Drie maanden geëist tegen notaris uit Vlissingen jDrovincig^/am Oprichting Stichting Zeebad Breskens op korte termijn n Kunstmatig kweken van oesters is mogelijk Ontzetting uit notarisambt Engels jacht tegen dijk bij Cadzand lekgeslagen grijpen naar de pen Mo M Officier„Bijzonder trieste en onaangename zaak Bruinisse gaat tien woningen bouwen DR. KORRINGA VERKLAART MET NADRUK: Goede resultaten in Amerika Uitslagen honden- show te Goes „Professor" ging op roof door tal van archieven Strandfeest en ringrijderij in Vrouwenpolder Alle opvarenden (o.w. 15 padvinders) werden gered Stina Free op weg naar Engeland A CTIE-COMITÉ ZIT NIET BIf DE PAKKEN NEER Zeeuwse smeden hoekten succes P c'-ezew Christelijk technisch onderwijs Doel: het scheppen van groot bad" en strandcentrum bewesten het dorp Ooh aan vestiging van scheepsbouw wordt gedacht Puzze f mee 2A U 1 A D V N R R 1 E p A ?A L T Z G A p 1 A E N O L L S F 1 P IJ E A D R K E L L R 1 N F P B M B 1 Z A IS A O R E U G Dinsdag 12 augustus 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Voor de rechtbank te Middelburg, die gepresideerd werd door mr. B. S. Sieperda, verscheen maandagmorgen een algemeen gezien in gezetene van Vlissingen, notaris J. L. V., verdacht van valsheid in ge schrifte en verduistering. De heer V. genoot het vertrouwen van zeer velen en hij bekleedde dan ook tot voor kort verschillende functies in het openbare- en verenigingsleven. „Desondanks heb ik mij niet langer gerechtvaardigd gevoeld deze feiten te verzwijgen," aldus de officier van justitie, mr. G. J. B. van der Dussen, die hier sprak van een „bijzonder trieste en onaangename zaak". De officier eiste tegen notaris V. een gevangenisstraf van drie maanden en ontzetting uit het notarisambt. „Ik ben door deze vordering diep ge schokt", zei de heer V. aan het slot van de zitting, toen hij zelf nog een kort woord tot zijn verdediging aanvoerde. Even tevoren had zijn raadsman, mr. F. W. Adriaanse, de president een ver zameling van meer dan vijfhonderd handtekeningen aangeboden van men sen, die meenden iets voor notaris V. te moeten doen. Op deze lijst komen o.a. de namen voor van de burgemees ter van Vlissingen, een lid van Gede puteerde Staten van Zeeland, industri ëlen, enz. ERFENIS De valsheid in geschrifte, die de no taris naar zijn ..eggen opzettelijk heeft gepleegd, betrv'-t erfenisgelden, die hij eeft geboekt, teneinde zijn vermo genspositie een gunstiger beeld te ge ven. Het gaat hier om een bedrag van meer dan f 18.000, dat gebruikt werd om de Kamer van Toezicht, waarbij de notaris onder controle stond, zand in de ogen te strooien. De Kamer had er namelijk in 1949 reeds bij de heer V. op aangedrongen zijn uitgaven, die over dat jaar een bedrag van f27.000 beliepen, te beperken. Van dit bedrag was slechts f 7000 voldaan. Later werd dus de f 18.000 van de erfenisgelden geboekt, waardoor het inderdaad scheen, dat de vermogenspositie van de heer V. verbeterd was. In feite viel toen echter ook uit de boeken af te leiden, dat de kwestie rond de erfenis Beregeld was, hoewel hier natuurlijk geen sprake van was. SPAARBANKBOEKJE De tenlastegelegde verduistering be- }rof een geval met een spaarbankboek- e, waarvan de notaris het saldo ruim f 4000 begin januari 1955 in eigen kas stortte. „Dit bedrag mocht ik opnemen om de boedel in staat van verdediging te brengen", betoogde notaris V. ter zit ting. „Maar waarom heeft U dit dan niet in de boeken verantwoord?" vroeg de president. Notaris V.: „Dat is nonchalance