Opmerkelijke resultaten bij proeven in Wemeldinge Verlenging van broedseizoen oesters tot september? Anderlecht heeft respectabele voetbaUtaat-van-dienst Cadzandse kampeerders deden boodschappen als dieven in de nacht Ballet op Goese markt nng„ Vrederust Bergen op Zoom 25 jaar Ook in Amerika kunstmatig kweken van oesters In Zeeland eerste halfjaar 1958 1231 woningen gereed Wandeltocht te Haamstede POLITIE VERZOEKT INLICHTINGEN Lezing te Yerseke „Middelburg" voor schier onmogelijke taak Wedstrijd in Yerseke begint zaterdag om half zeven Maandoverzicht van de Nutsspaarbank Middelburg STRANDFEEST TE OOSTKAPELLE Wie maak de mooiste zandfiguren B. EN W. MOESTEN INGRIJPEN Nog nimmer in een junimaand zoveel (7611) woningen in Nederland opgeleverd Internationale ontvangst op Goese raadhuis THOLEN D. C. Schot en H. Quist ten grave gedragen Kampioenschap waardig j ubileumgeschenk BERGEN OP ZOOM Donderdag 7 augustus 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD PAGINA 4 TOT NOG TOE IS er geen enkel feit, dat er op zou kunnen wijzen, dat er ook maar enige moeilijkheden zijn om oesterlarven in een labo ratorium te kweken en de oesters daarna op een andere plaats dan gebruikelijk is te doen opgroeien. Tot deze conclusie is de heer A. C. Drinkwaard, die werkzaam is bij het laboratorium voor de oester- cultuur te Wemeldinge, gekomen nadat hij een serie proeven had ge nomen in samenwerking met drs. A. G. Vlasblom. Hij betreurt het echter, dat de proeven, die hoopvol verlopen, zo weinig belangstelling hebben van de oesterkwekers. De beide wetenschappelijke onder zoekers hebben bij hun experimenten opmerkelijke resultaten geboekt. Zo is het drs. Vlasblom gelukt om oesters, die reeds eitjes bij zich hadden, deze te ontnemen. Hij deed de eitjes in grote flessen en weldra na acht da gen bleek, dat zij reeds larven had den voortgebracht. Ook slaagde hij er in het laboratorium te bereiken, dat 13,6 pet van de larven zich op dak pannen hadden afgezet. In de natuur is dit maar 2 pet. De larven waren daartoe in een 15 literbak gestopt, waarin drie op elke kub. cm. BROEDSEIZOEN Het gelukte drs. Vlasblom voorts het broedseizoen te verlengen. Oesters ge ven in de regel omstreeks half juni larven af, met miljoenen tegelijk. In het laboratorium kwamen er in mei al larven te voorschijn. Men wil nu proberen om het broedseizoen zelfs tot september te verlengen. De beide onderzoekers houden zich eveneens bezig met het voedselvraag- stuk van de oesters. De larfjes zijn namelijk zeer kieskeurig. In het labo ratorium slaagde men er in uit duizen den soorten plankton dat ene soort plankton te vinden, waarvoor de oes terlarf een voorliefde heeft. In talrijke flessen kan men dit plankton thans aantreffen in het Wemeldingse lab. In samenwerking met V.V.V. zal de Sportvereniging „Zeemeuwen" op 13 augustus een 15 km. wandeltocht or ganiseren. De start vindt plaats 'sa- vonds 5.30 uur van af het gemeente huis te Haamstede. De tocht gaat ge deeltelijk over terreinen waar men normaal niet mag wandelen. Wat betreft het proefterrein in het Veerse Gat, waarin men in 1960 zou moeten gaan werken, kan nog worden meegedeeld, dat het noodzakelijk is, dat daar een stroomsnelheid zal zijn van 10 cm. per seconde. Naar men ons bij Rijkswaterstaat meedeelde, moeten de proeven in het Veerse Gat in ieder geval doorgaan. Van ministeriële zijde is echter beweerd, dat de financiën ten aanzien van deze proeven nog een teer punt vormen. De waarnemend