RUIS RONDWEG IN HULST IS NU VASTGESTELD Halitran ONDERWIJZERES ■Uit solliciteren naar de vacature van Nederlandse vervoerswetten gunstigst voor Euromarkt door Zeeland CHR. KLEUTERONDERWIJS BOUWT TWEE SCHOLEN Aparte ingang voor elk lokaal Maar ik zakte als een baksteen... n handige capsules HOOFDLEIDSTER Cltefariae,4 ADVERTEERT VOORAL REGELMATIG E.V.O. vergaderde in Goes Ongunstig Veren Ledental Bestrijding van pijn belangrijk verbeterd! Bewaakte spoorwegover gang in Axel verdwijnt Middelburg De heer P. J. de Jonge gehuldigd In Goes M.O.-opleiding aan Vrije Universiteit Vraagtekens T riest Zeeuwse babbelaars Goed loon Halitran geeft: Herhaalde Op roep Zeeuwscli Dagblad leest, LEIDSTER Woensdag 8 oktober 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 CENTRAAL BODEHUIS IN GOES Van een onzer verslaggevers GOES Tijdens de jaarverga dering van de afdeling Zeeland van de E.V.O., de Algemene ver- laders- en Eigen Vervoerders Or ganisatie, die gisteren in hotel „Centraal" te Goes werd gehou den, heeft de voorzitter van de af deling, de heer J. Duvekot, een overzicht gegeven van de moeilijk heden waarvoor de E.V.O. zich ziet geplaatst. De heer Duvekot schetste de moeilijk heden op het gebied van het vervoer, die gepaard gaan met de Invoering van de Euromarkt. In Duitsland en Frankrijk wordt een bizondere belasting geheven op zwaar vervoer. De wegenbelasting wordt er doorberekend in de benzine prijs. Er bestaat gevaar, dat, wanneer de Euromarkt in werking treedt, deze bij uitstek ongunstige wetten ook voor Ne derland zullen gaan gelden. Het streven van de EVO is nu, dat de Nederlandse wetten, waarin het principe van het vrije vervoer wordt gehuldigd, de wetten voor de Euromarktlanden zullen worden. Ook in verband met de rijtijden, die door de werknemers van 55 op 48 uur gebracht willen worden, is er voor de EVO werk. Daarnaast houdt de EVO zich bezig met het keuren van auto's, het opleiden van chauffeurs e.d- 265, op Walcheren 222, In O. Zeeuwsch- Vlaanderen 272 en in West Zeeuwsch- Vlaanderen 335. Het ledental in het ge hele land heeft de 21000 overschreden. De heer Drost deelde verder mede, dat de wekelijkse zittingen in Hulst en Oostburg druk worden bezocht. De chauffeursopleiding van de EVO word door 28 Zeeuwse chauffeurs gevolgd, doch slechts 7 wilden examen doen. De pogingen een centraal bodehuis in Goes te stichten, worden voortgezet. Het Het gemeentebestuur van Goes heeft ge zien de verwarde toestand rondom de Grote Kerk, alle medewerking toe gezegd. De heer A. Drost, secretaris van de afdeling Zeeland van de EVO, gaf een overzicht van het ledental van de EVO in Zeeland. Er zftn in Zeeland 1278 leden, waarvan op Schouwen-Duiveland 87, op Sint Philipsland 3, op Tholen 62, op Noord-Beveland 32, op Zuid-Beveland Advertentie Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen eikeer en... doen wonderen1 Geleerden hebben ontdekt, dat bepaalde combinaties van geneesmiddelen een bij. zondei weldadig effect hebben. Ofschoon de werking van elk middel afzonderlijk bekend was, bleek zulk een combinatie krachtiger te werken dan kon worden verwacht. De vier middelen verenigd in Chelarint „4"- elk afzonderlijk al beroemd- werken tezamen nóg beter. Ze hebben mil- lioenen mensen baat gebracht bij pijnen an griep, vaak ook dan wanneer andere middelen (alen. ,r T.gtn pijnen en qrtcp Geechibt voor de oevoeljqsle m.eg, went die