Burgemeester van Sluis had Michiel de Ruyter-allures Souburg krijgt hall-school aan Visvlietstraat Over twee jaar zal het Belfort in oude glorie zijn herrezen Gerechtelijke verkoop van landbouwgrond BAAYENS VOETBALPROGRAMMA VIERDE KLASSE ZUID Lampionoptocht Haamstede trok 6000 bezoekers Zes leslokalen in twee vleugels BED VAN JANTJE WORDT GESPREID Hoogste punt van restauratie werd bereikt Drie jonge Belgen gewond Boer Delher uit Oostkapelle weigert heffing van Landbouwschap te betalen Voor het eerst in Nederland De speciaalzaak voor uw Bril Onder betonblok gedood Explosief sieraad U- VORM' Raad Aagtekerke MIDDELBURG THOLEN GOES Saterdag 23 augustus 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD PAGINA S JANTJE VAN SLUIS, dat houten mannetje voor het museum van het stadje, staarde met weemoedige blik naar wat eens zijn standplaats was: het Belfort van Sluis, waarop hij gewapend met een hamer op een der drie klokken, die naast hem geplaatst was, enige tonen aangaf. Jantje van Sluis had gisteren geen oog voor het gewoel op de Markt en de tientallen toeristen, die hem nu van dichtbij kunnen gadeslaan. Hij merkte niet dat hij werd aangegaapt door mensen, die schuchter de hamer aanraakten en leunend tegen zijn lichaam, of hun hand op zijn arm leggend, zich lieten fotograferen. Hij, Jantje van Sluis, de 500- jarige, hij had veel andere dingen aan zijn hoofd, want daar op een hoogte van bijna veertig meter boven de grond, op het in de steigers staande Belfort, daar had plotseling burgemeester P. F. v. Hootegem van Sluis Michiel-de-Ruyter-allures gekregen. De burgervader klom namelijk in het topje van de toren. En op dat moment was de heer Van Hootegem zowel letterlijk als figuurlijk de hoogstgeplaatste man in Sluis. Hootegem in café „Lammingsvliet" zijn dankbaarheid en vreugde geuit voor het feit, dat de restauratie nu op de helft is gekomen en tegelijkertijd het hoogste punt werd bereikt. Over twee jaar zal er niet één vlag wappe ren, aldus de heer Van Hootegem, maar vijf, op elk torentje een. Sluis zal dan in het teken staan van grote feestelijkheden. HET WAS GEEN kwajongensstreek die de burgemeester uithaalde. Hij be doelde het serieus, toen hij een ladder plaatste tegen het dakbeschot, want weinige ogenblikken later trok hij een touwtje naar beneden. En ziet, daar ging de Nederlandse driekleur omhoog. Het hoogste punt van de res tauratie van het Belfort, het stadhuis van Sluis, was bereikt. Staande naast de burgemeester blikten we even van 37 meter hoogte naar beneden, naar Jantje van Sluis. We kregen de in druk, dat ie even glimlachte, maar we kunnen het ook hebben mis gehad. Het zou ons niet hebben verwonderd, want Jantje hunkert naar het ogen blik, waarop hij zijn sinds achttien ja ren onderbroken werk weer zou kun nen opnemen. Dat ogenblik is aan staande. Nog ongeveer twee jaar zul len de restaurateurs nodig hebben om het Belfort weer in zijn oude glorie hersteld te zien, maar dan zal Jantje van Sluis weer ,.bij de tijd" zijn. VTJF TORENS Dan zullen ook alle kerk- en stad huistorens in West-Zeeuwsch-Vlaan- deren, die in de oorlog werden ver woest, zijn hersteld en kunnen de bouwleiden, die nu al tien jaar lang hoog boven het stads- en dorpsgewoel hun werk verrichten hun arbeidster rein naar lagere oorden gaan ver plaatsen. Het torentje van het Belfort, waarop gisteren de vlag gehesen werd zal niet het hoogste worden van het bouwwerk, want eromheen zullen nog vier hogere torentjes de Belfort-naam waar maken. Globaal gezien zal het stadhuis straks bevatten een kelder, een raadszaal daarboven, op de eerste verdieping de dienstvertrekken en op de tweede een tentoonstellingsruimte, die welicht tot een soort museum zal worden geproclameerd. Toen hU weer vaste grond onder de voeten had, heeft burgemeester