CONCENTRATIE WERK EIS Onze export dit 700 jaar meer naar Afrika dan f miljoen Geen Engelse leveranties van wapens aan Indones ië KRO BRENGT VOLGENDE WEEK GOEDE MUZIEKPROGRAMMA'S Woensdag 10 september 1958 Opdrachtreizen Vliegtuigramp in Japan Reddingsploegen vertrokken Aspirant van politie maakte misbruik van pistool POOLROUTE VAN DE K.L.M. Amerikaanse reuzenbommen werpers botsten: twaalf vliegers gedood Schade: zestien miljoen dollar BESMETTELIJKE ZIEKTEN Hansweerts nieuwe Herv* predikant Oogstresultaten op Schouwen en Duiveland ^ÏAa^meditatie Djakarta weigert commentaar BEZORGDHEID Nu geen plaats in school voor 4v2 miljoen Indonesische kinderen VOCALISTEN CONCOURS JULIUS PATZAK TELEVISIE Nederlandse zwemploeg met gejuich ingehaald PuzJ mee ZEEUWSCH DAGBLAD PAGINA I JOURNALISTIEK EN TECHNISCH moet een krant bijblijven met de ont wikkeling van de tijd. Dit zetten wij uiteen in een vorig artikel, waarin wij de versnellende ontwikkeling van het dagbladwezen in de loop van de laat ste honderd jaar globaal tekenden.*) Men begrijpt, dat dit op de gehele gang van zaken bij het dagblad zijn stempel heeft gezet. Konden dr. Kuyper en Jhr. De Sa- vornin Lohman hoofdredacteur zijn van „De Standaard" en „De Neder lander", terwijl ze volledig bezet wa ren met andere functies, een poging in die richting, toen na de oorlog mr. Romme optrad als hoofdredacteur van „De Volkskrant", moest opgegeven worden. Vroeger was het mogelijk, dat een hoofdredacteur zijn stempel zette op een krant door het schrijven van zijn hoofdartikelen, terwijl een chef redacteur met de betrekkelijk kleine staf van redacteuren, de verzorging van het dagelijks werk aan de krant behartigde. In onze tijd is dat onmo gelijk. Zeker, ook nu is er een hoofd redacteur en ook nu schrijft deze hoofdartikelen wanneer geen an der directer werk hem roept maar een hoofdredacteur en een chef-redac teur moeten zich in deze tijd veel stringenter bemoeien met de dage lijkse leiding van de krant. Er is zo veel in de organisatie van de journa listieke zowel als de technsche ver zorging van de krant, dat hun aan dacht opeist, dat zij er een volle en dan nog zeer-bezette dagtaak aan hebben. Wij schrijven dit niet, om medelij den met deze functionarissen te vra gen. Hun werk is zo fascinerend, zo boeiend, dat zij er geheel in kunnen opgaan en er als hun tijd van pen sioen is gekomen slechts node af scheid van kunnen nemen. De gehele organisatie van de krant is zo anders dan vroeger. EEN KRANT MOET naar alle kan ten contacten hebben. Feitelijk moet zij verbindingen hebben met de gehele wereld. Met de ANP-nieuwsvoorziening hoezeer deze aan hoge eisen voldoet en wat redacteuren voor de keuze uit het vele nieuws en voor de nieuws garing in de eigen omgeving komt een regionaal dagblad er niet. Het heeft daarnaast een aantal mensen nodig, de het nieuws uit het gehele land, alge meen nieuws zowel als nieuws van het eigen terrein, dat de krant be strijkt (voor het 'Zeeuwsch Dagblad bijv. het Christelijk-nationaal en het kerkelijk nieuws) verzamelen. Het moet in belangrijke internationale knooppunten zijn eigen corresponden ten hebben. En het moet aangesloten zijn bij een aantal buitenlandse pers- bureau's. Het moet zijn eigen fotograaf op pad hebben en zo mogelijk een te kenaar (s) en het moet foto's ont vangen van fotografen uit binnen- en buitenland en aangesloten zijn op het telefotonet, dat op het laatste moment de laatste opnamen kan overseinen. Daarnaast moet de krant beschik ken over een technisch apparaat, dat met de beste en snelste machines is toegerust, zodat het alles in korte tijd kan verwerken. Ze moet voorts be schikken over een expeditie-apparaat, dat in zeer korte tijd de krant over een ruim gebied kan uitzetten, zodat geen enkele aansluiting wordt gemist en de abonné's hun krant precies op tijd op zijn hoogst enkele uren, na dat ze de persen verliet in huis