Kapelaanmaakte op Oudejaar geen al te beste beurt BER GEN SE S TA ND WER KER S OVERHOOP MET BEIAARDIER r\ Feest voor Hervormd Hulst Ingrijpend saneringsplan voor Arnemuiden door raad goedgekeurd Vindt U scheren een nooeizakeisjk kwaad? Vreemdelingenverkeer bracht in 1957 f 37 miljoen op Politierechter Middelburg AARDENBURGSE FAMILIETWIST LAAIDE HOOG OP Sloop van Kerk Sirjansland uitgesteld Kleuter trok brandend over zich heen gasstel School voor CVO door omzetting der Openbare LX TERNEUZEN brRUR Prijswinnaar Fokke: Nou ben je 'em kwijtF' VOGEL- EN BLOEMEN TENTOONSTELLING GEOPEND In één woord: af „Getingeltangel overstemt aanprijzen" ,,op hoog niveau" Conferentie liep op mets uit ZIERIKZEE GOES Ook de Duitsers „ontdekten" Zeeland BEROEPIN^SWERK jj^rijdag 12 september^l958 ZEEUWSCH DAGBLAD PAGINA 3 „U SPREEKT met de kapelaan", sprak op de laatste oudejaarsavond Se 31-jarige Goese opperman S. v. d. W., door de telefoon tegen een Goese kruidenier. De „kapelaan" vertelde de man in de winkel, dat hij voor de tijd, die 1957 van het nieuwe jaar scheidde enkele attri buten nodig had. Wanneer een man de waar kwam halen, wilde de winkelier wel zo vriendelijk zijn de zaak in te pakken, veronderstelde de surrogaat geestelijke. Het gevolg van dit alles was echter, dat de „kapelaan" donderdag voor de Middelburgse politierechter, mr. B. S. Sieperda terecht stond, „wegens dief stal van goederen onder valse voor wendsels". Want de man, die de kape laan zon sturen, was v. d. W. zelf, die voor een tientje kruidenierswaren meenam en zich nadien niet meer liet zien. Het was niet het enige strafbare feit dat v. d. W. in die dagen pleegde, want korte tijd later vulde hij zijn biljet voor de inkomstenbelasting ten nadele van Vadertje Staat onjuist in. Allemaal vreemde dingen, die volgens de officier van justitie, mr. J. L. An- dreae, heel goed te rijmen waren met bijvoorbeeld het feit, dat v. d. W. in zes jaar 27 verschillende werkgevers heeft gehad. De edelachtbare heren achter de groene tafel wilden het ech ter nog wel een keer met de opper- conform de eis veroordeeld tot twee maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. De Aardenburgse grondwerker J. F. J. C. en diens oom, de 64-jarige jacht opziener Ch. L. K., eveneens uit Aar denburg, leven op gespannen voet Wie daar tot nu toe aan getwijfeld mocht hebben, zou spoorslags van ge dachten veranderd zijn, wanneer hij donderdag bij de zitting van de Mid delburgse politierechter tegenwoordig geweest zou zijn. VREDERECHTER Beurtelings verschenen beide man nen als verdachte en getuige in hun „eigen" beledigingszaak en de gemoe deren raakten zo zeer verhit, dat mr. Sieperda al zijn kwaliteiten van vre derechter moest aanwenden om een fel oplaaiend vuur in de harten van bet tweetal te kunnen blussen. In een Aardenburgs café was het Onlangs op een scheldpartij uitgelopen en de oom deed toen aangifte, omdat de neef hem als „gifmenger" betiteld had en de neef deed hetzelfde, omdat de oom hem als een „bandiet", die op vuilnisbelten scharrelt" had geken schetst. Getuigen hadden dit beves tigd. Om te kunnen aantonen, dat de getuige charge van zijn oom een „verschrikkelijk onbetrouwbaar De aannemersfirma Woudenberg uit Bemmel, die de vorige week te Sir- jansland (Schouwen) is begonnen met de afbraak van de zestiende eeuwse kerk, heeft het verzoek gekregen: de Jloop van het gebouw enige tijd stop te zetten. In deze kerk werden zoals bekend, wandschilderingen