Ex-Militair Hospitaal goed onderkomen voor de politie Actie „drie ton" voor Vrije Universiteit UIT ZEELANDS STEDEN FOTOGRAAF KREEG „DUW POLITIE VAN Kapitale landbouwschuur bij Bergen op Zoom uitgebrand WENK AAN GEMEENTE MIDDELBURG ARN 27 op zee lek gestoten Besluit van raai Melïskerhe Uitbreidingsplan voor Marïekerke ZO MEENT OUD-WETHOUDER L. J. VAN 'T WESTENDE MIDDELBURG 23 oktober V.U^dag in. Zeeland MIDDELBURG VL1SSINGEN GOES TERNEUZEN Schade zeker f 300.000.- TERNEUZEN r)) Nachtelijk treffen tussen Pers en Politie Raad Koudekerke gaf straatnamen T oelatingsexamen RMLS Goes Raad Grijpslerhe GEEN BESLISSING OVER KLEUTERSCHOOL Vrijdag 5 september 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD PAGINA 2 Het Arnemuiclse vissersvaartuig ARN 87 is gistermorgen op de Noordzee ter hoogte van Vrouwenpolder lek gesto ten. Het schip was op de garnalen- vangst geweest. Het zonk vrij spoedig, nadat er een groot gat in de romp was ontstaan, doch schipper W. v. Belzen zag kans het vaartuig op het strand te zetten. De in de omgeving varende ARN 17 onder commando van schipper P. v. Belzen heeft de vissers van de ARN 27 aan boord genomen. Bij laag water werd later op het strand een noodrepa- ratie verricht, waarna de ARN 27 bij hoogwater is vioi gekomen. 'De ARN 17 heeft .daarna de ARN 27 .op slegstoHW genomen naar Amemuiden, waar Ret lek gestoten vaartuig op de scheeps werf van de gebroeders Meerman zal worden hersteld. Er dadwn aiéln ihffij (deze gebeurtenis gesn persoonlijke ongelukken voer. De verzpfe°ririg -dèkl <Se schade. De Raad der gemeente Meliskerke kwam dinsdag in openbare vergadering i>iösen. ID>.e 'nieuwe raad heeft 2 jhhilariifiseïi ml. de heren W. de. IBiadk «aicj) en X Frandke (s-g;p.) die ire^ecriiieveLgls: 25 en '25 jaren in de gemeenteraad zitt.ing^heh- iben en iin die .periode ook heiden deël hebben uitgemaakt van het dagelijks bestuur. Burgemeester Adelaar weer zover hersteld dat hij deze vergadering kon leiden sprak hen ter gelegenheid van dit heugelijke "feit "toe en hood .zijn hartelijke gelukwensen aan, daarhen me morerende dat deze jubilarissen agenda's te .behandelen hebben gekregen waarop punten als salarisverlaging en weikver- schaffingsaangelegenheden prijkten, ter wijl de heer de Buck zieh wellicht nog zal herinneren eens de hoofdelijke -om- dag te behandelen te hebben gekregen. Beiden ontvingen een fraaie bloemen mand. De Raad besloot na enige discussie voor Marïekerke een uitbreidingsplan te laten ontwerpen, teneinde hierdoor de regeling der bebouwing in die woonkern in de hand te houden. Tevens werden besproken een uitbreidingsplan in hoofd zaak en een ontwerp-kom voorschriften geldennd resp. voor het agrarische ge bied en de kom der gemeente. Besloten werd de stedebouwkundige deze plannen nader te laten uitwerken. 