Open jeugdwerk in Zeeuwse hoofdstad enorm uitgebreid Winterprogramma nu afgestemd- op 13.000 hinderen Aanvullende verzekering wordt voortgezet Massakamp tussen Walcheren en Zuid-Beveland „op stapel Vijftig jaar Gereformeerd onderwijs in Middelburg Bloemen- en vogelexpositie na vernieuwing weer open Ledenwinst voor Oranje- Groene kruis Thans ook voor de kleuters Viering op 7 okt. a.s* Aalsmeerse bloemen en nieuwe vogels Sinds opening 3000 bezoekers Evangelisatie campagne te Groede slaagde goed Alg. Verg, Ver, Ziekenhuisverpleging Contributie wordt nog niet verlaagd Zeeuwse Dambond vergaderde Vermoedelijk op 4 Okt. in Middelburg MIDDELBURG TERNEUZEN BEROEPINGSWERK Jiiisdag 16 september 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD PAGINA a HET WINTERPROGRAMMA van de stichting „Sociaal cultureel opbouwwerk Middelburg", die haar bijeenkomsten houdt in ,,'t Tref punt", is samengesteld. Hierbij valt onmiddellijk in het oog, dat het open jeugdwerk in Middelburg na één jaar werken reeds geweldig moest worden uitgebreid, gezien de grote belangstelling, die de jon geren voor de samenkomsten in het clubhuis van de stichting aan de dag leggen. Gedurende het eerste seizoen (35 weken), dat in mei j.l. werd afgesloten, verschafte de bijzonder enthousiaste jeugdleider M. Faassen in ,,'t Trefpunt" onderdak aan meer dan 7000 kinderen. De toeloop was evenwel groter, zodat velen teleurgesteld moesten worden. Het programma voor het nieuwe seizoen heeft nu een belangrijke uit breiding ondergaan en is afgestemd op 13.000 kinderen! de leiding, gebonden aan een bepaald maximum ledental, afhankelijk van.de bezigheden. Dagelijks worden er, zo wel voor jongens als meisjes bijeen komsten gehouden, waarop de kinde ren zich op velerlei manieren kunnen bezighouden. Dit laatste werd mogelijk, dank zij een groep internationale studenten, le den van de „Mennonite Voluntary Ser vice", die in juli en augustus in Mid delburg hun zomerkamp hielden en de middenverdieping van ,,'t Trefpunt", aan een grondige restauratie onder wierpen. Gebrek aan ruimte was tot voor kort één van de grootste proble men, waarmee het stichtingsbestuur te kampen had. Alleen d ebenedenverdie- ping was geschikt voor het houden van bijeenkomsten; de étage daarboven bood een krotachtige aanblik en was volkomen onbruikbaar. STUDENTEN Dank zij een voortreffelijke staaltje van internationale samenwerking, let terlijk en figuurlijk op studentikoos niveau, kon hierin verandering worden gebracht. De Stichting Zeelannd, de vereniging „Kinderzorg", de Industrie- en Huishoudschool en een aantal parti culieren verleenden d eniet te versma den medewerking, evenals een Middel burgs bedrijf, dat tegen redelijke con dities materiaal beschikbaar stelde. Door de komst van de studenten kon de post arbeidsloon van de rekening worden geschrapt en de kosten van de verbouwing bedroegen nu slechts on geveer f 2000, terwijl dit anders op zijn ïninst het dubbele geweest zou zijn. Op beseheiden schaal is nu een actie begonnen om de aankoop van vloerbe dekking en gordijnen te financieren, waar ook al weer gauw f 700 voor no dig is. Dan moeten er tenslotte op de middenverdieping nog tafels en kruk jes komen, waar eveneens honderden guldens mee gemoeid zijn. En dit, ter wijl de stichting voor wat de exploi tatie betreft met grote financiële te korten te kampen heeft. Het stichtings bestuur heeft nu bij de gemeente Mid delburg aangeklopt met een verzoek om subsidie. Hiervan wordt veel ver wacht, want het is immers gebleken, dat er aan ,,'t Trefpunt" bij de jeugd een grote behoefte bestond. PROGRAMMA Voor wat betreft het programma van het komende