groepscommandant der Rijkspolitie te Kruiningen ver: zoekt de bestuurder van een Ford Versailles, die in de nacht van zater dag op zondag j.L omstreeks half vier op de Rijksweg bij Kruiningen getuige was van een verkeersongeluk, waarbij de bestuurder van een motorrijwiel en de duopassagier aan de gevolgen zijn overleden, zich telefonisch in verbin ding te stellen met genoemde groeps commandant, tel. 01130-275 of met de politie in zijn woonplaats, voor het verstrekken van inlichtingen. ST. ANNALAND Dragline gelicht. De dragline, die tengevolge van de doorbraak van de zogenaamde „Vorstkade" vorige week nagenoeg geheel in het water terecht kwam, is één dezer dagen door een zo genaamde drijvende bok gelicht. De dragline, die eigendom was van de fir ma Sandens uit Delft, liep waterscha de op, waarna het werk aan de haven korte tijd werd gestagneerd. NIET ALLEEN in Nederland, doch ook in de Verenigde Staten worden proeven genomen met het kunstmatig kweken van oesters. De directeur van het visserijlabo ratorium te Milford, prof. dr. V. L. Loosanof, houdt zich met zijn staf hiermede bezig en naar wij gisteren vernamen zijn de proeven in Amerika reeds in een vergevor derd stadium. De oesterkwekers in Yerseke zullen over de in Amerika genomen proeven volgende week maandag meer kunnen in een bijeenkomst, die dan 's avonds in Yerseke zal worden gehouden. De directeur van het visserijlaboratorium te IJmuiden, dr. F. Korringa zal als tolk optreden en er zal voor de oester kwekers gelegenheid zijn tot het stel len van vragen. Van onze sportcorrespondent) De voetbalwedstrijd tussen de be kende Belgische ere-divisieclub Royal Sporting Club Anderlecht en de hoofd stedelijke Zeeuwse tweede klasser „Middelburg" die zaterdag op het ge meentelijk sportterrein te Yerseke zal worden gespeeld, begint om half ze ven. Het blijkt, dat de Belgen inderdaad met hun sterkste ploeg naar Zeeland komen en deze ontmoeting zien als een selectiewedstrijd, waarbij dus alle in aanmerking komende spelers op hun vorm kunnen worden getoetst. De reis zal daartoe met 17 spelers worden gemaakt. Twee doelverdedigers, Meert en Week, zijn van de partij. Van de drie beschikbare achterspelers Devo- gelaere, Culot en Gentemans is vooral de eerste bekend als een uitstekend voetballer. Ds balflinio zal vrij zeker bestaan uit Dekoster, de Hongaar Dac- sev en Hanon. In de voorhoede heeft men keus uit Jurion, Schoefs, Stod?" mans, Dewael, Lippens, Van den Bosch en Decorte. Als zeventiende speler zal wellicht een pas gecontracteerde Hon gaar de reis naar Yerseke meemaken. De ploeg staat onder leiding van de bekende Bill Gormlie, jarenlang trai ner van de Belgische nationale ploeg. Anderlecht heeft een respectabele staat van dienst. In de seizoenen 46-47, 48-49, 49-50, 50-51, 53-54, 54- 55 en 55-56 werd het kampioen van België en was de eerste vreemde ploeg die het roemruchte Arsenal op 21 oktober 1953 op Highbury een 3—2-nederlaag toebracht. Dit seizoen werd Anderlecht winnaar van het toernooi der kampioenen, waarbij Wolverhampton Wanderers (Engeland), Juventus (Italië) en Stade Reims (Frankrijk) met resp. 2—0, 41 en 63 werden versla gen. WESTKAPELLE Geboren: Jakoba, dv J. Huibregtsen en J. Houmes; Maatje J., dv H. A. Verhulst en J. Heijt; Adriana J., dv J. Kaland en C. M. Mals; Jacomina M., dv' K. de Vos en J. Wisse; Daniel L., zv N. Verhulst en W. Simonse; Maria, dv M. Huibregt- se; Suzanna, dv. P. Kodde en N. Lie- vense. Ondertrouwd: P. Willeboordse, 34 j. en