1 p I f lËfËÉ? kersi ...daarom is natuurzuivere Planta zoveel smakelijker en gezonder Natuurzuivere Planta grijpen naar de pen Het beste brandweerkorps van Zeeland: Souburg r-.J K mm w mgmP, Al wat de natuur U biedt is volmaakt... f. Kampioen van Nederland 2e kl. VLISSINGEN Voensdag 24 september 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD PAGINA 4 ."'far: fe «■pk ÉKii -.■ v Tiv MB, ■KJpgp®" I my ■S&ë@ r^: '"r Jg - |£»3S #*- ■VMSjjgSg jü; £1 i V V' mm - :'-t - *$&ii <r i&?-t 't v» Tl^-V^-y.'vSthli Lachen tegen het leven met stralende ogen! Dat doet de moderne vrouwze is immers gezond en sterk Het geheim? Natuurzuivere voeding! Vruchten, groente, tarwebrood - dat alles houdt haar en haar gezin jong en vitaal. Daarom gaat er ook geen maaltijd voorhij zonder natuurzuivere Planta op tafel. Planta, van louter planten- vetten gemaakt, is, weet ze, eveneens een produkt van de natuur. Even voedzaam en toch zo lichtverteerbaar. Even natuurlijk en lekker van smaak. Geniet van de natuur. Geniet van Planta 1 Wie 't proeft, weet bij de eerste hap: zo zuiver smaakt Planta alleen! U proeft de natuur in 7>M3S 2<fO 200.6* ezeri Hooggeachte Redactie, Dat burgemeester Van der Heide met de wethouder J. Siereveld twintig minuten op de stoep van het stadhuis van Veere hebben staan wachten hebben de heren aan zich zelf te dan ken iemand, die zichzelf opdringt, moet de gevolgen daarvan ondervin den! Toen Ir. H. Wieringa, hoofdingenieur van de Rijkswaterstaat te Vlissingen, aan het college van b. en w .van Veere mededeelde, of er ook bezwaar tegen was, dat de burgemeester van Arne- muiden aan de bespreking zou deelne men, stelde ik de vraag of deze soms buiten stond. Inderdaad was dit tot onze stomme verbazing het geval. Is het wonder, dat ons college toen moest delibereren welke houding wij tegen deze impertinentie moesten aan nemen? Per slot van rekening leven wij in een vrij land en kan iedere Nederlan der bepalen, wie hij toe wil laten, ja dan neen. Een bespreking met de heren van Rijkswaterstaat over ligplaats in de haven van Veere is zuiver en alleen een zaak van deze twee instanties, daar de gemeente Veere de haven in eigen dom heeft en de Rijkswaterstaat het beheer en onderhoud. Wel had ik bij deze bespreking de voorzitter der Visserijvereniging uit genodigd, om de vissers te vertegen woordigen. Staatsrechtelijk zou het bepaald on juist zijn, om de burgemeester van een andere gemeente er bij uit te nodigen, al is deze dan ook ere-voorzitter der Visserijvereniging „Draagt Elkanders Lasten", die haar naam geen eer aan doet. Een ere-voorzitter is geen be stuurslid! Beleefdheidshalve besloten wij de heren te laten mededelen, dat ze na onze conferentie in de raadzaal kon den komen, om aldaar met de heren van de Rijkswaterstaat te confereren en werd er nog voor koffie en sigaren gezorgd. Aan de beleefdheid van Veer- se zijde is dus zeer zeker voldaan! Voorts staat er een onjuistheid in uw blad van vrijdag 19 september, nl. dat ik mededeel, dat de bespreking niet doorging. Uit het bovenstaande relaas blijkt het tegendeel. Dan laat u een visser in uw krant zeggen, dat de burgemeester van Vee re hen nu ook tegenwerkt. Ik dacht, dat u toch wel beter wist.») Dat die visser onkundig schijnt te zijn van aue moeite, die ik mij getroost heb, om de vissersvloot hier te houden, en mijn grote te leurstelling, dat de zo zeer be geerde sluis er niet komt de burge meester van Veere kan daar niets aan doen en dat deze thans begrip voor eikaars moeilijkheden vraagt en dat z.L de zaak alleen opgelost kan worden door het brengen van een klein offer door bij toerbeurt tijdelijk buiten de haven te liggen, terwijl het grootste gedeelte van de vloot er in kan blij ven, zulks is deze visser zeker ont gaan. Men doet het voorkomen alsof thans de oplossing door bemiddeling van Arnemuiden gevonden is. De praktijk zal het leren, maar in wezen blijft de situatie dezelfde: als de haven vol is, dan zullen de laatko mers voor de haven voor anker gaan of elders een heenkomen moeten zoe ken. Inplaats van orde en regelmaat, nu een race, wie er het eerst is. Ik voor mij geef nog steeds de voorkeur aan het eerste. Tenslotte moet ik het nu nog, vreemd genoeg, voor de vissers opnemen. Met vette letters staat er in uw krant tot tweemaal toe, dat ik donder dagavond uit de vergadering der vis sers ben gehoond. Elders wordt er van gebalde vuis ten gesproken. Noch het een, noch het ander is waar! 3) Eerst toen de bewuste visser op stond en luidkeels oreerde, geen ver trouwen meer in mij te hebben, von den wethouder Kodde, die ik gaarne van deze plaats hulde breng voor zijn juiste weerleggingen van de vele on zin die gelanceerd werd, gemeente secretaris van der Hiele en ik het de tijd gekomen, om de vergadering te verlaten en de heren, die ons te elf der ure hadden uitgenodigd, wel te rusten te zeggen, welke wens beant woord werd! Het sensationele tintje is uw blad dan ook onwaardig! Met een variant wil ik het hierbij laten, 't was „beaucoup de bruit.... pour une crevette". 