milj Zeeuwse Babbelaars voor Staf oenen Geen en zijn familie r/ltmttrt V.C.K. ontmoet thuis een nieuwe tegenstander: Spui Aambeien? HEMOTABS MIDDELBURG GOES A. J. Wijnands nam afscheid van N.S. Dierenshow in Kloetinge Op eerste voetbalzaterdag Competitie gaat draaien DAHPO OFFICIËLE STUKKEN ONTHULLEN: Erfenis is verjaard/ Artemis Slotavond Vlissingse Jeugdweek Burgelij ke stand Woensdag 3 september 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD PAGINA 4 Concert Leger des Hei's Het Leger des Heilsmuziekkorps zal vrijdag 5 september een concert geven aan het Molenwater. Het korps zal onder leiding staan van de kapelmeester D. J. de Graat. Het programma is: Mars 't Le- gerlied, selectie Mijn verlosser, 't ver haal van Jezus, Roep het uit, Lijden be waard, mars 't leven met Jezus. (Pauze). Mars grote overwinning, selectie Chris tus Eeuwige Morgenstond, strijden voor de zaak, gebed van de zondaar, kom mijn ziel, mars liederen voor iedereen. In de kring van familieleden en N.S. personeel is zaterdagmorgen in de restauratiekamer van het station te Goes op hartelijke wijze afscheid ge nomen van de heer A. J. Wijnands, adj.-commies le klas bij de Spoorwe gen, wegens het bereiken van diens pensioengerechtigde leeftijd. De stationschef, de heer G. P. B. Vermij, zag dit sympathieke perso neelslid node vertrekken. Hij ken schetste de heer Wijnands „een stukkle onvervalst Amsterdam geble ven" als een prettige medewerker met een onverstoorbaar goed humeur, een grote dosis humor en een kunste naar in het omgaan met het reizend publiek. Een man, die tijdens zijn 23 jaar dienst te Kruiningen en 5 jaar te Goes meer betekend heeft voor N. S.-collega's en publiek dan hijzelf kan vermoeden. Namens Spoorwegen en personeel Goes offreerde de chef een fraaie barometer, terwijl mevrouw Wijnands met een bloemstuk werd werd verrast. De heer A. Bonder, directeur van Van Gend Loos te Goes, zei ervan overtuigd te zijn, dat het reizend pu bliek de heer Wijnands zal missen, vooral om zijn bijzondere en prettige persoonlijkheid. Hij vertolkte zijn dank voor de samenwerking met een doos sigaren Namens het personeel sprak voorts de heer M. de Jong, die eraan herin nerde dat de scheidende collega vele leerlingen „spoorwijs" heeft gemaakt en bij het publiek steeds het begrip „service" hoog heeft gehouden. De heer Wijnands zelf had als goed Amsterdammer het laatste woord. Hij zei in hart en nieren Mo- kummer te zijn gebleven, maar zich nergens beter thuis te voelen dan hier tussen de Zeeuwen. Hij dankte voor de prettige samenwerking, die hij steeds had mogen ondervinden. P.V. „De Rode Doffer" Bij de P.V. „de Rode Doffer" te Goes werden dit jaar de volgende kampioen schappen behaald: Duif Vitesse: 1. W, Scheers met 6778 punten; 2. D. Kloosterman m. 5101 p.; 3. J. Bakker m. 5054 p. Hok Vitesse: 1. W. Scheers m. 3195 p.; 2. A. Heijns- dijk m. 3134 p.; 3. G. de Hond m. 2904 p. Duif middenfond: 1. J. Dubois m. 3606 p.; 2. G. de Hond m. 3299 p.; 3. G. de Hond m. 2491 p. Hok Middenfond: 1. G. de Hond m. 3712 p.; 2. J. Dubois m. 2907 p.; 3. W. Scheers m. 2536 p. Duif Fond: 1. J. Bakker m. 1885 p.; 2. W. Louisse m. 1476 p.; 3. W. Louisse m. 1315 p. Hok Fond: 1. J. Bakker m. 1365 p.; 2. W. Lou isse m. 796 p.; 3. D. kloosterman m. 761 p. Kampioen jonge duiven: 