Zeeuwse KNVB-verenigingen gingen goed van start Judith de Nijs won in Sas van Gent met grote overmacht Ds. Ytsma kwam naar M'burg Doelpunten bij voetbal waren goedkoop KRABBENDIJKE ZOCHT HET IN DE DUBBELE CIJFERS Geen nieuw Ned. record voor Cujé Wel een Zeeuws voor Mulder Zeeuwse Korfbalbond ATLAS EN ONDO OP DREMPEL VAN KAMPIOENSCHAP Af scheid ds. Bouter van Stavenisse E Swift won van Het Zuiden-combinatie Dirkse niet verder dan een zevende plaats Imponerende zege van Van Egmond in ronde van Hansweert RENTMEESTER KREEG LEKKE BAND Blijde ure voor V.E.G. Wemeldinge Maandag 8 september 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD PAGINA 2 (Van onze sportredacteur) GOES DE DOELPUNTEN waren goedkoop op de eerste zaterdag van de nieuwe voetbalcompetitie. In vrijwel alle klassen vielen hoge uitslagen te noteren en dat ondanks de warmte. In de vierde klasse Zuid staken de drie in het veld komende Zeeuwse clubs goed van wal. Arnemuiden begon al heel goed door het overigens zwakke Zwaluwse Boys met 80 te doen afdruipen. AZVV deed het wat bescheidener, maar men moet niet uit het oog verliezen, dat Sprang een van de sterkste elftallen uit de afdeling heeft. De 21 voorsprong van de Axelaren is een prachtig resultaat. Colijnsplaatse Boys bleef met 42 In de meerderheid tegen Good Luck, ook een van de kanspaarden voor de afdelingstitel. Vrederust daarentegen liet het tegen The Gunners lelijk liggen. Met niet minder dan 92 verloren de mannen uit Bergen op Zoom. SSC '55Dinteloord eindigde in een 63 zege voor de Sprangse club. ARNEMUIDENZwaluwse Boys was geen beste wedstrijd. Zwaluwse Boys bracht er al heel weinig van terecht. Arnemuiden miste nu de tegenstand, die het nodig had om tot grootse da den te komen. Wel werd het een 80 Overwinning, maar voor hetzelfde geld hadden dubbele cijfers bereikt kun nen worden. Met de rust was het pas L.0, omdat de voorhoede, waarin Poortvliet en de rechtervleugel in po vere vorm staken, in tempo en produk- tiviteit tekort schoot. In de tweede helft werd Zwaluwse Boys overspeeld. AZWSprang was een wedstrijd met redelijk spel van beide zijden. Bei de ploegen ontliepen elkaar weinig in kracht. In de tweede helft echter de monstreerde AZW een meerderheid, die ten slotte tot uitdrukking werd ge bracht in een 21 overwinning. Colijnsplaatse Boys was technisch de mindere van Good Luck, maar de Boys speelden enthousiaster en gaven hun tegenstanders geen gelegenheid hun normale spel te ontplooien. Met de rust was de stand 31 in het voor deel van de Boys door doelpunten van Lokker, Gouloze, Blom (21) en op- Sleuw Lokker. Verwey maakte er na e rust 4I van, maar Hofwegen liet sluiten op 42. Vrederust was verre van opgewas sen tegen het sterke Bredase The Gun ners, dat negen treffers plaatste tegen Vrederust twee, maar daarnaast zo- Veel tegen paal en lat schoot, dat Vre derust nog blij mag zijn, dat de dub bele cijfers niet werden bereikt. Als txcuus voor de Bergenaren mag gel en, dat zij met invallers speelden. DUBBELE CIJFERS Krabbendijke zocht het in de eerste klasse tegen Yerseke III in de dub bele cijfers (11—2) en geeft daarmee Het laatste nummer van de Zeeuw se atletiekkampioenschappen, de 5000 meter, welke