VLOT TE WATER - NIET OP KANTJE AF Grote belangstelling voor stapelloop van Verolmes supertanker Oud SS-ers (vermomd) steken koppen bijeen Kleine DAF verovert het grote Frankrijk V erkeersongelukken inhetweek-einde Stichting H.I.N.A.G.: geen pottekijkers ALGERIJNEN HET VECHTEN MOE Zeeuwse Arjosclubs starten met grote ledenwerfactie Israëlische soldaten voor krij gsraad DAG-P UZZLE Procesverbaal tegen woonwagenbewoners Dertig ontslagen bij kousenfabriek Honderden bezochten dodencel 601 Drie nieuwe postzegels Stookolie goedkoper Zendtij druil voor de begrafenis Pius XII HOEWEL LEVERTIJD EEN VRAAG IS SLAAND SUCCES OP DE VALREEP VAN DE SALON Enthousiaste aanpak Oom Bazurka en Jampie en de alelieinie Maandag 13 oktober 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Eigen nieuwsdienst ALBLASSERDAM. Gewijd water uit dezelfde rivier, waarmee destijds de Braziliaanse president Juscelino Kubitschek de Oliveira werd gedoopt, werd zaterdagmiddag ook gebruikt bij de tewaterlating van de tanker, die onder de naam Presidente Juscelino zal varen voor de oliemaatschappij Petrobras in dit Zuidamerikaanse land. Het was het eerste 33.000 tons schip van een opdracht van vier supertan kers. Luchtfoto's Het was een geslaagde stapelloop op de Alblasserdamse werf van Verolme. Zowel op als buiten de werf bestond er grote belangstelling voor, omdat het bedrijf bekend had gemaakt, dat het 202 meter lange casco weinig ruimte over zou hebben in de 235 meter brede Noord. Op de ontvangst, die hierna volgde in de lashal, deelde de heer Verolme evenwel mee, dat foto's van een helikopter uit hadden laten zien, dat er voldoende speling was. De berekeningen schenen derhalve aan de voorzichtige kant geweest. Althans, de heer Verolme zei, dat het mogelijk is hier schepen te bouwen, die nog 35 meter langer zijn. Dan zal ongeveer een situatie ontstaan, als reeds verscheidene jaren geldt in de Hollandse IJssel. Daar liet de werf Van der Giessen vorig jaar december het vrachtschip Karachi voor de Mij. Nederland te water: een casco VANDAAG wordt ir. D. C. van Schaik uit Heer bij Maastricht zeventig jaar. De heer Van Schaik is grottendeskun- dige en vleermuizenspecialist en een uitstekend kenner van het gangenstel sel van de Pietersberg bij Maastricht, dat hü in kaart heeft gebracht. Hij is ook de schrijver van het boek Maas tricht en de Sint Pietersberg. KELNERS en serveersters In cafés en restaurants, die nog niet helemaal vak bekwaam zijn, zullen voortaan een spoedcursus van 85 uur kunnen volgen. Maandag 20 oktober begint men met een dergelijke cursus in Enschede, waarbij men gebruik zal maken van flanelborden en bandrecorders. De cur sus wordt in acht steden gegeven doör de stichting vakonderwijs Horecafbe- dr\jven. V IN DE BUURT van de Oude IJssel in de Achterhoek zijn twee werktuigen ge vonden, die zijn gemaakt van rendier- geweien en die ongeveer tienduizend jaar oud zijn. De Gelderse archeolo gische stichting heeft ze op het ogen blik in bruikleen. De PLATTELANDS jongerengemeen- schap Nederland zal morgenmiddag van een tot vier uur een trekkerploegwed- strijd houden. Die wedstrijd zal zijn op het bedrijf van de heer J. Hoogschagen, Kooltuinenweg 10 te Slootdorp in de Wieringermeer. Ter gelegenheid daar van zal er vanavond in hotel de Lely in Slootdorp een filmprogramma zijn. van 162 meter met een speling van twin tig meter. Niettemin bood de voorspoedige te waterlating van de Braziliaanse tanker een interessante aanblik. Dertien an kers en 24 kettingpeuren zorgden ervoor, dat het schip tijdig zwaaide in de rivier, waarin