Grote vraag naar Zeeuwse pruimen Dieven aan het strand van de Schelde Fuchsia's voor tuin en kamer KLEIBOER WAS IN GOES Behalve Middelburg ook Zuid- Beveland vertegenwoordigd op Nederlandse Expo-dag Niet goedkoop Diploma-zwemmen in Goese Sas Jaarvergadering KNVB afd. Zeeland Kwadendamse muzikanten en zingende plattelandsvrouwen MIDDELBURG Wie helpt Sonja? MIDDELBURG Oir. Jeugdbond van Natuurvrienden onderzoekt Zeeuws-Vlaamse natuur KAMP INGERICHT BIJ HOEK GOES BERGEN OP ZOOM Bromfietser liep een hersenschudding op Ponderdag 14 augustus 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD PAGINA t HET IS VOLOP pruimentijd in Zeeland. In de boomgaarden be nutten de kwekers elke droge mi nuut om te plukken en ondanks het slechte weer zijn er de laatste dagen op de Zuidbevelandse vei lingen en dan in het bijzonder in Goes en Kapelle-Biezelinge, zeer grote aanvoeren van heerlijke, sappige pruimen. Er is een tijd geweest, dat er wel honderd ton pruimen op een dag per veiling konden komen. Die tijd is nu yoorbij. Toch had deze week maandag Kapelle-Biezelinge een dagaanvoer van 90 ton pruimen en in de afgelopen week was het aanbod weliswaar iets geringer, maar lag toch ook nog tus sen 30 en 40 ton per dag. Het la nu de tijd van de Reine Clau de d'Ouill'us en de Ontario, twee ras sen welke op Zuid-Beveland veel wor den geteeld. Ook Czaarpruimen worden nog veel aangevoerd. Dat Is een blau we pruim, terwijl de andere groot en geel zijn. De Reine Claude d'Ouillins wordt in Zeeland algemeen Washington ge- Niet veel broedval op Yersekse Bank De percelen op de Yersekse Bank heb ben niet veel broedval. De gronden op de Bergse Bank bieden hetzelfde beeld. De groei der kleine oesters en de broed 1§57 laat zich mooi aanzien. Maandagavond hebben vele leden van zwem- en badclub ,,'tSas" het di- loma zwemmen behaald. De jongens en meisjes moesten de proeven afleggen voor het verenigings diploma, waarvoor de eisen zijn: jO m. schoolslag; 25 m. rugslag; 1 min. watertrappen; springen 1 m. plank. De volgende meisjes en jongens be haalden het diploma: Meisjes: Ineke Sturm, Goes; Cobi de Jonge, Goes; Annemieke de Bie, Goes; Tanneke de Bad, Wilhelminadorp; He- leen Westerhof, Goes; Greetje Steketee, floes; Cobi Bom, Wilhelminadorp; Mar- ga van Hese, Liesje Rouw, Ria Walrave, Corrie Walrave, Nelleke Westerhof, Jen ny de Roo, Lenie van Heiningen, Thea knuist, Tanny Louws, Judith Kribbe, Willie Bliek, Joke Slabbekoorn, Kitty Öominicus, allen te Goes. Jongens: Tonie Keukelaar, Wim Boel man, Luuk Boelman, Reint Boelman, feram Minderhoud, Piet Wiskerke, Floor de Jonge, allen te Wilhelminadorp; Piet Nieuwenhuijse, Krabbendijke; Dick de jonge, Peter Korstanje, Paul Weststraate, Johan Versteege, Nick Meyer, Ad Fraan- je, Herman Sinke, allen te Goes; Johan y, LIere, Wolphaartsdijk; Koos de Schip per, Kloetinge. De meisjes en jongens waren opgeleid door de badmeesters J. C. Lindenbergh én J. F. Felius. De voorzitter van ,,'tSas" ae heer E. W. Carels reikte na afloop de diploma's uit en deelde mede dat over twee weken weer examens afgenomen iullen worden. De algemene jaarvergadering van de K.N.V.B. afdeling Zeeland zal dit jaar worden gehouden op zaterdag 20 sep tember 1958 des namiddags 3.30 uur ln café-restaurant Wöhler te Middel burg. De agenda omvat, naast de ge bruikelijke jaarstukken, geen bijzon dere punten. Wel zal de competitie- Indeling voor de junioren (seizoen 1959 ,—1960) in bespreking worden ge bracht. Bij de bestuursverkiezing zijn aftredend en herkiesbaar de heren M. F. van Hijfte (Vlissingen), H. Klein (Rilland-Bath) en J. Volkeri (Zierik- zee). VIOS—SWIFT in Krabbendijke Op zaterdag 23 augustus a.s. des mid dags 4 uur speelt de korfbalvereniging VIOS te Krabbendijke een vriend schappelijke wedstrijd tegen de hoofd stedelijke korfbalploeg „Swift". Tij