zaterdag op de Middel burgse sintelbaan werd verlopen, heeft Hein Cujé weliswaar de Zeeuw se titel, doch geen Nederlands record opgeleverd. Integendeel, met 14.53.2 bleef hij ver boven vorige verrichtin gen op deze afstand. Reeds dadelijk na de start nam Hein de leiding, gevolgd door de Hagenaar Rietbroek van L.D.A. en de Pynamo-lopers Hans Bostelaar en Piet Zwartepoorte. Na drie ronden moesten Bostelaar en Zwartepoorte lossen, terwijl Syta van Zeeland Sport reeds gedubbeld werd. Na 2500 meter demarreerde Hein en nam hij gedecideerd een voor- Sprong. Toch ging het niet snel ge noeg en toen de 3000 meter vol was, bleek reeds, dat er van een Neder lands record niets zou komen. De tir was toen namelijk 8.45. I won tenslotte in 14.53.2, ter- Wijl het Nederlands record van Joep Delnoye op 14.11.staat. De ver dere uitslag was: 2. Rietbroek, L.D.A., Den Haag 15.26.6; 3. Hans Bostelaar, Dynamo 15.56.—; 4. Piet Zwartepoor te, Dynamo 16.0.4.5. André Boste laar, Zeeland Sport 11.19.6; 6. D. Jeras, Dynamo 17.24.8; 7. F. Wassink, Dy namo 18.05.6; 8. Syta, Zeeland Sport 20.41.6. Voor de overige nummers op deze atletiekmiddag bestond bedroevend weinig belangstelling. De uitslagen waren: 60 meter jongens D: 1. T. Carol, Dynamo 9.8; 2. C. Wiessner 10.4; 3. J. Wiessner 10.6; 100 meter dames en meisjes A: 1. A. van Riel, Dynamo 14.2. T. Jeras, Dynamo 14.3; 3. van Rooyen, Dynamo 14.6; 4. N. ervel, Dynamo 14.8; 600 meter jon- fens C: 1. W. Loenhout, Dynamo 42.5; 2, W. Vermeulen, Dynamo 1.47.1; 3. B. Hooftman, K.N.A.U. 1.50.3. Kas Mulder van Zeeland Sport had bij zijn recordpoging op de 1500 meter voor A-junioren meer succes. Van meet af aan nam hij de leiding en liep steeds verder uit. Met ruime voorsprong werd hij winnaar in 4.14. en verbeterde daarmede dus het Zeeuws record op deze afstand, dat sinds vorig jaar op naam van zijn clubgenoot Rini Mondeel stond. Er mag van deze jeugdige atleet hij is ook het volgende seizoen nog junior nog veel verwacht worden. De verdere uitslag was: 2. J. van Riel, Dynamo 4.28.8; 3. K. Volwerk, Dyna. iïi blijk over grote plannen te beschikken. Rillandia omzeilde een lastige klip door Terneuzense Boys met 42 te kloppen en Spui ontnam het gepromo veerde VCK al dadelijk een illusie (02). Hoek en Serooskerke lieten het niet op een beslissing aankomen (11) terwijl Wemeldinge goed van start ging door Kapelle met 50 huiswaarts te sturen. UITSLAGEN 4de klasse Zuid KNVB: Arnemuiden Zwaluwse Boys 8-0; AZWSprang 2-1; Colijnsplaatse BoysGood Luck 4-2; VrederustThe Gunners 2-9; SSC '55Dinteloord 6-3. Ie klasse Hoek 1Serooskerke 1 1-1; Wemeldinge 1Kapelle 1 5-0; Krab bendijke 1Yerseke 3 11-2; Tern. Boys 1Rillandia 1 2-4; VCK 1Spui 1 0-2. 2de klasse A: Oostkapelle 1Arne muiden 2 3-3; Zeeland Sport 6Beve landers 1 2-7; Nieuwdorp 2Meeuwen 1 2-6; Middelburg 5—RCS 4 4-2. 2e klasse B: Mevo 1—Driewegen 1- 6-1; Zaamslag 1Wissenkerke 1 15-1; 's-H. H. Kinderen 1Kloetinge 1 0-8; SVD 1—Wolfaartsdijk 1 1-3; Goes 5— Kats 1 1-5. 2e klasse C: Duiveland 1—Burgh 3 5-2; Brouwershaven 3Sinoto 1 0-2; Bruse Boys 1Mevo 2 50. 3e klasse A: Serooskerke 2Hein- kenszand 1 8-1; Veere 2Borssele 1 5-4; Beren 1Nieuwland 1 3-5; VCK 2—VCK 3 11-1. 