Walcherse herbeplanting (nog) niet wat het zijn kan Meer kreten dan argumenten zaak m ernstige VARKENTJES GINGEN OVER DE TONG IS Aanleg van zgn. „dorpsbosje" voor Middelburg bepleit Parade van dronkemannen en vechtjassen voor balie Waterleiding Schouwen maakt het niet al te best Pionier N. M. de Jong van Staatsbosbeheer meent: Er zijn nog tal van mogelijkheden Veerdienst Zijpe - A. J. Polder gisteren gestremd „Prinses Beatrix" had (weer) pech Allebei een bekeuring Verward betoog over Landbouwschap Walcherse boeren zeiden geen woord POLITIERECHTER MIDDELBURG Investeringsrapport met sombere inhoud Ooievaar kwam in de taxi ZEEUWSE, TERNEUZEN Vrtfdag 26 september 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD PAGINA 2 GIEREND JOEG de woeste westenwind gister middag over het wijde Walcherse polderland. Windkracht tien harde storm! Als een onbe teugelde rock-en-rollende wildeman met de bruut beukende uithalen van een bokser zocht hij zich een weg en ranselde het afwisselend grijs-groene kaveltapijt als met duizenden mattenkloppers. Hij had vrij spel, want afgezien van wat schaarse „Walcheren is nog lang niet de Tuin van Zeeland, zoals we die vóór de oorlog kenden", aldus de heer N. M. de Jonge van Staatsbosbeheer, „maar 't is ook nog lang niet wat het nu al weer had kunnen zijn". Met deze zegsman voeren we niet „zomaar iemand" van Bosbeheer ten tonele maar de man die al die jaren in de voorste gelederen heeft gestaan om Wal cheren zijn vroegere rijkdom van hout, heg en heesters te hergeven. „Er zijn nog tal van mogelijkheden", is de mening van de heer De Jong. Kopstukken van Walcherse gemeen te- en polderbesturen en velen van de groep „tuinmannen" die Zeelands eer ste eiland weer met groene bladertooi willen kronen, zaten onder het gehoor van de heer De Jong, toen hij gister middag in het Schuttershof te Middel burg een interessante causerie hield Over deze herbeplanting. Hij had geen passender moment '-unnen uitkiezen, want meer dan ooit hadden de aanwe zigen die middag op de heenreis erva ren, dat het op Walcheren in de meest letterlijke zin een nog „vrij kale boel" Er liggen nog tal van mogelijkheden om het eiland „aan te kleden", had de Causeur gezegd, die daarbij o.a. zijn toehoorders attent maakte op beplan ting van wegen, waterlopen en erven. Verschillende stukken van de reeds uitgevoerde wegbeplanting zoals in net westen en noordwesten van het eiland zijn niet voldoende geslaagd, sommige zelfs mislukt. Deze delen zul len opnieuw beplant worden en daar- rnee hoopt men deze winter te begin nen. Over de beplanting van waterlopen zijn „de geleerden" het nog altijd niet Cens, zoals uit de discussie in het Schuttershof wel weer duidelijk naar voren kwam. De voordelen van be schutting en betere landbouwresulta- ten worden in kringen van de praktijk nog altijd niet geacht op te wegen te- Een lekke vlampijp was de oorzaak dat de veerboot „Krammer" van de dienst ZijpeAnna Jacobapolder gis termiddag om één uur de dienst moest staken. Om half zeven arriveerde de „Grevelingen" om de „Krammer" te vervangen. Dit betekende een stagnatie van vijf en een half uur. Veel automobilisten probeerden weg te komen via het veer Zierikzee-Katseveer, maar toch moest de „Grevelingen" de hele avond varen, om alles weg te krijgen. Voor grote vrachtauto's met aan hangwagen was dit echter geen oplos sing, omdat de „Grevelingen" deze ■fragens niet kan vervoeren. Men hoopte de machine van de ^Krammer" voor hedenmorgen gere pareerd te hebben. De „Prinses Beatrix", de nieuwe veerboot tussen Vlissingen en Bres- kens had gistermiddag weer met pech te