BEDRIJFSLEVEN MOET TOT BESTEDING OVERGAAN UIT DE PROVINCIE Aardgas voor chemische verwerking KLM maakt vlucht over eerste proef< Noordpool LET OP! ROMANCE KOMT BIJ U THUIS! OP 8 OF 9 SEPTEMBER Nederlandse regering zou militair verdrag met Australië toejuichen Gemeente Kruiningen gaat weer woningen bouwen DR. VAN DER WAL: Ambachtsman mag streven naar „doe het zelf" niet afwijzen Oorlogsmisdadigers berecht Generale synode Geref. kerken (art, 3 1 k.o.) Dr. Platteel sprak in Port Moresby KL UB VAN LANGE MENSEN BIJEEN Vreemde reactie 'van de raad Nog geen concrete plannen Meisjes adspiranten Ned. Handbal Verbond j^toidag 30 auau&tos I9f8 ZEEUWSCH DAGBLAD PAGINA 3 (Van een onzer verslaggeefsters) De voorzitter van de Raad van Beheer der Koninklijke Nederland- sehe Jaarbeurs, dr. G. van der Wal, heeft donderdag op de perscon ferentie ter inleiding van de 71ste Jaarbeurs verklaard, dat het „doe het zelf", het overnemen van bepaalde ambachtelijke werkzaamheden door de consument, zich in de toekomst ongetwijfeld nog veel verder zal ontwikkelen. Hij raadde de „ambachtsman" aan, hier niet afwij zend tegenover te staan, maar zich tijdig op dit verschijnsel voor te be reiden en zich er bij aan te passen, zijn hulp voor de hoogstwaardige karweien te bewaren en voorts welbewust de taak van de distributie der betreffende artikelen op zich te nemen. De toepassing van de Vestigingswet zal aan bovengenoemde ontwikkeling moeten worden aangepast. Dr. Van der Wal voorzag op het ambachtelijk veld weliswaar talrijke overgangsmoeilijk heden, maar de tendens naar „doe het zelf" zet kraehtig door en het is dan ook het verstandigst, zich grondig op een verandering voor te bereiden. Wanneer tezijnertijd de arbeidsver- korting wordt gerealiseerd, kan de zelf-werkzaamheid als vrijetijdsbeste ding een zinvolle aanvulling betekenen van het reële inkomen. Nu in de loon ontwikkeling een zekere rust is geko men, is het van het grootste belang aldus dr,. Van der Wal het reële in komen te doen stijgen door kwaliteits verbetering en door nieuwe wijzen van inkomensbesteding. RECESSIE NIET ONGEZOND Spreker nam ook de huidige econo mische situatie onder de loep. Hij ver klaarde dat een zekere mate van re cessie geen ongezond verschijnsel ge noemd mag worden, maar haast als een noodzakelijke ontnuchtering op een toestand van een lang overspannen economie moet worden beschouwd. „Investeringsaftrek en vervroegde af schrijvingen waren de bronnen voor de zelffinanciering en men meende zich te kunnen onttrekken aan de greep van de fiscus door een wedloop van zich steeds weer herhalende expansie. In enkele gevallen ervaart men nu, dat er in een aantal bedrijfstakken over capaciteit is ontstaan, die een belang rijke druk op de markt uitoefent", al dus dr. Van der Wal. Een rechtbank te Ulm heeft vrijdag tien vroegere politie-ambtenaren tot ge vangenisstraffen van drie tot vijftien jaar veroordeeld wegens medeplichtig heid aan moord op duizenden joodse mannen, vrouwen en kinderen. De moor den zijn in 1941 bij het begin van de Duitse veldtocht tegen Rusland gepleegd in het Litause grensgebied. De zwaarste straffen kregen de toen malige commandant van de staatspolitie malige commandant te Tilsit, Böhme, en het hoofd van de SD te Tilsit, Hersmann, namelijk vijftien jaar gevangenis. BÖhme werd schuldig bevonden aan deelneming aan de moord op 3907 Joden en Hers mann aan deelneming aan de