Bijtsen?... Praebtbijts Ceta-Bever! Broviniiffflflw Minister blijft ontwikkeling behoefte aan onderwijzers nauwlettend volgen Aphelandra; I^adi Youth for Christ-meeting in Vlissingen Zaterdag BB-invasie in Cadzand Voor duizenden gestolen: bijna niets vermist Chefarine ,4' EEN MOOIE KAMER PT .A NT PROVINCIALE WEDSTRIJDEN Burgerlijke stand Begroting onderwijs, kunsten en wetenschappen Opbrengst kijkgeld 1959 zal verwachtingen overtreffen uo en TELEVISIE GOES BETER EN SNELLER Donderdag 25 september 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 7 DE BELEIDSLIJN die de minister van onderwijs, kunsten en we tenschappen in de memorie van toelichting op de eerste onderwijs begroting, waarvoor hij de verantwoordelijkheid droeg (1953), om schreef als „het bevorderen, dat het Nederlandse volk in al zijn gele dingen zoveel mogelijk aan de verschillende vormen van onderwijs, kunsten en wetenschappen kan deelhebben" en die hij sindsdien heeft gevolgd, hoopt hij ook in hef komende parlementaire jaar voort te zetten. De begroting voor het dienstjaar 1959 vertoont een minder grote stijging dan in enkele voorafgaande jaren. Dit vindt naast de beperkingen, die op grond van de huidige toestand van 's lands finan ciën moesten worden aangebracht, zijn oorzaak in een te hoge raming van de begroting 1958 voor het lager onderwijs. Tegenover een eind cijfer voor de gehele dienst van rond f 1.184.158.000 voor 1958 staat voor het komende jaar een totaal bedrag van rond f 1.257.640.000. DE INDIENING van het wetsont werp op het voortgezet onderwijs, kan zo er zich geen bijzondere omstan digheden voordoen binnenkort wor den tegemoet gezien. De sterke groei van het onderwijs in vrijwel alle sectoren maakt een uit breiding van het aantal functionarissen bij het rijksschooltoezicht onontkoom baar. Ook voor he' nijverheidsonderwijs moest met een uitbreiding van het aantal inspectrices en inspecteurs re kening worden gehouden. Tenslotte ligt het in de bedoeling de benoeming van een inspecteur te be vorderen voor het middenstandsonder- wijs (met name het detailhandelson- derwijs en het handelsonderwijs). In het bouwprogramma 1959 is voor onderwijsdoeleinden, bouwvolume tot een bedrag van 210 miljoen opgenomen een stijging van 20 miljoen t.o.v. het jaar 1958 en van 60 miljoen t.o.v. het jaar 1957, in welke jaren het bouwvo lume respectievelijk 190 en 150 miljoen bedroeg. Met dit bouwvolume zal in grotere mate dan voorheen de zo nood zakelijke bouw van scholen ten behoe ve van het voortgezet onderwijs kun nen plaats hebben. Aan de vereiste uitvoeringsmaatre gelen ten aanzien van het kleuteron derwijs, ontbreken nog de algemene maatregelen van bestuur tot uitvoering van artikel 42 der kleuteronderwijswet en de regeling van de bezoildiging van de docenten aan de kleuteropleidings scholen. De minister vertrouwt, dat deze besluiten thans spoedig tot stand zullen komen. Hiermede zal de uit bouw van het wettelijk bestel van het kleuteronderwijs zijn voltooid. Behoefte onderwijzers De minister blijft de ontwikkeling van de behoefte aan onderwijzers nauwlettend volgen. Hij is voornemens voor de mondelinge behandeling van dit begrotingshoofdstuk aan de Tweede Kamer de meest recente gegevens te dier zake, alsmede met betrekking tot de ontwikkeling van het aantal leer lingen te verschaffen. oor het komende begrotingsjaar moet in verband met de aanmeldiiig van leerlingen, die in de eerste jaren na de oorlog werden geboren, bij het lager nijverheidsonderwijs een uitzon derlijk grote toeneming van de aantal len leerlingen worden verwacht. In deze begroting wordt voorgesteld 43 