een golf van opgestuwd water honderden kijkers aan de overkant op de vlucht joeg. Snelle afbouw In zijn toespraak deelde de heer Ver olme verder mee, dat de afbouw extra snel zal geschieden. De bedoeling is het schip op 31 januari 1959 te Rio de Janeiro af te leveren: op de derde ver jaardag van Kubitscheks presidentschap. De doop geschiedde namens diens vrouw door mevrouw E. Gerin de Sousa-Leao, echtgenote van de Braziliaanse ambas sadeur. Kolonel Janary Nunes, president van Petrobras, vertelde dat deze en de an dere in ons land te bouwen tankers be horen tot een serie van zeven zuster schepen. Zij maken deel uit van een programma voor een nationale tanker- vloot, die in *960 600.000 ton zal om vatten. JERUZALEM (Reuter) Een krijgs raad in Jeruzalem heeft gisteren acht Israëlische militairen schuldig verklaard aan moord omdat zij tijdens een pa trouille op de eerste dag van de Isra ëlische iraval in Egypte in oktober 1956 47 Arabische burgers in een door hen bezet dorp hadden doogeschoten wegens overtreding van een uitgaansverbod. Onder de doden bevonden zich 20 kinde ren. Vandaag zal de krijgsraad uitspraak, doen. De mannen kunnen worden ver oordeeld tot levenslange gevangenis straf. Israël kent geen doodstraf meer. De slachtoffers waren mensen die ■buiten hun dorpen werkten en bij hun terugkomst, laat in de avond, niets konden weten van het inmiddels afge kondigde uitgaansverbod. DEN HAAG. Dr. J. W. Meyer Ran- neft heeft de Koningin per 1 november ontslag gevraagd als lid van de Raad van State. Hij had sinds 1945 in dit college zitting. Nr. 5 Omschrijving. Horizontaal: l. wasgoed bewerken; 7. hoge bodem v.e. fles; 8. liefdegod; 10. daar; 11. klein vogeltje; 13. voorzetsel; 14. aan zien; 16. berg bij Troie en op Kreta; 17. voegwoord; 18. voorzetsel; 19. dunne platte stok; 22. hoofddeksel; 24. oude lengtemaat; 25. vragend vnw.; 27. voorzetsel; 28. on gaarne: 30. paradijs; 32. aanstoot nemen. Verticaal: 1. vorstentitel; 2. afkorting; 3. blinde en kleurloze salamandersoort: 4. le ring; 5. daar; 6. benauwdheid; 7. tronen; 9. het rondvliegen van droppels; 12. bol gewas; 15. bestemming; 16. afkorting; 20. sierplant; 21. achter; 23. zioh voeden; 25. verdwenen: 26. voorzetsel; 29. afk. titel; 31. lidwoord. Eigen nieuwsdienst BARNEVELD. De rijkspolitie te Scherpenzeel heeft proces-verbaal opge maakt tegen de vijf woonwagenbewoners, die sinds vrijdag 4 oktober met hun wagens bij het gemeentehuis van Scher penzeel staan. De woonwagenbewoners hadden daar domicilie gekozen orn kracht bij te zet ten aan hun eisen om noodzakelijke voorzieningen in ihet oude woonwagen kamp te treffen. Zij werden verbaliseerd omdat zij met hun woonwagens een andere standplaats dan het woonwagen kamp hadden ingenomen. De zaak zal vermoedelijk deze week al voor het Amersfoortse kantongerecht dienen. Oplossing van het krvpfogram Horizonaaal: 1. vaart; 4. negerin; 8. uit; 9. islam; 10 alt: helling, 13. traan Verticaal: 1. ventiel; 2. ree; 3. lunch: 5. gelei; 6. Remagen; 7. niets; 12. lor. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. Door toedoen van een dronken bromfietser is zaterdagmid dag de 32-jarige motorrijder C. Veer kamp in de Gorontalostraat te Amsterdam bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. De bromfietser, de 44-jarige J. S. S., reed aan de linkerkant van de weg, vlak naast het trottoir. Hij was na een bezoek aan verscheidene eafé's, waar hij een aantal glazen jenever had ge dronken, op weg naar huis. Toen de heer Veerkamp, die op zijn motor uit de tegenovergestelde richting kwam