3e klasse B: Kapelle 2Krabbendij ke 2 3-2; Rillandia 2Wemeldinge 2 3—2; Wolfaartsdijk 2—SVD 2 6-1; Kloe tinge 2Colpl. Boys 2 3-4. 3e klasse C: WIK 1Bruse Boys 2 2-3; Sinoto 2Burgh 4 2-4; Zeemeeu wen 1Duiveland 2 afg. 3e klasse D: Driewegen 2Hoek 2 0-8; Spui 2Zaamslag 2 5-1; AZVV 2 —AZW 3 1-1. In de uitslagen van zaterdag vielen weinig verrassingen te noteren. In de eerste klasse viel de beslissing omtrent de bezetting van de onderste plaats door het gelijke spel van Volharding 1 tegen VIOS - (55). Volharding haalde dus uit deze wedstrijd het eerste puntje en de manier waarop dit gebeurde wettigt de hoop, dat Volharding ook in de komende degradatie en promotiecompetitie nog een pittig woordje zal meespreken. Animo 1 dat bij rust bij Elto met 31 leidde moest desondanks met lege han den terug naar Souburg <73). Leider Tjoba 1 zette weer een schrede op de weg naar de titel door het Zaamslagse Scampolo met een 83 nederlaag erug over de Weserschelde te sturen. Togo 1 behield de minieme kans op de titel door met 5—3 van Swift 2 te winnen. Een keurig herstel dus na de nederlaag van vorige week. De stand aan de kop is nu: Tjoba 1 18 uit 10, Elto 1 17 uit 13 en Togo 1 15 uit 10. In 2a werden de wedstrijden Vopo 1 Vitesse en BKC 1Swift 3 van het pro gramma afgevoerd. Bleef dus de ont moeting Zuidwesters 1Tjoba 2 die ein digde in een grote 192 zege voor de thuisclub. Met een doelgemiddelde van 113 voor en 46 tegen is Zuidwesters de meest produktieve ploeg uit deze compe titie. Ook de overgespeelde halve wed strijd tegen Swift 4, die met een 2—3 achterstand voor Zuidwesters 1 moest beginnen werd in winst omgezet (73). Dit gebeurde donderdagavond te Sou burg. In deze klasse zal zeer waarschijn lijk de wedstrijd Swift 3Zuidwesters 1 de beslissing brengen. Stand bovenaan: Zuidwesters 1 21 uit 12, Swift 3 18 uit 10 en Top 1 16 uit 12. In 2b ging Volharding 2de Poel niet door. Vios 2 kwam heel wat te kort te gen Luctor 1 (215) waardoor Luctor 1 zich weer op gelijke hoogte met Olym- pia 1 plaatste. Stand bovenaan: Olympia 1 18 uit 10, Luctor 1 18 uit 10 en Zeelan- dia 1 13 uit 9. In 3a scheidt Ondo, na de 52 zege op Top 2, nog slechts één punt van het kampioenschap. Vedo 1 bleef winnen. Nu weer met 80 van hekkesluiter Swift 6. Onderaan bleef hier dus de spanning tussen Swift 6 en Top 2. Stand boven aan: Ondo 18 uit 11, KVL 14 uit 10 en Vedo 1 13 uit 10. In 3c kwam SSS bij VZOD maar juist met de hakken over de sloot (12). Het winnende doelpunt werd pas in de laat- Gisteravond nam, na bijna vijfjarige arbeid in Stavenisse, ds. H. Bonter, die een beroep naar Leiden aannam, af scheid van de Ned. Hervormde Gemeen te van Stavenisse. HU deed dit met een predikatie over Handelingen 2032: En nu, ik draag u op aan de Here en het Woord Zijner genade, aan Hem, Die bU machte is, te bouwen en het erfdeel te geven onder alle geheiligden. Zeer velen, ook uit andere plaatsen op Tholen en St. Philipsland, woonden deze dienst bij, waaronder het college van b. en w. van Stavenisse, de predikanten van de ring Tholen, en vertegenwoordi gers van de classis Zierikzee. Na de predikatie richtte ds Bouter toe spraken tot verscheidene colleges en per sonen. Op zijn beurt werd hij zeer