Uitbreidingsplan Middelburg begin december gereed Raad. zal in november begroting 1959 behandelen Herv. kerk te Dreischor wordt gerestaureerd Interessante oriëntatierit van M.A.C. ,De Zeeuwen' UIT ZEELANDS STEDEN Kinderen maakten jacht op bosvarken van bermrecreatie Verordening godsdienstonderwijs vastgesteld Bestuurslidmaat Godshuisen lokte discussie uit Raadskleingoed Rampenfonds betaalt VLISSINGEN Jeugdnatuurweek Middelburg TERNEUZEN Alle rijders liepen in de val GOES TERNEUZEN Feike Asma speelde in Kapelle )insdag 23 september 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD PAGINA 2 DE BEWONERS van de zogenaamde onrendabele gebieden in de gemeente Middelburg moeten voorlopig maar geen grote verwachtin gen koesteren waar het gaat om elektriciteitsaansluiting, aldus deelde wethouder J. W. Kögeler gistermiddag de Middelburgse raad mee in antwoord op een vraag van de heer M. Wattel (A.R.). Veel van deze gebieden vallen volgens de heer Kögeler samen met de herverkave- lingsgebieden. Elk geval zal daarom afzonderlijk bekeken moeten worden. De heer Wattel had als voorbeeld genoemd enkele percelen aan de Segeersweg, maar wethouder Kögeler kon niet erg optimistisch zijn wat betreft de aansluiting van deze percelen op het elektriciteits net van de P.Z.E.M. De heer Kögeler zei voorts, dat vermoedelijk tegen het einde van het jaar aan de raad cijfers zullen worden overgelegd, die in nauw verband zullen staan met een eventuele tariefswijziging. kerkelijke gemeenten". De heer J. S. Hoek (A.R.) wilde aan de gewijzigde verordening nog het woordje „desge wenst" toevoegen, omdat er kerkge nootschappen zouden kunnen zijn, die uit eigen middelen het godsdienston derwijs willen financieren. Spreker vond de behandeling van de verorde ning echter prematuur, omdat het voorstel verwachtingen wekt, die mis schien niet verwezenlijkt kunnen wor den. De heer Hubregtse herinnerde daar na aan het genomen raadsbesluit en zag geen reden om de behandeling uit te stellen. DE BENOEMING van een lid van het bestuur der Godshuizen bracht meer tongen in beweging dan het agendapunt kontrakt stroomlevering. P.Z.E.M. In een voorstel aan de raad hadden b. en w. meegedeeld, dat het bestuur der Godshuizen ter voorzie ning in de vakature-Onderdijk de he ren ir. B. C. Roeters van Lennep en ir. H. de Lussanet de la Sablonière in deze volgorde kandidaat had gesteld. Het bestuur achtte namelijk de aan trekking van een technische figuur ge wenst. B. en w. vonden echter de be noeming van iemand met economische scholing eveneens gewenst en stelden naast de heer Roeters van Lennep mr. J. P. Hornstra kandidaat. Met deze suggestie kon evenwel het bestuur der Godshuizen zich niet verenigen. Toch kwamen b. en w. met de volgende aan beveling: 1. Ir. Roeters van Lennep; 2 Mr. Hornstra. De heer C. A. Cammeraad (VVD) kon moeilijk het standpunt van b. en ■w. delen. Hij vond de houding van het college, weinig elegant en de motive ring van de tweede aanbeveling zwak. Spreker meende, dat het economisch element in het bestuur behoorlijk was vertegenwoordigd. Het verzocht het college dan ook de laatste voordracht en de oorspronkelijke aan de raad voor te leggen. De heer M. A. L. Hubregtse (soc.) daarentegen gaf de voorkeur aan de heer Hornstra, omdat deze uiteraard grote belangstelling heeft voor het maatschappelijk werk en eveneens ter zake kundig is. De voorzitter verklaar de geen nieuwe motieven te onderken nen in het betoog van de heer Camme raad en zag daarom geen redenen de aanbeveling terug te nemen. „B. en w. hebben het recht een voordracht te wijzigen". Er volgde daarop stemming. Van de 15 uitgebrachte stemmen wa ren er 9 voor de heer Roeters