kampen en moest naar Vlissingen terugkeren. De grote karteldeuren (voor de vierde maal) weigerden om open te gaan. De passagiers konden echter op een gereedliggende veerboot overstappen, zodat er niet al te grote vertraging ontstond. Autochauffeurs verspeelden echter wei veel tijd. Donderdagmorgen had een aanrij ding plaats op de hoek St. Catharina- pleinKremerstraat tussen 'n vracht auto bestuurd door F. B„ wonende te Scherpenisse en een militaire lesauto, bestuurd door de militair Ch. D„ ge legerd te Bergen op Zoom. B. stopte Op de linkerhelft van de rijbaan van het St. Catharinaplein en reed vervol gens achteruit in de richting van de Kremerstraat om op de splitsing te lossen. De lesauto reed op dat moment de vrachtauto voorbij en stopte op de Splitsing met gevolg dat beide wagens tpet elkander in botsing kwamen. Bei- do auto's liepen schade op. In samen- Werking met de Kon. Marechaussee werd door de gemeentepolitie tegen belde bestuurders proces-verbaal op gemaakt. gen het grote nadeel van het onder houd, waarbij men voor de keus staat: slootgraven met mankracht (hetgeen uit de tijd wordt genoemd) of belang rijk grondverlies door de metersbrede onderhoudsstrook achter de begroeiing. Bosjes Het aanleggen van zgn. dorpsbosjes werd sterk aangeraden door de spre- bomenrijen en verspreide plukjes bos is Wal cheren binnen zijn duinen en dijken nog altijd de platte kleipannekoek, waarin de Noordzeerollers „Zeelands tuin" na twee zondvloeden onteerd en ontluisterd herschiepen. Nu ja, er is in het afgelopen decennium weer heel wat hersteld en van een kleiwoestijn kan be paald geen sprake meer zijn. Maar toch. ker. Deze bosjes kunnen van groot (recreatief en beschuttend) belang zijn en behoeven toch niet groot te zijn. Met bijv. 10 ha (betere) grond bij voorkeur aan de loefzijde van de woonkern kunnen reeds heel aar dige resultaten worden bereikt. Ook voor de steden zag de heer De Jong daar wel iets in. Met name Mid delburg heeft behoefte aan een wan delpark, aldus de spreker. Dit zou dan niet alleen beperkt moetenrblijven tot de stadswallen. Tenslotte brak de spreker een lans voor het aanplanten van houtwallen langs de bermen, om als windscherm te dienen. Vooral op de opbrengst van tuinbouwgewassen blijken deze wind vangers van grote invloed te zijn. Tijdens de zeer geanimeerde discus sie, die op de lezing en het aanschou welijk onderricht per projectielantaarn volgde, deelde de heer De Jong nog mede, dat de wilg weliswaar pioniers werk heeft verricht maar nu toch op den duur wat zal worden terugge drongen. Straks zullen de meidoorn, sleedoorn, veldiep en de populier gaan overheersen. Geslaagd voor onderwijzer Aan de Christelijke kweekschool zer behaald door mejuffrouw A. H. Geuze te Bergen op Zoom, en de heren A. C. Doorlijn, J. Goedbloed, P. J. Pietersen en T. Schoonaard te Middelburg, M. C. Droogers te Oud-Vossemeer, M. P. F. Haak en W. C. Riemens te Terneuzen, D. J. Kloosterman te Oudelande, C. de Meester te Ellewoutsdijk, W. A. Mie ras te Axel. Een kandidaat werd afge wezen; drie kandidaten krijgen her examen in januari. BIEZELINGE A. de Waard overleden Na een langdurige ziekte is donder dagmiddag te Biezelinge overleden de heer A. de Waard Czn., een inwoner, die steeds een vooraanstaande plaats heeft ingenomen in het kerkelijk- en verenigingsleven. De overledene was lid van de gemeenteraad, waarin hij zitting had namens de S.G.P. Verder was hij lid van de kerkeraad van de Gereformeerde gemeente te Biezelin ge, algemeen adjunct van het bestuur der Chr. Nat. school, voorzitter van de tuinbouwvereniging, secretaris-pen