3655 32 49 UIT DE PROVINCIE IIP Raadsels in Innsbruck Simson Thee in luxe theebusje Pepermuntballen Overheerlijke taaitaai HUIS Tandarts BLAAUW Paardenkennis of veekennis Aanbesteding nette Huishoudster Ui n |u> Ons telefoonnummer in Goes is mooie wollen vesten en leuke pullovers wollen truien en pullovers VéGé Burgelij ke stand GOES VLISSINGEN Kadercursussen Geref. Jeugdwerk Voor 1001 plakwerkjes Seiêofap. kleefband Seéébfafle kleefband bij uw kantoorboekhandelaar Vrijdag 12 september 1958 ers- ZEEUWSCH DAGBLAD PAGINA tf Middelburg ZATERDAG AFWEZIG MELISKERKE Namens de Landbouw- vereniging vragen onder getekenden opgaaf voor leerlingen voor cursus vóór 15 september a.s. aan E. P. OLDENKAMP of Js. KOENE. Namens Gedeputeerde Staten van Zeeland, zal op vrijdag 26 september 1958, te 11 uur, te Mid delburg, Rouaanse kaai 43, worden aanbesteed: Het aanleggen van de Rondweg Scherpenisse, no. 4 ged. van het Pro vinciaal wegenplan, lang ongeveer 976 m., met bijkomende wer ken, volgens bestek no. 8, dienst 1958. Het bestek ligt van ten minste tien dagen vóór de dag der aanbesteding ter lezing ter Provinciale Griffie te Middelburg, Dam 6, en bij de Hoofd ingenieur-Directeur en de Ingenieur le kl., van de Provinciale Waterstaat onderscheidenlijk te Mid delburg, Rouaanse kaai 43 en Zierikzee, Haven- pai-k 27, en bij de Wa terstaatkundig Hoofd ambtenaar le kl. van die dienst te Tholen, Postweg 38. Het is van gelijk tijdstip zolang de voorraad strekt ter Provinciale Griffie verkrijgbaar voor 8, Aanwijzing ter plaatse volgens bestek. De Nota van inlichtin- fen ligt van woensdag 4 september 1958 af ter Inzage bij de Ingenieur le kl. en in afschrift bij de Waterstaatkundig Hoofdambtenaar le kl. voornoemd. Gevraagd: .eeftijd 40—60 jaar, prot. godsd. bij vader en zoon. Brieven onder No. 5334, Bureau van dit blad te Goes. Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend, dat ter voldoening aan artikel 13 der Water staatswet 1900 ter Pro vinciale griffie te Mid delburg en ter secretarie van de gemeenten op Walcheren, uitgezonderd de gemeente Nieuw- en St. Joosland, van 13 tot en met 20 september 1958 ter inzage is neder- gelegd hun voorstel aan de Provinciale Staten tot wijziging van het Bij zonder reglement op het bestuur van de polder Walcheren. Belanghebbenden wor den in de gelegenheid gesteld van dit voorstel kennis te nemen en him bezwaren daartegen aan de Provinciale Staten schriftelijk in te dienen uiterlijk 20 sept. 1958. Middelburg, 9 sept. 1958 Gedeputeerde Staten voornoemd, A. F. C. de Casembroot, Voorzitter J. van Tuinen, wnd. Griffier Spunrayon „Toile Pa ris" een tussenseizoen japonstof, plooihoudend en kreukherstel- lend, in gloed volle modekleuren Slechts ƒ3,95 p. meter 130 breed Bijzonder geschikt voor Japonnen Bloeses Kinderjurkjes enz. Uit Amerika ontvangen, een extraatje voor Nederland „Coton wadded", gewatteerde peignoirstof, ook voor rokken geschikt ƒ2,95 p. mtr., 90 breed Normaal vele guldens duurder TE KOOP BIJ INSCHRIJVING: met tuin en vrije poort Veersesingel 290, Mid delburg. Ontruimd te aanvaarden 6 oktober. Te bezichtigen: zaterdag 13 sept. van 35 uur en maandag 15 sept. van 5 7 uur. Briefjes inleveren woens dag 17 september, Veer sesingel 290. door Ds. A. I. KRIJTENBURG Een serie Schriftoverdenkin gen over deze geloofsheld Prijs gebonden in sterke band ƒ3,20 Verkrijgbaar bij de boek handel of rechtstreeks bij OOSTERBAAN LE COINTRE N.V. U vindt ze te kust en te keur in schattige modellen, leuke kleuren en niet duur Ook voor de jongens en