scholen en cursussen voor jongens en 16 scholen voor meisjes voor subsi diëring op grond van de nijverheids onderwijswet in aanmerking te bren gen. De minister hoopt binnenkort een nota betreffende spreiding en omvang van en de behoefte aan hogere tech nische scholen, zomede de te verwach ten aantallen leerlingen op deze scho len aan de Staten-Generaal te kunnen doen toekomen. Vrije-tijdsbesteding De problematiek van de vrijetijds besteding raakt uiteraard niet alleen het beleid van de minister, maar ook het beleid van zijn ambtgenoten. Ter bevordering van de noodzakelijke inte gratie heeft hij met zijn ambtgenoten van sociale zaken en volksgezondheid, van economische zaken en van volks huisvesting en bouwnijverheid een in terdepartementale commissie vrije tijdsbesteding in het leven geroepen. Hij heeft prof. dr. Fred L. Polak be reid gevonden het voorzitterschap van deze commissie te aanvaarden. Voor enkele sectoren van de jeugd- vorming en de valksontwikkeling gel den nog geen subsidieregelingen. De minister streeft ernaar ook voor deze sectoren subsidiregëlingen vast te stel len. Zo is hij voornemens om, mede op instigatie van het Nederlands cultureel contact, in afwachting van de totstand koming van de raad voor de volksont wikkeling, op korte termijn een com missie in het leven te roepen die hem zal adviseren met betrekking tot de subsidiering van rijkswege van die sec toren van de volksontwikkeling t.a.v. welke geen subsidieregelingen gelden. Radio-omroep De financiering van de radio-omroep zal ook voor 1959 moeilijkheden mede brengen. In de memorie van toelich ting bij het wetsontwerp tot verhoging van de luisterbijdrage (nr 4800) is er reeds op gewezen, dat de ontvangsten uit de luisterbijdrage na aftrek der in- ningskosten achter blijven bij de stij ging der kosten, verbonden aan de radio-uitzendingen. Het gevolg hier van is, dat reeds van 1957 af geen re serveringen meer hebben plaatsgehad en dat ook voor 1959 verwacht moet worden zolang de luisterbijdrage niet is verhoogd dat de kosten van de radio-omroep niet gedekt zullen worden door de opbrengst der luister bijdrage. Evenals voor het jaar 1958 zal in dat geval het tekort uit de alge mene reserve moeten worden geput. De voortdurende stijging der kosten, verbonden aan de inning van de luis-et tijdstip van vertrek is nog niet be- terbijdrage is voor de staatssecretaris kend. aanleiding geweest, de minister van verkeer en waterstaat te verzoeken een commissie samengesteld uit des kundigen van enige departementen te doen bezien welke wijze een vermin dering van de inningskosten van de luisterbijdrage zou kannen worden verkregen. Vorig jaar heeft de minister de re geringscommissaris voor het radiowe zen verzocht in gezamenlijk overleg met de PTT en de Nederlandse Televi sie stichting een financiële prognose met betrekking tot de televisie voor de eerstvolgende jaren samen te stellen. In een rapport heeft bedoelde com missie op loffelijke wijze haar mening gegeven omtrent de door haar noodza kelijk geachte uitbouw van de televi sie in de eerstkomende jaren, waarbij zeer nuttig cijfermateriaal is verza meld. De bijzonder nauwkeurige werkwijze van de commissie ten spijt, zal als gevolg van de niet voorziene onstuimige groei van de televisie, in het bijzonder in de laatste maanden van het vorige jaar en in de eerste maanden van dit jaar, een gedeelte van het cijfermateriaal moeten worden her zien, omdat gebleken is, dat de reële cijfers zowel voor dit jaar als naar ver wacht mag worden ook in de volgende jaren beduidend hoger zullen liggen dan de geraamde cijfers. De regering zal