Aan herstel van stuk historisch Middelburg wordt hard gewerkt Landbouwvoorlichting in eigen hand WERKGELEGENHEID OORZAAK VAN ZORG Oostelijke zijde abdijcomplex moet begin 1960 gereed zijn beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen! Chefarine „4" BISCHOFF OPENT HERBOUWDEZAAK Ring-appèldag CJMV in Westkapelle Aspirin*) Export mosselen gaat prima Meester Weststrate nam afscheid EN BOVENDIEN 10°/o KORTING DE KOFFIE- EN THEEZAAK SINDS 1818 Nog een miljoen stenen KAN HET RIJK ZICH GEHEEL TERUGTREKKEN Zeeland, is terecht probleem gebied Lïkwidatie Boddaert en Co. Middelburgs bedrijf werkt echter door onder andere naam Bruinisse raamde geen grote kapitaalsuitgaven Ds. J. R. Cuperus naar Spanje en Marokko ARNEMUIDEN Superkoffie 2.65 Goudmerk 2.24 Roodmerk 1.88 Blauwmerk 1.76 Oranjemerk 1.58 Oploskoffie 2.34 Oploskoffie 8.65 Coffeïne-vrije Oploskoffie busje 2.72 Woensdag 1 oktober 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 7 Van onze Middelburgse verslaggever MET MAN EN MACHT wordt gewerkt aan een stuk Middelburgs herstel, dat door de historische waarde van het object van nationale betekenis is: de afsluiting van de oostelijke zijde van het Abdijcomplex. Vijftig bouwvakarbeiders werken hier aan het nieuwe provinciehuis, het gebouw waarin de bureaux van de provinciale griffie gevestigd zullen worden. De totaal ongeschikte gebouwen, waarover de griffie thans beschikt aan de Dam, zullen begin 1960 verlaten kunnen worden. Verwisseld voor ruime, lichte en moderne lokalen in het Abdijcomplex. Ruim, licht en modern... maar uiterlijk geheel in de stijl van de Abdijgebouwen, de oudste monumenten van de Zeeuwse hoofdstad. DE OOSTELIJKE afsluiting van het Abdijcomplex gaat bestaan uit twee hoofdgebouwen, die met elkaar verbon den worden door twee korte vleugels, een aan de noord- en een aan de zuidzijde Een van de twee hoofdgebouwen aan dë Sint 'Pietersstraat is al geheel wind en waterdicht. Het dak is al met lei ge dekt en de vensters zijn afgewerkt. Ook de korte zuidelijke vleugel is al zo ver. Het tweede hoofdgebouw, eigenlijk het voornaamste deel van het nieuwe pro vinciehuis, dat aan het Abdijplein staat, is al vrij ver gevorderd al is men nog lang niet toe aan het dak. Evenmin is dat het geval met de noordelijke afsluiting van het rechthoekige gebouw. In het gebouw aan het Abdijplein komt de hoofdingang van het provinciehuis. Hier komt ook een ruime ontvangstzaal, een grote vergaderzaal voor het college van Gedeputeerden en de kamer voor de Commissaris van de Koningin. Verder worden in dit deel de kamers voor de ge deputeerden gevestigd en voor de rest bestaat het gebouw hoofdzakelijk uit bureau's voor het personeel van de griffie. Het provinciehuis wordt volledig aan gepast natuurlek aan het Abdy- complex waarvan het een deel is. De buitengevels worden geheel opgetrokken met eeuwenoude stenen, die voor een deel afkomstig zijn uit de verwoeste Abdijgebouwen maar verder ook uit andere verwoeste gebouwen. Een groot aantal van deze stenen komt uit Vlissin- Sjen. Op het grote Abdijplein lagen, voor de bouw van het provinciehuis in maart 1957 begon, ongeveer anderhalf miljoen van deze oude stenen opgeslagen. Nu is daar nog ongeveer een miljoen van over gebleven. In grote stapels zijn ze op het historische plein opgetast en in de loop der jaren overwoekerd door onkruid en mos. Twee arbeiders zijn nu dagelijks bezig met het kalkvrij maken van deze oude stenen, die eigenaardig genoeg weer een pieuwe indruk maken wanneer ze in de muren van het bouwwerk zijn opgemet seld. Van verschillende kanten is er bij de bouwers van het provinciehuis op aan gedrongen een andere opslagplaats te zoeken voor deze enorme stapels stenen, zodat het rustieke Abdijplein