Dreischor kampioen van Zeeuwse brandweerkorpsen Niet Wemeldinge maar Hoek nu (nederlaag) koploper Zeeuwse Zangersbond wil „open concours houden Comm. Ahlberg van Leger des Heils was op bezoek Kandidaat H. H. v. d. Linden verlaat Zeeland BIETENKNIJPER WERKT SNEL EN GOEDKOOP ZO ROLDE DE VOETBAL IN ZEELAND Goede start C.J.V., ring Goes Wedstrijd in enkele woorden de excellente goud-gele Virginia-shag van Douwe Egberts! BELANGRIJK TREFFEN RILL4NDIA- KRABBENDIJKE WERD AFGELAST ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 PROVINCIALE WEDSTRIJDEN TE MIDDELBURG Zeeuwse organisten speelden psalm 61 C.N.V.-secretaris Roolvink sprak in Goes V Ring C.J.V.F. bijeen in 's-Gravenpolder Indien financiën dit toelaten CAMHO ddt)a^rvieciita tie. KIND AANGEREDEN Auto in de sloot Nieuwdorp won eerste bekerivedstrijd Quakkelaar uit Schore sne Ischaakkampioen van Zeeland UITSLAGEN Maandag 13 oktober 1958 Van onze Middelburgse redactie MIDDELBURG. Niet de brandweren, van steden als Middel burg, Vlissingen en Goes, maar het kranige korps uit Dreischor mag zich voor een jaar de allerbeste spuitploeg van Zeeland noemen. De mannen uit het Schouwse dorpsen sleepten dit predi kaat zaterdag weg van achter een vervallen monumentaal gebouw in de Zeeuwse hoofdstad, van achter de Kloveniersdoelen waar de organisatoren van deze provinciale wedstrijd onder supervisie van wedstrijdleider A. J. W. Mathijssen voor de zes deelnemende korpsen zo om het half uur een vuurtje stookten in een bouw vallige woning. Dat Dreischor beslag kon leggen op de eerste plaats was er vooral aan te danken, dat de mannen van dit korps zich niet door de grote rookontwikkeling lieten verleiden aan het blussen van de brand alleen te denken. In het pand bevond zich namelijk een „slachtoffer", hetgeen tot uitdrukking kwam in gekerm, vastgelegd op een bandopnameapparaat. En Drei schor bemoeide zich in eerste instantie met de redding van deze „persoon". Ook de overige werkzaamheden werden ech ter vlot aangepakt, dank zij de uitne mende leiding van bevelvoerder-wethou der L. M. Moermond, die hiervoor de prijs voor de beste commandant kreeg. Achteraf bleek, dat alle korpsen een voornaam punt in de opdracht onvol doende of helemaal niet hadden uitge voerd: proberen het aangrenzende monu ment, dat Kloveniersdoelen heet, te behouden. Burgemeester mr. Joh. de Widt reikte de prijzen uit. Na de prov. brandweerwedstrijden te Midelburg mocht het korps van Drei schor de wisselbeker in ontvangst nemen De voornaamste uitslagen: 1. en provin ciaal kampioen Dreischor, 132 punten, wisselbeker van de commissaris der Ko ningin; 2. Terneuzen, 11614 punt, beker gemeente Middelburg; 3. Riiïand-Bath, 110 punten. GOES. Onder leiding van de heer J. Rijn uit Middelburg kwamen zaterdag- midag ongeveer vijftien leden van het district Zeeland van de Nederlandse Or ganistenvereniging bijeen in de Grote Kerk te Goes.. Alle leden speelden Psalm 61 met voor- en naspel. Besloten, werd om zaterdag 15 november weer in de Grote Kerk te Goes bijeen te komen. GOES. Waar gaat het om in de christelijke vakbeweging? We spreken het woord „christelijk" uit en zullen moe ten beseffen dat dit was moet inhouden. Niet alleen voor deze beweging, doch ook voor elk lid van die beweging. Is het ech ter wel mogelijk om te werken zonder de naam van Christus er aan te verbinden? Is