wordt boichermd door hol bestanddeel (helorof. Er werd tijdens de vergadering ook gesproken over de veren-kwestie. De EVO heeft geprotesteerd tegen de tariefs verhoging, die regelrecht inging tegen de pogingen Zeeuwsch-Vlaanderen eco nomisch sterker te maken. Bij de bestuursverkiezing werden de heren J. de Jonge Mzn. uit Ellewouts- dijk, M. Doeleman uit Zierikzee, Ir. J. M. Stoel Feuerstein uit Goes en H. van Iwaarden uit Aardenburg bij acclamatie herkozen. Serooskerke (W.) Raad vergadert Vanmiddag om twee uur vergadert de raad. De agenda vermeldt o.m. voor stellen om medewerking te verlenen bij de aanschaf van leermiddelen en meu bilair ten behoeve van de school CV.O. en bij de aanschaf van een kaartenkist ten behoeve van de school voor Geref. lager onderwijs. Na afloop van de raadsvergadering (ongeveer drie uur) zal afscheid worden genomen van de gemeentebode, de heer H. Clarisse, die op eigen verzoek per 1 oktober ontslag heeft gekregen. Axel 25 jaar bij de politie AXEL. De heer L. Fluit, groeps commandant van de Rijkspolitie te Axel, !zal op maandag 13 oktober zijn 25-jarig 'ambtsjubileum vieren. De collecte voor de Reclassering te Kapelle heeft opgebracht f 143,40. Kapelle Plattelandsvrouwen Onder leiding van mej. C. A. v. d. Graaf is het vergaderseizoen van de plaatselijke afdeling van de Bond van Plattelandsvrouwen weer begonnen. Na haar openingswoord deed de presidente enkele mededelingen over de in de ko mende tijd te organiseren cursussen. Het verder gedeelte van de avond werd gevuld door de fa- De Vos-Lem mers uit Breda, welke demonstreerde wat er gedaan kan worden met tafel- zuren. Bramenveiling In het drukst van het seizoen werden er elke dag op de veiling bramen aan gevoerd en verkocht. Vorige week kon het aantal dagen om bramen leveren reeds met twee worden vermindei'd om dat de oogst een heel eind voorbij is. In verband hiermede zal er met ingang van deze week nog maar twee dagen per week veiling en levering van bra men voor de industrie zijn en wel op maandag en dinsdag. Wel bestaat nu nog de mogelijkheid om bramen op woensdag en vrijdag aan te voeren voor de zgn. kleine veiling. Donderdagmiddag gaat de bibliotheek van DREISCHOR weer open. Voor d eleesgrage dorpelingen is er weer volop keus uit de 2000 boeken, die juist met 154 nieuwe exem plaren is aangevuld. Ook is er een jeugd bibliotheek. die tevens dienst doet als schoolbibliotheek. In SIRJANSLAND is men gestart met zaterdagse instuifavonden en reeds de eerste keer was de zaal stamp vol. De avond werd gevuld met het verto nen van een film en het doen van gezellig- heidsspelletjes. Behalve de jeugd uit. de wijde omtrek, waren er ook tal van ouderen aanwezig, die eveneens genoten van de zeer geslaagde instuif. Op woensdagavond 8 j oktober a.s. komt de Chr. Film Actie „Oefa" naar BERGEN OP ZOOM om in de Geref. kerk de rolprent „Eroïca" te draaien, die alom veel belangstelling heeft getrokken. In ZOUTELANDE vergaderde de midden standsvereniging „Zomid", welke besloot een schrijven te richten tot het gemeentebestuur voor een. vast te stellen vakantieregeling. Ook de Sint Nicolaasactie werd druk bespro ken. Vandaag is het feest in 's-HEER- ARENDSKERKE. Het echtpaar W. Wisse- Markusse viert dan het 50-jarig huwelijks feest. Het najaarszonnetje heeft in SINT ANNALAND goed werk gedaan. Mevr. J. van Houdt-van Dijke kan tenminste zeggen, dat de aardbeiplanten