Komen er handelsduikboten? Zeeuwse Babbelaars De Noordelijke Zeeweg ontdek Atoomstraling betekent onbekend gevaar voor wereldbevolking MARIAN ANDERSON: 's werelds negerzangeres naar de Ver. Natiés ilk kon |'t niet laten Dinsdag 12 augustus 1958 DE ATOOM DUIKBOOT "NAUTILUS" Amemuidse jongen viel van fiets en overleed aan verwondingen Grote boerderij afgebrand Dodelijk ongeval in speeltuin Hatta: „Sociale verzorging beneden peil" Dr. Eisele verdwenen Plan voor een West'Europese kunstmaan Vechtpartij tussen groepjes Amhonne2en en Hongaren Duitse Bondsspoof wegen ontslaan 5000 man Sow j et'pr esident bezocht Expo Brand begon in prullemand Waarschuwing in V.N. rapport De kroon op het werk Donkere wolken Haar ster gaat omhoog PRIKKELDRAAD NEDERLANDERS DON CAMILLO EINDELIJK Artemis l S Eindelyk geslaagd ZEEUWSCH DAGBLAD PAGINA 3 HET IS GELUKT! Voor de eerste keer in de geschiedenis is men onder de enorme ijsmassa van de Noordpool doorgevaren. Het is dus mogelijk ge bleken en dit, bijna ongeloofwaardige feit, is niet alleen militair van belang; maar ook van gewicht voor de toe komstige handelsvaart, want handels duikboten kunnen op deze manier de reisduur van Europa naar O.-Azië met ongeveer de helft tot een kwart bekor ten. Daarmede is dan een droom van onze voorouders werkelijkheid en wordt een goed bevaren Noordelijke zeeweg mogelijk die Azië dichter bij Europa haalt. President Eisenhower besprak de mogelijkheid van handelsduikboten uit in zijn toespraak van 8 augustus j.l. Grote toekomstmogelijkheden dus, waarvoor de „Nautilus"-atoomduikboot de deur heeft geopend. Onder bevel van Capt. It. W. Andersen maakte de atoomduikboot een vaart van 96 uur onder het ijs van de gehele Noordpool. De Noordpool was „getemd" en de 1830 zeemijlen onder het ijs waren de klop op de deur van een toekomstige scheepvaartlijn onder de Noordpool door. IN ONZE TEKENING geven wij een duidelijk schematisch overzicht van de hoofdpersoon, de atoomduikboot „Nau tilus", die ontworpen werd door Rear Admiral H. G. Rickover, die reeds in 1947 met het ontwerp begonnen was. Op 14 juni 1952 werd met de bouw van de „Nautilus" een begin gemaakt en op 21 januari 1954 kon mevr. Eisen hower de duikboot te water laten, het eerste door atoomenergie voortbewo gen schip was geboren en een nieuwe periode in de geschiedenis van de scheepvaart had zijn begin gevonden De duikboot kan bijzonder lang on der water blijven en vermoedelijk ge heel rond de aarde varen zonder boven water te moeten komen. De snelheid van de boot wordt geschat op ca. 40 km per uur. NATUURLIJK stelt een dergelijke onderzeeboot geheel andere eisen aan de bemanning die dan ook een speciale opleiding van drie jaar moest volgen eer zij de „Nautilus" kon bemannen, want de duikboot is in wezen een drij vende atoomkrachtcentrale. Deze atoomkrachtcentrale van de „Nautilus' Gistermorgen omstreeks tien uur is het tienjarig zoontje van de familie A. Martija te Arnemuiden zo ongelukkig van zijn fiets gevallen, dat hij later aan zijn verwondingen is overleden. De jongen was met zijn vriendje op de doodlopende en rustige Sloeweg, toen hü op onverklaarbare wijze van zijn fiets viel. Hij werd daarbij zo ernstig gewond, dat onmiddellijke overbrenging naar het gasthuis te Middelburg noodzakelijk werd geacht. Reeds op weg daarheen is het slacht offer aan zijn kwesturen overleden. De verslagenheid over dit tragisch verscheiden is in Arnemuiden zeer groot. Gisternacht om hall twee is door blikseminslag brand uitgebroken in 'n kapitale boerderij te Berlicum, be woond door twee gezinnen, n.L de fa milie van Lokven en hun zoon, die pas ingetrouwd was. Daar het dak uit stro bestond en bo vendien erg droog was, was het spoe dig een vlammenzee. Honderden me iers ver vlogen de vonken. De bewo ners konden in allerijl de brandende woning verlaten. De brandweer