moord op 1656 Joden. De behandeling van deze zaak heeft vier maanden geduurd, in welke tijd 170 getuigen en vijf deskun^^^n zün ge hoord. De gewone generale synode van de Gereformeerde Kerken onderhoudende artikel 31 K. O. die om de drie jaar pleegt gehouden te worden, zal dinsdag morgen aanvangen in de Maranathakerk te Bunschoten-Spakenburg als roepende kerk. Aan en namens haar zal de oud ste van de drie predikanten van deze gemeente, ds. J. Rijneveld, dinsdagmor gen om half tien de synode officieel openen. Maandagavond om acht uur zal in de Noorderkerk te Bunschoten een bidstond worden gehouden, die aan deze synode voorafgaat en waarin zal voor gaan ds. H. Vogel van Enschedé, praeses van de vorige generale synode. Niet eerder in de historie van de Prot. kerken in ons lgnd werd een sy node te Bunschoten gehouden. Deze kerk is een van de grootste van de kerkfor- matie van de Geref. Kerken onderhou dende artikel 31 K.O. en telt rond rond vierduizend zielen, terwijl zij over twee kerkgebouwen en de daarbij behorende lokaliteiten beschikt om een generale synode te kunnen ontvangen. De synode telt 32 leden, n.L van elke particuliere synode, totaal acht in getal, twee predikanten en twee ouderlingen. Daarnaast kan de synode de hoogleraren van de Theol. Hogeschool te Kampen na het overlijden van prof. Deddens telt de Hogeschool nog vier hoogleraren en de drie plaatselijke predikanten als prae-adviserende of adviserende leden uitnodigen zitting te nemen. Naar het zich laat aanzien zal de sy node wel enkele weken nodig hebben om haar agendum af te werken. Het agendum van de komende gene rale synode maakt melding van tal van rapporten en verslagen, die op elke ge nerale synode zich hebben bezig te hou den met de benoeming van een hoog leraar in het kerkrecht aan de theolo gische hogeschool te Kampen in de va cature van wijlen prof. P. Deddens, als ook met de zaak-S. J. P. Goossens. Ds. Goossens was als miss. predikant van de vrijgemaakte kerken werkzaam op Soemba, namens de zendende kerk van Zwolle. Een conflict leidde tot zijn schorsing, later tot zyn ontzetting uit het ambt. Thans is de heer Goossens van deze beslissing bij de synode van Bun schoten in appèl gekomen. Verder staat op het agendum nog de kwestie van de psalmberijming en de Psalter-Hasper en van de nieuwe bijbelvertaling, ten gun ste waarvan de rapporterende commissie zich uitspreekt. Een aantal bedrijven ervaart dat be lastingfaciliteiten alleen betekenis heb ben als er inderdaad ook winst ge maakt wordt waar deze faciliteiten te genover gesteld kunnen worden. Het is zaak, de onkosten uit te wieden en de efficiency te verbeteren, want ajleen dan hebben fiscale faciliteiten hun sti mulerende betekenis voor de wederop- gang. De bedrijfsvoorraden hebben onder de drang naar grotere liquiditeit bijna een laagtepunt bereikt. De gespannen toestand rondom het Nabije Oosten doet volgens de voorzitter van de Jaar beurs echer beseffen, dat een aanvul ling tegen mogelijke onzekerheden in de toekomst in vele gevallen dienstig zal kunnen zijn. „Als een broedse kip heeft het bedrijfsleven reeds enige tijd te lang op zijn contante eieren gezeten. In de huidige fase ligt een zekere aan sporing om tot besteding over te gaan" aldus spr. Ingez. mededeling (adv.) Voor bruiloften en partijen leveren wij gedistilleerd en wijnen Fa. DENEVERS Lange Delft 84, Middelburg Dr. P. J. Platteel, de gouverneur