in haar tuin voor de tweede maal in bloei staan. Maar daar blijft het niet bij: er hangen ook mooie vruchten aan. Een heer in het verkeer, een film onder deze titel is gedraaid voor de leden van de motor- en automobielclub te SINT PHILIPSLAND. De aanwezigen hebben van deze rolprent veel geleerd. In THOLEN wordt iedereen vrijdag en zaterdag in het verenigingsgebouw een hartelijk welkom toegeroepen, want dan houdt de dames- krans van de Ned, Herv. kerk haar verko- oing. De opbrengst van al dat prachtige handwerk, dekens, spreien, etc. zal ten goe de komen aan de aankleding van de Her vormde kerk ter plaatse. Verder verna men wij nog uit THOLEN, dat vrijdagavond om half acht student Wisse te Tholen hoopt voor te gaan in de kerk van de Geref. Ge meente, en dat op 16 okt. a.s. de heer A. Blijleven, propagandist voor de Inwendige Zending een lezing denkt te houden voor de ring Tholen en St. Philipsland van de Ge ref. mannenvereni gingen O. De kinderen van het Oranjekwartier in TERNETJZEN hebben iets om naar uit te kijken: een nieuwe speeltuin. Dinsdag is aan het werk daaraan begonnen. Het kinder oord komt op de hoek van de Mauritsstraat en de Koninginnelaan. AANBESTEDING Namens het r.k. kerk. en schoolbestuur heeft het architectenbureau Loon en de bouw van een nieuwe kleuterschool te Ovezande aanbesteed. Het werk is opge dragen aan aannemer D/ Priem te Ove zande. De geruchtmakende reparatie aan het haventje van Veere is in volle gang. Zoals bekend zouden hiervoor alle vissersboten de ha ven moeten verlaten. Maar na enig vergaderen bleek dit gelukkig niet nodig. Het is de bedoeling om het achterste gedeelte van de haven (op de foto op de voorgrond) van een nieuwe damwand te voorzien. Verwacht wordt, dat wanneer het werk over enige tijd tot aan de overkant van de haven zal zijn ge vorderd, er toch nog wel enige vis sersschepen op de reede zullen moeten blijven liggen. AXEL. De spoorwegovergang, op de kruising Stationsstraat-Nieuwendijk-Em- mastraat-Oudeweg in Axel gelegen, zal binnenkort van bewaakt, onbewaakt wor den. Gezien de omstandigheid dat nog slechts twee a drie treinen per dag de overgang passeren, oordelen de N.S. het niet noodzakelijk de overgang langer te bewaken. Het kortgeleden gebouwde baanwach tershuisje zal worden gesloopt en de rollende spoorbomen zullen verdwijnen. Op het stationsemplacement blijft slechts een enkel spoor over. De banen twee en drie zullen worden opgebroken, baan vier wordt door middel van een wissel met baan één verbonden. Zeer waarschijnlijk zullen de werk zaamheden aan het einde van dit jaar gereed zijn. (Eigen nieuwsdienst) Rijkswaterstaat heeft het tracee voor de rondweg om Hulst thans definitief vastgesteld. Er waren drie verschillende ontwerpen, waar van het voor Hulst ongunstigste gekozen, althans voor wat de toe komstige grenswijziging betreft. De rondweg wordt n.I. naar alle waar schijnlijkheid de nieuwe zuidgrens van Hulst, wanneer de reeds lang in de pen zijnde grenswijziging doorgaat. De nieuwe rondweg (waar tegen de Hulsterse middenstand intussen al bezwaren heeft geopperd) verlaat bij villa Tivoli de rijksweg .vanaf Perkpolder, gaat met een bocht om de westkant van de stad naar de Absdaalseweg, snijdt de weg naar St. Jansteen juist bezuiden de bebouwing en komt tenslotte uit op de weg naar Kapellebrug. MIDDELBURG. In de feestelijk versierde vergaderzaal van de gemeen telijke dienst voor maatschappelijke zorg is de heer P. J. de Jonge gehuldigd, i.v.m. zijn zilveren jubileum als ge meente-ambtenaar. 