Koop nog snol twee pakken Pré en neem 't derde QPeltlS mee! ROYCO ru Vlissings comité zoekt een „vrije" nielkslijter iZESSCESISSEfi LEERLINGEN W. VERSTRAATE ABONNEERT U OP DIT BLAD! Smokkelauto met 1400 kg. boter bij Westdorpe achterhaald KABOUTERS ZOLANG DE VOORRAAD STREKT ...daarom is natuurzuivere Planta zoveel smakelijker en gezonder u proeft de natuur in Natuurzuivere Planta MELK00RL0GJE TE VERWACHTEN Engelse kapitein kreeg f 125 boete gratiss pré van vlees zoals U zelf zou kiezen met malse- stukjes vlees Royco-soepenrijk van inhoud, rijk van smaak AANGIFTE van openbare kleuterschool. Aardappel-, Groente- en Fruitzaak Middelburg- Najaar spuzzelri t van L.J.G. Inzittenden ontkwamen Zweimvedstrijden voor rijkspolitie Woensdag 8 oktober 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 6 j Zo de Heere wil hopen op l zaterdag 11 oktober a.s. £onze geliefde Ouders A. WATTEL en L. WATTEL— Tatenhoven 4 de dag te herdenken, dat 5ze 25 jaar in de echt zijn verbonden. jWJj hopen dat God hen J nog lang voor ons zal sparen. Hun dankbare Kinderen en Verloofde. ^Receptie van 45 uur in |het Verenigingsgebouw. I Vrouwenpolder, okt. 1958. Fort den Haakweg 6. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Zuster en Tante, Mejuffrouw ABIGAIL JOHANNA WOLFERS in de ouderdom van 94 jaar. Namens allen: J. F. WOLFERS Goes, 7 oktober 1958. Beestenmarkt 1. De begrafenis zal D.V. plaats hebben op vrijdag 10 oktober a.s. Vertrek van Beestenmarkt 1 om 2 uur n.m. Voor de zeer vele be wijzen van deelneming, ons betoond voor en na het overlijden van onze lieve Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder JANNA STKOO de Buck zeggen wij hartelijk dank. Uit aller naam: J. STROO. Vlissingen, oktober 1958. TE KOOP •¥- Bletentijd, Net tented! Bietennetten grote maat 26.-, p. stuk. 4 stuks 100.-. Alles bij J. Meeuwse, Gra- venstr. 5961, M'burg, tel. 3783. -#■ Te koop: 1 jongensjas 13 j, 2 meisjesmantels 15 a 17 j. en gevraagd kinderfiets 5 jaar. J. Froucke, Pioniersweg 6. Grijpkerke. Monopoly spelen 6,65, Scampio letterspelen 6.50, „Electro" en robotspel 4,95, Jumbo- en luetor gez.schaps- spelen van 0,98. De Mag neet, Vlasmarkt, M'burg. -K- Bietennetten - spaden - messen - tangen - kopschof- fels - rieken - bascules - rub berlaarzen - stalkruiwa- gens - stallantaarns - vee- scheermachines - voetpom- pen. A. Cornelisse, Vlas markt 14, M'burg. Te koop: mooie biggen. J. Flipse. Koudekerkseweg Biggekerke. Te koop: 20 are mangels. A. Geschiere, Kaasboerweg, Biggekerke. Te koop: 2 kalfvaarzen, stamboek. Jb. de Visser, Zuidstraat 23, Domburg. Wij ontvingen nog enkele zeer goedkope electrische naaimachines van de beste kwaliteit, compleet in koffer met 15 jaar schriftelijke ga rantie. Kan ook zig-zag naai en en knoopsgaten maken, 285,J. Cijsouw, Zuidstr. 103, Westkapelle, Tel. 287. Te koop: a.n. Singer hand- naaimachine, compl. in kof fer met 5 jaar garantie, 125. J. Cijsouw, Zuidstraat 103, Westkapelle, Tel. 287. -K- Te koop: lederen dames- jas (kort m. 40), lederen he renjack en valhelm. N.S.U. 350 cc., k.kl. 52. Alles i.g.st., N. Vlissingseweg 161, W. Souburg. Te koop: vertrouwde 2e kalfskoe, P. Riemens, Molen weg 1, Serooskerke (W). Koop nu een naaimachine. Tijdelijk grote prijsverla ging van Köhler-machines. Handnaaim. nu 235, elektr. 