J. W. v. d. Welle, 31 j. Gehuwd: K. Huiszoon, 26 j. en J. Lie- vense, 18 j.; L. Cijsouw, 23 j. en I. M. Meeuse, 19 j. Overleden: P. van Breda, 64 j., we- duwn. van J. Faasse. Vele van de nu opgestelde spelers spelen of speelden reeds een of meer keren in een Belgische nationale ploeg. Het Middelburgs-elftal, dat voor de zware taak wordt gesteld deze Belgen partij te geven is als volgt samenge steld: Doel: Versluys; achter: Carol en Sigtermans; halflinie: Lindenberg, Gil lissen en Van Westen; voorhoede: Beu- kert, Groenewegen, de Bruin, Goossen en van Hercules. Albert Vogel kan door verblijf buitenslands niet worden opgesteld. TJit het maandoverzicht van de Nuts spaarbank Middelburg over juli 195S blijkt, dat het tegoed bij het begin be droeg f 12.922.497,11 en het tegoed bij het einde f 12.882.234,06, de inleg in het tijdvak bedroeg f 601.359,32 en de terugbetaling f 641.632,37. Dit zijn de totaalcijfers. Het aantal rekeningen was aan het begin 13964 en aan het einde 13952. Kantoor Middelburg: tegoed bij be gin f 10.960.976,94, inleg f 539.108,01, terugbetaling f 522.784,64, tegoed bij einde f 10.977.300,31, aantal rekeningen begin 12119, idem einde 12111; Bijkantoor Oostburg: tegoed bij be gin f 1.946.622,42, inleg f 62.099,31, te rugbetaling f 118.847,73, tegoed bij ein de f 1.889.874,aantal rekeningen be gin 1808, idem einde 1804; zitdag Oost- kapelle: inleg f 3.773,55, terugbetaling f 691.25; agentschap Kruiningen: te goed bij begin f 14.897,75, inleg f 162, terugbetaling niets, tegoed bij einde f 15.059,75, aantal rekeningen begin 37, idem einde 37. Schoolsparen: tegoèd bij begin f 67, 738,63, inleg f 256,75, terugbetaling f 6.939,80, tegoed bij einde f 61:055,58, aantal rekeningen begin 160'4, idem einde 1521. VROUWENPOLDER N. C. V. B. De afdeling der N. C. V. B. hield haar maandelijkse vergadering o.l.v. mevr. E. de Kam—de Feijter. Na afdoening der huishoudelijke zaken sprak Ds. A. Vos uit Londen over: „Wij steken de Noordzee over". Mevrouw Vos sprak over: „De huishouding in Enge land". Beide onderwerpen die zeer in teressant waren, werden met grote aan dacht gevolgd. Uit de Tweede Katendrechtse haven te Rotterdam is door de rivierpolitie het lijk opgehaald van de 41-jarige, te Rotterdam wonende Chinese matroos Ting Kee Kui, die sedert donderdag j.l. werd vermist. OP HET STRAND bij de Duinweg in Oostkapelle heerste gisteren buiten gewoon veel drukte. Het jaarlijkse strandfeest, dat weer voortreffelijk was voorbereid, heeft het publiek pret tig en gevarieerd amusement ver schaft. Aan een wedstrijd in het ma ken van zandfiguren werd door 45 per sonen deelgenomen en onder de fi guren waren er vele, die de kunst zinnige aanleg van de maker verrie den. Voor de schatgraverij bestond een overweldigend grote belangstelling. Oostkappelse winkeliers hadden waar de bonnen in het zand verstopt en het krioelde van op deze bonnen belusten. Vooral veel kinderen waren hierbij enthousiast van de partij. Ruiterdemonstraties te Zoutelande Zaterdagmiddag zullen op een ter rein tussen de Bosweg en de Beren- dijkseweg te Zoutelande ruiterdemon straties worden gehouden, o.a. be staande uit springen, spelen te paard, schoonrijden en hindernisrijden. Me dewerkenden zijn de ruiterverenigin- gen te Vrouwenpolder en te Nieuw- land met samen pl.m. zestien paarden. Wedstrijd te Zoutelande Vrijdag a.s. zal óp het zuider en westerstrand te Zoutelande weer een grote wedstrijd in het maken van zandfiguren worden gehouden. Om