PROVINCIE Raad Bminisse doet beroep op de Kroon Lichte ontspanning op Europese botermarkt RADIO EN TELEVISIE Gupa: KNEEDBAAR HOUT van Geta Bever IIHTir MIDDELBURG TERNEUZEN Burgemeester tevreden met autovergoeding Ds. P. C. Six Dijkstra overleden FOTODIENST Diverse andere rubrieken De collectebus rammelde ECHTER VREES VAN TERUGVAL IN NIEUWE CRISIS Vermiste Haarlemse jongetjes opgehaald raó door Zeeland Jf^uzzei mee mii Dinsdag 30 septal UW8 ZEEUWSCH DAGBLAD PAGINA 6 Contactavond Gereformeerde jeugd Vrijdagavond j.l. werd door het Ger. Jeugdverband een ontmoetingsavond tussen de Gereformeerde jeugd en haar predikant georganiseerd. Dat het kerkelijk leven ook hier zijn weerklank vond, bleek uit de woor den van de heer J. Wattel, die in zijn welkomstwoord in het bijzonder Ds. Ytsma, kon begroeten. Hij sprak de hoop uit, dat dominee misschien een deeltje van zijn tijd voor het jeugd werk vrij zou kunnen maken, daar ht jugdverband samenwerking met de predikanten zeer op prijs stelt. De opening werd gevolgd door een liturgie, die vol vuur afwisselend door meisjes en jongens werd gezongen. Leden van M.V.'s, J.V.'s en clubs en leiders voerden het woord en vertel den enthousiast, vooral voor de niet- leden, over het werk op de verenigin gen en clubs. De niet-leden werden opgewekt, een kijkje te gaan nemen, daar hun opbouwende kritiek voor het werk broodnodig is. Door een leidster, geassisteerd door een meisje van de clubs, werd een humoristisch liedje over het clubwerk gezongen, waarvan vooral het refrein veel vrolijkheid in de zaal veroorzaak te. Na de pauze werd een film vertoond over het Bethlehem Bachkoor uit de Verenigde Staten, wat heel goed in het kader van de avond paste. Aan het einde van de avond werd afscheid genomen van Ds. de Boer, die naar Leiden gaat. Mevr. De Boer, mgvr. Van Til en mevr. Ytsma waren in de loop van de dag „in de bloemetjes gezet", terwijl nu aan de dominees een boekenbon werd aangeboden. Aan de Chr. Kweekschool voor Zee land te Middelburg behaalden de vol gende kandidaten de volledige bevoegd heid voor onderwijzer (de nieuwe „hoofdakte"). Mej. A. H. Geuze (Bergen op oom) en de heren A. C. Dourleijn, J. Goedbloed, P. J. Pieterse en T. Schoon- aard (Middelburg), M. C. Droogers (Oud- Vossemeer), M. P. F. Haak en W. C. Rie- mens (Terneuzen), D. J. Kloosterman (Oudelande), C. M. de Meester (Elle- woutsdijk en W. A. Mieras (Axel). Eén kandidaat werd afgewezen, terwijl drie kandidaten begin januari een herexamen afleggen. Aan het kordate optreden van de heer J. B„ kapitein op de sleepboot ,Ger Jan', van A. C. Z. te Sluiskil, is het te danken dat het vierjarig zoontje van de schip persknecht van de „Serpent" niet is verdronken. Het jongetje, dat vermoe delijk met een broertje in het gang boord van de „Serpent" aan het spelen was, is te water geraakt. Op hulpgeroep van een huisvrouw, die het kind in het water zag liggen, rende kapitein J. B. naar de plaats des onheil» en wist het jongetje met een scheepshaak aan zijn broekje vast te pakken. Toepassing van kunstmatige ademhaling had succes, het kind begon het binnen gekregen water terug te ge ven. Toen de ouders, die van het hele geval niets hadden gemerkt, aan dek kwamen, kon de kapitein hun het ge redde kind teruggeven. Collecte De oollecte „Draagt elkanders lasten" heeft in Terneuzen f 583,opgebracht. De artsen J. v. d. Griek en P. Nijsten hebben vrijdag in het Julianaziekenhuis te Terneuzen 339 kinderen geboren in 1850-'51 ingeënd tegen polio. Er waren 413 kinderen opgeroepen. De vol gende Inenting zal plaats hebben op vrijdag 