ningmeester van de plaatselijke Z.L.M. afdeling en bestuurslid van de veiling Kapelle-Biezelinge. De overledene be reikte de leeftijd van 54 jaar. YERSEKE Nieuw hoofd van de school Het bestuur van de N.H. School te Yerseke heeft tot hoofd der school be noemd de heer H. W. Verdonk te Kerk- driel. De heer Verdonk zal 1 januari met zijn werk in Yerseke beginnen. Huis verkocht Notaris van Dissel heeft het huis van mevr. J. J. Rotier te Yerseke verkocht aan A. J. Slabbekoorn te Biezelinge, voor f 8510, Het gebeurt niet vaak, dat er een speciale vergadering belegd wordt om een artikel in een dagblad te bespreken. Die eer overkwam ons gisteren, toen in de Bogardzaal, te Middelburg, een vergadering werd gehouden, die, zoals de spreker, de heer G. W. Voortman, uit Eefde in Gelderland, zei, speciaal gehouden werd naar aanleiding van het ar tikel in Zeeuwsch Dagblad van 19 september, waarin wij de vragen van de heer F. Dekker, uit Oostkapelle, die hij stelde over de bedrijfs organisatie en over het Landbouwschap, (dit naar aanleiding van de voorgenomen gerechtelijke verkoop van een stuk grond van deze land bouwer, nu hij geweigerd had, de contributie aan het Landbouwschap te betalen) breed beantwoordden, waarbij wij aantoonden, dat het Landbouwschap steunt op de Nederlandse wet, dat het gerechtigd is. van de landbouwers een bijdrage op te leggen en dat deze ingevorderd kunnen worden, bij weigering met de sterke arm, de arm van de rech ter. vertrouwen niet waard zijn, omdat zij het Landbouwschap de boeren „aan de broek gesmeerd hebben". Voorts werd het betoog gevuld met een wijdlopig verhaal over zijn actie tegen de Gezondheidsdienst voor Die ren, waarover op 18 oktober een zaak voor de Hoge Raad dient en over een bezoek aan Denemarken, waar vólgens deze spreker de boeren absolute vrij heid hebben, waardoor er welvaart heerst in Denemarken, wat overigens niet klopt met de moeilijkheden, die er op economisch gebied in Denemarken zijn en het zuivel vraagstuk, dat ook daar nijpt. Het zou de heer Voortman benieu wen, wie op 1 oktober de grond van de heer Dekker koopt. „Hij zal er niet veel plezier van hebben", zei hij, „maar zeker zijn Judasloon ontvangen. Niet, dat we hem aanraken, maar de man, die koopt, zal nooit meer rustig slapen". De heer Voortman ging op dit beeld verder met een vergelijking van het verraad van Judas, die wij weige ren te publiceren. Wie nu de vergadering belegd had, werd niet duidelijk. De heer Dekker presideerde, maar hij gaf direct de lei ding over aan de spreker, de heer Voortman, naar het schijnt één der voormannen van de wat wonderlijke „Vereniging voor bedrijfsvrijheid in de landbouw", ook wel aangeduid als „het Comité de Vrije Boer". Ook de aankondiging in de adver tentie, dat ir. M. A. Geuze, de voor zitter van de ZLM persoonlijk tot de vergadering was uitgenodigd, scheen de vergadering geen grote aantrek kingskracht gegeven te hebben. Want ondanks de Middelburgse markt, die veel boeren in de stad bracht, waren er, welgeteld, 35 naar de vergadering gekomen. Uiteraard hebben wij, na de mede deling van de spreker, dat in ons ar tikel een en ander stond, dat hem niet juist toescheen en dat hij het geheel anders zag, nauwkeurig geluisterd naar wat hij tegen dit artikel aan ar gumenten had in te brengen. Het was niet veel. Allereerst, dat in ons ariikel stond, dat de bedrijfsorganisatie steunt op 'n geschiedenis van 100 jaar. Hij vond dat ten onrechte in tegenspraak met de zin, dat de kennis ervan lang niet al gemeen is verspreid. In de tweede plaats sprak hij uit, te geloven, dat de mededeling, dat de drie centrale