Burgemeester van Overslag voelt zich als een absoluut monarch U ZULT DAAR TOCH WONEN (VIII) Raadsleden spreken hem nooit tegen; in het dorp al jaren geen woningnood BAAYENS Kerkedag in Torenvliedt" „Raadsvergaderingen houden maar tijdverlies" zeggen de leden Belgen stalen eens een grenspaal WASSEN NEUS töKè' De speciaalzaak voor m Bril EENDRACHT ZELFSTANDIG HOKVAST U zult toch in s t Overslag wonen i GEEN HAAST MIDDELBURG VL1SS1NGEN TERNEUZEN IS september 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD PAGINA 2 VAN DE BURGEMEESTER van Koewacht kan niet worden gezegd, dat hij niet waakt voor de belangen van zijn gemeentenaren. Anders had ie van de week niet tegen een van zijn secretarie ambtenaren gezegd: „Ge mot oezelf vandaag maor as burgemeester van Koewacht beschouwen, ïk mot naor Overslag, adieuDe heer G. C. E. M. Dierick, eerste burger van de gemeente Koewacht en van de gemeente Overslag, liet zijn blik gaan van de ambtenaar naar de kalender, alwaar op de bewuste dag een buiten zijn proporties tredende „O" was getekend. Toen knikte de burgemeester tevreden, stapte het gemeentehuis uit, kroop ach ter het stuur van zijn auto en reed in de richting Zuiddorpe. Ondanks het grote aantal bochten in de weg, maar mede dank zij het ontbreken van tegenliggers kon de heer Dierick onderweg zijn gedachten de vrije loop laten gaan. In een onbe waakt ogenblik vroeg hij zich glimlachend af of er voor hem in Overslag wel werk aan de winkel zou zijn. Misschien zou hij vandaag weer een tijdje op een kale stoel met zijn armen over elkaar moe ten zitten, een „bezigheid", waar de eerste burger van Zeelands zuidelijkste gemeenten 'n heel groot broertje aan dood heeft. Het zou best kunnen zijn, dat ie er in Overslag weer bij zat als een van alle decorum ontdane maharadja, wiens taak het is de klachten van de onderdanen verveeld aan te horen en deze daarna naast zich neer te leggen. Maar de burgemeester bande deze laatste onzuive re gedachte onmiddellijk uit zijn hersenen. Zij had een weinig vleiende inhoud, die hij niet over zijn gemeentenaren wilde uitstrooien. Want, goed be schouwd, was ie toch met dat Overslag met zijn neus in de boter gevallen. Welke burgemeester in Nederland kan met de hand op zijn hart verklaren, dat er in zijn gemeente geen woningnood heerst? Hij wel! En welke burgervader in den lande kan met in ambtelijke stijl blijvende vreugde beweren, dat alle voorstellen, die hij en zijn wethouders aan de raad ter goedkeuring voorleggen, worden aan genomen? Hij wel! En daarom zou de heer Dierick zich de tevredenste burgemeester van Nederland kunnen noemen, ware het niet, dat ergens in zijn binnenste een hoopje vrees ligt te smeulen. Vrees, dat Overslag misschien zijn zelfstandigheid zal moeten verliezen. Het was echter een zonnige dag en de burgemeester verheugde zich al over de aan wezigheid in het andere land van zijn „personele unie". EEN MIDDAG hebben we met burgemeester Dierick Overslag ver kend en in dat tijdsbestek ervoeren we, dat we ons in het merkwaar digste dorp van Zeeland bevonden. Om direct maar met de deur of zo u wilt met de slagboom in huis te vallen: Overslag is een gespleten dorp. Een dorp, waarvan het ene deel het kleinste in Nederland ligt en het andere in België. En wanneer we dit hebben gezegd, dan begrijpt u misschien wel, dat er over Overslag hele ver halen zouden zijn te schrijven. Maar vergist u zich niet, want al is de burgemeester „met zijn neus in de boter gevallen", dat wil helemaal niet zeggen, dat de smokkelhandel in Overslag welig zou tieren. Niets daarvan. Er wordt in Overslag in het groot nagenoeg niet ge smokkeld. De douanebeambte, die dienst had vertelde, dat ie nog nooit een smokkelauto had gezien in het dorp. En dat wil in Zeeuwsch- Vlaanderen wat zeggenDe burgemeester had zelfs nog nooit een smokkelaar gezien. MAAR AL IS Overslag dan geen