voor de Zeeuwse sportwereld PTT boekte een winst van 17 miljoen gulden JEUGDWERK EN TRAINING-KOMEN IN HET GEDRANG Verhoogde veertarieven zware belasting [AM Meer waterverbruik op Schouwen-Duiveland Eind 1957 40.000 aanvragen p voor telefoo, Duitser „zorgde" voor groot aantal vakantiegangers In Syrië stadje opgegraven uit twaalfde eeuw voor chr. y PHILIPS Gemeenteraad van Haamstede Vragen over wapen leveranties van Amerika aan Indonesië Korfbalclubs zullen extra bedrag van rond f 1500*— moeten opbrengen Voor sommige voetbal clubs onmogelijk hoofd boven water te houden Politie tekende hem toch maar in mee A R A R A R A R A R A R 7A R Amerikaanse officier vliegtmet snelheid van 25.000 km per uur /T\ Verslag Waterleidingmaatschappij tweede kwartaal Boerderijenplan in uitvoering Verbeteringen te danken aan tariefsverhogingen Gastenstatistiek in Biggekerke voldoet uitstekend Confectie-atelier in TERNEUZEN Stichting wijkgebouw van Groene Kruis baandag 25 augustus 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD PAGINA S Het Tweede Kamerlid de heer Ger- brandy heeft aan de minister-president en aan de minister van buitenlandse fken gevraagd: Heeft de regering der Verenigde Staten kortgeleden een overeen komst met de regering van de re publiek Indonesië gesloten, waarbij eerstgenoemde regering zich heeft verplicht lichte wapenen te leveren met toezegging aan Indonesische zijde, dat deze uitsluitend bestemd worden voor handhaving der bin nenlandse veiligheid en voor wet tige zelfverdediging? Indien vraag 1 zakelijk bevestigd moet worden beantwoord, is de Ne derlandse regering tevoren door on ze NATO-bondgenoot in deze trans actie gekend? Is de Nederlandse regering niet van oordeel, dat de door de NATO- bondgenoot te leveren wapenen zullen worden misbruikt voor di recte of indirecte agressie tegen Nederlands Nieuw-Guinea, voor oorlogshandelingen ter onderdruk king van de door Nederland gega randeerde zelfbeschikking van de Zuid-Molukkers en tegen de po sitie van hen, die in Indonesië voor hun vrijheid vechten? Is de regering niet van oordeel, dat de beginselen, welke aan het Noord-Atlantische territoir ver antwoordelijkheid toekennen voor elkanders veiligheid en in elk geval 2 8. (Van een sportmedewerker) HET RUMOER rond de verhoogde veertarieven is gestild. Ondanks alles is de verhoging een feit geworden en daarbij zal men zich moeten neerleggen. Dat geldt ook voor de Zeeuwse sportverenigingen. Zij heb ben maar te accepteren. Waar zij de benodigde gelden vandaan moeten halen, wordt niet gevraagd. Zij produceren niet en kunnen de ver hoging dus niet in de prijs van hun produkt doorberekenen! Wij heb ben de moeite genomen om eens te berekenen, hoe groot deze nieuwe belasting voor de sportverengiingen nu eigenlijk is, met name dan voor de korfbalclubs en de zaterdagvoetbalclubs. Bij deze berekening zijn we voor de korfbalclubs uitgegaan van de huidige competitie-indeling. In dit seizoen trekken zij 122 keer over de Westerschelde, uiteraard alleen voor het spelen van de gewone competitiewedstrijden. TOT NU TOE was het personenver voer over de Wester-Schelde gratis. Thans bedraagt dit, indien gebruik ge maakt wordt van een 10-vaartenboek- je, f0,30 per persoon. Uitgaande van een minimum van 17 personen per twaalftal, reserves en leiders inbegre pen, dan bedraagt de verhoging voor een retourreis derhalve f 10,20. De prijsverhoging voor een autobus be draagt met gebruik van een 20-vaar- tenboekje, f 2,10 per retourreis. De to tale verhoging kan derhalve op rond zich niet verdragen met de voren-f 12,50 per reis worden gesteld, zodat bedoelde levering van wapenen? het Zeeuwse korfbalwereldje een ex- Aan de Belgisch-Nederlandse grens bij Smeermaes is aangehouden de 33- jarige Duitser E. N. uit