1. M. Tilroe m. 5679 p.; 2. A. Heijnsdijk m. 5509 p.; 3. J. Bakker m. 5352 p. Kampioen Hok jon ge duiven: 1. M. Tilroe m. 3730 p.; 2. J. Bakker m. 3239 p.; 3. D. Kloosterman m. 3089 p. Kampioen Generaal: 1. G. de Hond m. 8969 p.; 2. M. Tilroe m. 8313 p.; 3. D. Kloosterman m. 8096 p. BIGGEKERKE Tegen lichtmast. Mevr. S. uit D. had zaterdagmiddag het ongeluk bij het achteruit rijden met haar auto op het Kerkplein in aanraking te komen met een mast van de straatverlich ting. Daar deze mast niet op een dergelijke krachtmeting was gebouwd, brak hij af. De verzekering dekt de schade. Muzikale wandeling. De muziek vereniging „Willen is Kunnen" hield zaterdagavond een muzikale wande ling met lampionoptocht waaraan vele kinderen deelnamen. BORSSELE Volksfeest. Zaterdagmiddag werd in Borssele een volksfeest gehouden. Ver schillende volksspelen werden gehouden en des avond werd in het verenigings gebouw een film vertoond. Het plaatse lijke muziekkorps verleende medewer king aan het feest. Hand geblesseerd. Bij het aandrijven van een scheepsmotor kreeg te Borssele een schipper de slinger tegen zijn hand. De hand werd ernstig gekwetst. BRUINISSE „Zeeland presenteert". Te Bruinisse werd zaterdag een opgewekt feest ge vierd in het kader van de oester en mos selfeesten „Zeeland presenteert". Begon nen werd met kinderspelen op het sport veld terwijl de juniores van de Bruse Boys een voetbalwedstrijd tegen de ju niores van Mevo met 21 wisten te winnen. De Ronde van Bru, een wieler wedstrijd over 20 ronden, bracht veel volk naar de Steinstraat, waar start en finish voor deze wedstrijd waren. Nu met Hope, de plaatselijke muziekvereniging dat met een mars door de gemeente was begonnen, verleende de gehele middag en avond zijn medewerking. Met 62 moesten de Bruse Boys in Mevo I hun meerdere erkennen. De uitslag van de wielrenwedstrijd, waarvoor fraaie prijzen beschikbaar wa ren was: 1. Dies van 't Leven (wissel beker); 2. B. de Ruiter; 3. Han van der Werf; 4. Chr. van d enBerge; 5. C. van der Have. Een premie voor de strijdlus- tigste renner werd toegekend aan Kees van Weele, een premie voor de ongeluk kigste renner was voor Cor Verkamman, terwijl de premie voor de laatst aanko mende renner door Leo van der Spek in de wacht werd gesleept. Bij de prijsuit reiking wekte de loco-burgemeester D. van den Berg, de jeugd op zich toe te leggen op verschillende takken van sport teneinde een bloeiend sportleven op Bruinisse te krijgen, terwijl hij de oude ren aanspoorde het beoefenen van sport door de jeugd t$ stimuleren. De avond werd besloten met het ver tonen van een Mosselfilm, de Oesterfilm en enkele tekenfilmpjes. Oudste inwoonster overleden. De oud ste inwoonster van Bruinisse, mevr. wed. T. van Gilst-Ockerse, is op 98-jarige leeftijd overleden. COL1JNSPLAAT Bliksem ingeslagen. Tijdens het hevige onweder dat zich zondagnacht boven Colijnsplaat ontlastte, sloeg de bliksem in in een woonhuis aan de Zuidkerkstraat, bewoond door de heer A. Hollestelle. Enkele pannen sloegen van het dak af, terwijl ook het elek trisch licht uitviel. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. DOMBURG Oranjefeest. Met een schitterend oran jefeest ter gelegenheid van de verjaar dag van H.K.H. Prinses Wilhelmina kwam een einde aan een grote reeks van zomer- evenementen. Een stoet van 26 door de schoolkinderen schitterend versierde voertuigen voertuigen trok met de mu ziekvereniging „Apollo" door het dorp. In de avond werden op het recreatie terrein enkele films vertoond. Mede dank zij het prachtige weer brachten deze honderden mensen op het terrein. 's-GRAVENPOLDER Dam- en schaakvereniging. De dam- en schaakvereniging heeft het seizoen geopend met een algemene vergade ring. Door het aftreden van de heer J. Blom was de verkiezing van een nieuwe voorzitter nodig. De vergade ring koos de heer A. Dubbeldam, die zijn benoeming aannam. Als nieuw bestuurslid werd gekozen J. op 'tHof. Voorts werd een besluit genomen tot contributieverhoging. In de provin ciale competitie zullen dit jaar weer twee tientallen deelnemen. Na de vergadering speelde de heer Blom een simultaanseance. Bloemententoonstelling. De stich ting „Ons Dorpsleven" organiseert zo als gewoonlijk een bloemententoon stelling. De schoolkinderen hebben allen een plantjes gekregen, dat door hen moest worden verzorgd en dat vrijdag en zaterdag a.s. zal prijken in het verenigingsgebouw. Ook vol wassenen kunnen inzenden in acht verschillende rubrieken. Ingezonden mededeling (Adv neem Hemotabs de nieuwe behande ling van binnen uit. E&n simpel vrijwel smaakloos tabletje plus een glas water is alles wat U nodig hebt om pijn en ongerief te verlichten. Zalf en zetpillen zijn overbodig. Met hun werking van binnen uit. doen Hemotabs de zwellingen slinken en bevorderen zo de genezing. Ze zijn bovendien zacht laxerend en helpen zodoende de normale functies herstellen. Zo belangrijk voor volkomen herstel van Aambeien en lang durige vrijwaring van pijn. *n Complete kuur f. 1.47 Bij Apothekers en Drogisten. KAPELLE Veteranen voetbalden. Met een 11 gelijke stand eindigde zaterdagavond de voetbalwedstrijd op het gemeente lijk sportterrein alhier tussen twee veteranenploegen van de v.v. Kapelle. Twee en twintig prominente oud spelers van Kapelle die hun voetbal schoenen reeds verschillende jaren ge leden aan de wilgen hebben gehan gen, bonden nog een keer tegen elkaar de strijd aan. Er werd af en toe goed voetbal vertoond, een bewijs dat ze wisten hoe het moest en er werd af en toe flink geknoeid, een bewijs dat ze niet meer in vorm waren zoals wel eer. Niettemin was het een aardige wedstrijd, waarbij ook hartelijk kon worden gelachen en dat kan zeker door de afdeling Kapelle-Biezelinge en Schore van het Ned. Rode Kruis want deze krijgt de opbrengst van de wed strijd t.w. een bedrag van f 77, Nutsspaarbank. In de maand aug. werd op het plaatselijk kantoor van de Nutsspaarbank ingelegd ƒ7.449,74 en terug betaald 4.443,87. Hierdoor steeg het inleggerstegoed met 3.005,92 Er kwamen in augustus vier nieuwe rekeninghouders bij, waardoor het to taal kwam op 145. Muzikale rondgang. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina zal vanavond de muziek vereniging „Ons Genoegen" een mu zikale rondgang maken door de ge meente. Het vertrek is om half acht vanaf het Kerkplein. KATS Blikseminslag. Tijdens het onweer dat over Kats ging sloeg de bliksem in een vlaskamp op de boerderij van de heer I. L. J. v. d. Maas in de Anna- polder. De brandweer van Kats was in vijf minuten op de boerderij aan wezig. Het vuur kon direct worden bedwongen. OVEZANDE Concours op de liggende wip. Door de plaatselijke sociëteit Zeelandia" werd een schieting op de liggende wip georganiseerd, waaraan door 49 schut ters van 14 verenigingen werd deel genomen. De uitslag was als volgt: Hoofdvogel: K. van Steenbergen, Willem Teil te Ovezande; deze schut ter behaalde totaal 5 punten en ver wierf hiermede een wisselbeker; le en 2e zijvogel: E. Rentmeester, Willem Tell en H. Rentmeester, Willem Teil te Ovezande; le en 2e hoofdkal: P. Paree, Willem Teil te Ovezande en H. Koens, Spes Nostra, Ovezande; le en 2e onderkal: C. Steenbakker, Voor uitgang te Kwadendamme en A. de Jonge Hzn, Willem Teil, Ovezande; le, 2e en 3e klep: D. de Fouw, Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk; H. Koens, Spes Nostra te Ovezande en P. Koens, Soranus te Heinkenszand. Meeste kleine vogels werden ge schoten door: C. Rentmeester, Willem Teil te Ovezande en C. Rijk, Zeelan dia te Ovezande, beiden 3 stuks. Concours. Ook dit jaar werd door de plaatselijke sociëteiten een prijzen- schieting gehouden, waaraan werd deelgenomen door 36 leden van de verenigingen Willem Teil, Zeelandia. en Spes Nostra. Zoals altijd had deze schieting een buitengewoon prettig verloop; de uitslag was; H. Koens en M. van Steenbergen, 12 punten; C. D. Raas, 11 p.; P. Rentmeester en Jan de Baar, 9 p.; A. de Jonge-Rijk en P. Zuidhof, 8 p.; H. van Steenbergen en Fr. Koens, 7 p., alsmede G. Doene eveneens 7 p.; A. de Jonge Hzn, P. Ruim 300 dieren zullen naar de or ganisatoren schatten tentoon worden gesteld op de dierenshow, die op 21 en 22 november in de zaal „Amicitia" te Kloetinge zal worden gehouden. Deze show is een uitbreiding van wat de konijnen- en pluimveefokkers- verenigingen „Nut en Sport" te Nieuw- dorp en „Zeelandia" te Goes ieder jaar organiseerden, nl. een show voor eigen leden. Op veler verzoek heeft men thans een dierententoonstelling geor ganiseerd, waarop alle sportfokkers uit Zeeland hun dieren kunnen ten toonstellen. Pantus en A. van 't Westeinde 6 p. en H. Rentmeester en D. Hoondert 5 p. Collecte. De collecte ten bate van de Chr. Blindenhulp „De Fakkels Bij een" bracht te Ovezande f 12,op. RILLAND-BATH Ver. v. Ziekenhuisverpleging. De plaat selijke afdeling van de Vereniging voor Ziekerihuisverpleging hield een vergade ring, waarbij de opkomst gering was. Uit het verslag van de Kascontrole commissie bleek, dat de reserves van de afdeling nog steeds stijgende zijn. Uit voerig stond men stil bij de bespreking van de agenda voor de Algemene verga dering te Goes, die op 13 september zal worden gehouden. De aftredende bestuursleden, de heren A A. Mol (voorzitter) en J. J. van Gorsel (se cretaris) werden met algemene stemmen herkozen. Nieuwe leden van de Contro lecommissie werden de heren T. Huis man en J. Walraven. ST. ANNALAND De sport van zaterdag. Zaterdag avond had op het sportterrein te St. Annaland een ontmoeting plaats tus sen een combinatie van W.H.S. en de Veteranen van W. H. S. De W. H. S.- combinatie won deze match met 8-4. Subsidie voor riolering. C.O.W. te Den Haag heeft aan de gemeente St. Annaland in beginsel subsidie toege zegd voor de aanleg van een riolering in deze gemeente in D. A. C. W.