G.S. nemen maatregelen om stagnatie voor gebruikers veerboot te verminderen Middelburgs Ziekenfonds betreurt geringe zelfstandigheid fondsen Bouw van 40 woningen aan Molenvlietsedijk Consultatiebureau voor alcoholisme in Zeeland spoedig ingeburgerd Zeventig jaar marktkoopman Vraag naar mosselen voor België in juli bijzonder groot MIDDELBURG Volksdansfeest in Goes belooft weer een succes te worden VERPLEEGPRIJS PER DAG IN LAA GSTE KLASSE DIT JAAR OMHOOG Thoolse raad vergaderde Pleidooi voor lager* en middelbaar gemeentepersoneel Gemeente-begroting 1959 aangeboden t Uniek jubileum in Bergen op Zoom Eerste jaarverslag verschenen Bierverbruik in onze provincie boven landelijk gemiddelde Uitslagen zomer avondvoetbal Woensdag 6 augustus 1958 ZEEUWSCH DAGBI AD PAGINA Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben gisteren besprekingen gevoerd met de directie van de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland over de onverkwikkelijke toestand bij de veerhavens van Breskens en Vlissingen. Zoals men weet regende het klachten over de nieuwe regeling, welke werd getroffen voor de verkoop van boot- kaarten. Wachttijden van een uur waren daarbij geen uitzondering en gemiste busverbindingen schering en inslag. we veerhaven te Breskens een aandui dingsbord worden geplaatst, zodat de gebruiker van het veer tijdig weet van welke veerhaven hij gebruik dient te maken. Bovendien zal er een betere bebakening van de toegangsweg tot de oude veerhaven in Breskens wor den aangebracht. Door al deze maatregelen hoopt men de stagnatie voor de gebruikers te verminderen. Gedeputeerde Staten verklaarden in te zien, dat er aan deze onbevredi gende gang van zaken bij elke veer haven één loket zo spoedig mogelijk een einde moet worden gemaakt. Zij waren van mening, dat er onmiddel lijk maatregelen daartoe moesten wor den genomen. Met dit laatste is inmiddels een be gin gemaakt. G.S. gaven de directie van de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland toestemming om direkt tot personeelsuitbreiding over te gaan, Dit zal vandaag reeds geschieden. Het per soneel zal met zes man worden uit gebreid. Voorlopig zal men zich met werkstudenten behelpen, maar het streven is om binnenkort de aanstel ling van vast personeel te bewerkstel ligen. Voorts gaven Gedeputeerde Staten opdracht zowel in Vlissingen als in Breskens een tweede kassa voor de verkoop van bootkaarten aan voetgan gers en bromfiets- en rijwielberijders te openen. Voorts zal aan het begin van de toe gangswegen naar de oude en de nieu- In de maand juli 1958 was de vraag naar mosselen voor België bzonder groot, vooral in de eerste weken was er steeds meer vraeg dan aanbod. In tegenstelling met vorige jaren kwa men de meeste mosselen uit de Wad denzee. Anders was het altijd zo, dat het seizoen begon met export van Zeeuwse mosselen. Het over het alge meen koude weer werkte er toe mee, dat het transport uit de Waddenzee naar de verwaterplaatsen zonder veel hinder kon geschieden. Het aantal mosselkwekers, dat aan de levering deelneemt wordt voortdu- Ïend groter en de kwaliteit der mosse en voortdurend beter. Maar ook de berichten over zaad- val op percelen consumptiemosselen, waardoor levering onmogelijk wardt, namen steeds toe. Zaadval schijnt dus in 1958 veel te zijn voorgekomen op de Waddenzee, ook wel andere plaatsen dan op ge noemde percelen, De verwachting dat Ook in Zeeland zaadval zal voorkomen schijnt niet ongegrond. „Anna en de koning van Siam" De Chr. Filmactie voor Middelburg pn omstreken vertoonde gisteravond in de Schouwburgzaal de film ,Anna en de koning van Siam" (The king and I). Een film, die gebaseerd is op de ware geschiedenis van een jonge Engelse weduwe, die het aandurfde met haar zoontje naar Siam te reizen om aan het hof van de heerszuchtige koning Mongkut te gaan les geven aan zijn talrijke kinderschaar. Anna krijgt het daarbij heel moeilijk, omdat de koning van nature gewend is op vrou wen neer te kijken. Toch draagt hij genegenheid toe. En Anna mag dan ook zijn vrouwen onderwijzen. Er ont staan evenwel conflicten, maar deze worden later opgelost. „Anna en de koning van Siam", die ook vanavond nog vertoond zal wor den, is een film, die boeit en ontspan ning biedt, al laat het produkt weinig indruk bij het publiek achter. Niette min krijgt de toeschouwer een goede kijk op het leven aan een oosters hof tientallen jaren geleden. Nieuwe PTT-directeur te Axel Bij beschikking