'Ter vervanging van het reglement van orde voor de vergaderingen van de Raad vastgesteld in 1854, dat dus reeds meer dan 100 jaar heeft gegolden, stelde de Raad een nieuw reglement vast daar het oude allengs le beknopt en onvolledig was geworden. Ook werd besloten tot verkoop van het laatste stukje bouwgrond aan de Corn. Jaspersesstraat gelegen binnen het door het Wederopbanwplan geregeld ge bied. De heer X Beppe i£s.gp.) vroeg aan dacht voor het uitzicht in de Dorpsstraat tegenover de Corn. Jaspersesstraat, uit verkeersoogpunt. De voorzitter zegde toe te zullen nagaan of de beplanting ter plaatste ingesnoeid kan worden. Verkoping Ten overstaan van notaris K. J. Hoving werd in café Du Commerce te Terneuzen in het openbaar verkocht het woonhuis met schoolgebouw, erf en tuin aan de Hoofdstraat D 123 te Othene. Ten verzoete van de vereni ging tot bevordering van Gerefor meerd lager onderwijs te Zaamslag. Hoogste bieder was J. Wisse te Othe ne: 8000 gulden. 's-GRAV EN POLDER Bouw kleuterschool. Gister was het voor de prol. öhrist. kleuterschool weer een belangrijke dag. Op de in aanbouw zijnde school wapperde namelijk de vlag als teken, dat het hoogste punt van het .gebouw was bereikt. „Laat de gemeente Middelburg proberen Let politiebureau onder le brengen in Let voormalige Mili tair Hospitaal. Dan zon -êen van Middelburgs fraaiste moaamneritai een waardige bestemming faajjgen en dan zonden bierbij tevens de problemen rond de buisveE&ag van bet politiekorps zijn opgelost." Dit zei ©ns de beer L. i. van "t Westen de, tot voor enkele dagen wethouder van openbare werken te Middelburg. politiebureau op cén van de eerste plaatsen van de urgentielijst prijkt. Het sombere „hol" aan de Lange Gist- kLraat mag dam nog niet onbewoonbaar verklaard zijn, het staat vast, dat er niet veel meer is, wat het als politie bureau van een provinciale hoofdstad geschikt maakt. Juist daarom zou een initiatief de Middelburgse politiemacht in een verbouwde Kloveniers doelen onder te brengen, alleen maar toe te juichen zijn. De heer Van 't Westende zei van mening te zijn, dat de Kloveniersdoelen het dan nog meer waard zou zijn bekeken te worden. En wij tekenen hier hij aan, dat er dan misschien zelfs om elf uur 's avonds nog wel eens mensen zullen zijn, die naar de verlichting van dit monument komen kijken Het behoeft werkelijk meer, dat de Zeeuwse hoofdstad op het ogenblik weinig plezier beleeft aan dit onlangs verworven beat na een finan ciële transactie met het Rijk. De ge meente kreeg weliswaar f 100.690 toe in rna voor grond, die bïj de Generaal Majoor Berghnykkazerne aan de Znïfl- riagel beschikbaar kwam, maar flat be drag was naar later bleek op geen stukken na voldoende voor de restauratie van het Militair Hospitaal, oorspronkelijk Kleveniersüoelea gehe ten. Het is de bedoeling geweest het gymnasium hierin onder te brengen, maar de verbouwing vraagt zulke grote financiële offers van de gemeente sommigen spreken van één miljoen gulden dat het wel zeer de vraag is of het wel ooit zo ver zal komen. De heer Van 't Westende wees ons er op, dat het hier bovendien om een school gaat, waarvoor de belangstelling in geen geval groter wordt;, ffiok al .om dat er steeds meer scholen pp -confes sionele grondslag komen, waarvan de .opleiding veel gelijkenis vertoont anet die van een gymnasium. Een behoor lijke verbouwing zal het onderkomen van het Middelburgse gymnasium ;aan .de Latijnse Schoolstraat .