meisjes brengen wij mooie Goes, Klokstraat 21 - Middelburg, Lange Delft 8 c HERZIENING WEDEROPBOUWPLAN Het Hoofd van het Ge meentebestuurvan West- kapelie maakt bekend, dat de gemeenteraad bij besluit van 2 september 1958 heeft bepaald dat 'n herziening van het we- deropbouwplan met be bouwingsvoorschriften zal worden voorbereid. Het ontwerp van deze herziening ligt ter ge meentesecretarie voor 'n ieder ter inzage van 1 tot 31 oktober 1958. Gedurende deze termijn kan een ieder bezwaren tegen het ontwerp schrif telijk bij de gemeente raad indienen. Westkapelle, 9 sept. 1958 Het Hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, M. Tydeman 100 gram Goudmerk thee in een kostelijk uitgevoerd busje Bi cent in nog 38 geldzegels 250 gram halen cn 200 gram bet 10 stukken ouderwets taaitaai 250 gram halen en 200 gram betalenPer 100 gram W MfSi cent in nog 6 geldzegels 6 geldzegels in nog 10 geldzegels gaó%v mét gtcd&Hs/ 'ANNA JACOBAPOLDER Vergadering N.C.V.B. Voor de eerste keer in dit seizoen kwam de plaatselijke afdeling der Nederlandse Christen- Vrouwenbond, onder leiding van haar presidente mej. J. W. C. van Strien, in vergadering bijeen. Ds Homburg uit Vlis- slngen sprak deze avond over: „De be tekenis van de engelen in ons leven". 14 oktober a.s. hoopt voor de afdeling te spreken de letterkundige mevr. Ma rijsVisser. OUD-VOSSEMEER Duivensport. Wedvlucht van Noyon, 283 km. Jonge duiven: A, v. Tryen 1-5-8- 21; J. v. d. Zande 2-3-4; J. Tholenaar 6- 19-20; A. v. Daalen 7-14-18; P. van As 9- 10-16. Oude duiven: Jac. Boogaart 1-5-11; A. v. Daalen - -0; P. van As 3; D. Lindhout 4; J. Tholenaar 6; C. Aarden 7; A. Lind hout 8; G. Havermans 9. ST. MAARTENSDIJK Geboren: Abraham A., zv J. J. van Zetten en A. Polier; Margaretja M., dv J. A. Scherpenisse en C. A. Stols; Adri- aan, zv M. Vroegop en J. C. Hartog. Gehuwd: M. Poulisse en J. W. Priem. Overleden: J. Pleune, 25 j. echtg. v. C. J. van den Hoek. ST. PHILIPSLAND Wedvlucht. De P.V. „de Reisduif" te St. Philipsland hield een wedvlucht van Neufvilles. De uitslag is 1, 7 en 10 J. C. Verwijs; 2. J. Bakker; 3 en 4 S. Wage- maker; 5, 8 en 9 G. v. Nieuwenhuizen; 6 Joh. Verwijs. Snelheid eerste duif 944 m. per min. Geslaagd. Op het te Rotterdam gehou den examen voor schoenwinkelier slaag de onze dorpsgenoot R. Kramer. M.A.C. Onder voorzitterschap van de heer A. C. Beneder, kwam de plaatse lijke Motor- en Automibielclub in ver gadering bijeen in hotel „De Druiven tros" te St. Philipsland. Het voorlopig bestuur, dat bestond uit de heren A. C. Beneder, A. A. Rijstenbil, A. W. Beurkens Jr. H. Hage, H. van Dij- ke en R. de Raat, werd nu definitief her kozen, terwijl de heer J. A. Voshol hier nog werd bijgestemd. De bestuursfunc ties werden als volgt verdeeld; A. C. Be neder, voorzitter, A. A. Rijstenbil, secre taris en A. W. Beurkens Jr., penning meester. De heer C. H. A. Stols besprak de eerste laatst gehouden oriënteringsrit, waarbij de gemaakte fouten nader wer den belicht. Het ligt in de bedoeling dit jaar nog een oriënteringsrit te organi seren. YERSEKE Ontslag. Met ingang van 1 jan. a.s. is aan de heer M. C. Hoogesteger eervol ontslag verleend als controleur bü de Dienst der Visserij en standplaats Yer- seke. ZOUTELANDE Aanbesteding. Het architectenbureau Steen- en Tuinhof te Vlissingen heeft te Zoutelande aanbesteed het bouwen van een woonhuis en garage voor de heer J. Vos te Zoutelande. Ingeschreven werd door; fa. Janse te Zoutelande f 55.996,fa. Dlngemanse te Zoutelande f 54,446,fa. Flipse te Kou- dekerke f 50.980,en