smokkelnest het blijft bij wat amatenrwerk van huisvrouwen Interessante dingen zijn er genoeg te vinden. Van de inwoners van Over slag is slechts tien pCt protestant; de overige negentig pCt is katholiek. De protestanten zijn echter wel in de raad vertegenwoordigd. De heer W. Koster werd pas opnieuw benoemd als raadslid, maar om dat te kunnen bereiken moest hij op de r.k. kiezers lijst komen te staan. Moeilijkheden gaf dat helemaal niet. De Overslagers en dan in het bijzonder de katholieke dorpelingen waren onmiddellijk be reid de heer Koster een plaatsje op die lijst te geven. Dat er een grote verdraagzaamheid is tussen katholieken en protestanten bewijst wel het feit, dat vóór de laat ste gemeenteraadsverkiezingen het twaalf jaar geleden was, dat in Over slag verkiezingen waren gehouden. „Maar", zei de burgemeester ons, ter wijl we een ogenblikje vertoefden in het alle luister missende gemeente huis, „het kost de grootste moeite om raad te blijven zitten. Ik moet toch een keer tegen de tijd dat er verkiezingen moeten worden gehouden, moet ik een „wervingsactie" beginnen en de raads leden als het ware smeken om in de raad te blijven zitten. Ik moet toch 'n gemeenteraad hebben, niet dat ie voor het gemeentelijk beleid nodig zou zijn, maar de staat verlangt het nu een maal Onder ons gezegd, is die gemeente raad van Overslag eigenlijk een was sen neus, want alle voorstellen van b. en w. worden door de raad zonder dis cussie aanvaard. De burgemeester werd een tikje ondeugend. „Ik zou best kans zien", zei ie, „om de notulen van te voren te maken, want er is toch geen raadslid, dat iets vraagt, maar ik doe het natuurlijk niet, want dat zou niet de juiste ambtelijke weg zijn. Het is wel eens vervelend voor me, want ik ben altijd de enige die tijdens raads- vergadeingen aan het woord is. Dat lijkt een beetje op het Presidium van de Opperste Sowjet. Alleen hebben wij vredelievender bedoelingen." Persvertegenwoordigers heeft burge meester Dierick in de raad nog nooit gezien. „Die komen er nooit, ik vind '"EEN LUCHTIGE, speelse dool- S tocht langs onbekende Zeeuwse I vlekken met vreemdsoortige na- t men. Achtste pleisterplaats: 1 OVERSLAG. U zult toch in Overslag wonen! Ja, maar als u i daar zou wonen, zou u na een l tijdje zeggen: „Ik wil hier nooit l - meer wegTenminste, dat zeggen de Overslagers en die 1 l kunnen het weten. Vorige keren l i pleisterden we in Laatste Stui- i ver, De Vuilpan, Poppendomme, J Rijkebuurt, Paal, Boshoofd en Schuddebeurs, dit keer nemen we u mee naar Overslag in ZEEUWSCH-VLAANDEREN, 'n zelfstandige gemeente, die ech- ter neus aan neus ligt met het l zusterdorp in België. Misschien hebt u nooit geweten wij ne- - men dat niet aan, hoor dat er l in het Overjordaanse een dorp lag, dat Overslag heette. Maar... enfin de rest is u bekend. Uw aardrijkskundige kennis kan best een opfrissertje gebruiken. On- I der het motto: U ZULT DAAR i TOCH WONEN nemen we u thans mee naar Overslag. Slaat u alstublieft niet over Ingezonden mededeling (Adv.) Bu, jcmeester G. C. E. M. Dierick van Overslag, mijmerend op de stoep van het gemeentehuis. dat wel eens jammerDe beweeg redenen van die wegblijvende persver tegenwoordigers kunnen we echter volledig begrijpen! En toch is de bur gemeester een beetje trots op het gro te mandaat, dat hij van de raad heeft gekregen. „Hij doet het goed", zeggen de raadsleden, „en laat 'm de zaken dan maar blijven behartigen". Land bouwers als zij zijn hebben ze toch geen tijd om zich diep in de gemeen tezaken in te dringen. „Als de burge meester 't niet goed zou doen, zouden we 't wel zeggen, maar ie doet het zonder fouten, en dan is 't beste, dat we geen tijd verliezen voor ons werk op het land en de raadsvergaderingen zo kort mogelijk maken." In Belgisch Overslag gaat het al net zo, maar dat behoort gemeentelijk tot de gemeente Wachtebeke. Het baart