DDD TpTkT i Vogel- en Bloemen tentoonstelling kabouters OLLE, PHOENIX KABOUTERS DOEN HET!! Raadsels in Innsbruck m TpTkT VEGLA p k SHELL I SHELL I EEN TYPISTE FLINKE JONGEMAN JSHlïïl het Eskimo- jongetje JJte*ke vogel A. Cornelisse Dringend I huish. hulp Meisje gevraagd A. Cornelisse Zeeuwsch Dagblad TERGENDE JEUK Provinciale Waterstaat in Zeeland een nieuw, kostelijk vouwblad BO f ZLk Moeder rijdt graag veilig I Woensdag 10 september 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD PAGINA 6 LEIN HARPE en SÜZANNA WIELEMAKER •hebben de eer, mede namens wederzijdse ouders, kennis te ge ven van hun voor genomen huwelijk, waarvan de voltrek king D.V. zal plaats hebben op donder dag 18 september a.s., des n.m. 2 uur te Koudekerke. Huwelijksinzegening door de Weleerwaarde heer ds. J. H. J. Hoffman, des nam. 2.15 uur, in de Ned. Herv. kerk. Biggekerke, Klein Valkenisse 2 Koudekerke, Dorpsplein 19 Gelegenheid tot felicite ren van 7—9 uur n.m., in hotel „Walcheren". Toekomstig adres: West straat 7, Koudekerke. Heden nam de Heere tot Zich on ze geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder JOHANNA KOSTER- MESÜ eerder echtgenote van J. v. Maldegem in de ouderdom van 81 jaar. Grijpskerke: A. P. Koster Emmeloord: A. var, Maldegem T. van Maldegem- Volkers Arnemuiden: A. J. Boone-Koster P. Boone Grijpskerke: J. A. Geschiere- Koster A. Geschiere en Kleinkinderen Grijpskerke 9 september 1958 De begrafenis zal plaats hebben D.V. op vrijdag 12 sept. a.s., 12 uur. Voor de vele bewijzen van deelneming ontvan gen na het overlijden van onze geliefde moe der, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, de Wed. D. LOURENSE- MARANUS betuigen wij onze harte lijke dank. Uit aller naam: J. Lourense Domburg, sept. 1958 Voor de grote belang stelling met ons 25-jarig huwelijk ondervonden, zeggen wij ook namens onze kinderen hartelijk dank. P. Boone S. J. Boone-Janse Nieuw- en St. Joosland Molendijk 40 de beste brandstof voor uw oliehaardl BIETENNETTEN Voor a.s. bietencam pagne leveren wij Bietcnnetten voor 32,50 Extra kwaliteit en gegarandeerd! Vlasmarkt 14 Middelburg Spoedig gevraagd voor dag en nacht, in klein gezin (be jaarde dame met gees telijk niet volwaardige dochter). Inl. Diaconie Geref. Kerk, Azaleastraat 25, Terneuzen. voor dag of dag en nacht of voor halve da gen. Adres: Londense kaai 7, Middelburg. UITBREIDINGSPLAN Het Hoofd van het Ge meentebestuur van Aag- tekerke brengt ter open bare kennis, dat de ge meenteraad heeft be paald, dat de vaststelling van een plan van uit breiding in onderdelen voor de Noordweg wordt voorbereid. Aagtekerke, 8 sept. 1958 Het Hoofd van het Gemeentebestuur van Aagtekerke, J. Geuze Wegens huwelijk der tegenwoordige JUFFROUW VOOR DE HUISHOUDING gevraagd. Niet beneden de 18 jaar. Lief voor kinderen. Brood- en Banketbakke rij G. P. WATTEZ, L. Delft 101, Middelburg. RUBBERLAARZEN zware uitvoering, met solide antislipzool en versterkte hiel ƒ14,25 per paar Vlasmarkt 14 Middelburg voor al uw familieberichten brengt wanhoop nabij U kunt die aandrang tot krabben direct wegnemen. Het helder Vloeibare D.D.D. Geneesmiddel dringt in twee tellen door tot de haard der aandoening - diep in de huidporiën. Het doodt de ziekte kiemen. bedwingt het gevaar van infectie. Verrassend snel ge neest uw huid - wordt weer gaaf en kerngezond. D.D.D. is héérlijk om uw huid geregeld intens te zuiveren en op te frissen. Kleine flacon f. 1.20. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN {Verzorg uw overgevoelige huid met luchtige D.D.D. BALSEM en desinfecterende D.D.D. ZEEP. Op het bureau van de Waterstaatkundig Hoofd ambtenaar le klasse te Goes, kan geplaatst worden: op arbeidsovereenkomst Eisen: tenminste diploma U.L.O. en machineschrij ven Sollicitaties worden ingewacht vóór 22 september a.s. bij de Hoofdingenieur-Directeur, Rouaanse kaai 43 te Middelburg. HOUTHANDEL ALBERTS TE MIDDELBURG vraagt voor haar ZAGERIJ een (leeftijd 2328 jaar) o.m opgeleid te worden tot raamzager Zich melden bij Hoofdbaas Houtwerf, Industrie terrein. de beste brandstof voor uw oliehaardl voor een veilige inmaak Vraag Uw winkelier de VEGLA-folder 5 maten vanaf 37 cent N.V. VEREENIGDE GLAS FABRIEKEN SCHIEDAM Op brood, bij de warme maal tijd of „zomaar"... Gebakken haring - altijd een succes. Dat wordt smullen 1 Trakteer uw buisgenoten zeker ééns per week op gebakken haring. Haal ze kant-en-klaar of tover zelf een smakelijke schaal vol uit de pan! Laat u het allernieuwste vouwblad, vol smakelijke haring-recepten, niet ontgaan. Stuur de bon op en u krijgt het snel thuis! voor GRATIS vouwblad „Verse haring smaakt ook zo goed", aangeboden door het Produktschap voor Vis en Visprodukten. V Naam: J Straat: Y Plaats: f A 49 Vul in, knip uit en zend in open enveloppe I (waarop 4-cents postzegel) aant VOORLICHTINGSBUREAU VOOR DB VOEDING, AFDELING VIS, IJMUIDEN. in de zalen Krijger, aan de Beestenmarkt te Goes. Geopend van donderdag 11 tot zater dag 20 september a.s. Zondag 14 en maandag 15 september geslo ten. 16 september heropening van geheel omgebouwde tentoonstelling. Vele attracties, o.a. Pottedraaier, gezellige verloting, enz. Een bezoek aan deze tentoonstelling is be slist de moeite waard; het gehele zalen complex is omgebouwd in een lusthof, waar in exotische Vogels, Bloemen, Planten, Waterval, Tropisch eiland, enz. U mag dit beslist niet missen. Entreeprijzen: volw. 0,75, kinderen f 0,25. TE KOOP Kalfvaars, rek. 29 sept. AB vrij. L. Franeke, „To- renzicht", Grijpskerke. Gevraagd omg. Utrecht bij ouder echtpaar, een juffr. in de huishouding, niet onder de 45 jaar. P.G. of G.G. v.g.g.v. genegen alle voork. werkz. te ver richten en kunnende ko ken. Was b.huis. Liefst iemand met z. karakter en die een rustige werkkr. op prijs stelt. Huis centr. ver- w. (oliestook). Mooie bos rijke omgeving. Brieven met opgave van verlangd salaris aan het bureau van dit blad te Goes, onder no. A 5333. Ransomes aardappel rooier en Martin cultiva tor. - P. Dominicus, Land- bouwsmederij, Tel. (01182) 319, Nieuw- en St. Joos land. Volbloed kalfvaars a. d. rekening. „Ter Linde", Se- rooskerke <W.). Nieuwe ladder, 17 spor ten. Nieuw kinderledikant, stoven en wasstampers. Tuindorp 14, Arnemuiden. TE HUUR GEVRAAGD Bouwland of weiland voor oogst 1959 (Walche ren) of event, meerdere jaren pachten. Br. onder No. 108, bureau Z.D., Mid delburg. Te koop of in ruil beste fcalfvaarzen, van