(.een histori sche plaatsi) naar het oordeel van de oud-wethouder in alle opzichten accep tabel maken. Voor een representatief schoolgebouw heeft men de "Klove niersdoelen na een tonnen vergende restauratie niet nodig. „Hol" Eenvoudiger leek het daarom de heer Van 't "Westende de politie in het uit 1607 daterende Gildehuis onder 4e brengen. Niet in het minst omdat het Chr, Middenstands cmrstts gestart "Woensdagavond heeft de voorzitter van de Chr. Middenstandsvereniging, de heer Jac. Allewijn jr. met een kort woord het nieuwe cursusjaar van de middenstandscursus gaopend. Deze .cur sus 'die uitgaat van genoemde vereni- iging mag zich weer verheugen in een groot aantal cursisten, terwijl er nog enkele aanmeldingen verwacht wor den, zowel voor de éénjarige als voor de tweejarige cursus. De voorzitter ge waagde in zijn openingswoord van het succes dat het -afgelopen jaar bereikt was, nl. .dat er van de 23 kandidaten 21 geslaagd waren. Hij bracht dank aan de leraren de heren Geelhoed en Van Hoorn, die de cursus op een pret tige en vlotte manier hebben geleid. Tot slot werd hét woord gevoerd door de heer -Geelhoed, die ook het bestuur dank bracht voor de aange name wijze van samenwerking en door de heer Janse de Jonge die als pen ningmeester de penningen ter sprake bracht. Hierna gingen de cursisten naar huis om volgende week mét frisse moed aan de studie te gaan. gegeven, van het De Groningers deden "het in één dag. Eén meemaken. De gemeente dag waarop Protestants Christelijk Groningen ee een zich inzette om iets van het nodige geld bijeen te brengen voor de Vrije Universiteit. En het resultaat was dat de contributie werd verdub beld. Zij begrepen dat er voor de uitbreiding van het Christelijk Hoger Onderwijs een krachtige a-ctie nodig was. Zeeland gaat het in één dag doen. Eén dag die voor allen die in onze provincie de waarde van het Christelijlz Hoger Onderwijs inzien de „V.U.-dag" zal zijn. 23 oktober. Er moest een miljoen gulden worden bijeenge bracht voor de Vrije Universiteit te Amster dam. De Vronwen-V.U.- hnlp bracht in haar bus jes al f 300.000 bij el kaar. Een bedrag van 400.000 gulden werd ook reeds verzameld. Nu rest dus nog 300.000 gul den. Dat geld moet de actie „Drie Ton" op brengen. Men vraagt zich wel licht af, waar al dit geld voor nodig is. We zullen u dit vertellen aan de hand van wat een vrouw uit Yerseke -zei toen ze geweest en de gebouwen van de Vrije Universiteit had gezien: „Ik heb me geschaemd. We wone zelf in zulke mooie huzen en die V.U., dat liekt toch wal niks!" Nee, dat lijkt zeker niets, die V.U, Weet u dat de medische laboratoria en collegezalen door heel Amsterdam verspreid liggen? Maar het is niet eens daarvoor dat er geld wordt gevraagd. De Vrije Universiteit bouwt een academisch ziekenhuis. Een zieken huis waarin de medisch studenten de praktijk naar Amsterdam was van heel nabij kunnen half miljoen Maar de -rest geld? „Versterk die dijk", heet de folder die u vóór of op 9 oktober krijgt. In die folder wordt protes tants Christelijk Zeeland -opgewekt de Christelijke wetenschap tfce steunen. De wetenschap, waarvan alle mensen profiteren. De Christelijke -weten schap, die het door de zonde verbrokkeld leven toch als een eenheid, als iets -dat werkelijk zin heeft kan bezien. En dan komen de men sen van het V.U.