vier uur 's middags zal de jury de fi guren keuren. Diverse prijzen zijn uit geloofd. VROUWENPOLDER Geboren: Maria, dv C. de Voogd en M. de Visser. OP EEN TERREIN in Cadzand hebben kampeerders de afgelopen weken hun boodschappen als die ven in de nacht moeten doen. In de kampregels, waaraan de kam peerders zich dienden te houden, kwam namelijk dit verbod voor: „Het is niet toegestaan verbruiks- artïkelen te laten bezorgen door leveranciers, die hiertoe geen ver gunning hebben van de kamplei ding", aldus het Algemeen Dag blad. Volgens de kampregels zou „de po litie op dit verbod controle oefenen volgens gemeentelijke kampeerveror- dening". Aan het slot kwam de aap uit de mouw door deze twee woord jes: „Kampeerwinkel verplicht". De indruk was dus gewekt, dat de politie de kampeerders zou controle ren bij het winkelen. Met angst en beven deden de kampeerders, die van de kampwinkel geen gebruik wilden maken, hun inkopen bij de leveran ciers, die het kamp niet mochten be treden. De ergernis, die daarover bij de middenstand en de kampeerders ontstond, bleef voor b. en w. niet ver borgen. SCHRAPPEN Burgemeester Leenhouts van Cad zand gaf de kampbeheerder ernstig in Volgens gegevens van het Cen traal Bureau voor de Statistiek zijn in juni van dit jaar 7611 wo ningen voltooid. Nog nimmer wer den in een junimaand zoveel wo ningen gebouwd, welk aantal toen het hoogste aantal opgeleverde woningen voor een junimaand was. In het eerste halfjaar van 1958 kwamen 43.259 woningen ge reed, tegen 41.114 in het eerste halfjaar van 1957. Sedert de be vrijding zijn, gerekend tot en met juni 1958 639.817 nieuwe wonin gen voltooid. ZEELAND Wat Zeeland betreft, in juni wer den 1892 woningen voltooid tegen 155 in Juni 1957. Voor het eerste halfjaar van 1958 was dit cijfer 1231 tegen 1065 in het eerste halfjaar van 1957. Het aantal woningen in Nederland, waarvan met de bouw in juni 1958 werd begonnen, bedroeg 8331 tegen 8456 in juni 1957. In het eerste half jaar van 1958 werd met de bouw van 38.625 woningen aangevangen, tegen met 48.622 woningen in de overeen- komstike periode van 1957. Doordat in juni met de bouw van meer woningen werd begonnen dan er Vijftalig is gisterenmorgen in de raadszaal van Goes de betekenis geschetst van de sportieve uitwisseling van groepen tussen verschil lende landen van West-Europa. De goede verstandhouding tussen die volken wordt daardoor bevorderd. Daarom juicht het gemeentebestuur van Goes de Kasporgofeesten zo toe, riep loco-burgemeester J. J. van Melle, die de eerste was in dit vijftalig gesprek, toen hij de groepen uit België, Duitsland, Engeland, Frankrijk, Luxemburg, Oostenrijk en Zweden officieel ontving. Er was gefluisterd, dat de Commissaris der Koningin deze ontvangst zou komen verrichten, nu er in Goes geen burgemeester is, maar dit bleek een loos gerucht. En het moet ge zegd, dat de heer Van Melle zijn taak op joyeuze wijze volbracht. Hij hield zijn toespraak in het Ne derlands, maar aan de gasten was een vertaling in het Frans, Duits, Engels en Zweeds uitgereikt, zodat ze hem goed volgen konden. En wat er verder aan toespraken kwam, werd vlot en goed vertaald. Zo kon onder de ere- wijn de verbroedering een volledig feit worden. „De tijden zijn voorbij, dat elke na tie geheel op zichzelf kon staan", had de heer Van Melle terecht gezegd. Zijn gasten zeiden het hem in hun taal na. En de organisator van dit feest, de onvermoeibare heer G. N. Vervest, kreeg woorden van dank en waardering