van Nederlands Nieuw-Guinea, die op het ogenblik een bezoek aan Port Moresby in Australisch Nieuw- Guinea brengt, verklaarde tijdens een persconferentie, dat in verband met de voortdurende dreiging van een aanval van Indonesië, de Ne derlandse regering een verdrag of militair bondgenootschap tussen Australië en Nederland ten aanzien van Nieuw-Guinea zou toejuichen. „Hun vrees is niet gegrond op politie ke overwegingen, doch op ervaringen in het verleden". „De politieke positie van Nederlands Nieuw-Guinea is voor Australië van meer belang dan voor Nederland". „Een bondgenootschap zou Indonesië duidelijk maken, dat Nederland niet al leen staat en de steun heeft van een ander land. De grootste verdienste van zulk een verdrag zou zijn, dat het zal dienen om een oorlog af te weren. De bevolking van Nw.-Guinea zou zich veiliger voelen, als Nederland en Au stralië een militair verdrag aangingen" aldus de gouverneur. „Als Indonesië een oorlog op grote schaal zou beginnen, zou dat ook het begin zijn van een derde wereldoorlog". De gouverneur bevestigde, dat in Nederland een beweging bestaat om Nederlands Nieuw-Guinea op te geven, doch deze komt uitsluitend voort uit extreem-linkse politieke kringen en so cialistische groepen van de pers. „De niet-inheemse bevolking van Nederlands Nieuw-Guinea is bevreesd voor een oorlog met Indonesië, omdat zij zich de verschrikkingen van de anti- Nederlandse opstand van 1945 in In donesië herinnert", zo zeide dr. Plat teel. Deze mensen, van wie velen Indo- Europeanen zijn, zijn na de overdracht van de soevereiniteit uit Indonesië in Nederlands Nieuw-Guine aangekomen. Een meetlat kwam er nog niet aan te pasmaar het was dan ook nog maar een contactavond, die de Kluh Lange Mensen afdeling Zuid- Holland donderdagmorgen in de Beatrixzaal te Rotterdam belegd hadBij degenen die besluiten zich als lid aan te melden zal het echter op de centimeter aankomen. Het gestelde minimum voor de vrouw is 1.80 m en voor de man 1.90 m. De voorzitter van de afdeling Zuid- Holland, G. P. Jansen uit Rotterdam, vertelde dat deze op 2 mei j.l. opgerichte afdeling thans ongeveer 70 leden telt. Voorts zette hij voor de nieuwelingen nog eens de doelstellingen van de club uiteen: het kunnen kopen van kleding, schoeisel e,d„ voor „normale" prijzen. Maar ook om bijvoorbeeld culturele avonden te beleggen „waar men z'n be nen behoorlijk kwijt kan", en zonder de opmerking achter zich te horen „er zit weer zo'n lange voor me Men wil er ook naar streven de mar kiezen op straat wat hogerop te krijgen om ongestoord de etalages te kunnen bekijken. „Tenslotte vertegenwoordigen wij 1.3 pet. van de bevolking", zei de lan delijke voorzitter. Ingez. mededeling (adv.) Voor bruiloften en partijen leveren wij gedistilleerd en wijnen Fa. DENEVERS Lange Delft 84, Middelburg WESTKAPELLE Lampionoptocht. Het was een drukte van jewelste bij de jaarlijkse lampion optocht in Westkapelle. Een 200 kinderen liepen achter het fanfarecorps O.K.K., voorzien van lampions in allerlei kleu ren en vormen. Na afloop werden op 't marktplein nog enkele nummers gebla zen. Concert. Zaterdagavond zal het fanfa recorps O.KK. het laatste zomeravond concert van dit seizoen geven op de mu ziektent. Aanvang 8 uur. Evangelisatiesamenkomst. Donderdag avond om half acht wordt een evangeli- satiesamenkomst gehouden op het markt plein te Westkapelle, waarvan ds. G. J. Pontier, Geref. predikant te Vlissingen, de leiding zal hebben. BAARLAND Gekocht. Naar wij vernemen heeft de heer P. de Koning te Baarland onder hands het pand Nieuweweg 24 gekocht van de Erven. Wed. J. van Maldegem. De koopprijs is niet bekend gemaakt. 