-ver- band. De minister van sociale zaken heeft zich hiermee verenigd. Het ob ject zal werk verschaffen aan gemid deld 37 man gedurende een 34-tal we ken. Veilig verkeersrit. Het ligt in het voornemen van het bestuur van de af deling Veilig Verkeer te S.t Annaland om bij voldoende deelname in de maand september nog een veilig ver keersrit te organiseren voor auto's, motoren en bromfietsen. Vooral van bestuurders van laatstgenoemde voer tuigen wordt deelname verwacht, om- wat een dergelijke rit tegelijk een goede oefening vormt. Liefhebbers kunnen zich voor zaterdag 6 septem ber a.s. opgeven bij de voorzitter van de plaatselijke afdeling voor Veilig Verkeer, de heer P. Moerland in de Julianastraat. ST PHIL1PSLAND Oriënteringsrït. Door de Motor- en Automobielclub „St.-Philipsland" werd zaterdagmiddag een oriënteringsrit ge houden waaraan een 40-tal auto's en mo torfietsen meereden. De afstand bedroeg 60 km. Gestart werd bij hotel „de Drui ventros" in de Voorstraat. De rit werd gereden door de polders van St. Philips- land en Noord West Brabant. De uitslag was; 1. R. de Raat; 2. J. Breeman; 3. W. Neele; 4. M. J. Swagemaker; 5. A. van Strien; 6. A. W. Beurkens Wz.; 7. A. M. van Dijke; 8. C. M. Donker; 9. A, den Braber. WEMELD1NGE Stand Rijkspostspaarbank over de maand augustus 1958. Het programma van de K.N.V.B. af deling Zeeland, voor de eerste com petitiedag, zaterdag a.s., is thans ge reed. Het ziet er als volgt uit; le klas: Hoek ISerooskerke I; Wemeldinge IKapelle I; Krabben- dijke IYerseke III; Tern. Boys I Rillandia I; VCK I—Spui I. 2e klas: Oostkapelle IArnemuiden II; Zeeland Sport VIBevelanders I; Nieuwdorp IIMeeuwen I; Middel burg V—RCS IV. 2e klas B: Mevo IDriewegen I; Zaamslag IWissenkerke I; 's-Heer Hendrikskinderen IKloetinge I; SVD IWolfaartsdijk I; Goes V Kats I. 2e klas C: Duiveland IBurgh III; Brouwershaven HISinoto I; Bruse Boys IMevo II. 3e klas A: Serooskerke IIHein kenszand I; Veere IIBorssele I; Be ren I—Nieuwland I; VCK II—VCK HI. 3e klas B: Kapelle IIKrabbendijke II; Rillandia nWemeldinge II; Wol faartsdijk II—SVD II Kloetinge II— Colijnspl. Boys II. 3e klas C: WIK IBruse Boys II; Sinoto HBurgh IV; Zeemeeuwen I Duiveland II. 3e klas D: Driewegen HHoek II; Spui IIZaamslag II; AZW II AZVV III. JUNIORENCOMPETITIE Groep A I: Zeeland Sport AI Arnemuiden A I, Middelburg A II Ingez. mededeling (adv.) en pijn weg- wrijven met Ingelegd f 36.357,62; terugbetaald f 15.796,65. Vier nieuwe boekjes wer den' uitgereikt. YERSEKE Ongunstige mosselexport. De buitenge wone warmte der laatste dagen is funest voor de mosselexport. Door de meeste afnemers zijn de bestellingen soms meer dan gehalveerd. Het regende afbestel lingen. Bij een temperatuur van 2530 graden is het onmogelijk mosselen fris te verzenden en goed te houden. Ook vreest men voor het vervoer van mosselen van de Wadden tot aan de ver waterplaatsen in Zeeland, waar ze bo vendien bij laag water ook in een bran dende zon komen te liggen. Festiviteiten. Ter afsluiting van „Zee land presenteert" werd de avond van de tweede dag een gecostumeerde rijwiel wedstrijd gehouden, waaraan ongeveer 50 rijders deelnamen. De eerste prijs werd behaald door C. Born, de tweede door J. Slabbekoorn. Daarna gaf de zangschool een uitvoe ring, afgewisseld door de vertoning van de oester- en mosselfilm. Op de film was menige Zeeuwse mosselman te her kennen. HET SPIJT ME voor de nog altijd speurende en hopende Zeeuwsvlaamse families, maar ik heb slecht nieuws voor hen. De miljoenen van Emanuël Bette, de (laatste) Markies van Lede, gaan hun neus voorbij. De erfenisvordering is namelijk verjaard. Dat heeft een meneer uit Den Haag mij met verschillende officiële stukken aangetoond. mTTTïinrT Staf de Betuwe en. zijn familieleden in Z.