fa. Jakobsen te Mellskerke f 49.373,Het werk is aan de firma Jakobsen gegund. Geboren: Michael P. J., zvP. Rijk en G. M. v. Gessel. Antoinet, dv A. de Poorter en J. M. Vlsscher te Kruiningen; Wil- helmina C., dv W. F, Lakké en C. Kik; Jacob C. P. zv J. J. A. Heeren en J. E. Moerland; Petrus C. M„ zv C. Capello en J. Rijk; Piternella M„ dv J. de Schipper en A. C. de Vlieger te Kloetinge; Petro- nella M. B., dv M. Koens en C. J. Moi- son te Ovezande; Jan, zv P. J. Slabbe- koorn en J. Verlare te Rilland-Bath; Anna G., dv P. v. d. Sluijs en A. G. Kraaijeveld; Adriaan N., zv I. A. Min- naard en J. J. Schipper te Kapelle. Ondertrouwd: W. C. S. Hengeveld, 25 j. en M. P. Zweedijk, 22 j.; C. L. de Schrij ver, 32 j. en E. A. S. Hopmans, 28 j. Gehuwd: G. Verhoeven en A. Kant; J. Boogaart en D. J. de Jonge; J. F. Theuws en J. W. M. Wasser. Overleden: J. J. Schipper, 12 mnd, zv P. A. Schipper en A. Eversdijk te Kat- tendijke; L. F. v. d. Voorde, 72 j. wed v. D. J. de Regt. Gevonden voorwerpen De Commissaris van Politie te Vlissin gen maakt bekend, dat er in het tijdvak van 3 tot en met 9 september 1958, de navolgende voorwerpen als gevonden aan zyn bureau zijn gedeponeerd; enige rijwielen en autopeds, mapje m. pasfoto's, babybroekje, autobinnenband, enige kinderschoenen, sleutels, wieldop, ceintuur, pet, vulpen, badhanddoeken, zwembroekje, zonnebril, sokjes, arm bandje; en dat van de navolgende voorwer pen de adressen aan zijn bureau zijn te verkrijgen: handschoenen, zakdoek met ring met sleutels, hond, muntbiljet, bal, armband, zegelring, bankbiljet, laars, portemon- naie, kinderbadpak, ring stropdas, bood schappennetje met inhoud, regenjas, zeem en een pakje tabak. Vraag naar mosselen groot De vraag naar Zeeuwse mosselen, zal veronderstelt men, dit jaar zeer groot zijn, daar Frankrijk zelf geen mosselen van betekenis heeft. Op het ogenblik worden zelfs kleine halfwas mosselen aangevoerd, waarvoor veel vraag is. Dagelijks vermlgverliaal 75) Emmy Rutz, je> bent slim en sluw, maar nog niet sluw genoeg. Dat par fum omgeeft je ook hier nog. Het heeft je verraden." De vrouw beet zich op de lippen, opende haar mond, om te gaan spre ken, boorde haar nagels in haar handpalmen en zweeg. Maar Gustav Zuckwaller was nog lang niet klaar. „Jü dacht met die Japanner Kawayoto, die zo verzot is op een subtiel spel, deze zaak eens gemakkelijk te versieren, jy kende Kawayoto uit de oorlog, toen hy als een zeldzame Japanner iets in Oos- tenryk moest doen. Dat was in de oorlog en er heerste hier in die dagen een ander regiem. We zullen dat ver leden maar niet al te veel oprakelen, want je was toen nog veel jonger dan nu en je dacht profyt te trekken van de Nazi's, die toen overheersten en Kawayoto bekleedde by de bevrien de Japanners een goede positie. Je sloot vriendschap met hem. Hij was één van de vele vrienden, die je on der de hogere middenmoot van die partij had. Je bent er toen wel by gevaren. En toen kwam de Kawayoto enkele maanden geleden terug. Het zóu een voudiger geweest zyn voor hem, om naar Duitsland te gaan en daar in de omgeving van Keulen te proberen zijn buit te bemachtigen. Daar immers was die fabriek bezig, in het geheim een camera te bouwen, die de sensatie van het volgend voorjaar zou moeten wor den. Kawayoto en zyn opdrachtgevers in Japan waren achter dat geheim gekomen en hy wist, dat hij in Duits land niet zuke goede relaties had als hier in Oostenrijk. Hij herinnerde zich Emmy, die nu Rutz heet, maar die vroeger, voordat ze trouwde, Allbau heette. Hy had je