLEN 01103-223 01183-352 01182-373 Herhaling is de toverkracht der reclame Maandag 13 oktober 1958 WIJ GAAN WEER EENS gezellig speuren door „postzegelland". Ditmaal is het iets voor ouderen en voor jongeren. Dat in ons land de sport een voorname plaats inneemt is u allen wel bekend, maar wist u ook, dat op de Nederlandse postzegels ook vele takken van sport voorkomen? Laten we maar meteen met de puzzel beginnen, dan ziet u zelf wel welke sporten het zijn en wanneer die werden afgebeeld. Het is de bedoeling, dat u de vijftien hieronder staande takken van sport gaat combineren met de zegel waarop zij wordt afgebeeld. Dus het gaat als volgt: 1. Voetballen op de „Olympiade" propaganda-zegel van 3cent, uitgegeven in 1928, enz 2. Roeien; 3. Paardrijden; 4, Waterpolo; 5. Schermen; 6- Zeilen; 7. Zwemmen; 8. Boksen 9- Hockey; 10. Kanovaren; 11. Schaatenrijden; 12. Hardlopen; 13. Schom melen; 14. Kamperen; 15. Kogelstoten. Iedereen mag de oplossing van dit speur- derswerk inzenden. U wordt verzocht om tien buitenlandse postzegels bij de op lossing in te sluiten. Deze moeten uiterlijk zaterdag 25 oktober a.s. in het bezit van de Beursmeester zijn! Er zijn vijf prach tige prijzen, welke onder de goede inzen dingen worden verloot. De eerste prijs be staat uit vijftien prachtige zegels van de Verenigde Staten van Amerika; de twee de omvat vijftien Canadase exemplaren; de derde 15 zegels uit verschillende lan den; 10 mooie Zuidamerikaanse zegels vormen de vierde prijs, terwijl de vijfde prijs uit een groot blok postzegels van 1,bestaat. Het zijn stuk; voor stuk zegels, die de moeite waard zijn! U behoeft geen post zegel van 12 cent voor antwoord in te sluiten. Wilt u in de linkerbovenhoek van uw enveloppe zetten „Puzzel" Wie heeft nog dubbele van Luxem burg, Oost-Duitsland, Het Verre Oos ten, Monaco, Portugal, Griekenland, Egypte, Zuid-Afrika, of IJsland? Op de beurs wordt er dagelijks om ge vraagd. Wilt u ze als ruilwaar opzen den? B\j voorbaat dank! Waar u aan moet denken 1. U mag niet meer dan 25 geweekte on beschadigde exemplaren inzenden. Toe gestaan wordt, dat men enkele reserve zegels meestuurt ter vervanging van eventuele beschadigde zegels. 2. Postzegels met een totale waarde van 12 cent insluiten voor antwoord. Ge bruik zoveel mogelijk „Europa'-zegels. 3. Het is toegestaan enkele landen te noe men, waarvan men het liefst zegels te rug ontvangt, wat in geen geval wil zeggen, dat zo'n verzoek kan worden ingewilligd. 4. U wordt verzocht te vermelden, hoe veel zegels u van de terug ontvangen ruilwaar nog niet had. Ned. Heiv. Kerk. Beroepen te Bergum J. D. Spalink te Workum; te Warlfum J- van Dullemen te Oudega (W.); te Vroomshoop (toez) J. van Winterswijk te Wieringen. Aangenomen naar IJsselmuiden C. G. Biesbroek te Kamperveen, die bedankte voor Benschop; naar Boksum J. de Bruyn, kand. te Leeuwarden, die bedankte voor Midsland op Terschelling; naar Ridder kerk J. C. Kolschijn te Ommen. Geref. Kerken. Beroepen te Bant (N.O.P.) W. P. H. Pou- wels te Wommels, die bedankte voor Vroomshoop, te New Market (Ontario) D. N- Habermehl te Wormer. Chr Geref. Kerken. Tweetal te Deventer T. Brienen te Mus sel en J. P. Eebel te Lutten aan de De- demsvaart. Beroepen te Haamstede-Kerkwerve G. J. Buys te Papendrecht. Bedankt voor Den Haag-west I. de Bruyne te Rotterdam-c.; voor Steenwijk Brienen te Mussel. Geref. Gemeenten. Beroepen te Lisse H. Rijksen te Vlaar- dingen. Evang. Lutherse Kerk. Drietal te Enkhuizen-Hoorn-Medemblik dr- H. A. Jaanus te Rotterdam, G Favie te Amsterdam