deze krant Burgemeester D laat lege plaats achter in Heinkenszand Herinneringen aan bezoek van prinses Beatrix aan de West Oom Uazirrk# Veel waardering bij afscheid Levenslang voor Jimmy Wilson BERGEN OP ZOOM BEROEPINGSWERK TERNEUZEN „Johan van Oldehameveld" naar Australië Om Uwentwil getroost Van den Dienst des Woords Nieuwe Nederlandse strip in het Zeeuwsch Dagblad •^ampie 'omBakucfea alchemie Diasdag 30 september 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD PAGINA Het is burgemeester H. J. J. Derckx van Heinkenszand gistermiddag niet meegevallen om afscheid te nemen van zijn gemeente. Vijf jaar lang heeft hij lief en leed op voorbeeldige wijze met de gemeentenaren gedeeld. In deze periode waren banden gelegd. Weliswaar was burge meester Derkcx verheugd over zijn benoeming tot burgemeester tfan de gemeente Btidel, hetgeen ongetwijfeld een promotie betekent en maar toch viel het hem bijzonder zwaar om de ambtsketen over te dragen aan zijn collega, burgemeester Th. J. Andriessen van Ovezande die tijdens de vacature als waarnemend burgemeester zal optreden. of- Nu is het ook weer niet zo, dat de ficiële vergadering van de gemeente raad met de genodigden, waarin af- schei werd genomen in droefheid is droeg een geanimeerd en gezellig ka- verlopen. Integendeel, het afscheid rakter, naar de aard van de scheidende burgemeester. Veel lof heeft burgemeester Derckx mogen oogsten voor al het werk, dat hij voor de gemeente heeft gedaan. Be langrijke werken zijn tot stand geko men. De waardering van de sprekers was daarvoor zeer groot, ZWEMBAD Burgemeester Derckx vond deze bij eenkomst de moeilijkste raadsvergade ring, die hij in Heinkenszand heeft ge leid. „Ik heb getracht met liefde en verdraagzaamheid leiding te geven aan de gemeente. Het ambt is mij lief ge worden. Begrip, samenwerking en me dewerking is in ruime mate aanwezig geweest om het burgemeestersambt goed te kunnen uitoefenen", aldus bur gemeester Derckx. „Helaas is de woningnood nog niet opgelost, maar ik hoop, nu Zeeland tot probleemgebied is verklaard, dat dit Ook tot uitdrukking zal komen in de toekomst te ijveren voor een zwembad, dat voor deze streek onmisbaar is. Na allen, die op enigerlei wijze hebben meegewerkt om zijn taak als burge meester te kunnen uitvoeren droeg hij de ambtsketen over aan burgemeester Andriessen. Deze vroeg de steun en de medewerking bij de uitoefening van tijn taak. Namen de „Zak"-burgemeesters (zo als hij het zei), dankte burgemeester Andriessen voor de prettige samen werking. EEN LEEGTE Wethouder C. Dellebeke verklaarde ip zijn toespraak, dat de burgemeester éen leegte achterlaat. „Op voortreffe lijke wijze heeft u onze gemeente ge diend" verklaarde de wethouder, die daarna een opsomming gaf van de vele werken die onder leidin van burge- mc rster Derckx zijn tot stand geko men. Hij noemde daarbij speciaal de bevordering van het eigen woningbe- zlt. Mr. dr. A. J. J. M. Mes, lid van Ged. Staten sprak als voorzitter van de ver eniging van B. en S. Hij zag de schei dende burgemeester node vertrekken. Als eenvoudig burger van Heinkens- jand sprak mr. Mes van een goed bur gervader, waaraan hij een hartelijk persoonlijk woord toevoegde. Raadslid de Mol (gemeentebelang) meende, dat de burgemeester door zijn doorzettende geest, werkijver en ruime blik de gemeente op hoger plan heeft gebracht. In dezelfde geest spraken, raadslid de Leeuw na mens de AR en wethouder Grim na mens de KVP en de heer Meulendijk, gemeentesecretaris sprak namens de ambtenaren eveneens van een pret tige samenwerking. SPREKERS. Voorts we, den waarderende woorden de gemeentewerklieden, centrale dienst tot burgemeester Derckx gesproken door de heer H. den Hartog, namens en de brandweer, dr. H. P. van Maanen als gemeentearts en namens de mu ziekvereniging „Euterpe", de gymna stiekvereniging „Atlas" en het Groene