gauw gevonden en de nu zo eerzame vrouw, die na het overlijden van haar man zo flink als weduwe het Gasthof „Die Kapelle" leidde, was terstond bereid de oude vriendschapsbanden weer aan te kno- pjen, want Kawayoto had geld en met geld kon die dure villa even buiten Innsbruck worden gehuurd en daar had Kawayoto zyn hoofdkwartier. Je leefde er goed van en je be raamde samen met die Aziaat het plannetje. Je had twee vriendjes in Keulen: Fritz Müller en Harry Egen- bach, ook twee kameraden uit de oorlog. Wel niet zo anazienlijk als Kawayoto, die officier in het Keizer lijk Japanse leger was geweest, maar toch wel twee jongens, die al eerder een karwei tot een goed eind voor je gebracht hadden. Nooit eerder zo grootscheeps, maar voldoende om je zelf, daar halverwege die berghelling niet al te druk mee te moeten maken, of het Gasthof volgeboekt was of niet. Dat edele tweetal zorgde er voor, dat de microfoto's van de nieuwe camera uit de fabriek in Keulen verdwenen en zy hadden opdracht ze hier bij jou af te leveren. Voor een groot bedrag. Voor honderdvijftigduizend Mark. Eerst haalde Fritz Müller zijn stom me streek uit en je nam terstond wraak. Tegenover de subtitliteit van de Japanner, met wie je samenwerkte stond jouw grenzenloos wrede impul siviteit. Je dreigde Harry Egenbach, dat schuwe mannetje met het litteken, dat hij dezelfde weg zou gaan als zijn kameraad, wanneer de microfoto's niet terstond te voorschijn zouden ko men uit de bagage van de Nederlandse vakantieganger André Rost. Egenbach begon doorzichtige dingen te doen met dreigbriefj es en pogingen tot inbraak, maar er was nog iemand, waarmee je heemaal geen rekening had gehouden. Harry Egenbach zat namelijk tus sen twee vuren. Hy wist zich in jouw macht, maar hij was ook overgele verd aan de oplichter Harold von Em- sighofer, die uit de lucht was komen vallen en die aanvankelijk nog slim mer leek dan jij." Emmy Rutz had verbeten naar de lange alleenspraak van de Innsbru- cker inspecteur zitten luisteren en nog altyd kwam er geen woord over haar lippen. „We zyn dus nu aan het onderwerp Harry Egenbach en Harold von Em- sighofer. De laatste van dit ook niet zo edele duo drong zich aan het man netje met het litteken op en hij zou samen met hem delen. De buit zou dus toch eender blijven, want ik ge loof niet, dat ik er ver naast ben als er hier een kwart miljoen op het spel stond. Als jij honderdvijftig duizend mark wilt afschuiven voor het vuile werk, zul je ook wel een behoorlijk bedrag voor jezelf bestemd hebben. Paratyfus in Wychen De geneeskundige inspecteur van de volksgezondheid in Gelderland heeft een onderzoek ingesteld naar verscheidene gevallen van paratyphus die zich de laatste dagen hebben voor gedaan in Wychen en omgeving. Men vermoedt, dat hier sprake is van een besmetting door vlees uit een slagery aldaar. Enige patiënten zyn overge bracht naar een ziekenhuis te Nijme gen. De epidemie heeft tot heden een niet onrustbarend verloop. Op een avond, het was al nachjk kreeg je een telefoontje van Von EmJ sighofer, dat de politie op het pimj stond, Harry Egenbach te arestereil Jij wist, dat dit vingervlugge manrjèf tje allesbehalve een held was en ds hij na zyn arrestatie zeker zou gaa praten. Weer was je impulsief. J wachtte geen ogenblik. Je stak de rê volver bij je, die wij gisteravond O liever vanmorgen vroeg ook bij jö| vonden, en je reed weg in de zwarti auto. Regelrecht naar het adres vaj Harry Egenbach. Je nam hem mei voor een tochtje. De man was bam en niemand hoorde het schot, dat je