en C. Schroder, proponent te Baarn. Beroepen te Middelburg-Vhssingen W. F. ten Rouwelaar te Boegraven. De generale synode der Ned. Herv. Kerk is eind vorige week in de Ernst- Sillemhoeve te Lage Vuursche bijeen gekomen ter bespreking van het rapport van de in 1957 door haar benoemde com missie (waarvan prof. dr. G. C. van Nif- trik voorzitter en ds. N. O. Steenbeek secretaris was) over het atoombewape ningsvraagstuk. Het rapport geeft een kenschetsing van de situatie, theologisch, politiek en ethisch. Hierbij is' grote overeenstem ming over fundamentele veranderingen, die het atoomwapen gebracht heeft en over de vragen, die het ons stelt. Met de eenvoudige stelling over de ovérheid en haar zwaard komt men niet meer uit. Deze wapenen zijn kwalitatief andere dan de tot nu toe gebruikte. De kerk zal in geloof de weg moeten zoeken. Aan het slot van het rapport blijkt, dat twee verschillende wegen gegeven wor den, nl. van hen, die radicaal neen zeg gen tegen atoombewapening omdat men zijn vertrouwen niet kan stellen in een demonisch wapen, dat tegen Gods wil is en daartegenover van hen, die de op zichzelf vreselijke bewapening ter af schrikking van een eventuele aanval op de vrijheid en de welvaart van het Wes ten niet eenzijdig willen afschaffen. Zaterdag lagen de richtlijnen ter tafel, die een commissie had opgesteld als hoofdpunten van het besprokene ter vergadering van vrijdag over het uit gebrachte rapport. In die richtlijnen werd de wens geuit, het vraagstuk van de atoombewapening meer van het theolo gische denken uit te benaderen. (Van onze fruitteeltmedewerker) GOES De Zweedse autoriteiten heb ben bekend gemaakt dat de invoer van peren in dit land zal worden toegestaan met ingang van 17 november a.s. Dan zal er onbeperkte invoer kunnen plaats vin den, o.a. uit Nederland. Deze bekendmaking betekent, dat de handel nu in elk geval weet waar zij zich aan heeft te houden. Het feit dat het nog ruim een maand zal duren voor er export van peren naar Zweden mo gelijk is, wordt uiteraard in telers- en handelskringen zeer betreurd. Zweden is steeds een zeer belangrijke afnemer van Nederlandse peren, maar op de datum dat nu de grens opengaat is het seizoen in ons land reeds een heel eind gevor- d(?Vorig jaar ging de grens van Zweden voor peren open op 12 oktober, maar in 1956 was het ook 24 november, terwijl het in 1955 12 oktober was. De hoeveel heid die jaarlijks naar dit land wordt verzonden, verschilt uiteraard het ene jaar nogal met het andere Zo werden er in 1955 4300 ton peren uit ons land naar Zweden verladen; m 1956 1400 ton en in 1957 600 ton. De oorzaak van de late grensopenstel ling van dit jaar ligt hoofdzakelijk in de grote perenoogst die Zweden zelf heeft, Peren zijn een van de weinige produk- ten waarvan de invoer in Zweden met is geliberaliseerd. Willen degenen, die voor het eerst aan de ruilbeurs deelnemen ieder mag immers inzenden melden, hoe groot hun verzameling is? Vergeet niet uw naam en adres op de enveloppe en op de ingesloten brief te vermelden. Men mag maar éénmaal in de maand inzenden! Inzendingen moet men richten aan de Beursmeester, Nachtegaallaan 106 te Goes- DE BEURSMEESTER Van ons Surinaamse lid, Earle van van Glaanen Weijgel, ontvingen wij een aardige collectie zegels uit Suri name en omgeving. Als lid noj 182 werd ingeschreven Jo- han Boone, te Koudekerke. Hij bezit een aardige verzameling van ruim 1200 verschillende postzegels- Vanuit de protestantse kerken in Hon garije is aan Nederlandse theologen een klaagschrift