Provinciale toogdag van Gereformeerde vrouwen KRIS 36-*, Wordt Br es kens een ontwikkelingsgebied? Gevarieerd programma bood veel gezelligheid door Zeeland Instelling van stichting niet de meest gewenste oplossing Petsie Pelle Pingo T oelatingsexamens Chr. Middelbare Landbouwschool Schietconcours te Ellewoutsdijk Betere verlichting Zeeuwse havens Geslaagd Middenstandsbond richt delta commissie op RENESSE ZIT MET PROBLEEM WATERLEIDING KOUDEKERKE Voortvaren Overweg nabij 's-H. Arendskerke eindelijk veilig Woensdag 1 oktober 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 GOES. De grote zaal van de Prins van Oranje kon gisteren nauwelijks de honderden gereformeerde vrouwen bevatten, die uit alle delen van onze /provincie waren gekomen om de toogdag van de Geref. vrouwenverenigingen in Zeeland bij te wonen. Zij zullen daar geen spijt van gehad hebben, want het is voor hen een feestdag ge worden. Het is toch immers een feest om samen als vrouwen te ge tuigen van de liefde voor Christus en om uit volle borst het mooie christelijke lied te zingen. Het programma bood echter meer: in de morgenuren konden de dames luisteren naar een gedegen beschou wing van ds. Y. J. Tiemersma uit Zierikzee over het onderwerp: „Leven en geleefd worden" en des middags hield mevr. A. Heersink- Beekman uit Vroomshoop in een bijzonder vlot en enthousiast betoog de vrouwen voor hoe de sfeer in het gezin dient te zijn. De gewestelijke presidente, mevr. A. Elshout uit Koudekerke, die op geani meerde wijze en met vaardige hand de toogdag leidde, was zeer verheugd over de grote opkomst. Tevens bond zij de vrouwen in haar openingswoord op het hart de schouders te zetten onder het werk van de kerk ten dienste van Gods Koninkrijk. Nadat zij afgevaardigden van de herv. vrouwengroepen, NCVB en ds E. Jansen namens de kerkeraad van de geref. kerk te Goes hartelijk had ver welkomd kreeg mevr. J. C. Rouw uit Goes het woord om een levendig verslag uit te brengen van de activiteiten in het afgelopen verenigingsjaar. Zij kon een optimistisch geluid laten horen: vijf nieuwe verenigingen kon den geboekt worden, Aardenburg, Driewegen, Oostkapelle, Rilland-Bath en een tweede vereniging in Vlissin- gen. De penningmeesteresse, mevr. Middelkoop uit Zaamslag maakte mel ding van een batig saldo van f37,10. DE MENS Ds. Tiemersma begon zijn causerie met op te merken, dat de mens in de maal stroom van het leven zijn kleur, het eigene, tracht te verliezen. „Wij worden gauw een grauwe massa; diepgang in de gesprekken is vaak ver te zoeken en de oppervlakkigheid komt om de hoek. Het leven staat op deze manier niet ver van de dieren", aldus ds Tiemersma, die deze uitdrukking minder vleiend vond. De mens moet in staat zijn een positie in te nemen; het eigene van de persoonlijk heid ligt in het bewaren van het geheim en het openbaren van de eigen keus, ik moet dus als mens kleur bekennen. Ja, en dan komt de verantwoordelijkheid om tegenover God onze plaats te weten. Dan'-zien wij hoe kwetsbaar we zijn", meende spreker. Dan ligt het voor de hand om te zeggen: dat ligt aan de tijd, maar volgens ds Tiemersma is dit persé niet waar. Nee, wij zijn bang als een kind, dat geschokt is, omdat een geheim is verraden. Wij willen liever het geheim bewaren en ons zo vaak verschuilen. Maar de bijbel spreekt regelrecht de mens aan. God geeft in Zijn woord voor ieder mens een boodschap. En de mens krijgt geen kans zich daaraan te onttrek ken. Wij zoeken een uitweg, maar dat neemt God niet. Hij heeft ons gemaakt naar Zijn beeld. Zo alleen kunnen wij, mens zijn, zo besloot ds Tiemersma zijn boeiende causerie, waarop vele vragen volgden. SFEER IN ONS GEZIN In de middagbijeenkomst trad mevr. Heersink achter de katheder om voor de vuist weg een praatje te houden over