uit Berlicum en die uit 's-Hertogenbosch waren spoedig ter plaatse. Het woonhuis was niet te behouden en ging geheel verloren. De huishoudelijke inboedel alsmede de landbouwinventaris, bevattende hooi en stro, landbouwwerktuigen enz. wer den een prooi der vlammen. De bewoners waren verzekerd. Een ongeluk in een speeltuin aan de Bessemoerstraat te Groningen heeft het leven gekost aan een tienjarige jongen, Sijtse Schepel te Groningen. Het kind viel bij het schommelen uit de bootschommel, bleef op de grond liggen en kreeg de terugzwaaiende schommel tegen het hoofd. Ernstig ge wond werd het kind overgebracht naar het academisch ziekenhuis. Daar is de jongen aan de verwondingen bezwe ken. vormt het kostbare hart van de duik boot. Op ons schema krijgen wij een duidelijke indruk van deze atoommotor die het leven aan de „Nautilus" geeft. Zéér eenvoudig gesteld komt de wer king van de atoommotor hierop neer dat de door atoomenergie verkregen hitte, in de reactor, wordt afgevoerd naar een stoomgenerator, waarna dan met behulp van een turbine de energie voor de voortbrenging wordt verkre gen. De „Nautilus" is niet voor de eerste maal op bezoek aan de pool. In okto ber 1957 heeft de duikboot vijf en hal ve dag onder het poolijs doorgebracht, men is toen echter niet onder de hele Noordpool doorgevaren. De voormalige vice-president van Indonesië, dr. Moh. Hatta, heeft op 't eerste nationale wetenschappelijke congres dat de Malang wordt gehou den, verklaard, dat in Indonesië de sociale wetenschap ver ten achter iigt bij de huidige stand van deze tak van wetenschap in andere landen. Het doel van de sociale wetenschap, aldus Moh. Hatta volgens berichten in de dagbladen te Djakarta, is niet slechts een uiteenzetting te geven van bepaalde toestanden, doch ze in over eenstemming te brengen met de soci ale rechtvaardigheid. Op het stuk van een rechtvaardige en welvarende ge meenschap staat Indonesië voor een geweldige taak. Dr. Hatta voegde hieraan toe, dat ra Indonesië de structuur van de staat haar volledige ontwikkeling nos niet heeft bereikt. Het hoofd van dienst voor onder zoek van paspoorten in Egypte, kolo nel Joessel Ali, heeft zaterdag mede gedeeld niets te weten van de Duitse concentratiekamparts dr. Eisele, die volgens eerdere berichten in de ge vangenis voor buitenlanders te Cairo was opgesloten na op verzoek van de Westduitse politie te zijn gearresteerd. Volgens Joessef Ali is Eisele niet in de betrokken gevangenis. Verslagge vers hebben op 13 juli gezien, dat Eisele naar de bedoelde gevangenis werd overgebracht. Daarna zei een woordvoerder van de Interpol, dat de regering van de V.A.R. de juridische zijde van de zaak in studie had geno men en dat Eisele in de gevangenis zou blijven, totdat de regering haar standpunt had bepaald. Volgens het Britse blad Daily Ex press koestert men in Engeland plan nen een kunstmaan af te schieten, la ter gevolgd door een raket naar de maan. Beide plannen zouden in sa menwerking met bepaalde Europese NAVO-landen worden verwezenlijkt, zo schrijft de wetenschappelijke mede werker van dit blad, die in dit ver band Frankrijk en Nederland noemt. De Britse minister van bevoorrading Aubrey Jones, heeft maandag tegen over verslaggevers te Melbourne in Australië (waaraan hij momenteel 'n bezoek brengt) verklaard dat Enge- lands nieuwste raketten, de zwarte ridder en de blauwe straal, gemakke lijk voor de lancering van een kunst maan gebruikt zouden kunnen wor den. Met beide raketten zullen eerstdaags in Australië proeven worden geno men. In het centrum van Apeldoorn is zondagavond omstreeks negen uur een vechtpartij ontstaan tussen een groep je ambonnezen en een groepje Honga ren. De politie stelt naar de juiste toedracht nog een onderzoek in, maar vermoedelijk was een vrouw aanlei ding tot de wist. Beide partijen han teerden messen