van mij geweest". De officier weer er in zijn requisi toir op, dat het negatief vermogen van de notaris een bedrag van f 72.000 be liep. „Dit is op zichzelf niet zo erg", aldus mr. Van der Dussen, „als U maar had willen luisteren naar de vele ad viezen, die U kreeg." Hij wees op de talloze „verduisteringsachtige" geval len, die bij het vooronderzoek waren gecoi.stateerd, nadat deze zaak vorig jaar bij een belastingcontrole aan het rollen was gegaan. „De notaris is gedurende een reeks van jaren gewoon zijn gang gegaan, zonder zich ook maar van iemand iets aan te trekken. Van alle kanten is hij gewaarschuwd, zelfs door zijn perso neel',, aldus de officier, die de heer V. behalve een zeer vakbekwaam notaris een „geweldige optimist" noemde. Vissen op halfwas mosselen Bij de voorzitters van de plaatselijke zusterverenigingen is bericht geko- f.ien, <iat met ingang van 11 augustus tot 25 augustus, mag gevist worden pp halfwas mosselen in de laagte van Een esse. De raad van Bruinisse heeft beslo ten grond aan te epen voor de bouw van tien woningen aan de Weststraat. De onderhandelingen met de eigena ren van de grond zijn zo goed als beëindigd. Voor de bouw var deze woningen zal, indien mogelijk, een geldlening worden afgeslot van f 130.000.—. De raadsleden gingen met dit voor ste] akkoord, maar de heer De Koning vroeg zich toch af of de huren van deze woningen niet te hoog worden (ong. f 12,50), maar de voorzitter, burgemeester Michaelis, meende, dat dit niet het geval is. Als straks de mensen van de Deltadienst, voor wie de woningen gezet worden, vertrok ken zijn, dan zal er beslist nog wel animo zijn voor deze woningen. Aan de stichting voor maatschap pelijk werk en gezingsverzorging op Schouwen zal een subsidie van der tig cent per inwoner worden ver strekt. Van dit subsidie, f 683,40 in totaal, zal drievierde worden uitge keerd aan de hervormde stichting en een vierde aan de stichting op geref, grondslag. De heren D. van den Berg, C. H. van der Linde, en L. A. Jonker van der Zande werden benoemd in een commissie voor sportzaken; de sport verenigingen zullen deze commissie nog met twee leden aanvullen. Het schrijven van het gemeente bestuur van Zierikzee inzake de veerverbinding .over de Ooster- schelde werd voor kennisgeving aan genomen. Afgezien van de vraag, of de gemeente Zierikzee initiatief nemer had moeten zijn in deze zaak achten alle raadsleden de veerver binding over de Oosterschelde voor Bruinisse van weinig betekenis. PLEIDOOI „Het is bijna toeval, dat de zaak hier voor de strafkamer dient, voor dat de notaris disciplinair wordt ge straft," zo begon mr. Adriaanse zijn pleidooi. Hij zei er van overtuigd te zijn, dat de notaris van het secundair tenlastegelegde verduistering zal moeten worden vrijgesproken. De raadsman stond namelijk op het stand punt, dat wat er met het spaarbank boekje is gebeurd, wettelijk niet als verduistering gekwalificeerd kan wor den. „Een bijzonder ongelukkig geval voor het openbaar ministerie", meende pleiter. Voor wat het primair tenlastegelegde valsheid in geschrifte betreft, gaf mr. Adriaanse toe, dat er bijzonder ernstige fouten zijn gemaakt. „Toch is op geen enkele manier gebleken, dat de notaris ook maar één keer een cliënt heeft benadeeld. Hoogstens is het soms bij de afwikkeling van de boedels wat traag in zijn werk gegaan," aldus de raadsman, die dit laatste voor een belangrijk deel aan het grote perso neelstekort weet. Hij was van oordeel, dat de wijze, waarop de notaris