de sfeer in ons gezin. Zij vergat daarbij niet enkele zeer concrete vragen de dames voor te leggen: Hebben wij tijd om met onze kinderen te praten? Zijn wij eer lijk in onze gesprekken? Het gezin vormt een op-elkaar-inhaken met het doel om in de wereld een schijnend licht te zijn. „O. wat is dat moeilijk", riep zij uit. „Én toch moeten wij in onze gezinnen begin nen om God uit te dragen". Mevr. Heer sink merkte op, dat een goed lid van het gezin ook een goed lid van de vereni ging is; de sfeer van het gezin moeten wij ook overdragen op onze vereniging. „Dames laten wij onze tijd in acht nemen, Christus is bezig de hemel klaar te maken. Wij moeten samen veel bidden, omdat wij het Kruis van Christus willen roemen." Mevr. Heer sink gaf deze boodschap met de dames mee. AFSCHEID Tot slot van deze gezellige toogdag werd afscheid genomen van de secretaresse, mevr. Rouw, die veie jaren veel werk Ds Y. J. Tiemersma heeft verzet voor de geref. vrouwenver enigingen in Zeeland. Zij mocht daar voor bij monde van mevr. Elshout grote dank ontvangen, waarbij ook de echtge noot van mevr. Rouw een pluim kreeg, die vaak als „particulier secretaris" fun geerde. Mevr. Rouw kreeg een enveloppe met inhoud aangeboden. Mevr. Dekker- de Witte uit Goes zal nu als secretaresse optreden. MIDDELBURG Aan de Chr. Mid delbare Landbouwschool te Middelburg slaagden de volgende leerlingen voor het toelatingsexamen: C. P. Boudeling, Anna Jacobapolder; J. Brasser, Vrouwenpolder; J. A. v. d. Bijl, Duivendijke, J. Francke, Grijpskerke; G. P. Kloet, Nieuw- en St. Joosland; J. de Lange, Ritthem; W. Louwerse, Serooskerke (W.); A. Maljaars, Vrouwenpolder; W. Marinussen, St. Laurens; J. M. Meulenberg, Ellewoutsdijk; K. Poppe, Oostkapelle; P. Poppe, Grijpskerke; K. Roelse, Westkapelle; M. W. Rouw, Goes; S. M. van Strien, Oostkapelle; C. Ton, Grijps kerke; A. de Visser, Oostkapelle: A. C. Wie- lemaker en D. C. Wielemaker, Koudekerke; L. F. C. Wisse, Koudekerke. Afgewezen: vier kandidaten. Van onze correspondent ELLEWOUTSDIJK. De handboogso ciëteit „Zorgvliet" hield zaterdag een concours, waaraan werd deelgenomen door 76 schutters van 17 verenigingen. De uitslag is: Hoofd vogel C. M. Stouthamer Pzn. van Zorgvliet. Iste klep A. de Jonge Rijk (Willem Teil, Ovezande), 2de klep C. Raas (Willem Teil, Ovezande). 3de klep G. M. Verheyke (Zorgvliet). 4de klep J. de Beste (Edele handboog, Oudelande). Zijvogels; E. Rentmeester (Willem Teil, Ovezande) en F. v. Loenhoud (Jacoba van Beieren, Goes). Hoofdkallen: L. de Wilde (Juliana). A. de Krijger (Herleving). Kal len bij loting: P. van Wijngen en P. P. Stouthamer, beiden Zorgvliet. Causerie geivezen priester MIDDELBURG Op uitnodiging van t' interkerkelijk comité voor de Stichting „De Spaanse Evangelische Zending" zal vrijdagavond in de kerk aan de Segeer- straat te Middelburg de ex-r.k. priester dr. Arrien spreken over zijn overgang naar het protestantisme. De leden van de Hervormde Gemeente te ST. ANNALAND zullen morgenavond om 8 uur in het verenigingsgebouw samenkomen om de financiering van de verbouwing van de kerk te bespreken. De landbouwer P. R. uit RETRANCHEMENT heeft zich in zijn handen gewreven. Hij kwam met zijn tractor door een verkeerde manoeuvre zo dicht in de buurt van een sloot, dat de hele boel in het water dreigde te raken. De tractor bleef op Hij heeft de temperatuur van het water aan het randje van de sloot hangen, maar R. niet. den lijve gevoeld. Als de tractor boven op hem in de sloot was gekomenDe heer A. de Hoed, onderwijzer aan de Hervormde school te YERSEKE is met ingang van 1 ja nuari benoemd tot onderwijzer te Garderen. In de maand september werd bij de plaat selijke Nutsspaarbank te KAPELLE ingelegd f 8076.45 en terugbetaald f 7128,95. Er werd dus f 947.50 bij gespaard. Niet