seizoen (dat 22 septem ber a.s. een aanvang neemt), er zal worden gewerkt met 20 groepen, waar van de deelnemers in leeftijd variëren van 421 jaar. Vorig jaar had men 8 g'oepen met kinderen van 816 jaar. e groepen zijn ditmaal, terwille van C.B.P.B. naar Ossendrecht De Christelijke Boerinnen- en Plat telandsvrouwenbond, afdeling Zuid en Noord-Beveland, maakt woensdag een excursie naar het pompstation van de N.V. Waterleidingmaatschappij „Zuid-Beveland" te Ossendrecht. De dames zullen hier zien, dat er zoal moet gebeuren voor het water uit de kranen stroomt. Een nieuw ingrediënt in de cocktail van clubs, die bij ,,'t Trefpunt" zijn aangesloten, vormt de Middelburgse Luchtvaart Club, die onder leiding van de heer Faassen zelf een verwoed zweefvlieger staat en opgericht, na dat door een aantal jongelui het afge lopen voorjaar met suces werd geëx perimenteerd. Het succes bestond hieruit, dat en kele leden zich wisten te plaatsen voor de finale van een landelijke zweef- vliegwedstrijd en tijdens de eindstrijd de eerste vier plaatsen in de eindrang schikking van zich opeisten! Over en kele dagen beginnen de werkzaamhe den van de Middelburgse Luchtvaart Club, die aangesloten is bij de K.N.V. v. L. en die tot doel heeft het experi menteren met en het bouwen en vlie gen van modelvliegtuigen. OOK MUZIEN Aan het programma is thans ook mu ziek toegevoegd. Onder leiding van mevrouw A. Faassenvan Kemenade, de echtgenote van de jeugdleider, zal het zelfmaken van muziekinstrumen ten ter hand genomen worden. De kin deren zullen voorts muzikaal gevormd worden en zij zullen eveneens kennis maken met de ritmiek. Iets nieuws is ook de kleutergroep, die op donderdagmiddagen, wanneer de moeders naar de markt willen, ont vangen wordt. Hier wordt dus regel recht ingegrepen in de moeilijkheden, die bij de bevolking leven. En met de ze nouveauté is het programma weer compleet. Een programma, dat veel be ter werd uitgebalanceerd, gebruik ma kend van de ervaringen, die vorig sei zoen werden opgedaan. De Middel burgse jeugd kan in nog groter ge tale weer tercht in 't Trefpunt". Dinsdag 7 oktober a.s. zal tijdens een bijeenkomst in de Schouwburg bet 50-jarig bestaan van de School voor Gereformeerd lager onderwijs aan de Heerengracht te Middelburg worden gevierd. Een aantal genodigden, onder wie het gemeentebestuur van Middel burg, leden van de school en de ouders van leerlingen zullen hierbij tegen woordig zijn. Hoewel de school eind augustus reeds haar gouden „leeftijd" bereikte, krijgt dit gebeuren dus eerst over en kele weken een officieel tintje. Dit houdt evenwel verband met de vakan ties, die in augustus aan de gang wa ren, een tijd die minder geschikt is, zeker voor de herdenking van een schooljubileum. Het zou buitengewoon prettig zijn geweest, wanneer het schoolbestuur ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan een nieuw gebouw meegekregen zou hebben, daar het huidige onderkomen aan de Heerengracht al een tijdlang onvoldoende ruimte biedt. Het gebouw, dat in 1908 werd opgetrokken op de plaats, waar voordien een herenhuis stond, was destijds weliswaar voorbe stemd om een modelschool te worden, maar daarbij heeft men toch één ding vergeten: de toename van het aantal leerlingen, die zich met name in de tegenwoordige tjjd in een welhaast schrikbarend tempo voortzet. De zes lokalen, die de school (voor f 16.000 neergezet!) vormen, werden boven dien gegroepeerd rond een centrale toiletten-„batterij", in 1908 het nieuw ste van bet nieuwste, maar thans een volkomen verouderd idee. Juist daarom verheugt het school bestuur zich met de wetenschap, dat op de gemeentelijke