van Len nep en 6 voor de heer Hornstra. De heer Roeters van Lennep werd dus be noemd. GODSDIENSTONDERWIJS In zijn vergadering van 19 mei 1958 besloot de raad op verzoek van de Cen trale Kerkeraad der Hervormde Ge meente van Middelburg in beginsel subsidie uit de gemeentekas te verle nen ten behoeve van het godsdienst onderwijs op de gemeentelijke open bare lagere scholen. Met deze subsi diëring zou een bedrag gemoeid zijn van f 5200,per jaar, uitgaande van 26 wekelijkse lesuren a f 5,per les uur gedurende ongeveer 40 weken per jaar. De vermoedelijke kosten voor het tijdvak 1 september 1958 - de ingangs datum van de subsidieverlening - tot en met 31 december 1958 f 1730 nam de raad in de begroting 1958 op bij de 8e wijziging. Op 24 juni 1958 berichtten Gedep. Staten, dat zij tegen deze uitgave geen bezwaar hadden. Zij zal echter, aldus G.S., moeten kunnen plaats vinden binnen het raam van een sluitende begroting. B. en w. zijn thans nog niet in staat de raad een voorstel te doen evenwicht te bren gen in de begroting voor 1958. Niet temin achten zij het niet juist de verdere uitwerking, voorzover dat mogelijk is, van het besluit van 19 mei 1958 alleen om deze reden ach terwege te laten. Uiteraard zullen en kunnen b. en w. voor dit doel geen uitgaven doen zolang G.S. de begroting voor 1958 niet hebben goedgekeurd. De verdere uitwerking van het besluit bestaat in het vast stellen van een verordening, waarin de subsidievoorwaarden zijn vastge legd. ALGEMEEN KARAKTER Wethouder Kögeler deelde mee, dat in de aan de raad voorgelegde veror dening stond, dat de Hervormde Ge meente van Middelburg een vergoe ding zal krijgen. B. en w. waren in middels tot de overtuiging gekomen, dat een verordening een algemeen ka rakter moet dragen en daarom ver klaarde het college zich bereid „Her vormde Gemeente" te wijzigen in „De Geslaagde zusters Voor de eerste maal is in het Gast huis te Middelburg een examen ter verkrijging van de aantekening kin derverpleging afgenotnen, sinds in juni van het vorig jaar het Gasthuis werd erkend als opleidingsinrichting voor de aantekening. De geslaagden zijn de zusters S. Gonlag, T. A. v. Leerzem, J. Provoost en E. Punt. Wethouder Kögeler antwoordde, dat de principiële beslissing al was geval len. Deze verordening is een noorza- kelijk complement. Straks wanneer we de begroting sluitend moeten krijgen zullen we moeten bekijken of de ver goeding al of niet zal kunnen worden uitgekeerd. Met de stem van de heer Hoek te gen werd het voorstel van b. en w. aanvaard. UITBREIDINGSPLAN Bij de behandeling van het voorstel tot verkoop van grond bij de Griffioen aan mr. T. Lebret merkte drs. Th. J. Westerhout (soc.) op, dat b. en w. ei genlijk in strijd handelden met het uit breidingsplan. Hij vroeg wanneer het nog steeds in bewerking zijnde uit breidingsplan van Middelburg tege moet kon worden gezien. De voorzit ter antwoordde, dat met spoed aan dit plan wordt gewerkt. Wij mogen ver wachten, zei hij, dat begin december het plan voor behandeling gereed is. De raad besloot voorts een overeen komst aan de gaan met de N.V. Ne derlandse Spoorwegen betreffende de aansluiting van het groot-industrie terrein op het spoorwegnet. In de ge wijzigde overeenkomst van 29 februari 1955 was vastgelegd, dat de gemeente als huur voor de bij de aanleg van de spoorverbinding verwerkte spoor- en beveiligingsmaterialen een vast bedrag van f 3465,per jaar moet betalen. In de nieuwe overeenkomst is reke ning gehouden met een variabele prijs. De voorzitter deelde mee, dat b. en w. de oplossing niet erg gélukkig vonden, maar omdat de Spoorwegen een stok achter de deur hadden, het hoofd in de schoot legden. In de