Kruis, ds. C. J. Amesz, Ned. Herv. pred. ds. N. H. Heiner, Geref. pred., J. de Jonge, hoofd van de bijz. school na mens de drie scholen van lager onder- Wijs, oud-wethouder C. Nijsse en tot slot de heer A. G. J. Glaudemans, wet houder van Budel. De doodstraf voor de neger Jim my Wilson, die wegens het stelen van nog geen twee dollar ter dood was veroordeeld, is gisteren door gouverneur Folsom van de Ameri kaanse staat Alabama veranderd in levenslange gevangenisstraf. De gouverneur heeft niet de be voegdheid de doodstraf in een kortere straf dan levenslang te veranderen. De 55-jarige Wilson komt na vijftien jaar In aanmerking voor vrijlating op ere woord. Hij werd veroordeeld wegens bero ven van een oude blanke vrouw. Op beroving in de nacht staat in de staat Alabama de doodstraf. De neger zou óp 24 oktober worden terechtgesteld. De zaak-Wils on heeft in de gehele Wereld reacties uitgelokt en de gou verneur heeft vele protesten tegen het vonnis otvangen. O Jeugdluchtvaart brigade Op vrijdag 10 oktober zal in een der zalen vxan de Korenbeurs te Ber gen op Zoom een propaganda-avond Worden gehouden waarbij tevens de afdeling Zuid Brabant zal worden op gericht van de Jeugdluchtvaart bri gade. eDheer Stein, die commandant is van de Haagse brigade, zal ook met de leiding voor West-Brabant en Steeland worden belast en zal een korte uiteenzetting geven. Er zullen lichtbeelden worden vertoond en een kleurenfilm. Burgemeester Derckx sprak een dankwoord, waarna velen de gelegen heid aangrepen om persoonlijk afscheid te nemen van burgemeester Derckx en zijn gezin. Ned. Herv. kerk Beroepen te Veenendaal: P. de Jong te Kootwijk. Bedankt voor Oude Tonge: G. J. Jansen te Daarle. Gerfe. kerken Aangenomen naar Leerdam: L. Bech te Oldemarkt. Beroepen te Tholen-Poortvliet: J. D. B. v. d. Meulen, kand. te Amsterdam, te Vroomshoop: W. H. P. Pouwelo te Wommels. Aangenomen naar Oud-Beyerland: J. H. Meyer te Haamstede. Chr. Geref. kerken Tweetal te Haarlem-noord Joh. Prins te Groningen en W. H. Velema te Eindhoven. Beroepen te Kornhorn J. J. Rebel te Murmerwoude. ST. LAURENS Collecte. De opbrengst van de col lecte voor de reclassering bedroeg te St. Laurens f46, WEMELDINGB Collecte. De reclasseringscollecte heeft f56,13 opgebracht. Ik houd van etalages kijkenen dus houd ik van adver tenties. Dat zijn ook etalages. Elke dag opnieuw, als ik het wereldnieuws, de strip en de stadsberichten doorge nomen heb, begin ik aan die gezellige advertenties. Vaak brengen ze mij ertoe iets bepaalds te kopen.en daaruit blijkt hoe belangrijk het voor U is in de dagbladen te adverteren. In de dagbladen, die immers elke dag gelezen worden. Uw advertentie is Uw etalage in de huiskamer, in duizenden huiskamers. Waar duizenden kopers zijn! Iba^mediUtia ieder lette niet slechts op zijn eigen belang, maar ieder (lette) ook op dat anderen. Philippenzen 2 vs 4 Wie meent, dat de Bijbel slechts vrome woorden voor ge bruik op de zondag bevat, heeft het mis. Gods Woord houdt zich bezig met de praktijk van het leven en dat Woord komt als een onver biddelijke eis tot ons. Tot u en tot mij. Let ook op het belang van anderen, beveelt God. Dat is je reinste theorie, zeg gen wij. Het hemd is nader dan de rok en zaken zijn zaken. Hier staat de logica van de gesataniseerde aarde tegenover de Goddelijke regelen voor het verkeer onder mensen, die Christus liefhebben. De keuze, die wij maken Philippenzen 2 vs 4 of „zaken zijn zaken" laat tevens zien of wij onze kracht uit Christus putten of op onszelf vertrouw- wen. Examen Aan de Ned. Economische hoge school te Rotterdam slaagde voor het propaedeutisch her-examen in de eco nomische wetenschappen de heer J. J. M. van Winckel te Terneuzen. Mej. K. M. van den Berge te Ter- neuzen slaagde te Leiden aan de Rij ksuniversiteit voor het propaedeu tisch examen Westerse sociologie. De tijdelijke hulpcommiezen M. W. Miggelbrink te Sas van