24 oktober. De kinderen geboren in de Jaren 1945-'49 zullen hoogstwaar schijnlijk begin volgend jaar behandeld worden. OOSTBURG Raadsvergadering De gemeenteraad van Oostburg komt woensdagavond bijeen. De agenda ver meldt o.m. een verzoek van het V.V.V. om subsidie, intrekking besluiten waarbij de zittingszaal van het kanton gerecht en hotel „De Eenhoorn" wer den aangewezen als huis der gemeente voor het voltrekken van huwelijken, aangaan van een geldlening, groot f7000, aankoop grond van de Ned. Herv. kerk, aankoop en verkoop van andere percelen en de mededeling van de heer F. A. Kolijn, dat hij bedankt als lid van de raad. Als plaatsvervan ger wordt voorgesteld de heer J. Ha melink. Direct na de opening van de verga dering zal in een gesloten zitting door hoofdingenieur van de Rijkswaterstaat te Terneuzen en Ir. 't Hooft een uit eenzetting worden gegeven over de stand van zaken betreffende de rond weg te Oostburg. Aanwinsten Chr. openbare leeszaal. Hegger, H. J„ Moeder, ik klaag U aan. Diete, Paula, Weven op het kleine tafel toestel, De verantwoordelijke maatschap pij. OosterbroekDutschun, A., Het lied dat nimmer zweeg. Orden, L. van, Hui- bert Kollewijns opgang. Decoster, C., Tijl Uilenspiegel. Juel, Karin, De dochter van de proost. Jeugdboeken: Galiën, S. M. van der, Op het spoor van het zwarte ivoor. Wilkeshuis, C., Vertelsels uit Nieuw Lutjeputje. Lofting, H., De ge schiedenis van dr. Dolittle. Renes-Boldingh, M. A. M., En nog zingt de leeuwerik. Diemende Jel, N. W. v., Niet onze wegen. Maurier, D. du, Lady Dona. Nijenhuis, B., De horden loop van J. Kobald. Simons, H., Iedereen kan tekenen en schilderen. Sehnell, W. J. Dertig jaar in de greep der Jehovage tuigen. Meer, F. van der en Christine Moorman, Atlas van de oud-christelijke wereld. Jeugdboeken: Bruyn, C., Lasse Lanta. Smaal—Meeldijk, Rie, Jeroen. Droogen- djjk, J. M., De waard uit De Dubbele witte Sleutels. Lidas, Martijn de ijsvogel. Raad Wissenkerke SAS VAN GENT De gemeenteraad van Sas van Gent komt donderdag 2 oktober des namld- dagsdags om 2 uur in openbare verga dering bijeen. De belangrijkste agenda punten ztjn: Aanbieding gemeente-begroting voor 1959; Aanbieding begroting gemeenschap pelijke vleeskeuringsdienst te Sas van Gent, tevens centrum-gemeente voor de gemeenten Terneuzen en Hoek, voor 1959; Aanbieding begroting gemeentelij ke intelling voor sociale zorg voor 1959; Voorstel tot vaststelling van een verorde. ning op de heffing van begrafenisrech ten in de gemeente Sas van Gent; Voor stel tot voorlopige vaststelling ingevolge art. 65 ter, le en 2e lid, der l.o.-wet 1920, van de werkelijke uitgaven voor het openbaar lager onderwijs over 1957, be nevens over het vijfjarig tijdval 1953 t/m 1957; Voorstel tot vaststelling inge volge art. 103, 2e lid, der l.o.-wet 1920 van het bedrag der vergoeding voor het bij- vens zonder lager onderwijs en het be drag der voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven over het jaar 1957; Voorstel tot het aangaan van een geld lening groot f 12.000,met de N.V.Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gra- venhage; Voorstel tot het aangaan van een geldlening groot f 7000,— met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's Gravenhage; Voorstel tot het verle nen van de tegemoetkoming als bedoeld in art. 13 van de l.o.