alleen van sparen, maar ook van geven weten de Zeeu wen. In DRIEWEGEN werd voor „Draagt el kanders lasten" f 22,— opgehaald. Ovezande gaf voor dit doel f 81,75. RETRANCHE MENT zal zaterdag een „mekka van de wan delsportzijn. Bij de wandeltocht die er wordt gehouden, zullen de jongeren 10 kilo meter, de ouderen 20 kilometer lopen. Voor het examen adjunct-commies slaagde te Den Haag de heer W. Jeremiasse te ELLE WOUTSDIJK. De collecte voor de Natio nale Reclassering heeft in HOEDEKENS- KERKE f 73,50 opgebracht. De bazar die in Hoedekenskerke werd gehouden door de Her vormde Vrouwengroep, ten bate van de ver warming van de Ned. Herv. kerk, is een succes geworden. Cijfers zijn nog niet be kend. De Gereformeerde jeugdvereniging „Jong Gereformeerd" te LEWEDORP hield zaterdag een propaganda-avond. Na een li turgische opening volgden voor de pauze jaarverslagen, koorzang, declamatie en een T.T. Races-collecte, ten bate van de Witte Hei. Na de pauze werd op voortreffelijke wijze het spel „Totdat de oogst komt" van Wim Gispen opgevoerd. Op de hoek van de Lange Dam te BRUINISSE heeft de storm enige schade aangericht aan het dijklichaam, dat niet meer met stenen bezet was. Ter voorkoming van verdere afkalving van het dijklichaam heeft men riet, stromatten en stenen op de plaats van aantasting neerge legd. Het echtpaar Gunter—Quaak te ST. ANNALAND herdacht gisteren dat het 55 jaar geleden in het huwelijksbootje stapte. Beide bejaarden genieten een goede gezond heid. De heer Gunter <77) kan men nog da gelijks zijn wandelingetje door het dorp zien maken. Vroeger was de heer Gunter werk zaam in de landbouw, nu drijft hij met zijn vrouw een kruideniersbedrijfje, want niets doen ligt niet in de aard van het echtpaar Gunter—Quaak. t Deze foto geeft een duidelijk beeld van de grote opkomst op de prov. toog dag van de geref. vrouwen. BRUINISSE Het donkere seizoen, waarin veel 's avonds en 's nachts moet worden gevaren nadert weer en voor de schippers is het van groot belang, dat de verlichting goed is. Jaarlijks zijn er op de vergadering van „Schuttevaer", zo lezen wjj in dit schippersblad, een aantal wen sen in die richting en een daarvan is ze ker wel geweest „Betere verlichting van Voor het diploma A ziekenhuis verpleeg ster, dat in het ziekenhuis Oostwal werd afgenomen, slaagden de dames M. N. Bak ker, M. P. Maas, A. M. Marcusse en A. C. Rotier. De 34 afdelingen van de Koninklijke Nederlandse Middenstandsbond in Zee land hebben zich in een vergadering van deze afdelingen, welke gistermiddag in „De Prins van Oranje" te Goes werd ge houden, verenigd in een „Gewest Zee land", Aanleiding daartoe was dat met de voortschrijdende ontsluiting van de pro vide Zeeland, de daarmee gepaard gaan de problemen steeds belangrijker en moeilijker worden, ook voor de midden stand. Het is de taak van het Gewest tijdig attent te zijn op de factoren die de mid denstand bij deze ontsluiting als geheel raken. Tijdens de vergadering heeft het Ge west reeds dadelijk de Zeeuwse Midden stands Delta-Commissie ingesteld, de tot taak kreeg de langdurige en diepingrij pende gevolgen van het Deltaplan, even als ook de mogelijkheden welke het biedt, voor de middenstand in de juiste banen te lelden. De Zeeuwse Middenstands Delta Com missie bestaat uit zeven leden, van elk der eianden en Zeeuws Vlaanderen een vertegenwoordiger, alsmede zeven plaats vervangende leden. De voorzitter van de Koninklijke Ne- G. v. d. Weele, heeft het voorzitterschap derlandse Middenstandsbond, de heer P. van de Delta-Commissie tijdelijk op zich genomen. De commissie zal bij de offi ciële instanties en het Ministerie van Verkeer en Waterstaat worden geïntro duceerd. Naast de Deltaproblematiek heeft o.m. ook het middenstandsonderwijs, in Zee land de aandacht