aanrijden, tot op enkele meters was genaderd, maakte de bromfietser een slingerende beweging in de richting van het midden van de weg. Een hevige fron. tale botsing was het gevolg. De heer Veerkamp werd tegen de grond gesmakt en bleef bewusteloos lig gen. Op weg naar het ziekenhuis over leed hij. Zijn duo-passagier, de 21-jarige Jan Loots, liep enkele verwondingen aan zijn gezicht op. De bromfietser kwam er met enkele schrammetjes af. De politie heeft tegen hem proces-verbaal wegens dood door schuld opgemaakt. De 44-jarige L. Michielse uit Nijme gen is zaterdagavond met zijn auto tegen een boom gereden en op slag gedood. Twee neven van hem, die bij hem in de auto zaten, werden zwaar gewond. Het ongeluk gebeurde, doordat de heer Michielse, die hard reed, bij het passeren teveel naar links uithaalde. In de buurt van Hoofddorp zijn twee personenauto's op elkaar gebotst. Daarbij is de 44-jarige mevrouw H. C. Raadsveld uit Heemstede om het leven gekomen. De bestuurders van beide auto's werden ern stig gewond. Or de provinciale weg tussen Vinke- veen en Mijdrecht is de 54-jarige J. W. Wouterse uit Utrecht met zijn auto ver ongelukt en gedood. De auto van het slachtoffer werd tegen een boom aange troffen. De toedracht van het ongeluk is onbekend. In het ziekenhuis in Utrecht is gis teren de 58-jarige W. N. Kamp uit Bilt- hoven overleden. Hij was 's ochtends in Utrecht aangereden door een personen auto. Bij een val met een scooter, die -door zijn vrouw werd bestuurd, is de 36-jarige H. Schonewille uit Vriezenveen in Almelo gistermiddag om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde op een ogenblik, dat er geen verkeer op de weg was. 9 De 47-jarige Folkert Wilkens uit De Tieke in Friesland is zaterdagavond met een motor tegen een afsluithek gereden. Hij was vrijwel op slag dood. Zijn duo passagier, de eigenaar van de motor, werd slechts licht gewond. De 67-jarige bromfietser J de Haan uit Morra (Ft is zaterdagmiddag om het leven gekomen, toen hij in een bocht op de weg naar Anjum tegen een motor rijder botste. De motorrijder, de 27-jarige D. Douma uit Lioessens. werd zwaar ge wond naar het ziekenhuis gebracht. In de buurt van Neer in Limburg is de 22-jarige bromfietser M. Heynen uit Neer in volle vaart tegen een hem tegemoet komende personenauto gereden. Hij was op slag dood. Zijn duopassagier werd ernstig gewond naar het ziekenhuis gebracht. HAARLEM (ANP) De directie van Hin-kousenfabriek n.v. te Haarlem zal tengevolge van de dumpingsprijzen, waartegen op het ogenblik onder meer uit West- en Oost-Duitsland kousen wor den ingevoerd, voor dertig (van de ca dertienhonderd) werknemers vergun ning tot het verlenen van ontslag aan vragen. Met Italië is een overeenkomst be reikt terzake van de minimumprijzen van de in Nederland in te voeren kou sen. Met West-Duitsland worden daarover nog onderhandelingen gevoerd. DEN HAAG. (ANP). Honderden mensen hebben zaterdag de stille tocht langs cel 601, de dodencel in het Oranje hotel in Schevenlngen gemaakt. Zij heb ben bij de cel en bij het monument in de muur tal van bloemen neergelegd. Voor het défilé hield de stichting Oranje hotel een herdenking op de binnenplaats van de gevangenis. Koningin Juliana, prins Bernhard en prinses Beatrix hadden telegrammen ge stuurd, waarin zij hun medeleven be tuigden. De ambassadeur van Israël, de heer H. A. Cidor, die wegens de sabbath de plechtigheden niet kon bijwonen, had een boodschap gezonden. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM De stichting H.I. N.A.G., een bond van Nederlandse oud-SS'ers, zamelt, vermomd als bond voor hulp aan oorlogsinvaliden, bij het bedrijfsleven geld in om haar or ganisatie een hechtere basis te geven. Vooral in Amsterdam circuleren brie ven, waarin de H.I.N.A.G. beroep doet op grote firma's om toch vooral een ■zogenaamde kerstactie te steunen. Men wil, zo zegt men, oorlogsinvaliden gelukkig maken.. In feite echter wil men de ontvangen gelden besteden om ö'e banden met vroegere leden van de Waffen SS, onder wie zich uiteraard een aantal ernstige en minder ernstige invaliden bevinden, aan te halen. Dit is duidelijk gebleken op een zaterdagavond in Krasnapolsky te Amsterdam gehouden vergadering, waar ongeveer honderd oud-SS'ers, le den van de afdeling Amsterdam van de H.I.N.A.G., bijeen waren gekomen om er te luisteren naar een van hun voor lieden, de heer K. Reitsma uit Utrecht. „Prima jongens" De heer Reitsima, die zijn gehoor aan sprak als „kameradenen kameraadskes", zette uiteen dat de H.I.N.A.G. niet an ders wil dan het onderlinge contact tus sen oud-SS'ers weer te herstellen. Voorts streeft men naar amnestie voor de „oud-frontstrijders". „De SS'ers waren goede soldaten en prima jongens", zo redeneerde de heer Reitsma. Hij sloot zich aan bij de even tevoren door de landelijke voorzitter van de H.I.N.A.G., de heer Timmer uit Den Haag, geponeerde stelling dat de oud- SS'ers, „die gezamenlijk de grootste of fers hebben gebracht aan het zelfde front, naar hun geweten hebben gehan deld". De pessimisten kregen ongelijk, toen zaterdag de Presidente Jus celino op de werf van Verolme in Alblasserdam tewater werd ge laten. Het 203 meter lange schip had speling genoeg in de slechte 235 meter brede rivier de Noord. De dijk aan de overkant werd niet geraakt. Wèl werden de toeschou wers op die dijk door een hoge golf op de vlucht gejaagd. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Er zijn drie nieuwe postzegels in de waarden van 37, 62 en 80 cent uitgegeven. De zegels zijn vervaardigd naar het ontwerp van Hartz 1953. met de beeltenis van de Koningin en profil. Voorstel tot overleg PARIJS (UPI) Ferhat Abbas, de premier van de „Algerijnse rege ring in ballingschap" heeft zich bereid verklaard tot een overeenkomst te komen met Frankrijk over het staken van de bloedige strijd in Algerije. De verklaring van Abbas luidde: „Mijn regering is bereid, een einde te maken aan het gebruiken van geweld en haar afgevaardigden te laten onder handelen met de Franse regering om de politieke en militaire voorwaarden op te stellen voor een order tot het staken van de strijd. Als de regering-De Gaulle daartoe eveneens bereid is, zou een dergelijke ontmoeting op korte termijn kunnen worden gearrangeerd". Uit de woorden van de heer Timmer viel op te maken dat hy geen waarde ring kon hebben voor de gedachte dat de Nederlandse SS'ers zich schuldig heb ben gemaakt aan landverraad. Vervuld van heimwee naar de bakermat van hun idealen, neurieden de oude strijdmak kers na deze woorden eendrachtig mee met een lied, dat door een hunner werd aangeheven: „Am Rhein, da mocht ich leben, am Rhein, da mocht ich sein". Zwarte hemden De SS'ers hadden een strenge contro le bij de ingang van hun vergaderzaal ingesteld, om te voorkomen, „dat potte- kijker» zich in d'e gelederen zouden in dringen". Zij reikten kleine bolvormige speldjes uit, die moesten dienen als her- kerniingsinsignes. Sommige bezoekers van de bijeen komst, waar ook propagandafilms van de Duitse ambassade werden gedraaid, haó'deïi voor de gelegenheid hun zwarte hemd weer uit de kamferkist gehaald. Anderen droegen om misverstanden te voorkomen, een N.S.B.