25 jaar lang heeft de jubilaris, die thans als rapporteur in dienst is, verschillende functies bij de ze dienst, evenals bij de vroegere sociale raad bekleed. Tijdens de bijeenkomst, waarbij zijn collega's en'ook de wethouder van so ciale zaken, de heer A. J. Berenpas te genwoordig waren, werd de heer De Jon ge namens het gemeentebestuur een ge schenk onder couvert aangeboden. Ook van het personeel mocht de jubilaris een aandenken ontvangen. Voor mevrouw De Jonge waren er bloe men. Wethouder Berenpas sprak waar derende woorden tot de zilveren jubila ris. Eigen nieuwsdienst GOES Nog dit jaar zal de aanbesteding plaats vinden van een tweetal kleuterscholen, die ge bouwd zullen worden in opdracht van de vereniging voor Christelijk Kleuteronderwijs. Het departe ment van onderwijs, kunsten en wetenschappen, heeft toestemming gegeven tot het bouwen van zes lokalen voor dit kleuteronderwijs; in verband met de ligging van de woonwijken in Goes bleek het beter twee scholen te bouwen. Er zal een vierlokalige school ver rijzen aan de Heernisseweg, een tweelokalige met mogelijkheid tot uitbreiding aan de J. P. Coenstraat. Op het ogenlblik heeft het christelijk kleuteronderwijs een ernstig ruimte-te- Lijk aangespoeld in Borssele Van onze correspondent BORSSELE. Aan de zeedijk te Bors sele is het stoffelijk overschot aange spoeld van een manspersoon. Het bleek! te zijn de heer A. Martens uit Koewacht (52 jaar). kort, althans in de buitenwijken, waar de kleuters worden ondergebracht in een noodschoot en in lokalen van de prinses Margrietschool. In Kinder vreugd", aan de Bleekerstraat, is nog plaats, maar omdat de stadskern steeds meer „kinderloos" wordt, biedt e ruimte die hier beschikbaar is, geen oplossing. Alweer te klein Wanneer de beide, geprojecteerde, scholen zijn gebouwd, zal er plaats zijn voor bijna 300 kleuters: ruim hon derd in het westelijk stadsgedeelte, bij na 200 aan de Heernisseweg. Het be stuur van de schoolvereniging ver moedt, dat de school aan de J. P. Coen straat, vrijwel onmiddellijk nadat die gereed is, zal moeten worden uitge breid. Of daarvoor toestemming 'door het departement zal worden gegeven, staat nog te bezien. De architect, Se heer 3. A. de Bruy- ne B.N.A. te Goes, heeft de scholen zó ontworpen, dat elk der lokalen een aparte ingang heeft. Ook toiletten en garderobe worden afzonderlijk voor elk lokaal aangebracht. Dit heeft het grote voordeel, dat er geen gangen in het gebouw behoeven te zijn, dus dat er geen onrendabele ruimte is. Voor de rust in het gebouw is dit natuurlijk ook bevorderlijk. Elke school bevat naast de lokalen een kamer voor het hoofd en een leer middelenkamer, elk lokaal heeft een ..natte hoek", dat is een gedeelte waar fonteintjes en een keukentje zijn. AMSTERDAM. Evenals aan andere universiteiten, zal ook aan de Vrije Uni versiteit de mogelijkheid worden openge steld, een dagopleiding te volgen tot de examens voor de akten m.o. wiskunde a en b, natuur- en scheikunde a, na tuurkunde b en scheikunde b, alsmede voor de akte m.o.