te horen. De heer Teichmann, die namens de Salzburger groep het woord voerde, zei daarbij, dat elk jaar hij is nu voor de derde keer in Goes de ver rassing over de hartelijke ontvangst groter wordt. Het kan haast niet meer beter, meende hij. Als kleine groet bood hij een Biedermayer-bloementuil aan. De heer Gouttenoire sprak namens de Franse groep „Les Hirondèlles", uit Villeneuve. HÜ was hier voor het eerst, maar was van de ene verrassing in de andere gevallen. Zijn groet werd vertolkt door bloemen in de Franse (en dus ook Nederlandse) kleuren. Uit Luxemburg bood de heer Mac- kel een wandbord aan. Major Nickolsson van de Schotse Pipeband, die de groeten van de bur gemeester van Folkestone overbracht, had de „geest van Schotland" in een fles (whisky) meegebracht. De heer Pauer, uit Wenen, offreerde een fles Oostenrijkse wijn; de heer Grass, uit Salzburg, bood een dronk uit het be kende glas van de marketenster. Maar mej. Winkel, uit Neurenberg, bleef ge heel in de stijl van haar stad, toen ze, na vastgesteld te hebben, dat de ver broedering sinds 1956 sterk gegroeid is, echte „Nürnberger Spielware" of freerde: een uil, als symbool der wijs heid en een ganzeveer, om de gemeen- tebesluiten te tekenen. Voor haar landgenote, Frau Consul, had zij voor e en huiselijk gerecht, zuurkool met worst, gezorgd. Want er waren ook andere gasten. Mr. M. Mees was gekon.en als consul van Zweden, de heer K. Koster als consul van Duitsland, mevrouw E. de Miranda-Strömblom als vertegenwoor digster van het Zweedse vreemdelin genverkeer en de heer Bernhard als consul van Frankrijk. De beide laatste spraken ook nog een enthousiast woord over de feiten, die Goes in het raam van internatio nale verbroerdering houdt. Het waren alle, zoals de heer Van Melle in zijn slotwoord kon zeggen, „vriendelijke, hoffelijke, vaak geestige woorden En dat karakter droeg de gehele ont vangst. Hoewel het Goese publiek, gister avond opnieuw in zeer grote getale nara de Grote Markt was getogen wel wat lang op een balletuitvoering moest wachten, is het er bij het invallen van de duisternis, toch van gekomen. Het wachten werd ruimschoots beloond, want wat de Luxemburgse balletgroep gisteravond voorschotelde dwong aller bewondering af. Dit element in het internationale gymnastiek- en volks dansfeest, dat deze week in de Ganze- stad door Kasporgo wordt georgani seerd werd dan ook ongetwijfeld een zeer geslaagd programma-onderdeel. Wat de Luxemburgse dames en he ren op het podium voor het Goese stadhuis lieten zien kunnen we zeker betitelen als schitterende staaltjes van lichaamstechniek en lichaamsbeheer- sing. En menig applaus viel de Luxem burgse groep dan ook ten deel. De Lu xemburgers hadden voor het Goese publiek een goed programma uitge kiend: Schwanensee en Nussknacker- suite, beide werken van Tschaikows- ky. Het talrijke publiek zal geen spijt gehad hebben van deze keuze, want de uitvoering stond op bijzonder hoog peil. Was de balletuitvoering ongetwij feld het hoogtepunt van de avond, ook het optreden van de Franse gymna- stiekgroep „Les Hirondèlles" mag niet onvermeld blijven. Met enkele succes nummers heeft deze groep laten zien, dat het ook wat kan brengen op het gebied van gymnastiek. Tot slot noemen wij het vocale en muzikale optreden van de Salzburgse groep, die eveneens veel succes be haalde en maakte dat het gehele pro gramma van gisteravond van goede kwaliteit werd. gereedkwamen, steeg het uitvoerings niveau wederom. Het aantal