zich tegenover de Kamer van Toezicht heeft gedragen een zaak vande Kamer zelf is. „Het komt mij voor, dat de Kamer gerust zijn eigen boontjes kan doppen", betoogde mr. Adriaanse, die er op wees, daft de notaris, toen hij in 1946 werd benoemd, in een volkomen verwoest Vlissingen moest beginnen met een aanzienlijk negatief vermo gen. „Het huidige tekort is heslist niet zoveel groter dan dat van twaalf jaar geleden." Op dit laatste ging de heer V. zelf nog even door; „Alles overziende is er zeer zeker sprake van vooruitgang sinds ik in 1946 begon, ondanks de uitermate hoge heffingen van de be lastingen". Tenslotte gaf notaris V. als zijn me ning, dat zijn gedragingen ten opzichte van zijn cliënten altijd getuigd hebben van een behoorlijke praktijkopvatting en dat het nooit zijn bedoeling is ge weest iemand te benadelen. De uitspraak werd bepaald op don derdag 21 augustus a.s. Het is wel duidelijk gebleken, dat oesters op uitstekende wijze kunstmatig kunnen worden gekweekt. Dat heeft dr. P. Korringa, „va der van de Zeeuwse oesters" en directeur van het Visserijlaboratorium te IJmuiden gisteravond nog eens nadrukkelijk onderstreept tijdens de bijeenkomst van kwekers uit de Zeeuwse oesterwereld in zaal Nolet te Yerseke, waar dr. V. L. Loosanoff, directeur van het Amerikaanse visserijlaboratorium te Milford een lezing hield over het kunstmatig kweken van oesters en clems. In een inleidend woord zei dr. Korringa, dat het in het laboratorium te Wemeldinge mogelijk is gebleken De voornaamste uitslagen van de eerste hondenshow en clubmatch van de kyno- logenclub „Zeeland, die zaterdag te Goes is gehouden en waarover wij reeds schre ven, luiden als volgt: Duitse herders: le prijs Dax van Noordwijk, eig., mej. S. Broekhoven, 'sHeer Hendrikskinderen. Belgische herders (Lakense): le pr.: Sasja van de Oidenvliet, eig. A Boer, Goes. Belgische herders (Mechelse): le prijs Blanka van de Waalstroom, eig. C. van Hoeve, Groede. Hongaarse herders (Kuvasz): le prijs Arpad van de Braanjenhoek, eig. dames J. Ganseman en M. C. Lolcerse, Kapelle. Schotse herders: le prijs Tarzano, eig., J. H. Soetmulder, Terneuzen. Ruwharige Hollandse herders: le prijs Joop van de Stal Bergenheide, eig., mej. J. M. J. Dek, Kruiningen. Old English Sheepdog: le prijs en te vens beste hond van de club Reeuwijks Grand Old Lady, eig. J. P. v. d. Plasse, Sluis. Dobbermann-pinchers: le prijs Ben- dienja Anta, eig. J. A. Luteyn, Yerseke. Boxers: le prijs tevens beste teef Char mant v. d. Tauzieher, eig. T. Baak, Waar de; le prijs tevens beste reu Rix van de Kreitenheide, eig. M. Zeylemaker, Mid delburg. Spaniels: le prijs tevens beste reu Coc- kerdomo's Florida, eig. J. C. van Dix- hoorn, Terneuzen; le prijs tevens beste teef Pep Talk of Pelynt, eig. J. C. van Dixhoorn, Terneuzen. Engelish Buil dog: le prijs Marisene Taurus, eig. Cdr., D. W. Child O.B. E en mej. A. A. Meyer, Middelburg. Airedale terriers: Dandy of the Bing- ley, eig. H. van Leussen, Terneuzen. Keeshonden: le prijs Kees, eig. L. Meeuwsen, Terneuzen. Dwergkezen: le prijs Benny v. d. Goe- senaars, eig. P. J. Baarends, Eindhoven. Rottweilers: le prijs Astrid van Wins- sens-Hof, eig. mevr. W. A. E. Raas-Schou ten, Lewedorp. Dashonden: le prijs tevens beste reu Eggo van Oldenburg, eig. mevr. A. Brac- ke-Neufeour, IJzendijke; le prijs tevens beste teef Marjancla's Iemke Aukje, eig. mevr. C. A. B. Dicke-Lugten, Vlissingen. St. Bernard: le prijs Barry, eig. A. Walhout, Borssele. Engelse Setters: le prijs Areas van