rondvraag vroeg de heer W. P. J. Baars (C.H.) wanneer de begro ting 1959 zou worden toegezonden. De voorzitter antwoordde, dat dit in de tweede helft van oktober zal gebeu ren. De behandeling zal dan plaats vinden in november. De Middelburgse raad ging nog ak koord met de volgende voorstellen eervol ontslag aan de heer A. Steketee als onderwijzer aan de openbare lage re school aan 't Zand; benoeming van mej. C. A. van Velzen te Lisse tot on derwijzeres aan de o.l. school J; wij ziging getal wekelijks aantal lesuren vakonderwijs per 1 september 1958; opheffing openbare v.g.l.o.-school; toe passing art. 13 Lo. wet 1920; toepassing art. 72 lo. wet 1920 (school Heren gracht); toepassing art. 72 Lo. wet (school Olmenlaan); herziening ver koopprijzen grond bij de Griffioen; verordening marktgelden; toekenning uitkering/pensioen aan oud-wethouder Van 't Westende; aangaan geldlening f 90.000,voor de definitieve finan ciering van onderhanden of reeds vol tooide kapitaals werken; kasgeldbesluit 4e kwartaal. Naar wij vernemen zal vermoedelijk zeer binnenkort met de res tauratie van de Ned. Herv. kerk te Dreischor begonnen kunnen wor den. Uit een telefonische mededeling, die dezer dagen van de zijde van het rampenfonds ontvangen werd, blijkt dat het fonds bereid is de kosten van restauratie en inrichting van de kerk voor haar rekening te nemen, voorzover die niet door de zeer aanzienlijke rijkssubsidies worden gedekt. Dit betekent dat als de financiële papieren zijn ont vangen de zaak rond is en de kerkvoogdij zal kunnen besluiten tot aanbesteding van het werk over te gaan. De subsidiëring van het ge deelte dat eigendom is van de burgerlijke gemeente is nog niet ge regeld. Naar het voorlopig bestek uitwijst, zal het werk zes jaar in beslag nemen. Vermoedelijk zal met de oude consis toriekamer (de ronde kapel) en zo verder met de zuidzijde worden be gonnen. Een en ander vormt nog een punt van bespreking met de architect, de heer M. J. J. van Beveren te Mid delburg. Juist dezer dagen had de kerkvoogdij besloten de consistorieka mer voor het gemeentewerk te sluiten wegens de gevaarlijke situatie waarin het plafond verkeert. Het stemt tot grote dankbaarheid dat nu ook deze kerk gerestaureerd zal kunnen worden, waarmee het werk van het rampen fonds op het eiland zijn bekroning zal krijgen. Destijds schreef de Rijkscom missie voor monumentenzorg in een rapport „Dreischor met zijn nog goede bebouwing rond het dorpsplein, de ge heel intakte beplanting, de ongeschon den pracht rond de kerk en vooral ook met de kerk zelve, welke, hoewel in YERSEKENAAR NA AANRIJDING OVERLEDEN De 76-jarige heer J. Danker is maan dagmorgen omstreeks 10 uur, komen de van de Olzendepolder op de Zand dijk bij de boerderij van de heer L. D. T. Lauwerse, onder een personenauto uit Breda geraakt. De heer Danker werd in zorgwekkende toestand naar een ziekenhuis gebracht, waar hij aan zijn verwondingen is overleden. De automobilist treft geen schuld. V olley balcompetitie begint op 11 oktober De afdeling Walcheren van de Ned. Volleybalbond komt op dinsdag 30 september in de zaal Delta te Vlissin- gen in jaarvergadering bijeen. De agenda vermeldt slechts de gebruike lijke punten. De competitie zal op za terdag 11 oktober beginnen. Alle wed strijden zullen weer te Vlissingen wor den gespeeld in de gymnastiekzaal aan de Grote Markt. slechte toestand verkerend, van archi tectonisch hoog gehalte is, moet als het meest gaaf gebleven dorp van Zeeland worden beschouwd". Het zal voor de toekomst van het dorp en en van de kerkelijke gemeente van grote beteke nis zijn dat de reeds lang verwachte en gewenste restauratie van de kerk nu een feit zal worden. Het