weer vrij gemaakt kan worden en opgeknapt. Er is gesuggereerd de stenen op te slaan op het industrieterrein. Begrijpelijkerwijs voelen de aannemers daar niet veel voor, In de eerste plaats is het voor Ae uitvoering van zo'n groot werk heel belangrijk een goede en ruime opslagplaats direct by de hand te hebben, waar bovendien nog ruimte over is voor het inrichten van kleine werkplaatsen. En dan zou het overbrengen van een miljoen stenen naar een plaats buiten het centrum van de stad een zeer dure zaak zijn. Ten slotte is dan het bezwaar dat de kostbare stenen want oude stenen zijn kostbaar op het industrieterrein zonder toezicht zouden liggen, waardoor er misschien talryke verloren zouden gaan. Men voelt dus weinig voor ontruiming van het Abdijplein, waar dus nog wel heel lang steenhopen zullen zijn op gestapeld. Want de gehele voorraad wordt voor het provinciehuis niet ge bruikt. Er blijven er nog over voor de herbouw van het nog openblijvende westelijke gedeelte van het Abdijcomplex. Wanneer men echter het gehele Abdij- plein rondwandelt langs het zeer ont berende hekwerk, dat de opslagplaats n het midden omsluit, krijgt men wel de indruk dat de aannemers meer van het plein in beslag nemen dan strikt noodzakelijk is. Het zou stellig mogelijk zijn de steen- voorraad in zijn geheel op de noordelijke helft van het middenplein op te slaan, waarna dan nog ruimte genoeg overblijft voor de directieketen en de werkplaatsjes. Het westelijke deel van het midden plein zou dan opgeknapt kunnen worden en weer toegankelijk worden gesteld voor de bezoekers van het Abdycomplex. Dit zou het algehele aanzien zeer zeker sterk te goede komen en de attractie van een bezoek aan de Abdy trek pleister voor zeer velen in belangrijke mate vergroten. Advertentie Bij pijn, griep of „landerig' gevoel zorgt een enkel tablet dat U weer met plezier Uw werk kunt doen! BERGEN OP ZOOM Vanmorgen wordt de herbouwde winkel van de N.V. Gebroeders Bischoff's Kledingmagazijn aan de Grote Markt te Bergen op Zoom heropend. Vorig jaar had het interieur van de zaak al een grote verbouwing ondergaan en waren de treden, die de klanten moesten opstappen, weggewerkt. Een grote handicap vormde echter nog steeds de zogenaamde eilandkast, die tot aan het trottoir was gebouwd en het de bezoekers niet gemakkelijk maakte de etalages te bekijken. Ook was de door gang tussen kast en etalages te smal. Daarin is nu een grote verandering ge komen. De stoepen lopen nu glooiend af. De doorgang is nu ook veel breder geworden. Daarbij is 'nu een grote eta lageruimte vrij - gekomen. De binnen- etalages zijn geheel in aluminium opge trokken met prachtige mozaiek-pilaren en afrasteringen. Met de verbouwing was op 23 juni j.l. begonnen. In 1930 werd de opening van het kledingmagazijn door de „oudste" zoon toe drie jaar van de heer Bakker, de chef van de zaak te Bergen op Zoom, verricht. Deze heropening zal geschieden door mevrouw Bakker. Daar na zal een officiële receptie plaatsvin den. Om drie uur s middags zal de win kel weer voor het publiek geopend zijnJ (Eigen nieuwsdienst) WESTKAPELLE. "ook voor het thans hetende CJV (het voormalige CJMV) breekt het winterwerk weer aan. Het bestuur van de Ring Walcheren van het CJMV wil dan ook in samenwerking met de Ring Walcheren van het voor malige CJVF a.s. zondag een ring-appèl- middag en -avond organiseren als eerste van een aantal activiteiten, die deze win ter zullen worden gehouden. Zondag 5 oktober zal er dan ook om 5 uur te Westkapelle in de Ned. Herv. Kerk een korte kerkdienst worden gehouden, waarin zal voorgaan de voorzitter van van het CJ(M)V van de Ring Walche ren, ds. I. J. Wisse van Grijpskerke. Na afloop van deze dienst zal een gezamen lijke broodmaaltijd worden georgani seerd in het Verenigingsgebouw en ver der zal de districtssecretaris, de heer J- Sinke, met de deelneemsters en -ners samenzang beoefenen. Naast .