bij de vechtpartij waardoor enige vechtersbazen flinke steekwonden opliepen. Vier van hen moesten in het ziekenhuis worden be handeld en een van de vier moest zelfs ter verpleging worden opgenomen. Tn afwachting van het onderzoek heeft de politie de overige deelnemers aan de twist in het bureau opgesloten. De Duitse bondsspoorwegen treffen voorbereidingen om binnenkort 5000 man te ontslaan, dit in verband met de aanhoudende stilte van het vracht vervoer, zo werd zaterdag door het hoofdkantoor medegedeeld. In de eer ste helft van dit jaar is het vracht vervoer per spoor met 12.4 procent verminderd vergeleken met de over eenkomstige periode van het vorige jaar. Maarschalk Clement Worosjilof, pre sident van de Sowjet-Unie, heeft gis terochtend in gezelschap van hoge Russische en Belgische functionarissen een bezoek van twee uur aan het Rus sische paviljoen op de wereldtentoon stelling gebracht. Later heeft de president aangezeten aan een maaltijd, die koning Boude- wijn te zijner ere gaf. Het is het eerste bezoek van een Russisch staatshoofd aan België sinds dat van keizer Peter de Grote, meer dan twee eeuwen geleden. Zaterdagmiddag omstreeks halftwee is brand ontdekt in de agenturenzaak van de heer G. J. G. Nijenhuis, welke is gevestigd op een verdieping van de N.V. Broodbakkerij „De Concurrent" te Enschede. De brand is waarschijnlijk ontstaan doordat een stuk karton, dat vlam had gevat, en dat toen men meende het vuurtje gedoofd te hebben, in een prullemand was gestopt, daar opnieuw is gaan branden. Het vuur werd na werktijd ontdekt. Een gedeelte van het agenturenbedrijf is uitgebrand en aan de voorraad kno pen,ritssluitingen en andere artikelen is aanzienlijke schade aangericht. De totale schade wordt geschat op circa een ton. De radioactieve neerslag, die het gevolg is van kernwapenontplof fingen, doet de sterkte van de atoomstraling in de wereld steeds meer toenemen, hetgeen nieuwe en voor een belangrijk deel onbekende ge varen voor de huidige en toekomstige wereldbevolking met zich mee brengt. Dit is de voornaamste conclusie van het rapport dat de weten schappelijke commissie van de V.N. heeft gepubliceerd over de uit werking van de atoomstraling op de mens en zijn omgeving. De commissie, aldus het rapport, is van mening dat alle maatregelen, die beogen deze straling tot een minimum terug te brengen, zullen bijdragen tot bescherming van de gezondheid van de mens. NIET BLOOT STELLEN Het is eensdeels noodzakelijk zich niet meer dan nodig is bloot te stellen aan straling, die het gevolg is van me dische toepassing of het gebruik van kernenergie voor andere vreedzame doeleinden en anderzijds nodig een einde te maken aan de radioactieve be smetting, veroorzaakt door kernwapen explosies, zo vervolgt het rapport. Hierin wordt voorts opgemerkt, dat het de commissie hekend is dat een doeltreffend toezicht op al deze bron nen van straling nationale en interna tionale besluiten vooronderstelt, die buiten het kader van de werkzaamhe den der commissie vallen. De conclusies van de commissie zjjn met algemene stemmen aan vaard, met uitzondering dan van de zinsnede over het toezicht op de stra lingsbronnen. De vertegenwoordigers van de Sow jet-Unie, India, Tsjeeho-Slowakije en de Ver. Arabische Republiek, wilden dat hieraan een duidelijk omlijnde aan beveling aan toegevoegd zou worden inzake het staken van de kernwapen proeven. OPPERVLAKKIGE SCHATTING. In het rapport wordt er voorts de nadruk op gelegd dat elke schatting over de gevolgen van de straling voor de mensheid in het huidige stadium slechts oppervlakkig kan zijn. Maar, zo wordt vervolgd, de afwezigheid van betrouwbare gegevens, in het bijzonder over de genetische gevolgen van atoomstraling, eist dat de mensheid met des te meer voorzichtigheid han delt, omdat de betekenis van de scha delijke gevolgen wellicht