Munster, die verdacht wordt van oplichting. Hij be vond zich in gezelschap van een twee de Duitser. Deze laatste wist echter te ontkomen. Beide personen hielden zich vorig jaar bezig met het aanwerven van leden-hotels en pensions voor de „in ternationale toeristenbond te Munster". Tegen betaling van jen flink bedrag als lidmaatschap kon de Zuidlimburgse hotel- of pensionhouder verzekerd zijn van een groot aantal Duitse vakantie- ga igers. De hotel- en pensionhouder kreeg een mooi blinkend bord op zijn voordeur en bovendien zou hij worden vermeld in een speciaal bondstijd- schrift, dat in grote oplage over geheel Duitsland zou worden verspreid. Bij een Valkenburgse drukkerij werd een grote hoeveelheid vakantie tijdschriften besteld, waarin tal van Zuidlimbnrgse bedrijven advertenties hadden gekocht. 1 2 3 4 5 Woorcien invullen waarvan de om- rhrijvingen als volgt luiden: 1 insect; lichtbron; 3 manen; 4 medelijden; 5 tijdperk; 6 warm; 7 zolderkamertje met een uitstek. Oplossing vorige puzzle Horizontaal. 2 Violier, 8 om, 10 kras, 11 sok, 13 af, 14 si, 15 trap, 17 beis, 19 tra peze, 20 pens. 21 kepi, 23 al, 24. t.t., 26 lee, 27 deun, 29 Lt, 30 dwaling. Vertikaal: 1 Kost, 3 ik, 4 ora, 5 lafbek, 6 is, 7 reis, 9 mortel, 12 karn, 14 siepel, jO pastel, 18 ezel, 20 pand, 22 iets, 25 tui, 27 da, 28 N.N. GEEN VERTROUWEN De politie en de provinciale autori teiten vertrouwden de onderneming echter niet. Er werden informaties in gewonnen te Munster, waar bleek, dat de onderneming van de heer E. N. pas zeer onlangs was ingeschreven. De be stelde en gedrukte tijdschriften wer den nooit te Valkenburg afgehaald en bovendien ontvii^f ook geen van de gecontracteerde hotels en pensions ooit een gast van deze bond. Toen de po litie van een en ander werk ging ma ken bleken de vogels reeds gevlogen, naar België. Nadat de beide heren een jaar lang goede zaken in België had den gedaan, verlegden zij hun werk terrein naar het noorden van Neder land. Bij een grenspassering werd thans een van beiden op het signale ment gepakt en naar Valkenburg over gebracht. Johnsville, Pennsylvanië Een project-officier van het ontikke- lingScentrum van de Marine-lucht vaartdienst, luitenant ter zee Car ter C. Collins, is de eerste mens die de sensatie ondergaan heeft van een vlucht door de ruimte met een snel heid van 25.000 kilometer per uur. Hij maakte deze „vlucht" op de grond in 's werelds grootste centri fuge, die hem met steeds toene mende snelheid in het rond draaide totdat de omstandigheden werden bereikt, die een mens ondervindt bij een vlucht in een kunstmaan in zijn baan. Tijdens de versnelling door stond hij gedurende ruim zes se conden een tot het twintigvoudige verhoogde zwaartekracht; tevoren waren mensen slechts gedurende een fractie van een seconde aan een dergelijke kracht bloot gesteld. La ter werd deze proef door een an dere officier herhaald, Men had speciale maatregelen getroffen een einde te verhinderen dat hun spie ren van de beenderen zouden wor den losgerukt. Nabij de noordsyrische haven Latakia is een stadje opgegraven, dat dateert van de twaalfde eeuw voor Chr. en dat waar schijnlijk tot de zevende of zesde eeuw voor chr. heeft bestaan. Dit is meegedeeld door Hisjam Safadi, hoofd voor opgravingen van het Syri sche departement voor archeologie. Het stadje was ongeveer 300 meter lang en 250 breed. Men stelt een onder zoek in om het stadje en zijn bewoners te identificeren. Op grond van de vondsten neemt men aan, dat het hier een belangrijk centrum voor handel met Egypte en Griekenland betreft. Men vond o.m. Egyptische hiëro glyfen, wijn- en olijvenpersen en veel Harden potten en kruiken. Prof. Alan Movius van de universi teit van Harvard heeft een beeldje van een vrouw, dat 20 tot 25.000 