-co- mïté op bezoek. Maar voor zij komen, héb ben zij gebeden. Gebe den voor hun werk op die avond. Gebeden voor het Christelijk Hoger Onderwijs, dat is: voor de wetenschap die zich van Christus i afhankelijk weet. Taken in college van b. en w. verdeeld In het college van b. en w. van Mid delburg hebben na de wethouder—/er- kiezingen van dinsdag enkele struc tuurwijzigingen plaats gevonden. Bij de taakverdeling h;eft de nieuwe, chr. historische wethouder A. J. Kaland, de portefeuilles van openbare werken, alsmede ontsmettings- en reinigings dienst gekregen. De heer J. W. KëgïSer blijft wethou der van finandfen en onderwijs en de heer A. J. Berenpas zal gedurende -de' komende zittingsperiode sociale zaken en sportaangelcgefiheden behandelen. Jkr. mr. T. A. 3. W. Schorer wordt -wethouder van gemeentebedrijven, het -slaeMhnis en juridische zaken, terwijl burgemeester mx. Joh. -de Widt stads- mt'breiding en brandweer voor rijn rekening nemen. Boulevard perikelen Over -de zeewering van de Borüa- vard Banfcerl en de Spui-boezem te Vlissing-en had hét kyp raadslid E. G. Vader enkele .schriftelijke vragen aan b. en w. gesteld. ÏCij vroeg o.m. hoe ver de plannen tot versterking van de boulevard De Ruijter door rijkswater staat grondig wordt versterkt. Verster king van de zeewering zou ten zeerste gehaat zijn met demping van de daar achter liggende Spuiboezem. B. en w- ■deelden hierop mede, dat reeds in maart; vertrouwelijke besprekingen rijn gevoerd met de dienst der Polder "Walcheren, waarbij d'è Boulev. Everfc- sen in beheer en onderhoud is gegeven aan de rijkswaterstaat en provinciale waterstaat, doch dat aan de hand van verschillende schetsplannen is geble ken, dat ten aanzien van één der mo gelijke oplossingen een nadere Studie, gewenst is. Vooral indien wat niet uitgesloten is een proef in het Wa terloopkundig laboratorium nodig zou worden geoordeeld, zal deze studie nog tamelijk veel tijd vergen. „De Rode Doffer" een P.V. de „Rode Doffer" hield wedvlucht vanuit Vilvoorde. De uit slag is: 1. J. Bakker, 2. A. Knijpers, 3. Chr. Wijs, 4. B. Kole, 5. A. Heijns dijk, 6.G. de Hond, 7. B. Kole, 8. B. Kole, 9. A. Heijnsdijk, 10. Chr. Wijs. Uitslag wedvlucht vanuit Parke- stone: 1. J. Bakker, 2. D. Kloosterman, 3. I. Schuiling, 4. A. Heijnsdijk, 5. C. Snoep, 6. J. Bakker, 7. D. Hage, 8. Chr. Wijs, 9.. W. Louisse. Vrijdagavond inkorven voor Neuf- villes. D.G. voeder is op Vilvoorde gewonnen door Chr. Wijs. D.G. voeder is op Parkestone gewonnen door I. Schuiling. Aanrijding bij Koepoortstraat Twee bromfietsers, waaronder een uk. geestelijke, zijn gisteravond in de Koepoortstraat door een personenwa gen aangereden. De bromfietsers kwamen uit de Piet Heinstraat, de auto van de Singel. Nadere hijzonder- heden .ontbreken nog. i Druk zwembad-bezoek Het is jammer, dat Terneuzen, dat toch rondom in het water iigt, niet kan beschikken over een groot en modern zwembad. Hoe groot de be hoefte daaraan is, blijkt wel uit het feit dat er met het mooie weer van de laatste dagen soms meer dan dui zend mensen per dag het zwembad bezoeken. Er rijn ogenblikken dat de drukte haast niet te verwerken is. „Rara Avis" vertrokken Het jacht „Rara Avis" dat voor Mister Hamont uit New York hij .de Terneuzense Scheepsbouw Mij werd gebouwd, is naar Engeland vertrok ken om daar te worden afgebouwd; de „Rara Avis" is een barkjacht en zal worden voorzien van drie masten, juli. Door tot nog toe onbekende oorzaak, vermoedelijk liooibroei, -is