Opbrengst landbouwgewassen valt algemeen niet alg' tegen Gaat „atoompolitie" straks op ons passen Ondanks te lage temperatuur te veel regen en te weinig zon Bloemen- en Vogeltentoonstelling te Goes wordt vanmiddag geopend LANDBOUWOOGSTBERICHT MELDT: ^bla^meditatie Gunstige nazomer maakte veel goed Amerika gaat aan India leningen verstrekken Congres geschiedenis verzet OPENING vrijdag 12 sept. 2 uur BIJZONDERE EXPOSITIES EN DEMONSTRATIES MODESHOW Bepaling grondsoorten i.v.m. pachtprijs KRITISCH COMMENTAAR Donderdag 11 september 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD PAGINA 3 IN 1958 was van april tot en met juli de temperatuur bijna een graad Celcius te laag. In dezelfde periode was er ongeveer 10 te weinig zon en bijna 10 °/o te veel neerslag. (In 1956 viel er in dit tijd vak ongeveer evenveel neerslag als dit jaar, doch door een geringer aantal uren zonneschijn bleef de gemiddelde temperatuur lager). Voor de oogst van akkerbouwgewassen zijn de weersomstandigheden in augustus van doorslaggevende betekenis. De eerste decade van augus tus had dit jaar wat te weinig zon-uren en de tweede decade had bovendien veel te veel neerslag. De verdeling van deze neerslag was door de zware buien, die merendeels plaatselijk waren, zeer onregel matig, doch op de meeste plaatsen viel genoeg om het oogstwerk vol komen stil te leggen. Het afrijpen was bij vele gewassen later dan ge woonlijk en zodoende is dit jaar de oogst dubbel laat. ALDXJS HET LANDBOUWOOGSTBERICHT, samengesteld door de directie Akker- en Weidebouw van de Directie van Landbouw, naar de toestand op 20 augustus 1958. RESUMERENDE wordt gezegd, dat de opbrengsten tot nu toe in het alge meen niet zijn tegengevallen. De kwaliteit laat hier en daar echter wel te wensen over. Behoudens in het noorden is er in de granen nog weinig schot. De nog te vele staande gewassen al of niet gemaaid hebben een wat minder gunstige oogstverwachting dan in het vorige oogstbericht. Door 2 a 3 weken mooi droog weer zou een grot gedeelte van de oogst droog kunnen worden geborgen ten voordele van de kwaliteit en zou de grote achterstand in de oogstwerk- zaamheden en de stoppelbewerking voor een belangrijk gedeelte kunnen worden ingehaald. (Noot van redactie: Hierbij dient rekening te worden gehouden met het feit dat het oogstbericht t. e. m 20 augustus j.I. geldt, terwijl juist de afgelopen veertien dagen de weersomstandigheden bijzonder gun stig zijn geweest, zodat de situatie algemeen gunstiger is dan het be richt stelt). Granen en erwten Van de granen zijn nog betrekke lijk weinig dorsresultaten bekend, zo dat de definitieve raming van de oogst mogelijk lager zal zijn dan de voorlopige. Bij de gerst vooral de wintergerst is de opbrengst lager dan verleden jaar. De erwten-opbrengst beantwoordt niet aan de oorspronkelijke verwach tingen. De oorzaak hiervan is meer de weersgesteldheid dan de ziekten, die in het gewas voorkwamen. Vooral de achteruitgang van de kleur geeft een groot financieel verlies. Vlas De voorlopige raming van de vlas- opbrengst is wat hoger dan in 1957. Door de belangrijke areaalverminde ring is de verbouw van het gewas op de voor vlas minder geschikte perce len verdwenen. De areaalsinkrimping geschiedde nl. merendeels in het noor den. De raming geeft aan, dat een be hoorlijke hoeveelheid gerepeld vlas wordt verwacht met een redelijke hoe veelheid lijnzaad. Hoewel de ontwikkeling van de vroege aardappelen aanvankeijk traag was, zijn ze uiteindelijk snel gegroeid en was de opbrengst bevredigend. Het gewas was in het algemeen gezond met een voldoende aantal knollen per plant van vrij regelmatige grootte. De stro-opbrengsten van de geoog ste gewassen zijn goed. Door legering van de granen is er bij het stro wel veel massa, doch naar verhouding wei nig gewicht. De voederwaarde van het niet voldoende droog binnengekomen stro zal tegenvallen. Tarwe Door de zware