-wet 1920 aan diver se aanvragers, waarvan de namen zijn vermeld In de aan u overgelegde raads stukken; Verzoekschrift van het bestuur van de vereniging tot oprichting en in standhouding van een Zeeuwsch Consul tatiebureau voor Alcoholisme te Middel burg om een jaarlijks subsiedie van f 75,Voorstel tot aanwijzing vertegen woordiger bij de centrale dienst voor bouw- en woningtoezicht en toezicht op gemeentewerken in oost Zeeuwsch- Vlaanderen; Voorstel tot het beschik baarstellen van de op de gemeentebegro ting 1958 vermelde subsidies voor het pa rochieel sociaal charitatief centrum en de classicale commissie voor kerkelijke gezinszorg in oost Zeeuwsch-Vlanaderen der N.H. Gemeente, beiden gevestigd te Sas van Gent; Voorstel tot weder ver huren aan R. de Vos van de percelen bouwgrond van de gemeente langs de Vrijstraat; Verzoekschrift van de rooms- katholieke stichting ter verzorging van de Mater Amabilisscholen in de kanaal zone „Zeeuwsch-Vlaanderen" om een subsidie van f 16,per jaar van de in de gemeente woonachtige leerlingen die aan de cursus vorming buiten schoolver band deelnemen voor het jaar 1959; Te nemen besluit overeenkomstig art. 103, 3e, 4e en 5e lid van de l.o.-wet 1920 tot vaststelling van het totaal-bedrag der vergoeding waarop de besturen der bij zondere lagere scholen krachtens het be paalde in art. 101 dier wet over het vijf jarig tijdvak 1948 t/m 1952 recht hebben en van het bedrag der voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven over dat tijdvak; Verzoekschrift van de pro vinciale bond „Het Zeeuwsch Wit Gele Kruis" om een jaarlijks subsidie van 3 cent per inwoner; Voorstel tot wijziging gemeentebegroting 1957. In de ouderdom van 54 jaar is zater dagmiddag overleden ds. P. C. Six Dijk stra, ned. herv. predikant Je Vriezen- veen. Vorige week heeft ds. Six Dijkstra zijn 25-jarig ambtsjubileum gevierd. Ve le Zeeuwen zullen dit bericht met ont steltenis vernemen. Ds. Six Dijkstra stamt nl. uit een oud Zeeuws geslacht zijn vader was predikant te Kortgene en te St. Maartensdijk) en hij diende zelf van 1942 tot 1948 de ned. herv. gemeente van Kamperland. Zijn laatste gemeente was Vriezenveen en voor zijn verblijf te Kamperland diende ds. Six Dijkstra de gemeenten van 't Waal en Baambrugge. De fotodienst van het Zeeuwsch Dagblad is in de afgelopen maan den belangrijk verbeterd. Daarbij hebben wij alles kan onmogelijk tegelijk het accent moeten laten vallen op het omhoogbrengen van het foto-technisch peil en daarin zijn wij het zij in alle beschei denheid gezegd enigermate ge slaagd. Wij hebben besloten, met handhaving van het bereikte, tech nische peil, thans onze aandacht te richten op het opvoeren van de ac tualiteit van onze fotodienst. In de komende maanden zullen onze le zers kunnen constateren, in hoe verre deze pogingen met succes worden bekroond. Diverse nieuwe rubrieken zullen de lezers van het Zeeuwsch Dagblad met ingang van 1 oktober a.s. in hun krant kunnen aantreffen. Degelijks zal een kort artikeltje worden opgenomen be treffende het werk in de tuin. Diverse nieuwe strips zullen naast het door velen zeer gewaardeerde verhaal over de avonturen van Petsi, Pelle en Pin- go worden geplaatst. Dagelijks ver schijnt een puzzel, afgewisseld door een groter probleem in de zaterdag krant. Een krant bevat drie elementen: nieuws, voorlichting en sfeerartikelen, die de achtergronden van het nieuws belichten of de lezer ontspanning brengen. Aan dit laatste genre zal ook in de a.s. winterseizoen weer belang rijke aandacht worden besteed. Wij noemen als voorbeeld, dat de generaal b. d. H. J. Kruis en de admiraal b. d. C. E. L. Helfrich, van tijd tot tijd hun visie op actuele vraagstukken van mi litaire kant zullen geven. Ook over het culturele en geestelijke leven zal op ruime wijze informatie en voorlich ting worden