van de K.N.M.B. Reeds werd een voorlopig stichtingsbestuur ge vormd dat zich beijvert te komen tot de oprichting van een zgn. „Detailhandel vakschool" welke in verband met de praktische mogelijkheden in onze provin cie naar het oordeel van de K.N.M.B. een algemeen karakter dient te dragen. Een aanvraag tot oprichting van een derge lijke school is inmiddels ingediend hij het gemeentebestuur van Goes, met het oog op de centrale geografische ligging van deze plaats. (Eigen nieuwsdienst) In de raadsvergadering van de ge meente Renesse, die gisteravond werd gehouden, sprak men uitvoerig over de mogelijkheid, een nieuwe waterzuive ringsinstallatie te bouwen. De burgemeester, mr. G. F. Lunzing Donckens, memoreerde, dat aanvankelijk opdracht tot het ontwerpen van een sys teem was gegeven aan het ingenieurs bureau Witteveen en Bos te Deventer. Dit bureau had een biologische reini gingsinstallatie ontworpen. Het plan werd echter door Gedeputeerde Staten van de begroting geschrapt. Nu over weegt men een installatie volgens het systeem-Pasveer t edoen ontwerpen.In de vergadering waren twee afgevaardig den van de centrale dienst aanwezig. De directeur van de dienst, de heer Ar- gelo, gaf een algemene technische uit eenzetting van de werking van een ri- oolzuiveringsinstallatie. Vervolgens ver telde hij, hoe een biologische installatie werkt. De kosten van aanleg van een dergelijke installatie zijn zeer hoog, na melijk 250.000, doch het stroomver bruik is laag, zodat de jaarlijkse kosten op 1.800 zouden komen. Het systeem- Pasveer vraagt geringere aanlegkosten 80.000), maar het stroomverbruik is groot, zodat de jaarlijkse kosten op 9.500 zouden komen. Omdat de gemeente niet in staat is, de hoge bouwkosten te betalen, vroeg de voorzitter aan de raad machtiging, te werken in de richting van het svsteem-Pasveer. Tijdens de raadsvergadering werd voorts vastgesteld, dat, omdat de be groting van de reinigingsdienst niet kan sluiten, de emmergelden met 0.50 tot f 10.50 zullen worden verhoogd. Voor zomeremmers geldt een verhoging van f 0.25. De verhogingen gaan per 1 janu ari in. RAAD ZIET VEEL HEIL IN EEN BELANGEN-NV Van onze correspondent BRESKENS. Wordt Breskens een ontwikkelingsgebied? Deze voor de vissersplaats klemmende vraag werd in de raadsvergadering van Breskens aan de orde gesteld door de heer M. de Boer (prot.-Chr.). Het raadslid informeerde of het plan, genoemd in de industrialisatie nota, doorgang zal vinden, en zo ja, of ook Breskens als compensatie voor het verlies van de veerhaven een ontwikkelingskern zou kunnen worden. Burgemeester J. A. Eekhout kon de raad tot zijn spijt nog niets naders vertellen. Het plan is in studie bij Ged. Staten, die de minister moeten adviseren, omdat de bewindsman de uiteindelijke beslissing heeft. Indien Breskens als ontwikkelingsgebied wordt aan gewezen, zou dit een goede compensatie zijn voor het verdwijnen van de veerhaven uit de kom der gemeente. De raadsvoorzitter hoopte tezijnertijd de raad hierover nadere mededelingen te kunnen ver strekken. INTUSSEN BLIJFT MEN in Breskens meenten niet treuren over de oude veerhaven. Men is druk bezig met het zoeken naar nieuwe bestaansbronnen. Eén heeft men er reeds gevonden, namelijk de exploi tatie van het badstrand, waarmee men het toerisme in de ruimste zin hoopt te kunnen bevorderen. De voorzitter stelde de raad voorts op de hoogte van een aantal informaties en gesprekken, die zijn gevoerd om tot op richting van een Welvaartsstichting te komen. Benoeming Met ingang van 1 januari a.s. is be noemd tot hoofd van de geref. school de heer J. eenink, thans onderwijzer te Lin schoten. Collecte. De collecte voor de reclasse ring heeft f 69,02 opgebracht. Uit de informaties bljjkt echter, dat de stichtingsvorm voor het snel nemen van besluiten niet de gelukkigste is. Alle be sluiten van een stichting moeten goed gekeurd worden door G.S. Een N.V.