regenbuien werd de graanoogst belemmerd en trad nog meer legering op. Rijp graan, dat van wege de weersomstandigheden niet ge maaid kon worden, lijdt schade door korrelverlies. Op vershheidene plaat sen komt in de tarwe een voetziekte voor, veroorzaakt door de sneeuw- schimmel (fusarium nivale), welke dit jaar in deze vorm voor het eerst op treedt. Waarschijnlijk is dit een acuut optreden en is het gevaar voor de toekomst gering. Bij de haver, waarbij veel legering wordt gevonden, staan tal van perce len weer geheel groen. Met uitzonde ring van ma is is de stand van de gra nen wat verminderd door de geringe oogstzekerheid. De stambomen hebben geleden door de grote hoeveelheid vocht en door de wind. Voor de afrijping en de oogst heeft dit gewas dringend droog, zon nig weer nodig. Knolgewassen Ook de handelsgewassen zijn in stand achteruitgegaan, omdat deze ge wassen zulke grote hoeveelheden vocht niet kunnen verdragen. Het af wisselend droog en nat worden van deze gewassen doet schade, doordat b.v. bij blauwmaanzaad de zaaddozen openspringen en zaadverlies ontstaat. De knol- en wortelgewassen heb ben hier en daar schade geleden door Nasser zou V.N.-waarnemer in Syrië willen toelaten Radio-Bagdad heeft dinsdag gemeld, dat president Nasser van de Verenig de Arabische Republiek erin toege stemd heeft, een waarnemer van de Ver. Naties in Syrië toe te laten opdat deze zou kunnen nagaan of de Ver. Arabische Republiek inderdaad een be dreiging vormt voor Jordanië, zoals door de regering van Koning Hoessein is beweerd. Daarentegen heeft president Nasser, aldus radio-Bagdad geweigerd een waarnemer van de V.N. in Egypte toe te laten omdat Egypte geen gemeen schappelijke grens met Jordanië heeft. overlast van het water. Bovendien wa ren de weersomstandigheden (warm en nat) gunstig voor de verbreiding van de aardappelziekte. Bij de voor deze ziekte gevoelige rassen zijn op tal van plaatsen de knollen al sterk aangetast. Ook minder gevoelige ras sen als „Bevelander" en „Libertas" zijn hier en daar reeds vrij sterk aan getast. Bieten De stand van de bieten is nog goed, hoewel hier en daar vrij veel verge- lingsziekte voorkomt. Als het natte weer aanhoudt zal het suikergehalte tegenvallen. De opbrengst-verwachting van de zaaiuien is belangrijk heter dan gemiddeld in de laatste tien jaren het geval was. Ook voor de oogst van dit gewas is dringend droog, zonnig weer nodig. De groenvoedergewassen vertonen een goede groei. Bij lucerne en klaver komen plaotselijk wel percelen voor met een wat holle stand. Er is volop gras. De weersomstandigheden maken hooiwinning onmogelijk. Er wordt overal nog druk gras ingekuild, doch in verscheidene streken wordt hier van nog onvoldoende gebruik gemaakt, aldus het oogstbericht per 20 aug. De Verenigde Staten hebben gisteren bekend gemaakt dat zij India in de ko mende maanden een reeks leningen zul len verstrekken voor een totaalbedrag van ongeveer 100 miljoen dollar. Dit Amerikaans besluit is genomen na voor bereidende besprekingen die ongeveer twee weken op de zetel van de wereld bank hebben plaats gevonden tussen de voornaamste schuldeisers van India, t.w. de Ver. Staten, Engeland, West-Duits- land, Canada en Japan. Engeland heeft reeds eerder bekend gemaakt dat het India in het lopende financiële jaar een krediet van 112 mil joen dollar zal verstrekken, ter verlich ting van de Indische betalingsmoeilijk heden. Verwacht wordt, dat de totale hulp die India van de vijf crediteurlanden en de Wereldbank in de eerstvolgende maan den zal ontvangen, een waarde van 350 miljoen dollar zal hebben. Tevens wordt aangenomen dat ge noemde vijf landen er naar zullen stre ven te voorzien in de Indische behoefte aan hulp gedurende de volgende twee financiële jaren, die in- maart a.s. be ginnen. Hiermede zou een bedrag van ca. 650 miljoen dollar zijn gemoeid. Spoorbrug Mook krijgt nieuwe overspanning In de nacht van 