mede aan de hand van genoemd rapport en van de herziene cijfers zo spoedig mogelijk een beslissing nemen omtrent verschillende punten, die met de uitbouw van de televisie samenhan gen. Kijkgeld Het verheugt de minister te kunnen mededelen, dat de opbrengst van het kijkgeld voor het jaar 1959 alle ver wachtingen dienaangaande hoogst waarschijnlijk zal overtreffen, met het gevolg, dat in 1959 niet alleen een evenwicht zal ontstaan tussen de ont vangen kijkgelden en de voor het groeiende bedrijf benodigde uitgaven, maar dat het hoogstwaarschijnlijk mo gelijk zal zijn een bedrag van f 800.000 te laten terugvloeien in 's rijks kas, teneinde een aanvang te maken met de geleidelijke terugbetaling van de in de afgelopen jaren ten behoeve van de te levisie uit 's rijks algemene middelen verleende voorschotten, die in totaal f 17.270.000 bedragen. Deze gunstige financiële ontwikke ling maakt het tevens mogelijk de hui dige zendtijd van 12 uren per week per 1 april 1959 uit te breiden tot 15 uren per week. Het ligt in de bedoeling in het vervolg jaarlijks een redelijk ge deelte van de opbrengst van het kijk geld te bestemmen voor genoemde te rugbetaling. Het vraagstuk van de commerciële televisie heeft de voortdurende aan dacht van de minister, het 'is echter op dit ogenblik niet mogelijk hieromtrent bepaalde mededelingen te doen. De minister heeft onlangs van de radio- raad een aanvullend advies ontvangen, mede aan de hand waarvan .zal worden overwogen, of en zo ja, op welke wijze en onder welke voorwaarden commer ciële televisie dient te worden toegela ten. De exploitatiekosten zijn geraamd op rond 10 miljoen gulden, terwijl de kos ten voor de zenders en de verbindin gen geschat zijn op 4,2 miljoen gulden. De opbrengst van de kijkgelden kan na aftrek van de inningskosten voor 1959 geschat worden op rond 15 mil joen gulden. Ingezonden mededeling (Adv.) VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1958 HILVERSUM I (402 m.). VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.05 Gym. v. d. vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 .Avonturen met kinderen, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Gram. 11.35 Orgelspel. AVRO: 12.00 Gram. 12.20 Re geringsuitz.: Landb.rubriek: Wij bezoe ken de Maaskant. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.25 Amus. muz. 13.55 Beursber. 14.00 Omr.ork. en voordr. (Intermezzo: Koor zang). 14.40 Boekbespr. 15.00 Gram. 15.10 Gevar. progr. VARA: 16.00 Muzlekrevue. 16.40 V. d. jeugd. 17.10 Gevar. muz. 17.35 Pianoduo. 17.55 Act. 18.00 Nws. 18.15 P. V. d. A., caus. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i, caus. 19.00 V. d. kind. 19.10 Musette-ork. en solist. VPRO: 19.30 Het platteland nu, caus. 19.45 VPRO- nws. 20.00 Nws. 20.05 Expo '58. 20.25 The- aterkron. 20.35 Caus. 20.45 De mensen en het Heelal, caus, VARA: 21.00 Vakan tieverhalen. 21.55 Buitenl. weekoverz. 22.10 Gram. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, causerieën. VARA: 23.00 Nws. 23.15 —24.00 Gram. HILVERSUM H (298 m.). NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.35 Pianotrio. 9.00 V. d. zieken. 9.30 V. d, vrouw. 9.35 Omr.ork. en solist. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Gram. 11.35 Blaasork. 12.00 Sopr. en piano. 12.30 Land- en tuin- b.meded. 12.33 Lichte muz. 12.55 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.16 Hongaarse muz. 13.45 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.30 Me- tropole ork. 15.15 Boekbespr. 15.35 Gram. 16.00 Het verzorgen van de Lidcactus en de bladcactus, caus. 16.15 Gram. 16.30 Cello en piano. 16.55 Gram. 17.00 Voordr. 