op hem loste. Hy stierf niet onmiiS dellijk en je reed door, alsof je een slapende passagier naast je had. Hafl, ry Egenbach was zwaar gewond en j<$ gooide hem als een hond uit je wa» gen. (Wordt vervolgd)' In vyf plaatsen in Zeeland en Noord- Brabant zal In het komende vereni» gingsseizoen een kadercursus van hei Gereformeerd Jeugdcentrum wordej) gehouden. Het onderwerp voor deza kadercursussen is „Het Gereformeerd Jeugdwerk als getuigenis". De cursus, die bedoeld is voor bestuursleden van M.V.'s en J.V.'s en leiders en leidster# van de clubs, wordt gehouden in Mid delburg op 8 oktober, in Goes op 10 oktober, in Terneuzen op 11 oktobef, op 17 oktober in Zierikzee en 18 ok tober in Bergen op Zoom. Ds. M. Kersten van Wissenkerke zal in Goes, Zrikzee en Bergen op Zoom het oh!- derwerp behandelen, voor Middelburg en Terneuzen zal dit worden gedaan door ds. M. Grashoff van Aardenburg. Een kadercursus uitgaande van de landelijke J.V. en M.V. Bond mét als onderwerp „Constructief wehken in~- de praktijk" zal op 7 november irl„ Middelburg en Goes, op 8 novembe# in Terneuzen, op 14 november in Ziefr Zierikzee en Bergen op Zoom het oiï- op Zoom worden gehouden. In de eerste maanden van 1959 zal misschien een cursus door het afdé- lingsbestuur worden georganiseerd, of in de plaats hiervan een kader-week- - end-conferentie. De plannen hierover zullen nader worden uitgewerkt. In de propagandaweek, van 13 tot en met 20 september, zullen verschil lende regionale bijeenkomsten worden gehouden, terwyl door middel van het verspreiden van een folder aandacht voor het jeugdwerk zal worden ge vraagd. Dit werd vastgesteld op een verga dering van het bestuur van de afdel- ling Zeeland van de Gereformeerde Jongelingsbond, die in Goes werd ge houden. Aan het slot van deze ver gadering werd afscheid genomen vaïj de heer M. C. de Schipper van Wis-r senkerke, die ongeveer tien jaar na mens Noord-Beveland zitting had ift het afdelingsbestuur. Publieke verkoping In café „De Veiling" werd donder dagmiddag ten overstaan van notaris J. C. Kam publiek verkocht ten ver zoeke van de wed. J. Kloosterman eey woonhuis aan de Stationsstraat alhlef groot 7 a. 23 c.a. Hoogste inschrijver was de heer C. Gijssel te Wemeldinge voor f 7125. Koper Joh. Hamelink ta Wemeldinge voor f 9100. Eerste Cox's Orange Pippin geveild De Cox's Orange Pippin is de meest gevraagde appel van het Nederlandse sortiment. Vooral in Zeeland wordt dit ras op grote schaal geteeld. In ver band met het byzondere aroma van deze appel heeft niet alleen de bin nenlandse markt er steeds veel be langstelling voor, maar ook het bui tenland. Donderdag mochten op da Zeeuwse veilingen de eerste Cox'S Orange Pippin worden aangevoerd. Er was reeds direct een aardig aanbod dat vlot werd verkocht tegen bevre digende prijzen. Zo noteerde de stan daard kwaliteit van 46 tot 55 cent per kg. De grootste maat was het goed koopst met 44 cent per kg voor de standaardkwaliteit vanaf 75 mm en 41 cent per kg. voor de h80 en op. Invoer appelen uit België verboden Met ingang van 15 september a.s, is de invoer van appelen uit België in ons land verboden. Hiertoe is besloten in verband met de prijsontwikkeling voor appelen op de Nederlandse vel lingen en de vastgestelde minimum prijzen. Overigens was de laatste tijd de invoer van appelen uit België in ons land toch van zeer geringe bete kenis en voor zover er invoer plaats vond was het hoofdzakelijk industrie- fruit. Ingezonden mededeling (Adv.)

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 6