13 op 14 september zal een nieuw stuk overspanning in de spoorbrug bij Mook worden aange bracht. Met deze nieuwe overspanning die 106 meter lang is, zullen de juk ken van de oude overspanning wor den weggewerkt. Het treinverkeer zal van zondagochtend vroeg tot 's mid dags halfvijf worden door bussen. In Luik zal van 14 tot 17 september a.s. een internationaal congres worden gehouden over de geschiedenis van het Europese verzet in de tweede wereld oorlog. Het congres is georganiseerd door het Belgische genootschap van leraren in de geschiedenis en heeft o.m. ten doel, de leemten, die bestaan in de geschie denis van het Europees verzet, op te vullen. Dr. L. de Jong en dr. A. A. Cohen, van het rijksbureau van oorlogs-docu- mentatie, hebben een uitnodiging om aan het congres deel te nemen aanvaard. Dr. de Jong zal een Inleiding houden over het verzet iu Nederland. Het Russische blad Rode Ster meldt, dat in het Noorden van de Kaukasus vijf mannen ter dood zijn veroordeeld we gens ln de oorlog begane wreedheden op bevel van fascisten. Zij hadden zich 15 jaar lang verborgen weten te houden. Een zesde kreeg 25 jaar. Onze hulp is in de naam des Heren, die hemel en aarde gemaakt heeft. (Ps. 124 8) Als er één ondekking is die in druk op de mensen heeft gemaakt, dan is het wel die van kernsplit sing. Deze ontdekking heeft de we reld doen trillen en wanneer de si tuatie in een deel van de wereld gevaarlijk wordt dan lezen we tus sen de regels van het krantebericht door: wereldoorlog atoomoorlog! Het is de angst, dat enkele van de kleinste eenheden waaruit alle stof is opgebouwd hun krachten naar buiten zullen brengen. Een paar van de kleinste kernen waar uit de aarde bestaat Onze hulp is in de naam des He ren, die die krachten en onnoe melijk veel meer zelf gemaakt heeft! Ingezonden Meded. (adv.) BEURS VOOR MODE EN HUISHOUDING In alle hallen van het Ahoy'-complex; tentoonstellingsoppervlakte 16.000 m3. 250 attractieve en interessante stands met shows en demonstraties. Das Kugelhaus van Dr. Ir. Johann Ludovicl De Spindler-bungalow het Zomerhuis Promenade van het Interieur Historische plattelands*interieurs Paviljoen der Vrouw Gedekte tafels Doe- het-zelf sektie met demonstratie-centra Voorlich ting over materialen en toepassing door het Bouw centrum Veilig Verkeer Femina-Cinema Wedstrijden „Huishoudelijke Bedrevenheid" Oase sfc Kinderbewaarplaats Muzlekpodium. middag: 2 en 3.30 uur, avond: 8 en 9.30 uur. (vrijdag 12 september alléén 8 en 9.30 uur) Elke dag uitreiking van een groot aantal GESCHENKEN De eerste 100 bezoeker(sters) ontvangen het verzilverde Femina-lepeltje Een bezoek aan de Femina is meer dan de moeite waard I Geopend van 10-17 en van 19-23 uur. Zondags gesloten ^Openingsdag geopend zonder onderbreking v. 14-23 u. Toegang 11.— - Kinderen f 0.60 Modeshow f 0.35 AHQY' GEBOUW ROTTERDAM t/m 24 SEPTEMBER De planten- en vogeltentoonstelling in zaal Krijger aan de Beesten markt zal vanmiddag om half vijf officieel worden geopend. Tot de dag waarop de tentoonstelling haar deuren weer zal sluiten, na ander halve week, verwacht men zeven achtduizend bezoekers. Dit aantal is niet te hoog genomen, want vorig jaar trok een minder attractieve tentoonstelling in drie dagen maar liefst vijf duizend bezoekers. Er was nog niet zo heel veel te zien in zaal Krijger, toen wij gistermorgen daar binnenliepen om te informeren hoe het ging met de opbouw. De mid- overgenomen denvakken waren nog leeg, want daar zal de bloemenafdeling en de inzen- In antwoord op een schriftelijke vraag van het tweede-kamerlid Van Meel be treffende de mogelijke normen voor de bepaling van grondsoorten in verband met de hoogst toelaatbare pachtprijs heeft minister Vondeling meegedeeld, dat in de formele zin het voor het woord geen objectieve normen bestaan. De indeling in grondsoorten ingevolge het desbetreffende K.B. is nagenoeg de zelfde als die, welke ook