urgentielijst van dit jaar nog een school voorkomt, die aan 't Zand gebouwd zal moeten wor den. Van dit gebouw zal de Heeren- grachtschool naar alle waarschijnlijk heid een viertal lokalen toegewezen HET WAS ALSOF een grote hand gisteravond in de zalen Krij ger te Goes de lusthof van bloemen en vogels die daar vanaf donder dagmiddag was geweest, dooreen had geworpen. In de bloemenstro- ken langs de paden waren kale plekken, bloemen lagen op de vloer en van de vogels waren er sommige weer even onrustig als toen ze in hun verblijfplaatsen werden gelost. Inderdaad, heel wat werd er weer opgebouwd gisteravond, maar het was geen destructieve hand geweest die de tentoonstel ling dooreen had gesmeten. Er vond een verandering plaats, er werden nieuwe bloemen, nieuwe vogels aangebracht, die het beeld van de tentoonstelling zoals het tot en met zaterdagavond was ge weest, deed verbleken. Vanaf vanmorgen tien uur zijn de poorten van de tentoonstellingszaal weer voor het publiek geopend. Voor het publiek, dat, naar men verwacht, deze week in nog talrijker stromen er zijn in de twee en een halve dag dat de expositie open is geweest ongeveer drieduizend bezoekers ko men kijken de bloemen- en vogel tentoonstelling zal bezoeken. In de bloemenafdeling heeft de in zending van méj. De Groot en Gebr. Eversen plaats gemaakt voor een in zending bloemen uit Aalsmeer, ter beschikking gesteld door het fonds voor onpersoonlijke reclame voor de Nederlandse bloemisterij. Verder is er een „Fleurop"-stand gekomen. Nieuwe volières konden worden ge plaatst, daar, waar voordien de dah lia's van de dahliawedstrijd hadden gestaan. Kalkoenen, kakatoes, verschil lende soorten duiven, zijdehoenders en andere vogels van leden van de Vogelvrienden bevolken de nieuwe volières. Statig stappen de kraan vogels uit Tilburg rond op de Goese tentoonstelling. Ongeveer veertig mensen zijn gis teravond en vannacht in de weer ge weest om alles op tijd klaar te krij gen. Zij hebben gewacht op de vazen die door een misverstand niet waren aangekomen. Zij hebben de vogels in bun hokken gestopt en opgelet of het wel ging, die witte haan daar bij die kleine vogeltjes en de bloemen neer gezet, zonder een schema of een pa troon: „Och U weet wel, op het mo ment zelf krijg je de inspiratie wel.." krijgen om zodoende op het steeds gro tere aanbod van leerlingen antwoord te kunnen geven. Daarnaast verwacht men trouwens, dat dit gebouw op den duur in zijn geheel ter beschikking van de School voor Gereformeerd lager onderwijs zal worden gesteld en dat het oude onderkomen aan de Heeren gracht binnen afzienbare tijd ver dwijnt. KAPELLE Voor Kinderzorg. De opbrengst van de wekelijkse rondgang met de busjes voor Kinderzorg in Middelburg was in de maand augustus f 112,37. Dit bedrag werd bijeengebracht door 14 collectantjes. <- Orgelconcert. Toen de bekende orga nist Feike Asma deze zomer een concert gaf op het orgel van de Ned. Herv. Kerk alhier, was de belangstelling zeer groot. Liefhebbers van orgelmuziek zullen opnieuw van een dergelijk concert kun nen genieten want maandag 22 sept. a.s. om acht uur 's avonds zal Feike Asma weer een orgelconcert geven in de Ned. Herv. Kerk, alhier. Hengelwedstrüd. 