17.20 Vocaal ens. en soliste. 17.40 Beurs ber. 17.45 Italiaanse liedjes. 18.00 Accord, muz. 18.20 Stemmen van Overzee. 18.35 V. d. jeugd. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Nat. Reclas- seringsdag, caus. 19.15 Regeringsuitz.: De nationale reclasseringsdag 1958, door Prof. Mr. I. A. Diepenhorst. 19.25 Gram. 10.35 Negen avonturen met de wereld, caus. 20.00 Radiokrant. 20.20 Die Ver- kaufte Braut, opera 21.50 Kunstru briek). 23.00 Avondoverdenking. 23.15 Nws. 23.3024.00 Gram. BRUSSEL (324 m.): 12.00 Omr. ork. 12,30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Orgelconc. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.45 Duitse les. 18.00 Symf.ork. 18.10 Voordr. 18.20 Vlaamse liederen. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Wereldtentoonstelling. 20.00 Ork. conc. 20.45 Omr.kor 21.00 Ork.eonc. 21.45 Gram. Gram. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.45 Ne gro-spirituals. 22.55—23.00 Nws. Sherman Adams heeft in een toespraak Eisenhower (links) Adams te Newport voor de Amerikaanse radio en televisie I op Rhode Island naar zijn vliegtuig ver- medegedeeld, dat h(j is afgetreden «Is gezelde na een een bespreking welke zij naaste medewerker van president Eisen- daar hadden gehouden, kort voordat hower. Deze foto laat zien hoe president Adams zijn toespraak hield. VLISSINGEN In de St. Ja- cobskerk te Vlissingen zal zaterdag 4 oktober des avonds om 8 uur een grote Opwekkings-Samenkomst worden gehouden. Deze bijeen komst gaat uit van de Youth for Christ en de spreker op deze avond is dominee J. Gravendeel van de Belgische Zendingskerk uit Genk, Belgisch Limburg. Hij brengt de Boodschap onder het motto „Hei ligt U thans". Dominee Gravendeel was ook de spreker op de in april j.l. gehouden Opwekkingssamenkomst in de Nieu we Kerk te Middelburg. Evenals daar zal ook in Vlissingen een massaal zangkoor zijn medewerking verlenen. Verscheidene Walcherse koren met en kele honderden stemmen zullen, o.l.v. de heef Suurmond, als één groot koor liederen ten gehore brengen. Aphelandra; een mooie sierplant voor de kamer Aphelandra squarrosa wordt tegen woordig veel als kamerplant gekweekt; een kleurige bladplant die bovendien nog heel aardig bloeien kan ook. Deze plant moet 's winters in een normaal verwarmde kamer gekweekt Worden en verlangt een vochtige atmosfeer en men dient dus veel met lauw water te sproei en. Giet niet met koud leidingwater; doe er liever eerst een scheut warm water doorheen, dat is beter voor haar. In de zomermaanden en in het vroege voorjaar zal men wekelijks een weinig opgeloste kamerplantenkunstmest moeten geven; los p. liter slechts een theelepeltje op en daarmee kunnen al wel twintig plan ten bemest worden. Vroeg in het voor jaar kan men zonodig iets terug snoeien en dan kan tegelijkertijd wel iets verpot worden; geef dan een iets ruimere pot, doch tracht de potkluit in ieder geval in tact te houden. Eenmaal aan de groei kan men dan opnieuw bemesten. Cadzand zal zaterdag een invasie van B.B.'ers beleven omdat dan in deze west-Zeeuws-Vlaamse ge meente de Provinciale B.B.-wed- strijden worden gehouden. De 6 Kringen alsmede de 2 .