donderdag- namiddag omstreeks kwart voor zes brand uitgebroken in de kapitale land bouwschuur van de boerderij van de heer G. Bogers, gelegen aan de Slotweg 7 te Lepelstraat nabij Bergen op Zoom. De schade wordt voor wat betreft de landbouwschuur geschat op f 100.000. terwijl de oogst en inventaris wel dit dubbele bedrag zal benaderen. De eige naar was wel verzekerd. De gehele vorige week en ook deze week waren de arbeiders doende ge weest om de .grote oogst binnen te brengen in de ruime schuur, de mooi ste, grootste en oudste uit .Se gehele omgeving. Gebouwd in 1690. Er was buiten de oogst nog opgesla gen een 200.000 kg. pakken geperst stro en een even grote hoeveelheid pakken geperst hooi Men had juist des mid dags de laatste voorraad binnen ge bracht en wilde vlug opschieten om dat de baas jarig was en men 's avonds een feest zou houden. Omstreeks half zes zag een der knechts rook en vlammen uit het rie ten dak opstijgen. Hij waarschuwde di rect zijn baas, doch in een ommezien stond dit grote gebouw in lichter laaie. Gelukkig stond het huis o p enige afstand van de boerderij gebouwd en liep dit door de gunstige windrich ting geen direct gevaar. Wel werd een aangebouwde schuur aangetast doch AANBESTEDINGEN Binnendijk Schouwen Ten kantore van de rijkswaterstaat te Middelburg werd woensdagmorgen aanbesteed bestek no. 239, het maken van grondwerken, het aanbrengen van wegverhardingen voor de aanleg van een binnendijk in het waterschap Schouwen. De laagste inschrijvers wa ren: Van Hattem Blankevoort, Bever wijk f3.269.000; Baggermij. D. Ver stoep N.V. en Bos en Kalis, Den Haag f3.445.000; N.V. Aannemers- en Han delsbedrijf Van Oord, Werkendam f3.970:000; Combinatie firma C. en J. J. Geluk en N.V. Holland, Hardinx- veld f 3.958.000; N.V. Aannemingsbe drijf vh. J. P. Broekhoven, Arnhem, f3.767.000; N.V. Aannemingsbedrijf v.h. firma F. de Bruijn, Aerdenhout f3.447.000; Aannemingsbedrijf A. Snep vangers, Apeldoorn f3.989.000; N.V. Amsterdamse BallastmijAmsterdam f3.880.000; Gebr. Van 't Verlaat, Har- dinxveld f3.900.000; Reef's Aanne ming- en Handelsmij N.V., Oldenzaal f 3.927.000; N.V. Zand- en Transport- mij., Den Bosch, f3.934.000; R. Boltje en Zonen, Zwolle f 3.742.000; Hollands Aannemersbedrijf Zanen en VerStoep Den Haag f3.387.000; Aannemersbe drijf Oosterwijk N.V., Rotterdam f3.868.000; Eirma de Oude en De Jon ge, Zierikzee f3.674.000. Meerstoel Terneuzen Ten kantore van de Rijkswaterstaat te Middelburg werd woensdagmorgen aanbesteed bestek no. 252 betreffende vernieuwing van een meerstoel in de Westbuitenhaven te Terneuzen. De inschrijvers waren: Aann. Bedr. T. A. Swets, Hardinxveld-Giessendam f43.820; Aann. Bedr. W. J. de Bruijn, Terneuzen f44.100; Aann. Bedr. G. A. v. d. Straaten, Terneuzen f44.900; A, v. d. Straaten jr's Aann. Bedr., Hans-i weert f49.262; N.V. Van Splunder, Ridderkerk f49.600; A. v. d. Hoek. Heenvliet f55.650; Firma Colijn en Ip- pel, Nieuwendijk f 55.790; N.V. v. d. Firma Van Noordenne, Giessendam f 56.700. Rijksweg Clinge Voorts werd aanbesteed bestek no. 249, het onder een nieuw profiel bren gen met asfaltbeton en het verbeteren van het tracé van de rijksweg te Clin ge (1735 meter). Inschrijvers waren: Aann. Bedr. M. P. Hol N.V., Hulst f143.175; K. Lucas- se, Walsoorden