gezonden op de wijze, waar op het communistisch regime de vrij heid der kerken wordt beknot en het ambtelijk werk wordt belemmerd. Dit schrijft Friesch Dagblad en vervolgt het artikel: Een kleine groep collaborateurs werkt samen met de communistische terroristen, die door Russische tanks aan de macht zijn geholpen. Die collaborateurs treden op als de officiële kerkelijke leiders, en proberen de anderen uit te schakelen. Dit verhaal bevat in wezen niets nieuws. Ook voor de opstand ging het op dezelfde manier- Maar wij begrijpen niet recht, wat men van zulk een klaagschrift ver wacht. Immers, zij, die in de Wereldraad van Kerken een leidende rol hebben, staan op het standpunt, dat men als We reldraad alleen officieel contact kan heb ben met de officiële vertegenwoordigers van de kerken achter het IJzeren Gor dijn. En zij, die zulke klaagschriften schrijven, zijn dat allerminst. Wij herin neren er aan, dat ds. Visser 't Hooft, secretaris van de Wereldraad, heeft ver klaard, dat prof. Hromadka, die het in grijpen van de Russische tanks in Boe dapest, waardoor de vrijheid in puin werd gereden, heeft goedgekeurd en door Mos kou is vereerd met de Vredesprijs van Lenin, de beste vertegenwoordiger is van de kerken achter h,et IJzeren Gordijn. Hij denkt wel anders over het communisme en over de vrijheid en over het gebeurde te Boedapest dan wij, maar hij meent het eerlijk, wat hij zegt, en zodoende Wie zou menen, dat men deze visie op de officiële vertegenwoordigers van ach ter het IJzeren Gordijn kan handhaven en tegelijk het oor lenen aan klachten, als nu weer uit Hongarije komen, die is naïef. Het volgende komt uit „De Rotter dammer: „Wij verdienen niets aan Nieuw-Guinea, maar omgekeerd heeft Nieuw-Guinea dit niet aan ons verdiend- En gesteld al hetgeen niet zomaar valt aan te nemen dat overdracht van Nieuw-Guinea aan Indonesië zou leiden tot verzoening met Indonesië, dan moet nog worden gezegd dat verzoening niet pleegt te worden ge kocht met uitverkoop van land en vooral van mensen. Daarom zijn in de gevoerde pleidooien (van prof. Verkuyl) onze be trekkingen tot de bevolking van Nieuw- Guinea ook wel in vreemde kleuren ge tekend. Zijn eerste pleidooi heeft prof. Verkuyl gehouden voor „Kerk en Vrede". Daarna heeft prof. Verkuyl nog eens een forum gevonden in de vereniging „Neder land—Indonesië. Hier werd vanuit de zaal krachtdadig en steekhoudend geoppo neerd. Het betoog van prof. Verkuyl voor „Kerk en Vrede" is nu afgedrukt in het weekblad „In de Waagschaal". Hernieuw de lezing ervan heeft ons niett tot aan vaarding van zijn standpunt kunnen bren gen. Wèl heeft het ons getroffen en bitter getroffen dat de redactie van dit week blad aan het artikel van prof. Verkuyl als haar mening toevoegt, dat „de geest van Hitier nog kwaadstichtend rond waart, ook door de Nederlandse pers". De redactie beweert dit ter bestrijding van de opvating dat het geloof een pri vaatzaak is. Deze verwijzing naar Hitier moeten wij voor de Nederlandse pers als beledigend afwijzen. We zouden natuurlijk ons kun nen bepalen tot te zeggen, dat ook wij het geloof niet als een privaatzaak zien en dat het verwijzen naar Hitier reeds daarom op ons geen betrekking kan heb ben. Maar in de gebruikte formulering is het woord beledigend voor heel de grote rest. Het standpunt van wie de overdracht van Nieuw-Guinea aan Indonesië voor staan is toch al niet sterk. Door zulke voze beweringen wordt het er zeker niet sterker op." Bijscholingscursus voor wijkverpleegsters In Hotel „Duinheuvel" te Domburg