ligt in de bedoeling de kerk zo veel mogelijk in de oude vorm te her stellen; wel zullen de twee hallen ge scheiden moeten worden en zal in de znidhal voor de kerkelijke gemeente een zaal worden ingericht, die geschikt zal zijn voor het gemeentewerk, en te vens als „winterkerk", daar de elek trische voetverwarming aan de andere zijde wel zal worden gehandhaafd, maar hij erge koude toch niet voldoet. De kerkruimte in de Noordhal zal worden vergroot met een deel van de zgn. zandkerk. De ingang komt weer onder de toren. Het is niet meer dan een ereplicht dat het dorp zijn dank baarheid uit, voor deze hulp van bui tenaf, zonder welke nooit tot restau ratie (die nu reeds begroot is op 586000 gulden) zou kunnen worden overgegaan. Slechte vooruitzichten voor mosselcultuur De mosselzaadvisserij leverde deze week, na de teleurstelling van de eer ste dag ook. verder geen resultaten meer op. Eigenaardig is dit jaar dat op ver schillende verpachte gronden mossel zaad gevallen is, maar niet op de gron den die daarvoor publiek ieder jaar worden opengesteld. Dit is een kleine teleurstelling, maar een veel grotere teleurstelling is de berichten die van de Waddenzee bin nen komen. Bijna iedere mosselkwe ker klaagt over de uitkomsten op zijn percelen consumptiemosselen, want de uitkomst is veel geringer dan men op grond van de uitzaai, redelijkerwijs had mogen verwochten. Het vermoeden wordt uitgesproken, dat dit zal leiden tot een tekort aan consumptiemosselen, zodat het geza menlijke standaardcapaciteitscijfer van ruim 500.000 tonnen niet zal worden gehaald. Opnieuw blijkt hieruit, dat de Zeeuwse Stromen in de mosselcul tuur niet kunnen worden gemist. Er was deze week weer een levendige vraag naar mosselen. Ingezonden mededeling (Adv.) EN HUISHOUDING Een grandioze beurs een evenement voor de vrouw W oensdagavond 11 uur sluiting. Morgen uitreiking van extra geschenken. Geopend van 10-17 en 19-23 u j AHOY* GEBOUW ROTTERDAM l/m 24 SEPT. Gemeentesekretaris neemt afscheid De gemeenteraad van Vlissingen, gen, de heer A. de Beijl zal met in gang van 1 oktober, in verband met het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd de gemeentedienst ver laten. Vrijdagmiddag, omstreeks vier uur, na afloop van de raadszitting zal de raad officieel afscheid van hem nemen in de wethouderskamer. Er bestaat dan tevens gelegenheid de scheidende heer de Beijl de hand te drukken. Raad gaat benoemen De gemeenteraad van Vlishingen, die vrijdagmiddag bijeenkomt, zal tal van benoemingen moeten afwerken, o. a. door de wisseling van de wethou ders. Enige onderwij sbenoemingen staan op de agenda o.a. tot lerares in vaste dienst bij de Gem. Huishoud school en tot tijdelijk leerkracht aan genoemde school alsmede een herbe noeming van mevr. G. B. Lute-Akker- man tot vakonderwijzeres in de nutti ge handwerken. De raad krijgt eveneens te beslisen inzake een voorstel van b. en w. om f21.000 beschikbaar te stellen voor de beplanting en de aanleg van groen stroken in plan West. Groene Kruis De Vereniging „Het Groene Kruis" heeft, volgens het jaarverslag 1957 weer veel verdienstelijk werk verricht. Het aantal bezoeken in 1957 kan ge steld worden op 7628 in 298 gezinnen. Door één der wijkzusters werden drie cursussen gegeven nl. in kinderverzor ging voor de padvindsters, huisvrou wencursus (huiselijke ziekenverzor- en E.H.B.O. Het consultatiebureau voor de zuige lingen en kleuters wordt bijzonder ge waardeerd. Totaal werden er 158 zit tingen gehouden met 7480 consulten. Er staan 565 zuigelingen ingeschreven en 357 kleuters. Door de bosrand, aan de binnenkant van de duinen lopen kleine mensjes. Ze spelen vol jeugdig elan het groot Jeugd-Natuurspel. Ze