«ar leuke schetsjes zal ook gelegen heid zijn te luisteren en te kijken naar een groep jongeren uit Biggekérke, die een lekespel zullen opvoeren. Dit spel grijpt terug naar het onderwerp, dat in de kerk wordt behandeld. (Van onze landbouwmedewerker) In het afgelopen jaar heeft de Minister van Landbouw herhaalde malen gezinspeeld op de wenselijkheid, pm voortaan een deel van het landbouwvoorlichtingsapparaat door het bedrijfsleven te laten ver zorgen. Dat het de bewindsman ernst is met deze zaak, blijkt wel uit de landbouwbegroting 1959, waarin hij zegt, dat de tijd gekomen is. dat een beperking van het overheidsapparaat ten aanzien van de voor lichting mogelijk is geworden en tevens de hoop uitspreekt, dat het bedrijfsleven een gedeelte van deze taak kan overnemen. Advertentie WINTER-GRIEP Jarenlange ervaring heeft bewezen dat uzich op Aspirin kunt verlaten. Aspirin biedt een maximum aan pijnstillende, heilzame werking ook bij griepiedere griep. Het Bayerkruis op ieder Aspirin tablet is een ga* rantie voor echtheid, zul' verheid en konstante sa men stelling. Ceen Aspirin zonder Bayerkruls. (Van onze sociale medewerker) Als we, vandaag de dag in Zeeland ons oor te luisteren leggen, dan bemerken we, dat veel werknemers zich met een zekere angst af vragen, hoe het de komende-winter met de werkgelegenheid za. gaan. De maandelijkse werkloosheidscijfers rechtvaardigen deze gedachte. Deze cijfei's immers hebben zonneklaar aangegeven, dat de arbeids reserve in Zeeland het dubbele, of bijna het dubbele is geweest van 1957, ook in de zomermaanden. Dat zelfs in deze zomermaanden een paar duizend arbeiders niet aan de slag konden komen. Het gevaar is groot, dat we op de duur alleen maar in cijfers gaan denken en dat we aan de hand van die maande lijkse cijfers zeggen: „Het valt tegen" of .het valt nog wel mee'. We mogen echter nooit vergeten, dat we achter deze cijfers de mens moeten zien. Het is erg als iemand, door geen werk te hebben geen of verminderde inkom- Volledigheidshalve merken wij op, dat het hier uitsluitend gaat om de tech- nisch-economische voorlichting, die reeds gedurende tientallen jaren op een voor treffelijke wijze verzorgd wordt door de verschillende rijksconsulentschappen. De Minister is van mening, dat de behoefte aan deze voorlichting onverminderd blijft bestaan. In het feit, dat de bedrijfs resultaten door dit werk rechtstreeks gunstig worden beïnvloed, ziet hij echter aanleiding, om het agrarisch bedrijfsleven in financieel opzicht te laten bijdragen. Dit zou dan kunnen geschieden door mee te werken aan de aanstelling van assis tenten, die yi het kader van d.e land- bouwvQorlIchtingsdrenst worden inge schakeld bij de voorlichting. De daad bij het woord voegend, heeft de Minister de begroting voor 1959 het aantal beschikbare assistenten van de voorlich tingsdienst reeds teruggebracht, naar we vernomen hebben met 10 °/o. De landbouworganisaties zien zich hier mee voor een belangrijke opgave ge plaatst Zij zullen zich in de eerste plaats moeten beraden op het principiële aspect van deze zaak, n.l. of de technisch-eco- nomische voorlichting tot de taak van de Overheid dan wel tot de competentie van het bedrijfsleven behoort. Afgaande op de verslagen van de bestuursvergaderin gen van de Zeeuwse C.B.T.B. en de Z.L.M., is dit beraad reeds begonnen. Inmiddels is er in de kring van de organisaties wel bezwaar gerezen tegen de w(jze waarop de Minister van Land bouw deze zaak tracteert. Men acht het n.l. betreurenswaardig, dat de voorgeno men inkrimping van het voorlichtings apparaat niet om advies