landbouworganisaties in 1953 tezamen 150.000 leden hadden, sterk overdreven was, doch het overigens niet te weten. Ten derde meende hij, dat het slot van ons artikel de indruk zou kunnen wekken, dat de heer Dekker de com munisten helpt, waarbij hjj gelukkig vermeldde, dat wij schreven, dat dit niet diens bedoeling is. Intussen zei hij, doelende op het Landbouwschap, dat hij moest denken aan de tijd, dat Hitier zijn bedreigingen over de radio uitte. Hiermee is alles weergegeven, wat aan „argumenten" werd geboden. Er werden voorts wonderlijke dingen verkondigd. Zo wist deze spreker, dat Groen van Prinsterer nooit of te nimmer zijn goedkeuring aan de PBO zou hebben gegeven. Als .organisatorische samenwerking' (waarmee de wet bedoelt de samen werking tussen de organisaties van werkgevers en arbeiders), zag hij de stemming „voor" of „tegen" in alle ledenvergaderingen van de centrale landbouworganisaties, waaruit dan pas zou blijken, of er „rijpheid" is of niet. Hij poneerde, dat de boeren door hun vertrouwensmannen misleid zijn, en later dat deze vertrouwensmannen het Bij het aanvragen van het bedrijf schap is geknoeid, meende hij en ai- leen profiteurs, die er een baantje bij hebben, zijn er voorstanders van. Toen het „referaat" was beëindigd, was er gelegenheid voor discussie. Nie mand meldde zich aan. Waarop de spreker maar zelf de vraag ging stel len, of er leden van de standsorgani saties aanwezig waren. Eén lid van de ZLM meldde zich, die daarop door de spreker werd opgevorderd, in zijn zaak te getuigen in Zutphen, liefst vrijwil lig, maar anders zou hij hem doen op roepen. Het werd tenslotte afgekocht met schriftelijke verklaring, dat in de ZLM afdeling Oostkapelle nooit een uit spraak van de leden over het aanvra gen van het Landbouwschap is ge vraagd. Na alle opwekkingen „praat eens", waarop de vergadering zweeg, terwijl een aantal aanwezigen reeds de zaal verliet, kwam tenslotte een niet-boer met de vraag, hoe het precies zit met de melkprijs, waarop de spreker echter geen antwoord kon geven. Om 15.35 werd de vergadering, die zich kenmerkte door het rustig en on bewogen gedrag der bezoekers, geslo ten, met de wens, dat er een volgend maal meer belangstelling zou zijn. „Ieder ogenblik speelt de drank hem parten," was het oordeel van de offi cier van justitie te Middelburg, mr. G. J. B. van der Dussen, over de 33-jarige Middelburgse los-werkman P., die voor de politierechter kwam wegens diefstal van twee bromfietsen. De of ficier vorderde zes maanden rechte- nis, waarvan vijf maanden voorwaar delijk met drie jaar proeftijd, één maand onvoorwaardelijk en toezicht van het C.B.A. Het vonnis van de po litierechter, mr. B. S. Sicperda, luidde conform. In beschonken toestand had P. in Middelburg een bromfiets weggeno men achter de Noorderkerk. Hij tufte er mee naar Souburg, waar hij het ve hikel voor f100 van de hand deed aan een bloemenkoopman uit de hoofdstad. Maar de politie kwam P. op het spoor. Hij zat enkele dagen vast, waarna hij in Vlissingen een bromfiets „in beslag" nam, ook al na café-bezoek. Ditmaal trachtte hij de buit voor f300 van de hand te doen, maar deze transactie ging niet door. Tegenover de politie rechter verklaarde de los-werkman, dat hij niet meer drinkt en bezig is aan een ontwenningskuur. Drie weken hechtenis eiste mr. Van der Dussen tegen de 33-jarige Middel burgse opperman S„ die zich in Vlis singen als een volgeling van zijn plaatsgenoot P. ontpopte, toen hij eveneens na bezoeken aan diverse ca- fé's een bromfiets probeerde te ste len. Hij werd echter op heterdaad be trapt en nam zonder brommer