Nieuw Walcheren, eig. L. van Meeteren- Kaland, Vlissingen. Wetterhound: le prijs Mat Jang, eig. G. J. Bareman, Terneuzen. Poedels: le prijs Sonja, eig. B. v. d. Bospoort, Terneuzen. Dwerg Pinchers: le prijs Wammes, eig. I. M. Mazure-Mantz, Middelburg. Pekingezen: le prijs Christina's Barrij, eig. mevr. S. P. Barentzen, Goes. Barsoi: le prijs Louscha Latka Kras- noje Selo, eig. J. Gunst, Goes. Whippets: le prijs Snapshot v. d. Schel- demond, eig. C. Jansen, Vlissingen. Schnauzers (middenslag): le prijs te vens beste teef Ada van Schnauzerhuis, eig. mej. M. Hoogenboom, Helvoirt. le prijs tevens beste reu Gorgy v. d. Havenstad, eig. alsvoren. oesters vroeger'en later zaad te doen geven dan normaliter in de Schelde gebeurt. Dit zon theoretisch o.a. kun nen leiden tot het oesterskweken ook na de realisatie van het Deltaplan. Ook in Frankrijk en Spanje zijn reeds proeven in die richting geno men. Daarbij is bewezen, dat van klein af tot groot gekweekt kan worden. Dr. Loosanoff vertelde, toegelicht door lantaarnplaatjes (en met dr. Korringa als tolk), over het doel en de werkwijze in het Amerikaanse la boratorium. Door hogere temperatu ren heeft men de zomer voor de oes ter kunnen verlengen en de gedra gingen kunnen bestuderen. Ook met clems, schaaldieren die in Amerika veel worden gegeten, zijn proeven genomen. De Zeeuwse oesters, die naar Mil ford zijn gezonden, hebben goede re sultaten afgeworpen, zodat men alle reden tot tevredenheid mag hebben, aldus dr. Loosanoff. Voor deze interessante lezing be stond van de zijde der Zeeuwse oes terkwekers tamelijk grote belang stelling. ST PHILIPSLAND Geslaagd. De heer J. Tichem slaag de voor het diploma gezel metaal- draaien. Ouderling. Tot ouderling van de Oud.-Geref. Gem. te St. Philipsland is gekozen de heer M. van Dijke Kzn. Ook bezoek aan Zeeuwse hoofdstad Een bijna waanzinnige verzamelwoe de heeft „professor" Guy M. A. Bo- nasse uit Nice aan de Franse zuidkust ertoe gebracht stelselmatig vele ar chieven in West-Europa te plunderen, zo meldt het Algemeen Dagblad. Twaalf jaar heeft deze man, die oude poststempels verzamelde, ongestraft zijn „hobby" kunnen uitoefenen, totdat hij vorige maand door de Haagse po litie werd aangehouden. Voordien bracht hij echter ook nog een bezoek aan Middelburg, waar hij in het Rijks archief, dat in één van de Abdijgebou wen is ondergebracht, rondsnuffelde. Of er iets gestolen is, kan nog met geen mogelijkheid worden gezegd, daar het onderzoek van het omvangrijke ar chief maanden kan duren. Maar de ar chivaris, de heer P. Scherft, is inmid dels met een voorlopige inventarisatie begonnen. De meeste documenten, die Bonasse in de loop der jaren tussen zijn kleren of gewoon in een tas heeft meege smokkeld, zijn niet van groot historisch belang. De kostbaarste documenten brachten hem nog geen f 500 op. De voorlopige berekeningen hebben echter uitgewezen, dat Bonasse aan zijn han del tenminste f 100.000 moet hebben verdiend. De inwoners van Vrouwenpolder en de badgasten hebben samen strandfeest ge vierd met de kinderen. Allerlei spelle tjes werden gedaan tot groot vermaak van jong en oud. Tenslotte kreeg iedere deelnemer een prijsje en een tractatie. Ook werd, ter traditiegetrouw, een ringrijderij gehouden voor de badgasten. De 14 deelnemers „vielen als volgt In de rpijzen: 1. C. de Bruyn 18 ringen; 2. P, Lou- werse Jzn. 16 r.; 3. W. Duvekot 16 r.; 4. P. Louwerse Hzn. 14 r.; 5, P. de Visser Azn. J3 r.; 6. C. de Vlieger 11 r.; 7. W. de Bniyn 9 r.; 8. J. de