van de directeur- generaal der P.T.T. is de hoofdenployl eerste klasse der P.T.T. F. Doornebal te Den Helder ingaande 1 september 1958 benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Axel. Ook tweede slachtoffer van motorbotsing te Kruiningen overleden In de nacht van maandag op dins dag is in het ziekenhuis Oostwal te Goes overleden de 18-jarige timmer mansknecht M. van Espen uit Waarde, die zondagnacht bij een motor-onge luk bij Kruiningen zware verwondin gen opliep. De bestuurder, de 21-ja- ge D. Sonke, eveneens uit Waarde, kwam bij dit ongeluk om het leven, zodat dit ongeval twee doden heeft gekost. WKSTKAPKLLE Evangelisatie. Donderd.avond wordt op het marktplein een evangelisatie samenkomst gehouden o.l.v. ds. Pon tier. Concert. Het kinderkoor „De Zang vogeltjes" heeft in „Westkapelle Her rijst", in samenwerking met de mond orgelclub „De Krekels" een goed con cert gegeven. Geslaagd. De heer W. Huybregtse slaagde voor het diploma sterkstroom monteur. Het ziet er naar uit, dat het inter nationale volksdansfeest in Goes weer een groot succes gaat worden. Deze indruk kregen wij gisteravond, toen wij opnieuw enkele honderden be langstellenden rond de touwen op de Grote Markt zagen geschaard, die on getwijfeld met intens genoegen heb ben geluisterd en gekeken naar het geen de diverse groepen op de plan ken brachten. En dat was van prima gehalte. Zo wel de volksdans en de gymnastiek van de troepen uit Zweden en Wenen die gisteravond aan de beurt waren om het Goese publiek aangenaam be zig te houden, was „ontspanning" van het beste soort. Een aparte attractie vormde ook nu weer het optreden van de Nicolson Pipe Band uit Folkestone. Tot beshiit van deze mooie avond zorgde „Ani- mato" uit Goes onder leiding van de heer van Sprang voor gezellige accor- deonmuziek. Maar niet alleen Goes staat in het teken van het internationale volks dansfeest, dat Kasporgo voor de twee de maal op voorbeeldige wijze organi seert, ook Haamstede pikt een graan tje van dit festijn mee. Daar hebben de Zevenburgense volksdansgroep en de Salzburger muziekgroep voor een succesvol optreden gezorgd. Voor vanavond staat in Goes op het programma het optreden van de Lu xemburgse balletgroep en de Franse gymnastiekgroep. In ons gehele ziekenfondsbestel is in 1957 wel een zeer zwarte bladzijde geweest: het vijf maanden durende conflict tussen de fondsen en de tandartsen, aldus blijkt uit het jaarverslag van het Algemeen Middelburgs Ziekenfonds. Vooral de verzekerden, die ge durende het conflict gedwongen waren de hulp van de tandarts in te roepen, waren temeer daadwerkelijk bij het conflict betrokken. De gevolgen waren voor deze categorie vooral ernstig, omdat er alle kans is, dat zij nooit de toen gemaakte kosten vergoed krijgen. De eerste conclusie, die uit dit conflict kan worden getrokken is wel deze, dat hoe dan ook met geen enkele groep zoiets meer mag voorkomen. Het is ons niet duidelijk, aldus het verslag, dat daarmee moet worden gewacht op een eenmaal tot stand gekomen ziekenfondswet. Een tweede conclusie is, dat we als Verzekerden en Medewerkers bestuur- ziekenfonds toch maar bitter weinig zelfstandigheid bezitten, en alleen in dit geval, met het risico van een kon- flikt met de ziekenfondsraad, zouden kunnen overgegaan zijn tot terugbe taling geheel of gedeeltelijk - van door de vrij willig-verzekerden ge maakte kasten gedurende dit konflict. De basis van de vrijwillige verzeke- rign was in vorige jaren steeds klei ner geworden, terwijl de vaste lasten dezelfde bleven. Ook in 1957 werd de ze lijn verder doorgetrokken ten op zichte van het volledig doorvoeren van de weistandsgrens voor de vrijwillige verzekering. De verpleegprijs in Middelburg, die no g niet de exploitatiekosten dekt, is nu f 14,45 per verpleegdag in de laag ste klasse. Het laat zich aanzien, dat het niet bij f 14,45 blijft in 1958. De schooltandverzorging had als zo danig niet te lijden onder het tand- artsenkonflikt. Het ziekenfonds bleef in 1957 aan eengesloten bij de Federatie van door de Ziekenfondsen (VMZ) te De Bilt. Reeds eerder gewaagden we, aldus het jaarverslag, van een poging onder nomen door de Federatie om te komen tot meer eenheid in de organisatie van het ziekenfondswezen in ons land. Tot dusver is er echter geen positief resul taat bereikt. Het gemiddeld aantal verzekerden bedroeg in 1957 voor de wettelijke verzekering 11.758 zielen (in 1956 11.904) en voor de vrijwillige verzeke