's-HEER ABTSKERKE Raadsvergadering. De raad van 's-H. Abtskerke is in openbare zitting bij eengeroepen tegen dinsdag 2 septem ber a.s. des avonds 8 uur. Aan de or de komt o.m. de verkiezing van twee wethouders en benoeming van een af gevaardigde en plv. afgevaardigde naar de aandeelhoudersvergadering van de N.V. Waterleiding mij. Zuid- Beveland. Voorts stellen b. en w. voor de huur van de woningen 7,per week, zulks met ingang van 1 mei jl., goedkeuring te verlenen aan de reke ning 1957 van het Burgerlijk Armbey stuur als ook aan de begroting voor 1959 van die instiling. •s-HEER ARENDSKERKE Raadsagenda. De gemeenteraad zal p a.s. dinsdag bijeenkomen. Naast de wet telijk voorgeschreven verkiezing van wethouders, behelst de agenda een voorstel tot het aangaan van een geld- In de openbare vergadering' van de raad der gemeente Kruiningen van don derdagavond werd besloten tot de bouw van vier middenstandswoningen aan bet Clercqswegje en twee aan de Rijksweg. In Zijn toelichting tot dit voorstel deelde de voorzitter, burgemeester A. Schipper mede, dat er in deze gemeente nog grote woningschaarste heerst en dat van parti culiere zijde weinig initiatief uitgaat. Het is daarom gewenst, gebruikte ma- keil van de tijdelijke regeling volgens welke gebouwd kan worden met steun uit 's rijks kas op de voet van het pre mie- en bïjdragebesluit woningbouw. De ze premiewoningen zullen verhuurd worden voor de prijs van pirn, f 18. resp. plm. f20.— per week. Behalve de heer A. Weststrate (P.v.d.A.), die liever voldeed aan de behoefte van goedkopere woningen, konden alle raadsleden zich met het voorstel verenigen. Bij de n.v. bank voor Nederlandse gemeenten werden een tweetal geld- Tr leningen aangegaan resp. tot een be- Voorts verklaarde dr. Platteel uitem- drag van f35.000 en f16.000, beide te- delijk geen goede resultaten te ver wachten van de levering van Ameri kaanse wapens aan Indonesië, welke hem „moedeloos" maakte. gen een rente van 4% pet. Aan de heren M. J. Ie Clereq en J. Oele te Kruiningen werd een perceel bouwgrond aan de Rijksweg verkocht, Nu de Ned. Aardolie Maatschappij in staat is meer dan een miljoen kubieke meter aardgas per dag aan het staats- gasbedrijf te leveren, is de mogelijk heid ontstaan een nader te bepalen kwantum beschikbaar te gaan stellen als grondstof voor de chemische indus trie. Concrete plannen hieromtrent zijn er voorshands niet. Verwerkingsplan- nen zuilen moeten stroken met de hoe veelheden, die gedurende een reeks van jaren niet ten behoeve van de landelijke gas voorziening nodig zou den zijn. Het zal ook in de toekomst niet mo gelijk zijn aardgas als brandstof voor industriële doeleinden beschikbaar te stellen. Het rendement van dit gas is het hoogste bij huishoudelijk gebruik, het laagste bij „verbranding onder de ketel". Meer renderend is het aardgas in chemische componenten te ontleiden voor b.v. het fabriceren van grondstof fen voor de kunststoffenindustrie, zo als dit in Italië geschiedt. In de eerste plaats echter zal het aardgas beschikbaar blijven voor lan delijke gasvoorziening. Indien binnen niet al te lange tijd het landelijke koppelnet gereed is, dan zal, met behulp van