38 leden van de plaat selijke hengelclub hebben zaterdagmid dag deel genomen aan de wedstrijd om de wisselbeker in het Kanaal door Zuid- Beveland. De uitslag was als volgt: 1. P. J. Lepoeter; 2. Chr. van Zweden; 3. J. v. d. Velde; 4. J. p. Lepoeter; 5. R. Eversdijk; 6. P. Schijf; 7. G. de Rijder; 8. J. Lepoeter Sr.; 9. A. Bierens; 10. M. A. van Hoorn. Uitslag juniorenwedstrijd: 1. Joh. Schijf. RILLAND De heer D. Vonder, hoofd der open bare school, is benoemd tot leraar aan de lagere technische school te Krommenie, zulks met ingang van 1 december a.s. ZOUTELANDE Goed afgelopen. Bij werkzaamheden in een nieuwe straat te Zoutelande werod een zee-granaat uit 1944 ge vonden met een gewicht van 900 kg. Het projectiel zat slechts 25 cm. in de grond. Vanaf oktober 1944 heeft de granaat in de tuin van de heer I. Nieuwenhuize gelegen. De grond is in al die jaren beploegd en bewerkt, zonder dat deze ooit is ontploft. Ge lukkig is de granaat nu weggehaald. De evangelisatie-campagne, uitgaan de van de evangelisatiecommissies van de Gereformeerde kerken en de Vrije Evangelische gemeenten in Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen, in samenwer king met de Ned. Hervormde gemeen te en de Evang. Lutherse kerk, gehou den te Groede van 1014 september mocht zich in een goede belangstel ling verheugen. Elke avoond waren er twee sprekers. Dominees van verschei dene kerken voerden daarbij het woord, terwjjl een groot aantal zang koren en het fanfarekorps van Cad- zand medewerking verleenden. Ook de kindersamenkomsten, die 's middags plaats hadden o.l.v. mevrouw Kuyl- man uit Zuidzande, werden dfuk be zocht. Handboogschieting te Sluiskil De handboogveren. „De herleving" te Sluiskil hield schieting, waarvoor goe de belangstelling bestond. Zowel uit België als van Zuid-Beve land namen schutters deel. Er waren 38 deelnemers. Uitslagen: hoofdvogel: Aug. Meert, Sluiskil; zijvogels: E. Neijt en Ph Obrie beiden uit de Zandstraat; kallen: Aug. Meert en A. de Koeyer uit Zelzate (B.) Ook in 1957 was er weer een stijging in het ledental van het Oranje-Groene Krui6 in Zeeland. Bij de jaarwisseling '5758 bedroeg het aantal leden 12.455, tegen in begin '57 12.333. Dit werd mee gedeeld op de elfde algemene vergade ring van het Zeeuwse Oranje-Groene Kruis, die zaterdagmiddag werd gehou den in Middelburg. In het afgelopen jaar ging een lang ge koesterde wens, de aanstelling van een verpleegster in algemene dienst, in ver vulling. Uit het verslag van de penningmeester bleek dat het jaar 1957 met een batig saldo van f 595.33 kon worden afgeslo ten. Voor het jaar 1958 hoopt de ver eniging het saldo positief te kunnen ma ken met subsidie van de provincie en het preventiefonds van de landelijke vereniging. Op het ogenblik geeft de begroting voor 1958 een nadelig saldo van f 2316,67 te zien. De aftredende bestuursleden werden herkozen. VERGADERING WATERSCHAP SCHOUWEN De 275ste algemene vergadering van het bestuur van het Waterschap Schouwen zal maandag 29 september worden gehouden in 's Landskamer te Zierikzee, te beginnen om 2 uur. Onderwerpen ter behandeling zijn onder andere een aantal voorstellen van het dagelijks bestuur. Dit bestuur stelt voor over te gaan tot verkoop van een gedeelte van het perceel Noordwelle A 476, een vaste geldle ning groot 150.00,— af te sluiten, en een nieuw lid van de commissie, die tot taak heeft het nazien van de be groting en rekening, te benoemen. Benoeming en ontslag bij waterschappen Bjj K.B. is benoemd tot gezworene van het waterschap Stavenisse de heer J. C. de Rooij te Stavenisse. Aan de heer J. Koopman te Nieuwerkerk is op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als djjkgraaf van het waterschap Gouweveer en Zelke. Lezing „Deltaplan" in tudieconferentie CNV Het Chr. Nationaal Vakverbond heeft aan de docenten van de kader- school een schrijven gezonden, waar in het meedeelt gereed te zijn met het plan voor de studieconferenties in het seizoen 19581959. Ook aan Zee land zal worden gedacht. Op 16 april 1959 zal de heer H. Beenhakker na melijk een inleiding houden over „Het