-Vlaande- ren zijn een illusie armer maar ook een ervaring rij ker. Geen miljoenen-erfe nis, maar ook geen kostbare jacht. Dank zij de waarschu- win vm een Hag, rod a Het is een vreemde historie, t „Om de zoveel jaar komen er uit Amerika geruchten over waaien, die telkens weer veel opwinding veroorzaken. Rusti ge burgers worden eensklaps geprikkeld door de bewering, dat ze recht hebben op een mil joenenerfenis en vermeien zich in visioenen en kastelen en enorme fortuinen. Elke keer wanneer soortgelijke verhalen de kop weer opsteken en arge loze mensen tijd en geld gaan geven aan de pacht naar dit fortuin, probeer ik die mensen daarvoor te behoeden. Want het is een zinloze onderneming. Dat kan ik u aantonen." Dat zegt de heer F. J. Meer- mans uit Den Haag (Ulenpas- straat 4a). Hij heeft de stukken bij de hand. O.a. een advies van mr. P. S. de Gruyter, eer tijds substituut-officier van ju stitie te Soerabaja. Uit die stukken blijkt, dat er sinds 1934 al tal van families in opwin ding zijn gebracht door de ge dachte aanspraken te kunnen maken op de nalatenschap van Emanuel Ferdinand Francois Joseph de Bette, Markies van Lede (België), die op 6 juli 1792 zonder wettige nakome lingen stierf. De huidige erfe nis zou ongeveer 1,5 mil jard gulden aan waarde hebben (Tussen twee haakjes: het is echter niemand ooit duidelijk geweest, waar de nagelaten rijkdommen zijn gebleven). GEEN KANS Volgens het advies van mr. De Gruyter (d.d. mei 1935) is het echter onomstotelijk komen vast te staan, dat er geen kans meer bestaat op het verkrijgen van de erfenis van de markies. Voor niemand. De rechthebben den die in de 18e en 19e eeuw geleefd hebben, hebben de ge legenheid voorbij laten gaan om hun erfdeel op te eisen. De daarvoor door de wet gestelde termijn is thans al vele tien tallen jaren verstreken. „De vordering is verjaard", zo con cludeerde de substituut-officier in 1935 reeds, „en het doen van verdere navorderingen kan nut teloos worden geacht." Hij ont- 't wordt niks met uw for tuintje, tante! Lees maar.,. raadde een actio ba te stelicn, „omdat toewijzing van den eis bij voorbaat en voor altijd uit gesloten is." In een arrest van het Hof van Gent (26 juni 1886) werd reeds de ingestelde erfe nisvordering verjaard geacht. 9 Achtereenvolgens zijn in de loop der jaren al verscheidene families in ons land op jacht geweest naar de miljoenen. Het heeft hen nimmer een cent op geleverd, maar wel veel moei te, tijd engeld gekost. Tal van families zijn zo een illusie armer geworden: de De Gruy- ters, de Boogaerts, de Ver- schoors, de Van Prooyens en nog vele anderen. En nu zijn de De Betuwes aan de beurt. BRON Hoe komen toch elke keer weer die wilde geruchten over de fortuinen in de wereld? heb ik de heer Meermans gevraagd. Ook dat is inmiddels wel duidelijk geworden. Er blijkt een zekere mevrouw C. H. RietVan den Bogaert in Salt Lake City, TJta (Ver. Staten), te zijn, een Mormone