onderschat is geworden. In de commissie hebben vertegenwoordigers zitting van Argen tinië, Australië, België, Brazilië, Cana da, V.S., Frankrijk, Groot-Brittannië, India, Japan, Mexico, de Ver. Arabi sche Republiek, Tsjeeho-Slowakije en de Sowjet-Unie. PRESIDENT EISENHOWER heeft de Amerikaanse negerzangeres Marian Anderson benoemd tot lid van de Amerikaanse delegatie in de 13e Algemene vergadering van de Verenigde Naties, die op 15 septem ber a.s. in New York zal worden geopend. Een prachtige beloning en bewijs van waardering voor 's werelds beroemdste zangeres, waarvan Toscanini eens heeft gezegd dat men een vrouw met zo'n stem slechts één of tweemaal in een eeuw vindt. Haar vader was kolendrager in Phi ladelphia. Moeder met drie kleine meis jes moest vechten, om met het geringe weekloon rond te komen. Veel luxe was er dus niet. Van haar zesde jaar af moest Marian, evenals alle andere ne- gerktndertjes, geld verdienen met het dweilen van trappen en gangen. An ders dan de kinderen van haar leeftijd, spaarde Marian haar geld op. Toen zij zeven jaar oude was, had zij zoveel geld gespaard, dat zij zich een viool kon kopen voor de prijs van drie dollar en 90 cents. De kwaliteit van de viool was evenredig aan de prijs en ha enkele weken reeds was het Instru ment volkomen op. Dat was tevens het einde van Marian's carrière als violis te. Haar hang naar muziek bracht haar er toe, zich op te geven voor het koor van de kerk in haar buurt. Hier kreeg Marian een grote ervaring als koor zangeresje. Enkele jaren later werd het kind al uitgenodigd, om met haar tante, die een goede sopraanstem had, op liefda digheidsconcerten te zingen. Toen reeds werd in haar de gedachte gewekt, eens een echte zangeres te mogen worden. *- HET CONCERT, DAT zij nooit zal vergeten, was op een eerste Kerstdag. Haar vader was enkele dagen tevoren met een ziekenwagen thuisgebracht. Hij had een zak kolen op het hoofd gekregen en de dokter constateerde tevens een gevaarlijke tumor. „Zing nog eens voor mij, Marian", zei haar vader die Kerstavond. Met een door tranen verstikte stem zong Marian Anderson een kerstlied voor haar stervende vader. Met de dood van haar vader brak een moeilijke tijd aan. Moeder en kin deren werden gelukkig liefderijk opge nomen door de grootouders. De moeder werkte als wasvrouw om in de kosten voor haar kinderen te voorzien. Op 12-jarige leeftijd begon Marian steno te leren. Zij leefde echter pas, als zij mee kon zingen In het kerkkoor. De dominee, gaf haar soms de sleutel van de kerk en aan het harmonium kon zij naar hartelust oefenen. Op 13- jarige leeftijd had haar stem een groot volume; ln het koor liet men haar vaak soil zingen. MEDE DANK ZIJ de stem van Ma rian kreeg het koor grote bekendheid en ontving het uitnodigingen, om in New York te zingen, eerst ln de kerk, later In Harlem. Met de financiële steun van anderen werd het Marian Anderson toen mogelijk gemaakt, haar zangcapaciteiten op hoger peil te bren gen. Daartoe wilde zij zich laten inschrij. ven bij een bekend zangleraar en daar werd zij voor de eerste maal ln haar leven geconfronteerd met de rassendis- VOOR ME op het bu- i reau staat een asbak met vier sigaretten- peukjes. Daarnaast lig- gen drie ineengefrom- melde vellen papier, i Resultaat van anderhalf uur zwoegen. Poging om weer aan het werk te gaan. Maar het wil niet erg best na drie i weken vakantie. Het valt voor een journalist T niet makkelijk om drie weken 1 lang geen woord op papier te zetten. Maar afgezien van l het schrijven van adressen op j. een paar prentbriefkaarten is me dat wonderwel gelukt. Blocnote, ballpoint en schrjjf- machine hadden gewillig hun plaats afgestaan aan de berg- meertjes in de Beierse Alpen. En het smaakte opperbest. Wilt u het recept weten? Neem gelijke hoeveelheden bergen en bossen, meng dat met het koele water