-speldje aan de achterzijde van hun revers. DEN HAAG (ANP) De stookolie zal met ingang van vandaag in prijs worden verlaagd. Voor de lichtere soor ten is dat 5,25 tot 5,60 per duizend liter, respectievelijk kilo, en voor de zwaarste soorten 7,15 per duizend liter, respectievelijk kilo. De prijzen van dun ne stookolie worden verlaagd met vijf tien cent per honderd liter. De meeste leveranciers zijn als ge volg van de concurrentie met hun prij zen al geruime tijd op de verlaging voor uitgelopen De prijsdaling is een gevolg van de recente prijsdaling op de wereld markt. JONGETJE VERDRONKEN MUSSELKANAAL (ANP) De vijf jarige Haiko Leven-ga uit Musselkanaal is zaterdag verdronken in het hoofdka naal van de Tweede Exloërmond. Het kind had daar zitten vissen. INE N.C.R.V. heeft met de K.R.O. de zendtijd van vandaag tussen 15.30 en 19.30 geruild om de rooms katholieke omroep gelegenheid te geven een volledige reportage uit te zenden van de begrafenis van paus Pius XII. De A.V.R.O. had ook aangeboden zendtijd te ruilen. De televisie zendt de begrafenis hedenmiddag uit tussen kwart voor vier en vijf uur. door RU DE GROOD. PARIJS. In massa's stroomde het publiek op de zonnige herfstdag van zaterdag het Grand Palais binnen. De ingangen raakten verstopt en de ven ters van ochtendbladen en -tijdschriften deden in de onafzienbare files wachten de mensen goede zaken. „AI het nieuws over de Renault Floride en de D.A.F.".... Deze kleine momentopname tekent de Parijse autosalon van dit jaar ten voeten uit en bevestigde hetgeen ik de eerste dagen schreef. Deze grote stoet achter blijvers kon niet meer goed maken wat men gedurende de eerste helft van de Salon aan belangstelling had verspeeld en met ongeveer 700.000 toeschouwers bleef men ongeveer 100.000 belangstel lenden beneden het aantal van het vorige jaar. Vluggere levering Dat deze stroom toch kwam, is te dan- ken aan de intensivering van de publi citeit van de Franse constructeurs ge durende de laatste dagen, die erop ble ven hameren, dat de leveringstijd van de nieuwe wagens zeer sterk was inge krompen en nu niet meer jaren, maar vaak nog slechts maar weken duurde. Deze inkrimping hield de overigens veel geringer handel in vergelijking met de andere jaren nog net staande. Want sedert lange tijd was de Fransman ge wend om een wagen te kopen voor ja ren, omdat het eenvoudig niet mogelijk was om binnen éen redelijke termijn de oude voor een nieuwe in te ruilen. Nu men de zekerheid had. dat de wagen, die men op de Salon kocht, bovendien inmiddels niet door een nieuwer model zou worden voorbijgestreefd, begon men belangstelling voor de geëxposeerde pro- dukten te tonen, hoewel de wagens, nog het vorig jaar ,.op termijn" gekocht, de handel erg kalm hielden. Enthousiasme Maar er was nóg een oorzaak voor de late komst van deze anders zo vroege stroom. Het Franse publiek is tot de conclusie gekomen: dat onbekende wa gentje uit Nederland, de D.A.F. is heel iets anders dan zo maar een klein wagentje. Het is heel iets nieuws, iets sensationeels en volkomen afwijkend van wat wij hier in Frankrijk kennen. En zelf ben ik er herhaalde malen ge tuige van geweest, dat in de kroegen en op de terrassen, zelfs op tientallen kilo meters van de Salon verwijderd, de D.A.F. het onderwerp van enthousiaste gesprekken of van verhitte discussies vormde. De „nieuwe" Nederlandse auto, de D.A.F. heeft Parijs en een goed deel van Frankrijk veroverd. Het is on loochenbaar Dit is ook de zeer sterke indruk van de „bezetting" van de D.A.F.