6) I. F. DEN BEER POORTUGAEL, Burgemeester van Veere. 1) Gaarne geven wij plaats aan dit stuk, al blijft de inhoud zoals regel is in deze rubriek voor rekening van de heer burgemeester van Veere, die op plaatsing aandrong. 2) Een verslaggever in een vergade ring heeft niet „beter te weten", doch weer te geven wat gezegd wordt. Com mentaar komt, zo nodig, later, hetzij van hoofdredactie, hetzij van de be trokkenen. 8) De beide aanwezige veslaggevers hebben dit opgemerkt. De vergadering was nog al sen sationeel; wjj hebben er nog het een en ander afgedaan. r') Een geestige woordspeling, Vee re's burgemeester waardig: teveel zDat de Souburgse brandweer haar mannetje kan staan bleek afgelopen zaterdag in Roosendaal. De brand weerploeg, met als bevelvoerder de heer Janse, heeft daar n.L kans gezien de le prijs te veroveren in klasse II. In aansluiting op ons eerder bericht meldt onze correspondent te Souburg nog: Onze mannen die weliswaar heobeo moeten werken als paarden behaalden 740 punten. Het hoogste aantal (dus de beste ploeg van heel Zeeland) en ook de beste ploeg in klasse II van Neder land. Mochten zij vorige maand in Arne muiden ook de eerste prijs behalen in de provinciale wedstrijden, nu zijn we dus al één van de nationaal kampioe nen. De twee andere Zeeuwse korpsen waren de brandweer van de gemeente Middelburg (10e prijs) en de Schelde- ploeg (klasse IIA fabrieks-brandweer) die vierde werd. De Souburgse ploeg was 2 jaar geleden tweede bij de na tionale kampioenschappen in Schie dam. Voordat men echter de prachtige le drukte om een garnaal voor de staan de Franse zesgwijze: teveel drukte om een omelette Red. z.d. Men schrijft ons: 10 jaar P.I.T., dat betekent 10 jaar werken voor onze militairen, voor hun geestelijke verzorging, voor hun Prot. Christ, tehuizen .Waaruit dat werken bestaat voor u? Bijv. in het meehelpen met de huis- aan-huis collecte, die van 6 tot 11 ok tober gehouden zal worden. In een warm hart, dat zeker de geestelijke verzorging van onze militairen in het gebed gedenkt. Ook in het geven van een milde gift in de collecte bus. Doet u dat? Dan krijgt u ook de tien van 10 jaar werken. Als u tenminste de voorafgaande jaren altijd gegeven hebt. Zo niet, dan bestaat nu de gele genheid om uw schade in te halen, want.... die tien mag uw neus niet voorbijgaan. Namens de Ver. Pro Rege afdeling Zierikzee, J. SPAANS, voorzitter. J. A. BIENEFELT, secretaris. prijsbeker en de wisselbeker ver overd had moest men eerst nog eens herkampen tussen de ploegen van de gemeenten IJsselstein en 's-Hertogen- bosch. De brandweercommandant de heer Passenier kan met recht trots zijn op zijn ploeg, die hij met enthousiasme zo ver heeft helpen brengen. Op 11 oktober a.s. zal Souburg ook weer meedingen bij de provinciale wedstrijden in Middelburg. Ad Heydens in militaire crossploeg De Vlissingse atleet Ad Heydens van Zeeland Sport heeft de Utrechtse Sin gelloop in de klasse militairen gewon nen. Mede op grond van deze presta tie werd hij opgenomen in de natio nal e militaire crossploeg. Gemeenteambtenaren voetbalden Reeds enkele jaren bestaat er een sportuitwisseling tussen het gemeente- personeel van Vlissingen en dat van de Belgische stad Lokeren. In het ka der van deze uitwisseling bracht het voetbalelftal van de gemeente Loke ren zaterdag een bezoek aan Vlissin gen. De Belgische gasten maakten 's mor gens een tocht ramti Walcheren. Zij bezochten Veere, de werken van het Drie-eilanden plan en de landings plaats te Westkapelle. Op deze tocht werden zij vergezeld door de wethou ders W. Poppe en J. Gillisse Verscha- ge. In Domburg werd de koffiemaal tijd genuttigd, tijdens welke wethou der Poppe de gasten officieel verwel komde. 's Middags speelden de Belgen een voetbalwedstrijd tegen het elftal van het Vlissingse gemeentepersoneel. Voor de rust namen zij een 02 voorsprong, doch na de hervatting zorgde P. van Hoorn met twee treffers voor de ge lijkmaker. Kort voor het einde scoor den de Belgen het beslissende doel punt, zodat zij met 23 wonnen. De dag werd besloten met een diner in Britannia. Hier sprak wethouder M. A. van Popering woorden van welkom, waarna schepen De Mareschal uit Lo keren dankte voor de genoten gast vrijheid en wees op de Benelux-ge- dachte, welke door deze uitwisseling bevorderd werd. D.E.L.-collecte De in Vlissingen gehouden collecte voor „Draagt Elkanders Lasten" heeft opgebracht f 1612.85.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 4