waar derend toegesproken door burgemeester A. Sluijmers namens de burgerlijke ge meente, ds. J. den Hoed (Tholen), na mens de classis, ds. J. Brons namens de ring Tholen, ds. P. Westland als consu lent (die met name het vertrek zeer be treurde), president-kerkvoogd J. A. Nor- tier namens kerkvoogden en notabelen, ouderling W. J. van Prooyen namens kerkeraad en gemeente. Deze laatste liet de scheidende leraar toezingen psalm 90 9 (gew.). Ds. Bouter sprak een hartelijk dank woord. I Na afloop maakten velen gebruik van io 4.32.8; 4. R. Bassie, Zeeland Sport de gelegenheid, om de scheidende leraar 33.5. a. Joosse, Dynamo 5.07.2. en zijn echtgenote de hand te drukken, dewerking toezegde. Tot slot sprak de- ste vijf minuten gescoord. De wedstrij den Kats-Vopo 2 en SSSVopo 2 zullen dus moeten uitmaken of Kats dan wel SSS kampioen zal worden, stand boven aan: Kats 19 uit 11 (doelgemiddelde 89 33), SSS 19 uit 11 (doelgemiddelde 66— 26). In 3d won AKC met veel machtsver toon van Zuidzande (121) en bleef lei der Atlas in de uitwedstrijd tegen Vedo 2 met 1—6 de baas. Atlas heeft aan drie punten uit drie wedstrijden genoeg voor de titel, tand bovenaan: Atlas 18 uit 10, AKC 14 uit 9 en BKC 2 10 uit 10. Uitslagen: le kl.: Tjoba 1Scampolo 1 82; Elto IAnimo 1 73; Togo 1—Swift 2 5^3; Volharding 1Vios 1 5—5. 2e kl. a: Zuid westers 1Tjoba 2 192; Zuidwesters 1 Swift 4 (4-9) 73; 2b: Vios 2Luctor 1 215; 3a: OndoTop 2 52; Vedo 1 Swift 6 80; 3b: Zeelandia 2Luctor 2 II—2; 3c: VZOD—SSS 1—2; 3d: AKC— Zuidzande 121; Vedo 3—Atlas 16. Adspiranten: A Elto aAnimo a 27; Swift bZuidwesters a 3—1; B: Vopo Animo b 24; C.: Vios—Luctor a 04, ZeelandiaScampolo a 04, Olympia a Togo a 01, Togo aTjoba a 31; D: Swift kwiekNoad 34; E: Swift vlot Atlas 1-4, Vedo b—KVL 1—1; F: SSS Togo b (Togo b n.o.). Pupillen: Swift spoetAnimo 1 50. Swift I heeft zaterdagmiddag in Rotterdam tegen een combinatie van Het Zuiden een goede oefenwedstrijd gespeeld. In de Rotterdamse korfbal ploeg speelden jongens en meisjes, die vermoedelijk over enige jaren deel uitmaken van het eerste twaalftal. De Middelburgers die in een gewijzigde, maar voor de nieuwe competitie defi nitieve vorm speelden, wonnen met 98, na met de rust met 42 te hebben voorgestaan. Swift speelde evenals Het Zuiden een pittige partij en was technisch iets beter ook. Ook waren de hoofd stedelingen voor de korf gevaarlijker. De Middelburgse doelpunten werden gescoord door Maljers (2), De Vries (2), Mondeel (2), Mop de Voogd (1), Eiff (1) en Anneke Steijn (1). Swift speelt nu a.s. zaterdag tegen Velox in de volgende opstelling: aan val: mej. De Voogd, mej. Steijn, Eiff en Van Moolenbroek; middenvak: mej. Meliefste en mej. Steijn, Geldof en Mondeel; verdediging: mej. en Mondeel; verdediging: mejuffr. D'Hondt, mej. Gast, Maljers en De Vries. Zaterdag 20 september komt Swift uit in Dordt tegen het sterke Quick en de week daarna thuis tegen Ro zenburg, dat vorig jaar tweede werd achter Fluks. Velox is pas gepromo veerd naar de tweede klasse. (Van onze sportredacteur) SAS VAN GENT JUDITH DE NIJS van De Robben, die zich op het nippertje een reis naar Boedapest zag ontnomen, heeft in de Ronde van Sas, die zaterdagmiddag in Sas van