hebben. Ze moet voorts een ruim ad- vertentiedebiet hebben, want „adver tenties zijn ook nieuws" en ze helpen, de krant in economisch opzicht te ver zorgen. En is vrijwel geen krant in Neder land, die dit alles „op eigen kracht" kan doen. DAAROM HEBBEN WE in de latere tijd hoe langer hoe meer concentratie van dagbladen gezien. Om op het eigen gebied van de Christelijke krant te blijven: „De Standaard" van voor de oorlog heeft „Stichtse Courant" en „Arnhems Dag blad" in zich opgenomen en „Trouw", dat na de oorlog de papieren van „De Standaard" heeft overgenomen, ver zorgt nog altijd het verspreidingsge bied van de genoemde vroegere bla den. „De Rotterdammer" nam „Nieu we Haagse Courant" en „Nieuwe Leidse Courant" als zogenaamde „kopbladen" in zich op en ging daar naast nog een „Dordts Dagblad" ver zorgen. Daarnaast gingen allerlei bladen er toe over, zich redactioneel te voegen in een perscombinatie, die zowel het nieuws- als het advertentie-element voor die bladen ging verloren. Om weer op eigen gebied te blijven: „Zeeuwsch Dagblad" heeft in de jaren na de oorlog op deze gebieden op heel prettige wijze samengewerkt met de beide andere Christelijke regionale dagbladen, het „Friesch Dagblad" en de „Nieuwe Provinciale Groninger Courant" (waarbij als dochter van laatstgenoemde ook de „Nieuwe Drentse Courant). HOE PRETTIG die samenwerking ook was ze kon op één terrein geen oplossing brengen, n.l. op technisch gebied: het zetten, drukken en expe diëren van de krant. Op dit gebied is de Christelijke dag bladpers na de oorlog zelfs verarmd. Hadden vroeger „De Standaard" en „De Rotterdammer" hun ezer goed ingerichte drukkerijen (althans geme ten naar de vooroorlogse maatstaven), beide zijn door en in de oorlog onder gegaan, die van „De Rotterdammer" door het bombardement van de mei dagen van 1940. „Friesch Dagblad" kon zich een redelijke apparatuur aan schaffen. De technische apparatuur van onze bladen in Groningen en Zee land kon na de oorlog wel wat ver beterd worden, toch kon evenwel niet aa.,gepast worden aan de eisen van de tijd. Dat is ook onmogelijk, want een drukkerij, zoals die in deze tijd voor de krant nodig is, kan onmogelijk ren dabel zijn de investering ervoor vraagt verscheidene miljoenen -voor een betrekkelijk klein gebied. Zelfs in de drukke bevolkingscentra, waar de kranten met de grote oplagen ver- De export naar Afrika zal dit jaar de 700 miljoen gulden passeren. Dit deelde de heer A. G. Aukes, secretaris van het Afrika-instituut te Rotterdam mede tijdens een bezoek aan de Jaarbeurs in Utrecht. De belangstelling van het Nederlandse bedrijfsleven, aldus de heer Aukes, is thans het veelvoud van enkele jaren geleden. Dank zij de bekend heid van het Nederlandse produkt, zijn kwaliteit en de service die wordt verleend, liggen er in Afrika voor ons nog grote mogelijkheden. De heer Aukes meent, dat de be langen van onze industrie het beste kunnen worden behartigd door de Nederlandse handelshuizen ter plaat se. Deze huizen zijn, volgens hem, be ter dan wie ook van de situatie, prij- zenontwikkeling, etc. op de hoogte. De heer Aukes baseerde zijn opti mistische exportberekening op de uit- voercijfers over de eerste zes maan den van dit jaar, die een waarde ver tegenwoordigen van 347 miljoen gul den tegen 321 miljoen in de overeen komstige periode van 1957. Het is statistisch bewezen, aldus de heer Aukes, dat de uitvoercijfers in de tweede helft van het jaar steeds weer aanzienlijk stijgen. De balans over het afgelopen half jaar toont aan, dat Egypte, na Zuid-Afri- ka en Nigeria, Nederlands belang rijkste Afrikaanse handelspartner is. Dit is voor het Afrika-instituut aan leiding op korte termijn een op- drachtreis naar dit land te onder nemen. Tevens worden dan Soedan Een Amerikaans „Superconstellation" met acht inzittenden, is dinsdag na bij de berg de Tanzawa, ongeveer 65 km. ten zuidwesten van Tokio, omlaag