GOLDFINE: Ik heb het recht te geven Raadsels in Innsbruck Chefarine „4' Militaire macht in Rusland en China wordt vergroot Landbouw speelt belangrijke rol in de E.E.G. „Het is niet altijd nodig kernwapenproeven te doen" Petsie Pelle Pingo Handig zakenman Gloednieuwe vodden" beroemde geneesmiddelen in I tablet doen wonderen! Calvijn-herdenking Gezamenlijke besprekingen Belastingen omhoog in Israël Verklaring van communisten De vrolijke avonturen van en 103-jarige repatri eert uit Indonesië Woensdag 6 augustus 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD PAGINA 4 (Bijzondere correspondentie) De meest besproken man in de Verenigde Staten is nog altijd Ber nard Goldfine, die de bijnaam „Corruptor number I" heeft gekregen. De democraten zijn van plan zijn „systeem van zaken doen" uit te buiten voor de komende verkiezingscampagne en het is inderdaad mogelijk, dat de republikeinen het Witte Huis verliezen dank zij deze Poolse Jood, die jaren geleden zonder één cent op zak de nieuwe-we reld betrad. Sherman Adams, de rechterhand van Eisenhower, heeft van Goldfine waardevolle geschenken gekregen, o.a. een overjas van 700 dollar, een oosters tapijt van 2400 dollar, jurken en mantels voor mrs. Adams, kisten champagne en stevige voorraden whisky. De feiten zijn bewezen. Adams ont kent zelf trouwens niet eens, dat hij de geschenken heeft aanvaard. Er zijn overigens duizenden hoge ambtenaren in de States, die regelmatig geschen ken ontvangen en aannemen, maar is dit corruptie? De democraten houden vol van wel. Volgens hen heeft Sher man Adams n.l. als tegenprestatie Goldfine waardevolle diensten bewe zen. Goldfine, de textielmagnaat, ver keerde in moeilijkheden met enkele controle-commissies, omdat hij bepaal de stoffen garandeerde als zuiver wol, terwijl er slechts tachtig procent wol in was verwerkt. Werd deze kwestie in de doofpot gestopt dank zij de geschenken? Dat moet nog worden bewezen. Maar wie is deze Bernard Goldfine? Een buitengewoon handig zaken man, geboren in Avana, een dorpje in Polen dat destijds onder het be wind van Rusland verkommerde. Zijn vader, een arme timmerman, was in 1893 naar de Verenigde Sta ten uitgeweken in de hoop er geld te verdienen om zijn gezin eveneens over te laten komen. Hij liet eerst zijn oudste dochter komen en ver volgens zijn vrouw met de twee an dere dochtertjes. Bernard, toen ze-, ven jaar oud en zijn broertje van vijf bleven in Avana achter. Er be stond toen n.l. een bepaling, dat jon gens het land niet mochten verlaten voordat ze drie jaar dienst hadden gedaan in het Russische leger, tenzij ze een speciaal visum aanvroegen, dat honderd dollar kostte. De kleine Bernard was toen al zo handig om zich voor het zachte prijs je van tien dollar, die hij met moeite had gespaard, naar Duitsland te laten brengen. Een jaar later arriveerde hij met zijn broertje in New Vork, waar zc hun vader, die daar als vodden- koopman-in-het-klein werkte, weer te rugzagen. Als avondeten kregen de jongens een banaan, die ze met schil en al opaten. Ze hadden nog nooit eer der bananen gezien Het gezin Goldfine leefde in arme lijke omstandigheden, maar Bernard werd toch naar school gestuurd. In zijn vrije uren verkocht hij kranten en op 15-jarige leeftijd bracht hij zijn eer ste opgespaarde dollar naar de „Five Cents Savings Bank", een spaaronder- neming, f! al een inleg aannam van vijf cent. DONDERDAG 7 AUGUSTUS HILVERSUM I (402 m.). AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gr. 9.10 V. d. vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Water- st 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Tussen de wal en het schip, caus. 11.15 Kamerorkest. 12.00 Wereldmuziekconcours Kerkrade 1958. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Me- ded. en gram. 13.25 Amus.muz. 13.55 Beursber. 14.00 Kamermuz. 14.30 De jacht op de dader, hoorsp. 15.20 Cabaret. 16.00 Varianten. 17.00 V. d. jeugd. 17.45 Gram. 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.40 Sportpraatje. 18.50 Gram. 19.20 Gespr. brief uit Londen. 19.25 Amus.muz. 20.00 Nws. 20.05 Omr.ork. en soliste. 21.05 Act. 21.20 Kinderkoor. 21.45 Voordr. 22.00 Theaterork. en solist. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.). KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. huisvr. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Mor gendienst. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.25 V. d. boeren. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Int. muzikaal uitwisselingsprogr. NCRV: 14.00 Zendingsdag Geref. Zen- dingsbond. 14.45 V. d. vrouw. 15.15 Gr. 15.30 Cello en piano. 16.00 Bijbeloverd. 16.30 Hoorntrio. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber, 17.45 Kamerork. Kamerork. 18.20 Clavecimbelreeital. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gr. 19.20 Idem. 19.30 Lichte muz. 19.50 CHU, pol. caus. 20.00 Radiokrant. 20.20 Spoor zoeken door Europa. 20.25 Lichte Inuz. 21.20 De herderlijke zorg voor de Joden in New York en New Yersey, causerie. 21.35 Lichte muz. 22.05 Periodieken- Parade. 22.15 Orgelconc. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nws. en S. O. S.-ber. 23.1524.00 Radiofilharm. ork. en solist. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO 20.20 Balletprogr. 20.50 Sportpanorama 21.2022.05 Dinah Shore Show. BRUSSEL (324 m.). 12.00 Amus.orkest. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. (Om 12.55 Koersen). 13.00 Nws. 13.11 en 14.00 Gr. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.10 V. d. kind. 18.15 Gram. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Wereldtentoonstelling. 20.00 Kron. v. d. Bond der Grote Gezinnen. 20.15 Orgelrecital. 21.15 Jeugdorkesten. 23.00). (Om 22.00 en 22.55 Nws.). Vier jaar later had Bernhard 1500 dollar op zijn. rekening staan. Het nog altijd kleine voddenbedrijfje van zijn vader interesseerde hem niet. „De han del in gloednieuwe vodden is beter", zei hij toen. Samen met Gordon Way- ness stichtte hij een handel in textiel- produkten, die ze „Strathmore Woolen Company" noemden. Waynes was de zoon van een wollen stoffenfabrikant in Schotland en hü bezat een stevige warenkennis. Goldfine toog er opuit om klanten te zoeken. Het begin was uiterst moeilijk en meermalen stonden ze op het punt het op te geven, want de rekeningen kwamen wat vlotter dan de inkom sten. Van lieverlee wist Goldfine zijn ver koopmethoden echter aan te passen en een goed jaar later waren de firman ten al genoodzaakt jfersoneel in dienst te nemen, Goldfine stelde zijn broer aan als boekhouder en schrijver. Vier jaar later bereikte de firma een omzet van tien miljoen dollar per jaar en de ster van Goldfine steeg nog met het uur. Thans bezit hij één der belang rijkste ondernemingen in de Ver. Sta ten. Zijn fortuin valt nauwelijks te schatten en hij behoort ongetwijfeld tot de duizend rijkste Amerikanen. Omkoperij? Geen sprake van, zegt Goldfine. „Heb ik niet het recht geschenken te geven aan wie ik wil? Ik ben heel arm geweest en God heeft gewild, dat Amerika me kans gaf te slagen. Dat is voldoende reden om goed te doen. Ingezonden mededeling (Adv.) Bij pijn, griep of „landerig" gevoel torgl een enkel labiel dal U weer mei plezier Uw werk kunt doen I Overal heb ik hier vrienden gevonden, die altijd bereid waren me te helpen. Waarom zou ik me nu niet vrijgevig tonen? Ik heb er de middelen voor. Ik ben jood. Maar mijn vrijgevigheid gaat niet alleen naar mijn geloofsgenoten. In de staat Vermont kunt u