aangetroffen uit tijden van vóór de Reformatie.. Zo werd ondermeer een schildering ge vonden van het Sint Andreaskruis in kleuren. De restauratieschilder Smo- rerburg, uit Amsterdam, zal maandag a.s. een begin maken met het schoon maken van de muren. Getracht zal worden, de wandschilderingen zo veel mogelijk onbeschadigd van de muren te halen en ze daarna te restaureren, '"'ermoedelijk worden ze dan weer in ue nieuwe kerk aangebracht, tenzij er nog een andere beslissing valt. Ds. W. K. Kelder vraagt ontheffing Ds. W. H. Kelder, Ned. Herv. predi kant te Utrecht heeft bij het Provin ciaal Kerkbestuur van deze provincie ontheffing uit het ambt van predikant gevraagd. Ds. W. H. Kelder werd 7 januari 1902 te Rotterdam geboren. Na het voltooien van zijn theologische studie aan de Rijksuniversiteit, werd hij in 1927 door het Provinciaal Kerkbe stuur van Zeeland tot de Evangelie bediening toegelaten. Van 18 septem ber 1927 tot 26 februari 1928 was hij hulpprediker te Amsterdam-Noord. Op 28 maart 1928 werd hij bevestigd als predikant in zijn eerste gemeente Ellewoutsdijk, welke hij in 1932 ver wisselde met die van Breskens. Op 1 december 1945 deed ds. Kelder intre de in de Zeeuwse hoofdstad, waar hij ook scriba en quaestor van de Ring Middelburg was. Tijdens de oorlog vertoefde hij tijdelijk in Rotterdam- Zuid. Op 25 september 1949 deed hij intrede in de Domstad. Terwijl de moeder even afwezig was, heeft het 2-jarig dochtertje van de familie Flier uit Bruinisse een brandend gasstel, dat op het aanrecht stond, over zich heen getrokken. De kleren van de kleine vatten onmid dellijk vlam. Het meisje liep daarop de straat op en ging bij de buren bin nen, die ontsteld direct de brandende kleren doofden. Overdekt met brand wonden is het kleutertje, nadat dokter Qua„k de eerste hulp had verleend, naar het Rode-Kruisziekenhuis te Zie- tlkzee vervoerd. Het meisje verkeerde gisteravond laat nog in levensgevaar. manspersoon" was, had de grondwer ker zelfs een Engels boek mee ge bracht en de politierechter las gewil lig de frase, waaruit dit volgens de verdachte was af te leiden. Eén en ander hield verband met gebeurenis- sen in Zeeuwsch-Vlaanderen geduren de de Tweede Wereldoorlog. Officier en politierechter waren evenwel niet te vermurwen en con form de eis werden beide mannen veroordeeld tot f 25,boete, ,,'t Is een beest. In de kerk komt hij altijd ach ter me zitten om te kunnen schelden. Je zou hem zijn nek omdraaien," sprak de oom nog vol vuur, voordat mr. Sieperda met een fikse hamerslag een eind aan de zaak maakte. Ruiter Geuze nat, kampioen lichte klasse Tijdens de Utrechtse paardendagen heeft de heer M. A Geuze uit Oud- Vossemeer bij het nationale kampioen schap dressuur lichte klasse de titel veroverd met het paard „Pol". De heer Geuze is lid van 'De Eendrachtruiters'. Dc Roo vijfde in Roosendaal De ronde van Roosendaal voor profs en onafhankelijken is gewonnen door A. Wuyts uit Kruisland. Hij won de sprint van een grote groep renners. Wuyts had voor de 120 km 3 uur 24 min. 28 sec. nodig Wim v. Est werd tweede, de Belg Van Loveren derde, de Duitser Doenicke vierde en de Zeeuw Jo de Roo uit Schore vijfde. Rus Tal won schaaktoernooi Bad Portoroz Het interzonale schaaktoernooi te Bad Portoroz is gewonnen door de Rus Tal. Hij verzamelde in totaal dertien en een halve punt. De Zuidslaviër Gli- goric werd tweede met dertien punten en de derde plaats werd gedeeld door de Rus Petrosian