Deltaplan". Reuzen karper gevangen Zaterdagmiddag waren de heren Voets en v. d. Broek in de Grote Me- lanen nabij Bergen op Zoom aan het hengelen toen zij werkelijk beet kre gen. Er bleek een karper van grote af metingen aan de haak te zitten en het duurde ruim drie kwartier eer zij de knaap aan boord hadden. De karper woog 24 pond, was ongeveer een meter Onder voorzitterschap van de heer Mr. Dr. A. J. J. M. Mes werd zaterdagmiddag in het Schuttershof de algemene vergadering te Goes gehouden van de Vereniging voor Ziekenhuisverpleging in Z.- en N.- Beveland. De secretaris-penningmeester, de heer A. de Lange, zette er in zijn jaarverslag uiteen, dat ook in 1957 en zelfs nog in begin 1958 verhoging van de Ziekenhuistarieven plaats had, waardoor telkens weer moet worden nagegaan, of de leden nog wel voldoende verzekerd zijn. Propaganda voor voldoende verzekerd zijn, blijft voortdurend nodig. Een nieuwe folder is beschikbaar, die hierover inlichtingen geeft. De secretaris drong er bij de boden op aan, te zorgen, dat de leden hierover geïnformeerd zijn, teneinde teleurstelling te voorkomen Intussen hebben de tarieven van de Ziekenhuizen en de nota's van vele specialisten een dergelijke hoogte bereikt, dat een Ziekenhuis- geval voor iemand, die niet kapitaalkrachtig is, funest kan zijn. De vereniging heeft in de 30 jaren van haar bestaan (op 10 mei 1928 is zij opgericht) vele leden tot steun kunnen zijn. Vervolgens deelde de heer De Lange mee, dat de plaatselijke vereniging voor Ziekenhuisverpleging te Kats tot de vereniging is toegetreden. Hierna herdacht hij het overleden bestuurslid, de heer C. Douw te 's Heer Hendrikskinderen, die met grote trouw en toewijding de belangen van de ver eniging had gediend. Ook maakte hij melding van het be stuursbesluit, waarin wordt bepaald, dat militairen tijdens het volbrengen van hun eerste oefening administratief lid blijven (zonder betaling van contri butie). Uitvoerig releveerde hij de gang van zaken betreffende de aanvullende ver zekering. Het Alg. Ziekenfonds voor Z. en N.-Beveland meende per 1 april 1958 eveneens te moeten overgaan tot de stichting van een aanvullende ver zekering. De buitengewone algemene vergadering van de Veren, voor Zie kenhuisverpleging besloot echter, de aanvullende verzekering van deze ver eniging voort te zetten, de uitkeringen uit te breiden en tevens een extra-uit kering na de 70e dag te verlenen aan de aanvullend-verzekerden van 16 jaar en ouder voor kosten van waarneming in gezin en bedrijf, voor kosten van ziekenbezoek, enz. Van 1 april 1958 af heeft dus zowel het Alg. Ziekenfonds als de Veren, voor Ziekenhuisverpleging een aanvul lende verzekering. Spr. kon meedelen, dat het aantal aanvullend-verzekerden per 1 juli '58 hoger was dan per 1 ja nuari '58. Het aantal verzekerden per 31-12-'57 bedroeg: A.-verzekering 14.826, B.-ver- zekering 1961, C.-verzekering 8.494, Po liklinische verzekering 607, Aanvullen de verzekering 21.684, Sanatoriumfonds 1027, individuele Sanatorium verzeke ring 5906. Het aantal ziekenhuisopnamen be droeg 864 (in 1956 789). Aan verpleegkosten werd in 1957 uitbetaald f 150.925,20 en aan bijko mende kosten f 90.108,73. De exploitatie-rekening sluit met een batig saldo van de aanvullende verze kering ad f 30.176,21 en op de overige lang en had een taillemaat van 63 cm. verzekeringen van f 30.698,50. In dit In de bovenzaal van „Nationaal" te Goes hield de Zeeuwse Dambond de najaarsvergadering. De agenda kon ving worden afgewerkt. Bij de ingekomen stukken bracht de plaats vervangend voorzitter de heer L. An derson, de leden onder de aandacht, dat de secretaris van de