dens deze ontmoeting zal worden ge collecteerd voor „Sport steunt Zonne veld". Handbalfinale Op zaterdag 16 augustus zal te Vlis singen in het kader van de Zomershow de finale van 't zevenhandbaltoernooi tussen Tonido (Goes) en Marathon (Vlissingen) worden gespeeld. Indeling bandbalcompetitie De indeling van de districtsklassen van het Ned. Handbalverbond in zuid B luidt; Dames eerste klasse: Marathon, Vlis singen; Walcheren, Vlissingen; Longa, Tilburg; Were Di, Tilburg; Geel Blauw Tilburg; Volt, Tilburg; EBHV, Breda. Dames tweede klasse; Hontenisse, Kloosterzande; Tonido, Goes; Hellas, Goes; SIOS, Bergen op Zoom; KSB, Tilburg; SOA, Breda; WSC, Waalwijk. Heren eerste klasse: Volt, /Tilburg; Longa. Tilburg; Tonido, Goes; Mara thon, Vlissingen; Olympus, Vlissingen; EMM, Middelburg; EBHV, Breda, SOA, Breda. Heren tweede klasse: Marathon 2, Vlissingen; SIOS, Bergen op Zoom; Tortuna, Bergen op Zoom; Be Fair, reda; Tonido 2, Goes; Hellas, Goes; eel Blauw, Tilburg; Taxandria, Ois- irwijk. noemd. Een jaar of vijf, zes geleden was dit het belangrijkste ras in Zee land. Enkele jaren achtereen liet dit ras het er echter bij zitten. Niet wat betreft de opbrengst, die was wel goed, maar wat betreft de prijs. Tij dens de topaanvoeren betaalde men vijf jaar geleden voor de Washington hoog stens 1015 cent per kg en dat was enkele jaren achtereen het geval. Er komen trouwens toch steeds min der pruimen in Zeeland. In de moderne boomgaarden vindt men hoofdzakelijk peren en appels. Voor pruimen is dSar weinig of geen plaats. Hoge prijzen Toen er door loodglansziekte en door het rooien ln verband met de lage prij zen zoveel pruimebomen ln Zeeland verdwenen, was het gevolg op de vel lingen: geringere aanvoeren en de vraag nam de laatste jaren toe. Hier door zijn de prijzen thans voor de kwe kers op een aantrekkelijk niveau geko men. Het vorig jaar was een abnor maal jaar omdat toen de oogst prak tisch geheel mislukte. Toen werden er praktisch geen pruimen beneden een gulden per kg verkocht. Dit jaar zijn er minder pruimen dan in een normaal jaar maar toch kan niet van een mis lukte oogst worden gesproken. De aan voeren van het ogenblik bewijzen dat trouwens ook wel. De vraag naar de Zeeuwse pruimen is zeer groot. Tot vorige week werd er behalve voor de binnenlandse markt ook regelmatig gekocht voor export naar België en de goede kwaliteiten liepen toen van f 1.20 tot f 1.60 per kg. Het aanbod bedroeg toen echter nog maar hoogstens tien ton per veiling per dag. Toen deze week het grote aanbod los kwam, en niet alleen in Zeeland was dat het ge val, maai' ook in België en in andere delen van het land, daalden de prijzen. Echter niet onrustbarend, want voor goede pruimen wordt op het ogenblik toch nog tussen 60 en 80 cent per kg betaald en dat wil dus zeggen, dat de consument nog geen goedkope pruimen in de winkels en op de markten kan kopen. Ook de gescheurde pruimen zijn duur. De fabriek heeft hiervoor op het ogenblik eveneens belangstelling en terwijl de beste pruimen gemiddeld misschien 70 cent per kg opbrengen, worden gescheurde pruimen verkocht voor 40 tot 50 cent per kg. Hoe de prijsontwikkeling in de ko mende dagen voor de pruimen zal zijn valt uiteraard niet te zeggen, maar over hetgeen thans op de veilingen wordt betaald zijn, de kwekers zeer tevreden. Nog wel twee tot drie we ken zullen er in Zeeland volop prui men te koop zijn. Na de rassen van het ogenblik komt immers nog de Reine Victoria, een zeer belangrijk ras dat wel een tamelijk goede kilo-opbrengst zal geven. De belangrijkste afnemers in Zee land zijn de grossiers van de Haagse markt. Ook naar Rotterdam en Am sterdam gaan wel Zeeuwse pruimen, maar toch lang niet in zulke kwantums als naar Den Haag. Verder zijn ook vooral de grossiers uit Breda flinke af nemers van de Zeeuwse