reeds in het Koninklijk Besluit van 18 december 1953 is gebruikt en die op haar beurt weer gebaseerd is op een voor Nederland reeds jarenlang gebruikelijke indeling. Deze indeling is in de praktijk alleszins bruik baar gebleken. Er bestaan echter nog geen maatstaven, die in grensgevallen kunnen worden gehanteerd voor de in deling bij een bepaalde grondsoort. Der gelijke maatstaven bestaan overigens evenmin voor een indeling in de kwali teitsklassen I tot en met III. Door bodemkartering en bodemkundig onderzoek zal het inzicht in het verband tussen grondsoort en bodemvruchtbaar heid verdiept kunnen worden en zal het ln de toekomst wellicht mogelijk zijn objectieve normen voor grensgevallen vast te stellen. HET BLIJKT mogelijkDe schrik van de atoomproeven kan in een controlestelsel worden gevan gen. Op de atoomconferentie in Genève hebben de deskundigen de mogelijkheden gevonden om te komen tot een afdoende controle op de proefnemingen met A- en H-bommen. Een internationale overeenkomst op het staken van de kernexplosies is vrijwel waarde loos als er geen controle op de na leving mogelijk is. In Genève heeft men nu de deur naar een derge lijke internationale overeenkomst geopend en de middelen gevonden om de controle op de kernproeven te hebben. Controleposten In onze kaart geven wij een alge meen overzicht hoe de atoomdeskun digen de wereld denken te beveiligen tegen „achterbakse" atoomproeven, waardoor een internationale overeen komst bedreigd zou worden. Een stel de zekerheid, dat men elke atoomex- sei van 170180 controleposten geven plosie, van een kracht tot op circa een 20e van de bom van Hiroshima, kan ontdekken. De controleposten, die elk door circa 50 deskundigen zullen moe ten worden bemand, maken gebruik van de registratie van de radio-actieve neerslag uit de lucht, trillingsgolven in de aardkorst, geluidsgolven etc., om te weten te komen waar en wanneer er een verboden atoomexplosie heeft plaatsgevonden. De atoomdeskundigen achten het voorts mogelijk om eventueel met be- VOOR DE VEILIGHEID VAN DE WERELD 0ECONTROLE OP DE ATOOMPROEVEN hulp van een daartoe uitgeruste kunst maan kernexplosies in de kosmische ruimte te controleren. Natuurlijk moet het gehele controlesysteem onder lei ding van een internationaal orgaan komen te staan. In verdachte geval len zal dit lichaam dan internationale „politieploegen" naar het verdachte gebied zenden om ter plaatse de over treding te constateren. Ook wil men in twijfelgevallen egn speciaal vlieg tuig over het betreffende gebied zen den om controle uit te oefenen. Zoals duidelijk in onze kaart is te zien zijn de controleposten over de ge hele wereld verdeeld, waarvan de meeste posten (37) in Azië zijn ge dacht. Buiten de vestiging van con troleposten op het vasteland wil men dan ook nog 60 controleposten op nog nader te bepalen eianden vestigen. Op deze manier krijgt de aarde dan een net van controle stations dat de vei ligheid van de mensheid moet verze keren. Buiten de controleposten op het vesteland komen er dan nog 10 sche pen in de drie oceanen bij, die elk op een onderlinge afstand van 20003200 km. komen te liggen. Trillingen In een bepaalde zone op de aarde komen de controleposten op 1000 km. van elkaar te liggen, tegen 1600 km. in de rest van de wereld (zie kaart). Deze 1000 heeft men ingesteld, omdat in deze gebieden vaak aardbevingen voorkomen en deze geven evenals atoomexplosies trillingen in de aard korst. Bij de verdeling van de controlepos ten is men uitgegaan van de verhou dingen der landmassa's op de wereld en niet van de politieke verhoudingen. Ter vervolmaking van het controle stelsel wil men ook vliegtuigen regel matig controlevluchten boven de oce anen laten maken voor de meting van de radio-activiteit in de lucht. Het gehele controlesysteem is ont worpen en uitgedacht door de atoom experts van Canada, Engeland, Frank rijk, Polen, Roemenië, Sovjet-Unie, ding