jaar oud is, gevonden binnen een rotsblok. Dit geschiedde bij opgravingen in Evzies in het zuiden van midden-Frankrijk. Door het noodweer in Engeland zijn twee mensen om het leven geko men. Te Colchester werd een dominee door de bliksem gedood en te Man chester sloeg een 17-jarig meisje door een rukwind over de leuning van een brug. tra belasting van rond f500,moet opbrengen. De helft van dat bedrag komt ten laste van de vier korfbalclubs in Zeeuws-Vlaanderen: Scampolo uit Zaamslag, BKC uit Breskens, Luctor uit Temeuzen en AKC uit Aarden burg. Zij zullen dus gemiddeld f 55, per jaar meer moeten uitgeven. Duizend gulden De Zeeuwse voetbalclubs in de za- terdagmïddagcompetitie zullen het komende seizoen 84 maal van de veer diensten over de Wester-Schelde ge bruik moeten maken voor him compe titiewedstrijden. Uitgaande van een aantal van 16 personen per elftal, be draagt dé verhoging per retourreis, de autobus inbegrepen, rond f12,per reis of in totaal ca. flOO'O, Daarvan moeten zes voetblaclubs in Zeeuws-Vlaanderen: AZW uit Axel, Spui uit Axel, Terneuzense Boys, Driewegen, Zaamslag en Hoek de helft bijeen brengen, hetgeen neer komt op ca. f80,per vereniging. Jeugdwerk in gedrang Reeds voor de invoering van de ver hoogde veertarieven zaten de Zeeuw se sportverenigingen op hogere lasten dan die van buiten de provincie. De hogere lasten worden op geen enkele wijze gecompenseerd en dat betekent dus, dat de Zeeuwse clubs, minder geld kunnen uitgeven voor jeugdwerk en training dan elders in het land mo gelijk is. Het betreft hier bovendien vereni gingen, die geen recettes maken en dus uitsluitend van de contributies moeten bestaan. Zij hadden voorheen reeds moeite om de eindjes aan elkaar te knopen. Hoe zij thans het hoofd bo ven water moeten houden, is ons een raadsel. Regionale indeling Er zullen vrijwel zeker clubs zijn, die deze nieuwe belasting niet zullen kunnen opbrengen. Zij zullen daarom aandringen op een meer regionale in deling en wat zuilen de bonden an ders kunnen doen dan daaraan mede werken. Men kan niet verwachten, dat zjj de hogere lasten voor haar re kening zullen kunnen en willen ne men. Vooral voor Zeeuws-Vlaanderen echter zal een regionele indeling kunstmatig moeten geschieden en lei den tot onmogelijke krachtsverhou dingen. Dat zal funest zijn voor het spelpeil, fnuikend ook voor de animo. Alles, wat na een lange reeks van ja ren door bonden en clubs moeizaam werd opgebouwd, zal met één slag verloren gaan. Men heeft voor de schoolgaande jeugd een speciaal veertarief vastge steld, dat neerkomt op ongeveer zes cent per overtocht. Uitgaande van de stelling, dat goede sportbeoefening voor de jonge mens van vrijwel even grote betekenis moet worden geacht als goed onderwijs, kan met reden ge pleit worden voor een speciaal sport- tarief van ongeveer dezelfde orde als het schooltarief. En dan niet alleen voor de Wester Schelde, maar voor alle Zeeuwse veerverbindingen. Sporttarief De invoering van een sporttarief kan op de exploitatie van de veer diensten nauwelijks van betekenis worden geacht. Voor de clubs en voor de Zeeuwse sportwereld is zij echter van levensbelang. Indien de huidige tarieven ook voor de sport verenigingen gehandhaafd zullen blijven, dan zal dit voor de Zeeuw se sportwereld een zware slag zijn. Ingezonden mededeling (adv.) Radicale vernietiging van PHILIPS insectendodende lamp A De N.V. Waterleidingmaatschappij „Schouwen-Duiveland'' heeft een verslag over het tweede kwartaal van dit jaar uitgebracht aan de raad van beheer, waarvan wij de belangrijkste punten hier onder geven. Een belangrijke verbetering van de watervoorziening kwam tot stand in het midden van Schouwen. Hier kon de omvang van het gebied met ontoelaatbaar lage druk worden ingekrompen tot