gegeven. In de raadsvergadering van de ge meente Wissenkerke, die vrijdagavond werd gehouden, kwam het voorstel van de gemeente Wolphaartsdijk, om adhae- sie te betuigen aan zijn verzoek aan Ge deputeerde Staten de autovergoeding voor de burgemeesters bekend te maken. De burgemeester, de heer J. van Halst, deelde echter mede, dat hij tevreden is met de thans geldende regeling. De raad besloot dan ook het voorstel voor ken nisgeving aan te nemen. De raad stelde de vijfjaarlijkse afre kening met de lagere scholen vast en besloot daarna een geldlening aan te gaan met de bank voor Nederlandse ge meenten, groot f 5000, Als lid en plaatsvervangend lid van de financiële commissie voor het streekzie kenhuis werden benoemd de heren J. van Halst en G. P. Leendertse. Plaats vervangend lid van de commissie drie- eilandenplan werd de heer J. H. Zuid- weg. Een voorstel van b. en w. tot sub jectieve verhoging uit het aanvragen van een gemeentefonds voor 1959 werd met algemene stemmen goedgekeurd omdat men inzag hoe nodig de bouw van een nieuwe school is; ook de riolering van Kamperland is zeer urgent. De burgemeester nodigde de raads leden uit gezamenlijk de nieuwe dijk in het Veerse Gat te gaan bezien. Ook de burgemeester en de raadsleden van Kortgene zullen aan deze excursie, die plaats zal hebben op 1 oktober, deel nemen. SIRJANSLAND Verruiming werkgelegenheid (Van onze correspondent) De bloembollencultuur, die ook hier haar Intrede heeft gedaan, wordt reeds door velen beoefend en het ziet er zelfs naar uit, dat het aantal geïnterresseerden in de toekomst wordt uitgebreid. Dit zal dus ook verruiming van de werkgele genheid betekenen. Want niet alleen dat de teelt van bol tot bloem veel tijd vergt, ook nadat de bollen gerooid zijn moet er heel wat gebeuren voordat het einddoel is bereikt. De heer L. Dorst sr., wiens schuur voor dit doel is ingericht, is dezer dagen be gonnen met de eerstgerooide bollen te drogen. Op twee grote rekken liggen de bollen in balen verpakt en onderagan een drogingsproces, dat zesendertig uur in beslag neemt. In een afzonderlijke ruimte brandt een kachel, die een en orme warmte uitstraalt, die door een zuiginstallatie in de rekken wordt ge blazen. Eenmaal goed droog moeten de bollen van het aangroeiende zaad wor den ontdaan. Dan pas kunnen ze worden afgeleverd. Dit laatste is een nauwkeu rig werk en vraagt veel tijd. Naar ons werd verteld zullen tien mensen hier ongeveer twee maanden emplooi in kun nen vinden. In de vrijdagavond gehouden ver gadering van de Gemeenteraad van Bruinisse was de heer D. de Koning (vrijh.) afwezig, wegens verblijf op de Waddenzee. De voorzitter, burgemeester Michae- lis, las een schrijven voor, opgemaakt naar aanleiding van een door de heer Jumelet (c.h.) in de vorige vergade ring geuite wens, om de verlaging der standaardcapaeiteitscijfers van een aantal mosselkwekers, voor sommige bedrijven, ter kennis te brengen van H. M. de Koningin. In dit schrijven wordt naar voren gebracht, dat deze verlaging een der ving van Inkomsten kan betekenen, waardoor een bedrijf onrendabel wordt, terwijl toch in de landbouw sector grote kapitalen worden uitge geven om rendabele bedrijven te ma ken van wat als onrendabel wordt beschouwd. Deze verlaging is onredelijkheid, omdat hier geen sprake is van tekort schieten aan eigen vermogen, maar het niet beschikken over de juiste percelen in de Waddenzee, en het ge sloten houden van het bedrijf in ver band met toekomstige schadeloosstel lingen in verband met het Deltaplan, Weth. Van den Berg, die in de vo rige vergadering het