Gent werd verzwommen, op bewonderenswaardige wijze haar grootse vorm van het ogenblik ge demonstreerd. Deze bij uitstek vrije-slagzwemster nam van meet af aan de kop en stond die niet meer af. Met ruim drie minuten voor sprong op haar clubgenootje Mary Landeweerd finishte zij na 28 mi nuten en 30 seconden. Bij de heren werd de 2-km-zwemwedstrijd een overwinning voor Prins van DJK uit Amsterdam, die 28 minuten en 12 seconden nodig had. De eerste Zeeuwse dame was Tiny Daalhuij- zen van SZV, die vijfde werd in 35.43; de eerste Zeeuwse heer Jan Dirkse van Luctor, die eindigde na 33.38. In totaal namen 48 dames en 64 heren aen het twaalfde internationale zwemfestijn van „De Bruinvis" deel. JUDITH DE NIJS heeft dus niet veel tegenstand gehad. Bij de brug van Westdorpe lag zij zestig meter voor op haar naaste concurrente, maar Rein Prins had een zware strijd te voeren met Van den Akker uit Bilthoven, die hij evenwel steeds is voorgebleven. Na de brug van Westdorpe zwom Ingezonden mededeling (Adv.) DAAROM is Mascotte 3 x beter Ab van Egmond uit Den Haag heeft zaterdag op het zware, afmattende parcours in Hansweert een impone rende zege behaald. Hij heeft in deze course duidelijk onderstreept dat niet alleen sterke benen de weg naar de zege inleiden, maar dat ook het ge bruik van de hersens voor een wiel renner van zeer grote betekenis is. In de Hofpleinkerk te Middelburg heeft ds. E. J. Wassink, geref. predikant te Zwolle, zondagmorgen de nieuwberoepen ds. J. Ytsma bevestigd, 's Middags deed ds. Ytsma zijn intrede in hetzelfde gebouw, maar de belangstelling hiervoor was zo overweldigend, dat deze dienst in de late namiddag in de Noorderkerk werd herhaald. Hier was het ook, dat de nieuwe predikant door de verschillende afgevaardigden werd toegesproken. De Hofpleinkerk was tot de laatste plaats bezet, toen ds. Wassink, 's mor gens zijn bevestigingspreek hield naar aanleiding van 1 Cor. 9 22. Ds. Yts ma hield bij zijn intrede een predi katie over Handelingen 6 4: „Maar zij zullen volharden in het gebed en de bediening des Woords". Ds. J. H. Boer, voerde bij de toe spraken als eerste het woord namens de kerkeraad en de collega's in Mid delburg. „Wij zijn blij, dat U tot ons gekomen bent en dat U in gerefor meerd kerkverband bent terugge keerd", aldus ds. De Boer, die er op wees, dat ds. Ytsma een moeilijke tijd achter de rug heeft. „Daarom zfjh wij er nog meer over verheugd, dat U deze gemeente gevonden heeft". Ds. De Boer zei, het bijzonder prettig te vin den, dat zijn werk in Middelburg een opvolger krijgt, die zich met hart en ziel zal geven. standhouding tussen de hoofdstedelijke Ds. P. van Til bracht de goede ver predikanten onderling ter sprake. Hij sprak de wens uit, dat dit ook met ds. Ytsma het geval zal zijn. „Want", aldus ds. Van Til, „wij dienen elkaar zo goed mogelijk te steunen bij de gemeen schappelijke taak". Ds. Van Wouwe te Serooskerke be groette ds. Ytsma in het kerkelijk sa menleven in classicaal verband, temeer daar zijn voorganger, ds. W. J. Meister, op dit gebied een vooraanstaande plaats innam. Namens het Middelburgse college van b. en w. voerde wethouder A. J. Kaland het woord. Deze spreker zei, van oordeel te zijn, dat