-biologie. De examens zullen worden afgenomen door een com missie, bestaande uit leden van de wis- en natuurkundige faculteit. T emperatuur De school aan de Heernisseweg zal, in tegenstelling tot die aan de J. P. Coenstraal. centraal worden verwarmd. De tweelokalige school zal op andere wijze op temperatuur worden gehouden, omdat het departement geen goedkeu ring geeft aan het bouwen van een centrale-verwarmingsinstallatie voor twee lokalen. De heer De Bruyne heeft de scholen van het zg. overhoekse type gemaakt; dit houdt in, dat de lokalen stuk voor stuk „vooruitspringen". Meer zon in de lokaliteiten is daarvan het gevolg. Het plan vofcr de kleuterschool aan de J. P. Coenstraat is reeds door het de partement van O., K. en W. goedge keurd en moet alleen nog de schoon heidscommissie passeren. Dat voor de school aan de Heernisseweg wordt bin nenkort aan het departement voorge legd. GBSbBMM (ïfk hieM éirekl al inm&g f november. Bij Oebr?, Cnicq, der Ammvmm, ARNEMUIDEN. Schapen hoeden is een vak. Maar dat het zo'n moeilijk vak is, heb ik nooit geweten. Om schaap herder te worden, hebt u geen middenstandsdiploma nodig en ook geen vestigingsvergunning. Toch ben ik gezakt voor het toelatingsexamen. Want een HBS-diploma en een gezonde body zijn niet voldoende om schaapherder te worden. Je moet als schaapherder geboren zijn. Dat weet ik nu uit ervaring, maar gisteren wist ik dat nog niet. En daarom had ik nevenstaande adver tentie uit het ZEEUWSCH DAG BLAD geknipt: „schaapherder ge vraagd". Kom, zei ik tegen onze fotograaf, ik ga solliciteren. Dan hoor je tenminste eens precies wat dat nu voor een baantje is. En als ik aangenomen ben, dan vertel Ik, dat het maar een aardigheidje was, bedoeld om er een verhaaltje over te schrijven. Als ik aangenomen benJa, daar wrong de schoen. Want, waarde lezers, ik werd niet aangenomen. Ik zakte als een bak steen voor het toch maar zo opper vlakkig afgenomen examentje. Als boer CRUCQ mij cijfers had moeten geven, dan was het gemiddeld nog geen 3 geworden. Maar laat ik u eers even vertel len, hoe het begon. „JA KOMTER mar in!" klonk het uit de keuken van de grote hof stede in de Oranjepolder bij ARNE MUIDEN. toen ik „völluk!" had ge roepen. Achter de massieve tafel zat, in Walcherse dracht, landbou wer CRUCQ senior. Tegen de ze ventig, schatte ik; later bleek, dat hij tien jaar ouder was. De man knikte beminnelijk, nam ons scherp op van top tot teen en ging toen rustig verder met aardappelen schil len. Daar kennelijk verwacht werd, dat van onze kant het gesprek zou wor den geopend, legde ik de adverten tie op het glimmende zeil van de tafel neer en begon ik het doel van onze komst uiteen te zetten. Het aardappelen schillen hield op en opnieuw werd ik gemonsterd. ..Zozo, dus je wou schaepharder worre Ik knikte beleefd, zoals een solli citant pleegt te doen en lichtte nog het een en ander toe. Verbeeldde ik het me of was het realiteit, dat de haren van boer Crucq omhoog rezen en als vraagtekens bleven staan? Ik vertelde alles wat maar enigszins mijn positie als gegadigde kon verbeteren. Dat ik kerngezond was bestand tegen weer en wind, dat ik veel van dieren hield en dat ik echt niet tegen lange werktijden opzag. Maar daarmee was ik, schrij ver dezes, dan ook uitgepraat. Ik overlegde nog bij mezelf of het zou helpen, als ik vértelde dat ik thuis een scha pe vacht je voor mijn bed heb liggen, dat ik dol op scha pevlees en verder zo mak als een lammetje ben. Maar mijn tijd was om. Het aardappelmandje werd weggezet en het examen begon. Hejjet al 'es meer gedaan? Neen, maar ik geloof wel, dat ik het gauw zal