is voorgelegd aan de Landbouwvoorlichtingsraad, waar in naast de Overheid ook het bedrijfs leven is vertegenwoordigd. Van overleg is dus geen sprake geweest. Bovendien blykt, dat in verschillende streken de verenigingen voor bedrijfsvoorlichting reeds van overheidszijde worden bena derd om assistenten over te nemen. Middelburg De ijzergieterij en machinefabriek Boddaert en Co te Middelburg is in liquidatie getreden. Het bedrijf heeft zijn werkzaamheden van gisteren echter voortgezet onder de nieuwe naam „N.V. Middelburgse Ijzergieterij en Machine fabriek v/h Boddaert en Co" in oprichting, gevestigd te Middelburg, evenals voor heen aan de Kousteensedijk. Het faillissement van de vroegere vennootschap wordt op de gewone wijze afgewikkeld. De directie en de commissarissen van stenen in de nabije toekomst van inrich- i „nnworinri r.m dn ftirovlne' de nieuwe vennootschap heben een reorganisatieplan ontworpen, waardoor met steun van enkele vooraanstaande Nederlandse ondernemingen de voort zetting van dit hoofdstedelijk bedrijf verzekerd is. Als directeur van de nieu we N.V. is aangesteld de hee> J. J. Ub- bink. terwijl tot commissarissen be noemd zijn de heren ir. P. C. Brunting uit Velp en J Komejan uit Domburg. Het is voor de Zeeuwse hoofdstad een belangrijk feit, dat de directeur en de commissarissen van deze industriële on derneming, die reeds meer dan 108 jaar in Middelburg gevestigd is, er in ge slaagd zijn om de moeilijkheden, die in de loop van dit jaar gerezen zijn en waardoor het bedrijf met een volledige opheffing bedreigd werd, het hoofd te bieden. -Alle arbeiders van Boddaert en Co. zullen op énkele uitzonderingen na in dienst van de nieuwe vennootschap overgaan. Zij krijgen dezelfde arbeids voorwaarden. Een klein aantal van hen moest helaas worden ontslagen, maar de directie zal zo spoedig mogelijk door uit bouw van het nieuwe bedrijf de arbeids gelegenheid trachten uit te breiden. De ijzergieterij zal in het bijzonder in gericht worden voor zwaardere stukken tot een gewicht van 20 ton. Daarnaast zal kleiner gietwerk vervaardigd wor den. Tevens is de nieuwe onderneming in het bezit van een machinale werk plaats te Koudekerke, waar men in staat is laswerk, draai- en boorwerk uit te voeren. Verder zullen er moderniserin gen aangebracht worden voor zover deze niet reeds aangebracht zijn waar door het bedrijf in staat gesteld zal wor den te voldoen aan de eisen, die de mo derne techniek tegenwoordig stelt. Voorts is de nieuwe vennootschap van plan om de overlast, die de bewoners van de belendende percelen ondervinden door de vliegas, op te lossen. Om deze moeilijkheden te voorkomen, zullen de ovens verplaatst en tévens nieuwe ovens bijgebouwd worden, terwijl de schoor- tingen worden voorzien om de overlast van vliegas tot een minimum te beper ken. De directie verwacht, dat aan de beruchte „vliegasplaag" door deze maat regelen geheel tegemoet gekomen kan worden. De vennootschap hoopt in dit verband de eerste tijd op medewérking en begrip der omwonenden, daar dé ver plaatsing en nieuwbouw der ovens uiter aard enige tijd zal vergen. YERSEKE De export van mosselen naar België en Frankrijk gaat nog steeds prima. De afgelopen week is ongeveer 26000 ton mosselen de grens overgegaan. Daarbij kwam nog 1000 ton voor demos- selconservenfabriek. De bestellingen zijn dan ook groter dan de afleveringsmoge- lijkheden. De beste mosselen komen op het ogenblik uit Zeeland en dus niet uit de Waddenzee. Zij hebben een visge- wicht van 31 kg. Verkeersongeluk Het achtjarig dochtertje van de heer V. te Biggekerke had bij het plotseling oversteken van de straat achtêr êen passerende auto het ongeluk terecht te komen onder een uit de tegenovergestel de richting naderende