en de Hongaar Ben koe, beiden met twaalf en een halve punt. Exportheffing appelen België Bij export van Nederlandse appelen naar België moet vandaag (vrijdag) een exportheffing worden betaald van 2 cent per kg. Dit geldt voor alle ras sen, behalve Cox's Orange Pippin. Voor dit ras is er geen exportheffing. In 1954 heeft de kerkeraad der Ned. Hervormde Gemeente te Hulst aan de minister en aan de kroon het verzoek gedaan, de openbare la gere school in die gemeente om te zetten in een christelijke. Dit ver zoek werd echter afgewezen. 1 augustus 1957 werd het verzoek herhaald en nu had het succes en in maart van dit jaar kwam het Koninklijk Besluit, waarbij aan de wens der Hervormde Gemeente werd voldaan. Sindsdien is in contact met de Vereniging Christelijk Volksonderwijs de organisatie van de school opgezet en woensdag middag kon het gebouw van de voormalige openbare school in gebruik worden genomen als School voor Christelijk Volksonderwijs. Ds. R. J. G. Timmers, predikant der Ned. Herv. Gemeente, kon deze feiten meedelen in een samenkomst, die by de opening der school was belegd. Hij bracht daarbij dank aan het ge meentebestuur, aan de inspecteur van het L.O., mr. L. G. Wolff en ook aan deken A. Koopmans van de R.K. kerk, die veel medewerking aan de verwe zenlijking van de wens der Herv. Ker keraad hebben gegeven. In deze samenkomst waren ook de beide oud-predikanten van Hulst, ds. J. Homan en ds. W. Hermanides aan wezig, evenals het college van b. en w. uit de omliggende plaatsen. Daarnaast noemen wij de kerkeraad der Ned. Herv. gemeente, het College van Toe zicht op de Kerkvoogdijen in Zeeland, vertegenwoordigers van de Ver. voor C.V.O., verscheidene predikanten uit Zeeuwsch-Vlaanderen, de onderwijzers van de vroegere openbare school en belangstellenden uit de kringen van het R.K. onderwijs. Ds. Timmers bracht dank aan de heer Weemaes, en de dames v. d. Els- hout en Kuypers, voor wat zij in de tijd, dat de school nog een openbare school was, voor de kinderen hadden gedaan, om hun een Protestantse op voeding te geven. Tijdens de receptie boden velen hun gelukwensen aan. De eerste was bur gemeester Lockefeer, die als zijn me ning te kennen gaf, dat een Prot.- Christelijke school in Hulst meer op boekjes uitgereikt. zijn plaats is dan een openbare. Dat de R.K. school op deze dag de vlag heeft uitgestoken, achtte hij een be wijs van de goede verstandhouding. Ds. Homan, mr. L. G. Wolf en ds. J. Wisse, de laatste als inspecteur van C.V.O., boden hun gelukwensen aan. Ds. Hermanides wiens geboortedag wij dezer dagen nog vermeldden, ver telde uit zijn ervaring in de jaren, dat hij predikant in Hulst was, waarbij ook de oorlogsjaren waren, hoe de de ken Rops op allerlei wijze hem in zijn werk steunde. •Vervolgens spraken nog de heren Olieslager (CVO Terneuzen), broeder overste David (RK lagere school), G. H. Heyboer (CVO Zaamslag), ds. Ph. M. Becht (classis IJzendijke), ds. P. J. Pennings (Axel) en De Jong (oud hoofdonderwijzer uit Den Haag). Laatste spreker was de heer J. Nee- teson, het nieuwe schoolhoofd, die de welgekozen woorden sprak over de blijdschap, waarmee hij zijn taak aan vaardde. 