I iedereen geniet van roomboter I want iedereen weet is goed en goedkoop i Raadsels in Innsbruck I I I I I I i i I I I I I ruim 25 ct. per pakje goedkoper dan voorheen I I I I Petste Pelle Pingo Haringuitvoer gestegen De lage boterprijs is voor geen enkele huismoeder een geheim 1 I Donderdag H augustus 1958 ZBBUWSCH DAGBLAD PAGINA 6 dat roomboter behalve goedkoop ook zo reusachtig gezond is. En... alles smaakt zoveel lekkerder met roomboter! Trakteer Uw gezin dus, laat ze ook smullen en genieten van oer-gezonde roomboter Een waarheid als een koe..« Russische geestelijken bij „Kerk en wereld" De vrolijke avonturen van en We boerdèrt niet slecht Hij wilde zich laten kieken achter IJzeren Gordijn" U weet dat roomboter een natuurproduct is. Uw gevoel zei U al, dat roomboter gezonder moest zijn. En nu is roomboter bovendien binnen ieders bereikt PUBLIKATIE VAN HET NEDERLANDSCHE ZUIVELBUREAU RUSWIJK-Z.H. 51) „Spreekt u er met niemand over", zei Zuckwaller, toen Marianne af scheid nam. „En wees voorzichtig, want dit moet lukken! We kunnen im mers op deze manier twee vliegen in één klap slaan. Tenminste als u goed vindt, dat ik André Rost'met een vlieg vergelijk. HOOFDSTUK XX Die avond begon Marianne van der Bij met het plan, dat zij in opdracht van Gustav Zuckwaller in uitvoering gekregen had. Ze zat in de ontvang zaal van Hotel Neu Tirol. In haar ge dachten zweefde het beeld van een lange, slanke jongeman. Zij kon het niet uit haar hoofd zetten, dat André haar op deze manier de bons had ge geven. Maar na haar gesprek met de inspecteur had ze niet slechts alle hoop, dat zij André weer zou kunnen winnen, maar bovendien, dat hij zijn wantrouwen ten opzichte van haar zou opgeven. Ze kon het zich, nu ze de zaak nuchter en eerlijk overdacht, wel voorstellen, dat André jaloers en wantrouwig was geworden. Als je zo plotseling je meisje met een ander hand in hand ziet zitten en je weet, dat de ander de moordenaar van twee mensen kan zijn, dan ga je wel allerlei dingen in je hoofd halen, waarvoor eigenlijk geen aanleiding zou zjjn wanneer je alle feiten maar wist. Ze moest nu binnen enkele dagen het bewijs leveren van haar onschuld. Dat kon niet met woorden. Uitslui tend door daden zou André Rost te overtuigen zijn. En daarom zat zij hier nu in de zaal van Neu Tirol. Ze wachtte tot het wild zou bijten in het aas, dat zij, in opdracht van Gustav Zuckwaller, had uitgezet. Dat wild was niet André Rost, maar Ha rold von Emsighofer. De inspecteur had haar poging, om André te overtuigen, gekoppeld aan 'n nieuwe val voor Von Emsighofer. Hij was er zeker van geweest, dat deze een spoor kon geven, dat naar de oplossing van alle puzzels zou leiden. En als Ma rianne in deze affaire een toonaange vende rol zou kunnen spelen, dan zou Dagelijks vervolgverhaal André Rost gewonnen zijn. Het was eigenlijk een onwaarschijn lijke zaak, maar ze had haar medewer king toegezegd, want ze zag ook geen andere manier, om André voorgoed te genezen. Groepjes mensen zaten gezellig bij een in de diepe fauteuils van de grote en luxueuze hotelzaal. Marianne had zich bewust afzijdig gehouden. Er wa ren wel enkele mensen onder de gas ten, die zij vaag kende, maar ze had opzettelijk een plaatsje gezocht, waar het eenzaam was, voorzover in deze goed bezette zaal van eenzaamheid kon worden gesproken. Ze trachtte te lezen in een tijdschrift, maar steeds weer dwaalden haar ge dachten af naar de man, die zij hef had en naar die andere man, die zij zou moeten ontmaskeren. Liever van daag dan morgen. Ze zat zo, dat ze zowel de ingang als de lift en de marmeren trap in het oog kon houden. Als Von Emsighofer kwam opdagen, moest ze een manier bedenken, om onmiddellijk met hem in contact te komen. Een kwartier later kwam de gezoch te de trap af. Hij droeg een goed ge sneden sportcostuum en hij deed dat met zwier en, Marianna moest het toe geven, ook met élegance. Deze man had lets van een gentleman-oplichter en hij was, hoewel hij steeds op de rand van de misdaad danste, toch een persoonlijkheid. Nu moest het dus gaan gebeuren. Hij was nog enkele meters van haar verwijderd en zij kuchte beheerst. Ha