wielrijder. Als gevolg hiervan viel zij en brak eén been. Ze moest naar het ziekenhuis wordèn vervoerd. De in deze gemeente gehouden collecte ten behoeve van de reclassering bracht op het bedrag van f 20,05. In verband met de voorgenomen ver betering van de verlichting in Renesse, hebben B. en W. met de raad maandag avond een excursie gemaakt naar enige West Brabantse gemeenten, om de straatverlichting daar te bezien. Een besluit over de nieuwe straatvér- lichting is echter nog niet genomen. Hier wordt dus buiten de voorlichtings raad en de organisaties om, reeds in een bepaalde richting gestuurd. We kun nen ons begrijpen, dat de Minister haast heeft, maar stellen toch voorop, dat een ingrijpende zaak als deze een behoor lijke voorafgaande bezinning in de kring van de georganiseerde landbouw ver dient. Overigens is ons de gedachte van het participeren in de landbouwvoorlichting door het bedrijfsleven niet onsympathiek. Het geeft enige inhoud aan het principe van het regelen van eigen zaken in eigen huis. By de verwezenlijking hiervan zal waarschijnlijk een belangrijke plaats toe bedacht worden aan de Landbouwvoor lichtingsraad. Niet voor niets heeft Mi nister Vondeling reeds een wettelijke regeling van de statue van deze raad aangekondigd. Eigen nieuwsdienst TERNEUZEN. In de raadszaal te Terneuzen is dinsdagmiddag afscheid ge nomen van „meester" C. M. Weststrate, hoofd van de o.l. schooi, Walstraat. Hoe wel hijzelf met stille trom had willen vertrekken, was er een comité gevormd, dat hem op hartelijke wijze heeft ge huldigd. Burgemeester mr. P, H. W. F. Tellegen roemde de grote verdiensten van mees ter Weststrate, bij welke woorden de heren Klaeyssen, namens personeel A. J. Platteeuw uit Sluiskil, namens de onder wijzersvereniging. het hoofd van de ulo, de heer Van Vugt, mevrouw Wondergem, onderwijzeres en de heer A, de Bruyne. namens de oudercommissie zich aansloten. Een deputatie van schoolkinderen bood namens de jeugd een aquarel van Heij- mans en een atlas aan. Van onze correspondent BRUINISSE Notaris J. J. Klaassen te Zierikzee verkocht te Bruinisse pu bliek voor de erven van wijlen mej. M, Capelle de volgende onroerende goede ren: een pakhuis met erf aan de Kerk straat, koper fa, A. M. Jumelet, f 16000; 16 vierk. m. grond naast genoemd pak huis (het voormalige schoolslop), koper gemeente Bruinisse, voor f 26; een garage met erf aan de Kerkstraat 23, kopers ge broeders Van Kooten voor f 640; woon huis met erf aan de Noorddijk 1, koper J. D. de Korte f 2070. Woonhuizen met erven aan de Nieuw- straat, koper fa. A. M. Jumelet, f 1600; land voor f 565; No. 41 koper M. van de Velde voor f 200; No 43 koper D. Kik Kz. f 260; No, 45 koper D. Kik Kz, f 200; No. 26 koper O. van Zuidland f 500; No, 28 koper O. van Zuidland f 200; No. 30 koper O. van Zuidland f 250; No. 32 ko per M. van de Velde f 325. De nummers Nieuwstraat 1820—22 en 24 koper M. Elenbaas f 1410; 91.30 aren bouwland aan de Leendert Hoogerwerfsweg, koper S. Capelle f 2500. Een tuin aan het stenen pad koper Gemeente Bruinisse f 325. De helft in een tuin aan de Noorddijk koper Anthonie Capelle f 450. Van onze correspondent BRt'INISSE De gemeente-begroting van Bruinisse, die in de jongste raads vergadering werd behandeld, onder scheidt zich van die van vorige jaren, omdat weinig of geen grote kapitaalsuit gaven worden geraamd. Dit wil natuur lijk niet zeggen, dat er geen plannen zou den zijn, want de aanleg en aankleding van de nieuwe gemeentehaven, waar voor f 10.000 werd geraamd, zal in de toekomst wel het veelvoudige van dat bedrag vragen. Naast de bouw van 10 premie-wonin gen wordt gedacht aan de bouw van een bescheiden zwembad ter vervanging van de zwemgelegenheid, die als gevolg van de Deltawerken