abortus- vrije stallen. A. de Pagter, Middelburg, tel. 2833. TE KOOP GEVRAAGD mm Gebruikte doch in pr. st. verkerende motor of scooter. Br. no. A 5332, bureau v. d. blad, Goes. DIVERSEN Aangeb. gestoft woonr. m. vrijs keuken v. dame alleen, alsook zit-slaapk. voor 1 pers. Burg. v. Gor- selstraat 21, Rilland. PERSONEEL Gevraagd: tegen a. s. donderdag aardappelra- pers. J. Poppe, Welsinge 101, Ritthem. Patroontekenen en knip pen voor eigen gebruik en v. opleiding. Aanm. dag. (beh. zat.) 10-12 en 2-4 u. Ma. en Do.-av. 8-10 uur. Ida de Leeuw van Rees, Stationstr. 9, Middelburg, tel. 3082. Gevraagd: Nog enkele telers voor Engelsraaigras (vaste prijs op contract). Vrijblijvend inlichtingen: J. Lampert, Zoutelandse- weg 15, Biggekerke. de beste brandstof voor uw oliehaardl Wordi geleverd door: Fa. L. E. WeemaesKindt, Hof te Zandeplein 18 I tel. 4 Kloosfcerzande Fa. J. v. d. Velde Zn., Kazernestraat 2 tel. 2580, b.g.g. 2446 Terneuzen L. Hamelink, Baandjjk 3c Terneuzen Fa. C. J. Oppeneer, Kanaalzicht 84 tel. 423 Sluiskil J. Martens, Poststraat 3 tel. 207 Philippine W. Gruben, Oude Stad 7 tel. 478 Biervliet A. de Poorter, Kon. Julianastraat B 35 tel. 292 Hoofdplaat T. A. Verschoor, v. Zuyenstraat 2 tel. 532 Breskens Fa. H. en C. v. d. Sande, Spuiplein 31 tel. 894 of 793 Breskens A. Boonman, Zuidzandsestraat 97 tel. 228 Oostburg J. Rlsseeuw, Z 26 tel. 237 Retranchement J. de Smidt, Nieuwstraat N 25a tel. 265 Retranchement W. J. de Smidt, Mariaweg M 53 tel. 313 Cadzand V. v. d. Hemel, Schuitvlotstraat A99o tel. 203 Groede W. Rlsseeuw, Molenstraat A 81 tel. 462 Groede Brandstoffenhandel Blondeel, Kaal 2 A tel. 429 Aardenburg J. X. de Visser, Weststraat 2 tel. 109 Oostburg Burrinks, Bree 47 tel. 2452 Middelburg A. Rijnders, Gravenstraat 71B tel. 2383 Vllssingen A. Louwerse, Hellebardierstraat 8 tel. 2850 Vlissingen Fa. A. W. Bakker Zn., Paspoortstraat 2 tel? 371 Oost-Souburg J. H. v. d. Dries, Rijksweg 1 tel. 345 Lewedorp Fa. Gebr. Goedheer, Weststraat 12 tel. 441 Borsele J. Tramper, Raadhuisstraat 25 tel. 243 's-Gravenpolder Mej. J. Roose, Pleter Jasperplein 19 Goes J. W. van Stel, Jufferswegje 9 tel. 473 Blezelinge Gebr. v. d. Weele, Havelaarstraat 1 tel. 287 Coljjnsplaat J. P. de Witte, Molendijk 40 Hoek 1 v\y) 1 284. Nuerg mooi ziet het eiland er niet uit, dat kun je zo wel zien! Enveel mensen zullen er ook wel niet wonen. „Hm!", zegt de kapitein, „ik geloof dat we er maar beter langs hadden kunnen drijven. We vinden vast niets meer dan hier op onze ijs berg. Ineens stoot hun ijsberg tegen de grond aan. Nu kunnen ze niet verder, zelfs niet naar het eiland. MaarBobo komt weer alk altijd te hulp! Hij springt in het water, Olie klimt boven op z'n kop, en daar zwemt Bobo al netjes met zijn passagier naar de overkant. En na Olie komt ook de kapitein aan de beurt. 'tGaat prachtig! mm 'tl prima corset 11.55- 13.26-14.65-22-10. Jarretelles gordels 1.80-2.95 enz. Spe- ciaalhuis „De Weefstoel", Langeviele 3, Middelburg. De Magneet, Vlasmarkt 27-31, Middelburg. Dinkey Toys, Constructor- en Trix bouwdozen, Jumbo- en Luctorspelen, Wildebras poppen, Mechanische en Plastic speelgoederen. Inmaakbrandewijn met gratis recept en pakje va nillesuiker. De vruchten behouden hierdoor lang hun kwaliteit en smaak. Per literfles f 7,45. Per literfles f 3,80. Fa Dene vers, Lange Delft 84, tel. 2415, Middelburg. Na schooltijd handwerk les voor meisjes v.l. 812 jaar. 