gestort. Er is nog niets over het lot der vliegers bekend. Het verongelukte toestel was een burger-vliegtuig, dat door de Ameri kaanse luchtmacht was gehuurd voor het vervoer van vliegtuigmotoren en andere voor de Amerikaanse strijd krachten in Japan bestemde uitrus tingsstukken uit de Verenigde Staten naar Japan. Grondreddingsploegen zijn naar de plaats, waar de „Superconstellation" is neergestort, vertrokken. Nader vernemen wij, dat de reddings ploegen erin geslaagd zijn de plaats, waar het toestel is neergekomen, te vinden. Zij meldden, dat het weinig waarschijnlijk moet worden geacht, dat er overlevenden zijn. en Ethiopië bezocht. Voor het be drijfsleven worden contacten ge legd, agenten aangesteld en markt onderzoek verricht. In de tweede helft van de volgende maand zal een andere reis worden ge organiseerd naar Liberia, Ghana en Nigeria. Indien het referendum van premier De Gaulle zal uitwijzen dat dat de Franse gebieden in Afrika fe derale aansluiting bij Frankrijk wen sen, zal vanwege het Afrika-instituut onmiddellijk een opdrachtreis naar deze gebieden worden opgezet, om te onderzoeken welke mogelijkheden er volgens de bepaling van de Europese economische gemeenschappen voor Nederland aanwezig zijn. De ex-aspirant-politieagent J. K., die op 6 december 1956, in min of meer benevelde staat verkerende, in een Haarlems pension, twee collega's met zijn geladen pistool had bedreigd, is dinsdagmorgen door het gerechtshof te Amsterdam veroordeeld tot een boete van f75,subs. 15 dagen hechtenis. Op de bewuste avond was K., ge kleed in pyjama, uniformjas en een handdoek als shawl om zijn hoofd, de kamer van twee zijner collega's bin nengestapt en had zijn geladen pistool op hen-gericht met de woorden: „ik zal je doodschieten". Een van de be dreigden slaagde er met enkele zoete woorden in K. de kamer te doen ver laten. De kamergenoot heeft hem la ter het pistool afgenomen. Toen men in verband met zijn aanstelling als politie-agent K.'s verleden naging kwam het incident aan het licht. De aspirant werd ontslagen en een ver volging werd tegen hem ingesteld. DE POOLROUTE VAN DE K.L.M. Grote Oceaan fodltche fl Oceaa De K.L.M. houdt binnenkort haar eerste proefvlucht over de Pool in verband met de komende nieuwe verbinding met Tokio. Het eerste toe stel wordt een splinternieuwe DC-7c, die in Los Angeles wordt geleverd af fabriek. Twee reusachtige straalbommen- werpers van het type B-52 van de Amerikaanse strategische lucht macht zijn maandagavond boven de Amerikaanse basis Fairchild (Washington) met elkaar in botsing gekomen. Twaalf bemanningsleden van de twee toestellen zijn om het leven gekomen; de vier overleven den zijn ernstig gewond. De bran dende wrakstukken kwamen over een groot gebied verspreid neer. In de week van 24 tot en met 30 augustus zijn in ons land 10 paratyfus b, 73 gevallen van roodvonk en 3 ge vallen van difterie aangegeven. apparaat slechts zonder verliezen wer ken, als het bijna de volle 24 uur be zet is en er dus meer kranten op ver vaardigd worden. IN DE NA-OORLOGSE TIJD heb ben we dan ook een steeds sterker wordende technische concentratie van dagbladen gezien. „Trouw" wordt gedeeltelijk gedrukt op de drukkerij van „De Telegraaf" en gedeeltelijk op die van de „Nieu we Rotterdamse Courant". Op beide dagbladbedrijven worden trouwens ook andere kranten gedrukt. Bij de NRC bijv. ook „De Rotterdammer" en 't „Dordts Dagblad", terwijl de andere bladen van de „Rotterdammer"-com- binatie vervaardigd worden op de drukkerij van één der Haagse dagbla den. Als we een uitstapje maken bui ten ons eigen terrein: „Het Parool" verschijnt bij „De Telegraaf", het „Rotterdams Parool" en het Haagse zusterblad worden gedrukt bij het „Nieuw Utrechts Dagblad", waarvoor momenteel in Utrecht een nieuw, mo dern miljoenenbedrijf gebouwd wordt. Concentratie, journalistiek en tech nisch, is noodzakelijk voor vele bla