geen verwondering, dat het gespleten dorp internationale verenigingen binnen zijn grenzen herbergt. Want al loopt er dan ook een denkbeeldige grens door het dorp en is de slagboom van de dou ane van zeven uur 's avonds tot de volgende morgen negen uur offici eel gesloten tussen die uren is er geen beambte in het douane kantoortje te vinden de bewo ners van Nederlands en Belgisch Overslag voelen zich één en leven ook als één gemeenschap. Belgische vrouwen doen boodschappen in het Nederlandse gedeelte en omge keerd kopen Nederlandse huismoe ders in het Belgische deel van het dorp, dat 1000 inwoners telt tegen Nederlands Overslag 300. Er is één muziekvereniging, welke de veel zeggende naam draagt „Eendracht maakt macht" en doorgaans haar uitvoeringen geeft in het Parochie huis in Belgisch Overslag. „Als die slagboom er niet was, dan zou je er niets van merken dat je je hier op de grens van twee landen be vindt. Trouwens, het blijft toch bij een uiterlijke scheiding", vertelde burgemeester Dierick, die nu al se dert 1935 de scepter zwaait over Over slag. Van 1942 af is hij ook secretaris. Hij is met ambtenaar Mattelé de enige functionaris van het gemeentehuis. Tweemaal per week rijdt de heer Dierick naar overslag om, zoals hij zei, „wat boodschappen aan te nemen". Een vreemde situatie in een zelfstan dige gemeente als Overslag, die even min politie heeft. Zo af en toe komt er een rijkspolitieman uit Zuiddorpe een kijkje nemen in Overslag, maar over het algemeen speelt elke inwo ner voor zijn eigen politie-agent. En misdragingen komen er in Overslag niet voor. Een voorbeeldig dorp! Enkele jaren geleden is er sprake van geweest om Overslag bij Zuid dorpe te voegen, maar daar waren de Overslagers heftig tegen. De Zuiddorpers hebben een heel an dere mentaliteit dan wij, protesteer den ze. Neen, als we ergens mee sa men moeten, dan met Koewacht. Daar woont bovendien de burge meester, die onze belangen dan wel zou behartigen, want u gelooft toch niet, dat er dan nog iemand van Overslag in de raad van Koewacht zou komen. Maar tot op heden is er van een kwijtraken van de zelf standigheid nog niets gekomen. En de Overslagers verlangen er ook niet naar. Integendeel, ze willen niets liever dan „op oe èige blijve „Hier heeft u het kaartsysteem van de woningzoekenden in onze gemeente", zei de heer Dierick, toen hij een la opentrok. De la was leeg„We hebben hier niemand die een huis wil hebben", vertelde de burgemeester. In Overslag staan ruim zestig woningen, waar van enkele kleine vlasbedrijfjes, maar er worden in het geheel geen nieuwe woningen gebouwd, een voudig omdat er geen behoefte aan nieuwe huizen bestaat. Na de oor log zijn er totaal twee woningver gunningen afgegeven En toch trekt er zelden een Over- slager naar een andere gemeente. Maar hoe gaat het dan met het opgroeien de gezin? Wel, wanneer een jongen of meisje trouwt, dan gaan zij bij zijn of haar ouders inwonen. Naar 'n nieuw huis wordt niet getaand. Men is de huidige situatie normaal gaan vinden en heeft geen aanvraag meer gedaan bij de gemeente om een eigen woning. We vragen ons echter af, hoe deze toestand zich in de toekomst zal ont- Het dochtertje van de burgemees ter, gezeten op een van de Oosten rijkse grenspalen. wikkelen. Er zal toch eens een einde aan de ruimte komen. Nu is het na tuurlijk wel zo, dat iemand van buiten Overslag zich niet in de gemeente ves tigt, omdat hij er nu eenmaal niets te zoeken heeft. De bevolking blijft daardoor constant. In 1935 telde Ne derlandse Overslag 320 zielen tegen nu 302. Een kleine achteruitgang welis waar, maar over het algemeen niet schokkend. De Overslager is dus een hokvast mens, ook al door het bedrijf waar hij aan gekluisterd zit. Maar toch zijn er inwoners vooral jonge mensen, die weinig voor de landbouw of de vee teelt voelen die ergens anders hun werk hebben. Er zijn jongelui