glas uit Leerdam een plaats vinden. Met het oog op het verlep pen van de bloemen vond men het beter die niet voor vanmorgen neer te zetten. En het glas zou misschien maar onder de voet zijn gelopen door van opbouw-ijver vervulde mannen. Maar wel konden wij vast iets zien van de vogelafdeling, die zich ter lin ker- en ter rechterzijde bevindt. Aan de ene zijde van het tentoonstellings ruimte hadden we het voorrecht aan wezig te zijn bij de lossing van een aantal wild spartelende eenden en ganzen niet van die gewone, na tuurlijk in een tijdelijk verblijf; aan de andere kant is een tropische tuin aangebracht, waarin straks ara's en kaketoes en andere tropische- en subtropische vogels zullen worden losgelaten. Ergens op een boomtak ontdekten we zelfs een aapje; maar dat bleek opgezet te zijn. Twaalf duizend kilo zand is er ver werkt in de tropische tuin. Vijf en der tig sinaasappelkisten mos hebben de nijvere vogelliefhebbers bijeenge sleept. Enorme wilgestronken er gens uit een sloot getrokken geven aan de tuin een grillig aanzien. Er be staat zelfs op de achtergrond een ne gerhut niet bewoond). Wat de bloemen aangaat, de eerste dagen zal een gedeelte van de ruimte worden ingenomen door een bizon- dere collectie van Gebrs Eversen en mej. De Groot. Na enige dagen zal een bloemencollectie uit Aalsmeer die plaats innemen. Paus Pius de twaalfde heeft in een toespraak tot een gezelschap bloedspe- cialisten gepleit voor het oprichten van klinieken waar vertrouwelijke voor lichting kan worden gegeven ten aan zien van de gevaren van erfelijke ziek ten. De paus keerde zich in deze toe spraak tegen excessen tengevolge van rastrots en rassenhaat. Het comité „Vrij Egypte", waarin Egyptenaren zitting hebben die na de machtsovername door Nasser uit Egyp te verbannen zijn, heeft de secretaris generaal van de V.N. Dag Hammars- kjöld, een boodschap gezonden, waarin gevraagd wordt om instelling van een V.N.-commissie, die eenonderzoek in stellen moet naar de „intrekking van de rechten van de mens en de demo- Tsjecho-Slowakije en de Ver. Staten, cratische vrijheden in Egypte" DE TITEL van dit artikel ies niet van onszelf. Eén onzer oudste en voornaamste Nederlandse dagbladen, de „Nieuwe Rotterdamse Courant" brengt min of meer onregelmatig on der dit opschrift een rubriek, waarin, ze bepaalde feiten en ook meermalen beschouwingen van andere bladen be kritiseert. Nu wij een artikel van de „Nieuwe Rotterdamse Courant" onder de loep wilden nemen, leek het ons wel goed, deze titel voor één dag te „lenen". Laat ons voorop stellen, dat Zee land over de Nederlandse pers buiten Zeeland in de laatste tijd niet te kla gen heeft. Deze pers heeft met name in het laatste jaar Zeeland als het ware „ontdekt". Heel wat keren zijn in 1959 al journalisten van boven de rivieren naar Zeeland „afgezakt", om over Zeeuwse gebeurtenissen en om standigheden de nodige gevens in te zamelen en daarvan aan hun lezers verslag uit te brengen. Wij zijn daar zeer erkentelijk voor. Het zijn over het algemeen prima beschouwingen geweest, ook voor ons leerzaam. Want een bezoeker ziet meermalen dingen, waaraan de inwo ner, doordat hij ze dagelijks ziet. voorbij gaat, omdat hij ze „gewoon' vindt en er dus zelfs een jour nalist loopt dat gevaar geen nieuws meer in ziet. MET NAME DE N.R.C._ heeft zich in dit opzicht niet onbetuigd gelaten. Daarbij beschikt ze over een Zeeuwse medewerker, die meermalen gelegen heid heeft, in kamers te luisteren en in boeken te kijken, waar de Zeeuw se beroepsjournalist niet mag mee luisteren en -kijken. Wij zeggen dit „sans rancune", zonder hatelijkheid, want als wij over die informaties zou den kunnen beschikken, zouden we het. ook doen. En op ander gebied hebben we die ook. En dat geldt ook Zeeuwse zaken. Als er een journalist van buiten komt, krijgt hij ook vaak dingen te horen, waar een Zeeuws reporter niet van hoort. We kunnen ons dat