de kerkeraad met ds. Ytsma een voortreffelijke keus had gedaan. De heer Kaland was ver heugd over de komst van deze predi kant. „Het gemeentebestuur stelt er immers prijs op, wanneer ook op ker kelijk terrein vakatures vervuld wor den." Hij meende, dat ds. Ytsma een moeilijke taak krijgt, omdat wij op het ogenblik een weinig rooskleurige tijd voor het geloofsleven doormaken. „Uw taak wordt er echter veel mooier door", aldns de heer Kaland, die op za kelijk gebied namens b. en w. alle me- ze afgevaardigde van de gemeentelijke overheid de wens uit, dat ds. Ytsma in dit geloof mag doorwerken tot verster king van de kerkgemeenschap. België zet invoer bloemkool stop Met ingang van morgen zal de Invoer van Nederlandse bloemkool in België weer eens worden stopgezet. Hierdoor wordt opnieuw een belangrijk Neder lands tuinbouwprodukt toegevoegd aan de reeks, waarvan de export naar België is verboden. Gedurende vrijwel de gehele zomer is de uitvoer van Nederlandse bloemkool naar België verboden geweest maar op 22 augustus j.l. ging de grens eensklaps open. Lang heeft dit echter niet mogen du ren. De laatste dagen werd de export toch reeds geremd door vrij hoge invoer! heffingen. Drie prijzen voor Zeeuwse koren Op het Nationaal Zangconcours te Ois- terwijk behaalden op 6 sept. drie Zeeuw se koren eerste prijzen. Het waren: „Tot oefening en ontspanning" (Borssele), „Zanglust" (Wilhelminadorp) en „Excel sior" (Yerseke) welke verenigingen resp. in de 2e, le en afdeling uitmuntendheid 308, 306 en 318 punten kregen toegewe zen. De koren staan alle drie onder leiding van de dirigent Jac. H. Tamminga. De jury bestond uit: Otto Nobel, An ton Krelage en Karei Mengelberg. Ploeg „Theo Middelkamp" voor Wijk bij Duurstede De ploeg van de ren en toerclub „Theo Middelkamp" uit Goes, die op 24 september in Wijk bij Duurstede de titel van clubkampioen van Neder land op de weg zal verdedigen, is als volgt samengesteld: Jan Westdorp, Jo de Roo, Bram Versluijs, Jaap Huis- soon, Piet van Hees en Piet Rent meester. Laatstgenoemd tweetal is amateur, le reserve is Jaap Bruggen- kamp, 2e reserve Kees Raas. Zonder groot vuurwerk af te steken sloeg Van Egmond in de beslissende fase van de strijd toe. Dit was zes ronden voor het einde toen de Engels man Bye met een voorsprong van 300 m. alleen aan de leiding ging. De Hagenaar rook het gevaar en begon een verwoede achtervolging, maar pas in de laatste ronde slaagde hij er in Bye in te lopen en in een felle eind sprint te kloppen. Van de 38 vertrokken renners haal den er slechts 13 de eindstreep. De rest werd merendeels uitgeschakeld door lekke banden of door een val partij. Piet Rentmeester, de grote Zeeuwse favoriet, behoorde tot die rest. VALPARTIJ De ouverture gaf al spoedig een ernstige valpartij te zien waarvan de Limburger Hendriks en de Engelsman Geddes het slachtoffer waren. Eerst genoemde bleef ongedeerd maar Ged des had ernstige schaafwonden opge lopen. Nadat Rentmeester en Scholten de eerste voelhorens hadden uitgestoen en met lichte voorsprong doorkwamen ging er een kreet door het niet zo talrijke publiek: Rentmeester heeft 'n lekke band. Geen nood echter, want de sterke Zeeuw verwisselde van fiets en