voorstel steunde, wilde zich nu terugtrekken, omdat hij de Raad niet de juiste plaats acht voor het bevorderen van groepsbelan gen. De voorzitter zette uiteen, dat het hier niet gaat om een groepsbelang, maar om een groep, die door Over heidsmaatregelen wordt gedupeerd: het is wel degelijk een gemeente belang. De heren Hoogerheide (a.r.), Jumelet (c.h.) en weth. Van Gilst zetten uiteen, waarom zij voorstem men. Met op één na algemene stemmen werd tot verzending besloten. Het voorstel van B. en W. om in de Algemene Politieverordening te verbieden, in het vervolg varkens, geiten of bokken te houden in de kom der gemeente, werd m.a.st. aangeno men. B. en W. kunnen van dit ver bod op verzoek ontheffing verlenen. Uitdrukkelijk stelden B. en W. dat het niet de bedoeling is, het houden van varkens radicaal te verbieden, maar men wil ieder geval in de hand hebben als er gerechtvaardigde klach ten zijn. RAADSGEBED Van de beide S.G.P. raadsleden was een initiatief voorstel ingekomen tot het invoeren van een ambtsgebed. Verschillende leden voerden tegen dit voorstel aan, dat er een profaniseren van het gebed dreigt. OOST- EN WEST-SOUBURG NCVB. In „Rehoboth" vergaderde on der leiding van mevr. Polderman-Leynse de afdeling van de Ned. Chr. Vrouwen bond. Ds. P. Homburg te Vlissingen sprak over de betekenis van de engelen in ons leven. Mevr. Homburg woonde in haar kwaliteit als gewestelijk presi dente de vergadering bij. Met de stem van de heer Van Po- pering (P. v. d. A.) tegen werd het voorstel tenslotte toch aangenomen. In een volgende bijeenkomst van de raad zal een formuliergebed worden opgesteld. Het nieuwe plan voor de Gemeente haven wordt op tekening bekeken, en geeft aanleiding tot het maken van merendeels gunstige opmerkingen. De badgelegenheid voor de kinde ren, die in de plaats komt van de gedempte spuikom, wordt te klein ge acht, maar financiële overwegingen spelen hier een rol. Een uitgebreide discussie ontstaat ook over de kwestie tussen twee bu ren in de Lange Ring, waar door de voorzitter uit nood toezeggingen zijn gedaan over toewijzing van grond in verband met stratenaanleg en bebou wing. (Prinses Margrietstraat etc.). z GEMEENTEBEGROTING De Gemeentebegroting 1959 en de daarbij behorende stukken worden behandeld, maar geven geen aanlei ding tot het maken van bijzondere opmerkingen. Na wijziging sluit de begroting met een tekort van f31281,35; hierin is een bedrag van f 10.000,opgenomen als bijdrage in de kosten van de nieuwe gemeentehaven. De bijdrage aan de Sociale Dienst die oorspronkelijk was geraamd op f 38.000,wordt verhoogd tot f 42.000, omdat anders de wekelijkse uitkerin gen zouden moeten worden stopgezet. In het bedrag is f29.000,bestemd voor verpleeggeld in diverse inrich tingen. Bij de rondvraag vestigde de heer Hoogerheide de aandacht op bestrij ding van de rattenplaag langs de haven. Hieraan zullen B. en W. de nodige aandacht besteden, ook op an dere plaatsen. Leerkrachtendag van CBTB Op vrijdag 10 oktober a.s. zal te 's-H. Arendskerke de leerkrachtendag van de van de Zeeuwse CBTB worden gehou- christelijke landbouwhuishoudscholen den. In de morgenvergadering zal refe reren de heer J. A. van Bennekom, di recteur van de chr. kweekschool te Mid delburg over het onderwerp: Deltaplan en christelijk onderwijs. In de middagvergadering zal het mu ziek- en zangonderwijs op de christelijke landbouwhuishoudschool worden be sproken. De heer P. A, Bouwense te Middelburg zal dit onderwerp nader toelichten. Tenslotte zal een forum ac tuele vragen op onderwijsgebied behan delen. WEMELDINGE