van Ne derlandse afkomst, die met nog een stelletje familieleden van tijd tot tijd dit vuurtje weer oprakelt door mensen in ons land aan te schrijven en illusies te wekken, dat de mil joenen voor het grijpen liggen. Wat nu precies haar motieven zijn, is niet erg duidelijk, maar een feit Is daft se al vele jaren met deze overigens zeer be denkelijke en niet van gevaar ontblote „hobby" tientallen gezinnen in onrust brengt, ijdele verwachtingen wekt, en STEM Vooralle De Gruyters heeft ze jarenlang in visioenen doen geloven. In april 1934 werd te Rotterdam een „comité van ac tie tot onderzoek naar de aan spraken van het geslacht De Gruyter op de erfenis van E. F. F. J. de Bette, Markies van Lede," opgericht. Genoemde mr. De Gruyter kwam daarbij tot de conclusie, dat de erfenis- vordering door de rechter ver jaard wordt geacht. De heer Meermans, die bü een en ander nauw betrokken is geweest en over de officiële stukken beschikt, heeft al meer dan eens zijn stem laten klin ken, als de goudkoorts weer ergens de kop opstak en er voor de zoveelste maal slacht offers van de hersenschim dreigden te vallen. Geen pracht van een slee dus voor die gemeen te-opzichter in Oostburg, en de auto-monteur uit Sas waarover ik on langs schreef zal op een andere wijze aan een vo lière moeten zien te komen „Als u het mij vraagt, dan zal die miljoenenschat ie De Betuwes in Zeeuws- Vlaanderen een goede kans menen te maken, wel altijd net zo ver van hen van daan blijven, als het steeds wijkende water van de van dorst versmachtende Tan talus". Dat schreef ik in de Babbelaar van donderdag 28 augustus. Ik kan u van daag vertellen, dat die 1,5 miljard hun neus voorbij '.al gaan. Hiernaast kunt u lezen waarom. want de poorten van Uto pia zullen zeer zeker niet opengaan. Zo staan de zaken. Wèg glanzende limousines, wèg kastelen en andere fata morgana's. De betreffende Zeeuwsvlaamse families zullen weer met hun be nen op de harde grond te recht moeten komen. Geen verblijdende boodschap voor hen. Maar in elk ge- geen slee, maar ook geen brokken val kunnen ze gespaard blijven voor de tijdrovende en kostbare navorsingen, die andere Nederlandse fa milies al zoveel narigheid hebben bezorgd. Middelburg A I; Vlissingen A II Zeelandia A I; RCS A IVlissingen A I. Groep A II: Nieuwdorp A IGoes A I; Goes A IILuctor A I; Krabben dijke A IWolfaartsdijk A I; Kapelle A ILewed. Boys A I. Groep B I: Middelburg B IVCK B I; RCS B IVlissingen B I; Veere B IVlissingen B II; Walcheren B I Zeeland Sport B I. Groep B II; Middelburg B IIHein kenszand B I; Arnemuiden B I Borssele B I; Nieuwland B IPatrij zen B I; Vlissingen B IIINieuw dorp B I. Groep B III; Meeuwen B IVlis singen B V; Oostkapelle B IVlis singen B TV; RCS B IIVlissingen B VI; Serooskerke B IMiddelburg B III. Groep B IV: Zeelandia B IIMid delburg B IV; Middelburg B V—RCS B III; Vlissingen B VIIWalcheren B II; Vlissingen B IXZeeland Sport B II. Groep B V: Kruiningen B I Hansw. Boys B II; Wemeldinge B I Kapelle B I; Rillandia B IYerse ke B I; Kloetinge B IGoes B I. Groep B VI: Wolfaartsdijk B I— SVD B I; Goes B II—Luctor B II; Beren B IKwadendamme B I; Pa trijzen B IRobur B I. Groep B VIII: Brouwershaven B I Sinoto B I; Zierikzee B IBurgh B I; Zeemeeuwen B IDuiveland B I. Groep B IX: Bruse Boys B IMevo B I; Renesse