een rooms- katholieke kerk vinden, waarvoor ik de ramen schonk". Vrijgevigheid of omkoperij? „Ik heb niet het gevoel, iets slechts te hebben gedaan. Indien ik me vergist heb, spijt me dat en dan zal ik er voor betalen, maar dan moet er ook iemand komen om me te vertellen, hoe iemand zijn dankbaarheid kan tonen als hij niet eens meer het recht heeft ge schenken te geven". Er is echter alle kans, dat de onder zoekcommissie er anders over denkt Op 10 juli 1959 zal het 450 jaar ge leden zjjn, dat de kerkhervormer Jo hannes Calvijn werd geboren. Daarom heeft de kerkeraad van de Gerefor meerde kerk van Delden aan de clas sis Almelo voorgesteld ter gelegenheid van dit feit een kerkedag te houden. De classis heeft een commissie be noemd om haar terzake nader van ad vies te dienen. Dodelijk ongeluk te Rotterdam De 12-jarige Roelof K. uit de Oran- jeboomstraat te Rotterdam is gister avond, toen hij in die straat op een verkeersheuvel hardlopende een tram van lijn 3 tegemoet ging, gestruikeld en tegen de achterkant van de wagen gevallen. Hij was zo ernstig gewond, dat hij naar het westerziekenhuis moest worden vervoerd. Bij aankomst aldaar bleek hij al overleden te zijn. 0 De Engels-Amerikaanse overeen komst voor de uitwisseling van atoom wapengeheimen is officieel van kracht geworden met een notawisseling op het Amerikaanse ministerie van buitenland se zaken. Het Pekingse „"Volksdagblad" schrijft in een commentaar op de Russisch-Chinese besprekingen te Peking, dat de twee landen, die uitdrukking hebben gegeven aan hun vaste wil alle internationale problemen door vreedzame onder handelingen tot oplossing te bren gen, besloten hebben hun militaire macht zonder ophouden te vergro ten. „De str(jd voor de vrede mag nooit worden verward met het pacifisme, waardoor de strijdlust van de volkeren verslapt, gevoelens van vrees worden veroorzaakt en het werk van de vij anden van de vrede wordt vergemak- De Israëlische regering heeft besloten tot een belastingverhoging van tien pCt op sigaretten, tabak, alcoholische dran ken, en gas voor huishoudelijk gebruik. De minister van financiën van Israël, Levi Eshkol, heeft tevens verklaard dat met een algemene stijging van de prijzen rekening moet worden gehouden. Deze stijging zal het gevolg zijn van libera lisatie van de invoerpolitiek, die ge paard gaat met speciale heffingen op de invoer, voornamelijk grondstofféij, die nu vrij zijn van contingentering. Tijdens een persconferentie verklaarde de minister dat de maatregelen de schat kist naar verwachting circa 15 miljoen Israëlische ponden zullen opbrengen. Dit geld is benodigd in verband met de „speciale behoeften van de huidige si tuatie". Waarnemers geloven dat hierbij gedoeld werd op de gestegen uitgaven van de schatkist voor de defensie. kelijkt," aldus het „Volksdagblad." Er wordt op gewezen, dat op de laat ste 3 conferenties tussen Chroesjtsjef en Mao Tse Toeng de ministers van defensie van de twee landen een werk zaam aandeel aan de besprekingen hadden. In oktober 1954 vergezelde maarschalk Boelganin, toen minister van defensie, Chroestsjef naar Peking. De Chinese minister van defensie, maarschalk Peng Teh Hoeai, vergezel de president Mao van communistisch China in november 1957 naar Moskou en bleef er ruim twee maanden. Vori ge week werd Chroesjtsjef naar Peking vergezeld door de huidige Russische minister van defensie, maarschalk, Malinowski. De toekomst van W.