de be nen. Ter zitting betoogde S. nimmer van plan geweest te zijn de bromfiets mee te nemen, hoewel de laatste bus naar Middelburg al lang vertrokken was. „Ik liep er tegen aan en toen viel het ding om", zei hij. Mr. Sieperda vond dit weinig geloofwaardig klinken en veroordeelde de man tot f75 boete en drie weken hechtenis voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Twee weken hechtenis en zes maan den ontzegging van de rijbevoegdheid kreeg de 52-jarige Goese fruithande laar B„ die 6 augustus in kennelijke staat had getracht zijn auto met aan hangwagen door Vlissingen te sturen. Dit was niet helemaal gelukt, want bij één van zijn zwaaien over de weg raakte de auto een fiets. Zes glazen cognac en een aantal glazen bier wa ren daar de oorzaak van. Een hoofd agent van politie had B„ nadat die was opgespoord, voor een nacht ter ontnuchtering ingesloten. „Zuiger' Wegens mishandeling van een zeke re Ph. op 28 augustus j.l. in de Lange- viele te Middelburg stond de Middel burger Th. S. terecht. Hij vertelde de politierechter, dat hij en Ph. voor de étalage van een winkel in minder fraaie bewoordingen een oude vete hadden opgerakeld en dat Ph. toen plots tegen zijn been schopte. „Toen wou ik hem een zuigertje verkopen", sprak S. vol vuur. Mr. Sieperda wilde dolgraag, dat S. in woorden uitdrukte, wat hij onder een „zuiger" verstond. „Nou, edel achtbare, een flinke tik op zijn her sens". Het was geen rooskleurig investe- ringsrapport dat gistermiddag op de al gemene vergadering der aandeelhou ders van de Waterleidingmij. Schou- wen-Duiveland te Zierikzee werd aan geboden. Dit rapport inzake te treffen techni sche en financiële maatregelen hij ge noemde mij. was opgesteld door het rijksinstituut voor drinkwatervoorzie ning en verschafte een scherp inzicht in de situatie van de N.V. In het kort gesteld is de conclusie die gebaseerd is op de rentabiliteitsbe- rekening, dat ondanks de ingevoerde tariefsverhoging, de inkomsten van het bedrijf in de toekomst onvoldoende zijn om de uitgaven te dekken. Tot het jaar 1985 wordt 'n jaarlijks tekort geraamd van f 182.000. Het bedrijf is zwaar getroffen ge worden door oorlog en watersnood niet alleen om de materiële schade doch ook door derving van inkomsten, om dat tengevolge van deze rampen dui zenden aangeslotenen moesten evacu eren en betaling van de watergelden daardoor achterwege moest blijven. Grote investeringen zijn in de laatste jaren reeds gedaan alleen in de ja ren 1953 tot 1957 al voor f 1.750.000 en tot 1985 moet er nogmaals voor ruim vier miljoen worden besteed voor het leggen van ruim 100 kilometer nieuwe leidingen; het graven van put ten enz. Zo zal aan verhoging van de tarie ven, die toch al belangrijk zwaarder zijn dan elders, niet te ontkomen zijn. Wel zijn er subsidies van rijk en pro vincie, doch deze zijn onvoldoende om het grote exploitatie-tekort in dit moeilijke en naar verhouding schaars bevolkte gebied te dekken. Behoren lopertjes (kleine varkens de biggenschoenen zojuist ontgroeid) tot vee, als bedoeld in art. 45 van het wegenverkeersreglement, zijn loper tjes gelijk te stellen met kalkoenen en wat moet men verstaan onder „doen bevinden" en „laten bevinden"? Al deze problemen kwamen tijdens de zitting van het kantongerecht van Oostburg van donderdagmorgen aan de orde. De zaak zat nl. zo: de heer J. v. V., landbouwer te Biervliet is de geluk kige eigenaar van een tweetal loper tjes, kleine varkens dus. Op zekere dag, om juist te zijn, op 23 november van het vorig jaar, was de heer de V. met echtgenote van huis gegaan. In de late avond kwamen ze terug; groot