leren. Zóöó, ja-ja. Kujje weiden? Niet zomaar wat met die schapen lopen, maar ze echte goed weiden? Neen. Tenminste.... Wéét je wat van krepelen? Wablief?? En kujje met honden omgaan en ze opleiden tot goeie schape honden? Nou ja, in zoverre k Hoor het al. Maar amper een schaap gezien. Ik zal je maar niet vragen, of je kan scheren en wat je van schapenziekten weet en of je kunt verlossen. D'r is vandaag nog zo'n sollici tant geweest. Die wou ook herder worden, maar die bakte d'r ook niks van. Affijn, ga maar eens met mijn zoons praten, wan* die gaan daar over. Ja, die heten ook Crucq, net als ik. En als ik goed ben in gelicht dan heetten m'n vader en grootvader ook zo DE ZOON, die met twee knechts aan het mest rijden was, deed er nog een schepje bovenop: „Neen, ie bent niet zomaar een goede schaapherder", riep hij boven het gebrul van de dragline uit, die gretig in de mestvaalt hapte en met zijn machtige arm de wagen vol laadde, „Je moet kunnen scheren, weiden en verlossen, maar je moet ook kennis hebben van de grassoor ten, van de eigenschappen van scha pen, van klauwverzorging en van behandeling van het uier na de ge boorte; je moet de zieke beesten er direct uit kennen en weten wat er aan mankeert; je moet de lamme tjes helpen lopen, je moet een schaap vakkundig kunnen neerleg gen; je moet kunnen zien welk lam van welk schaap is.... Wilt u nog meer weten?" Ik heb toen maar gauw verteld, dat ik alleen maar een verhaaltje kwam maken. Om aan onze lezers te kunnen vertellen, wat er zoal komt kijken aleer je als schaapher der wordt aangenomen. Terwijl een tweetal tractoren als dreigende strijdwagens met hun enorme wielen door de zuigende weidegrond ploegden een der chauffeurs knikte met een meewarig glimlachje naar de adspirant- .schaapherder" zei de heer Crucq junior mij: ,,Het zal een hele toer worden om een nieuwe schaap herder te vinden." Toen kreeg ik het trieste verhaal te horen over Van Iwaarden (53), een geboren schaapherder, die on danks het gemis van een arm en een oog zijn vak nog voortreffelijk uitoefende en voor de 150 schapen en honderd lammeren van de Crucqs een zorgzaam vader was. Maar Van Iwaarden werd ziek en het 2iet er helaas niet naar uit, dat hij de „herdersstaf" weer ter hand zal kunnen nemen. Daarom wordt er een opvolger voor hem gezocht. Ach ja, wat weet je als leek van een herder? Ik heb u nu iets verteld van wat er zoal voor komt kijken. Maar wat verdien je in dat vak en hoelang is zijn werkweek? De heer Crucq had al weer plaats genomen op de tractor, maar nam er nog een paar minuutjes af om me even achter het sociaal gor dijntje van de herders te laten glu ren. Een speciale bond van schaap herders bestaat er niet. 't Zou overi gens ook maar een armetierig klein clubje zijn; vooral, als dat groepje dan nog zoals gebruikelijk in ons land verdeeld zou zijn over een neutrale, een r.k., een christelijke en een oppositionele bond. Een spe ciale herdershond is trouwens ook niet nodig, want deze vaklieden be horen tot de veeverzorgers. Als zo danig worden ze ook beloond. En dat betekent, dat een schaapherder niet maar een fooitje krijgt, maar evenveel verdient het bedrag doet hier weinig ter zake als een eer steklas ervaren landarbeider of vee verzorger. En dat is een goed week loon. Bovendien is er tegen lage huur een eigen vrij huisje voor het herdersgezin aanwezig, in de directe omgeving van boerderij en