Zeeuwse Dambond, de beer C. v. d. Vreugde, tot voorzitter van de Kon. Ned. Dam bond was gekozen, hetgeen hij een fe licitatie waard achtte, temeer omdat het sinds de oprichting van de KNDB nog nimmer een Zeeuw ten deel was gevallen de hoogste post in dammend Nederland te bekleden. Ook werd het heuglijke feit bespro ken, dat het de vereniging „Goes" ge lukt is één partij te engageren om het wereldkampioenschap dammen tus sen de Canadees Deslauriers en de Rus Koeperman, die op zaterdag 25 oktober in „De Korenbeurs" zal wor den gehouden aanvang vijf uur. Uit een oogpunt van propaganda is een dergelijke partij zeer belangrijk, aldus de voorzitter. Overigens moest de heer Anderson, naar aanleiding van de diverse wed strijden, konstateren, dat onze jeugd zich minzaam aanmeldt voor het be oefenen van de damsport. Nog steeds houden de ouderen teveel de eer in het damleven van Zeeland hoog, al is in heel Nederland deze tendens waar te nemen. Het gevolg hiervan is, met alle respect voor de ouderen, dat veel Ne derlanders in internationale wedstrij den de eer aan de buitenlanders moe ten laten. De voorzitter sprak ook nog over de massakamp tussen de spelers van Wal cheren en Zuid-Beveland. De datum voor deze wedstrijd moet nog defini tief worden vastgesteld. Vermoedelijk zal de massakamp plaatsvinden op 4 oktober In Middelburg. Over de club- en persoonlijke wed strijden 1958—1959 konden nog geen uiteindelijke mededelingen worden ge daan, daar de inschrijving nog tot 20 september a.s. is opengesteld. Wel werd gememoreerd, dat DOS op „Vre derust" wegens een te gering aantal leden zich genoodzaakt zag uit het competitieverband terug te trekken. De heer Engelvaart uit Grijpskerke zal trachten kontakt op te nemen met de jeugdspelers Van Westkapelle om te komen tot een ontmoeting van jeug dige spelers tussen Grijpskerke en Westkapelle. KAMPERLAND Pijperkorps „Nicoleen" Te Kamperland jubileerde zaterdag het tamboers- en pijperkorps „Nico leen met haar 10-jarig bestaan. Van af Renata ging de tocht via de Veer- weg naar het haventerrein. Hieraan werd deelgenomen door de muziek gezelschappen „Soli Deo Gloria" uit Colijnsplaat, „Apollo" uit Wissenkerke met de gymnastiekvereniging „Volhar ding" en „Ons Genoegen" van Kam perland en als sluitstuk „Nicoleen". Op de haven lieten de schoolkin deren onder tromgeroffel hun- lucht- balonnetjes op, hetgeen een schitterend gezicht was voor de vele toeschouwers. Ook de gymnastiekvereniging „Vol harding" liet zich van haar beste zijde zien en voerde verschillende stukjes uit. Nadat elk korps nog een nummer gespeeld had en het pijperkorps en kele showmarsen had uitgevoerd, ver trok men naar de Veerweg, waar halt werd gehouden tegenover de Geref. school. Hier inspecteerde de wnd. bur gemeester G. P. Leendertse Mzn., de nieuwe rode uniformjassen en wenste het korps namens de gemeente geluk met deze nieuwe aanwinst. Hierna nam de oprichter, de heer N. van Dalsen uit Leiden, het woord en wees op het doel en het streven van deze vereniging, 's Avonds werd op de muziektent door elk muziekkorps nog een concert gegeven. De heer P. Kra mer, directeur van „Nicoleen" bedank te alle medewerkers ovor^het slagen van deze feestdag. Begunstigd door het mooie weer, be stond er voor dit jubileum een zeer grote belangstelling. verband herinnerde spr. aan de belang rijke verhoging van de uitkeringen, waartoe de buitengewone algemene vergadering van 10 mei '58 besloot. Tenslotte sprak de heer De Lange er zijn blijdschap over uit, dat de ver eniging de uitkeringen kan verhogen, financiëei gezond is een beschikt over een redelijke reserve, die voldoende sterk mag worden