omvormings- en pornpinstailaties, overal, waar nodig, gas van gewenste plaatselijke samen- Ingez. mededeling (adv.) Voor bruiloften en partijen leveren wij gedistilleerd en wijnen Fa. DENEVERS Lange Delft 84, Middelburg stelling heen gestuwd kunnen worden. Gesteld, dat om een' of andere reden b.v. de cokesproduktie van de Staats mijnen zou verminderen terwijl men daar contractueel gebonden is aan le vering van een vaste hoeveelheid co- kesovengas, dan zal de ontbrekende hoeveelheid met aardgas kunnen wor den aangevuld. Op deze manier is dus de cokespro duktie min of meer onafhankelijk ge maakt van de.te leveren hoeveelheid gas in de zuidelijke provincies. Dit is een der vele voordelen, die leiding gevende economen zien in het tot stand komen van de N.V. ^fionale gasmaatschappij. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Agenda Raad. De Baad van Nieuw en Sint Joosland hoopt dinsdag 2 septem ber a.s. des avonds 8 uur in openbare vergadering bijeen te komen. In behan deling zal komen: o.a. beëdiging der raadsleden; verkiezing van wethouders; verpachting gedeelte nieuwe begraaf plaats; verlenging verordening haven gelden en vaststelling nieuwe legesver ordening. VEERE Beiaardconcert uitgesteld He programma van beiaardmuziek dat vorige week zaterdag op de raadhuisto'- ren te Veere zou worden uitgevoerd door de stadsbeiaardier van Veere, Biet Broer- se, kon wegens een defect, niet ten ge hore -worden gebracht. Dit zelfde programma (dat reeds werd gepubliceerd) zal nu a.s. zaterdagavond van 89 uur, door dezelfde beiaardier worden gespeeld. Zaterdag 6 september wordt het laatste concert van dit sei zoen gegeven. evenals aan de heer C. Meijer te Krui ningen. Op eerstgenoemd perceel zal een dubbele woning worden gebouwd en op laatstgenoemde een enkele wo ning. Tot onderwijzeres aan de openbare lager school te Hansweert werd be noemd mej. L. H. de Bert te Vlissin gen, die reeds sinds 30 juni 1958 als zodanig in tijdelijke dienst is. Voor de nieuw te bouwen openbare en r.k. kleuterschool te Hansweert, waarvan de aanbesteding 29 augustus 1958 heeft plaats gehad, werd een per ceel bouwterrein in erfpacht genomen van de R.K Kerk te Hansweert. Beroepszaak Verder kwam een beroepszaak aan de orde, waarop de raad wel zeer merkwaardig reageerde. De heer A. Burgel te Kruiningen was in beroep gekomen tegen een besluit van b. en w., waarbij hem vergunning was ge weigerd voor het bouwen van een over dekte fietsenbergplaats, op grond van weistandsoverwegingen. B. en w. stel den voor om dezelfde redenen het be roep ongegrond te verklaren. Nadat de heren W. J. Pouwer (CH) en 3. Witte (vrije lijst) voor de belangen van de heer Burgel hadden gepleit, werd het voorstel verworpen en de gevraagde vergunning verleend. Slechts de wet houders stemden tegen het verlenen van de vergunning. Aan het slot van de vergadering bracht de voorzitter dank uit aan alle raadslieden voor het werk dat zij ln de afgelopen zittingsperiode in het be lang van de gemeente hebben gedaan. Hij releveerde daarbij de belangrijkste besluiten die ln deze periode zijn geno men. Tot de heren A. Lokerse (SGP) en M. J. van der Maas (vrije Ijjst), die in de nieuwe raad niet zullen terug keren, sprak hij enkele hartelijke woor den ten afscheid, waarop ook deze bel de heren dankten voor de prettige sa menwerking, die zij van hun collega's hebben ondervonden. Ingez. mededeling (adv.) Voor bruiloften