279,50, zig-zag 495, auto matic 610, een Duitse ma- schine met 85 jaar ervaring, ook elektr. van 250 voor radig. J. Hengst, Westkapelle. Te koop gevraagd: grote en kleine partijen slachtkip- pen. M. Kaljouw Zoon, Molenstraat 20, Grijpskerke, Tel. 01189-304. Wasmachinefabriek heeft gloednieuwe wasmachines en centrifuges met lichte email- Ie beschadiging voor 155,-, met garantie: desgewenst af- bet. Fabrieksagent: Nieuw- straat 28, Terneuzen, Tel, 01150-2410. Hoest? keelpijn? Natter- mann's Bronchicum Elixir helpt, lost taai slijm op, neemt de prikkel weg. Fla con 2,- bij elke drogist. tijdelijk een bij aankoop van twee -T ylees Dit is de soep waarvan ze altijd houden. Ouderwets-lekker, goed en weldadig geurend, een soep-zoals-bij-moeder- thuis. Ro/co heeft gezorgd voor vjees zoals U zelf zou kiezen, sappig vlees voor verkwikkende bouillon en malse stukjes vlees in de soep. Zo móest Royco Rundvleessoep wel lekker worden. Schep de borden vol smaak en warfnte. f 68 t per zakje Te koop: 120 roeden groenkraag mangels. Noord- weg 46, Serooskerke (W). Te koop: beste eetaardap- pelen, 10 ct. per kg. Honde- gemsweg 5, Grijpskerke. Breimachines. De nieuw ste Knittax super, 198 naal den, automatische woltoe voer door kluwenhouder en draadgeleider. Ingebouwde toerenteller. Verwerkt alle wolsoorten. Breit recht en averecht, halve- en hele pa- tentsteek. Vraagt vrijblij vend demonstratie. Gratis les aan huis. Knittax de meest verkochte en eenvoudigste breimachine in Nederland. Goedgekeurd door de Ned. Ver. van Huisvrouwen. Naai machinehandel Bogaert, L. Delft 59, M'burg, tel. 2127. Voorkom teleurstelling. Koop bij de vakman. D. Lie- vense, L. Vorststraat 87, Goes. Telef. 3280. Burgemeester en Wethouders van Oost- en West- Souburg maken bekend dat gelegenheid bestaat tot voor de op te richten De aangifte kan plaats hebben ten gemeentehuize vóór 1 november 1958. Vermoedelijk zal de school geopend worden per 1 januari 1959. De kinderen moeten op die datum tenminste 4 jaren oud zijn. Oost- en West-Souburg, 3 oktober 1958. Morgenochtend om 8 uur openen wij onze nieuwe Aanbevelend, LANGEVIELE 81 - MIDDELBURG Speciale openingsreclame JE HERKENT ZE DIRECT - de vrouwen, die van zuiver natuurlijk voedsel weten. Hun ge zonde kleur, hun stralende glimlach danken ze aan vitaminenrijke grapefruits, verse sla, zonnige tomatenaan al dat goede en kostbare, wat de natuur ons biedtZichzelf en hun gezin houden ze jong, slank en vrolijk door dagelijks vruchten, dagelijks groente, rauwkost ennatuurlijk dagelijks PlantaWant Planta, gemaakt van louter plantenvetten, is even zuiver, een produkt van de natuur. Even voedzaam en toch... zo lichtverteerbaar. Even lekker en natuurlijk van smaakGeniet van de natuur - geniet van PlantaU proeft 't bij de eerste hapzo zuiver smaakt Planta alleen „TE WEINIG SERVICE VERLEEND Eigen nieuwsdienst VLISSINGEN. Enkele melkgebrui- kers in Vlissingen, die niet erg tevre den zijn over de huidige gang van za ken met de reeds meer dan tien jaar plaatselijke melkbezorglng volgens bet „gesaneerde" wijksysteem, hebben een „comité tot bevordering van de vrije melkhandel" opgericht. Zij zijn van mening, dat de melkhandelaren mis bruik maken van hun monopolie-positie en- niet voldoende service meer verle nen aan hun clientèle. Het comité is de