Gent en D. H. Oosting te Koewacht slaagden in Den Haag voor het examen grenscommies. Gistermiddag om vier uur is het m.s. „Johan van Oldenbarnevelt" van de Stoomvaart Maatschappij Nederland voor zijn laatste emi- grantenreis onder charter van de Nederlandse regering met onge veer 1400 passagiers uit de Am sterdamse haven naar Australië vertrokken. Aan boord bevindt zich de 100.000ste emigrant, mevr. A. Zevenbergen- Wageveld uit Abbenbroek met haar echtgenoot en hun beide zoons, de vierjarige Cornells en de eenjarige Addo. Medio december keert het schip in de thuishaven terug en zal een gron dige onderhoudsbeurt en diverse mo derniseringen -ondergaan ter voorbe reiding van de nieuwe „rond-de- wereld-dienst", die op 3 april 1959 be gint. - ""f? - r. - |iK o i De derde druk van Drie predicatiën van wij len Prof. B. Holwerda Over: Psalm 139 Lucas 16 1-12 2 Thes. 2 6-12 Prijs ƒ1,75 Verkrijgbaar bij de boek handel of rechtstreeks bj OOSTERBAAN LE COINTRE N.V. GOES Met bijdragen van: Dr. R. Schippers Ds. R. H. Kuipers Ds. E. Th. v. d. Bon Ds H. J. Spier Dr. M. B. van 't Veer Ds. F. Guillaume en Ds. D. van Dijk Prijs 2,50 Verkrijgbaar bij de boek handel of rechtstreeks bij OOSTERBAAfl LE COINTRE N.V. GOES Een sprankje van het guiaen licht van hartelijkheid en enthou siasme waarin het hartveroveren- de bezoek van H. K. H. Prinses Beatrix aan de West in het begin van dit jaar, heeft gestaan, zal eerstdaags zijn terug te vinden in Delft. In het etnografisch museum aan de Oude Delft in die stad zal vermoedelijk vanaf begin decem ber tot de volgende zomer-exposi- tie een tentoonstelling worden in gericht, waarin zijn opgenomen tal van voorwerpen, voornamelijk et nografica, uit de rijke verzameling geschenken waarmee het volk van Suriname en de Nederlandse An- tillende charmante Prinses zo gul heeft verrast. Deze voorwerpen zijn aan het mu seum in bruikleen gegeven. Zij passen in de collecties, welke reeds aanwezig waren en zullen daarvan ook na de tentoonstelling deel blijven uitmaken. De eerste keuze uit de verzameling geschenken van prinses Beatrix is ge maakt door drs. J. de Hoog, conserva- iul «oü net euiogiauscn museum, uia momenteel met zijn assistenten druk doende is de waardevolle verzameling welke o.m. Indiaans aardewerk en houtsnijwerk van Surinaamse bosne gers omvat, te rangschikken en voor te bereiden voor de komende exposi tie. Deze foto-serie toont enige voorwer pen van etnografisch belang, welke men in Delft zal kunnen bewonderen. Men ziet een wat primitief aandoen de schemel, een voetenbank, welke de vorm heeft van een krokodil en een aantal kruiken, schalen en siervoor werpen, aan de prinses aangeboden door Indianen. KOUDEKERKE AANBESTEDING Op het raadhuis in Koudekerke werd aanbesteed het aanleggen van een tweetal wegen in het uitbreidings plan west. Er werd als volgt inge schreven: Fa. Van Wallenburg f28.900; J, Lievense 31.837; Den Ex- ter f 31.980; Eland f 33.100; Gebr. Gel dof f 34.000; Steegink f 34.200; La Gasse f34.500; Wiskerke f 36.200; Zee land f36.300; Uyl £36.400. Het werk is gegund aan de firma Wallenburg. Vandaag vindt u in ons blad een nieuwe, puur Nederlandse strip, die zich aldus voorstelt: daar de moraal geheel ontbreekt behoeft nie mand zich te ergeren. (Moraal heeft hier niets met mora- j liteit te maken, maar betekent alleen, dat zelf de conclusie moet trekken, of niet, als u dat niet wilt). eib Jö f fs erGEN op EEN QROTE EN HEEL STILLE HEIDE STAAT EEN YZGDNYZAGEN daarin wonen OOM BAZURKAEN «JAMP1E. van huis uitzijn zy koorddansers kaar sinds in dat beroep wat de klad zit.proberen vj aan de rost te koi1en als strip figuur OP DE me rwr DIT VERHAAL BEGINT. HEBBEN OOM BAZ.URKA EN «JAMPrE EEN WANDELING GEMAAKT daar iedere moraal ontbreekt behoeft rijk noch arm, goed noch slecht zich aan deze verhalen tb ergeren

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2