Bruyn 9 r.; 9. J. Koster 8 r.; 10. Jac. Duvekot 7 r.; 11. L. Vermeulen 7 r.; 12. Jac. de Bruyn 6 r.; 13. A. de Visser Pzn. 4 r.; 14. A. Wattel 4 r. De beker van V.V.V. won W. Du vekot; de beker van v. Eysden C. de Bruyn; de beker van A. v. Overbeeke P. Louwerse Jzn. Pollepel won P. de Visser Azn. Extra prijs van de heer Jac. Duvekot won J. Koster. De Engelse motorzeilkotter met twee masten 'Terminist", met vijftien Engel se jongens aan board, dat gistermorgen vroeg uit Vlissingen was vertrokken, is bij Cadzand op een strekdam gelopen. Uit Breskens voer de reddingboot 'Pre sident Wierdsma' uit, die het jacht op sleeptouw nam en het om elf uur te Breskens binnenbracht. Tien van de opvarenden waren door de 'Wierdsma' overgenomen, de rest was aan boord van de 'Terminist' gebleven. Het jacht maakt veel water. Uit Vlissingen voer een pompboot uit, die echter niet aan het werk hoefde. De 'Terminist' uit Plymouth is wel door pech achtervolgd. De 'Terminist' maakt geregeld met Britse zeeverken ners van Engeland uit tochtjes naar de Zeeuwse stranden. Ook nu bevond zich een vijftiental jongens aan boord in leeftijd variërend van twaalf tot ze ventien jaar, vergezeld van enkele lei ders. In de nacht van zondag op maan dag is het jacht onder de kust van west Zeeuwsch-Vlaanderen ter hoogte van 'De Zwarte Polder' op een paalhoofd gevaren, waardoor de 'Terminist' een gat onder de waterlijn opliep aan bak boordzijde. De reddingboot uit Cad zand en een vissersvaartuig uit Bres kens konden het jacht in de loop van maandagmorgen vlot trekken. Het werd naar de haven van Breskens ge sleept, waar het omstreeks half twaalf aankwam. De 'Terminist' meerde toen af voor nader onderzoek vlak voor de jachwerf van de gebroeders Maas. Tij dens eb is de 'Terminist' gekapseisd. Het ligt nu op bakboordzijde. De 'Terminist' is een kieljacht. De kapitein wenste niet dat het personeel van de werf een tros om de mast zou leggen, om het schip voor omvallen te behoeden. Het zou volgens hem zo'n vaart niet lopen, doch om twee uur viel de 'Terminist' langzaam op bak boordzijde. Bij het opkomen van het De Bergen op Zoomse kanaalzwem ster Stina Free is gisteren met haar trainer Ad Vriens naar Engeland ver trokken om deel te gaan nemen aan de Butlinn Kanaal race welke op 22 au gustus van Frankrijk naar Engeland gezwommen zal worden. BIEZELINGE Bijzondere kerkdienst. In het kerk gebouw van de Geref. Gemeente al hier zal a.s. vrijdagavond om half acht een bijzondere kerkdienst wor den gehouden, waarin zal voorgaan ds. Chr. van Dam te Rotterdam. Kool naar Noorwegen. Volgens een bericht uit Noorwegen is met directe ingang en durend tot 20 aug. a.s., de onbeperkte invoer toegestaan van witte kool uit ons land. BORSSELE Feest. Onder voorzitterschap van burgemeester Dominicus werd een vergadering belegd, teneinde de fasti- viteiten op 30 augustus a.s. te bespre ken. Een feestcommissie werd samen gesteld. Reeds op deze bijeenkomst kon een gevarieerd programma wor den vastgesteld, BRUINISSE Bejaarden op reis. De bejaarden uit Bruinisse hebben een tocht ge maakt naar Berg en Dal te Nijmegen. KLOETINGE Geslaagd. Te 's-Gravenhage slaagde voor de akte L.O. Wiskunde de heer J. G. Keukelaar. WESTKAPELLE Spelavond. Donderdagavond zal in het Verenigingsgebouw „Westkapelle Herrijst" vanaf 7.15 uur n.m. voor jon gens en meisjes van 5 t.m. 12 jaar een spelavond worden gehouden. YERSEKE Orgelconcert. Uitgaande van de Stichting Orgelcentrum zal a.s. maan dag een concert worden gegeven