dan wel de rechte verhouding van de mens tot zyn medemens te vinden? Tot deze kernvraag kwam de heer B- Rool vink, secretaris van het C.N V. in de na jaarskadervergadering van het C.N.V. te Goes. Door het C.N.V. was het onderwerp „De gang van zaken in onze beweging op de agenda gezet. Het is goed en nodig dat wij ons van tijd tot tijd in eigen kring over dit vraagstuk bezinnen, aldus de heer Roolvink, waarbij hij tot bovenstaande vraagstelling kwam. In discussiegroepen werd over al deze punten van gedachten gewisseld. De aan wezigen vroegen zich af of er wellicht iets moet veranderen aan hun vergader methoden en -technieken. Allerlei ont- spannigsmogelijkheden kunnen een belem mering zijn voor het vakbewegingswerk. Moet er niet veel meer overleg zijn tus-; sen de diverse plaatselijke verenigingen om te voorkomen dat diverse bijeenkom sten gelijk belegd worden. Brengt een verkorting van de arbeids-| tijd niet nog meer mee dat men allerlei bijbaantes gaat bekleden, het vrije tijds bestedingsprobleem nog sterker wordt e.d.? Wordt bij de aanvullende werkenpoli-l tiek wel goed gekeken wat er gedaan wordt, zodat er geen werken uitgevoerd worden waarmee men verder moeilijk iets kan doen? De heer Roolvink op al deze vraagpun ten ingaande, vond dat inderdaad de ver gadermethoden moesten veranderen- Evenals bij veel culturele en ontspan ningsavonden, bestaat ook in de gewone vergaderingen dat de enkele mens passief wordt. Alles komt tot hem, doch hij geeft niets Men kan de indruk krijgen, het gaat zonder mij ook wel. We zullen moe ten trachten zoveel mogelijk mensen erbij te betrekken, aldus de spreker. Met dis cussiegroepen is dit het geval. Wellicht zullen we veel meer moeten overgaan tot bijeenkomsten van kleine groepen in wij ken en dorpen. Het lid moet er weer van doordrongen worden, dat ook hij nodig is. Is dit door vele wettelijke maatregelen op te lossen om moet men niet veel meer open en eerlijk met deze mensen praten en voorlichting geven? We zijn zo gauw geneigd ons te ver schuilen achter anderen. We mogen ech ter nooit vergeten dat ieder mens zelf verantwoordelijk is voor zijn daden en zich nooit mag verschuilen achter wetten, regels of organisaties. Hij zal er per soonlijk van doordrongen moeten zijn en niet zeggen dat moet maar wettelijk afge dwongen worden. Daarom zullen we ook in onze christe lijke vakbeweging steeds de aandacht moeten schenken aan deze persoonlijke verantwoordelijkheid en de menselijke verhouding in het maatschappelijk bestel, aldus de heer Roolvink. In Gods kracht zal het zeker gelukken. Daarom moet ook een vakbeweging bij al haar werken Gods woord en geboden als uitgangspunt ne men. Eigen nieuwsdienst WOLPHAARTSDIJK. De boeren van Wolphaartsdijk, in de Zak van Zuidbevëland, heb ben een goedkopere mariier van suikerbietenvervoer gevonden. Voorheen reden ze de bieten met wagens naar de schepen, die voor verder transport naar de suikerfabrieken zorgden. Nu rijden ze hun produkten naar een stuk grond in de buurt van hun akkers, waarna grote vrachtwagens ze direct naar de fabrieken brengen. Deze nieuwe wijze van ver voer is mogelijk geworden door een vinding van een Mid delburgs transportbedrijf, een zogenaamde bietenknijper, op een kraanwagen gemonteerd, die de bieten vrijwel zonder beschadiging van de bietenhoop op de auto's laadt. De boeren, zijn nu niet meër afhankelijk van de fabrieken, die de schepen charteren. Op ieder gewenst moment kunnen zij hun'bieten naar de fabriek brengen, bovendien hebben ze minder personeel nodig. 