in uitvoe ring zijnde woningen beliep op 1 juli 1958 85.245. overweging de verplichting van kampwinkel uit de kampregels de te schrappen. Dat is echter niet gebeurd. De kampbeheerder is er nu schrif telijk van op de hoogte gesteld, dat zijn koopverplichting niet langer kan worden getolereerd. Enkele midden standers, die tot dusver met karretjes trouw, maar „illegaal" de kampeer ders bedienden en zo de goodwill van Cadzand als toeristenoord kweekten, is een ventvergunning verleend. Onder zeer grote belangstelling vond gistermiddag de teraardebestelling plaats van de bekende Thoolse expe diteur D. C. Schot, die zondagmor gen op 50-jarige leeftijd plotseling is overleden. Aan het graf werd het woord gevoerd door ds. J. den Hoed, Ned. Herv. predikant, en een zwager, de heer Jacob Baay. Beiden wezen op de korstondigheid van het leven en hielden de aanwezigen voor het Ko ninkrijk Gods en Zijne Gerechtigheid te zoeken. De ruim 80-jarige, schoonvader van de overledene, de heer A. Praat, dank te namens de familie de sprekers en de belangstellenden voor de deelneming. Des namiddags om twee uur vond de begrafenis plaats van de zaterdag j.l. zo droevig om het leven gekomen H. Quist. Een dertigtal auto's volgde de lijkauto naar de groeve. Meer dan 200 belangstellenden waren op de be graafplaats verzameld. Ds. H. D. Bakker, Geref. predikant, wees op het woord van de prediker: De mens gaat naar zijn eeuwig huis en de rouwklagers zullen in straten omgaan". Een broer van de overledene dankte voor de belangstelling. WEMELDINGE Bejaarden vergaderden. In de te Wemeldinge gehouden vergadering van de bejaardenvereniging werd me degedeeld dat het ledental tot 103 is gestegen. De op 3 sept. a.s. te Dom burg te houden landdag zal door 50 leden worden bezocht. DE VOETBALVERENIGING „Vrederust" uit Bergen op Zoom, de club van de psychiatrische inrichting van deze naam, bestaat dit jaar een kwart eeuw. De eerste-elftalspelers hadden geen mooier jubileum geschenk kunnen geven dan het afdelingskampioenschap. Bovendien promoveert „Vrederust" naar de nieuwe vierde klasse Zuid. Aanvan kelijk lag het in de bedoeling om ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan een groot feest te organiseren. Men heeft er echter van afge zien in verband met de hoge financiële kosten, die de niéuwe compe titie zal vergen. Wel heeft men het voornemen om de eerstvolgende jaarvergadering een feestelijk tintje te geven. Voorts bestaat nog de mogelijkheid, dat er een huldigingswedstrijd wordt gespeeld. Op 3 augustus was het een kwart eeuw geleden, dat de vereniging werd opgericht. Voor die tijd bezat de in richting ook al een sportclub, maar deze vereniging SSS heeft slechts kort bestaan. Het eerste bestuur be stond uit de heren Geertse, voorzitter, Quist, secretaris en De Kok, penning meester. De eerste wedstrijden werden ge speeld op het terreintje van oud-ver pleger Pettinga, vanwaar men in 1939 verhuisde naar het sportveld bij het Hertenkamp, waar de vereniging ook nu nog speelt. In de psychiatrische inrichting „Vre derust" neemt de voetbalvereniging een grote plaats in, want behalve dat de leden zelf ontspanning genieten, wordt ontspanning gegeven aan een groot deel van de in de inrichting ver pleegde patiënten. Tot 1947 speelde Vrederust in de zo genaamde Thoolse competitie en daar na in de Thools-Westbrabantse. Na de reorganisatie in de KNVB, die ook in het zaterdagvoetbal werd doorgevoerd, werden de twee bestaande eerste-klas- afdelingen, voor