-Europa is de toekomst van de zes landen van de Europese Economische Gemeenschap die één Europese markt gaan schep pen. In deze Europese markt neemt de landbouw een zeer belangrijke plaats in waarmede dan gelijktijdig grote problemen op tafel komen. LANDBOUW VAM DL GEMEENSCHAPPELIJKE MARKT AANDEEL DER AGRARISCHE BEVOL. KING IN VAN DE I01ALE BEVOLKING. De landbouw neemt n.l. in de div. landen een verschillende positie in. Zo zullen maatregelen genomen voor de Agrarische bevolking, in Italië veel sterkere Indruk maken dan ln België. De Europese landbouw heeft in de div. landen te lijden onder een struc turele zwakte van de markt waardoor De Russische hoogleraar Fjodorof, de man die een belangrijke rol heeft ge speeld bij het lanceren van Ruslands eerste kunstmaan, heeft te Genève, waar zoals bekend een conferentie wordt ge houden van deskundigen uit het oosten en westen om de wegen te vinden voor een doeltreffende controle op het staken van de kernproeven, een gemeenschap pelijke verklaring van de communisti sche delegaties op de conferentie aan de pers verstrekt. In de verklaring wordt gezegd dat het voor de uitwerking van oen systeem voor het ontdekken van kernproeven niet nodig is kernwapenproeven te doen. Voorts wordt in de verklaring opge merkt, dat de geleerden van de socialis tische landen de oprechte hoop koeste ren dat de conferentie de taak die zij op zich heeft genomen, tot een goed ein de zal brengen. VOLLEDIGE GARANTIE Deze hoop wordt versterkt door het feit dat de gecombineerde toepassing van de door de conferentie onderzochte methoden de volledige garantie biedt voor een afdoende controle op de nale ving van een eventuele overeenkomst tot staking van de kernwapenproeven, aldus de verklaring. De verklaring is o.m, een antwoord op een artikel in de „New York Times" van 28 juli, dat volgens prof. Fjodorof de besehuldiging bevat, dat zekere com munistische geleerden zich voor voort zetting van de kernproeven hebben uit gesproken". 34-5 1. Blaas op de hoorn, zo hard als je kunt. Zo hard, dat de rotsen ervan trillen. Daarna kun je weer gaan slapen. 2. Maar daar is Karei de Klok kenluider. We moeten „welkom" of „goede morgen" of zo iets be leefds zeggen. 3. Wat is er aan de hand? Slapen die luilakken weer? Ik heb vast en zeker te weinig of te veel geslapen; of misschien is de wek ker verkeerd afgelopen- 41) Hij kende Marianne van der Bij eigenlijk nog maar heel kort, te kort misschien. Wie gaf hem de zekerheid, dat zij niet in dit ingewikkelde com plot een belangrijke rol speelde? Wie kon hem het bewijs leveren, dat zij niet opzettelijk die botsing in de drukke straat had veroorzaakt, omdat zij opdracht had, met hem in contact te komen? En was dat soms niet uitstekend gelukt? Er waren in de afgelopen dagen vreemde dingen gebeurd. Die ontvoe ring door Vogelkopje was er één van geweest. Maar, als zij werkelijk een lid van deze moordenaarstroep was, zou zij zich dan, om die ontvoering naar Gasthof Die Kapelle nog wat aannemelijker te maken, door Vogel kopje de tanden door haar lip hebben laten slaan, toen zij probeerde hem, André Rost, op te bellen? Dat was inderdaad een punt ln haar voordeel. Inspecteur Zuckwaller zag vele pun ten in het voordeel van Marianne. Hij kende de mensen en hij kende vooral de vrouwen. Hij kon een schurk al op een afstandje herkennen, had hij tij dens één van de gesprekken gezegd en hij had Marianne een meisje uit dui zenden genoemd. André Rost moest toegeven, dat Ma rianne van der Bij een meisje uit dui zenden was. Voor hem was ze er zelfs één uit miljoenen. Als Zuchwaller hem telkens weer de overtuiging wilde ge ven, dat dit meisje helemaal buiten de zaak stond, waarom kwam er in hem dan steeds weer die twijfel? Als je van iemand houdt, dan moet er toch in de eerste plaats een weder zijds vertrouwen zijn en dan mag je immers niet aan elkaar twijfelen? De jonge man voelde zich met dit Dagelijks vervolgverüaal levensgrote probleem niet op zijn ge mak. Was het niet allemaal te plotseling geweest? Was het geen bevlieging ge durende