en zelfs mensen van middelbare leeftijd, die per fiets naar Sluiskil gaan om bij de l'Azote te gaan v.crken. In Sluiskil wonen is er niet bij, hun woonplaats moet Overslag blijven, zeggen ze. „In Sluiskil zouden we beslist niet kun nen wennen". U had het natuurlijk niet verwacht, maar zelfs het kleine Overslag heeft bezienswaardigheden met een inter nationale vermaardheid. In Overslag staan namelijk nog Oostenrijkse grens palen, daterend uit de tijd, dat een deel van Zeeuwsch-Vlaanderen nog tot de zogenaamde Oostenrijkse Neder landen behoorde. De Oostenrijkse ade laars zijn nog duidelijk te zien. Enkele jaren geleden is één van de Overslagse palen door snode lieden uit België gestolen met de bedoeling de paal te plaatsen in het museum van Gent. De paal, die een gewicht heejt van 1000 kg, werd meegesleept achter een vrachtauto, maar de Nederlandse overheid van Overslag liet geen tijd verloren gaan om de paal op te spo ren en terug te eisen. De teruggave gebeurde, maar elk jaar moet burge meester Dierick nu een rapport uit brengen van de toestand, waarin de grenspalen verkeren. Een tweede bezienswaardigheid is de vijver met bomen er omheen aan de weg naar Zuiddorpe, die thans als viswater wordt gebruikt. De overle vering wil, dat het paard van apo- leon eens uit de vijver dronk. In heel Nederlands Overslag is geen school te vinden. De rooms-katholïeke kinderen gaan daarom naar Belgisch Overslag ter lering, maar de pro testantse kinderen moeten verder naar huis. Hun school staat in Axel, waar ook de protestantse inwoners van Overslag ter kerke gaan. In Bel gisch Overslag was tot dusver alleen maar een openbare school, maar sinds 1 maart van dit jaar is het een rooms- katholieke. Hoewel het klein is heeft Overslag de bezoeker toch wel iets te bieden, maar u moet er de tijd voor nemen en rustig eens een pintje bier drinken met de inwoners. Het bier weekt de tongen los. En als de tongen los zijn, dan komen de verhalen. Verhalen, waaruit ondubbelzinnig blijkt welk 'n merkwaardige gemeente Overslag is. Geen voorrang verleend Vrijdagmiddag omstreeks half zes deed zich op het kruispunt Poelen- daeleweg-Vlissingseweg een botsing voor tussen een personenauto, be stuurd door J. C. S. uit Middelburg en de eveneens uit de Zeeuwse hoofdstad afkomstige motorrijder J. Het onge luk ontstond doordat de bestuurder van de personenauto geen voorrang verleende. De motorrijder kwam even als zijn duopassagier te vallen, maar er werd niemand gewond. De motor werd beschadigd. Ontspanning bejaarden Op 10 september jl. is de bejaar densociëteit op 't Zand geopend. Op deze begroetingsmiddag, welke onder leiding stond van de president van het comité waren ongeveer 60 bejaarden aanwezig. De beide predikanten Ds. Durkstra en Ds. de Boer spraken een kort kernachtig woord. Het zang koortje van de N.C.V.B. verleende me dewerking. De gezongen liederen wer den met aandacht beluisterd. Door de presidentes van de Herv. Vrouwen bond en der N.C.V.B. werd proza en poëzie gelezen. Ook dit werd met ap plaus beloond. Deze middag stond op hoog peil. De volgende middag werd bepaald op 1 oktober a.s. terwijl het in de bedoe ling ligt in het vervolg om de 14 da gen een ontspanningsmiddag te orga niseren. Het initiatief tot het organi seren van deze middagen ging uit van ie besturen van de Herv. Vrouwen bonden de N.C.V.B., beiden afd. 