wor den b\jscholingscursussen voor de wijk verpleegsters van het Groene en het Oranje-Groene Kruis in Zeeland gehou den. Deze cursussen staan in het teken van de bejaardenzorg. Dr. R. J. van Zonneveld te 's-Graven- hage behandelt het onderwerp: „Licha melijke gezondheidszorg van de bejaarde": (Biologie van de veroudering. Verschijn selen en kenmerken van ziekten op ho gere leeftijd) en Dr. A. D. W- Tilanus, Directeur van de Stichting Gelderland voor Maatschappelijk Werk te Arnhem houdt een algemene inleiding over be jaardenzorg. Verder zal Dr. J. F. de Wijn, Adj.-Dir. van het Voorlichtingsbureau voor de voe ding te 's-Gravenhage spreken over: „Ge zondheidsaspecten van de bejaardenvoe ding", terwijl tenslotte Mej. Zr. Th. F. S. M. van Schaik, diëtiste van het Voorlich tingsbureau voor de voeding, een inleiding zal houden over: „Nieuwe inzichten om trent de voeding van de bejaarde, en dieëten voor de bejaarde". Aardenburg Raadsagenda AARDENBURG Hedenmiddag verga dert de gemeenteraad van Aardenbufrg. Er is een voorstel van het College van Burgemeester en Wethouders om toe te treden tot de Gemeenschapelijke Regeling Beschuttende Werkplaatsen in West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Met de N.V. Bank van Nederlandse Ge meenten wil men een geldlening aangaan van 8.000,—. In verband met de plan nen tot oprichting van een museum moet de gemeentebegroting voor het jaar 1958 frwijzigd worden* ganzepoorlstraal (Jdps FIRMA L. MIHDERH0UD ZEEUWSCH DAGBLAD Ondergetekende maakt hierbij haar geachte cliëntele bekend, dat zij haar elektrotechnische bedrijf, benevens huishoude lijke artikelen heeft overge dragen aan de Heer Wie deze adressen belt krijgt waar voor zijn geld Heden overleed tot onze diepe droefheid onze ge liefde Man, Broeder, Zwa ger en Oom, de Heer GOMMERT TRAAS op de leeftijd van 62 jaar. E. TRAAS—Houterman Familie TRAAS Familie HOUTERMAN „Pittepert", Serooskerke (W.) 10 oktober 1958. De teraardebestelling zal plaats vinden op dinsdag 14 oktober te 12.30 op de be graafplaats te Serooskerke. Onder dankzegging voor het jarenlang genoten vertrouwen, beveelt zij haar opvolger be leefd in Uw gunst aan. Tevens maakt zij U hierbij bekend, dat het taxi-, rijwiel en bromfietsbedrijf, benevens haarden, kachels en naaima chines, op dezelfde voet wordt voortgezet, tijdelijk nog in het pand Rijksweg 11. Voor taxi tel. 01182—318. Nieuw en St. Joosland Kengêtal Goes 01100 Abonnementen en advertenties Zeeuwsch Dagblad, Goes Ass. Apotheker A. C. v. d. Rest Geneesmiddelen, Hoorapparaten Elastieken Kousen, Bandages enz. Lange Kerkstraat 42 Goes Autoremmenservice Hollestelle Uw leven is een goede rem waard i\oorue,nue 16 Goes Autorijschool Paardekoper Uitstekende opleiding voor alle rijbewijzen. Verkeerslessen elke dinsdagavond 8 uur 0. Rijksweg 4 's-H. H. Kinderen Bestrijdingsmiddelen voor land- en tuinbouw M. Meeuwse Kapelseweg 1, Kloetinge Brand stoffenhandel 1. Fokke Zusterstraat 10-12 Goes Brillen, Bandages, Elastieken kousen Focus Opril Grote Markt Goes Drukwerk Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes Fotohandel en Fotoatelier A. W. Verschoore Grote Markt 7 Goes Rijksweg 45 Kruiningen Kantoormachines v. d. Graaf's Alg. kant.mach.handel Verkoop, reparatie, onderhoud Magdalenastraat 4 Goes Lunchroom - Banketbakkerij Luteijn Betere kwaliteit. Grotere sortering Lange Kerkstraat 46-48 Goes Plouvier's Schoenhandel Ganzepoortstraat 21 Goes Reclame-drukwerk Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes Setter-Set nylons Willy" Opril