een merkwaardige vakantie? Kon je in een paar enerverende dagen werkelijk zo veel van iemand gaan houden, dat je hem of haar door dik en dun volgde? Zo moest het eigenlijk wel zjjn. Hij kwam tot de conclusie, dat hij het niet kon. Nog niet. Hij wilde pro beren zich aan de geruststellende woorden van inspecteur Zuckwaller vast te klampen en een volkomen ver trouwen in Marianne hebben. Maar op deze morgen en met die he vige hoofdpijn kon hij het niet, hoe graag hij het ook wilde. Was met die terugkeer van de twij fel ook de liefde, of was het alleen maar verliefdheid? verdwenen? André stelde zich de vraag en hij moest er ontkennend op antwoorden. Dit meisje, met al haar charmes en haar spontane hartelijkheid, had hem volkomen gewonnen en juist daarom deed die argwaan dubbel pijn. Hoewel zij nog maar een paar dagen zo'n be langrijke rol in zijn leven speelde, zou hij haar niet meer kunnen missen. Hij zou ook nu weer naar Marianne gaan. Hij kon om die twijfel, hoe groot deze ook mocht zijn, niet met dit meisje breken. Deze hele affaire was er één van „gebrek aan bewijs". De moorden kon den door het ontbreken van bewijsma teriaal niet worden opgelost. De ande re, kleinere misdaden evenmin en zo was het ook met zijn wantrouwen te genover het meisje, dat hem, als hij heel eerlijk met zichzelf was, liever was dan wat ook in de wereld. Hij had alleen maar een domme twijfel, maar geen enkele overtuigende manier om daarvoor bewijzen te leveren. De hoofdpijn werd langzaam minder en de wereld begon er voor André Rost weer wat florissanter uit te zien. Hij was bezig, zijn sokken aan te trekken, toen zijn ogen, die tot dan toe nog niet bewust gezien hadden, be gonnen te kijken naar een hoek van de kamer, waar op de buine houten vloer in een kier iets glinsterde. Daar lag een gouden ring met een gifgroene steen. André zat met het sieraad in zijn handen en bekeek het. Een kostbaar stukje, een schitterende smaragd in een prachtige zetting. Had hij nu eindelijk de oplossing in handen van vele raadsels? Was de aanvaller, die hem gisteravond buiten bewustzijn sloeg, deze ring hier ver loren? Het leek hem onwaarschijnlijk, dat deze aan de hand van een man had ge zeten. Dit was een sieraad voor de hand van een dame. Zou er da n toch een vrouw in het spel zijn? Had hij zich hier gisteravond door een vrouw bewusteloos laten slaan? André Rost kon deze mogelijk heid maar moeilijk verwerken. Von Emsighofer zou een beter partner ge weest zijn, dan zou er tenminste nog iets van een sportieve revanche hebben ingezeten. De ene keer André Rost winnaar, dank zij een stenen vaas en de volgende maal de zegepraal voor Von Emsighofer. (Wordt vervolgd) de diverse regeringen zich genoodzaakt hebben gezien bijzondere maatregelen te treffen ter verbetering van het in komen en ter stabilisatie van het prijs niveau. Er zijn dan ook ontwikkelings programma's voor de landbouw door gevoerd die nu niet direct rekening hebben gehouden met de komende Europese integratie. Al deze maatrege len waren dan ook voor het grootste deel afgestemd op toepassing binnen de „vier muren" van het betreffende land. De problemen van de landbouw als deel van de Europese integratie zijn dan ook zo groot dat er op hoog nive au een landbouwconferentie in Stresa is geweest alwaar men de nationale landbouw van de landen van de Euro pese Economische Gemeenschap heeft bestudeerd. Ook is daar van gedachten gewisseld over de uitwerking van het verdrag en de richting van het ge meenschappelijk Europese landbouw beleid. AANPASSING Als resultaat van deze besprekingen werd vastgesteld dat de zes landen zullen streven naar een onderlinge aanpassing van hun landbouw, waar door de kostprijzen van de diverse lan den dichter bij elkaar gebracht kunnen worden. Een gezamenlijk marktbeleid zal een verhoging van de produktie moeten opleveren en de concurrentie positie van W.