Van Ingez. mededeling (adv.) Schooltassen vanaf f 6.90 ROOVERS, Vlasmarkt, Middelburg Auto slipte en sloeg over de kop Gistermiddag tegen half twaalf is een auto, bestuurd door een vertegen woordiger van de fa. A. te Middelburg ter hoogte van de Sloedam in een bocht geslipt en over de kop geslagen. De auto schoot het rijwielpad op en twee daar fietsende Belgische meisjes en een jongen werden gegrepen. De jongen brak een been, een der meisjes brak een pols en kreeg een shock ter wijl het andere meisje een lichte her senschudding op liep. Nadat ter plaatse eerste medische hulp was verleend, werden de slacht offers naar het ziekenhuis te Middel burg vervoerd. De bestuurder van de auto kwam er zonder letsel van bete kenis af. De auto werd zwaar bescha digd uit een sloot getakeld. De fietsen werden totaal vernield. Ing-z. mededeling (adv.) Schooltassen vanaf f 6.90 ROOVERS, Vlasmarkt, Middelburg Juniorencompetitie begint vandaag In verband met het grote aantal elf tallen, dat de V.C. Vlissingen voor de juniorencompetitie heeft ingeschreven, begint voor hen de competitie reeds vandaag. Vanmiddag worden de vol gende wedstrijden gespeeld: Groep B I: Vlissingen B IVlissingen B II; groep B III: Vlissingen B VVlissingen B VI. Op woensdag 27 augustus zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: Groep A I: Vlissingen A IIVlissingen A I; groep B TV: Vlissingen B IX Vlissingen B VII. Ingez. mededeling (adv.) Schooltassen vanaf f 6.90 ROOVERS, Vlasmarkt, Middelburg Een speciaal dankwoord richtte de burgemeester tot de heer E. A. Can- neman, de architect van Monumenten zorg en de architecten de heren ir. F. H. Klokke uit Amersfoort en ir. J. de Wilde uit Breda, de aannemersfirma D. Huurman uit Delft, uitvoerder A. Lampe en opzichter K. Bakx. Hij be treurde het, dat architect G. M. Sturm uit Middelburg, die in 1900 bij de restauratie van het Belfort betrok ken was, deze plechtigheid niet meer kon meemaken. De zorg voor het Slui- se stadhuis is een stuk van zijn leveft geweest, aldus de burgemeester. De heer Van Hootegem wilde het niet bij woorden laten. Aan de heren architecten en employe's van het aan nemersbureau overhandigde hij een fraai wapenbangbord van Sluis en aan de werknemers-arbeiders een en veloppe met inhoud. De heer Canneman heeft zelden een stad meegemaakt, die zo meeleefde met de restauratiewerkzaamheden van haar stadhuis als Sluis. Namens Monumentenzorg bracht hij zijn war me felicitaties over. Daarmee was de plechtigheid ten einde. Nu is het wachten maar op het moment, dat het Belfort weer net als vroeger zijn im ponerende gestalte boven Sluis zal verrijzen, zonder littekens. Ingez. mededeling (adv.) Schooltassen vanaf f 6.90 ROOVERS, Vlasmarkt, Middelburg VOOK HET EERST in het bestaan van het Landbouwschap zal worden overgegaan tot het verkopen van on roerend goed van een landbouwer, die, ondanks herhaalde aanmaningen, blijft weigeren de verschuldigde heffing te betalen. Deze „primeur" zal Zeeland ten deel vallen en om precieser te zijn: deze verkoop betreft een perceel landbouw grond van een landbouwer in Oostka peïïe. De landbouwer F. Dekker te Oostka peïïe heeft indertijd een aanslag, groot f 26,15 gekregen van het Landbouw schap. Alle boeren in Nederland heb ben een dergelijk schrijven cmtvangen. De op deze wijze geïnde bedragen die nen om de kosten, die het Landbouw schap moet maken voor de behartiging van de belangen van de Nederlandse landbouw en veeteelt, te bestrijden. Het Landbouwschap is, zoals bekend, indertijd in het leven geroepen door samenwerking van de drie werkgevers- en drie werknemersorganisaties in de landbouw. Er zijn echter ook boeren, die zich tegen de instelling van het Landbouw schap hebben verzet en thans ook nog blijven verzetten. Een van deze landbouwers is de