kreeg na enkele ronden weer aansluiting met het peloton, waaruit Scholten en Raas waren ontsnapt. Halfweg werd dit duo op kop echter toch weer in de kraag gegrepen. Later waren het Moonen, de Mid delburger Deegens, Van Rhijn en Mathijs, die een poging waagden een bres te slaan, maar door toedoen van Rentmeester en Van Steen werden ook zij tot de orde geroepen. Na 44 ronden verdwenen er eens klaps twee sterken van het toneel. Harry Scholten gaf op door een val partij en Rentmeester die voor de tweede maal lek reed, staakte even eens de strijd. Het veld was inmid dels zo gedund, dat de jury besloot de wedstrijd met 15 ronder, te bekor ten, zodat niet 80 maar 65 ronden onder de wielen moesten doorgaan. Het bleef nu geruime tijd rustig tot 12 ronden voor het einde, toen de Belg Mathijs alleen aan de haal ging terwijl een groep van zeven man volgde. Mathijs miste echter courage om zijn poging bekroning te geven. Meer perspectief bood de poging van Bye die zoals reeds boven vermeld, zes ronden voor het einde de plaat poetste, maar uiteindelijk de bloemen voor Van Egmond moest laten. Vooraf werd er 'n ploegen wedstrijd verreden over 3 ronden en in totaal 4 km. Van de vijf gestarte renners uit elke ploeg moesten er minstens drie over de streep gaan, terwijl de tijd van de „derde renner" de doorslag gaf. De ploeg van Middelkamp A ver loor reeds in de eerste ronde drie man door een valpartij en werd dus uit geschakeld. Mathieu Cordang bereikte tenslotte de beste tijd. UITSLAG 1. A. van Egmond (Den Haag) 85 km. in 2 uur 15 min. 15 sec.; 2. Geoff. Bqe (Birmingham); 3. op 1 minuut A. van Steen (Etten); 4. J. Duinkerke (Zorssele3; 5. C. Raas, ('s-Heeren- hoek); 6. Wilfried Mathijs (Merel- Prins, die Van Akker tot dan toe bijna vlak naast zich had gezien, van zijn tegenstander weg. Bij de meelfabriek bedroeg zijn voorsprong ongeveer zes tig meter. Jan Dirkse lag aanvankelijk in derde positie, bij de brug in vijfde en finishte ten slotte in zevende posi tie. Hij zwom goed, maar in de sluis ge raakte hij even in moeilijkheden. „Het ging daar niet", zei hij na afloop. Ook veteraan Van Leeuwen uit Amsterdam had het Sasse water opgezocht. De 62- jarige Dolfijn-man finishte in 65 minu ten en 12 seconden. UITSLAG: Dames: 1. Judith de Nijs, De Rob ben, Hilversum, 28 min. 30 sec.; 2. Ma ry Landeweerd, De Robben, 31.44; 3. E. Terpstra, HZ en PC, Den Haag, 32.44; 4. J. Rubens, PSV, Eindhoven, 35.19; 5. Tiny Daalhuijzen, SZV, Sou burg, 35.43; 6. M. Metten, PSV, 36.50; 7. Heieen de Vries, De Bruinvis, Sas van Gent, 37.01; 8. Ingrid Baart, Da Bruinvis, 37.11; 9. R. de Vries, HDZ, Amsterdam, 37.47; 10. E. Sep, De Krab ben, Bergen op Zoom, 38.50; 11. C. Ki- vits, TBR, Tilburg, 39.01; 12. Coby Me- lieste, De Bruinvis, 39.03; 13. W. da Bruyn, De Bruinvis, 39.30; 14. Corrie Voogd, Luctor, Middelburg, 40.59; 15. M. Hemelsoet, De Bruinvis, 41.00; 16, P. de Wispelaere, Zeehond, Vlissingen, 41.03; 17. M. Zandboer, De Krabben, 41.28; 18. F. CaUiber, Luctor, 41.38; 19. A. Jansen, De Schelde, Terneuzen, 41.45; 20. J. Jasperse, SZV, 42.44. Heren: 1. Rudi Prins, DJK, Amster dam, 28.12; 2. C. v. d. Akker, Branden burg '54, Bilthoven, 29.01; 3. W. v. Spingelen, HZ en PC, 