't Is al win-st voor de boeren en daarom zal de nieuwe me thode ingang vinden, vertelde ons een bietenkruier. Voor de schippers kan de bietenknijper een geduchte concurrentie worden, temeer daar hij zonder al te grote kos ten kan worden gemaakt. Op de foto ziet men zo'n Toie- tenknijper in werking. 's-HEER HENDRIKSKINDEREN. Een groot aantal jongelui uit alle delen van Zuid- en Noord-Beveland was naar het verenigingsgebouw te 's-Heer Hendriks kinderen gekomen om de startbijeenkomst bij te wonen, welke werd georganiseerd door de Ring Goes en Omstreken van het C.J.V. De leiding op deze bijeenkomst berustte bij ds. P. Kloosterman te Kloetinge, voor zitter van de CJMV-ring. In zijn ope ningswoord riep hij alle jongeren op tot aktiviteit in de nieuwe verenigings periode. Districtssecretaris Jac. Sinke te Sou burg sprak over „Verantwoordelijkheid". In ait met grote aandacht gevolgd onder werp werden de jongeren er op gewezen, dat zij tot taak en plicht hebben wat over te hebben voor elkander. Ook de taak die elk heeft in het verenigings werk werd hierbij behandeld- Vervolgens sprak mej ten Kate over het werk, dat haar wacht op Nieuw- Guinea, waarheen zij wordt uitgezonden door Het zendingsbureau te Oegstgeest, namens de Classis Goes der Ned. Herv. Kerk. In het bijzonder sprak zij over het jeugdwerk, dat zij daar moet stimule ren. Leuk en gezellig' was het optreden van het gezelschap „Romantiek en ritme" uit 's-Gravenpolder. Onder leiding van de heer Sinke was er samenzang. Aan het eind van de bijeenkomst ver zorgde de afdeling Nieuwdorp de dag sluiting door midel van een lekespel over „De rijke jongeling". KAPELLE. Omdat de belangrijke ont moeting Rillandia-Krabbendpke niet door ging zjjn we maar niet naar RilIand-Bath doorgereden, doch onderweg uitgestapt in Kapelle, waar we een door de bietencam pagne gehavend Spui met 71 van Ka pelle zagen verliezen. Zei een der inwo ners van Zoutespui het ongezouten: „Het is zouteloos voetbal» dat Spui biedt". En helemaal ongelijk had die inwoner niet, ofschoon de zeer jeugdige Zeeuwsvlaamse ploeg van tijd tot tijd technisch aardige aanvalletjes opzette. Het liep de spui gaten in elk geval nog helemaal niet uit. Maar Kapelle speelde resoluter, was telkenmale eerder bij de bal dan de kwikzilver jongens van over de Schelde. Zette door, wanneer dat moest en schoot, wanneer er een schietkans was. Spui deed dat niet, wachtte steeds te lang en schoot erbarmelijk slecht. Daar komt nog bij, dat de verrichtingen van de jonge invaller keeper niet bepaald een morele rugge steun vormden. Zeker vier doelpunten van Kapelle ontstonden door volkomen verkeerd opstellen van deze onervaren doelman. Kapelle stond met de rust reeds met 4>1 voor. Al spoedig was het 2door doelpunten van Schrijver en Kousemaker. Ruissen maakte er 30 van en pas daar na slaagde Spui erin door Overdulve een tegenpunt te scoren. Het vierde Kapelle- doelpunt ontstond regelrecht uit een cor ner, door rechtsbuiten Glas genomen. Geen speler na Glas had de bal aange raakt. In de tweede helft voltooide Kapelle de nederlaag van Spui. Ruissen scoorde 5I en met twee fraaie doelpunten be paalde Kousemaker de