d'Ouillins, On tario's en Czaarpruimen. Dit merkwaardige verkeerbord is te vinden langs de autowegen over het West-Berlijnse vliegveld Tempelhof, waar trouwens niet vaak auto's wor den toegelaten. Het bord geeft aan, dat vliegtuigen voorrang hebben op auto's, die netjes moeten bleven staan, als er een toestel landt of opstygt. Concert in Huis van Bewaring Het Middelburgs Muziekkorps zal donderdagavond a.s. van 8 tot 10 uur een concert geven in het Huis van Be waring te Middelburg. Vrijdagavond a.s. zal het korps een concert geven op de Markt van 810 uur. loeide concer ten zullen onder leiding staan van de directeur de heer P. de Rooij. Het programma voor laatstgenoemd con cert luidt als volgt: 1. With Sword and Lance, mars, H. Starke; 2. De kermisklanten, ouvertu re, L. Ganne (arr. Strouwe); 3. Lak- mé, fantasie, L. Delibes (arr. Caniver); 4. Le Sangviennais, valse, Joh. Strauss (arr. Girard); 5. The Return, tuba- solo door de heer M. de Leeuw, Hart- man-Mol; 6. King Cotton, march, J. P. Sousa; 7. Giroflé-Girofla, ouverture, Lecocq-Angot; 8. Tatjana, Russisch In termezzo, L. Jessel; 9. Die Czardas- Fiirstin uit de Operette, Kalman-Mel- lema; 10. Westkapelle-mars, P. de Rooij De grote organisator van de E 55 en thans weer van de Nederlandse af deling op de Wereldtentoonstelling te Brussel, de heer Jac. Kleiboer, is dezer dagen in Goes geweest om een praatje te maken met het bestuur van de afd. Zuid-Beveland West van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Het gesprek ging over de Nederland se nationale dag, die op 20 augustus a.s. op het terrein van de Expo ge houden zal worden. Zoals men weet zal op die dag Nederland vertegen woordigd zijn door deputaties uit alle provincies. Gisteren berichtten we reeds, dat de volksdansgroep van „Mediobur- gum" uit Middelburg in het eigen ka rakteristieke kostuum Zeeland zal vertegenwoordigen. De groep is even wel niet de enige representant van Nederlands waterrijkste provincie. Uit Goes zullen namelijk ook nog veer tig dames en heren vertrekken in Z.- Bevelandse klederdracht. Dat zijn dan de dames van het zangkoor van de afd. Zuid-Beveland West van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen en de leden van de muziekvereniging „Con Affezzione" uit Kwadendamme. Het zangkoor zal op de Expo optreden on der leiding van de heer Jan Kouse maker. Sonja Kammarlanda, een meisje uit Salzburg, dat in Goes aan de volks dans- en gymnastiekfeesten heeft deel genomen en nog een paar dagen van haar vakantie in Zeeland bleef door brengen, zit sinds maandag in zak en as. Het Oostenrijkse meisje is een paar dagen geleden met enkele vriendinnen uit Goes gaan zwemmen in het Sas. De kleren werden, zoals gebruikelijk bij het zwemmen in het Sas en langs de Oosterschelde, op de oever gelegd- Toen het meisje 's avonds haar porte monnee wilde pakken, bleek deze ver dwenen te zijn. Het staat wel vast, dat het geld van Sonja uit haar aan het Sas gelegen kleren zijn ontvreemd. Ook anderen zijn hier hun geld kwijt geraakt. Een jongeman uit Goes, die juist zijn weekloon had ontvangen, kwam tot de onaangename ontdekking geen cent meer over te hebben. De rijkspolitie te Kloetinge, die in het be trokken gebied met het toezicht is he iast, heeft nog meer aangiften van diefstallen uit kledingstukken ontvan gen. Doeltreffend politietoezicht is zo goed als onmogelijk omdat de kleding stukken over een afstand van tien tot twaalf kilometer verspreid liggen ach ter de dijk. Bovendien is het voor de politie zeer moeilijk uit te maken of iemand, die in badpak gestoken zich bij kleding stukken ophoudt, de eigenaar is of niet, temeer daar het vaak een druk te van belang is langs de oever. Het grootste euvel is, dat de zwem mersisters) hun kleren achter de dijk, inplaats van langs de Schelde-kant de poneren en er dan