's Avonds van 7,30— 9 uur voor ouderen. In lichtingen vóór 6 uur bij D. Prins, „De Schietspoel", Pottenmarkt 2, Middelburg Hebt U een ongeluk met Uw Kienzle wekker, zak- of polshorloge. Alle repa raties onder volledige ga rantie. Horlogerie D. Lie- vense, L. Vorststr. 87, Goes m. Hedenavond Massale Zangavond in de Leger des Heilszaal te M'burg. Iedereen is welkom. Toe gang vrij. Geref. Gemeente Waar de. Donderdagavond 7.30 u. Ds. P. Honkoop. Je adres voor bruine in- maakpotten van 10 tot 60 kilo, is Mag. „Wedam", Vlasmarkt 26, M'burg. Voor prachtige blauwe Keulse kannen en stopen in alle maten naar Mag. Wedam", Vlasmarkt 26, M'burg. Dames! Nog voordelige aanbieding in zomerjurk jes, pakjes, mooie man tels en jasjes, broekjes, van 1 tot 10 jaar. Ook voordel, nylons en baby- kleding. Mej. Poppe, Gra venstraat 86 Middelburg. Wasmachinefabr heeft gloednieuwe wasmachines en centrifuges -t lichte emaillebeschadiging voor f 155, met garantie; des gewenst afbetaling. Fabr.- agent: Nieuwstraat 28, Ter neuzen, Tel 01150-2410 Uw naaimachine door Singer gerepareerd gaat weer jaren mee. Wij repa reren alle merken onder volle garantie Singer N.V. Segeerstraat 9a, Middel burg. Tel. 01180-2165 Fa. M. W. van Aartsen, Markt 25 Middelburg. Oude Medicinale Malaga— wijn f 3,80 per fles. Heel Nederland welt zldi thuis op een PHOENIXI Voor haar oen Phoenix Superbe of Semi-SporL Een rijwiel, zoeft er geen tweede op Neerland» wegen rijdt Sterk, degelijk, hecht I En toch zo licht, dat de geringste voetdruk de pedaten in beweging brengt Uitgevoerd in het befeamde Phoenix- lak- en chroomwerk. Blijft jarenlang mooi! Moderne kleuren, w.o. het nieuwe gedistingeerde grijs-groen. Dagelijh vervolgverhaal 73) „Hou je gereed", zei Zuckwaller, ben je sterk genoeg, om hier naast me te komen zitten?" André gooide zijn lange benen over de voorbank en Marianne gaf hem een zetje. Het kostte wat moeite in de be krompen ruimte, maar het lukte. „Draai het portierraam open". Zuck- wallers stem was bevelend. André ge hoorzaamde automatisch. „Als ik het zegf schiet je, en je richt op de banden". Zuckwallers toon was beslist. André hing met het hoofd en zijn rechterarm uit het portier. De koele nachtwind, die rondom hem gierde, bracht afkoeling en sloeg hem ver frissend in het gezicht. De wind suisde langs zijn oren. Hij twijfelde, of hij raak zou kunnen schieten. Hij was geen scherpschutter en het zou niet meevallen, uit deze snelrijdende auto doel te treffen. „Wij zijn in het voordeel", merkte Zuckwaller met triomf in zijn stem op. „De vrouw zit voorin naast de Japan ner. Hij moet zijn wagen in het gareel houden en zij zit rechts en dus onder een heel moeilijke hoek om terug te vuren." Meter na meter wonnen zij nu. De silhouetten van de vluchtelingen in de andere auto lagen gevangen in de lichtbaan van de koplampen. „Vuur", brulde Zuckwaller, „geef ze de volle laag." Het geluid van de schoten ging in de wind, die om hem heen zoefde, voor André bijna