's-HEER ARENDSKERKE Spaarcijfers. De coöperatieve Boe renleenbank kan over de maand au gustus de volgende cijfers publiceren. Stortingen in de spaarbank f 178.912,01, opnemingen f 152.757,99, zodat een spaaroverschot van f26.154,02 ontstaat. In het jaar 1958 werden totdusver 148 nieuwe spaar- Postzegelvereniging De postzegelvereniging „Zeeuwsch- Vlaanderen" hield in de lunchroom Koene, onder voorzitterschap van de heer Lippens haar algemene vergade ring. Mevr. W. N. Polling-Vest, lera- resse aan het Petrus Hondius Lyceum, hield een lezing met lichtbeelden over de betekenis van de postzegel voor de Wereldvrede. Postzegelverzamelaars zijn er over de gehele wereld en allen zyn ze van goeden wille, wat het werk des vredes betreft, was haar uitgangs punt. De eerste postzegels der Vere nigde Naties zijn uitgegeven in 1951 ze zijn een steeds terugkerende herin nering aan het menselijk verlangen naar vrede. Ingez. mededeling (adv.) Vele mannen wel. Omdat ze hel gedoe met zeep en kwast tijdro vend en feitelijk uit de tijd vinden. Of omdat ze zich reeds modern, electrisch scheren zonder zich ooit werkelijk goed „uitgeschoren" te voelen. Met de nieuwe Braun Combi wordt Uw dagelijkse scheerbeurt een genoegen i.p.v. een noodzakelijk kwaad. Daarmee scheert U zich beslist mesglad en belangrijksnel- Ier - dank zij het gepatenteerde, elastische scheerbiad - en com fortabeler door de halfronde kop en de precisie-tondeuse. (Ideaal voor moeilijke plaatsen, lange ha ren naast de oren en in de hals, been- en armharen bij dames). Neem de vergelijkende scheer- proef. Overtuigender dan alle be weringen. Braun Combi: 2ideale systemen In 1 apparaat. met tondeuse met schakelaar In luxe etui f 59.75 zonder tondeuse v.a. f 44.75 Uitvoerige folder Nr. 1088 en scheerproef bij Uw handelaar. Imp N V Hapé, Amster dam C. Tel.: 63957 (4 lijnen) Gev. 1913 Met als geluids-achtergrond het gekrijs van de vogels opende de heer K. Goudzwaard, voorzitter van de afdeling Goes van de Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde gistermiddag de vogel- en bloemententoonstelling, die tien dagen in zaal Krijger aan de Beesten markt te Goes te zien zal zijn. bezit zou hebben, werd afgebroken en de heer Goudzwaard zette het mede delen van de prijswinnaars voort. Het zijn: Verlinden, Hermes, Fokke, De Jager, Van de Guchte, Rijk, Land man, Bos, Govers, Fokke, Van Harn, Geldof, De Jong, De Groot en Ever- sen, Leerdam Glas en de Gemeente. De heer Goudzwaard verrichtte de opening bij - afwezigheid van de heer De Valk, voorzitter van een overleg commissie gevormd uit het bestuur van de Vogelvrienden en de Maatschappij. Er waren bij het begin van de be sprekingen over de tentoonstelling nog al wat bezwaren, aldus de heer Goud zwaard, zodat men vreesde dat de ten toonstelling niet. door zou kunnen gaan. Doch nadat de moeilijkheden van het begin waren overwonnen, is er geen wanklank gehoord. Deze derde tentoonstelling is mooier geworden dan zijn twee voorgangers en het is daarom, dat de heer Goudzwaard zijn medeleden en de Vogelvrienden harte lijk dank zei voor hun bereidwillige medewerking. Speciaal roemde hij de fantasie van de Vogelvrienden. De' voorzitter vestigde er de aan dacht op, dat maandag een inzending van de bloemkwekerijen uit Aalsmeer en een inzending van „Fleurop" aan wezig zullen zijn, terwijl donderdag en vrijdag een pottenbakker van de firma Jonker uit Gouda zal demonstreren. GEEN GEMEENPLAATS De heer J. J. van Melle, waarne mend burgemeester van Goes, posteer de zich namens het gemeentebestuur achter het katheder. Hij zei, dat het nu geen gemeenplaats was, als hij zijn toespraak begon met te zeggen dat het gemeentebestuur het waardeert voor de opening van de tentoonstelling uit genodigd te