ook weer voorstellen. Het is, ook voor een autoriteit, vaak aantrekkelijker, aan iemand, die uit Holland komt, een groots opgezet onderhoud te geven, dan aan iemand, die hij, om zo te zeggen, dagelijks bij de hand heeft. Dat doen wij ook, als we gasten van verre krijgen. Dan zetten we ons vrien delijkst gezicht en ons beste beentje voor. Dan halen we uit. Hiskia deed dit ook, toen hij gasten uit den vreemde kreeg. Het is hem echter slecht bekomen. En daar zijn we nu, waar we wezen moeten. Kijk, zo'n gast van buiten ziet alleen dat ene mooie, wat je hem toont. Hij ziet het niet in verband met het geheel, waarin zijn voorlich ter het wèl ziet. En ook onbillijk. Als hij dan later een beschrijving geeft, loopt hij gevaar, wat eenzijdig te worden. DEZE GEDACHTEN rezen bij ons, toen we in de N.R.C. van 5 septem ber een groot stuk lazen onder de titel „Zeeland vraagt belangstelling'. En nog meer, toen we later dat arti kel kritisch herlazen. Toen voelden we ons temeer gedrongen tot een „kri tisch commentaar". De eerste zin had ons feitelijk di rect al geprikkeld. Daarin lazen we; „De Zeeuwen voelen zich altijd nog een beetje achteruitgezet". Tja, zo dachten we, die indruk kan een buiten-staander misschien krijgen. Maar helemaal juist is het niet. De Zeeuwen beseffen alleen, dat zij niet langer in hun isolement kunnen blij ven leven. Dat zij in het Nederlandse volksdeel mee moeten. Ze willen döf ook, ondanks alle, bezwaren en ze vragen dus hun plaats. Laten we echter niet al te kritisch zijn en op elke slak zout leggen. We prijzen het artikel graag, omdat er zoveel goede dingen over Zeeland in staan: een lofzang op het Zeeuwse landschap, een lofzang op de oesters een lofzang op het fruit, vooral een loflied op Goes en zijn komend fruff- corsoHet is alles uit ons hart ge grepen. MAAR ER STAAN een paar zinnen in, die we beslist niet kunnen ver teren. We lazen: „Middelburg, de provin ciale hoofdstad, is de meer deftige vestigingsplaats van het bestuurlijk apparaat. Vlissingen is meer rauwè industriestad en daarnaast baddorp"„. Dit ligt ons rauw op de maag. Wij ontkennen, dat het zo is. Middelburg heeft dit karakter, dat dr. Ritter indertijd meesterlijk gete kend heeftmisschien gehad. Maar we moeten tot eer van onze Zeeuwse hoofdstad zeggen, dat zé zich dan daaraan meer en meer ont worsteld heeft en dat ze driftig streeft, ook op de terreinen van industrie en vreemdelingenverkeer en handel om nu maar drie terreinen te noe men zijn plaats in het Zeeuwse efl. het Nederlandse geheel waardig te be kleden. En Vlissingen! „Rauwe industrie stad en baddorp". Het is wel een rare combinatie van woorden. Behalve de woorden „industriestad" en „bad' zijn ze er bovendien helemaal naast. Met zijn oude centrum en zijn mooie buitenwijken is Vlissingen als indu striestad zeker niet „rauw". Men doet zelfs onrecht aan de Koninklijke Maatschappij „De Schelde'' (is „ko ninklijk" soms „rauw"?), één der pei lers van de Zeeuwse industriële eco nomie, als men het klinkende „lied van de arbeid", dat zij in het hart van Vlissingen laat horen, als een „rauwe zang" zou betitelen. En het geldt evenmin van zijn inwoners. En dan dat „baddorp". Vlissingen was al stad, toen Rotterdam nog dorp was. En het Vlissingse strand heeft altijd vermaardheid gehad. Zijn boulevard is van een allure, die menige binnen- en buitenlandse stad tot jaloersheid kan verwekken. Neen, de man, die dit schreef, kent Vlissingen niet! WE HEBBEN DUS „kritisch com mentaar" op dit artikel. Zijn we boos? In genen dele. We zouden alleen aan onze zeer geachte collega willen vragen: laat uw redacteur nog eens, eventueel 'n heel aantal malen naar Zeeland komen. We zijn desgewenst bereid, hem te helpen, een kijk op Zeeland als geheel te krijgen. We weten zeker: dan zal zijn lof lied nog sterker klinken en niet ont sierd worden door dissonanten.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 3