maken jacht op het Bosvarken, dat aan het eind van de middag op grootse wijze aan de kaak zal worden gesteld. Vele oudere mensen zouden van deze 812 jarigen een gevoelig lesje kunnen leren. Zaterdagmiddag zijn langs de kavel wegen, honderd kinderen, allemaal lid van jeugdorganisaties die bij de Mid delburgse Jeugdraad zijn aangesloten, naar Klein-Valkenisse gefietst. Hier was voor hen door de Chr. Jeugdbond van Natuurvrienden en de Ned. Jeugd bond voor Natuurstudie een leuke ral ly georganiseerd in het kader van de Middelburgse Jeugdnatuurweek. In groepen van tien zochten de kin deren zich een weg langs een twintig tal posten, die verscholen lagen in het bos. Alls posten hadden planten- of dierennamen. Ze was er b.v. een post „de Eekhoorn", waar vragen werden gesteld over de grote pluimstaart, slaapplaats en wintervoorraad. Verras send was het grote aantal, soms lang niet makkelijke vragen, dat de kinde ren wisten te beantwoorden. Nadat tegen zessen de laatste krui mels van de gezamenlijke broodmaal tijd verorberd waren, kwam het slot van de rally aan de beurt. Een stuk duin was veranderd in een „Bosvar ken-mesthoop", m.a.w. een imitatie van de bermen van onze Hollandse boswe gen, die, daar zorgen vele oudere mensen voor, als ze gaan piknikken, vaak in een troosteloze toestand achter gelaten worden. Binnen tien minuten was het terrein grondig schoon gemaakt, zodat andere mensen hier weer met plezier konden gaan zitten, zonder zich aan afval van anderen te moeten ergeren. De schil len en de dozen werden natuurlijk he graven. Hierna vond de prijsuitreiking plaats: le prijs; groep Kabouters van de Lutherse groep; 2e prijz: groep wel pen Berdenis van Berlekomgroep, 3e prijs: groep welpen Paul Krügergroep; aan de andere groepen werden troost prijzen uitgereikt. Voordat het donker werd, fietste de grote groep voldaan huiswaarts, vast besloten om voortaan het Bosvarken te weren uit bossen en parken. In het kader van dezelfde Jeugd-Na- tuurweek werd vrijdagavond voor ruim 130 jongens en meisjes een schit terende natuurfilm vertoond. De heer J. de Jong uit Amsterdam, die zelf deze kleurenfilm opgenomen heeft, was naar Middelburg gekomen om hem hier te vertonen. Dat de jeugd door deze film geboeid werd, bewees wel het feit, dat er ruim twee uur lang doodstil gekeken en geluisterd werd naar de schitterende natuuropnamen en de fijne muzikale omlijsting. Alvorens de eigenlijke film vertoond werd, hield de heer De Jong een korte humoristische inleiding, die door mid del van kleurendia's toegelicht werd. Op boeiende wijze werd de jeugd mee genomen door de vogel- en planten wereld van Nederland. Het is te hopen dat deze film mede er toe zal bijdragen dat steeds meer jonge ogen geopend worden voor de eerlijke schoonheid van de natuur, die in ons land op vele plaatsen te zien valt. De komende drie weken, worden er op zaterdagmiddag excursies voor de ieugd georganiseerd naar het terrein rond Kasteel Westhove. Vertrek 2 uur van de Markt. Handboogschieting Zaterdag organiseerde de handboog maatschappij „De Westerschelde" te Terneuzen een schieting op het weste lijk bolwerk. 38 schutters, waaronder uit België en Zuid-Beveland, namen aan de wedstrijd deel. De uitslag was: Hoofdvogel: Jac. Smallegange, Ellewoutsdijk; zijvogels: P. van Esbroek, Sluiskil en L. Goos- sens, Zelzate. Kallen: R. Beghijn, Ter- neuzen en C. Rijk, Ovezande. KRANSLEGGING Terneuzen herdacht zaterdag zijn be vrijding. 