B IZonnemaire B I; Zierikzee B II—WIK B I. Groep B XI: Hoek B IPhilippine B I; Sluiskil B ITerneuzen B II; Spui B IRia B I; Corn. Boys B I Corn. Boys B II. Groep B XII: Terneuzen B IAxel B I; AZVV B I—Koewacht B I; AZVV B IKoewacht B I; Zaamslag B ITern. Boys B I; Hontenisse B I Hlust B I. Zomeravondvoetbal De uitslagen van de in de week van 23 t/m 30 augustus gespeelde wedstrijden in het kader van de zomeravondvoetbal- competie luiden als volgt: Rayon Middelburg: Blauw WitMid delburg vet. 14; VSVKraaien 30; Kraaien nBroek Boys 05 (regl.). Rayon Vlissingen: PZEMPVS 60; GPCSBLV 0—0; Uiterton—MWK 2—3; Coal—VAW 5—3. XJitslagien junioren: groep B IV: Vlis singen B IXVlissingen B VII 06; groep A I: Vlissingen A H—Vlissingen A I 0—8. De Vlissingse jeugd heeft zaterdag, de laatste dag van de Jeugdweek 1958 méér blijk gegeven van haar belang stelling, dan de overige dagen het ge val was. Kwam dit doordat velen van vakantie terug waren gekeerd omdat maandag de lessen weer beginnen of kwam het doordat zaterdagavond het radio ensemble „de jonge flierenflui- ters" optrad met een bont programma van bekende jeugdliedjes uit binnen en buitenland? Voor de organisatoren is dit eveneens een vraagteken, maar reeds nu staat vast, dat bij voortzet ting van dejeugdweken er gestreefd zal worden naar een tijdstip in de maan den juni of juli. Opdat de vakanties zo weinig mogelijk invloed kunnen uit oefenen. De jeugd van 814 jaar heeft zich zaterdagmiddag uitstekend vermaakt met „volksspelen" op de Nieuwe Markt en jeugdleidsters en leiders van de Vlissingse jeugdorganisaties maakten zich verdienstelijk door de kinderen leiding te geven en bezig te houden. Des avonds traden „de jonge flieren- fluiters" op en hoewel er ook nu weer de „vaste" groep bezoekers van de zeer jeugdigen rond de tien jaar wa ren, bezocht ook de jeugd „tot 80" dit bont en goed verzorgd programma. De officiële sluiting van het jeugdwerk 1958 werd verzorgd door de Vlissingse jeugdpredikant ds. Y. van der Schoot. De Vlissingse Jeugdraad heeft door het organiseren van deze Jeugdweek een belangrijk werk gedaan. Zij heeft getoond, dat de jeugdorganisaties mid den in het leven van deze tijd staat en zich bezig houdt met de problemen, die ook de ouderen beroeren. Een regel matig terugkeren van de jeugdweek zal ongetwijfeld het zijne er toe bijdra gen, dat méér waardering wordt ver kregen voor het noodzakelijke jeugd werk, niet alleen door de ouderen, maar vooral door de jeugd, waar het in feite om gaat. BIGGEKERKE Geboren: Grietje, d. v. J. Reijnierse en P. Cal jé. Ondertrouwd: C. Wisse, 23 j. en C. Wijkhuijs, 20 j. HOEDEKENSKERKE Geboren: Jan, z. v. J. Zweep en T. Mars. Overleden: W. Jacobusse, 80 j. 's-HEER ABTSKERKE Ondertrouwd: J. de Bel, 23 j. en M. J. Vermeulen, 20 j. MELISKERKE Geboren: Adriaan, z. v. H. Spruijt en C. Melse. Ondertrouwd: J. Cijsouv.38 j. te Oostkapelle en S. Melse, 23 ,j. N- EN ST. JOOSLAND Gehuwd: B. Vermij te Voorburg en E. Moens. Overleden: N. Crucq, wed. v. H. v. Waarde, 79 j. ST. LAURENS Geboren: Leuntje K„ d. v. L. van Sluijs en J. van Vlaanderen; Jacoba E. E., d. v. W. A. Kalkman en J. A. den Haan. Overleden: M. Franse, 76 j., geh. m. E. W. Neugebauer; G. G. Verbeek, 79 j., geh. met S. Frelier.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 4