NCVB. De plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. Vrouwen Bond kwam voor de eerste maal in dit seizoen bijeen onder leiding van mevr. Van der Male-Crucq. Aandachtig luisterden de dames naar nee causerie van zuster Vooren uit Middel burg over het onderwerp: Geestelijke volksgezondheid. De volgende vergade ring wordt gehouden op 23 oktober. Ingez. mededeling (adv.) VOOR DUIZEND EN ÉÉN DOELEINDEN in NOORDGOUWE voor de „Nationale reclasseringsdag"; het resultaat: f 20,59. NISSE bracht voor reclassering f 41,65 bijeen. Het Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding werd door Nisse van f 155,45 voorzien. Voor „Draakt elkan ders lasten" werd in BORSSELE f 303,34 opgehaald. VROUWENPOLDER N.C.V.B. De N.C.V.B. in Vrouwen polder kwam bijeen o.l.v. mej. M. Maas. Spreker op deze bijeenkomst was de heer F. Kolk uit Middelburg, met als onderwerp „Het verwaarloos de kind". Bij de landdagverkiezingen te Slees- wijk-Holstein hebben de Christen-demo craten belangrijke winst geboekt. In Japan zijn 34 mensen bij een wer velstorm om het leven gekomen. Er zijn 377 gewonden. Opnieuw zijn Amerikaanse soldaten uit Libanon vertrokken. De situatie op de Europese boter markt is in vergelijking met de afge lopen winter vooruitgegaan: in de meeste landen zijn de voorraden klei ner geworden en op korte termijn wordt een verdere, zij het slechts ge ringe stijging van het boterverbruik verwacht, alsmede in enkele landen 'n daling van de boterproduktie. Dit is de bevinding van de boter- commissie van de organisatie voor Europese economische samenwerking, die zich in een driedaagse bijeenkomst te Parijs diepgaand heeft beziggehou den met de toestand op de Europese botermarkt, zulks met het oog op de bijeenkomst van de Europese ministers van landbouw, die op 9 oktober a.s. te Parijs zal worden gehouden. WOENSDAG 1 OKTOBER HILVERSUM I (402 m.). NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.40 Idem. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gewijde muz. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 De steen aan het strand, hoorsp. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Musette-muz. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Lichte muz. 13.50 Gram. 14.30 Intern, jeugdconc. 15.15 Gram. 15.25 Oude muz. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Idem. 18.15 Spectrum v. h. Chr. Organisatie- en Ver enigingsleven. 18.30 Gram. 18.45 Boek- bespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Ka pelkoor. 19.30 Radiokrant. 19.55 Op de man af. 20.00 Radio Filh. ork., vrouwen koor en soliste. 20.45 De Rijn, slagader van Nederland en Europa, causerie. 21.05 Lichte muz. 21.30 Muz. caus. 22.15 Vo caal kwart, en orgel. 22.45 Avondoverd. 23.00 Nws. 23.15 Sportuitsl. 23.20—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.). VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De ontbijtclub. 9.05 Gym. voor de vrouw. 9.15 Gram. VPRO: 10.00 School radio. VARA: 10.20 V. d. vrouw, 11.00 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonst.- agenda. 13.20 Dansmuz. 13.45 Gram. 14.00 Gram. 14.30 V. d. jeugd. 18.30 Voor de zieken. 17.15 Gram. 17.30 Hammondorgel en solist. 17.50 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: Jeugduitzending. De brievenbus gaat open. Correspondentieclub o. 1, v. Regina Zwart. 18.00 Nws. en comment. 18.20 Gram. 18.50 Act. 19.00 V. d. kind. 19.05 'Wereldsymfome, klankb. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Comm. 20.15 Metropole ork. 20.40 Het verhaal van de kantoorbediende, hoorsp. 22.15 hoorsp. 22.15 Sport. 