's Morgens legde de burge meester Mr. P. H. W. F. Tellegen een krans aan de voet van het monument aan de Westsluis, opgericht ter her denking van de bevrijding van Ter neuzen, op 20 september '44. De krans was vervaardigd door de gemeente lijke plantsoenendienst en bestond uit witte dahlia's met een toef grote witte en oranje chrisanten, waardoor een rood wit blauw lint was gevlochten. De oriëntatierit door Walcheren, die M.A.C. „De Zeeuwen" op zaterdag 20 september organiseerde, mag in alle opzichten geslaagd worden genoemd. Ondanks de grote aantrekkingskracht van het fruitcorso te Goes, hadden zich toch nog 30 deelnemers laten inschrij ven. Vanaf 8 uur vertrok elke minuut een deelnemer van de Markt te Mid delburg. Van Middelburg moesten de rijders naar Koudekerke, waar een schijn- en een tijdcontrole stonden op gesteld. De schijncontrole deed goede zaken, want niet minder dan 20 rijders passeerden hier (45 strafpunten). Daarha ging het de polders in, waar de rijders een cirkel moesten rijden; tot 3 maal toe. De deelnemers reden dus flink door elkaar, zodat bijv. no. 20 nog 1 maal rond moest, toen no. 1 die voor hem reed reeds verder kon naar Vlissingen en naar de 2e tijdcon trole. Uit de startkaarten bleek later echter, dat vrijwel niemand zich door zijn voorganger had laten meetrekken. Na Arnemuiden ging het verder in de richting Ritthem en terug over Oude Dorp naar Nieuwland, waar de 3e schijncontrole gaarna 45 strafpunten uitdeelde. De finish van de rit was verdekt op gesteld op het Walplein te Middelburg. Toen de rijders daar vernamen, in welke vallen zij getrapt waren, verlo ren velen de hoop op een goede klas sering. Dit was echter onnodig, want de schijncontroles hadden het zeer druk gehad, waardoor een ieder veel strafpunten zou krijgen. De prijzen werden uitgereikt in café restaurant „De Eendracht". Het was voor de organisatoren een grote vol doening, dat de eerste prijs in de mo- torklasse was voor iemand die nog nooit eerder had meegereden; hij sloeg daarmee alle doorwinterde rijders. De uitslagen: Motorklasse: 1. H. Baurdoux, Nieuwland 81 strafpunten; 2.- J. v. Wezel, Middelburg 120; 3. A. Reynierse, Koudekerke 128; 4. J. Crueq Arnemuiden 156; 5. W. Jansen, Mid delburg 172; 6. J. Geldof, St. Laurens 175; 7. D. Jansen, Vlissingen 176; 8. J. de Visser, Serooskerke 202; 9. P. Aar- noutse, Serooskerke 223; 10. P. Louws, Serooskerke 229; 11. S. Jongepier, Se rooskerke 258; 12. H. Goudswaard, Middelburg 260. Drie uitvallers, waarvan één met motorpech. Autoklasse: 1. J. v. d. Kreeke, Mid delburg 102; 2. J. Wattel, Middelburg 109; 3. J. Jacobsen, Souburg 158; 4. J. Parent, Souburg 163; 5. P. v. Boven, Lewedorp 166; 6. R. Joosse, Nieuwland; 170; 7. D. Roelse, Vlissingen 177; 8. J. A. v. Boven, Vlissingen 178; 9. Jos. Geldof, Serooskerke 180; 10. J. Ruy- scher, Vlissingen 216; 11. Hacel, Sou burg 258; 12. J. Moens, Middelburg 262; 13. Taber, Vlissingen 272. Twee uitvallers. Contactavond Herv. jeugd Gisteravond werd in „De Prins van Oranje" een contactavond van de Her vormde jeugd in Goes gehouden, waarvan Wika D. E. Hiensch de lei ding had. In zijn openingswoord schetste hij, hoe, blijkens psalm 100, de Israëlieten met vreugde naar da tempel gingen. Wij moeten onze kerk gang, ook die in jeugdkerkverband eveneens zien als een vreugdevol eren van God en niet als een plicht. Ds. J. W. Coenraad hield een inte ressante causerie over de organisatie van de Hervormde Kerk, waarbij hij met voorbeelden het werk van kerke raad, classis, provinciale kerkvergade ring en synode schetste. Samenzang van trek- en kampliede ren besloot de eerste helft van da avond. Na de pauze hield de heer A. P. Cornet de jongelui gezellig bezig met liedjes met een moraal, die hij bege leidde op de guitaar. Tenslotte vertel de hij op bijzonder boeiende wijze een spookverhaal „De Mouwtjes" waar naar allen aandachtig luisterden. Jeugdouderling