den, maar met name voor de regionale dagbladpers, wil zij haar terrein be houden. En de ontwikkeling in andere landen wijst uit, dat de regionale dag bladpers, die de eis hiervan verstaat, zeker zo goede toekomstmogelijkheden heeft als de niet-regionale bladen, die immers veel minder dicht bij hun le zers kunnen staan. In verband met de nieuwe ontwik keling, die voor ons .Zeeuws Dagblad' per 1 October ingaat, zullen we op deze zaak nog breder terugkomen. Men zie in ons nummer 6 septem- schijnen, kan een dergelijk technisch ber het artikel „Het Dagbladwezen". De omgekomenen waren allen vlie gers. De twee vernielde toestellen hadden acht miljoen dollar per stuk gekost. Dit is ds. J. C. Bronsgeest, de nieuwe predikant van de Her vormde gemeente te Hansweert, die zondag aldaar zijn intrede heeft gedaan. Volgens de plannen zal het toestel op 11 september via Cold Bay naar Tokio worden gevlogen. Op 15 sep tember vindt het vertrek uit Tokio plaats voor de eerste etappe via Fair banks naar Anchorage. Hier wordt de nacht van 16 op 17 september door gebracht. Daarna gaat het in één ruk door naar Amsterdam, waar de 18e september geland wordt. Dit tijd schema is dus geheel afhankelijk van de aflevering van het toestel op 11 september. Zou deze levering onverhoopt één of meerdere dagen worden uitgesteld, dan wordt uiteraard het gehele reis schema evenveel dagen opgeschort. Ter vergelijking hebben wij in onze kaart naast de nieuwe poolroute ook de oude verbinding via Karachi en Manilla opgenomen, waarbij duidelijk uitkomt hoe de vliegtuigen het grote communistische gebied moeten om zeilen. WESTKAPELLE Evangelisatie. Donderdag 11 september zal er op het Marktplein te Westkapelle, een openluchtsamenkomst worden ge houden, die om half acht begint. Hierbij verlenen medewerking ds. Don- dorp, ds Pontier en de heer G. de Lugt. Er zal gebruik worden gemaakt van een geluidswagen. Jeugddienst. Zondagavond zal er in de Hervormde Kerk van West Kapelle een jeugddienst worden gehouden, waarin De bietencampagne zal op Schouwen en Duiveland voor wat de verschepingen -voor Putterhoek betreft beginnen in de week van 22 tot 29 september. Verwacht wordt dta de kilo-opbrengst bevredigend zal zijn. Over het suikerge halte valt nog weinig te zeggen. Het weer in de komende veertien dagen kan ook daarop nog invloed ten gunste of t enongunste uitoefenen. De opbrengst van de erwten loopt zeer uiteen. Er zijn percelen, die tegenvallen, maar over het algemeen is de opbrengst redelijk tot goed. Ookde kiloprijs is bevredigend. In te genstelling tot geheel Nederland, waar de met erwten beteelde oppervlakte aan merkelijk terug liep, zijn er in oostelijk Duiveland veel erwten verbouwd. De uien geven een zeer grote op brengst per hectare, maar de telersprijs is te laag, om van een bevredigende op brengst in geld te kunnen spreken. Zo is het ook met de aardappelen. Men hoort momenteel In tegenstelling tot vo rig jaar, nog weinig van phytophtera aantasting (het z.g. kwaad), al valt te verwachten, dat ook bij dit gewas plaat selijk de tegenvallers niet zullen uitblij ven. De opbrengst in geld voor de boer (8 cent per kg.) is echter veel te ge ring, om van een bevredigende toestand te kunnen spreken. ST PHIL1PSLAND Bloedtransfusiedienst. Het Rode Kruis te St. Philipsland houdt vrijdag een bloedafname-avond. Gebied dan, dat men voor mij cederen van de Libanon veile I Koningen 5 6a. Dit is een gedeelte van de bood schap, die Salomo, pas opgetre den als Koning van Israël, aan Hiram', de Koning van Tyrus liet zenden, wiens hulp hij inriep om de tempel te bouwen. Er zijn er thans niet, die zich hierover verwonderen. Het ging toch om de bouw van de tempel! Maar het zou ons niet verwonde ren, als er in Salomo's tijd ge weest zijn, die zich afgevraagd hebben: is het wel juist, om de hulp van een heidens vorst in te roepen, om de tempel te bouwen. Moest dat niet