heer F. Dekker uit Oostkapelle. Hij zegt, dat hij niet om de instelling van het Landbouwschap heeft ge vraagd en dat er onder de boeren geen. stemming is gehouden om uit te maken of de meerderheid vóór of tegen de in stelling van het Landbouwschap zou zijn. Getracht is de heer Dekker van dit standpunt af te brengen door hem erop te wijzen, dat de standsorganisaties toch akkoord zijn gegaan met de op richting van het Landbouwschap en bovendien, dat men toch ook niet voor elke andere maatregel een volksrefe rendum houdt, doch dan met de in zichten der politieke partijen rekening houdt, Men vraagt, zo deelde men ons gisteren mede, toch ook het publiek niet of men voor of tegen de inkom stenbelasting is. Dit wordt uitgemaakt in overleg van de regering met de volksvertegenwoordiging. De heer Dekker is niet de eerste Ne derlandse boer, die weigert de heffing te betalen. Anderen zijn hem voorge gaan en was er sprake van gewe tensbezwaren dan werd een oplos sing gevonden. Van de zijde van het Landbonwsehap merkt men echter op dat bij de boeren, waarvan langs de gerechtelijke weg tot invordering van de heffing werd over gegaan, niet van gewetensbezwaren sprake is geweest, wel van verzet. In de vorige gevallen werd veelal overgegaan tot gerechtelijke verkoop van roerend goed, d.w.z. van een paar stoelen, een tafel, een kachel of iets dergelijks. Daar volgde dan in sommi ge gevallen nog een beslag op het melkgeld, dat door de zuivelfabriek wordt uitbetaald, op. In het geval Dekker zal en dat is voor het eerst in Nederland worden overgegaan tot verkoop van onroerend goed, t.w. een peTceel grond van 45 are en 80 ca. De verkoop vindt op 1 oktobe rplaats ter terechtzitting van de arrondissementsrechtbank te Middel burg. Wel werd al eerder in Nederland be slag gelegd op onroerend goed tenein de het bedrag van de heffing binnen te krijgen, doch tot verkoop kwam het niet, omdat de betrokkenen voordien tot betaling overgingen. De heer heer Dekker is niet van plan dit voor beeld te volgen. Meer dan 26 gulden Het ziet er naar uit, dat de heer Dek ker thans belangrijk meer dan f 26,15 zal moeten betalen. De bijkomende kosten en die zullen verscheidene honderden guldens bedragen komen ook voor zijn rekening. Naar wij vernemen heeft niet het Landbouwschap bepaald dat thans een perceel grond zou moeten worden ver kocht. Het Landbouwschap heeft enkel opdracht gegeven het verschuldigde bedrag in te vorderen. De deurwaarder te Middelburg heeft daarna bepaald, dat de gerechtelijke verkoop onroerend goed, in dit geval een perceel bouwland zou betreffen. Aanvankelijk weigerden 12 boeren op Walcheren de aanslag te voldoen, Elf hebben echter, na aandrang tot be taling besloten. Ingezonden mededeling (Adv.) Indeling handbalcompetitie De Zeeuwse zevenhandbalcompetitie begint op zaterdag 13 september. Tot en met 1 november zal er iedere za terdag worden gespeeld. Daarna zal de competitie worden onderbroken voor de zaalhandbalcompetitie. Er wordt gespeeld in drie afdelingen en de indeling luidt als volgt: meisjes A: Marathon (Vlissingen), Walcheren (Vlissingen), Olympia (Vlissingen), E. M.M. (Middelburg), Zeeland Sport (Vlissingen) en Olympia II; meisjes B: De Meeuwen ('s-Heerenhoek), Tonido (Goes), Hellas (Goes), Luctor (Hein- kenszand), O.D.I. (Kwadendamme) en Hontenisse; meisjes C: Walcheren II, Marathon IT, Walcheren II, Olympia III en Walcheren IV. Ingez. mededeling (adv.) Schooltassen vanaf f 6.90 ROOVERS, Vlasmarkt, Middelburg De 44-jarige E. F. de Moor uit 's-Hee renhoek kwam gisterenmorgen om het leven, toen hij in Vlissingen door een betonblok van 5200 kilo werd getrof fen. Het blok werd vervoerd door een auto van de Kon. Mij „De Schelde", maar het ging in een bocht schuiven, waardoor de vrachtwagen kantelde. Het blok viel op de