in hoofd zaak Serooskerke. De volledige opheffing die is voorbereid, hangt af van de werkzaamheden tot uitvoering van de Delingsdijk. Als gevolg, van de werkzaamheden voor de drukverhoging traden in dit gebied aanvankelijk enige storingen in de watervoorziening op. Deze pe riode was echter na enkele weken voorbij. In juni werd begonnen met de uit voering van het tweede deel van het boerderijenplan voor de herverkave ling. De werkzaamheden werden on- derhaids opgedragen aan de aannemer P. de Jonge te Renesse. Ze omvatten tesamen met enige andere werkzaam heden rond 80 km. leidingen, ver spreid over geheel Schouwen-Duive land. Na uitvoering van dit gedeelte resten nog enkele boerderijen in het duingebied, alsmede een aantal be drijven dat aangesloten moet worden op de geprojecteerde zuidleiding langs Serooskerke. Het is te hopen, dat met de aanleg van deze leiding spoe dig kan worden begonnen, ondanks de beperkende kredietbepalingen. De omleggingen van leidingen in verband met herverkavelingswerken begonnen af te nemen. Nabij Noord- gouwe kon omlegging van dt na de ramp gelegde transportleiding in on derling overleg worden voorkomen, door aanpassing van het wegtracé.' Ook het aantal aansluitingen in ge meentelijke uitbreidingsplannen ver minderde. De in maart aangestelde tekenaar verzocht ontslag. Voor hem in de plaats werd aangesteld in tijdelijke dienst de heer F. de Klerk te Nieu- werkerk. Produktie De produktie nam in het tweede kwartaal met 8500 kub. m. toe t.o.v. 1957. Er werd nu 235.399 kub. m. wa ter opgepompt tegen 226.899 kub. m. een jaar tevoren. Het energie-ver bruik nam dienovereenkomstig toe tot 117.060 kwh. tegen 115.960 kwh. in dezelfde periode van 1957. De maximale opgepompte water- hoeveelheid bereikte op 17 juni we derom een recordhoogte, toen 3610 kub. m. werd afgeleverd tegen 3494 kub. m. een jaar tevoren. De aanjaag- pomp bij hetpompstation moest ge regeld draaien, terwijl die in Brou wershaven in totaal 294 uren werk zaam moest zijn. De regenval bedroeg 107,9 mm. te gen 86,7 mm. in het tweede kwartaal van 1957. In het kader van het boerderijen plan werd een viertal 30 m. lange tileenzinkers uit één stuk gelegd, n.l. in de hoofdwatergangen bij de krui sing met de Schelpweg, de Eiker- zeeseweg, de Floris- en de Taayers- weg. Ten behoeve van de bouw van de duiker voor de Delingsdijk moest de zinker in de oude Florisweg wor den verlegd. In verband met de drukverhoging moest in Moriaanshoofd een gedeelte van de nog in gebruik zijnde oude en aangetaste transportleiding door plastiek worden vervangen. Er werden 13 breuken e.d. in hoofd leidingen in het tweede kwartaal her steld. Tweemaal werd van brandkra- nen gebruik gemaakt voor blussing, te weten voor de Blauwe Keet te Oosterland en voor het opslagterrein van de heer Groenleer te Zierikzee. Er werden 31 nieuwe aansluitingen tot stand gebracht, waaronder 6 stuks in de duingemeenten en 14 stuks wei land-aansluitingen. De P.T.T. heeft in- 1957 1.800.000.000 binnenlandse poststukken en 16.000.000 binnenlandse postpaketten behandeld. Er werden in dat jaar 1.200.000.000 telefoongesprekken gevoerd en de telexgesprekken met het buitenland duurden in totaal 14.000.000 minuten. De post- chèque- en Girodienst verrichtte 260.000.000 boekingen, waarin aan af- en bijschrijvingen 136.000.000.000 gulden werd omgezet waarbij nog 15.000.000.000 gulden kwam, die aan de postkantoren omging. Het geïnvesteerd vermogen van de P.T.T. in 1957 bedroeg 1.083.000.000 gulden. De exploitatielasten bedroegen 589.000.000 gulden, waarvan 331.000.000 gulden personeelslasten, 42.000.000 aan rente, 77.000.000 aan afschrijvingen en 18.000.000 uitkering aan het rijk van 3,5 pet der bedrijfsbaten. De exploita tiebaten waren 594.000.000 gulden, het winstsaldo bedroeg 17.000.000 gulden. Het gehele P. T. T.