-stand en van de heer Derksen, de exportmanager van de Eiodhovense fabriek. Een drievoudig doel had de D.A.F. met deze expositie van de personenwagens in Parüs: a algemene internationale introduc- tie van het wagentje en van de fa briek; daarom had men hiervoor de tentoonstelling van Parijs als eerste gekozen; O het leggen van contacten met im- porteurs uit alle landen van de wereld, zodat men de groslijst van importeurs, die men had op gebouwd uit de corresipondentie na het verschijnen van artikelen over de wagen in alle bladen van de wereld, kon afronden; o het peilen van de verkoopmoge- lijkheden in Frankrijk. Alle drie sectoren hebben een groter succes opgeleverd dan men heeft dur ven dromen. In het algemeen heeft de Fransman uitermate gunstig gereageerd op de verschijning van het wagentje. De prijs van 650.000 fr. heeft hem niet in het minst afgeschrikt, evenmin als de levertijd, die men bij D.A.F. niet eens heeft durven bepalen. De lijn van de wagen, de esthetische kwaliteiten, de originaliteit van conceptie en vooral de geweldige bagageruimte voor de pick nickende Fransman appelleert zeer sterk aan zijn zuidelijk temperament en aan zijn technische verbeeldingskracht. Niet alleen de particulier was zeer sterk geïnteresseerd. Ook de op de Sa lon aanwezige internationale auto-in dustrie, die haar chef-constructeurs en beste technici dag in dag uit naar de D.A.F.-stand stuurde, die daar dan uren soms halve dagen bezig waren met hun onderzoekingen en studies. Het is begrijpeiyk, dat een zo intensie ve belangstelling van de groten uit de autowereld automatisch een stroom han delsmensen achter zich aan sleepte. Eigen nieuwsdienst GOES. De Zeeuwse Arjosclubs starten dit winterseizoen me' een grootscheepse ledenwerf-actie. In het afgelopen jaar is het aantal Arj os-leden onrustbarend teruggelopen en bovendien worden enkele clubs opgeheven. Het provinciaal bestuur van de Anti-Revolutionaire Jongerenstudieclubs in Zeeland heeft daarom enkele voorstellen dien aangaande gedaan, die zaterdagmiddag tijdens de jaarvergadering in hotel „De Korenbeurs" te Goes werden besproken. Algemeen waren de aanwezigen enthousiast voor deze actie en besloten werd dan ook om de ledenwerving met kracht aan te pakken. De voorstellen van het bestuur komen hierop neer, dat in iedere club enkele jongelui worden gevonden, die een zo groot mogelijk aantal jonge mensen gaan bezoeken en uitnodigen om een clubavond bij te wonen. De heer Jac. de Koeyer te Schoondijke heeft de leiding van deze actie op zich genomen. Dat een dergelijke actie hard nodig is, daar waren de leden het roerend over eens. Zowel de voorzitter van de geani meerde en levendige bijeenkomst, de heer C. Balkenende uit Biezelinge en de secretaresse, mej. I. Bol uit Yerseke lieten duidelijk uitkomen, dat het le dental behoorlijk was gedaald. „En daar moet wat aan gebeuren", al dus de voorzitter. Hij vroeg de aanwezi gen om enthousiaste medewerking. „Het ontbreekt meestal aan voldoende kader en bovendien blijven enkele clubbesturen ernstig in gebreke en missen wij de vol doende steun van de kiesverenigingen", merkte de heer Balkenende op. „Scholing in de Arjos is werken in dienst van Gods Koninkrijk. Ook de secretaresse sprak in haar jaarverslag over de teruggang van het ledental. Uit alle delen Van de wereld heeft men serieuze aanvragen ontvangen. De verschijning van de D.A.F. in Pa rijs is een onverdeeld succes geworden voor de fabriek en voor de Nederlandse industrie. Ondanks het feit, dat men bij de D.A.F.