mening toegedaan, dat er een „vrije" meikslijter bij moet komen, die de mensen met bezwaren tegen de huidige melklevering als klant zal krijgen. Het comité heeft daartoe in een plaatselijke conrant een adver tentie geplaatst, waarin een meikslijter wordt gevraagd. Aan „een net persoon, beschaafd, prettig voorkomend en vol doende aan de gestelde vestigings eisen" belooft het comité steun en me dewerking te zullen verlenen bij het stichten van een melkwijk. Reeds gis teren waren er sollicitaties en adhesie betuigingen van Viissingers binnengeko men. Het comité heeft verklaard geen prin cipiële bezwaren te hebben tegen melk- sanering. Men meent echter, dat de melkslijters in Vlissingen vooral de laatste tijd misbruik gaan maken van het monoprlie in hun eigen wijk. Het merendeel van de slijters die flatwonin gen in hun wijk hebben, weigert ook de trappen te beklimmen, waardoor de bewoners gedwongen zijn geworden hun litertje melk bij de kar op straat te kopen. De Vlissingse melkboeren zelf vinden daarentegen, dat zij voldoende service verlenen. In incidentele gevallen, zoals voor zieke en gebrekkige klanten, wordt in flatwoningen ook de melk boven bezorgd. „Wij hebben zelden klachten gehoord", aldus de melkboeren. Het comité zegt echter, dat de melkboer in alle gevallen de melk aan de deur hoort te bezorgen, ook bij de hoog bouw. „De melkboer wordt voor zijn diensten immers betaald." Per adver tentie is nu een „vrije" meikslijter ge vraagd, die wèl bereid is onder service verlening ook traplopen te verstaan. Het comité is van mening, dat er geen bezwaar kan zijn tegen uitbrei ding van het korps melkslijters met één, omdat haar aantal in de tien ja ren van de sanering gelijk is geble ven, terwijl de bevolking van de Seheidestad met meer dan vijfduizend zielen toenam. Tegelijkertijd is in de advertentie aan afnemers, die een vrije melkboer wensen, gevraagd' zich op te geven voor de nieuwe klantenkring. Wanneer er voldoende klanten komen, kan de nieu we melkboer wanneer hij tenminste aan de vestigingseisen voldoet direct zijn zaak beginnen. Melksanering im- SINT PHILIPSLAND Groene Kruis. De plaatselijke afdeling van het Groene Kruis kwam bijeen onder leiding van burgemeester L. J. de Jonge, die zijn ongenoegen uitsprak over de ge ringe opkomst. De oud-voorzitter, de heer L. J. van Nieuwenhuyzen had bij zijn ver trek uit de gemeente een electrische klok voor het wijkgebouw geschonken. De wijkzuster T. de Bonte kreeg per 1 jan. 1959 eervol ontslag. De penningmeester maakte melding van een nadelig saldo van f 5.012,16. Dr. Menger bracht verslag uit over de zuigelingenzorg. In het afge lopen jaar werden 66 kleuters regelmatig gecontroleerd en 125 consulten gegeven en 439 consulten bij 43 zuigelingen. Tot bestuurslid werd herkozen de heer F. A. Vaders. DAMMEN EN WEGEN TEGELIJK KLAAR GOES Al het mogelijke zal worden gedaan om de op de dammen, die in het kader van de uitvoering van het Drie- eilandenplan worden gelegd, aansluitende wegen tegelijk met de dammen klaar te hebben. Dit heeft ir. H. A. M. C. Dibbets, hoofd van de deltadienst-zuid maandag medegedeeld tijdens een excursie, die le den van de prov. staten van Zeeland maakten naar de werken in Veerse Gat en Zandkreek. Gevonden voorwerpen De Commissaris van Politie te Middelburg maakt bekend, dat in het tijdvak van 25 september tot en met 6 oktober 1958 de na volgende voorwerpen aLs gevonden zijn aan gegeven aan het bureau van politie: Ring met 4 sleutels, muntbiljet, huissleu tel, rode damesportemonnee, regenbroek, stellingtouw, zakmet, lichtblauwe sjaal, dolkmesje, zilveren broche, duimstok, porte monnee, hangslot, rode portemonnee, jon genstrui, broche, B.B.