zelf geen zicht meer op hebben. Voorts is het onvoorzichtig om in de ze situatie geld bij zich te steken. Ook voorwerpen van waarde kan men be ter thuis laten, zolang er geen kleed hokjes zijn, die men kan afsluiten. Over een paar dagen moet Sonja Kammarlanda weer naar huis. Onge twijfeld heeft zij vele prettige herin neringen aan Goes. Helaas ook een minder prettige ervaring. Zal Sonja zonder geld moeten vertrekken? Mis- Veere II ook ingedeeld In de 3e klas A van de zaterdag- competitie is alsnog ingedeeld Veere II. schien zijn er lezers, die op deze vraag een antwoord willen geven. Deponeer dan vandaag nog een kleine bijdrage op het kantoor van Zeeuwsch Dagblad te Goes. Op de en veloppe vermelden: voor Sonja. Graag - ook de afzender vermelden, want beeld zijn. Door hem heeft de bank bij krijgt Sonja meer geld, dan zij is kwijtgeraakt, dan wordt het gezondene (gedeeltelijk) teruggezonden. Carillonconcert Op woensdag 20 augustus a.s. des avonds van 8 tot 9 uur zal de heer Sjef van Balkom uit 's-Hertogenbosch het carillon van de Abdijtoren bespelen. Het programma luidt als volgt; 1. Hemony suite v. Albert de Klerk, a; prelude, b: etude, c: siciliano, d: toccata; 2. Neder landse volksliederen; 3. Pastorale varieé v. W. A. Mozart; 4. Tango v. G. Blan- kaerts; 5. Franse volksliederen; 6. Zes aquarium miniaturen v. G. Boedijn, a: Intrade der zwaardvissen, b: Springrei der waterplanten, c: Pavana der slakken, d; Wals der waterplanten, e: Tango der goudvissen, f: Quickstep der stekel baarsjes; 7. Engelse volksliederen. OOSTKAPELLE Lampionoptocht. Voor de dinsdag avond gehouden lampionoptocht be stond bijzonder veel belangstelling, vooral ook van de zijde der badgasten. Met het organiseren van deze jaarlijk se optocht is de Oranjevereniging on getwijfeld op de goede weg. Het kan een belangrijk evenement worden, vooral als er nog meer deelname komt, met name van de oudere jeugd. Het was een kleurrijke stoet, die zich in de Torenstraat, waar de jury de prijzen toekende, opstelde. Behalve veel individuele deelnemers (sters), zo als sneeuwklokjes, Chinezen, harle kijns en Indianen, waren er ook groe pen versierde fietsen en wagentjes. De eerste prijs voor de wagentjes werd toegewezen aan de kinderen van P. de Rijke (Indianenkamp)2e de kin deren van W. de Kam (zwaan en ka bouters), 3e de kinderen van K. Jan sen (fiets met zijspan). Voor de fiet sen: 1. Tilly Don, 2. Kinderen Kramer, 3. Ankie Midavaine. Na de prijsvaststelling maakte de stoet, de muziekvereniging „Crescen do" voorop, een rondgang door het dorp. Tot slot werd voor het gemeen tehuis een rondedans gemaakt. Zeeuwsch-VIaanderen herbergt in zijn vele kreken en op talloze dijken een flora en fauna die muziek is voor ons land. Echter geniet dit ge west, de vrije veren ten spijt, onder De heer D. J. van der Graaff ten grave gedragen Onder grote belangstelling is gister middag op de algemene begraafplaats te Goes het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer J. D. J. van der Graaff, in leven directeur van de Bank voor Zeeland N.V. te Goes, Rondom de groeve hadden zich veel vertegenwoordigers van andere bank bedrijven en verzekeringsmaatschap pijen verzameld, toen de heer C. FW- lipse, secretaris van de Raad van Com missarissen, als eerste spreker een her denkingswoord sprak. De heer Philipse getuigde ervan, hoe de heer Van der Graaff in alle een voud zijn taak had opgevat. Eenvoud is het ware kenmerk van het leven, aldus spreker, en met dankbaarheid mogen wij deze spreuk op de thans overledene van toepassing brengen. Zijn arbeid op de bank had het karak ter van trouw, liefde en offervaardig heid, welke eigenschappen de heer Van der Graaff demonstreerde van de oprichting af. Hij moge ons tot voor de burgerij een groot vertrouwen ge kregen. De heer W. de Jonge Hzn., ad