weg, de heer De Moor die er op had gezeten in de val meenemend. Het slachtoffer was ge huwd en vader van zes kinderen. Ingez. mededeling (adv.) Schooltassen vanaf f 6.90 ROOVERS, Vlasmarkt, Middelburg OUDELANDE Onderscheiding. Bij K.B. is de ere- medalje verhonden aan de Orde van Oranje-Nassau in zilver verleend, aan A. J. Mol, hoofdman van de handboog sociëteit „De Edele Handboog" te Oudelande. De Zeeuwse zaterdagvoctballers zul len reeds op 6 september met hun com petitie starten. Ook de thans voor het eerst gevormde 4de klasse K.N.V.B. voor Zeeland en West-Brabant begint op die datum en nu het programma voor de eerste helft van de competitie gereed is, blijkt, dat er van samenrei- zen door de Zeeuwse clubs weinig zal komen. Het programma ziet er als volgt uit: 6 september: ArnemuidenZwaluwse Boys; A.Z.V.V.Sprang; Colijnsplaatse Boys; Good Luck, S.S.C. '55Dintel oord; VrederustThe Gunners; 13 sep tember: Zwaluwse BoysNieuwdorp; SprangArnemuiden; Good LuckA. Z. V.V.DinteloordColij nsplaatse Boys; The Gunners-S.S.C. '55; 20 sep tember: NieuwdorpSprang; Arne muidenGood Luck; A.Z.V.V.Dintel oord; Colijnsplaatse BoysThe Gun ners; S.S.C. '55Vrederust; 27 septem ber: SprangZwaluwse Boys; Good LuckNieuwdorp; DinteloordArne muiden; The GunnersA.Z.V.V.; Vre derust—Colijnsplaatse Boys; 4 oktober: Zwaluwse BoysGood Luck; Nieuw dorpDinteloord; ArnemuidenThe Gunners; A.Z.V.V.Vrederust; ColpL Boys—S.S.C. '55; 11 oktober; Sprang Colijnsplaatse Boys; Zwaluwse Boys A.Z.V.V.; 18 oktober: Good Luck- Sprang; DinteloordZwaluwce Boys; The GunnersNieuwdorp; Vrederust Arnemuiden; S.S.C. '55A.Z.V.V.; 25 oktober: SprangDinteloord; Zwaluw se BoysThe Gunners; Nieuwdorp Vrederust; ArnemuidenS.S.C. '55; A. Z.V.V.Colijnsplaatse Boys; 8 novem ber: DinteloordGood Luck; The Gun nersSprang; VrederustZwaluwse Boys; S.S.C. '55Nieuwdorp; Colpl. BoysArnemuiden; 15 november: G. LuckThe Gunners; SprangVrede rust; Zwaluwse BoysS.S.C. '55; Bewoners van een pand aan de Glacisstraat te Vlissingen dienden bij de politie een klacht in we gens vernielen en beschadigen van hun woning door de jeugd. Toen de politiemensen polshoogte kwamen nemen viel him oog op een sieraad in de woonkamer, een granaat uit de eerste wereldoor log. Sinds jaar en dag werd het projectiel door de eigenaar trouw opgepoetst. Het bleek de politie echter, dat de ontsteking nog in de kop zat en de granaat zodoende levensgevaarlijk was. De politie droeg er zorg voor, dat het huis niet verder beschadigd werd en nam de granaat mee. Begunstigd door zeer fraai zomer weer is gisterenavond de traditionele lampionoptocht gehouden, georgani seerd door de Vereniging voor Vreem delingenverkeer Burgh-Haamstede. Voorafgegaan door de muziekvereni gingen „Witte van Haamstede en de druipband trokken duizenden met hun lampions door de beide dorpen. Vervolgens begaf men zich naar Pasenhil, waar het vreugdevuur werd ontstoken. Het was ook gisteravond, evenals voorgaande jaren, weer een imponerend gezicht de duizenden lam pions te zien branden tegen de achter grond van het hellende duin. Naar schatting zesduizend personen waren getuige van deze zeer geslaagde avond. VIER JAAR LANG heeft het bestuur van de School met den Bijbel in Oost- en West-Souburg al het mogelijke gedaan om de bouw van een nieuwe hallschool te kunnen verwezenlijken. Al die tijd heeft het schoolbestuur met de voorzitter, de heer A. Arendse, aan het hoofd, tegen een stroom van bezwaren moeten optornen. De grootste moeilijkheid was, dat er voor een hallschool een grote op pervlakte nodig is en bouwgrond is tegenwoordig bijzonder moeilijk te krijgen. Maar kortgeleden werd toestemming verkregen en de bouw is inmiddels in volle gang. Dat dit niet voor zijn tijd is, weet een ieder, die wel eens een bezoek aan de 65 jaar oude school op het