eindstand ten slotte op 71. Spui had stellig nog een paar tegenpunten verdiend, al was het alleen maar als beloning voor het enor me zwoegen, van spil Floor Dieleman, die „overal" aanwezig was. Doch het bleef bij die ene goal, die overigens ver te van fraai was. Bij Kapelle speelde Wijs een sublieme partij voetbal. Advertentie 's-GRAVENPOLDER. Vrijdagavond werd'in „Dorpsleven" te 's-Gravenpolder een bijeenkomst gehouden van de Chr. Jonge Vrouwen Federatie C. J. V. F. ring Goes, onder leiding van mevrouw Ruis- sen-Dekker uit Kloetinge. Het werd een zeer gezellige avond, waarvoor veel belangstelling bestond. De club van 's-Gravenpolder „Jonge ranken" verrastte de aanwezigen met het aardige spel „De Parel van buiten", waarna de Kloet'ingse club een kleurrijk lintenspel demonstreerde. De film „Kreet in de nacht" vulde het verdere programma op aangename wijze, waarna mej. C. Huis- soon te 's-Gravenpolder tenslotte de dag sluiting verzorgde. Raadsagenda Morgen hoopt de raad der gemeente Sint Annaland des morgens om tien uur in openbare raadsvergadering bijeen te komen. De volgende punten staan op de agen da' Vaststelling gemeentebegroting 1959; eerste wijziging gemeentebegroting 1959; goedkeuring begroting 1959 van het we zenarmbestuur; subsidie commissie be vordering werkgelegenheid; beschikbaar stelling bedrag per leerling voor 1959 voor het openbaar lager onderwijs; goed keuring begroting Groene Kruis 19o9; vijfjaarlijkse afrekening bijzondere lagere school 1953 tot en met 1957. Aangaan geldlening, groot f 6.000,wijziging be groting 1958 en vaststelling destructie verordening. (Eigen nieuwsdienst) GOES. Op voorstel van het bestuur zal het zangconcours 1959 van de Zeeuw se Zangersbond „Zang Veredelt" niet alleen voor de verenigingen die aange sloten zijn bij de eigen bond worden uit geschreven, maar tevens zal een beroep worden gedaan op de verenigingen van alle andere bonden, die in Zeeland ver tegenwoordigd zijn. Het wordt dus een „open" zangcon cours. Hiertoe is zaterdagmiddag op de algemene vergadering in Goes besloten, onder voorwaarde echter dat dit vrjje concours niet te grote financiële offers zal vergen. In het algemeen juichten de aanwezige leden deze plannen van het bestuur van harte toe, daar een „open" concours het peil en de samenwerking in het Zeeuwse zangersleven ten goede zou komen. De financiële zijde van een dergelijke or ganisatie leverde echter bij velen be zwaren op. Mocht het bestuur er niet in slagen een financieel aanvaardbaar concours te organiseren, dan zal de bond op eigen kosten voor de eigen verenigingen een zangconcours uitschrijven. Hiervoor werd Zuidzande aangewezen. Datum: 20 juni. De Zeeuwse Zangersbond zal ook in 1959 weer proberen een solistenconcours te organiseren. Dit zal alleen mogelijk zijn, als van overheidswege een tegemoetko ming verstrekt zal worden. Het solisten concours zal, waarschijnlijk in maart, ge houden worden te Kruiningen. Van de organisatie van jeugdkoren moest worden afgezien vanwege de finan ciële verwikkelingen. De heer E. J. C, Sinke uit Goes, die als voorzitter de vergadering leidde, had in zijn openingswoord tot zijn teleurstel ling moeten constateren, dat hel ledental van enkele verenigingen aanmerkelijk is gedaald. Bondspenningmeester J A. Hen- nekij uit Retranchement kon een opti mistischer geluid laten