't ^and. Verwacht wordt dat deze middagen door de bejaarden zal worden bezocht en op prijs wordt gesteld. Zij die dit maal verstek lieten gaan worden gaar ne volgende keer verwacht. Werkverdeling B. en W. B. en w. van Vlissingen brengen ter houders van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat zij aan de bur gemeester in het bijzonder hebben op gedragen de behartiging van de aan gelegenheden betreffende de badex- ploitatie; aan de heer M. A. van Po- bering die betreffende Gemeentewer ken, Volkshuisvesting en de Stichting Noodwoningen; aan de heer W. Pop- pe die betreffende Financiën en On derwijs en aan de heer Ch. J. Gillis sen Versehage die betreffende Sociale Zaken en het Vismijnbedrijf. De volgorde, waarin de wethouders de burgemeester bij diens ongesteld heid, afwezigheid of ontstentenis zul len vervangen is als vplgt vastgesteld: 1. de heer M. A. van Popering; 2. de heer W. Poppe; 3. de heer Ch. J. Gil lissen Versehage. Collectes De collecte voor het Kon. Wilhel- minafonds bracht te Terneuzen f898,31 op, te Driewegen f25,73 en te Sluiskil f 25,73 op. Voor het Julianasteunfonds werd te Terneuzen f 1540,40 bijeengebracht. Bejaardensociëteit In het Parochiehuis te Terneuzen werd donderdag voor het derde jaar de bejaardensociëteit geopend. Ouden van dagen van alle gezindten komen hier op donderdagmiddagen van twee tot vijf uur bijeen. De belangstelling op deze eerste dag was bijzonder groot. De voorzitter van de Bond voor Ouden van Dagen, de heer De Rijk, verwelkomde iedereen en wees erop, dat het gebouw, dat nu zo mooi is, ook mooi moet blijven. Mevrouw Dikötter-Van Esch, die de algemene leiding heeft, zei, dat zij zelf en haar medewerksters blij waren na de lange vakantie zoveel bekende gezichten terug te zien. Jammer ge noeg, zijn enkele trouwe bezoekers overleden. Zij vroeg de bijzondere aandacht voor de zieken en wekte de aanwezigen op hen te gaan bezoeken. Het gebouw en de inrichting zijn fraai, maar de gezelligheid moeten jullie zelf meebrengen, zei ze verder. De heer de Fouw dankte mevr. Di- kötter en alle dames voor het vele werk, dat ze steeds doen voor de ou den van dagen, die dankbaar zijn, hier te mogen komen. Op rijm feliciteerde hij daarna de leidster met haar ver jaardag, waarop alle aanwezigen spon taan het „Lang zal ze leven" zongen. Onder het genot van kopjes koffie en thee bleven de bejaarden deze eerste middag gezellig bijeen. OPENBARE VERKOPING In „Du Commerce" te Terneuzen werd donderdag ten overstaan van no taris K. J. Hoving, op verzoek van de familie Tootjes in het openbaar ver- Overslag, dat lange tijd op veler lei gebied was overgeslagen, ter wijl een andere gemeente al jaren de geneugten van de moderne techniek aan den lijve ondervond. Geen gas, geen licht, geen water, niets van dat alles had Overslag, thans is alleen de gaskraan nog niet geplaatst, maar ook dat komt nog wel, zeggen de Overslagers, we maken er geen haast mee En de grensplaats of het moet de haast is een woord, dat taboe is in spaarzame vreemdeling zijn, die met een vaart van tegen de tachtig kilometer dit vredige oord door- zoeft! kocht het huis met erf en tuin, Schel- dekade nummer 18. Koper werd de heer M. Dekker uit Zaamslag, voor Auto reed bromfiets aan Een personenauto, bestuurd door G. v. d. B. en een bromfiets, bereden door W. V., kwamen donderdag in de Gre- nulaan, bij de Vlooswijkstraat te Ter neuzen, in botsing. Beide reden in de richting Axelsebrug. De bromfietser wilde afslaan, maar moest afremmen om aan een tegenligger voorrang te ge ven. Hierop reed de personenauto de bromfietser aan, daardoor deze kwam te vallen. Zelf liep V. geen letsel op, maar de bromfiets werd zeer zwaar be schadigd. 's-HEER ARENDSKERKE Excursie. Onder leiding van burge meester D. M. Vermet hebben de le den van de gemeenteraad, vergezeld van de secretaris en de gemeente-op zichter donderdagmiddag een rond gang door de gemeente gemaakt. Met name werden de uitbreidingsplannen van de vier kerkdorpen ter plaatse onder de loupe genomen. Collecte Koningin Wilhelminafonds. De collecte ten behoeve van de kan kerbestrijding heeft in de gemeente in totaal f 841,55 opgebracht. De verde ling over de dorpen is als volgt: 's Heer Hendrikskinderen f 141,85, 's Heer Arendskerke f321,55, Lewedorp f 210,30 en Nieuwdorp f 257,85. KLOET1NGE Gewijde muziek. Zondagmiddag van 2 tot 3 uur zal de