-baret, bruine porte monnee, rode step, doublé kinderarmband,je, rieten stoel, handpompjes, bankbiljet, benzi nedop, sleuteltjes, ceintuur, boorlint, dolk mes, gouden boerinnenbroche, blauw vest, damesportemonnee, halsketting, lichtbruine hond, boxer hond, etui, oorbel, portemon nee, glacé herenhandschoen, wieldop van auto, kop van fietslantaarn, sleuteltjes, dou blé armband, gouden broche, portemonnee, groene step, rijwielsleuteltje, sportpet, porte monnee, zwart lederen want, kaneelstok, rode plastic bal. Inlichtingen omtrent deze voorworpen zijn te bekomen aan het bureau van politie. mers is geen wettelijke verplichting. Ook mag hij vrij in de .gesaneerde" wijken opereren. Weliswaar is het aan tal reacties va' het Vlissingse publiek na de advertentie in de plaatselijke cou rant niet bijzonder groot maar wanneer het comité meer ruchtbaarheid aan de ze actie zal hebben gegeven, wordt de mogelijkheid van een nieuwe klanten kring niet onwaarschijnlijk geacht. Een melkoorlogje op korte termijn behoort dan ook in Vlissingen niet tot de on mogelijkheden. Op zaterdag 11 oktober zal de Land bouw Jongeren Gemeenschap Zeeland de bekende najaarspuzzlerit houden. Dit jaar leidt de rit door oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. Om twee uur wordt gestart bij het restaurant van de heer C. Faas uit Axel. Van dit punt moeten de motorvoer tuigen 60 km. en de bromfietsen 24 km. afleggen naar een (nog) onbekende be stemming. Des avonds wordt voor de deelne mers een gezellig samenzijn georganiseerd in hotel Des Pays Bas te Terneuzen. Tevens wordt dan een tentoonstelling gehouden van een door de streek oost- Zeeuwsch-Vlaanderen van de LJG geor ganiseerde bloemkweekwedstrijd en foto wedstrijd. Kantonrechter Terneuzen Van onze correspondent TERNEUZEN. Voor de kantonrech ter te Terneuzen had zich gisteren te verantwoorden de Engelsman Mac Lean, die als plaatsvervangend kapitein van de Londonboot „Wallstreet" op woens dag 9 juli met zijn schip de „Preferen ce 8" op de Wester-Schelde had aange varen, waardoor dit vaartuig was ge^ zonken. De „Preference" lag met ma- chineschade tussen de boeien 20 en 22 en voerde de twee voorgeschreven lich ten, hl. het anker- en heklicht. De ka pitein van de „Wallstreet", die meende dat de lichten afkomstig waren van een schip, dat naar de haven van Terneu zen voer, hield geen rekening met een stilliggend schip. De officier van justitie, mr. Andreae, meende, dat de kapitein niet tijdig had gestopt. „Als kapitein was het zijn plicht geweest, bij het niet zeker we ten, extra voorzichtig te zijn." Hij achtte schuld overtuigend bewezen en eiste 200 gulden of twee maanden. De kantonrechter, mr. Van der Belt, achtte de kapiten eveneens strafbaar, maar begreep, dat hij zich op de tech nische kennis van de loods had moeten verlaten en vonniste: 125 gulden, of 10 dagen. Ook stond terecht de loodgieter J. A. van R., uit Axel, die