- vorm, waarin gemeente en particulieren samenwerken, zou een gepaster vorm zijn. Men moet dan gezamenlijk een aan delenkapitaal op tafel brengen, waarmee men kan gaan werken. De voorzitter dacht aan nauwe samenwerking met de horecabedrijven en andere belangheb benden. Later zal men in gezamenlijk overleg de statuten vaststellen. De raad hechtte er zijn goedkeuring aan, dat b. en w. in deze richting verder werken. Op verzoek van de heer J. W. Carels (Vrije Lijst) nam men geen principieel besluit, daar men daaraan later mis schien kan vastzitten indien met de sta tuten niet akkoord wordt gegaan. B. en w. kunnen echter in de ontwikkelde ge- dachtengang verder werken. SUBSIDIES De Stichting Nijverheidsonderwijs in het Bisdom Breda vroeg om een subsi die, die echter door de raad werd afge wezen. De heer Carels wilde de motive ring van de afwijzing weten. Hij wees op het grote belang van goed vakonderwijs. Wethouder P. Zegers (prot.-Chr.) en de overige raadsleden deelden de mening van de heer Carels niet, hoewel zij het nut van goed vakonderwijs inzagen. Naar hun mening ligt het subsidiëren van der gelijk onderwijs op het terrein van het Rijk. Ook een subsidieverzoek van de RK Vlassersschool werd afgewezen. Het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcoho lisme vroeg en verkreeg een jaarlijkse subsidie van f75, De beschuttende werkplaats voor Oostburg zal in de toekomst een streek- werkplaats worden, waaraan alle West- Zeeuws-Vlaamse gemeenten deelnemen, De statuten, waarbij de stichting van de streekwerkplaats wordt geregeld, wer den zonder wijzigingen door de raad aangenomen. Wel waren er op een aantal punten wat bedenkingen, vooral voor wat betreft de vervulling van de be stuursfuncties. Naar aanleiding van de opmerking over de medezeggenschap in de nieuwe stichting merkte de burge meester op, dat men door toe te treden tot een stichting een stuk verantwoorde lijkheid uit handen geeft, in het ver trouwen dat anderen het werk goed zul len doen. Alle West-Zeeuws-Vlaamse ge zijn echter te klein om deze sociale instelling zelf te exploiteren. Daarom prees men zich gelukkig met de stichtingsvorm. Voor de gemeente-werk lieden werd een tijdelijke toeslag op het loon gegeven van 3 pCt. De raad besloot gelijktijdig de werkclassificatie en pres tatiebeloning voor deze categorie van werknemers toe te gaan passen en wel voor 1 januari 1961. WOORDENSTRIJD Tijdens de rondvraag ontstond DAAR LIGT DAN het Zeeuwsch Dagblad in nieuwe vorm voor u. De omvang van dit nummer is groter, dan wij ooit in onze stoutste verwach tingen ons hebben voorgesteld. Maar er was zo'n grote belangstelling voor, dat wij niet anders konden. Het had het voordeel, dat wij te gelijk een aantal rubrieken aan on ze lezers kunnen voorstellen, die niet elke dag en ook niet altijd in die omvang in het Zeeuwsch Dag blad zullen voorkomen, maar die toch in onze plannen liggen en alle op hun tijd zullen terugkeren. Wij hebben, om een voorbeeld te noemen, een deskundige uit de kring van de middenstand, van de fruit teelt, van de vakbeweging, van de landbouw alle vooraanstaande, Zeeuwse figuren op deze terreinen bereid gevonden, regelmatig de pro blematiek op deze gebieden voor onze lezers te bespreken. Onze redactie en haar brede kring van medewerkers stelt zich erop in, op reportagegebied steeds „het laat ste nieuws" uit Zeeland te bieden. EN WAT HET GROTE NIEUWS uit het land en de wereld betreft, wat aangaat de voorlichting op eco nomisch en cultureel terrein, wat be treft het gebeuren op het terrein van kerk en school en het terrein der barmhartigheid lees deze krant door en u krijgt een beeld van wat wij