horen; uit zijn financieel verslag bleek namelijk dat de schatkist voorlopig nog geen zorgen kindje is. De bestuursleden mevr- K. A. Beek- Bakker (Zuidzande) en de heer E. J. C. Sinke (Goes) werden bij acclamatie her kozen Bij de rondvraag bracht de heer Ockè (Hoek) de voorzitter en zijn bestuur dank voor de moeilijke, maar prettige en goe de vergadering. Enige kritiek werd geuit aan het adres van enkele koren, die niet aan het bondsconcours deelnemen, maar wel buiten de provincie meedongen in wedstrijden. TERNEUZENSE BOYS—V.C.K, (5—1) (Van onze sportcorrespondent) TERNEUZEN. De wedstrijd Terneu zenVCK die zaterdagmiddag werd ge speeld, is een misschien wel wat geflat teerde maar toch verdiende overwinning voor Terneuzense Boys geworden (5—1). Na enkele verwoede aanvallen van de Boys opende de middenvoor van VCK de score (01), waardoor de gastheren wer den geprikkeld tot enkele felle aanvallen. Een uitstekend schot van J. Kakvoort (Tern. Boys) werd door de vijandelijke doelman weggeslagen, maar even later scoorde de jeugdige rechtsbuiten C. Maas de gelijkmaker 11 Ook het tweede doel punt nam hij voor zijn rekening, waarna E. Boone er 31 van maakte. Na de rust ging VCK fel terugslaan, maar de Ter neuzense verdediging was paraat en uit een mooie combinatie verrichtte Boone d® hattrick door en 41 en 5—1 van te ma ken. Kapelle Aantal baden. In de maand september werd in het badhuis van de vereniging wijkverpleging alhier in totaal 1159 baden genomen. in handige plastic tabakszak! Zaterdag heeft de heer H. H. van der Linden met z'n gezin Goes verlaten. De heer Van der Linden is op grond van singuliere gaven beroepbaar gesteld als predikant van de Geref. (vrijgemaakte) ker ken. Hij werd daarna beroepen te Kaapstad (Zuid-Afrika). Op de foto: het gezin Van der Linden vóór de emigratiekist in de De Grootstraat te Goes. Na een kort verblijf in Vlaar- dingen hoopt het gezin Van der Linden op 20 oktober naar Zuid- Af rika te vertrekken. Kandidaat Van der Linden zal als predikant worden bevestigd door ds. G. J. v. d. Waal te Pretoria. De heer Van der Linden, die in de kring van de (vrijgemaakte) Geref. kerken in Zeeland een be langrijke plaats heeft ingenomen, heeft van de kerken uit dit gewest een avondmaalsstel aangeboden gekregen voor de gemeente te Kaapstad. De heer Van der Linden is in Goes corrector geweest bij Druk kerij en Uitgeverij Oosterbaan Le Cointre N.V. Dagmeditatie 13 oktober 1958- Deze zal ons troosten over de moeitevolle arbeid. Gen. 5 vers 29. Vandaag begint een nieuwe werk week. Gelukkig zijn er nog mensen, die met blijdschap hun werk doen. Maar er is eeri categorie, die met minachting aan het werk gaat (om dat het nu eenmaal moet). Als deze mensen des avonds naar huis gaan verdrinken zij hun arbeidsverdriet in een borrel of gaan naar de film. Het ergste is, dat ook christenbelij ders onder deze categorie vallen. Wij zouden hen toe willen roepen: Waar om zoekt u toch uw troost in de kroeg of de bioscoop? Alleen God, onze Heiland, kan de troost schenken, die nodig is om ons werk met vreugde te doen. Bidt dan om deze troost. AXEL. Op de provinciale weg AxelTerneuzen in de buurtschap Vaart- wijk is het zevenjarig zoontje van de familie B., dat plotseling de straat over stak gegrepen door een auto, bestuurd door F. H. uit Sas van Gent. De be stuurder remde uit alle macht