geacht, om een schok op te vangen b.v. bij een be smettelijke ziekte of een calamiteit. Hij besloot zijn verslag met een opwek king tot voortdurende propaganda voor deze zuiver onderlinge vereniging, die het „draagt elkanders lasten" in toe passing wil brengen. Het verslag en de rekening werden op advies van de accountant en van de controle-commissie onder dankzegging aan de secretaris-penningmeester goed gekeurd. Na enige bespreking werd een voor stel van de onder-afdeling 'sHeer Arendskerke, om de contributie te ver lagen, aangehouden tot 1959, teneinde eerst de resultaten van de in 1957 1958 ingegane verhoging van de uit keringen af te wachten. Zowel het Be stuur als de algemene vergadering ble ken van oordeel te zijn, dat de reserve voldoende is, zodat deze niet meer ver hoogd behoeft te worden. Het Bestuur was van mening, dat de leden meer gediend zijn met een verhoging van de uitkeringen (gezien en de nog steeds stijgende kosten ziekenhuisverpleging) dan met een kleine premieverlaging. De laatste jaren zijn trouwens de uit keringen belangrijk verhoogd. Als bestuursleden werden herkozen de heren A. J. Heijboer (Wissenkerke), A. de Lange en J. S. Visseher (Goes). In de plaats van wijlen de heer C. Douw werd herkozen de heer A. J. Veerman (Oudelande). Als lid van de controle-commissia werd in de plaats van de heer M. J. v. d. Berge (Kruiningen), die niet her kiesbaar was, gekozen de heer I. A. van Roijen (Baarland). In de contributies en de uitkeringen (welke op 10 mei j.l. nog zijn ver hoogd) werd geen wijziging gebracht. Ten slotte werd besloten tot ophef fing van het pensioenfonds en tot het onderbrengen van de pensioenverzeke ringen bij de Pensioen-Centrale te Am sterdam. Afsluiting zomeravondvoetbalseizoen Als afsluiting van het seizoen orga niseerde de Vrije Zomeravondvoetbal te Middelburg een toernooi, waaraan werd deelgenomen door elftallen nva de Brandweer, Zwaluwen, Stavast en Focus. Brandweer werd winnaar en kwam daardoor in het bezit van een fraaie medaille die na afloop door de heer Westerweel werd aangeboden. Op zijn beurt mocht hij een bedrag van 32,10 voor „Sport steunt Zonneveld" in ontvangst nemen. Uitslagen: Brandweer-Stavast 10; Zwaluwen-Focus 10; Brandweer- Zwaluwen 00; Stavast-Focus 1Of Brandweer-Focus 21 en Stavast- Zwaluwen 11. Brand Zaterdagavond brak brand uit in de grasdrogerij aan het Zevenaarsdok te Terneuzen. De brandweer wist de brand in het afvalruim met de nevel spuit te blussen. Het bleek, dat een schudzeef was verbrand. Verzekering dekt de schade. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Bergschenhoek (toez.)t A. v. Eyk; te Wijk (bij Heusden): W. H. Koster te Hasselt. Aangenomen naar Den Hoorn (toez.): kand. G. H. Wolfensberger te Amster dam; naar Moerkapelle: A. Boertje te Herkingen. Bedankt voor Appelscha: mr. Querido Rovers te Warrens; voor Bergum: J. den Hartog te Bommels. Geref. Kerken Beroepen te Appingedam: A. ter Hoeve te West-Terschelling; te Balk: J. D. B. v. d. Meulen, kand. te Am sterdam. Bedankt voor Workum: T. de Boer te Driessen. Benoemd tot hulpprediker te Em- men: ds. H. G. Meijnen, laatstelijk predikant te Soerabaja; te Londen (voor Lancashire): L. Zwaan, kand, aldaar. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Alsmeer: J. J. Rebel en S. v. Zwoll. Aangenomen naar Vlissingen: A. W. Drechsler te Amsterdam. Vrije Evang. Gemeenten Bedankt voor Groningen: H. C. Leep te Rotterdam. Remonstr. Broederschap Aangenomen naar Boskoop-Wad- dinxveen: mej. A. Visseher, prop. ta Leiden. Bapt. Gemeente Beroepen te Enschede: W. Veenstra te Treebeek.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2