ons voorstellen, als Zeeuwsch Dagblad regelmatig te brengen. We kunnen zelfs zeggen: we zijn nog niet aan het eind. Op een geschikt moment bijv. zult u nog wel verrast worden met een nieuw kinderverhaal. En zo staat er er een fikse woordenstrijd tussen de voorzitter nog weI meer op het pr0gramma en mevrouw Niermans-Gosseye (arb.) Advertentie Ds. J. Kamphuis neemt benoeming aan In de gisteravond gehouden openbare zitting van de generale synode der Ge reformeerde Kerken (onderhoudende art. 31 k O) te Bunschoten-Spakenburg is voorlezing gedaan van een brief van ds. J. Kamphuis te Rotterdam-Delfshaven, waarin deze meedeelt de benoeming tot hoogleraar met vreugde te aanvaarden Chr. plattelandsvrouwen te Goes bijeen In de Prins van Oranje te Goes heeft gistermiddag de afdeling Zuid-Beveland van de Chr. Boeren en Plattelandsvrou wenbond een drukbezochte vergadering gehouden, die werd geleid door de pre sidente, mevr. P. C. Op 't Hof-Frederikse uit Biezelinge. Een vertegenwoordigster van een ploegstofbedrijf uit Bergeyk vertelde de dames op interessante wijze over het moderniseren van het interieur van onze woning. Zij gaf haar gehoor een aantal nuttige wenken mee. Met een fraaie col lectie kleurendia's fleurde zij haar cau serie op. Geen kroten en rode kool meer naar Zwitserland Zwitserland zal met ingang van T ok tober de invoer van kroten en rode kool niet meer toestaan. Dat betekent dus dat ook onze Nederlandse exporteurs niet meer naar dit land kunnen verzenden. Kleine hoeveelheden werden steeds voor dit doel verladen. Ned. Bijbelgenootschap De afdeling Oostkapelle van het Ned. Bijbelgenootschap belegde in het Vereni gingsgebouw een propaganda-avond. De leiding berustte bij de voorzitter, ds. Ri chard. De heer W. F. Schuring, adj. secretaris van het hoofdbestuur, hield een zeer interessante causerie, toegelicht met filmstrips over „De Bijbel en Neder land". De vrolijke avonturen van en Zeg ,help mij "even! Dan zal ik je eens van mijn avonturen in de golf van Biscaye vertellen. Nee, die plak is te dun. Die plakken moeten net zo dik zijn als de pannekoeken van mijn moeder, dan krijgen we stevige wielen. Dat heb je goed gezegd, Pelle, maar pas nu op dat de kleintjes er niet aankomen, want die maken ze maar kapot. over het achterpad van enkele boule vard-woningen. Dit pad, al enkele jaren ongevraagd in gebruik bij de bewoners van deze huizen werd op verzoek ineens verhuurd aan twee bewoners, die het voor hun medebewoners afsloten. B. en w. meenden het volste recht ertoe te hebben dit pad, dat echter nergens als zodanig staat aangegeven te verhuren. Mevrouw Niermans was een andere me ning toegedaan, daar liet oude college van b. en w. een ander besluit had geno men. Dat oude college wilde de raad voorstellen hier een openbaar voetpad van te maken. Het nieuwe beschikte evenwel anders en was niet bereid het besluit van de oude wethouders in de raad te brengen. Het pad werd dus ver huurd Mevrouw Niermans, zelf boulevard- bewoonster, was het hier helemaal niet mee eens. Zij wees op het ongerief en oordeelde het alles maar „raar". Wet houder Zegers deelde mee, dat de situa tie achter de boulevard toch gewijzigd wordt, wanneer het door de minister be loofde kunstduin wordt aangelegd. Het gehele college trachtte mevrouw Nier mans te overtuigen, doch tevergeefs. Zij deelde mee de raad te willen voor stellen b. en w. de bevoegdheid om gronden te verhuren te ontnemen, daar zij vierkant tegen deze verhuurderij was. De vorzitter ontried haar een overhaaste stap met klem en verzekerde haar, dat het dan geen gezellige raadsvergaderin gen worden als ieder klein stukje tuin grond dat verhuurd wordt door de raad bekrachtigd moet worden. De kwestie bleef evèn liggen totdat tot ieders verrassing, juist voordat de