van wa tervallen en meren, daarbij de typisch Beierse produkten en een snuifje paprika, en laat het geheel gaarstoven in 4 de felle zon. Hééérlijk! Geen telex gehoord, geen drukinkt geroken, ver van te- lefoongerinkel, persconferen- t ties en al dat andere dagelijk- se krantengedoe. Neen, 'k heb ■f geen Ietter genoteerd en geen j krant ingekeken. En toch. Toen ik gisteravond mijn j koffers uitpakte, kwam ik al- lerlei vreemde zaken tegen: een stukje prikkeldraad, een Ach ja dokter, hjj is met vakantie geweest... enorme bierpul (2 liter) met het wapen van de Hertog van Beieren erop, een flesje bron water, een briefje van een boze Duitse burgemeester, en een heleboel meer van die schijnbaar zonderlinge zaken. Evenzovele herinneringen aan belevenissen, die stuk voor stuk voldoende stof opleveren voor een reportage. Want, al stap je er drie we ken volkomen uit, toch kruipt het journalistieke bloed waar het niet gaan kan. En 'on bewust kom je toch steeds weer bij het nieuws-van-de- dag terecht. Dat stukje prikkeldraad knipte kiv an 't IJzeren Gor dijn af. Ik heb een dag langs die politieke barrière gereden en door de versperringen ge gluurd naar het communisti sche gebied, onder het bereik van de machinegeweren op de lugubere uitkijktorens. Nog geen tien meter van me van daar patrouilleerde de bruine Volkspolizei, toen mijn came ra „Knip" zei. 's Middags ben Ik naar Friedland gegaan, het grote doorgangskamp, waar dagelijks honderden vluchte lingen uit het Oosten aanko men. Ontroerende taferelen, waarvan ik in een afzonder lijk artikel nog hoop te ver tellen. De enorme bierpul nam ik mee uit het slot van de Hertog van Beieren in het schilderachtige dorpje Te- gernsee. Neen, de hertog heb ik niet gezien, maar wel zijn rechterhand, president Noë, die.een rasechte Neder lander is en die vijf jaar gele den nog in ons land woonde. Diezelfde dag was ik de gast van een andere Neder lander, een der belangrijkste mannen van de badplaats Bad Wiessee, nl. de directeur van het Kurhaus en het grootste jodium- en zwavelbad van Duitsland. Tussen twee haak jes: wist u, dat dit een Neder landse onderneming is, die al bijna vijftig jaar bestaat? Dat deze bronnen door Nederland se ingenieurs toevallig wer den aangeboord, toen ze op zoek waren naar petroleum? Over dit beroemde (Neder landse) bad, dat jaarlijks meer dan 50.000 kuurgasten telt, zal ik u het unieke ver haal binnenkort vertellen, zo dra mijn foto's zijn ontwik keld. Kent u de bekende (ver filmde) boeken van Don Ca- millo en Peppone, de Italiaan se dorpspastoor en de commu nistische burgemeester die voortdurend met elkaar over hoop lagen? Een soortgelijke geschiedenis liep ik in Zuid- Duitsland tegen het lijf, waar in een dorpje de burgemees ter en een pastoor elkaar voortdurend in de haren zit ten. En dat allemaal om de houw van eenlijkenhuis je. Ook dat verhaal krijgt u te horen. In deze Babbelaars- rubriek. Al vakantiehoudende heb ik ook het culturele leven in het zuiden van Duitsland een beetje afgetast. Bezoeken aan toneel, opera en musea gaven daar een aardig beeld van, voorzover men zich dat in drie weken tij ets althans kan vormen. Het meest frappeerde mij de reactie van het Duitse pu- bliek, toen ik de film „Het* proces te Neurenberg" zag, l waarin de gehele geschiedenis van het Hitierdom werd ont- rold. Hoongelach klonk er, toen de brallende redes van* de Führer werden gerele- veerd en de nazitroepen voor- 4 bij paradeerden. Toen de i beelden van terreur en mar- telingen verschenen en de* schijnwerpers fel de vreselij-1 ke toestanden in de concen-* tratiekampen onthulden, l werd het angstig stil in de^ zaal. En daarna klonken kre-T ten van verontwaardiging, 1 vooral toen de oorlogsmisda-* digers als Goering, Goebbels en Hess, met onschuldige tro- J. nies in het proces-Neurenberg zich volkomen onschuldig 