was hun verwondering dat er rond hun boerderij, staande langs de Ame- liapolderdijk te Biervliet, zich het een en ander had afgespeeld. Een scooter rijder was over de kop gegaan door toedoen van een varkentje. Omdat het ongeval zich had toegedragen voor de woning van de heer De V., was de po litie op zoek gegaan en vond in de moestuin van De V., de bewuste var kentjes, vredig slapende op een hoop stro. Uit de voetsporen die van de weg af naar de tuin terug leidden, leidde de politie af, dat een van de varken tjes, of beide, schuldig waren. Wacht meester I. C. Ardonne kwam thans getuigen dat de varkentjes niet, zoals zij behoorden, in de boomgaard aan wezig waren maar in de moestuin, en van daar uit vrij weg konden lopen. Mr. P. Adriaansen, die de verdedi ging van de varkentjes en hun eige naar op zich had genomen, zei, dat wanneer de varkentjes geweten zou den hebben, dat er een juridische kant aan de zaak was, zij zich wel hadden bedacht. Mr. Adriaanse kwam met een uit spraak van de Hoge Raad, waarbij de eigenaar van kalkoenen die ook op de weg hadden gelopen, was vrijgespro ken. Het wegenverkeersreglement, art. 45, geeft onder het hoofd „gedragsre gels voor de weggebruikers een defi nitie, betreffende rij- en trekdieren alsmede vee, die over de weg worden geleid en daardoor aan het verkeer deelnemen. Varkens en zeer zeker lo pertjes worden niet geleid. Art. 45 is dus niet van toepassing op de heer De V. Hij was ook niet thuis dus kan men niet spreken van doen bevinden of la ten bevinden. Omdat volgens de ver dediger niet vast staat, dat het werke lijk het varken van de heer De V. ge weest is, (bij onderzoek had geen van de dieren een schram) zei mr. Adri aanse voor vrijspraak te voelen. Voor een veroordeling moeten we 'n wettig bewijs hebben en waar zou het met de Nederlandse rechtspraak naar toe gaan, als men zonder dat bewijs zou gaan veroordelen. Tot slot vroeg mr. P. Adriaanse vrij spraak, wegens het ontbreken van een wettig bewijs en ook omdat artikel 45 niet van toepassing was op de heer de V. De officier liet geen twijfel over de geinsinueerde overeenkomst tussen kalkoenen en lopertjes bestaan, hoewel hij beide tot het vee rekende. De interpretatie van mr. Adriaanse over doen bevinden en laten bevinden kon de officier niet naar waarde schat ten. Doen zou op de mogelijkheid wij zen, en bij laten bevinden behoeft men de betekenis er niet aan te hechten dat de eigenaar staat toe te kijken. De officier bleef bij zijn eis van f 30 sub. 6 dagen. De kantonrechter, die de gestelde problemen nog eens rustig zou willen bekijken, zei over 14 dagen schriftelijk uitspraak te zullen doen. Mr. Adriaanse hoopt natuurlijk, dat hij de varkentjes goed heeft gewassen. „En, edelachtbare", ging S. verder, „eerlijk is eerlijk, het was mijn be doeling om hem te raken. Maar ik kreeg geen kans, want hij was net een haas Naar mr. Van der Dussen in da stukken las, had het hoofd van de „haas" «echter nog al pijn gedaan en daarom geloofde de officier dit ver haal niet en werd de zaak aangehou den om een drietal getuigen te kun nen horen. Bankbiljetten Bij de vader van een vriend in Vlis singen, waar zij in huis was, nam da 20-jarige mej. D. uit Kattendijke twea bankbiljetten van f 100 weg. Voor het geld kocht zij kleren. „Ernstig mis bruik gemaakt van vertrouwen", meende de officier, die één maand voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en toezicht vroeg. Het vonnis luidde conform. Zo ook in de zaak tegen mevr. J. M. uit Vlissingen, die dezelfde straf kreeg. Zij had zich als jonge moeder van drie kleine kinderen, waarvan