Oranjeplein, waar thans nog les wordt gegeven, heeft gébracht. Het gebouw is totaal versleten en men heeft het zelfs wel eens nodig geoordeeld de muren te stutten. Bovendien voldoet het op geen stukken na meer aan de eisen, die tegenwoordig aan 'n school gesteld worden. Volgens een ontwerp van het Ar chitectenbureau Kluitenberg en Zoon te Apeldoorn, dat gespecialiseerd is in scholenbouw, werd enige tijd terug begonnen aan het nieuwe gebouw, dat aan de Visvlietstraat zal verrijzen. De betonfunderingen zijn al gereed, zodat de eerstesteenlegging binnen enkele weken verwacht kan worden. De school krijgt een U-vorm, bestaan de uit twee elementen voor de les lokalen, die evenwijdig aan elkaar komen te lopen. Hiertussen werd een hall met een oppervlakte van onge veer honderdveertig vierkante meter geprojecteerd. Het ligt in het voornemen in deze hall een podium aan te brengen, zo dat de ruimte voor verschillende doeleinden kan worden gebruikt. Te gen de binnenmuur wordt een kunst werk van mozaïek, bestaande uit scherven van oude kopjes in ver schillende kleuren, aangebracht, voor stellende de gelijkenis van de zaaier. VLEUGELS De linker- en rechtervleugel bie den ruimte aan elk drie leslokalen met een oppervlakte van ruim 56 vierkante meter. Bovendien worden in deze elementen de gangen onder gebracht, alsmede de kamer voor het schoolhoofd, leermiddelenkamer, gar derobe, toiletten, wasbakken, drink- zuil, enz. De leslokalen krijgen op het zuiden enorme stalen ramen, waardoor licht en lucht in ruime mate naar binnen kunnen komen. De vloeren in de gangen, toiletten, enz. Het nieuwe gebouw van de School met den Bijbel te Souburg, zoals men het volgend jaar aan de Vis vlietstraat kan zien. Linies en rechts de twee vleugels en in het midden de hall met de hoofd ingang. I zullen voorzien worden van dubbel hardgebakken tegels in verschillende kleuren, terwijl hall en leslokalen worden belegd met colorite tegelvloe ren, eveneens in verschillende kleu ren. SPEELTERREIN De speelplaats, die gevormd wordt door een tegelterrein, werd aan de linkerzijde van het schoolgebouw ge projecteerd, ter grootte van zeshon derd vierkante meter. Ook deze tegels worden in verschillende kleuren ge legd, aanduidende wegen, trottoirs, oversteekplaatsen, enz. De leerlingen kunnen zodoende op de speelplaats onderwijs in de verkeersregels ont vangen. De open ruimte aan de rech terzijde van het schoolgebouw wordt bedekt met een grasveld, terwijl hier ook voor een beplanting met bomen zorg gedragen zal worden. Het ge hele complex, dat een oppervlakte van meer dan vierduizend vierkante meter beslaat, zal omgeven worden door een muurtje met ezelsrug. Hiermee ziet het bestuur van de Souburgse School met den Bijbel bin nen afzienbare tijd een grote wens in vervulling gaan. Men krijgt de be schikking over een schoolgebouw, dat tot de modernste in de provincie ge rekend kan worden, waarbij het dan wel een buitengewoon grote Voldoe ning moet zijn, dat men uiteindelijk toestemming heeft gekregen voor de bouw van een hallschool. Wanneer alles naar wens verloopt, is de nieu we school volgend voorjaar gereed. NieuwdorpColpl. Boys; Arnemuiden A.Z.V.V.; 22 novemberThe Gun nersDinteloord; VrederustGood Luck; S.S.C. '55Sprang; Colpl. Boys Zwaluwse Boys; A.Z.V.V.Nieuw dorp; 29 november: DinteloordVre derust; Good LuckS.S.C. '55 Nieuw dorpArnemuiden. Ingez. mededeling (adv.) Schooltassen vanaf f 6.90 ROOVERS, Vlasmarkt, Middelburg De raad der gemeente Aagtekerk» kwam woensdag 20 augustus in verga dering bijeen onder leiding van burge meester J. Geuze. Het verzoek van het Humanistisch thuisfront om subsidie werd afgewezen, alsmede de verzoeken van het Zeeuwse consultatie bureau voor alcoholisme en de stichting Prot. geestelijke verzorging in het Nederlandse leger