29.39; 4. R. In- geluyff, HZ en PC, 29.46; 5. J. Bogaert; GZV, Gent, 32.43; 6. C. Schlingemann, HZ en PC, 33.21; 7. Jan Dirkse, Luctor, Middelburg, 33.38; 8. J. Meerbach, De Krabben, 33.55; 9. Y. Pinteion, KZK, Kortrijk, 34.56; 10. R. Algoed, KZK, 34.59; 11. N. v. Poppelen, De Krabben, 35.10; 12. Piet Rotte, Luctor, 35.35; 13. Cor Wagenaar, SZV, 35.39; 14. L. de Kok, De Krabben, .36.47; 15. C. De- roose, KZK, 36.52; 16. J. v. d. Berghe, De Bruinvis, 37.04; 17. R. de Braai, De Schelde, 37.16; 18. Izak Sinke, Zee hond, 37.33; 19. W. de Vries, De Bruin vis, 38.03; 20. Th. Vervooren, Luctor, 38.09. Een blijde en feestelijke dag was het gisteren voor de Vrij Evangelische Gemeente van Wemeldinge. Na negen maanden vacant te zijn geweest, mocht deze kleine, maar levende ge meente weer een eigen herder en leraar begroeten. In de morgendienst werd kand. J. G. Niewöhner, uit Amsterdam, beves tigd als predikant en in de avond dienst deed hij zijn intrede. De bevestiger was de consulent, Ds. H. R. Timmerman, uit Yerseke. Met een preek over Ps. 65 5 bèvestigde hij de nieuwe predikant tot zijn werk. Aan de handoplegging werd behal ve door da. Timmerman, deelgeno men door ouderling C. de Schipper, de heer C. Duvekot uit Goes en de vader van ds. Niewöhner. Het kerkgebouw was tot de laatste plaats en stoel bezet, toen in de avonddienst ds. Niewöhner zijn in- treeprediking hield. „Prijs den Heer met blijde galmen, gij mijn ziel hebt rijke stof" was het feestelijke danklied waarmede de dienst werd begonnen. De tekst van de preek van ds. Niewöhner was Ps. 69:7: „Laten om mij niet beschaamd worden wie U verwachten, Here, Here der heerscharen. Na de prediking k..'amen de toe spraken. Ouderling G. Veerhoek sprak namens de gemeente over de grote vreugde, welke er is over de komst van deze nieuwe dominee. Namens de vier Zeeuwse Vrij Evangelische Gemeenten sprak de heer W. Steutel, uit Goes. Verder voerden het woord de vader van de nieuwe predikant en de heer E. Weimar na mens de Vrij Evangelische Gemeen te van Amsterdam. Namens de bond van Vrij Evangelische Gemeenten sprak de heer C. Duvekot uit Goes. Ds. K. W. Slik sprak namens de Herv. en Geref. Kerk van Wemel dinge. De heer Van Zijl bracht de felicitaties over van de studenten der Vrij Evang. Theologische school. Ook voerde burgemeester C. N. F. van Sas het woord. Na een korte toespraak door ds. Timmerman werd de nieuwe predi kant de zegenbede uit Ps. 134 toe gezongen en deze voor de Vrij Evan gelische Gemeente Wemeldinge zo vreugdevolle dag besloten met alle vier de verzen van Gez. 300a; „Wat de toekomst brenge moge, mij geleidt des Heren hand". Deegens (Middelburg); 9. op 1 ron de N. Hooper (Birmingham); 10. op 3 ronden P. Naele (Mehelbeke). Ploegenwedstrijd over drie ronden, totaal 4 km. 1. Mathieu Cordang (Geleen) in 5 min. 53,7 sec. met de renners Scholte, Moonen, Hendriks, Haring en Van As; 2. Willebrord Wil Vooruit (St. Wille- brord) in 5.54 9; 3. De Spartaan (Den Haag) in 5.55.8; 4. België in 6.04.5; 5. Engeland in 6 min. 8 sec; 6. Australië in 6.20; 7. Middelkamp B in 6.30.9; beke);'7. G. Moonen (Heer); 8. G.8. Middelkamp A (geen tijd)

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2