in de Ned. Herv. Kerk door Wim van der Panne. VROUWENPOLDER Evangelisatie-samenkomst. Op het ter rein bij de theeschenkerij werd een evan gelisatie-samenkomst gehouden. Na het openingswoord van de heer Ch. Lous en zang van het jeugdkoor sprak Ds. Rot huizen, studentenpredikant te Leiden. Hij merkte op, dat niemand iets uit zich zelf kan, bij alles is God nodig. Na deze toespraak werd er weer gezongen door het jeugdkoorTot slot slot werd het kampvuur ontstoken, waarbij de heer L. Wondergem uit Oostkapelle een verhaal vertelde, getiteld „Droomschip". water zal men trachten het Engelse jacht recht te trekken en de schade zo spoedig mogelijk te herstellen doch drie dagen zullen hiermee minstens voorbij gaan. De vijftien zeeverkennertjes zijn in Breskens van boord gegaan. Zij zullen terugkeren naar Engeland. GOESENAAR NO. 1. Op het van 4 t/m 9 aug. te Am sterdam gehouden examen vakbe kwaamheid smidsbedrijf, slaagden uit Zeeland de heren J. Zuidweg, A. J. Polder; J. van Dijk, Tholen; A. van Boven, N.- en St.-Joosland; G. J. Hol- lestelle, Goes; H. D. Janse, Kloetinge; H. J. Lammers, Driewegen (Z.-B.); M. v. d. Poel, Krabbendijke; P. Slab- bekoorn, Kloetinge; A. M. Wonder gem, Waarde (Z.B.); A. C. Steijns, Kapelle; J. M. Verweij, Colijnsplaat. Cursusleider was de heer Kant, directeur van de Techn. school te St.- Maartensdijk. Als no. 1 van het gehele examen slaagde de heer G. J. Hollestelle te Goes met het hoogste aantal punten. Het examen werd afgenomen door stichting vakopleiding „Smecoma". In deze rubriek krijgen onze lezers gelegenheid hun mening over de din gen van de dag kenbaar te maken. Uiteraard is de redactie niet ver antwoordelijk voor door de lezers in genomen standpunten of gemaakte op merkingen. Mag ik naar aanleiding van het stukje „Nogmaals de stichting van een Chr. technische school", voorkomende in uw blad van 8-8-'58 een enkele op merking maken? Door B. en W. van Middelburg is het in deze zaak o.m. zo gesteld: circa 70 pet. van de Middelburgse bevolking is protestant-christelijk, wat ook uit komt in haar vertegenwoordiging. Des ondanks stemde uit deze vertegen woordiging een ruime meerderheid te gen het voorstel van B. en W. de ge vraagde verklaring af te geven. Dit bewijst, aldus het college, dat een „protestaonts-christelijke meerderheid" niet inhoudt dat ook de meerderheid van de bevolking het gevraagde tech nische onderwijs wenst. Als voorstander van Christelijk on derwijs heeft dit tegenstemmen val een deel der christelijke vertegen woordigers in de raad van Middelburg mij diep teleurgesteld. Hiermee is tevens de pas afgesneden voor dat niet onbelangrijke deel der leerlingen, die dit onderwens begeren en afkomstig zijn van het Chr. lager onderwijs van de dorpen op Walcheren. Nu men te Middelburg vecht voor de ene ongedeelde school voor deze tak van onderwijs, beslist men tevens over een niet onbelangrijk volksdeel van elders, dat dan genoodzaakt is de kinderen naar de thans bestaande school te zenden. Laat men toch in dezen de ogen openen en geen vertekend beeld een ander voor 't gelaat hangen. Want 'n bevolkingsmeerderheid, groot 70 pet., maakt dit onderwijs niet christelijk. De huidige technische school te Mid delburg is geen chr. school en als Christen vind ik het voor mijzelf een zondige zaak dat mijn kinderen, in de gevaarlijkste tijd van hun opvoeding, noodgedwongen overgegeven worden aan een inrichting van onderwijs wel ke niet christelijk is. Het opvoeden van kinderen in Christelijke zin is reeds