verloren is gegaan, de algehele verbetering van de Dorpsweg, de vaststelling van een nieuw uitbrei dingsplan teneinde aansluiting te ver krijgen op de werken van het Deltaplan, de krotopruiming, de opheffing van de faecaliën ophaaldienst via het verlenen van extra opheffingsbijdragen ineens, het bezien van de mogelijkheid tot industrie vestiging, de aanleg van twee speelplaat sen voor de jeugd en de aanschaffing van een nieuwe brandspuit. Het begrotingstekort is f35281,35; de uitkering uit het gemeentefonds bedraagt f 59,17 per inwoner. De gemeente be taalt aan de dienst voor sociale zorg f 42.000. Van dit bedrag gaat f 29.000 rechtstreeks naar diverse verpleegin richtingen wegens verpleging van arm lastig en. sten heeft. Het is echter veel erger als iemand, die werken wil, niet werken kan. Omdat de arbeid een wezenlijk be standdeel van deze mens is. Het isop- losmakelijk aan elkaar verbonden. De arbeid is door God aan de mens als. cul tuuropdracht gegeven. Onlangs zei iemand tegen ons: ..Als u eens wist wat het betekent, om 's mor gens wakker te worden met de weten schap. niet te kunnen gaan werken. Om dag in dag uit te proberen, werk te vin-, den, terwijl het maar niet lukt." Beseffen' we wel voldoende, dat dit allemaal ach ter deze cijfers schuilt? Dat de werkge legenheid niet meer is dan een reken sommetje? Niemand kan zeggen, hoe het de ko mende winter zal gaan We kunnen-al leen hopen en bidden, dat de kentering" in de conjuctuur ook hier merkbaar zal zijn. Duidelijk is wel. dat aanvullende werkgelegenheid, op zichzelf zéér wel kom. geen oplossing biedt voor het to tale werkgelegenheidsprobleem. Struc turele werkloosheid is nu eenmaal moei lijk op te lossen door aanvullende werk gelegenheid. Voor deze werkloosheid is: de oplossing: andere, blijvende werkge legenheid. We kunnen dan ook dank baar zijn, dat ook Zeeland, blijkens de mededeling van minister Zijlstra. is aan gewezen als probleemgebied. Om de een voudige reden, dat vooral bij toeneming van deze werkloosheid dit een probleem, is. Vooral gezien in het licht van onze visie op de mens en zijn arbeid. Onze wens is dan ook, dat allen die aan de oplossing van deze zaak werken, dit met voortvarendheid zullen doei}, op dat er zo spoedig, als mogelijk is. blij vende werkgelegenheid zal worden ge schapen. Iets. waarmee onze gehele pro vincie gebaat zal zijn. Ook al, om een verdergaand vertrek tegen te gaan. Raadsvergadering KLOETINGE De gemeenteraad van Kloetinge komt vanavond om half acht ten gemeentehuize in openbare vergade ring bijeen. De agenda vermeldt o.m, het aangaan van een vaste geldlening met de NV Bank voor Nederlandse Gemeen ten; voorstel tot verhoging van de sub sidie aan de muziekvereniging „Excel sior" tot f 250 per jaar; vaststelling van de gemeente-begroting van inkomsten en uitgaven voor 1959. Ds. J. R. Cuperus, hervormd predi kant te Waddinxveen, vertrok dezer da gen naar Spanje en Marokko, waar hij een reis gaat maken om de Hugenoten- gemeente te Montpellier en de Spaans- evangëlisehe gemeente te Barcelona" te~ bezoeken. Tien dagen zal ds. Cuperus ook werkzaam zijn onder de in Marok ko verblijvende Nederlanders. De ker- keraad verleende ds. Cuperus voor de ze reis verlof. Op straat overleden Op bijna 83-jarige leeftijd is. gisteren op straat overleden de heer D. van Bel- zen. Hij maakte gisteren voor de eerste maal gebruik van een invalidewagentje. Verheugd over dit feit was hij op be zoek geweest bij enkele" kennissen. Na aéz&v bezoeken is hij in zijn tmvali.dgfr wagentje, vermoedelijk tengevolge 'vgj eén hartverlamming, overleden. -:'S: f -aY •Lr' blik 250 gr. 250 gr 250 gr. 250 gr. busje 50 gr. grote bus DE GRUTTER

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 7