f 149 000; J. an K. de Oude, Biervliet f150.700; N.V. Aann. Bedr. Elk, Schoondijke f157.000; N.V. Aug. van Dijck Petit, Bergen op Zoom f 152.750; Aan. Bedr. W. J. de Bruijn, Terneuzen f153.500; N.V. Aann. MU *W. Rasenberg en Zn, Breda f155.000; J. V. Freijser, Sint Jausteen f!57.0D0; N.V. Aann. Bedr. N.B.M., Zaandam, f.158 000. Badhuis De Gemeentelijke badinrichting te Terneuzen werd in augustus door 2881 personen bezocht, tegen 2275 in In de omgeving van Krabben- dijke is het gisteravond in het donker tot een treffen gekomen tussen mensen van de Verkeers- groep der Rijkspolitie en van de Zeeuwse dagbladpers. Een nogal vriendschappelijk treffen overi gens, want in onze provincie is hoewel de belangen van politie en pers niet altijd parallel lopen en derhalve wel eens een kleine wrijving ontstaat de verstand houding tussen deze beide, nogal aan de weg timmerende cate gorieën, algemeen zeer goed. Dat bleek ook gisteravond weer overduidelijk, toen de fotograaf van het Zeeuwsch Dagblad door een patrouille van de Verkeers politie werd aangehouden. Het bleek, dat een der koplam pen van de auto niet functioneer de, hetgeen de persfotograaf op een bekeuring kwam te staan. Natuurlijk, de politie moest haar olicht doen. Maar daarmee was de kous niet af, want hoe kwam de Zeeuwsch Dagblad-fotograaf zoals altijd in tijdnood xtcm een nieuwe lamp? Wacht maar even," spmk het duo Hermandads spontaan en weg reed de politiewagen. Tien minuten later waren de mannen terug, meteen nieu we lamp. Lamp erin gezet, gehol pen door de politie en gesteund door het licht van de schijnwer per op de patrouillewagen. OOK DAT NOG Maar daarna bleek er toch iets fout te zijn gegaan, want de pers auto wilde niet meer starten. Maar ook die moeilijkheid werd één-twee-drie door de politie op gelost. Vier sterke armen werden tegen de Volkswagen gezetr Du wen, rennen, puffen, duwen Totdat de motor aansloeg. Een blijde kreet uit het raampje: „Be dankt!" „Succes verder!" Weg schoot de wagen van een dankbare persfotograaf, nage staard door twee hijgende politie mannen, die ongetwijfeld met een glimlach hun hoofd hebben ge schud hier kon men de brand keren. Met man en macht wist men de varkens uit de schuur te redden, doch veel anders kon men niet meer in veiligheid stel len. 24 stuks vee had men juist deze middag uit de schuur gehaald en die stonden nog in de weide bij de boer derij te grazen. De brandweer van Halsteren rukte op het alarm met groot materiaal uit met de heide motorspuiten werd met vélestralen het vuur bestreden doch men stond machteloos tegenover deze vlammenzee. De gehele oogst en verdere inhoud alsmede veel kastbaar landbouwmate- riaal ging verloren. Na ruim een uur stortte het dak in doch -de brandweer was van mening dat de smeulende pakken stro nog wel enige dagen zullen blijven branden. Onder voorzitterschap van de heer J. L. Dregmans, kwam dinsdagmiddag de raad van Koudekerke in vergade ring hijeen. De heer L. de Witte werd beëdigd als gemeenteontvanger. Besloten werd verder tot het aangaan van een geld lening ad f5000,— met de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten. Het col lege van b. en w. werd door de raad gemachtigd het in gebruik geven van het gemeentelijke sportveld aan daar