heel zwaar en verantwoordelijk en wordt wel uitermate zwaar als men van geestverwanten zoals met be trekking tot deze zaak eer tegen dan medewerking ondervindt. Met dank voor de plaatsing. Biggekerke. P. LABRTJYERE. ER ZAL EEN STICHTING Zeebad Breskens moeten komen, welke de mogelijkheden onder ogen zal zien om van Breskens een goed ge outilleerde badplaats te maken. Dit zal nodig zijn, omdat men in het Zeeuws-Vlaamse vissersplaatsje, dat zich de slagader zag ontnomen, de toekomst donker inziet. Donker vooral omdat de Bressiaanders zich zelfs door de Nederlandse regering verlaten achten. De heer J. v. Laarhoven, voorzitter van het actie-comité Breskens, deelde ons dit mee tijdens een gisteren gehouden persconferentie, waarin hij ook te ruggreep op het gesprek, dat leden van het actie-comité hebben ge voerd met de directeur-generaal voor de middenstand, dr. W. Groene- veld Meijer. Breskens kan als badplaats een belangrijke toekomst te gemoet gaan, waarbij niet alleen wordt gekeken naar de recreatie mogelijkheden voor de Bressiaanders, maar ook voor geheel West- Zeeuwsch-Vlaanderen. De functie van Breskens als streekkern wordt hierdoor aanzienlijk onderstreept. moet laten zien wat het wil. Wanneer de Bressiaanders met vastomlijnde po sitieve wensen naar voren komen, dan kunnen zij op volle medewerking van het Rijk rekenen, aldus de heer Van Laarhoven. De voorzitter van het actie comité merkt daarbij op, dat het z.i. toch wel iets te laat is, dat Breskens met allerlei akties gaat en moet begin- DE HEER Van Laarhoven verklaar de, dat de heer Groeneveld Meijer veel beloofd en toegezegd had op voorwaar de, dat Breskens als gemeenschap zelf nen. Volgens hem had de opening van een nieuw bad- en strandcentrum en zeker die van de boulevard moeten ge beuren tegelijkertijd met de ingebruik neming van de nieuwe veerboot en veerhaven. Nu zal men maar moeten zien de tussenliggende tijd te over bruggen. Er zal niet anders opzitter dan rustig te bekijken wat in de naaste toekomst nodig moet worden geoor deeld. Het doel van de in het leven te roe pen Stichting Zeebad Breskens is, al dus de heer Van Laarhoven, het strandgenoegen bij en aan de boule vard enige gestalte te geven, mede door het houwen van hotels. Hij ge waagde van een gedane suggestie om de westhavendam tot wandelpier in te richten met op het einde daarvan een restaurant. Daarnaast overweegt het actie-comité tot de aanleg van een camping terrein, op een gedeelte waar van een bungalowpark zal worden ge sticht. Voor thans gedupeerde Horeca- leden liggen hier grote mogelijkheden. SCHEEPSBOUW Breskens wenst echter niet slechts recreatie; de gedachten van de comité leden gaan ook uit naar de vestiging van industrie, bijvoorbeeld scheeps bouw. En dan liefst naar scheepsbouw (Vervolg op pag. 5) Dooi middel van de paardensprong, welbekend uit het schaakspel, kunnen de letters in bovenstaande diagram de namen van 8 zoogdieren vormen. Sprong 1, 2, 3, 4, 5 vormen het woord paard. Zij, die niet met schakend be kend zijn, kunnen hierdoor direct zien hoe de paardesprong wordt uitgevoerd. Oplossing vorige puzzel. HORIZONTAAL: 1. Gala, 4. Mop, 6. Of, 7. Spijt, 11. On, 12. Pa, 13. Po, 14. Pin, 15. Boemerang, 16. Ros, 17. Ut, 18. Ik, 19. De, 21. Jong, 23. Ma, 24. Laf, 25. Edik. VERTICAAL: 1. Gom, 2. Af, 3. As, 4. Mijn, 5. O.T., 8. Popelen, 9. Wang, 10. Hoes, 12. Pint, 13. Pook, 14. Pauw, 15. Brik, 19. Dof, 20. Bak, 21. Ja, 22. Ge, 23. Mi.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2