junct-directeur vande bank, releveerde de dertigjarige samenwerking met de heer Van der Graaff. De ontslapene was een man met grote capaciteiten en een bijzondere kennis. Hij was de spil van de kleine samenleving, welke Bank voor Zeeland heet. Een groot aantal bloemen dekte de baar. De begrafenisondernemer dank te namens de familieleden van de overledene voor de getoonde belang stelling. Huis verkocht Voor de erven J. van Liere te Goes, heeft notaris Van Dissel, publiek ver kocht het huis met schuur en tuin, Voor stad 59, groot 14,35 are. Het huis werd verkocht aan de heer A. Buijs te Goes voor f 7900, Botsing Vogelzangsweg Van Mellestraat Gisteravond zijn op de hoek van de Vogelzangsweg en de J. D. van Melle straat, een volkswagen-bestelauto, be stuurd door de heer v. d. S. en een Jawa-motorrijwiel, bereden door de heer M., met elkaar in botsing geko men. Gelukkig bleef de schade beperkt tot de voertuigen. Intussen wijst dit ongeval erop, dat door de bouw van de directiekeet en de opslagplaats voor het werk aan de nieuwbouw van de ambachtsschool dit kruispunt wel zeer onoverzichtelijk is geworden. De plaatsing van een tijde lijk waarschuwingsbord ware wellicht geen overbodige luxe. De Markiezen naar „Vrederust". Woensdagavond zal de bekende Ber gen op Zoomse Drumband van de Markiezen een showavond verzorgen op de inrichting „Vrederust" voor de patiënten en omwonenden. Deze band heeft de laatste tjjd in binnen- en buitenland grote successen behaald. biologen en andere natuurvrienden nog maar een geringe bekendheid. Geluk kig komt hierin de laatste jaren ver betering. Verscheidene jaren werd hier reeds een natuurstudiekamp voor on derwijzers georganiseerd en ook de Zeeuwsvlamingen zelf zijn actief. De beide vogelwachten in Oost- en West- Zeeuwsch-VIaanderen hebben er wel voor gezorgd, dat de kennis over de Zeeuwsvlaamse vogelwereld wereld kundig werd. Wie nu deze en komende week Hoe ve Withof nabij Hoek bezoekt, zal door een biologische bedrijvigheid ver rast worden. Prismakijkers, botaniseer trommels, schuiltenten, vlindernelten, potten met ether en formaline, en na tuurlijk een bibliotheek van vogelboe ken, flora's e.d. vormen hier de attri buten van de natuurliefhebbers, die in het kamp van de Christelijke Jeugd bond van Natuurvrienden verblijven. Iedere dag zwerven excursies uit naar de vele natuurgebieden in heel Zeeuwsch-VIaanderen en bij thuis komst worden de meegebrachte plan ten en insecten gedetermineerd en ijverig verslagen van de gedane waar nemingen opgemaakt. Onder leiding van Ebel Nieboer, bio logisch kandidaat aan de Vrije Univer siteit, wordt zo met veel enthousiasme in korte tijd een uitgebreid natuur historisch programma afgewerkt. Geen kreek zal daarbij aan de aandacht van deze C.J.N.ers ontsnappen en ook zal worden nagegaan, waar nu precies de grens loopt tussen het Vlaamse- enflu- viatiele plantendistrict. Waarom dit al les gebeurt? Niet in de laatste plaats voor de natuurbeschermingsinstanties, die nog veel te weinig gedocumenteerd zijn over ons Zeeuwsvlaamse gewest, om zonodig ten gunste van 't natuur behoud te kunnen adviseren. Zo zal dit kamp natuur en landschap van Zeeuwsch-VIaanderen ten goede ko men. Het is de bedoeling, dat de Zeeuw se groep om elf uur in het Nederland se paviljoen wordt ontvangen. Daar zullen de dames dan in Goes ver vaardigde Zeeuwse mandjes aanbie den aan elk van de internationale hostessen op de Wereldtentoonstel ling. Om half twee zal daarna aan de directeur-generaal van de Neder landse afdeling een hulde worden ge bracht, gevolgd door een optocht over het Expo-terrein, die vele honderden meters lang zal zijn en zal gaan van het Nederlands paviljoen naar de Belvedère. „Medioburgum", „Con Af fezzione" en het zangkoor van de plattelandsvrouwen zullen verder op verschillende plaatsen