A. Oosterbroek sloot de avond. In de loop van de bijeen komst werd afscheid genomen van Ankie de Ronde. In haar plaats werd als lid van het jeugdkerkeomité geko zen Anke Duvekot. Hervormde vrouwenver. Voor de hervormde vrouwenvereni ging „Lidia" kwam de kapitein J. Goud spreken over het werk van het Leger des Heils. Kapitein Goud zei, dat de kennis over dit werk bedroevend was en niet veel verder gaat dan de Strijd kreten en het zingen op straat. Velen hebben geen idee van het werk dat in stilte wordt verricht. Hij besprak het ontstaan en de verdere ontwikkeling van het Leger en gaf daarna een uit eenzetting over het werk dat in Ter neuzen wordt gedaan. Auto in de sloot Een auto van de technische dienst van de P.T.T. kwam van Driewegen richting Terneuzen langs de Hogendijk naar de Baandijk. Halverwege week da chauffeur iets te veel naar links uit, waardoor de auto in de zachte berm en daarna in de sloot terecht kwam. De auto kwam op zijn linkerkant te liggen. De chauffeur en enige werk lieden, die zich in de auto bevonden, wisten zich door het rechter portier in vrijheid te stellen. Met een kraanwa gen is de duikelaar weggehaald. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Personenauto tegen bestel wagen Een personenauto met aanhangwa gen, bestuurd door T. J. de R. uit Bosehkapelle (gem. Vogelwaarde) en een bestelauto, bestuurd door A. G. S. uit Sas van Gent, kwamen op de krui sing Sint Anna met elkaar in botsing. R. reed in de richting Axel; toen hd bij de kruising van richting moest veranderen nam hij de bocht te kort, waardoor hij op het linkerweggedeel te kwam. Een frontale botsing volgde. Beide auto's werden beschadigd. JACHTHOND DEED BROMFIETSER VALLEN De heer L. D. kwam op zijn brom fiets vanaf de Westelijke buitenhaven over de stenen brug van het wandel- hoofd gereden, toen de jachthond van de heer P. plotseling de weg over stak. D. kon de hond niet meer ontwijken en kwam te vallen. Hij bekwam lich te verwondingen aan armen en benen, terwijl ook zijn kleding beschadigd werd. De bromfiets werd zwaar be schadigd. Hondenshow Op de Internationale hondentenloon- stelling, die in Den Haag gehouden werd, behaalde bij de Cocker-spaniels de onderstaande honden van de heer Van Dixhoorn de volgende resultaten. De teef Pep Talk of Pelynt, eerst uit muntend en werd later „beste teef" en verwierf hiermee haar eerste kampi oenschap. De teef Cockerdomo's Flo rida kreeg het predikaat „zeer goed", evenals de reu van de heer Vroegop Cocky of the Game Yard. De Ned. Herv. Kerk te Kapelle was maandagavond bijna te klein om alle belangstellenden te kun nen bevatten welke uit Kapelle en wijde omgeving waren gekomen om te luisteren naar het orgel concert dat werd gegeven door de bekende organist Feike Asma. Feike Asma begon met Hymne en koraal psalm 75 van Jan Zwart. Verder werden o.m. werken uitgevoerd van J. S. Bach, G. F. Handel, Ch. M. Widor en A. Guilmant. Bijzonder mooi was ook de uitvoering van „Berusting" van S. Landsman en de koraalbewerkin gen over Psalm 33 Rust mijn ziel, uw God is Koning en Alle roem is uitge sloten, allen van Jan Zwart. Hiermede werd dit concert besloten. Dit was het laatste concert van dit seizoen in de Ned. Herv. Kerk te Ka pelle. Het ging weer uit van de Stich ting Orgelcentrum. Men zal trachten in deze kerk in de kersttijd een Kerstconcert te geven. EXPORTHEFFING BELGIE Bij export van appelen van het ras Cox Orange Pippin uit ons land naar België, moet vandaag (dinsdag) een exportheffing worden betaald van 10 cent per kg. Gisteren was dat 11 cent per kg. Voor alle andere appelrassen blijft de Belgische grens gesloten.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2