en kwam als gevolg daarvan in botsing met een boom. De auto werd ernstig beschadigd. Het kind liep een hersenschudding op en moest in het ziekenhuis te Terneuzen worden opgenomen, evenals de bestuur der van de auto. die een .sleutelbeen breuk en kneuzingen aan armen en be nen kreeg. KAPELLE. Op de rijksweg bij Ka pelle is gisteren een auto, bestuurd door E. B. uit Lunteren in een bocht van de weg gezakt en in een vrij diepe sloot gereden, in de auto zaten, behalve de bestuurder, diens zwager en zuster uit Ovezande. Met moeite konden zij uit de auto komen. Zij hadden echter, behou dens enkele schrammen, geen nadelige gevolgen van dit natte avontuur. Een kraanwagen moest de auto uit de sloot takelen. Het ontbrak de familie Van der Linden uit Goes (M. D. de Groot straat) bepaald niet aan belangstel ling, toen zij zaterdagmiddag vertrok naar Zuid-Af rika, waar de heer Van der Linden beroepen is als predikant te Kaapstad. Van onze sportredacteur DE BELANGRIJKSTE voetbalwedstrijd, die voor zaterdag jl. was vastgesteld RillandiaKrabbendijke ging niet door, omdat de consul van het terrein van Rillandia het veld niet geschikt achtte, om door tweeëntwintig geladen voetballlers en een scheidsrechter te worden betreden. Men betreurde het in oostelijk Zeeland, maar er was natuurlijk niets aan te doen. Beide matadoren kwamen dus niet in het strijdperk en verloren daardoor de koppositie neen, niet aan Wemeldinge, doch aan Hoek. De Zeeuws-Vlaamse ploeg won thuis krap van Yerseke III, maar passeerde daarbij het leidende trio, van welk Wemeldinge teleurstelde door van Serooskerke te verliezen. 6—3: DinteloordArnemuiden. afg. le klasse: Hoek IYerseke III 43; Tern. Boys I—VCK I 5—1; Rillandia I— Krabbendijke I afg.; Serooskerke I—We meldinge I 4—2: Kapelie I—Spui I 7—1. 2e klasse a: Zeeland Sport VIVeere I 0£j; Bevelanders I—Nieuwdorp II 6—5; Meeuwen I—RCS IV 1—0; Middelburg IV— Arnemuiden II 7—1. 2e klasse b: Zaamslag IKloetinge I 25; Mevo I's H.H. Kinderen I 151; Kats ISVD I 61; Wolfaartsdijk IGoes' V 122; Driewegen IWissenkerke I 83. 2e klasse cBrouwershaven III—Bruse Boys I 2—5; Duiveland I—Mevo II 6—0. Sinoto IBurgh III 00. 3e klasse a: Beren ISerooskerke II 31; Borssele I—Nieuwland I 1—6; VCK III— Heinkenszand 3—3; Veere II—VCK II 1—0. 3e klasse b: Colpl. Boys II—Wemeldinge II 52; Krabbendijke IIWolfaartsdijk II 01; SVD IIKloetinge II 12. 3e klasse c: Bruse Boys II—Duiveland II 2—3; Zeeme- '"on I—Burgh IV 4—1- wtk 1—Sinoto II 9—1. De commandant van het Leger Heils in Nederland, de heer R. Ahl berg, heeft zaterdag en zondag voor het eerst een bezoek aan Zeeland gebracht. Zaterdagmiddag arriveerde comman dant Ahlberg (die van geboorte Deen is en nog maar enkele jaren in ons land is), in gezelschap van zijn echtge note, en de divisie-officieren brigadier A. L. Gladpootjes, en kapitein Heyns- dijk, van wie laatstgenoemde eertijds bevelvoerend officier in Terneuzen is geweest. Zaterdagavond leidde de Nederlandse commandant een samenkomst in het ge- des bouw aan de Donzevisserstraat te Ter neuzen. De zondag bracht het gezel schap door bij de korpsen te Middelburg en Goes in welke steden commandant Ahlberg de samenkomsten in de korps- gebouwen leidde. Van publieke zijde be stond er steeds grote belangstelling. Bovenstaande foto werd genomen voor het Leger des Heilsgebouw te Middel burg (Hoogstraat). Men ziet comman dant Ahlberg samen met brigadier A. L. Gladpootjes uit Den Haag en sr. ma joor H. v.d. Vosse. bevelvoerend officier van het korps Middelburg. (Foto Zeeuwsch Dagblad) He Walehrenaren hebben zich door hun overwinning echter midden in de kop groep geplaatst, waardoor het gedrang in de jongere regionen van de eerste klasse Zëdland weer wat feller is ge worden. Wellicht kan Terneuzense Boys, dat VCK zijn zesde achtereenvolgende nederlaag liet lijden, ook nog een duit in het zakje doen. Kapelle ontving een gehavend Spui, dat kennelijk de schut ters had thuisgelaten. In de vierde klasse Zuid werd niet ge speelt. Wel speelde Nieuwdorp een beker wedstrijd tegen Oranje-Wit uit Dordrecht, dat met 63 ten onder ging. De bekerwedstrijd Dinteloord—Arne muiden werd afgelast. Stand le klasse Hoek I 6 4 1 1 9 17—13 Krabbendijke I 5 4 0 1 8 209 Rillandia 5 4 0 1 8 25—14 Wemeldinge 6 4 0 2 8 2113 Serooskerke I 6 3 2 1 8 1615 Kapelle 6 3 1 2 7 14—14 Tern. Boys I 6 3 0 3 6 17—14 Yerseke III 6 1 0 5 2 11—22 Spui I 6 1 0 5 2 10—22 VCK I6 0 0 6 0 8—23 Bevelanders uit Kamperland verspeel de in Ila tegen hekkesiuiter Nieuwdorp II bijna zijn eerste punt, maar het werd nog net 65. RCS IV werd door Meeu wen voorlopig teruggewezen, maar reeds kondigt zich een nieuwe titelkandidaat aan Veere, dat het zwakke Zeeland Sport VI weinig kans gaf. Arnemuiden II schijnt aan kracht te hebben ingeboet. Stand 2e klasse a Bevelanders I 6 6 0 0 12 38—20 Veere I 5 4 0 1 8 20—6 Meeuwen I6 4 0 2 8 2219 RCS IV 5 3 0 2 6 13—9 Middelburg IV 5 3 0 2 6 17—13 Arnemuiden .6 2 1 3 5 17—19 Oostkapelle I5 113 3 1415 Zeel. Sport VI 5 0 0 5 0 7—25 Nieuwdorp II 5 0 0 5 0 932 Wolfaartsdijk schjjnt in lib van plan te zijn een plaats in de eerste klasse te 3e klasse u: AZVV IIIHoek II 3—L gaan innemen. Tegen Goes V bereikte de Spl" U~AZVV 11 _4~7 ploeg weer de dubbele cijfers. Dat deed ook Mevo, dat nu de naaste rivaal van Wolfaartsdijk is geworden. Kloetinge heeft echter evenveel punten als de Zie- rikzeese ploeg, dit dank zij een zege op Zaamslag, dat weinig hoop meer zal koesteren het vorig jaar verloren eerste klasserschap te kunnen heroveren. Drie wegen behaalde zijn eerste zege. Stand 2e klasse b Wolfaartsdijk I 6 6 0 0 12 38- Mevo I6 5 0 1 10 39—15 Kloetinge I 6 5 0 1 10 30—9 Zaamslag I6 3 1 2 7 29—12 SVD 5 2 1 2 5 8—11 Kats I 6 2 1 3 5 19—17 Goes V 5 2 0 3 4 17—26 Driewegen I 6 1 0 5 2 11—30 's H. H. Kind. 1 6 1 0 5 2 7—36 Wissenkerke I 6 0 1 5 1 1247 Duiveland stevent in IIc regelrecht op het kampioenschap af. Mevo II bleek voor de Oosterlanders ook te zwak. Stand 2e klasse c Duiveland X 6 Sinoto I 6 Bruse Boys I 6 Burgh III 6 Mevo II6 Brouwersh. III 6 Stand 3e klasse a: Beren I 6 Nieuwland I 6 Veere II 6 Borssele I 6 VCK 4 Serooskerke II 5 Heinkenszand I 5 VCK III 6 27—7 19—8 16—9 16—14 9—19 4—34 40—13 31—12! 15—18, 21—23 20—8 22—13 6—33 6—40 Stand 3e klasse b Kloetinge II6 Rillandia II Wolfaartsdijk II Colpl. Boys II Kapelle II Wemeldinge II Krabbendijke II SVD II KNVB-'beker: NieuwdorpOranje-Wft Van onze schaakmedewerker GOES In Centraal te Goes is za terdag op vreedzame wijze gestreden om het snelschaakka-mpioenschap van Zeeland. De titel werd uiteindelijk be haald door de hetir A. Quakkelaar uit Schore, lid van de Goese Schaakvereni. gïn&.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 3