en partijen leveren wij gedistilleerd en wijnen Fa. DENEVERS Lange Delft 84, Middelburg WEMELDINGE Raadsagenda. Dinsdagavond verga dert de raad der gemeente Wemeldin- ge. Punten van behandeling zijn o.a.: beëdiging raadsleden; verkiezing van twee wethouders. ZOUTELANDE Geboren: Jacobus P., zv A. de Wolf en G. Cijvat. Overleden: Jakomina Adriaanse, 59 j., e.v. W. Koppejan. Ingez. mededeling (adv.) Voor bruiloften en partijen leveren wij gedistilleerd en wijnen Fa. DENEVERS Lange Delft 84, Middelburg- f Een Eranse architect heeft van alu minium een kogelvormig huis ontwor pen, plaats "biedend aan zes personen. Het wordt met kabels aan de grond vastgezet en is bestand tegen de zwaar ste stormen en .aardbevingen. Bij een overstroming behoeft men de touwen maar los te maken en men drijft. In serie gebouwd gaat het 8000 gulden kos ten. De eerste proefvlucht van de K.L.M. over de pool zal in september worden gemaakt op 8 of 9 septem ber zal de elfde d.c. 7c, de PH-DSM „Koraalzee", door de technici van de Dou- glasfabrieken in Los Ange les aan de K.L.M.-beman- ning onder leiding van ge zagvoerder A. K. Bosman, worden overgedragen. De afleveringsvlucht van de PH-DSM wijkt volkomen af van de gebruikelijke. Immers nieuwe toestellen worden gewoonlijk van Californië naar New-York gevlogen en van daar over de Oceaan naar Schiphol. Het is ditmaal de bedoe ling de afleveringsvlucht te combineren met een proefvlucht over de Noord pool, dit in verband met het feit dat de K.L.M. op 1 november de geregelde dienst tussen Amsterdam en Tokio zal beginnen. Aan boord van de „Ko raalzee" zullen zich bevin den, behalve gezagvoerder A. K. Bosman, de vierban- ders G. J. de Haas, J. D. Smitslaar en G. T. Bruens. Zij zullen het nieuwe K.L.M.-toestel eerst naar Coldbay op de Aleoeten en vandaar naar Tokio bren gen, waar de PH-DSM op 12 september wordt ver wacht. Bosman vertrekt 65 uur later uit de Japanse hoofdstad voor de volgen de etappe, welke naar Fairbanks op Alaska leidt. Het vliegveld van Fair banks, evenals dat van Coldbay zal als uitwijkha- ven dienen op de route over de Noordpool. Na Fairbanks wordt de vlucht voortgezet naar An- cho Age en vervolgens zal voor de laatste etappe over de zeer grote afstand naar Schiphol worden gestart, waar de „Koraalzee" op 18 september in de middag uren wordt verwacht. Als navigators maken de heren Bonne en De Jager' de vlucht mee en verder zijn de boordwerktuigkun digen Ton en De Boer in de bemanning opgenomen. Aangezien deze afleve ringsvlucht is gecombi neerd met een eerste proefvlucht over de Noordpool zijn voor deze voor de K.L.M. historische tocht nog de volgende des kundigen aangewezen: P. M. van Dam, hoofd dienst vliegtuigonderhoud buiten stations, J. Suttorp van de dienst verbindingen noord- Atlantische route en J. L. Lensing, die de grondfaci- liteiten zal inspecteren in Coldbay, Fairbanks en An chorage. Naar wij verder verne men zal de directeur vluchtproduktie van de K. L.M. de heer J. A. Bach, zich eveneens aan boord bevinden, terwijl voor de laatste etappe de bekende deskundige voor het vlie gen in het Noordpoolge bied, de Amerikaan Taylor te Anchorage zal instappen lening van ƒ5000,met de Bank voor Nederlandsche gemeenten en een ver hoging van de rekening-courantgrens met dezelfde instelling tot f 125.000, Tenslotte stellen b. en w. voor onder bepaalde voorwaarden garant te zijn voor de stichtingskosten