om een bedrag. De plaatselijke muziekvereniging kreeg ter leniging van grote financiële moei lijkheden verhoging van subsidie. Een uit de raad samengestelde commissie controleerde de gemeenterekeningen over 1956 en keurde deze goed. Voorts besloot de raad een ziektekosten vergoe ding en huurcompensatie toe te kennen aan het gemeente personeel. Als lid van de Adviescommissie Woon ruimte wet 1957 werd met meerderheid van stemmen benoemd de heer A. Blaas. In de rondvraag vroeg de heer S. Ver- hage een gedeelte van het opgegroeide houtgewas op het kruispunt Rijsoordse- Iaan weg te kappen, vóór er ongelukken gebeuren; gevaar, zo bleek uit het ver dere verloop der gesprekken, bestaat ook bij de uitrit van het Kalfhoeksepad en de Roosjesweg. Tevens werd verzocht aandacht te schenken aan de uitrit van het Kalfhoekse pad, de linker vleugel is hier wat erg kort en momenteel verzakt; dit levert een gevaar op voor inrijdende fietsers en bromfietsers. De voorzitter zegde toe deze punten onder de aan dacht van het wegschap Waleheren te zullen brengen. Ingez. mededeling (adv.) Schooltassen vanaf f 6.90 ROOVERS, Vlasmarkt, Middelburg Gevonden voorwerpen De Commissaris van Politie te Middel burg maakt bekend, dat in het tijdvak van 13 tot en met 19 augustus 1958, de navolgende voorwerpen aan zijn bureau als gevonden zijn aangegeven: lipssleutel no. 14802, zeemlederen witte handschoen, broche met steen, 3 bad handdoeken, gouden ring, huissleutel no. 6, blauw jasje met ritssluiting, witte gla cé dameshandschoen, Yale sleutel, brui ne portemonnaie met inh„ blauwe auto- step, bankbiljet, gouden boerinneknoop, zwarte rubberlaars, bruin lederen porte feuille, half pond koffie, voorstuk van Solex lamp, zwarte zadeltas, bruine fiets tas, gedeelte van rijwieldynamo, enkele bruine fietstas, witte plastic regenjas met capuchon, ondergoed, blauwe en ro de ballpoint, paar zwarte motorhand schoenen, zwart vulpotlood, zwarte por temonnaie, materialen boekje, zaklan taarn, bibliotheekboek, bruine kinder- portemonnaie, zijden spaal, zak spercie- bonen, beige herenregenjas, rode dames- portemonnaie. Inlichtingen omtrent deze voorwerpen zijn te bekomen aan het bureau van po litie te Middelburg. Ingez. mededeling (adv.) Schooltassen vanaf f 6.90 ROOVERS, Vlasmarkt, Middelburg Concert Programma van het concert dat he denavond op de Markt wordt gegeven door Middelburgs Muziekkorps. 1. The Menin Road, W. Guitarist; 2. Le Calif de Bakdad, Boiel Dieu, Arr. G. Cornez; 3. Finlandia symphonisch gedicht, J. Sibelius, Arr. Dreissen; 4. Donausagen wals, J. Fucik ;5. Fantasie duo 2 klarinetten door de heren Ba- rendrecht en CramerA. Delberg; 6. In the Quartet deck, K. J. Alford; 7. Tanz suite 3 delen, I. Tehakoff; 8. Turkse mars, Mozart Arr. J. Morks; 9. Potpourri Populaire no. 1, P. Herthom, 10. Death or Glory, J. Hall. Ingez. mededeling (adv.) Schooltassen vanaf f 6.90 ROOVERS, Vlasmarkt, Middelburg Afscheid en intrede Ds. H. D. Bakker, Geref. predikant te Tholen, zal op zondag 31 augustus afscheid nemen van zijn gemeente, in verband met zijn vertrek naar Hille- gersberg. In zijn nieuwe gemeente zal hij, na bevestigd te zijn door ds. A. G. v. d. Stoel uit Bergen op Zoom, op 14 september zijn intrede doen. Concert B(j gunstig weer geeft „Concordia" hedenavond in de muziektent een con cert, dat beginnen zal om 8 uur. De uitslag uit St. Quentin van de wed vlucht van de P.V. „De Rode Doffer" luidt als volgt: 1 G. de Hond; 2 J. Bakker; 3 J. van Es; 4 D. Hage; 5 D. Hage; 6 G. de Hond; 7 D. Kloosterman; 8 M. Tilroe; 9 W. J. v. d. Ree; 10 W. J. v. d. Ree. D.G. voeder is gewonnen door D. Hage. Donderdog inkorven voor Noyon. Dit is bondscon- cours. KATTENDIJKE Overleden: H. Mol, 80 j. wedüwn. v. J. Heinsdjjk.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2