Grote Markt Goes De zo geliefde doorknoopjapon in „earreaux- joyeux" dessin waarvan de rok aan voorzijde gladisen2zakken heeft, is aan de achterzijde 3 baans en ruim. In de tinten; tur quoise. mals en beige. Maten 42—48 Coöp. Boerenleenbank „Grijpskerke". Gevraagd voor spoedige indiensttreding (m. of vr.) Kunnende typen. Schriftelijke soil, worden voor 20 okt. a.s. ingewacht bij het kantoor der bank. Heden overleed, tot ons aller droefheid, nog onver wachts, onze geliefde Man, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de Heer JAKOB JOBSE, op de leeftijd van 71 jaar. Uit aller naam: Wed. L. JOBSE— Schoe. Oostkapelle, 10 okt. 1958. Duinweg 16. In aansluiting op het boven staande maakt ondergeteken de U hierbij bekend, dat hij het elektrotechnisch bedrijf, benevens huishoudelijke arti kelen van de fa. JOH, JOOS- SE EN ZOON heeft overge nomen Hopende zijn geachte cliën tele het vertrouwen waardig te worden, beveelt hij zich be leefd in Uw gunst aan. Nieuw en St. Joosland oktober 1958. Tel. 01182-412 Door de directeur meentewerken van Middel burg zal op 22 okLOoe worden aanbesteed: het slopen van een winkel met bovenwoning staande in de Lange Delft no. 90-92. Omschrijving met voorwaar den vanaf heden verkrijg baar op het bureau van Ge meentewerken, Stadsschuur 1 te Middelburg. ürettige gezocht voor 17-j. meisje (in tern), p.g. Brieven: directeur Ver. Kinderzorg, Veersesingel 148, Middelburg. MIDDELBURG GOES BERGEN OP ZOOM L. NOORDSTR. 10-12 KLOKSTR. 9 KREMERSTR. 24-26 HAJOCO Davitamon 10 In de irr-maanden iwóódnodig! m Vitaminen moeten uw lichaam weerstand geven tegen de grillen van ons klimaat. Davitamon 10 bevat (in onderling de juiste hoeveelheden) de TIEN ONMISBARE VITAMINEN, waaraan zelfs de voedzaamste spijzen in de wintel te arm kunnen zijn. Eén dragee per dag voor ieder gezinslid maak daar een vaste regel van. Dan voelt ieder zich fit, krachtig, tot alles in staat dan is jong en oud veel beter bestand tegen 1 griep, verkoudheid en vermoeidheid. *- Flacons van 50, 100 en 500 dragees, In de PSYCHIATRISCHE INRICHTING „VREDERUST" te Bergen op Zoom worden voor de opleiding tot het diploma B. Ziekenverpleging gevraagd en Aan de Inrichting is een Vooropleidings-Centrum verbonden. Zij die de leeftijd van 18 jaar nog niet bereikt hebben kunnen geplaatst worden als de Oranjekolender 1959 Stuur mij: ter beoordeling een recent nummer van de WEEKEDITEE N.R.C., lucht posteditie van de Nieuwe Rotterdamse Courant een opgave van de abonnementsprijs bij verzending per luchtpost naar Ook voor Uw bril naar een BETROUWBAAR ADRES. Wij hebben grote keuze mo derne monturen. Vakkundige afwerking. Autorijschool Den Herder De school met jarenlange er varing en overzichtelijke theo retische opleiding. Goesse- str.weg 10 - 's-Gravenpolder Brandstoffenhandel I. Fokke Braamstraat 42 O. en W. Souburg Loonspuitbedrijf, Handel in bestrijdingsmiddelen J. A. Njjsse Kieverskerke als premie gratis de Oranjekalender 1959, uitgave van Pro Juventute, met unieke foto's van het koninklijk ge zinwanneer ik een abonnement neem op de WEEKEDITIE N.R.C. voor een Nederlander BUITEN EUROPA. WESTKAPELLE, ZUIDSTRAAT 66 TEL. 284. Te koop een nieuwe kof- ferschrijfmachine met 1 j. garantie, aftebetalen met 3.- p. w. Gratis op proef bij U thuis. Br. onder No. 549 Bureau van dit Blad. Hoest? Keelpijn? Natter- mann's Bronchium Elixir helpt, lost taai slijm op, neemt de prikkel weg. Fla con 2,- bij elke drogist. NAAM STRAAT: WOONPLAATS

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 8