ten bedrage van ƒ500.000,van het te bouyen Her vormde rusthuis te 's Heer Aréndskerke (dorp). Alhoewel de verwezenlijking van de bouwplannen in de nabije toe komst nog niet verwacht wordt, wordt het wenselijk geacht hierover een uit spraak uit te lokken. KAPELLE Raadsvergadering. Op a.s. dinsdag 2 september hoopt de raad om tien uur 's morgens bijeen te komen voor de be ëdiging en installatie van de nieuwe raadsleden en de verkiezing van wet houders. Verder staat o.m. :p de agenda een voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening grot f 18.000,—. OOSTKAPELLE Vreugdevuur. De V.V.V. heeft tot be sluit van dit seizoen een groot vreugde vuur ontstoken. De muziekvereniging „Crescendo" verleende muzikale mede werking, na vooraf een mars door het dorp te hebben gemaakt. Kampvuur. Het jaarlijkse kampvuur, dat door de Gereformeerde evangelisa tiecommissie is georganiseerd, wordt hedenavond gehouden op het oude voet balveld in de duinen. Het vuur wordt om 8 uur ontstoken. OUD-VOSSEMEER Collecte Rode Kruis Opnieuw is de grote collecte voor het Ned. Rode Kruis in Oud-Vossemeer een groot succes ge worden. De opbrengst was f944, wat neerkomt op een gemiddelde van 43 ct. per inwoner. RILLAND-BATH Raadsagenda, De niet.we gemeente raad komt a.s. dinsdagavond 2 september om acht uur in openbare vergadering bijeen. Voornaamste punten der agenda: Beëdiging nieuw benoemde raadsleden en verkiezing wethouders. Ingez- mededeling (adv.) De indeling voor de competitie van de meisjes-adspïranten van de afd. Zee land van het Nederlands Handbal Ver bond is als volgt: afdeling a: Marathon 1, Walcheren 2, Olympus I, EMM, Zee land-Sport, Olympus 2; afdeling b: De Meeuwen, Tonido, Hellas, Luctor, OD 1 en Hontenïssg; afdeling c: Walcheren 2, Marathon 2, Walcheren 3, Olympus 3, Walcheren 4. De nummers één van de afdeling a en b moeten in een uit- en thuiswedstrijd uitmaken wie van hen zich kampioen van de afdeling Zeeland zal mogen noemen. WedstrijdprogramrW meisjes adspiranten:' Zaterdag 13 september: afd. A: Zee land-SportOlympus 1; Walcheren 1 E.M.M.; afd. B: HellasDe Meeuwen; TonidoO.D.I., HontenisseLuctor; afd. C: Walehere 14Walcheren 3; Ma rathon 2Walcheren 2. Zaterdag 20 september: afd. A: EMM Olympus, Olympus 1Marathon 1, Walcheren 1Zeeland Sport; afd. Bt geen wedstrijden in verband fruitcorso. afd. C; Olympus 3Marathon 2, Wal cheren 2Walcheren 4. Zaterdag 27 september: afd. A: Ma rathon 1Zeeland Sport, Olympus 1 Walcheren 1; Afd. B: LuctorTonido, ODIHellas, De MeeuwenHontenis- se; afd. C: Walcheren 3Marathan 2; Olympus 3Walcheren 4. Zaterdag 4 oktober; afd. A: EMM Marathon 1; Walcheren 1Olympus 2; afd. B: De MeeuwenLuctor, Honte- nisseTonido; afd. C: Walcheren 2 Walcheren 3, Walcheren 4Marathon 4 Zaterdag 11 oktober; afd. A: Olympus 1EMM; Marathon 1Olympus 2; afd. B: ODIDe Meeuwen; Hontenisse Hellas; afd. C-. Walcheren 3Olympus 3. Zaterdag 18 oktober; aid. A: Walche ren 1Marathon 1, Zeeland Sport Olympus 2- afd. B: ODIuctor, Toni doHellas; afd. C: Olympus -3Wal cheren 2. Zaterdag 25 oktober; aid. A: Zeeland SportEMM, OlympuS 2Olympus 1; afd. B: TonidoDe Meeuwen, Hellas Luctor; afd. C: Walcheren 3Walche ren 4. Zaterdag 1 november: afd. A: Olym pus 1Olympus 2, Marathon 1Wal cheren 1, EMMZeeland Sport; afd. B: De MeeuwenTonido; Luctor Hellass, ODIHontenisse; afd. C: Wal cheren 2Olympus 3. X;

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 3