-Europa versterken. Evenals in de andere economische ge bieden van de komende Euromarkt zullen ook in de landbouwsector de kleine noodlijdende bedrijven verdwij nen, natuurlijk zullen de mensen in deze verdwijnende bedrijven de hel pende hand ontvangen. De consequentie van de komend» Europese markt is wnr de landbouw VOOR HET DAGELIJKS BROOD LANDBOUWGROND IN VAN DE TOTALE OPPERVLAKTE 1 w ./jrwwn ia ik k kk A 58,2% 57.4% 70.9% 69,2% 54.6% w v/VWWT/VL., ik /A/A lt\/A 6\/A ook dat zij van nu af aan géén maat regelen meer neemt waardoor de lan den elkaar in moeilijkheden kunnen brengen. Het zal in de toekomst dan ook mogelijk kunnen zijn dat de zes parlementen in W.-Europa gelijktijdig hun stem zullen verheffen tegen de een of andere landbouwmaatregel die niet in het belang is van de Europese Economische Gemeenschap. Hoe ver schillend de positie van de landbouw in W.-Europa nu wel is blijkt duidelijk uit bijgaande grafieken. Nederland is van de landen der Europese Economi sche Gemeenschap de staat met het grootste percentage landbouwgrond, n.l. ca. 71 van de totale oppervlakte van het grondgebied. Naar landbouw grond gemeten is Luxemburg het land met de kleinste landbouw want hier beslaat de landbouwgrond ca. 55 van het totaal. Naar produktie per ha gezien heeft Nederland de hoogste pro duktie voor tarwe, rogge, gerst, haver en sqikerbieten. Ook is de gemiddelde melkproduktie en botervetproduktie per koe in Nederland het hoogst. De 84-jarige moeder van oud-minis ter dr. S. L. Mansholt, mevrouw W. Mansholt-Andreae, uit Eelde, die, toen. zij in oktober j.l. voor enige tijd met de „Sibajak" op bezoek ging bij haar in Nieuw Zeeland wonende dochter, op die reis de oudste passagier aan boord was, is nu, op haar terugreis met hetzelfde schip, in dit opzicht royaal verslagen, want de „Sibajak'1 brengt thans ook een 103-jarige passa gier mee, mevr. Portier-Tan Kiet Nio. Mevrouw Portier, van origine een Chi nese, werd geboren in Modjokerto en heeft de Nederlandse nationaliteit. Zij is reeds 50 jaar weduwe, was nog niet eerder in Nederland, maar heeft een kleindochter in Den Haag. Ze is nog helder van geest, maar zeer bijziende en enigermate bedlegerig. Toen zij in Soerabaia aan boord kwam, werd zij, als de oudste passagier, die ooit door de Lloyd werd vervoerd, door de ge zagvoerder van de „Sibajak", kapitein J. C. Flach, aan de valreep met bloe men begroet. Door de zorgen .van het Ministerie voor Maatschappelijk Werk zal mevr. Portier worden onderge bracht in het paviljoen voor bejaarde gerepatrieerden in het gemeente-zie kenhuis te Hilversum. De „Sibajak" heeft op deze reis in totaal 801 passagiers, onder wie 167 kinderen en 232 passagiers uit Nieuw- Zeeland en Australië, aan boord. Deze laatsten bestaan in hoofdzaak uit met verlof naar Nederland komende ex- emigranten (vooral moeders, die met haar in den vreemde geboren kinde ren op familie-bezoek gaan) en ouders van ex-emigranten, die hun geëmi greerde kinderen hebben bezocht. Vooral in de Nieuw-Zeelandse pers werd aan deze laatsten, als „een nieu we categorie van pioniers: rondreizen de grootouders", veel aandacht be steed. 31 passagiers zijn meer dan 75 jaar oud. In het extra hospitaal aan boord worden 57 chronische zieken en inva liden, die tesamen 3877 levensjaren tellen en derhalve gemiddeld 68 jaar oud zijn, vervoerd. Aan boord zijn ook ds. L. A. Snij ders, die in Melbourne aan boord kwam en uit Indonesië de professoren dr. G. B. Albada, ir. J. van Gijn en dr. C. A. R. D. Snell, die naar Neder land repatriëren.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 4