de zang, mu ziek en dans van Zeeland over de wereld uitdragen, De heer Johan Bodegraven zal de regie voeren van de manifestaties. Aan de Nederlandse dag zal ook nog een ruiterafdeling uit Walcheren deelnemen, voor welke bijzondere maatregelen worden genomen. De wegen, waarover de paarden moeten gaan, zullen met zand worden be strooid en zodra de dieren gepasseerd zijn, zullen speciale opruimingstroe pen de eventueel gedeponeerde uit werpselen verwijderen. Service staat bij de heer Kleiboer immers voorop! Dinsdagmorgen wilde een bromfiet ser op het rijwielpad langs de Rijks weg ter hoogte van de woning van de heer H. Schuring te Kruiningen enkele fietsers passeren. Hij raakte daarbij van het rijwielpad af. Door dat hij zijn snelheid slechts weinig had verminderd kwam hij in het zachte gedeelte tussen weg en rij wielpad te vallen. Hierbij kwam hij met het hoofd op het betonnen weg dek terecht en liep daarbij een her senschudding op. Het slachtoffer, de heer A. E. Edelman uit Eindhoven, is opgenomen in het ziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen. Dokter J. Nieuwenhuijse verleende de eerste hulp. WOLPHAARTSDIJK F. Caan overleden Gisteren is op 70-jarige leeftijd te Wolphaartsdijk overleden de heer F. Caan, een algemeen gezien en voor aanstaand ingezetene. Als schilderspa troon had hij een zeer goede naam als vakman. De laatste jaren wijdde hij zich echter uitsluitend aan zijn functie van agent van de Middenstandsbank. Doch naast dit werk nam hij een lei dende plaats in in de kringen van de Gereformeerde kerk en in het organi satieleven. Vele jaren was hij ouder ling van genoemde kerk, die hij ook als scriba trouw diende. Daarnaast hadden mannenvereniging, A.R.-kiesvereniging e.d. zijn volle aandacht. De laatste diende hij als bestuurslid en voorzit ter. Veel werk verzette hij ook voor de School met de Bijbel, waarvan hij meer dan 20 jaar secretaris was. Zijn gezondheidstoestand liet de laatste tijd te wensen over, waarom hij reeds een jaar geleden voor deze functie, die vooral in verband met de bouw van de nieuwe school veel aandacht vroeg, be dankte. Op algemeen verzoek bleef hij echter aan, doch juist veertien dagen geleden had hij definitief zijn afscheid genomen. Zij leven was een blij getuigenis van Gods genade. De teraardebestelling is bepaald op zaterdag a.s., half 1, vanuit de consisto rie der Gereformeerde Kerk. Fuchsia's mooie tuinbloemen Fuchsia's mogen wat ouderwets zijn, doch op het platteland worden ze toch nog veel gekweekt en gelukkig maar want het zijn toch wel zeer rijk bloei ende planten en al die rokbloempjes zijn toch wel aardig met hun vrolijke kleuren. Fuchsia's voldoen zo in het hartje van de zomer niet zo best voor een venster op het zuiden; voor een venster op het oosten gaat dat best en zeker indien ze luchtig gekweekt worden; bijvoorbeeld voor een open venster. Fuchsia's voldoen echter over het algemeen veel beter indien ze met pot en al in de tuin worden ingegra ven; de planten komen dan tot aan de potrand in de grond. Ze verlangen veel water, doch hebben ook extra voedsel nodig en het is wol nuttig hen wekelijks een weinig te bemesten. Ze houden erg van opgeloste oude koe mest, doch ook met de opgeloste ka- merplantenkunstmest kan men wel goede resultaten bereiken. Fuchsia's kan men ook uitstekend verder kwe ken door middel van stekken en daar is het nu wel de goede tijd voor. Jon ge scheutjes ter lengte van zeven cen timeter kunnen voor dit doel gebruikt worden. Zet ze maar een beetje uit de zon en het is eigenlijk nog beter die stekjes in de volle grond van de tuin te steken en dan zo dat ze voorlopig tegen de felle zon beschermd staan. Als ze eenmaal wortels gevormd heb ben dient men ze op te potten en kan men verder kweken.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2