-stand zeer sterk voelde, dat de buitenlandse industrieën op de Salon in alles bij de Franse industrie werden achtergesteld. Maar het publiek heeft dit gecorrigeerd en ronduit verklaard, dat uitsluitend de Renault Floride en de D.A.F. deze Salon interessant hebben gemaakt. Niet proefrijden Eén ding is jammer! De Fransman heeft nog niet in een D.A.F. kunnen rij den. Van de ene kant ook weer gelukkig. Want waarschijnlijk zou voor hem de psychologische stap van een normale wagen op dit merkwaardige Nederland se produkt te groot zijn geweest. Zoals een Amerikaanse dame mij na afloop van een proefrit vertelde: „Ik heb er nog niet van kunnen genieten, maar dat komt nog wel: nu moest ik te veel denken aan dingen, die ik niet hoefde te doen". En daar zouden maar ongelukken van zijn gekomen. In de vacature mej. R. Ramondt werd in het bestuur gekozen mej- G. Meyers uit Serooskerke en de clubs in de kieskring Middelburg en in Zuid-Beveland kozen in de vacature van resp de heren A. Mal- jaars en C. Balkenende de heren J. Hoef- kens uit Vrouwenpolder en A. de Buck te Goes. In een ernstige en opwekkende causerie sprak mej. J. van Leeuwen, vice-presi- dente van de Nationale Arjosorganisatie over het onderwerp: „De vaart der Ar jos". Zij gaf de leden tal van praktische wenken mee. Tenslotte werd op hartelijke wijze af scheid genomen van het bestuurslid, de heer A. Maljaars. programma's |ln het kortj RADIO HILVERSUM I 402 m. ochtend KRO- 7.00 Nws; 7.15 Gram; 7.30 V. d. jeugd; 7.40 Gram; 7.45 Morgengebed en lit. kal; 8.00 Nws; 8.15 Gram; 8.50 V. d. vrouw; 9.35 Waterst; 9.40 Schoolradio; 10.00 V. d. kleuters; 10.15 Lichtbaken caus; 10.30 Gram; 11.00 V d vrouw; 11.30 Gram; 11.50 Als de ziele luistert, caus; middag 12.00 Middagklok-noodklok; 12.03 Gram; 12.30 Land- en tuinb. med; 12.33 Gram; 12.50 Act; 13.00 Nws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Gram; 13.30 Amus muz; 14.00 Chan sons; 14.25 Gram; 14.35 V d vrouwen v. h. land; 14.45 Gevar prog; 16.00 V. d. zie ken; 16.30 Ziekenlof; 17-00 V.d. jeugd; 17.40 Beursber; 17.45 Regeringsuitz; Rijks delen Overzee: Het werk van de sticusa voor Nederland, door W. Gordijn. avond 18.00 Lichte muz; 18.20 K.V.P. caus; 18.30 Lichte muz; 18.55 Ouders, uw kind. caus; 19.00 Nws; 19.10 Act; 19.20 Sportpraatje; 19.30 Gram; 20.30 Ja, met mij; 20.35 Gram; 21.50 Aan de poorten van de nieuwe tijd, caus; 22.20 Gewijde muz: 22.45 Avondge bed en liturg kal; 23.00 Nws; 23.15 Sport; 23.20-24.00 Gram. HILVERSUM II 298 m. ochtend AVRO: 7.00 Nws; 7.10 Gym; 7.20 Gram; VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws; 8.15 Gram; 9.00 Gym v. d. vrouw; 9.10 V. d. vrouw; 9.15 Gram; 9.40 Morgenwij ding; 10.00 Gram; 10.50 V. d. kleuters; 11.00 RVU: De moderne roman, door mevr. Hella S. Haasse (le lezing); 11.30 V. d. zieken. middag 12.00 Zang en piano; 12.20 Regeringsuitz Landb rubriek: Het landbouwhuisonderwijs; 12.30 Land- en tuinb meded; 12.33 Orgel en saxofoon; 13.00 Nws; 13.15 Med of gram; 13-20 Metropole ork; 13.55 Beursber; 14.00 Schoolradio; 15.00 V d vrouw; 15.30 Orgel- conc; 16.00 Gram; 16.30 V. d. jeugd; 17.30 Jazzmuz. avond 18.00 Nws; 18.15 Pianospel; 18.30 RVU: De toekomst van Europa, door Dr. A. L. Constandse (le lezing); 19.00 V. d. kind; 19.05 Paris vous parle; 19.10 Gevar progr; 20.°° Nws; 20.05 Cabaret; 20.55 Gram; 21.45 Toneelbeschouwing; 22.00 Act, 22.15 Feest bij het Residentie-ork: Jubileumconc; 23.00 Nws; 23.15 Koersen v. New York; 23.16 New York calling; 23.21 Gram; 23.40 —24.00 Strijkork. TELEVISIE NTS: 20.00 Journ en weeroverz; 20.20- 22.00 Limburgse avond.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2