zijn. Geen enkel gemeen tebestuur, aldus de heer Van Melle, kan zonder initiatief van de burgerij. Hij noemde deze tentoonstelling in één woord: af! Dit is de moeite waard, zo zei de waarn. burgemeester; ik zou zeggen: dit is Goes waard! „Nou ben je 'em kwijt!" riep de heer D. Fokke sr. toen hij bij monde van de heer Goudzwaard vernam dat hij de dahlia-beker voor de derde maal had gewonnen. De discussie, die ontstaan was over de vraag wan neer iemand voorgoed de beker in z'jn Vele jaren lang is er nu reeds ge werkt aan de plannen tot sanering van het oude gedeelte van Arnemuiden, waarin een vrij groot aantal panden uit oogpunt van de volksgezondheid niet lang meer te handhaven zal zijn. Dit laatste vloeit voor een belangrijk deel voort uit het feit, dat oud Arne muiden te smalle straten heeft, zodat er in de meeste gevallen nog geen sprankje zonlicht in de woningen kan binenkomen. De gemeenteraad van het vissersdorp heeft dit zeer wel in gezien en toen dan ook het sanerings plan werd ingediend, ontmoette dit al leen hij wethouder J. van Hemert (cJh.) onoverkomenlijke bezwaren. Deze was namelijk van oordeel, dat de hoge kosten het plan financieel on aanvaardbaar maakten. De overige raadsleden deelden dit standpunt ech ter niet en keurden het voorstel goed. In een besloten zitting was het plan voordien nog eens terdege bestudeerd, waarbij de heer J. D. P. de Smit, di- De man met de „hoogste positie" in Bergen op Zoom, stadsbeiaar- dier A. de Groot uit Antwerpen, ligt op het ogenblik overhoop met de standwerkers van de we kelijkse Bergense markt. Iedere donderdag, in de morgenuren van 11 tot 12 uur, laat de heer De Groot al sinds jaren zijn mu zikale ontboezemingen over de goede stad Bergen op Zoom klin ken, maar precies onder het do mein van de beiaardier staan op de markt van de bekendste Ne derlandse standwerkers hun wa ren aan te prijzen. En hier wringt zich nu juist de schoen tussen de kunst en de negotie. Want volgens hun zeggen zien de standwerkers geen kans om boven het „getingeltangel van die oude baas" uit te praten. Het is nog niet tot handtastelijkheden gekomen; het konflikt beperkte zich tot „bespre kingen". Een deputatie van de stand werkers wachtte de beiaardier na zijn concert onder aan de toren op en vertelde hem, dat de standwer kers veel financiële schade van zijn spel ondervinden. De kooplieden verzochten hem of het mogelijk was dat hij bijvoorbeeld na half vier zijn muziek zou laten horen. De markt is dan toch bijna voorbij. Maar de eerste „conferentie" liep op niets uit. Gisteren was het nog erger. Doordat de heer De Groot 's mid dags ook nog in Brussel moest spelen begon hij in Bergen op Zoom al om kwart over tien. En dit werd de standwerkers toch wat al te gortig. Een deputatie uit de heren verkopers is toen naar boven geklommen - vijf honderd treetjes - en heeft de beiaardier „op hoog niveau" aan het verstand gebracht, dat het „zo niet langer ging". Maar de beiaardier was niet voor rede vatbaar, althans dat beweerden de standwerkers, want hij be weerde, dat reeds vanaf 1700 op de marktdagen het beiaardspel werd gespeeld. De standwerkers daalden daarna de vijfhonderd treetjes weer af. Begane- gronds vroegen we of ze nu werke lijk zoveel last van het spel hadden. „Als ik n nu vertel', zei er een, „dat in het nu juist voorbijgegane uur mijn omzet maar f 5,bedroeg, ter wijl als de beiaardier had gezwegen, deze f 35,zou hebben bedragen. De mensen verstaan