^"-ge meenten Vlissingen en Terneuzen, zullen met elkaar de strijd aanbin den om in het bezit te komen van de fraaie wisselbekers, die, ge woontegetrouw, de Commissaris der Koningin na afloop zal uitrei ken. Aan deze wedstrijden zullen 4 on derdelen van de B.B. deelnemen en wel de blokploegen (circa 10 stuks elk met 10 man), reddingsploegen (even eens tien stuks a 10 man), ca. 10 ge neeskundige teams met totaal 90 man, een tiental verbindingsploegen met uit rusting, zodat, met juryleden etc. er ruim drie honderd B.B.'ers en 'sters Cadzand zullen „bevolken", De oefeningen zullén zowel in Cad zand „dorp" als in Cadzand „bad" plaats vinden. In Cadzand Bad opere- De woordvoerder van het Indone sische ministerie van buitenlandse zaken heeft donderdag bekendgemaakt, dat In donesië zes officieren naar het Midden- Oosten zal zenden, om te worden toege voegd aan de groep van waarnemers der verenigde naties. Dit geschiedt op ver zoek van de secretaris-generaal der Ver enigde Naties, aldus de woordvoerder. Nadat een winkelier te Blerick aan gifte had gedaan van de diefstal van enige levensmiddelen en het signale ment van enkele koopsters had be schreven, is de Venlose politie op het spoor gekomen van een opzienbaren de reeks winkeldiefstallen. Er konden twee vrouwen, de 26-jarige M. G., echtgenote van T., en de 38-jarige A. P., echtgenote van E., uit Venlo wor den aangehouden, die reeds een jaar op pad bleken te zijn en hun slag had den geslagen te Venlo, Blerick, Tege- len, Roermond en Eindhoven. Bij huiszoeking werden goederen ter waarde van f2300 in beslag geno men. Het betrof hier artikelen van de meest uiteenlopende aard, zoals blik jes vlees, vis en knakworst, flessen wijn, kristallen kandelaars, schemer lampjes, elektrische strijkijzers, bij elk van de vrouwen een gascomfoor, elek trische klokken, onderkleding, lappen stof, tafelkleden, vloermatten, regen mantels, nylonkousen, een elektrisch scheerapparaat en zelfs enkele schil derijtjes met de afbeelding van heili gen. eens samen, dan weer alleen. Toen een van een elektrisch scheerapparaat had weten te bemachtigen, rustte de ander niet voordat ook zij hierin was geslaagd. Zij wist ook een elektrisch scheerapparaat op de kop te tikken, maar toen haar man bemerkte dat het apparaat in reparatie gegeven was, leek hem dat toch te riskant. De vrouw bracht het apparaat in dezelfde zaak terug zonder er een nieuw voor in de in beslag genomen goederen was plaats te kunnen nemen. Van al de slechts in twee gevallen aangifte van de diefstal gedaan. Het betrof hier de ontvreemding van twee draagbare ra diotoestellen. Op het eiland Christmas in de Stille Oceaan heeft Engeland van daag met succes een licht kernwapen tot ontplof fing gebracht. Het hing aan een ballon. Het was de 21ste kernontploffing die Engeland heeft teweeggebracht en de vierde van de lopende serie, die op 22 augustus ls begonnen en die men zo ren de verbindingsdiensten en red dingsploegen, in Cadzand dorp de ove rige onderdelen. Voordat de wedstrijden om 12 uur beginnen worden de officials ten ge meentehuize ontvangen. Na afloop der provinciale wedstrijden zullen de deel nemers zich scharen aan een gemeen schappelijke dis, die, in verband met de beschikbare ruimte, verspreid wordt gehouden over de verschillende hotels. KAMPERLAND N.C.VB. Voor de afdeling Kamper land van de Ned. Christen Vrouwenbond oXv. mevrouw KlapBreel sprak Ds. A. Postma van Kamperland over „Om gang met God". Vele vragen werden ge steld, die door,spreker uitvoerig werden beantwoord. De vergadering was zeer goed bezocht. Bietencampagne begonnen. Maandag morgen is de bietencampagne in Kam perland begonnen. De eerste bieten wer den aangevoerd door de gebr. Karreman Czn. uit de Onrustpolder en waren be stemd voor de Suikerfabriek Putters- hoek. Woensdag a.s. zal de levering be ginnen voor de fabriek Dinteloord. Voor deze vroege levering zijn de bieten reeds van groot formaat. ST. ANNALAND Tweemaal veiling per week. In het vervolg zal er te Sint-Annaland twee maal geveild worden en wel op dinsdag en op donderdag. Dit