22.20 Opera-herinneringen. 22.50 Medische kron. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.50—24.00 Soc. nws. in Esperanto. TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 17.00—17.30 V. d. kind. NTS: 20.00 Weekoverz. NCRV: 20.30 Filmpro- gr. 21.00 De wiskunstenaars of 't Gevlug- te Juffertje, kluchtspel. 21.50 Dagsluiting BRUSSEL (324 m.). 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 16.10 Ork.concert. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 V. d. jeugd. 17.45 Gram. 17.50 Boekbespr. 18.00 Piano recital, 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Wereldtent. 20.00 Hoorsp. 21.00 Gram. 21.30 Trekkersliederen. 22.00 Nws. 22.15 Orgelconc. 22.45 Omr.koor. 22.55 Nieuws. 23.00 V. d. zeelieden. De boterconunissie is evenwel van oordeel, dat op lange termijn het bo- tervraagstuk nog geenszins is opgelost. De deskundigen vrezen, dat ieder ogenblik een ommekeer van de markt situatie en een terugval in een nieuwe crisis mogelijk zijn. Om de situatie van de botermarkt op lange termijn te verbeteren stelt de commissie voor het boterverbruik te bevorderen, de prijspolitiek voor melk te onderzoeken en zonodig te wijzigen, nieuwe afzetmogelijkheden voor melk- produkten te ontsluiten en de boter markten voortduprend in het oog te houden. Voorts stelt zij voor een nood- commissie voor boter in het leven te roepen, die tot taak zou hebben bij plotseling optredende moeilijke markt situaties bijeen te komen en maatrege len tot overwinning van de moeilijk heden voor te stellen. Gistermorgen omstreeks tien uur is het lichaam van de 5-jarige Theodoor Verzijlbergh, die sedert woensdagmid dag vier uur me tzijn 7-jarige broertje Thomas werd vermist, uit het Spaarne opgehaald. Arbeiders op de Friese Var kenmarkt, die de jongens in het wa ter zagen drijven, waarschuwden de politie. Het broertje Thomas is nog niet gevonden. De Friese Varkens- markt ligt vlak bij de speeltuin, waar de kinderen woensdag voor hun ver missing hebben gespeeld. Op ongeveer dezelfde plaats in het Spaarne te Haarlem waar gistermor gen het lichaam van de 5-jarige Theo door Verzijlbergh is opgehaald, is gis termiddag om twee uur het lichaam van zijn 7-jarige broertje Thomas ge vonden. Radio Peking heeft - aandag gemeld, dat een fabriek te Sjanghai erin is ge slaagd in 48 dagen het eerste in China ontworpen watervliegtuig te bouwen. Het toestel, dat plaats biedt aan vier personen en niet meer dan 150 tot 200 meter nodig heeft om op te stijgen, zal in serieproduktie worden genomen. In Kloetinge weet men van toeten én blazen: de muziekvereniging .Excelsior gaf er zaterdagavond het laatste concert in dit seizoen. Er was een goede belang stelling. 0 KATS heeft bij de uitvoering van zijn „Excelsior" ook de zangvereni ging „Ons Genoegen" laten zingen. Het was een prachtig concert en na afloop werd een fakkeloptocht gehouden. Het zomerseizoen was hiermee uitgeluid; het winterseizoen zet in Kats in met een bazar van de hervormde vrouwenvereni ging, die op vrijdag en zaterdag in het verenigingsgebouw wordt gehouden. De opbrengst is bestemd voor de Hervormde kerk. ft Aan de o.l. school in 's-GRA- VENPOLDER is als tijdelijk onderwijzer benoemd de heer P. J. Lako uit Aarden burg. De R.K. Gymnastiekvereniging „Kasporgo" in GOES houdt maandag» avond in „De Korenbeurs" een lezing met lichtbeelden. Aanvang acht uur. KAPELLE Jonge kerk bijeen. Er was een goede opkomst op de eerste bijeenkomst van de plaatselijke Jongekerkgroep, vrijdag avond in de consistorie van de NederL Herv. Kerk. Uitvoerig werd gesproken over het