met eigen men sen? Maar Salomo ging verder en riep ook de hulp in van de kun stenaars, die in het rijk van Hi ram waren, om de luister van zfjn tempel zó te maken, dat zij één der wonderen werd van de midden-oosterse wereld van zijn dagen. Wij leren hieruit, dat het „staan in de wereld" van de Kerk Gods ook kan inhouden, dat men de hulp van de wereld kan aanvaar den, ook wanneer het betreft de werken van Zijn Koninkrijk. Fei telijk passen we dit ook dage lijks toe. Maar het is goed, ons dat bewust te zijn. En te weten, dat we daarmee niet buiten het spoor van de Bijbel gaan. In kringen van het Indonesische ministerie van buitenlandse zaken heeft men dinsdag geweigerd commentaar te leveren op berichten uit Washington! als zou Engeland node besloten hebben geen wapens aan Indonesië te ver kopen, als gevolg van bezwaren van de kant van Australië. „Dit zou wel een proefballontje kunnen zijn van de groepen, die niet willen dat Indonesië voor zijn zelfverdediging wapens krijgt", zo zeide men. In de berichten uit Washington was gemeld, dat de Engelse minister-pre sident Macmillan het verzoek van de Australische minister van buitenland se zaken Casey tijdens zijn jongste be zoek aan Londen om geen wapens naar Indonesië te zenden, niet kon weige ren. In de kringen van het ministerie van buitenlandse zaken in Djakarta werd vandaag nog eens benadrukt, dat Indonesië bij zijn streven om in het buitenland wapens te kopen, wordt ge leid door het beginsel bereid te zijn overal wapens te kopen, zolang deze leveranties op commerciële basis kun nen plaatshebben en de leverings voorwaarden aanvaardbaar worden geacht. Drie weken geleden was gemeld, dat Engeland overwoog om wapens en militaire uitrusting aan Indonesië te verkopen, na het voorbeeld van de Verenigde Staten, die op 13 augustus een overeenkomst met Indonesië slo ten voor de levering van lichte wa pens. Eerder in dit jaar heeft een Indo nesische missie met succes een bezoek gebracht aan verschillende Oost-Euro- pese landen, als resultaat waarvan onder meer Mig-jetvliegtuigen door Tsjechoslowakije werden geleverd. Volgens gewoonlijk betrouwbare kringen zou Engeland hebben beslo ten geen militaire uitrusting aan In donesië te verkopen, uit deferentie voor de bezorgdheid van Nederland en Australië. De vorige maand had de woord voerder van het ministerie van bui tenlandse zaken verklaard, dat de Engelse regering overwoog om de verkoop toe te staan. Gisteren echter weigerde de woordvoerder elk com mentaar; ook weigerde hij te zeggen of deze kwestie nog steeds in be schouwing is. Waarnemers menen, dat in feite zal voorgaan ds. Wisse van Grijpskerke. reedg is besioten om op het ogenblik In Indonesië zullen vier-en-een-half miljoen kinderen dit jaar geen school kunnen bezoeken, omdat de regering geen geld heeft om de nodige scholen te bouwen, zo meldt het onafhankelijke blad „Nusan- tara". Het blad verklaart voorts, dat 43.000 onderwijzers werkloos zijn ge worden en dat de „huidige en financiële en economische politiek een ramp voor het volk betekenen". Het K.R.O.-programma voor de volgende week meldt o. a. enkele muziekprogramma's, die zeker het beluisteren waard zijn. Zo zal op de avond van Prinsjes dag in de Houtrusthallen te 's- Gravenhage het Radio Philharmo- nisch Orkest o.l.v. Bernard Haitink en met medewerking van de pia nist Robert Weiss een "gelegen heidsconcert uitvoeren. Het pro gramma vermeldt werken van Handel, Beethoven en Brahms. De K.R.O. zal dit concert direct uit zenden. Het slotconcert van het Internatio naal Vocalistenconcours 1958, dat ge houden wordt in 's Hertogenbosch, zal verzorgd worden door het Brabants Orkest o.l.v. Hein Jordans met mede werking van de prijswinnaars. De K.R.O. maakt opnamen van dit con cert. De eerste helft wordt uitgezon den zaterdag 20 september. De internationaal bekende tenor Julius Patzak zal met pianobegeleiding van Gerard van Blerk een liederen- recital verzorgen in het K. R. O.