1 verklaarden. Het zal u, zoals mij, goed doen te vernemen, dat ze het En nu zal ik jullie eens laten zien, wat ik allemaal op mijn 4 vakantiereis heb gefilmd... in Duitsland toch eindelijk zijn gaan inzien. Eindelijk. Gelukkig maar. crlminatie. „We nemen geen negerin nen aan", was het bitse antwoord, dat zij kreeg en huilend kwam ze thuis Gelukkig vond zij een ander zangle raar, de Italiaan Boghetti, die haar Frans, Italiaans en Duits leerde zin gen. Boghetti bleef haaf lessen geven en langzaam aan werd zij de grootste vertolkster van de negro-spirituals, al zong zij ook Europese muziek. De eeu wige weemoed van het steeds onder drukte negervolk was haar nu niet meer onbekend. In de stad Atlanta (Georgia) ver diende Marian haar eerste honorarium: 50 dollar. Langzamerhand kreeg zij be kendheid. De kranten begonnen te schrijven over het 20-jarige meisje met haar wondermooie stem. Haar eerste concert voor een blank gezelschap gaf zij in de Townhall te New York. De muziekrecensenten bra ken haar echter zo af, dat zij besloot, het zingen op te geven. De trouwe Boghetti echter wist haar weer spoe dig tot andere gedachten te brengen en wel zo, dat Marian besloot, in de schrij ven voor een muziekconcours in Phila delphia. Zij koos de aria: „O, mia Fer nando", van Donizetti. Uit de eerste driehonderd werd zij met 14 anderen gekozen voor de halve finale. Daarna zong zij de aria voor de tweede maal en kwam met drie ande ren ln de finale. Op de avond van de finale had zij echter een geduchte oor ontsteking en zoveel pijn, dat zij niet kon zingen. Toch kreeg zij de eerste prijs. De jury besliste zonder finale. DE FAAM ALS WINNARES van de muziekprijs verschafte haar nieuwe inkomsten. Driehonderd dollar per con cert was heel normaal. Intussen ver loofde Marian zich met de architect Orphens Fisher. Maar alvorens te trou wen, wilde .zij aoeh gaarne een Euro pese tournee maken. In Europa ont dekte zij, dat men daar geen neger- vraagstuk kende. De bewoners van Os lo begroetten haar als ehocolade-fee. In Stockholm droegen de studenten haar op hun schouders. Moskou juichte haar toe, terwijl zij in een troika op het Rode Plein stond. Berlijn en Wenen dweepten met haar. De grote Finse componist Sibelius dankte haar uitbun dig. Marian Anderson heet nu reeds lang mevrouw Orphens Fisher. Zij is een volmaakt knutselaar geworden, die met haar man samen het huiselijk comfort verbetert. Gelukkig is zij ondanks haar grote successen de eenvoud in persoon gebleven. „Als er iets is, dat mij tot grote tevredenheid stemt", zegt zij, (dan ls het wel, dat mijn zingen de mensen van de hele wereld wat dichter bij elkaar heeft gebracht". Het is nog niet zo heel lang ge leden, dat Marian Anderson ver plicht was in de open lucht op de trappen van het gedenkteken te Washington te zingen. Na tuurlijk zijn er in Washington zalen genoeg, maar niet één was groot genoeg om alle luisteraars te bergen. Zij zingt slechts drie „spirituals", welke haar bijzon der liggen en haar zelf diep ont roeren. Want ieder lied, dat zij zingt, doet haar zich opnieuw in leven in de pijn, de angst, de ellende, die het vertolkt, maar ook in de gelovige verwachting, de blijde jubel om de verlossing, die het uitzingt, wanwer de ziel is gegaan door de doodsrivier, de „Deep River" en de „Swcel Cha- riof', de door engelen omringde vurige wagen haar omhoog voert. Haar zingen is bidden. Ze zegt dat zelf: „Ik bid heel veel". In de grond van de zaak is haar kunst religieus. „Nobody knows de trouble I've seen No body but Jesus" Niemand weet de ellende, die ik heb aan schouwd, niemand kent ze, dan Jezus"). Dat is Marian Anderson, eens een z.g. onbeduidend neger meisje, nu lid van de Amerikaan se delegatie der V.N., die in schoonheid de blanke ziel van het donkere volk uitzingt.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 3