je niet half als je je artikelen aanprijst en omge keerd moet ik hen soms vragen wat of zij bedoelen. Dat stimuleert de verkoop niet." De standwerkers schatten de on dervonden schade tussen de f 50 en f 100 per dag, „want de beiaardier tingelt juist op de uren, dat de mensen naar de markt komen". Zij zijn trouwens ook van oordeel, dat er toch maar enkelen naar het beiaard spel zullen luisteren. Er is bo vendien teveel geroezemoes op de markt om werkelijk van de muziek te kunnen genieten. De marktkooplieden, welke geen standwerkers zijn, vonden het spel in de morgenuren ook hin derlijk, maar leden niet zoveel verlies als hun collega's. Het ge meentebestuur van Bergen op Zoom heeft zich in deze kwestie niet gemengd. rekteur van Bouw- en Woningtoezicht op Walcheren en ir. J. van Tol van het architectenbureau Kuiper, Gouwe tor en De Ranitz uit Rotterdam voor een toelichting zorgden. IN GEDEELTEN Het plan zal, wanneer Gedeputeerde Staten er tenminste hun goedkeuring aan geven, in gedeelten worden uit gevoerd. Het ligt in de bedoeling een soort werkschema op te stellen en voor de onrendabele onderdelen een bijdrage aan het rijk te vragen. R. dc Raat overleden In het ziekenhuis te Zierikzee over leed op 76-jarige leeftijd de heer R. de Raat, uit Bruinisse. De heer D Raat, di op 70-jarige leef tijd werd gepensioneerd, was vele ja ren opziener bij het bestuur der Vis serijen op de Zeeuwse Stromen. Hij doorliep bij dat bestuur alle ran gen en had eer hij te Bruinisse ge plaatst werd, onder meer Zierikzee en St. Philipsland als standplaats. Fruitweek-verbetering In het programma van de fruitweek zoals wij dat weergegeven hebben, staat, dat de Kon. erkende Muziekver eniging „Hosanna" op woensdag 17 september een muzikale rondwande ling maakt. Dit moet zijn donderdag 18 september. Ook bij de opstelling van het fruitcorso was de naam dezer vereniging uitgevallen. Uiteraard werkt „Hosanna" daaraan als altijd bij deze en dergelijke gelegenheden mee. 's-HEER HENDRIKSKINDEREN In de dienst van aanstaande zondag avond (7 uur) zal ds. S. P. de Roos afscheid nemen van de Hervormde ge meente van 's-Heer Hendrikskinderen. Zoals bekend heeft de scheidende pre dikant de taak aanvaard van directeur van het sociaal-cultureel centrum „Ons Huis" te Rotterdam. KAPELLE Druk in badhuis. Het was in de maand augustus belangrijk drukker in het badhuis van de vereniging wijk verpleging dan in de voorgaande maand. Er werden namelijk 1422 ba den genomen, ongeveer 200 meer dan in juli. ST. LAURENS Opbrengst collecte. De collecte voor de kankerbestrijding heeft f 119,52 op gebracht. ST. ANNALAND Kustvaarder. De kustvaarder „Lo tus" uit Rotterdam liep de oude haven van Sint-Annaland binnen, om een lading uien in te nemen met bestem ming Engeland. Het fraaie vaartuig trok, speciaal van de Sint-Annalandse jeugd, die reeds herfstvakantie had, veel bekijks. Netto-opbrengst Dameskrans. De netto-opbrengst van de door de Da- meszendingskrans „Indonesië" gehou den verkoping ten bate van de kerk voogdij bedroeg het wel heel prachti ge bedrag van f 1.236,76. MELISKERKE Benoemd. Tot onderwijzer aan de V.G.L.O.