voor in aanmerking komende vereni gingen. Aan het Zeeuwsch consultatiebureau voor alcoholisme werd een subsidie toegekend ad f 0,01 per inwoner met ingang van 1 januari 1959. Aan de nog aan te leggen straten in het plan West werden reeds thans de volgende namen gegeven: de straat vanaf het Dorpsplein naar de richting Cithershill kreeg de naam Kerkstraat, de straah vanaf de Kerkstraat naar de Weststraat werd de naam Bergstraat gegeven. Na gehouden examen zijn tot de eerste klasse van de Rijks Middelbare Landbouwschool te Goes toegelaten M. Boogerd, Zaamslag; A. P. Boon man, Ovezande; J. J. Boonman, 's- Heerenhoek; J. A. M. Buijsrogge, Kloetinge; J. P. van Dalen, Tholen; M. .Driedijk, Baarland, M. E. Eckhardt, Kruiningen; J. A. C. Gakeer, Stave- nisse; Jac. de Jonge, Ovezande; P. J. Katsman, Wolfaartsdijk; W. Ph. ten Klooster, Veere; H. J. Kuijper, Ou- werkerk; van Langeraad, Kerk- werve; A. W. C. van Nieuwenhuijzen, Tholen; S. M. Nijsten, Borssele; P. Polderman, Oud-Vossemeer; W. Paleü, Kruiningen; M. Rottier, Heinkens- zand; Jac. R|jk, 's-Gravenpolder; M. Rijk, Heinkenszand; P. C. van Schaik, Kortgene; C. H. van Schelven, Drei- schor; C. A. P. Schippers, Kortgene, J. J. v. d. Slikke, Poortvliet; N. M. v. d. Stolpe, Ellemeet; J. A. C. v. d. Velde, Yerseke; M. C. Verburg, Kam perland; J. Vermue, Lewedorp; M. J. G. de Wael, Heinkenszand; M. P. van 't Westeinde, 's-Heer Abtskerke; J. v. 't Westende, Ovezande; M. H. K. van Wezel, Halsteren; C. M. Wisse, Krui ningen; H. B. v. d. Zande, Oosterland; J. Chr. ^^ndee, Nieuwdorp. Afgewezen vijf. In de j.l. dinsdag onder voorzitter schap van burgemeester Bouwman ge houden vergadering werd met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten een vaste geldlening aangegaan van f5000 tegen 4% pet. rente, looptijd 30 jaar. Besloten werd de nieuwe straat in het uitbreidingsplan, welke loopt van de Hondegemsweg naar de dr. Beertastraat, de naam te geven van Burgem. Bouwmanstraat en de zij straat naar de Jacob Catsstraat Kerk straat te noemen. Goedkeuring werd verleend om vijf horden aan te schaffen betreffende maximum snelheid binnen de bebouw de kom „50 km". Een door F. Mal- jers e.a .te Buttinge ingediend ver zoek om zo'n bord ook in Buttige te plaatsen, werd voor nader onderzoek verwezen naar b. en w. Eenzelfde beslissing werd genomen op het verzoek van het bestuur der Chr. Kleuterschool om medewerking en beschikbaarstelling van gelden voor de verbouw van de v.m. geref. pastorie tot kleuterschool. In beginsel stond de raad hier niet afwijzend tegenover, maar wilde alvorens een definitief be sluit te nemen eerst nadere gegevens vernemen. Van J. C, Dingemanse -was een ver zoek ontvangen om het z.g. „sloepje" bö zijn woning aan hem te verkopen. Zonder meer wilde de raad hierop geen beslissing nemen en hesloot het verzoek in handen te stellen van b. en w. Bij de rc.iuvraag wees de heer Vlie ger op het gevaar voor spelende kin deren bij de nieuw gegraven brandput in het uitbreidingsplan. De voorzitter zei dat hier zo spoedig mogelijk een omheining zal komen. Door b. en w,. is besloten de nieuwe wethouder P. Ton (A.R.) aan te wij zen -als le wethouder, tevens plaats vervanger van de burgemeester.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2