verloren. Mis, mis, inspecteur, ik kan ze niet raken" schreeuwde hij. „Je hebt er nog een paar, vooruit", de inspecteur gaf de moed niet op. De wagen vóór hem minderde vaart. Plotseling. Zuckwaller had moeite, 't nieuwe tempo tijdig te volgen. „Ze gaan langzamer, nu moet het kunnen, André, nu moet het." André gebruikte de laatste patronen en hij gebruikte die goed. De snelheid was verminderd tot een veertigtal ki lometers per uur. De tegenpartij had iets in de zin, maar voordat zij het konden uitvoeren, had André Rost aen der achterbanden getroffen. „Ze waren juist op tijd om hun vaart te verminderen", zei Zuckwal ler. „Als ze op volle snelheid die ko gel gekregen hadden, zouden ze zo het bos zijn in gegaan." De wagen voor hen slipte, tolde rond en stond stil. Zuckwaller liet de remmen van zijn auto gieren en zorg de er voor, dat het licht van zijn lam pen op het voertuig voor hem gericht bleef. Zo kon hij zien, wat zijn tegenpartij uitvoerde en zelf bleef hij beschermd niet zien, wat wij doen", zei hij, „ft bosrijke omgeving heerseres was. Noch de vrouw, noch de Japannqf schenen van plan, de auto te verlatett. Inspecteur Zuckwaller was nu bi- dacht op een list. „Ze kunnen, als we zo de lampen op hen gericht houden, niet zien, wat wij doen", bgi hij, „Ik ga er uit, André, hou ze onder schov hij duwde de Nederlander een hani" vol patronen in de hand, „ik loop een boog tussen de bomen door an benader ze van de andere kant. Dit moet lukken." Hij opende portier eft dook achter de eigen auto. Hij maakte een wijde bocht en werd door de duis ternis opgeslokt. Enkele seconden van nog grotere spanning volgden. Zou het lukken! Marianne en André keken gefascineerd naar de man en de vrouw in de an dere auto, die als gevangen in de stra lenbundel van de beide lampen zaten. Even later klonk een schreeuw van de andere kant van de vijandelijke wagen. Het was de stem van Gustay Zuckwaller. „Je handen omhoog, of ik schiet je aan flarden", riep hij. In de auto kwam beweging. André Rosthield zich gereed, om bij te springen. Hij had het portier van de wagen half geopenden hij hield de revolver klaar. De Japanner en de vrouw waren in verwarring. Zij konden niet zien, waar de stem vandaan kwam. De anticlimax volgde: zij brachten hun armen in de hoogte. „Ga in de stralenbundel staan", het bevel van Zuckwaller kwam ergens uit de duis ternis. Het portier van de wagen ging open. Eerst schoof de Japanner naar buiten, even later de vrouw. Ze had den hun handen hoog en die handen waren leeg. Nog was Gustav Zuckwaller bedacht op een tegenzet, die echter volkomen uitbleef. Van de ene kant naderde André Rost en van de andere Zuckwaller. Ze zorgden er angstvallig voor, ver borgen te blijven in de duisternis. De Japanner en de waardin stonden als twee hazen in het schijnsel van de lichtbak van een stroper. Ze wisten, dat hun spel uit was. Zuckwaller liet eerst de Japanner naar voren komen en zorgde er voor, dat André de vrouw onder schot hield. Ook Marianne was uit de auto ge komen en zij fouileerde de Aziaat op wapens. Hij droeg een automatische revolver en Marianne had dit wapen snel gevonden. (Wordt vervolgd)

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 6