rold von Emsighofer keek haar rich ting uit. Ze mocht nu geen vergissin gen maken. Ze glimlachte stralend. „Ach, Herr Von Dutzen, goede avond", haar stem had een vleiende klank, „ik had u nog willen zeggen, dat ik vanmorgen wat al te bruut tegen u bent geweest". Von Emsighofer boog. „Wellicht was die brutaliteit alleen maar bij mij te zoeken. Ik kon dë verleiding niet weer staan, om te doen, wat u vanmorgen veroordeelde. Zou ik nu het genoegen mogen hebben, de conversatie, die van ochtend zo plotseling werd afgebro ken te mogen voortzetten?" Marianne van der Bij herinnerde zich eensklaps, dat zij André Rost bij die ontmoeting op de eerste avond zijn hoogdravendheid van spreken had ver weten, een hoogdravendheid overi gens, die André al spoedig verloren had, want daarvoor was hij te weinig gecompliceerd en wars van interes sant doen. Maar deze Herr Harold von Emsighofer wist er weg mee. Eigenlijk was hij een kwast, deze elegante Duit ser, maar een gevaarlijke. Dat had .Marianne al heel spoedig gezien. Nadat ze hem had toegestaan, naast haar plaats te nemen, begon de Duit ser een gezwollen gesprek, doorspekt van al te vleiende complimenten en Marianne onderging de woordenstroom quasi-argeloos, maar ze hield elke mogelijke verandering in de gelaats uitdrukking van Harold von Emsigho fer in de gaten, terwijl ze nonchalant de steen van een ring, die ze aan haar rechterhand droeg, van de binnenkant van die hand naar de buitenzijde draaide. Ze deed het knap. Niemand zou hebben kunnen zeggen, dat ze dit in opdracht van Gustav Zuckwaller zo speelde. Aan haar slanke vinger flon kerde in het kunstlicht een kostbare smaragd. Nadat dinsdagmorgen de delegatie van de Russische orthodoxe kerk, die verleden week een ontmoeting had met de Wereldraad van Kerken, door de Oecumenische Raad ln Nederland ont vangen was, heeft zij dezelfde middag een bezoek gebracht aan het Instituut Kerk en Wereld te Driebergen. De voorzitter van dit instituut, ds. F. J. Pop, heeft de bezoekers welkom gehe ten en het werk van Kerk en Wereld uiteengezet, aldus het persbureau der Ned. Herv. Kerk. Metropoliet Nikolai heeft hierna ge antwoord, waarbij hjj wees op het gro te belang van de godsdienstige opvoe ding van Jonge mensen. Nadat nog gesproken was over de apostolalre taak van de kerk, hebben enkele der aanwezigen vragen gesteld, welke door de Russische delegatie wer den beantwoord. Zo werd naar aanlei ding van het oecumenisch contact met andere kerken in Rusland van de zijde van de Russische delegatie gezegd, dat er officieel geen contact is met andere kerken, doch ln de praktijk wel. Er wordt gezocht naar oecumenische toe nadering. Metropollet Nikolai sprak tenslotte de wens uit, dat er een verdergaand contact, ook met de kerken van Neder land, zal komen. 415 1. Goed zo, Karei de Klok kenluider. Je zweeft als een veer tje door de lucht. Je hebt dat vast en zeker meer gedaan. 2. Dames en heren, de loop plank staat klaar en als het klein tje klaar is met springen, kan de volgende passagier van boord gaan. 3. Tot ziens en bedankt voor jullie hulp, die we helaas niet no dig hebben gehad. Jullie moeten oschieten en gauw naar huis gaan, want anders komen jullie te laat voor het middagslaapje. Bljjkens de gisteren gepubliceerde weekstaat van de Nederlandse Bank is het saldo van 's Rijks schatkist toege nomen met f 58.7 miljoen en gekomen op f 203.8 miljoen. Deze verbetering werd tot stand ge bracht door de afgifte van 2-, 3- en 5- jarlge schatkistbiljetten ten kantore van de agent van het ministerie van financiën. Er werd voor een bedrag van f77,2 miljoen op deze biljetten Inge schreven, De banken konden hun posi tie zodanig verbeteren, dat zij met een stijging tot f 480.7 miljoen (f415.9 min) weer boven het verplichte kasreserve- gemlddelde van ca. f 450 miljoen kwa men te liggen. Hiertoe droeg o.m. bij de aanzienlijke afname van de bankbil- jettencirculatie met f 115.9 miljoen tot f 414.1 miljoen, waarvan een belangrij ke hoeveelheid middelen weer naar de banken terugvloeide. Tevens kwam bij de baken de tegenwaarde terecht van f 26.4 miljoen, tengevolge van de ver hoging van de