voor zitter de vergadering sloot, mevrouw Niermans het voorstel lanceerde om van het gewraakte pad een openbaar voet padje te maken voor alle zes bewoners van de boulevard. Haar partijgenoot, wethouder Van der Hooft, wees op het reglement van orde, dat zegt dat voorstellen door de raadsle den gedaan schriftelijk moeten worden ingediend. De nogal opgewonden gemoe deren kwamen langzaam tot rust, nadat mevrouw Niermans had beloofd het voorstel voor de volgende vergadering te zullen indienen. In de volgende vergadering zal ook een voorstel in behandeling komen over het venten op het veerplein. B. en w. zullen ook onderzoeken of het mogelijk is een trap aan te brengen nabij de veer haven voor de bewoners van Nieuwe Sluis. De boulevardsloot, een rattenest bij uitstek, zal gereinigd worden, terwijl kontakt met de polder zal worden opge nomen over de riolering hiervan. Maar alles kan niet tegelijk. U zult alleen dagelijks kunnen constate ren, dat we met het Zeeuwsch Dag blad op de goede weg zijn. EEN DING blijft onveranderd: de koers van ons blad als Protestants- Christelijk Dagblad. Daarom konden we gisteren van het Zeeuwsch Dagblad in zijn oude vorm afscheid nemen onder het mot to: Voortvaren. Daarom kunnen we het eerste nummer van het Zeeuwsch Dagblad in zijn nieuwe vorm, na de voorstelling door de voorzitter van de Stichting, openen met hetzelfde woord. Voortvaren, in oude koers, maar met de mogelijkheden en middelen van deze tijd, die op het gebied van het dagbladwezen het beste vraagt. Dat te brengen, zal het oogmerk zijn van allen, die aan het Zeeuwsch Dagblad werken. God geve daarop Zijn zegen. <lï?)a^meclitatia Van de gunstbewijzen êes Heren wil ik altoos zingen. Ps. 89 vers Z Wij spreken nog al graag over zegeningen. Dat mag ook. Waarom niet? De Bijbel geeft genoeg voor beelden van zegeningen en welda den. Wat is het een zegen als wij een gelukkig huwelijk hebben, als onze kinderen voorspoedig opgroei en en als zij een goede positie in de maatschappij hebben verworven. Allemaal zegeningen. Laten wij echter nooit vergeten, dat God ons deze zegeningen schenkt en niet de mens. Dat u vandaag een grotere krant in nieuw gewaad krijgt is Gods werk. Hij heeft Zijn zegen daarbij geschonken. Gods werk moet altijd voorop staan. Ook bij de weldaden, die wij elke dag mo gen ontvangen. Maar laten wij dan ook altijd zingen van zijn zegenin gen. De Psalmdichter houdt ons dit met klem voor. 's-HEER ARENDSKERKE Eindelijk wordt dan de gevaar lijke onbewaakte overweg op de rijksweg GoesMiddelburg nabij 's-Heer Arendskerke beveiligd. Elk jaar, wanneer de bietencampagne in het land was, vielen er mensen en voertuigen aan het lokaal spoortje van de ringlijn ten offer. Het afgelopen seizoen werd nog een grote vrachtwagen door de locomotief van het bietentreintje gegrepen, waarbij de cabine als een harmonica ineen werd gedrukt en de chauffeur op het nipper tje aan de dood ontkwam. Gisteren kwamen de N.S.-mannen van het seinwezen uit Roozendaal naar de beruchte overweg om een einde te ma ken aan de .gevaarlijke situatie. Zij zijn begonnen met het plaatsen van een be- veiligingsinstallatie met rode knipper lichten, die in werking treden wanneer het twee maal daags rijdende lokaal treintje of de binnenkort weer geregeld lopende bietentreinen in aantocht zijn. Om de knippersignalen in werking te stellen, moet de machinist op 100 meter afstand van de onbewaakte overweg zijn locomotief stil zetten en op een langs de spoorlijn aangebrachte knop drukken Reclasseringscollecte De collecte ten bate van de reclassering heeft m Duivendijke opgebracht f 54 55 (vorig jaar f24.07), in Ellemeet f25 30 1S,9t)' m Scharendijke f 47,30 (f 36,25) e« m Eikerzee f 19.60 (f 5,95).

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 3