geldt ook voor de groep van Scherpenlsse, die daar aard appelen en uien via de veiling van Sint- Annaland aan de man brengt. Propaganda voor de Inwendige Zen ding. De propagandist van de Bond van Inwendige Zending op Gereformeerde Grondslag, de' heer A. Blijleven hoopt in de komende weken te Sint-Annaland propaganda te maken voor genoemde Bond. Hij hoopt in deze gemeente het ledental uit te breiden. Extra kerkdienst. Zaterdag 27 septem ber a.s. hoopt des avonds om 7 uur voor de Gereformeerde Gemeente van Sint- Annaland voor te gaan in de Dienst des Woords ds. J. van Haaren van Kampen. Medewerking zal voorts worden ver leend door het Leger des Heils muziek korps uit Vlissingen, gecombineerd met dat van Middelburg. Bovendien zal ook de Youth for Christ jonge ren gitaar en zangclub te beluiste ren zijn. Het orgel zal worden bespeeld door Piet Broerse, organist te Vlissin gen. Geertruida L., dv J. Oele en I. C. van Zweden te Yerseke; Johanna, dv M. A. Dagevos en J. L. Wisse te Wemeldingej Dingenis C., zv H. Wijs en J. M. de Laat. Ondertrouwd: J. J. Korshuize, 23 j. en C. C. de Koning, 19 J.; A. Smallegange, 25 J. en P. G. R. Huige, 25 j.; E. B. Kemp. kes, 27 j. en A. M. Colijn, 23 j. Gehuwd: P. W. Verlinde, 23 j. en C. A. Goedhart, 21 j. M. C. Tissink, 24 j. en J. P. Bliek, 26 j.; J. Willemstein, 27 j. en 3. 3. H. van Maasdam, 23 j.; M. F. A. Zwar- tepoorte, 20 J. en J. W. J. Valkier, 21 j.; W. C S. Hengeveld, 25 j. en M. P. Zwee- dllk, 22 j. Overleden: C. van Damme, 68 j. echtg. van P. H. Verhage; A. N. Minnaard, 8 da gen, zv I. A. Minnaard en J. J. Schip per te Kapelle; P. M. van Eikeren, 58 jj. echtg. van E. van Klompenburg; C. Landman, 71 j. echtg. van M. C. Tol- hoek te Kapelle; E. J. S. Timmerman^ 32 uur, zv M. J. Timmermans en I. E. B. v. Iwaarden te Rilland-Bath; A. J. Kik- ke, 79 j. wed van C. Breen te Bergen op Zoom; C. E. Jongepler, 59 j. ongeh. De twee vrouwen opereerden nu spoedig mogelijk ten einde wil brengen.Rotterdam. Tijdelijk onderwijzer. De heer J. van den Bos uit Delft hoopt donderdag 2 ok tober a.s. in dienst te treden als tijdelijk onderwijzer aan de School met den Bij bel te Sint-Annaland. Genoemde school telt dan weer vijf leerkrachten. Op 1 oktober zal het hoogste punt worden bereikt van een complex van 216 woningen, die te Slikkerveer wor den gebouwd voor het Pensioenfonds voor de Vervoer- en Havenbedrijven te Ingezonden mededeling (Adv.) Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en... doen wonderenI 0e 4 geneesmiddelen in één tablet ver enigd, werken niet alleen beter bij de bestrijding van pijnen en griep. Door de juiste keuze der middelen - elk op tichzelf al beroemd is bovendien be reikt, dat de geneeskrachtige werking sneller tot stand komt. Chefarine .,4" help! ook vaak dan, wanneer andere middelen (alen en doel werkelijk wonderen I legen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag. Mol die word) beschermd door bel bestanddeel (belarox. Horizontaal: 1 Last, 8 boeket, 9 am bacht, 12 heilige, 13 gezinslid, 14 inhouds maat, 16 dierenverblijf, 17 bijwoord, 18 muziekinstrument, 19 slotwoord, 20 grondtoon, 21 boomloot, 22 zangnoot, 23 arbeidsvermogen, 24 rivier, 26 aardhoop- je, 28 stel, 30 liefhebben. Vertikaal. 2 Geheel de uwe, 3 oost- Europeaan, 4 afgelegen plaats, 5 welwil lende lezer, 6 de eerste vrouw, 7 berg plaats, 10 blaasinstrument, 11 vaartuig, 13 boom, 15 bestemming, 17 kuisheid, 23 kweekgras, 25 voorzetsel, 27 getijde, 28 onmeetbaar getal, 29 zangnoot. Oplossing vorige puzzel 1 vertier, 2 procent, 3 dienaar, 4 een zaam.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 7