-pro- gramma van vrijdag 19 september. De Amerikaanse bariton John Lang- staff zal in het K.R.O.-programma van vrijdag 19 september een zangvoor dracht verzorgen. Hij wordt aan de vleugel begeleid door Paul Niessing. Het K.R.O.-programma „De Spring plank", waarin reeds vele nieuwe krachten hun debuut voor de radio hebben gemaakt, zal zaterdag 20 sep tember a.s. hervat worden. In de K.R.O.-rubriek „Musicerende Dilettanten" treden zaterdag 20 sep tember de Koninklijke Harmonie van Thorn o.l.v. Harry BieSsen en het R.K. Hulsters Gemend Koor o.l.v. Jo Ivens op. Naar het stuk „Sprechstunde" van Harald Bratt hebben Jack Rofey en Gordon Harbord een televisiethriller geschreven, welke de K.R.O. in de ver taling van Alfred Pleiter uitzendt op woensdagavond 17 september. Hoofdinspecteur Robert (Bernard Droog) ziet zich in dit spel gedwongen de hulp in te roepen van een psychia ter voor een bijzonder moeilijk geval, ofschoon hij van nature een grote af keer van psychiaters heeft. Regie: Luc van Gent. geen toestemming te geven tot export van de uitrusting welke Indonesië graag zou willen kopen. Zoals Hawker Hunter-jetvliegtuigen, Fairey Can- netvliegtuigen en marinepatrouille vaartuigen. Gemeend wordt dat deze beslissing genomen werd na de besprekingert met de Australische minister van bui tenlandse zaken Casey, die de vorige maand op doorreis naar de algemene vergadering der Verenigde Naties 'n bezoek aan Londen bracht en daarna aan Nederland. Het verluidt, dat Nederland om waarborgen zou hebben gevraagd dat alle door het Westen aan Indonesië te leveren wapens uitsluitend zullen worden gebruikt voor binnenlandse doeleinden, met uitsluitend dus van elk mogelijk gebruik tegen Neder lands Nieuw-Guinea. De thuiskomst van de Nederlandse zwem- en waterpoloploeg van de Eu ropese kampioenschappen in Boedapest is niet ongemerkt voorbijgegaan. Al toen de Austria-express dinsdag morgen bij Venlo de grens overkwam stonden daar enkele bestuursleden van de kring Limburg van de K.N.Z.B. met een enorme fruitmand voor de zo succesvolle ploeg klaar, maar de groot ste belangstelling voor onze Europese kampioenen bestond op het station van Eindhoven, waar enkele honderden familieleden, officials, fotografen, radio- en filmmensen de trein stonden op te wachten. De meisjes en jongens hingen uit de coupéraampjes en er galmde een luid hoera door de over kapping van het station toen men de Europese titelwinnaressen herkende. Toespraken namens het K.N.Z.B.-be- stuur, namens de Eindhovense vereni gingen en later in de restauratie een hartelijk speechje van een vertegen woordiger van het gemeentebestuur van de „sportstad Eindhoven" waarin de Eindhovense zwemster Ada den Haan, nieuw Europees kampioene op de schoolslag, uiteraard een extra beurt met een extra bloemetje kreeg. Na een oponthoud van een uur ging de ploeg uiteen om in Bussum, Hil versum, Den Haag en Amsterdam op nieuw te worden ontvangen. PUZZLE No. 249 Van buiten naar binnen toe woorden invullen waarvan de omschrijvingen als volgt luiden. Elk woord begint steeds met de laatste letter van het voorgaande woord. Bij goede oplossing vormen de letters van A i.aar B gelezen een Ned. woord. Hoe luidt dit woord? Flink (7), zonder enig uitzicht (11), ijsdrank (6), vogel (6), de opperste der afvallige engelen (7), verschil van me ning (5), boomvrucht (5), vijfjarig tijd vak (7), luchtverschijnsel (7), uitstel (6), salaris (10), blaasinstrument (7), weef sel (5), gever, schenker (5). Oplossing puzzle no. 248 Horizontaal: 2 Sitar, 7 el, 9 kei, 10 kl., 11 ram, 13 fra, 14 Angelo, 15 ben, 17 ets, 18 retort, 20 ven, 21 suf, 24 en, 25 lid, 27 ka, 28 baton. Vertikaal: 1 Eer, 3 ik, 4 teug, 5 ai, 6 vla, 8 la, 10 krot, 12 manen, 13 flets, 16 eren, 19 ooit, 20 vel, 22 uk, 23 fat, 25 la, 26 Do.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 3