-werk vorderde 17.000.000 man-dagen. Dit werd meegedeeld in het thans verschenen jaarverslag van de P.T.T. over 1957. POSTDIENST In dit verslag wordt meegedeeld, dat het exploitatiesaldo van de postdienst een tekort van 11 miljoen vertoonde, waar tegenover de telefoondienst een overschot had van 11,5 miljoen. De postchèque- en girodienst had een ba tig saldo van 8,4 miljoen. De telegraaf dienst kwam 0,1 miljoen en de draad omroep 3,6 miljoen tekort. Het totale exploitatiesaldo vertoonde dus een overschot van 5,2 miljoen. In vergelijking met de vooruitzich ten, die bij de opstelling van de be groting voor 1957 bestonden, stemt dit resultaat tot voldoening, aldus het ver slag. De verbetering is te danken aan de tariefsverhogingen, die in de loop van het verslagjaar werden ingevoerd. Deze verhogingen hebben een be drag van naar schatting 38 miljoen in de hogere opbrengsten bijgedragen. De in 1957 aan de dag getreden verbete ring van de exploitatieresultaten be tekent echter niet, aldus het verslag, dat de verwachtingen voor de toe komst optimistisch mogen zijn. Terwijl vermindering van de economische be drijvigheid valt waar te nemen, het geen invloed heeft op de opbrengsten is het einde van de lastenstijging nog niet in zicht. GIRODIENST In het verslag wordt opgemerkt, dat het aantal rekeningen bij de post chèque- en girodienst met 7000 steeg tot 653.000. Het saldo-tegoed daalde met ongeveer 5 procent en beliep ul timo 1957 bijna 1400 miljoen gulden. Inzake telegrafie en telex wordt on der meer opgemerkt, dat het aantal met Indonesië gewisselde telegrammen via radio en kabel ten opzichte van 1956 daalde met 15 procent. WACHTLIJST De wachtlijst voor telefoonaanslui tingen omvatte eind 1957 40.000 aan vragen. Er werden 106.000 nieuwe aan sluitingen tot stand gebracht. In het interlokale telefoonverkeer was de toe neming, die in 1956 14 procent bedroeg gedaald tot 8,5 procent. Ook het inter nationale telefoonverkeer en het ver keer met schepen op zee geven een enigszins verminderde groei te zien, aldus het verslag. Over de draadomroep wordt gezegd, dat vorig jaar ruim 53.000 hoofd- en bijna 8000 nevenaansluitingen werden aangelegd, waartegenover 75.000 hoofd- en bijna 4000 nevenaansluitin gen werden opgeruimd. De tariefsver hoging heeft een daling van ongeveer 18.000 aansluitingen zijnde 3Vi procent, veroorzaakt. SPAARBANK Bij de rijkspostspaarbank werd 662 miljoen ingelegd en 666 miljoen terug betaald. Het jaar er voor waren deze bedragen resp. 733 en 560 miljoen. Het aantal nieuwe rekeningen bedroeg 236.000, dat is 48.000 minder dan het vorige jaar. Het totale aantal rekenin gen beliep 4.806.000. De raad van Haamstede kwam donder dag in openbare vergadering bijeen. Na dat een aantal ingekomen stukken waren behandeld kwam een schrijven van de gemeente Zierikzee in bespreking inzake een actie tot verbetering van de veer dienst KatseveerZierikzee. Inmiddels heeft reeds een bespreking plaats ge vonden en is verbetering toe gezegd, waar dat mogelijk zal zijn. Een bijdrage van f 10,zal worden verleend aan de te houden fokveedag te Zierikzee. Een bijdrage van f 20,werd toe gezegd aan het Zeeuws Consultatie bureau voor Al coholisme. De Hoofdleidster van de keluterschool werd op haar verzoek eer vol ontslag verleend. De kampeerverordening werd op voor stel van b. en w. gewijzigd, zodat nu eigenaars van grond waarop volgens het uitbreidingsplan een woning gebouwd mag worden in afwachting van de bouw van hun huis gedurende ten hoogste 5 jaar zelf mogen kamperen. Ze mogen geen vreemden toe laten op hun gron den. Met algemene stemmen werd besloten de gemeenschappelijke regeling tot in standhouding van het voormalige zieken huis te