goud- en deviezenreser ve, welke verbeterde van f 4771.5 mil joen tot f 4797.9 miljoen. De convertlbele deviezen verbeterden wederom en wel tot f 903.6 miljoen (f883.7). Het dekkingspercentage daal de tot 84.91 (v.w. 85.02). Tengevolge van de ruimte op de geldmarkt werd de rente voor het dag geld met een kwart procent verlaagd tot 2 procent. Zestienjarige jongen 'bestelde' uit verveling Een agent van politie te Utrecht ls erin geslaagd, althans één van de „grappenmakers" aan te houden, die zich de laatste tijd onledig houden met het doen van bestellingen voor hen on bekende personen. In een straat ln het oosten van de stad ging een gerucht, dat de 16-jarige J. K., die zich in het regenachtige vakantleweer verveelde, wel eens dit grapje zou kunnen uitha len. Een kort verhoor van deze knaap had tot resultaat, dat hij spoedig door de mand viel. Hij had inderdaad bij verscheidene zaken bestellingen gedaan voor willekeurige personen. De jongeman werd enige uren opge sloten, maar later heeft zijn vader hem van het hoofdbureau van politie mogen halen. Strafbaar is het opgeven van niet-gedane bestellingen niet, maar of de gedupeerde winkeliers hiermee ge noegen zullen nemen, ls nog een vraag. De geschiedenis van Peter Townsend Het Britse zondagsblad „The People" schrijft, dat prinses Margaret nu de finitief gebroken heeft met Peter Townsend. Aanleiding daartoe is, vol gens het blad, een binnenkort ver schijnend boek, „The story of Peter Townsend", geschreven door een vriend van Townsend. Daarin zou den „onthullingen" worden gedaan, die de prinses niet aangenaam zou den zijn. Townsend zou haar, bij zijn laatste bezoek aan Londen, gedeelten uit het geschrift hebben- laten lezen. De uitgever heeft meegedeeld, dat het boek is geschreven zonder hulp of voorkennis van Townsend, Volgens opgave van de dienst Ne derlandse Haringcontrole bedroeg de Nederlandse uitvoer van pekel- en steurharing in het tweede kwartaal dit jaar 3.733.631 kg ter waarde van f 3.053.366 tegen 3.281.505 kg ter waar de van f 2.603,547 in het tweede kwar taal van 1957. De voornaamste landen van bestem ming zijn België met ruim 1,5 miljoen kg ter waarde van f 1.223.265, West- Duitsland met eveneens ruim 1,5 mil joen kg ter waarde van f 1.275.991, en Noorwegen met 378.725 kg ter waarde van f 301.682. Van de totale uitvoer werd uitge voerd door exporteurs gevestigd in Scheveningen 1,55 miljoen kg ter waarde van f 1.243.835, in Katwijk ruim 1 miljoen kg ter waarde van f 894.873, in Vlaardingen 987.588 kg ter waarde van f 809.165, in IJmuiden 72.226 kg ter waarde f 77.924 en hl andere plaatsen 31.225 kg ter waarde van f 27.569. VETO VAN EISENHOWER President Eisenhower heeft gisteren zijn veto uitgesproken over een door beide hulzen van het Amerikaanse con gres goedgekeurd wetsontwerp voor de bouw van een atoomijsbreker voor de Amerikaanse kustwacht. Eisenhower zei, dat de Verenigde Staten op het ogenblik niet over de middelen beschikken, om dit project, waarvan de kosten op 60 miljoen dol lar worden geraamd, te financieren. Bovendien, aldus Eisenhower, past de bouw van een ijsbreker niet in het Amerikaanse program voor de bouw van schepen, die met behulp van kern energie worden voortbewogen. De Amerikaanse student John Bach- man-Hardcaste uit Nashville, die za terdag door Tsjechoslowaakse grens bewakers bij Kittsee is gearresteerd, is dinsdag weer aan de Oostenrijkse auto riteiten te Haimburg overgeleverd. De student was over de prikkel- draadafzetting op de Oostenrijks-Tsje- choslowaakse grens geklommen om zich door een vriend, die op Oosten rijks gebied was gebleven, „achter het ijzeren gordijn" t»,laten fotograferen. Naar aanleiding van dit incident hebben de Oostenrijkse autoriteiten sommige buitenlandse diplomatieke vertegenwoordigingen in Wenen, in 't bijzonder ie Amerikaanse, toeristen gewaarschuwd, zich niet in de onmid dellijke nabijheid van de grenzen van de volksdemocratieën met Oostenrijk te wagen en geen blijken te geven van nieuwsgierigheid in de grensgebieden door het nemen van foto's en doen van waarnemingen met kijkers.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 6