wat betreft de eerste vijf geplaatste van iedere afdeling, sa mengevoegd tot één afdeling. Ook Vrederust mocht het genoegen smaken hierbij ingedeeld te worden. Reeds in het tweede jaar van deze samenvoe ging dus de laatste competitie be haalde Vrederust, zij het dan na een enerverende strijd met Seolto uit Ze venbergen, het kampioenschap. VIJF KEER KAMPIOEN In de 25 jaren van zijn bestaan slaagde Vrederust er in vijf keer kam pioen te worden, drie keer vóór de Tweede Wereldoorlog, waarvan twee keer van de Thoolse competitie en een maal van de Bergen-op-Zoom-Roosen- daalse competitie. Daarna in 1947 en 1958. In de eerste elftallen van Vrederust speelden o.a. G. Quist (doel), A. Duine en P. Boon (achter), A. v. d. Kreeke, J. v. Est en A. Hollestelle (midden); P. Wolters, W. Doorleijn, P. Duine, A. Hoogesteger en Openeer (voor). Ver der Van Kuivenhoven, D. v. Leusden, J. Kok, G. Kilsdonk en Broekhuijzen (overleden). Van de oprichters der vereniging zijn er nog verscheidene in de inrichting werkzaam, maar lid zijn er niet veel meer. Genoemd moeten worden de heer G. v. d. Mast, die jarenlang bij vriendschappelijke wedstrijden als scheidsrechter fungeerde en nu voor zitter is, de heer J. v. Steveninck, die de vereniging door de moeilijke oor logsjaren heen sleepte en lang secre taris was. In het huidige bestuur is hij penningmeester, en ten slotte de heer Van Wouwe, die in de na-oorlogse ja ren meer dan tien jaren als voorzitter leiding geven en nu als commissaris deel uitmaakt van het bestuur. Het huidige elftal bestaat uit: doel: R. Mijnheere; achter: J. Jansen en P. v. Oefelen; midden: A. Vijfwinkel, J. v. d. Kreeke, A, de Graaf; voor: L, Openeer, C. de Groot, A. v. d. Hoek, J. Quist en P. Vergouwen. A. de Graaf, die vroeger in een jeugdelftal speelde, komt al zestien jaar voor het eerste elftal uit. Aanrijding. Woensdagmiddag om streeks half vier is op de Moerstraat- sebaan ter hoogte van de weg naar Melanen, mevrouw G.S. een patiën te van Vrederust die met haar man daar liep te wandelen, door een ach teropkomende militaire auto aangere den. Een dokter van de inrichting ver leende de eerste hulp, waarna het slachtoffer voor onderzoek naar het Algemeen Burger Gasthuis werd ver voerd. Na aldaar behandeld te zijn, werd zij per ziekenauto naar Vrede rust vervoerd ter verdere verpleging. Gistermorgen heeft op de grote ver keersweg van Bergen op Zoom naar Zeeland, even voorbij het spoorweg viaduct, een gecompliceerde aanrij ding plaats gevonden, waarbij drie auto's waren betrokken en veel mate riële schade werd aangericht. Een vrachtauto uit 's Gravendeel kwam van de richting Zeeland ge reden en wilde na het viaduct te zijn gepasseerd, de rechter straatweg naar Woensdrecht indraaien. Achter deze wagen reed weer een bestelauto uit Rijssen en daar weer achter een luxe auto uit Dordrecht, alle drie in dezelf de richting. Toen de vrachtauto af zwenkte werd dit wel door de be stuurder van de bestelauto gezien die afremde doch niet door de Bordtenaar. Deze reed met grote snelheid tegen de bestelauto op en deze botste weer te gen de vrachtauto. De eerste kon er wel tegen, doch de bestelauto kreeg zowel aan voor- als achterzijde grote schade, terwijl de luxe auto van voren geheel werd ingedrukt. Geen der in zittenden werd ernstig gewond. De twee beschadigde wagens moesten worden weggesleept. Het verkeer on dervond veel vertraging van deze aan rijding.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2