programma voor de komende wintermaanden en vele waardevolle sug gesties werden gemaakt. Er zullen en kele sprekers komen; er zal contact zijn met naburige groepen en er zullen ont spanningsavonden zijn. Ds. Jebbink had de leiding op deze bijeenkomst, waarop ook een algemene bijbelbespreking werd gehouden. Voor de zending. De opbrengst van de busjes voor de zending waarmede elk;# week wordt rond gegaan vanwege dé Ned. Herv. Kerk was in de afgelopen maand f 97,67. CJMV-CJVF gecombineerd. De plaat selijke CJMV en de CJVF hebben op gehouden als afzonderlijk te bestaan oil zullen thans als gemengde vereniging hun werk voortzetten. Met ingang vaft het nieuwe winterseizoen is hiertoe be. sloten. Alle jongens en meisjes vanaf 10 jaar kunnen lid zijn van deze gemengd» vereniging, welke de naam CJV .Obadja' zal krijgen. Elke week op donderdag avond wordt vergaderd en het program» ma wordt zo opgesteld dat het zowel voor jongens als voor meisjes aantrek kelijk is. SEROOSKERKE (W.) Scooterrijder week uit, maar viel De heer De Voogd, met zün scooter rijdende uit de richting Serooskerké, kon op het nippertje een aanrijding voorkomen met een bejaarde wielrijder, de heer A. Pottenier uit Oostkapelle, dié plotseling de weg overstak. Bij zijn manoeuvre kwam de heer De Voogd te vallen. Hij liep enkele kneuzingen ojf. De materiële schade ls gering. DOMBURG NCVB. De afdeling Domburg van dj Ned. Chr. Vrouwen Bond kwam voor <fe eerste maal in dit seizoen bijeen onder leiding van mevr. L. Jellemavan Dijk. Mevr. PontierWartena te Vlissingen sprak op interessante wijze over haar reis naar Israël. Ds. G. Pontier liet daar bij met een projector plaatjes zien. Dé vergadering was druk bezocht. De vol gende bijeenkomst derd vastgesteld op 30 oktober. Ds. J. H. J. Hofman te KovJ- dekerke zal dan een spreekbeurt ver vullen. BERGEN OP ZOOM Ontspanningsavond In het ontspanningslokaal van de in richting „Vrederust" te Bergen op Zoom zal op donderdag 16 oktober een avond worden georganiseerd voor patiënten en personeel van de inrichting. De heer Nijnanten uit Breda zal vertellen over zijn reisindrukken uit Zwitserland efl deze belichten met kleurendia's. C.B.O. VEERTIG JAAR De Christelijke Bond van Overheids personeel afdeling Bergen op Zoom, hoopt op donderdag 23 oktober haai veertigjarig bestaan te vieren. Op de feestavond die naar aanleiding van dit heugelijk feit zal worden gehouden, geeft de toneelgroep „Podium", onder regie van Dirk Verèl, een opvoering. Vier leden, die vanaf de oprichting van de afdeling lid zijn, zullen op dje avond worden gehuldigd. Het zijn de heren A. Fettinga, B. Heuseveldt, G. Haverhoek en F. Boon. BAARLAND Wethouders. In de laatst gehouden vergadering van b. en w. van Baarland is tot eerste wethouder benoemd d« heer Le de Bruyne, tot tweede wet houder de heer D. Driedijk. MMi KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1 Oudt. Noorman, 4 funk- tie, 7 rivier, 8 wijnglas, 11 bijwoord, 12 bij voortduring, 13 muil, 14 maanstand, 15 spel, 16 rivier in Italië, 17 school, 18 geraamte. - Vertikaal: 1 Gewichtig, 2 café, 3 ge stoofd, 5 gezinslid, 6 kleur, 9 familielid, 10 ik, 11 telwoord, 13 verblijf, 15 metalen staaf, 16 plaatselijk. Oplossing vorige puzzle Horizontaal: 1 Bros, 5 stoof, 6 roe, 8 te, 9 hemd, 10 eb, 12 kruim, 14 lek, 16 sek, 18 hevig, 21 la, 22 para, 23 E.K., 25 ons, 26 juist, 27 bult. Vertikaal: 1 Bot, 2 roek, 3 of, 4 bom mel, 5 spel, 6 reis, 7 e.d., 9 hu, 11 be hang, 13 rei, 15 kers, 17 kast, 19 va, 20 geul, 22 Po, 24 kit, 26 ju.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 6