Noordgouwe op te heffen. De raad betreurde het zeer dat aan het ge bouw niet de bestemming van verpleeg huis voor minder valide ouden van dagen kan worden gegeven en zeide als nog alle mogelijkheden te zullen onderzoe ken, die kunnen leiden tot uitvoering van dit plan. De gemeente begroting 1958 werd aan de Raad aangeboden, onder dank aan de samenstellers daarvan. De Raadscommis sie die de begroting zal onderzoeken werd samengesteld, zodat in de volgen de raadsvergadering de begroting be sproken kan worden. Na de rondvraag richtte de voorzitter nogmaals enkele woorden tot het raadslid Mannie die niet in de raad terug keert. Dinsdag 26 augustus zal de raad en kele model kampeerbedrijven bezoeken in andere streken van ons land om zich op de hoogte te stellen van de mogelijk heden die daar geschapen zijn. De in de gemeente Biggekerke inge voerde gastenstatistiek 'voldoet aan de gestelde verwachtingen. De bereidheid van het publiek om daaraan medewer king te verlenen mag algemeen genoemd worden. Toch komt het b. en w. van Biggekerke gewenst voor in de algemene politieverordening een bepaling op te nemen, waarin verplicht wordt het ge meentebestuur gegevens te verstrekken, die van belang zijn voor de gastensta tistiek. Dit stelt het college dan ook aan de raad voor. In Vogelwaarde zal een confectie- atelier worden gebouwd. De plannen hiervoor bestonden reeds vanaf 1957, toen overeenstemming werd bereikt met de N.V. Verenigde Ned. Textiel bedrijven J. W. Meijerink Co. te Winterswijk. Reeds vorig jaar stemde de raad in met het voorstel bouw grond en het te stichten gebouw aan de firma Meijerink in huurkoop te ge ven. Oefenlokaal voor B. B. De materialen voor de Bescherming Bevolking zijn verspreid over verschei dene gebouwen. Een van die gebouwen is afgekeurd, terwfjl een ander gebouw moet worden ontruimd. Met het oog op de kanaalplannen zullen twee opslag plaatsen moeten verdwijnen. B. en w. achten een oefenlokaal zeer noodzakelijk. Het oefenen op steeds af wisselende plaatsen, terwijl het beno digde materieel niet beschikbaar is, be vordert niet het animo der ploegen. B. en w. zijn daarom van oordeel, dat de enige weg die hier gevolgd kan worden is het bouwen van een opslagplaats met oefenlokaal. De Vereniging „Het Groene Kruis" te Temeuzen Is van plan een wijkgebouw te stichten aan de Van Steenbergenlaan, waarin tevens zullen worden gevestigd de lokalen voor het districtsbureau voor de tuberculosebestrijding en eventueel voor de schoolartsendienst. De financile positie van de vereniging wordt hierdoor vanzelfsprekend aanmer kelijk verzwakt, Het Groene Kruis vraagt met het oog hierop een bijdrage in de kapitaalslasten, alsmede een speciale subsidie in de exploitatiekosten voor de eerste aanloopjaren. Het wijkgebouw zal zeker in een dringende behoefte voor zien. B. en w. stellen de raad voor aan de vereniging een bijdrage te verstrekken van f 12.000,en gedurende vijf jaar in de exploitatiekosten een bijdrage te ge ven van f 4,000, Subsidie Gezinszorg Ned. Herv. Kerk De raad van Terneuzen besloot op 29 juli 1954 aan de Classicale Commissie voor Kerkelijke Gezinszorg van de Ned. Herv. Kerk een subsidie van f 1000, toe te kennen voor de derde maatschap pelijke werkster. Aan de voorwaarde van de derde maatschappelijke werkster kon niet worden voldaan. Bij raadsbesluit van 6 juni 1957 werd in afwijking hier van een bijdrage verleend van f 500, De classikale commissie vraagt de raad nu met het oog op de aanstelling in Terneuzen van een maatschappelijk werkster een verhoogde subsidie. B. en w. stellen de raad voor het in de begro ting van de Dienst voor Maatschappelijke Zorg voor 1958 uitgetrokken bedrag van f 1000,daadwerkelijk te voteren.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 5