schaapskooi. Het is goed. dat de schaapherder een redelijk loon heeft, want hij maakt lange dagen, 's Zomers trekt hij 's morgens om kwart over zes al met zijn 250 dieren naar de schorren om pas terug te keren, als de kleine wijzer de klok rond is geweest, 's Winters is zijn werk dag korter, maar elke dag gaat hij op stap, weer of geen weer. Re- gend het. dan neemt hij een gasca- pe mee en ligt er sneeuw dan bag- gerd hij daar doorheen met grote gummilaarzen. Maar hij gaat. Elke dag. In de brandende zon en bij tien graden vorst. Ook 's zondags, want de schapen kunnen geen dag zonder hun baas. De dominees zien dan ook zelden een schaapherder in de kerk; in het allergunstige ge- zal eenmaal per zondag. Bij de pomp liepen we vader Crucq. vitaal en veerkrachtig als hij nog is. weer tegen het lijf. „Dat dacht ik wel," antwoordde hij, toen hij hoorde, dat ik geen serieuze sol licitant was. „jij deugt niet voor dat werk. Nee man, schaapherder kun je niet zómaar worden." Daar kon ik het mee doen voorlopig. Wat zie ik, heb je je boterhammen mee gebracht?" vervolgde de oude baas, zich wendend tot de fotograaf. Zijn vinger wees naar de vierkante tas. ..Ooo, is dat een fototoestel. Nou ja, 't was maar een vraag." BIJ DE Gebrs. Crucq in de Oranjepolder is dus de plaats van herder vacant. Voorlopig is er voor een paar weken een waar nemer, maar het wachten is op een vaste herder voor de 250 die ren. De Crucqs hebben er echter een zwaar hoofd in. En als er ergens ondanks een goed loon en het beschikbaar zijn van een vrij huis een vacature blijft openstaan, dan moet het toch wel een heel moei lijk en gespecialeerd vak betreffen. Zo is het inderdaad met het beroep van schaapherder; men zou het zelfs een roeping kunnen noemen. Neen, schaapherder wórdt je niet. Je moet als schaapherder geboren zijn. doen het werk van een volle paplepel levertraan! Halitran bevat haast 60 maal zoveel vitaminen als gewone levertraan! Daarom kunt U toe met 2 Halitran- capsules per dag. U proeft ze niet, maar U merkt ze wèl aan Uw ge zondheid! Want Halitran bevat in sterk geconcentreerde vorm de Vitaminen A en D die U nodig hebt. Natuurlijke Vitaminen uit de verse, jonge levers van heilbot en andere arctische edelvissen! Voor kinderen zijn er bovendien Halitran-druppels. Drie in de pap is voldoende. Uw Vitaminen-Zekerheid: Het vitaminengehalte van Halitran wordt ge controleerd en op certificaat getvaarborgd door het Noorse „Institut for Ernaeringsforsking'' te Oslo. Halitran bevat: 38.000 i.e. Vitamine A per gram 5.100 i.e. Vitamine D per gram meer weerstand tegen griep, bronchitis eh an dere ziekten. Voorkomt en bestrijdt rachitis. Kweekt sterke beende ren en een gaaf gebit. haast 60 maal zoveel vitaminen als gewone levertraan. Sollicitanten worden opgeroepen voor de betrekking van aan de Openbare Lagere School te Krabbendijke. Sollicitaties worden tot 1 oktober a.s. ingewacht bij de Burgemeester. Als U de advertentiekolommen van het winkelt U prettig. Burgemeester en Wethouders van Oost- en West- Souburg roepen sollicitanten op naar de betrekking van en zo nodig van voor de op te richten openbare kleuterschool. Ver moedelijke indiensttreding per 1 januari 1959. Sollicitaties te richten aan de Burgemeester binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad. Oost- en West-Souburg, 3 oktober 1958.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 5