-school is benoemd de heer P. Dubbeldam te Enkhuizen. Bracht 1956 een bedrag van ongeveer 36 miljoen van toeristen naar Zeeland, het jaarverslag van de Prov. Zeeuwse V.V.V. meent, dat met name de buitenlanders in 1957 een miljoen guldens meer hebben gebracht. België blijft voor Zeeland bijzonder belangrijk. In het vorig jaarverslag was geschreven, dat de Belgische toe rist de neiging vertoonde, minder naar Zeeland te gaan. 1957 heeft bewezen, dat dit inderdaad zo geworden is. Het bustoerisme uit België beperkt zich meer en meer tot groepsvervoer, zoals verenigingen, ouden van dagen, schooljeugd enz., mede omdat ander vervoermiddelen (auto, motor, scoo ter) binnen het bereik van een groter aantal vakantiegangers komen. Het blijkt evenwel, dat de Belg, die over geld beschikt, wèl Zeeland blijft be zoeken; met name in de luxe restau rants is dit te constateren geweest. Al met al blijft het Belgisch toerisme voor ons Gewest van bijzonder grote betekenis en wij zullen in de toekomst alles in het werk moeten stellen, de Belgische toerist aan te trekken. Opvallend was het vergrote bezoek van de Engelsen die aan de Belgische kust hun vakantie doorbrachten. Ook het bezoek uit de „rest van Ne derland" was opvallend groter dan in voorgaande jaren. Het Franse dagbezoek vertoont een geringe stijging. De Duitse toeristen gaan meer en meer Zeeland ontdekken. Het was op vallend, dat wij deze Duitse badgas ten veel zagen winkelen in onze ste den en dorpen. Het ziet er naar uit, dat het Duitse toerisme voor de eco nomie van ons gewest steeds belang rijker zal gaan worden. Scandinaviers kwamen meer dan in vorige jaren naar Zeeland toe. De door ons opgezette propaganda om, op weg naar het zuiden door Zeeland te gaan, blijkt vruchten af te gaan wer pen. Ook in 1957 ontplooide de Zeeuwse middenstand een grote activiteit, om tijdens het toeristenseizoen de vreem delingen attracties te bieden. Het blijkt ons steeds, dat de trekkende toerist deze activiteiten op prijs stelt. Het bureau verzond in 1957 niet minder dan 42.318 stuks post, waarbij vele inlichtingen naar aanleiding van Het propagandablad verscheen zes keer. Maandelijks werd de „evene- mentenlijst gepubliceerd. Zeeland mocht zich ook verheugen in de belangstelling van vele buiten landse journalisten. Ook op ander gebied werden vele relaties onderhouden. De contacten met de overheid zijn van bijzonder goede en prettige aard. In de problemen, het toerisme in Zee land betreffende, wordt VW regel matig gekend. De directeur heeft zit ting in tal van commissies, die tot taak hebben, studie te maken over de Zeeuwse toeristische problemen. De contacten met de gemeentelijke overheden en met de Kamers van Koophandel zijn eveneens van goede en prettige aard. Er is een steeds nauwer contact ge groeid met de Prov. Planologische Dienst, het ETI, de Rijkswaterstaat, de Provinciale Waterstaat, de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cul tureel Werk in Zeeland, de Rijksmid- denstandscentrale en vele anderen. Ned. Herv. kerk Beroepen te Nieuw-Lekkerland (wijk Dorp): L. Trouwborst te 's-Gre- velsduin-Capelle; te Noordbergum (toez.): vik. C. Vijfhuizen te Drachten. Geref. kerken Examens. De classis Amsterdam heeft praeparatoir geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer J. Bak ker te 's-Gravenhage. Benoemd tot medewerker in de Evang. arbeid te 's-Gravenhage: kand. J. Bakker aldaar. Beroepen te Klundert: D. Slagboom, te 's-Gravenzande. Bedankt voor 's-Gravendeel: A. H. Schippers te Hillegom. Christelijke Geref. kerken Beroepen te Rotterdam-Charlois: H. v. d. Schaaf te De Krim (Ov.). Baptisten Gemeenten Beroepen te Vriescheloo: H. Stuk- de 4832 ingekomen aanvragen daarom, ker te Nieuweerdinge.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2