met zijn bestel auto op 28 juli bij de spoorwegovergang in de Zandstraat een aanrijding had veroorzaakt. Hij wilde een andere auto passeren, maar de chauffeur van deze wagen, uit St. Philipsland, stopte plot seling. Volgens de rechter had Van R. te weinig afstand bewaard. Hij veroor deelde Van R. tot 20 gulden, of vier dagen. De eis luidde: 25 gulden, of vijf dagen. WESTDORPE. De botersmokkel in het Nederlands-Belgische grensgebied blijft nog steeds een winstgevend zaak je. De handel verplaatst zich van tijd Uit de Kerken Ned. Herv. Kerk Beroepen te Boxum: J. de Bruyn, kand. te Leeuwarden. Bedankt voor Koeken gen en voor Ooster- wolde: D. van de Berg. te Oud Alblas. Geref. Kerken Tweetal te Schiedam: A. Broek, te Gro- ningen-Noord en J. Couvee, te Velp. Aangenomen naar Emmercompascuum: J. D. B. van der Meulen, kand. te Amster dam, die bedankte voor Anna Jacobapolder, Balk, Hoek en Tholen-Poortvliet. Bedankt voor Appingedam gpn voor Heer len: A. ter Hoeve, te West-Terschelling. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Bedankt voor Zaandam: L. Douw, te Zuid- wolde. Geref. gemeenten Tweetal te Lisse: A. Elshout, te Utrecht en H. Rijksen. te Vlaardingen. VISMIJN VEERE. Exportgarnalen 5346 kg, 68—99; handelsgarnalèn 1323, 96—108; schar 18, 7478; bot 17, 69—75; tong 86, 196—372; rog 240, 30—41; onges. vis 153; 48—240; wijting 9. 52; visiever 2, 414; tar bot 5, 88—92; kabeljauw 17, 19—72; paling 8, 91—295. De Rijkspolitie Sportvereniging „Lue tor" te 's-Gravenhage is van plan om in de maand november van dit jaar zwem wedstrijden te organiseren. Het is de be doeling om daaraan Rijkspolitiemannen uit heel Nederland te laten deelnemen. Uitgemaakt moet nog worden in welke gemeente deze wedstrijden zullen plaats tot tijd naar een ander grensgedeelte dit om de douaniers op een dwaalspoor te brengen. De tolbeambten zijn even wel uitgeslapen jongens, die altijd waak zaam zijn. Deze stelling werd nog ver sterkt door het feit. dat Nederlandse douaniers in de omgeving van Westdor pe in Zeeuwscli-Vlaanderen twee auto's die klaar stonden om over de grens te rijden, ontdekten, wat de ambtenaren de verzekering gaf, dat de smokkelaars ook in de omgeving van Sas van Gent zouden beginnen te opereren. De douaniers gingen op de loer lig gen. De plichtsbetrachting werd beloon want zaterdagnacht wisten Belgisch tolbeambten tussen Wachtebeke en Zaf- felare tegenover Westdorpe een flinke slag te slaan. De veldbrigade.van Wachtebeke zag op een dienstronde in het nachtelijk duister een zware auto met gedempte lichten en met een grote snelheid komen aanrijden. Op het sein tot stoppen werd geen acht geslagen. De douaniers wierpen toen in aller ijl barricades op, die ten slotte de smok kelaars de das omdeden. De wagen ver minderde plotseling vaart en kwam in de berm naast de weg tot stilstand. Toen de tolbeambten bij de auto kwa men, was er geen spoor van de inzit tenden, die kennelijk in het duister he; hazenpad hadden gekozen, te ontdekken De auto echter, die hij nader onderzoek ongeveer 1400 kg Nederlandse roombo ter herbergde, werd in beslag genomen en naar het douane-depot overgebracht. Het was de tiende smokkelauto, die sinds enkele maanden in de omgeving van Westdorpe werd gesignaleerd.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 6