muziekvereniging „Ex celsior" een concert geven van gewijde muziek in het bejaardenhuis „Randwijk" aan de Heernisseweg te Goes. SEROOSKERKE (W.) Rondgang en concert. In verband met de van heden tot 20 september te houden winkelweek, georganiseerd door de plaatselijke winkeliersvereni ging, zal de muziekvereniging 'E.M.M.' vanavond een rondgang maken door het dorp en daarna een concert geven in de muziekteent. Aanvang 7 uur. W^STKAPELLE Benoemd. De heer L. Boogaard, ambtenaar ter secretarie te Oostkapel- le is per 1 november a.s. benoemd tot adjunct-commies ter secretarie van de gemeente Leusden, in de provincie Utrecht. Ie wethouder. De heer W. v. Nieu- wenhuyzen is door b. en w. aangewe zen als eerste wethouder en loco-bur gemeester. In het openluchttheater „Toren- vliedt" te Middelburg zal vandaag 'n kerkedag worden gehouden, uitgaan de van het Gereformeerd Werkcomité Vlissingen. De samenkomst heeft tot doel het geestelijk en kerkelijk leven te activeren. Sprekers zijn ds. Okke Jager van Almelo, onderwerp: „Er is werk aan de kerk" en ds. P. Homburg van Vlissingen met het onderwerp: „Da kerk werkt voor U". Het Middelburgs Kamerkoor, Gereformeerde Evangeli satiezangkoren uit Middelburg, Sou- burge Vlissingen en Koudekerke, da Christelijke muziekvereniging „Onda" te Middelburg eri het Kopersextet te Vlissingen verlenen een muzikale bijdrage. De samenkomst begint om 3 uur. (vervolg van pag. 1) WE HADDEN ook anders kunnen doen. We hadden kunnen zeggen: het gaat wel aardig en het duurt onze tijd nog wel uit. Maar zouden we daarmee klaar zijn geweest? Zouden we daarmee verant woord zijn geweest ten aanzien van onze roeping als Christelijk dagblad, tegenover onze huidige lezers (die we tot dusver we zijn ons daarvan be wust door de beperking in de ap paratuur tekort moesten doen, al heb ben de meesten daarvoor altijd begrip gehad en het in ons verdragen), te genover onze kinderen, aan wie we toch, indien God ons dat niet uit de hand slaat, een Christelijk dagblad moeten overdragen? Wij meenden van niet. En na ernsti ge en biddende bestudering, na vele besprekingen, die maanden lang in be slag namen, na diepe onderzoekingen en na afweging van onze verantwoor delijkheid naar alle zijden hebben we dit voorstel aanvaard. WE HEBBEN daardoor we zeg gen ook dit open en eerlijk voor de toekomst van ons blad de beste ver wachtingen. We zullen het niet gemakkelijker krijgen. Onze directe taak en onze verantwoordelijkheid zijn groter ge worden. Dat geldt zowel voor de Stich ting als voor de directie en de redac tie. Maar we aanvaarden dat met blijdschap, omdat wij menen, dat we daardoor in de nabije toekomst aan Zeeland een Christelijk dagblad kun nen bieden, dat zijn gerechte plaats met ere kan innemen. In de komende twee weken zullen we onze lezers nog wel nader vertel len; op welke punten ons blad zal uit gebreid worden. Daarna kunnen ze de praktijk zien. Van één ding kunnen ze echter ze ker zijn: principieel, wat zijn uitgangs punt betreft, verandert „Zeeuwsch Dagblad" niet. Wij blijven Protestants- Christelijk dagblad. En evenmin verandert „Zeeuwsch Dagblad" wat zijn regionaal karakter aangaat. Het blijft er ernstig naar stre ven en voor dat streven zijn er zelfs veel groter mogelijkheden dan tot nog toe het nieuws uit geheel Zeeland, het nieuws ook uit Christelijk Zee land, op aantrekkelijke wijze ie bren gen. Natuurlijk is het maken van fouten daarbij mogelijk. Voor het wijzen daar op houden wij ons bij onze lezers aan bevolen. Wij zullen voor hun kritiek een open oor hebben. En de opbouwen de kritiek zal stellig vrucht afwerpen. Want door alles heen blijft ons doel: een sterk Christelijk dagblad voor Christelijk Zeeland, dat als een bol werk staat in het provinciaal-, volks- en volkerenleven en van de versnel lende ontwikkeling daarvan.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2