de vader werkloos is, schuldig gemaakt aan valsheid in geschrifte en verduistering. Gedreven door financiële moeilijkhe den nam zij van de post een chècque, die bestemd was voor haar buurvrouw in ontvangst en inde het geld, dat het maandloon van de buurman was. Mevrouw Lintv. d. Laan te Bergen op Zoom moest woensdag met een taxi snel naar het algemeen burger gasthuis gebracht worden, omdat zij ieder ogen blik een baby kon verwachten. Toen taxi-chauffeur Ben Reijvers van een taxi-maatschappij uit Bergen op Zoom zijn auto voor het gebouw had gepar keerd, ging de aanstaande vader naar binnen om aan het kantoor de opname van zijn vrouw te regelen, terwijl de taxi-chauffeur zich naar de portier be gaf om een rolstoel te gaan halen, om de aanstaande moeder naar de kraam- afdeling te rijden. Toen ze met de rol stoel buiten bij de taxi terug kwamen, was de kleine wereldburger al gearri veerd. Snel werd daarna de taxi de hal van het ziekenhuis ingereden. Enkele zus ters ontfermden zich over de jonga moeder en de kleine baby. Beiden ma ken het nu goed. ZAAMSLAG C. Hamelink begraven Te Zaamslag werd donderdag onder zeer grote belangstelling het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer C. Hamelink, die maandag door een ongeval om het leven kwam. Na een dienst in de Gereformeerde (art. 31) kerk, die geleid werd door ds. A. Krijtenburg, sprak bij de groeve Ir. G. B. M. Dikötter, directeur van de N.V. Waterleidingmaatschappij Zeeuwsch Vlaanderen, waarbij de overledene werkzaam was. Ir. Dikötter herdacht in gevoelvolle bewoordingen de trouw en de toewijding van de heer Hame link. Ds. Krijtenburg sprak naar aanlei ding van Joh. 11. De vader van mevr. Hamelink dankte allen voor de be langstelling. rV jrr.-r-W MET MUZIEK voorop maken we van daag in dit rubriekje een vluchtige rond reis door Zeeland. O In RILLAND gaan de muzikanten van Rillandia zaterdag middag a.s. een klankrijke rondgang ma ken, waarna op de tent geconcerteerd zal worden door de korpsen van WAAR DE, KRABBENDIJKE en „Erato" van Rilland. Ook in KLOETINGE zit mu ziek. Bij gunstig weer zal „Excelsior" haar laatste zomeravondconcert in dit seizoen geven op de muziektent. De ronkende motoren van de M.A.C. ST. PHILIPSLAND zullen vrijdag 3 okt. zwijgen, wanneer Veilig Verkeer uit Utrecht een voorlichtingsavond komt ge ven. o Accelerando uit ST. ANNALAND weet wat goede muziek is en sinds het uitstapje naar Eindhoven weet het tam- boertje Heijboer ook, dat het levensge vaarlijk is het hoofd uit een rijdend voertuig te steken. Het ventje raakte eensklaps bekneld tussen het raam en een obstakel, maar gelukkig week de bus juist even uit, zodat het leven van het tamboertje bleef gespaard ten koste van een bloedende hoofdwond. Een zucht van verlichting in het kranige korps. Zoekt u uw weggelopen schildpad? Even een telefoontje naar het politie bureau in VLISSINGEN, waar ook nu weer van alles te vinden is, tot speel goedeendjes, pyjama en een zakje met veters toe. De plattelandsvrouwen van RILLAND hebben in haar eerste wintervergadering met grote interesse geluisterd naar wat dokter Roos uit Krabbendijke wist te vertellen over „De verschillende episoden uit het leven van een vrouw", en daarna hebben ze er nog geruime tijd gezellig over doorgebab beld. Watertoren trok veel belangstelling Het terras van de watertoren is of ficieel voor bezoekers gesloten. De liefhebbers van een fraai panorama worden, indien de portier van de to ren aanwezig is, toch nog toegelaten. Dit seizoen hebben ruim 14.500 bezoe kers de toren bezocht.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2