ring 3.272 zielen (1956: 3.659), in to taal 15.030 zielen (in 1956: 15.563). De totale lasten bedragen volgens de worden op f 8,per emmer. verlies- en winstrekening f 820,726,98 tegen f 734.511,23 in 1956. Een stijging derhalve van ruim f 86.000 of 11,74 Als aanwijsbare oorzaken daarvan daarvan zijn o.m. te noemen de voort- duernde verhoging van de verpleeg- prijzen, waardoor de rekening „Zie- kenhuisverpleging" opgelopen is met een bedrag van f 61.539,28, verhogin gen van diverse honoraria en de gro tere uitgave voor genees- en verband middelen. KRABBENDIJKE Raad. Maandagavond om acht uur komt de gemeenteraad in openbare ver gadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. voorstellen tot de bouw van twee premiewoningen in het bouwplan „Cen trum" (het bestuur van de bijzondere scholen aan de Julianastraat zal de wo ningen huren; o.a. voor huisvesting van het hoofd der ulo-school); tot het aan gaan van een nieuwe gemeenschappelij ke regeling voor het bouw- en woning toezicht en het toezicht op gemeente werken met de gemeenten Kruiningen, Rilland en Waarde; tot het aangaan van een nieuwe gemeenschappelijke regeling met de gemeenten Kruiningen en Yer- seke voor de uitvoering van de vuilnis ophaaldienst door middel van een rol- trommelauto en tot wijziging van de verordening op de heffing van reini gingsrechten, die vastgesteld dienen te In de jongste raadsvergadering van Tholen heeft de voorzitter, mr. A. J. v. d. Hoeven, een kort woord van medeleven gewijd aan de twee gezin nen, die binnen 24 uur in rouw ge dompeld werden. Het overlijden van de twee gezinshoofden, met wie het gemeentebestuur zeer kort geleden be langrijk zakelijk contact had heeft het college diep getroffen. De voorzitter betuigde de twee gezinnen zijn deel neming met dit verlies. Mr. v. d. Hoeven complimenteerde vervolgens de heer Berrevoets, die in verband met zijn 25-jarig dienstbetoon aan de fa Truyens in Antwerpen door het Belgische ministerie van sociale zaken begiftigd werd met de ere- medalje van verdienste. De raad ging akkoord met het aan gaan van een vaste geldlening van f 18.000 bij de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten. Aan de fa Stoffels werd grond van de Contr.-Escarpe in bruikleen gegeven voor het opslaan van mosselschelpen en -afval. Voor het dempen van de sloten langs de Ten Ankerweg en het aanleggen van rio lering werd een krediet toegestaan. Vastgesteld werd de 15e wijziging van de gemeente-begroting, dienst 1958 o.m. een post aanschaffing van nieuwe brandweeruniformen. In de ex ploitatie-verordening werd in art. 7 de vermenigvuldigingsfactor geschrapt. De leges-verordening werd aange vuld met bepalingen inzake de heffing van rechten voor de afgifte van toe ristenkaartjes en trouwboekjes. Diverse salarismaatregelen voor het gemeentepersoneel werden getroffen. De Raad gaf zijn fiat aan het advies van de plaatselijke commissie voor ge organiseerd overleg om de minister kenbaar te maken, dat het middelbare en lagere gemeentepersoneel kwa sa lariëring in ernstige mate tekort wordt gedaan, niet alleen ten opzichte van het hoger en daarmee gelijkstaand personeel, maar bovenal ten opzichte van het onderwijzend personeel, met welk het voorheen gelijk werd gesa larieerd. De geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden werden akkoord bevonden. Voorts besloot de raad tot de bouw van 40 woningen aan de Molenvlietse dijk ten noorden van de Ten Anker- weg, waartoe aan b. en w. de vereiste volmachten werden verleend. De voorzitter sprak tenslotte een passend woord tot de scheidende raadsleden, in het bijzonder tot wet houder De Heer, die in 1950 als zo danig benoemd werd en van die tijd af ook als loco-burgemeester optrad. Spreker getuigde daarbij van de toe wijding en oprechtheid van de wet houder. SR UINISSE In Bruinisse kwam de gemeente-be groting 1959 gereed en werd ter be studering aan de raadsleden aenge- boden. Uit de aard der zaak zal deze begroting eerst door de nieuwe in sep tember zitting nemende gemeenteraad worden behandeld, maar waarschijn lijk is Bruinisse wel de eerste, of een der eerste gemeenten in de provincie, waar dit lijvige stuk gereed kwam. De maand juli 1958 was voor ooste lijk Duiveland wat de hoeveelheid neerslag betreft een „normale" maand. Er werd namelijk op het Proefbedrijf Scheldemonden een hoeveelheid van 72 mm. regen gemeten, wat niet zo bijzonder veel afwijkt van het nor male cijfer voor deze maand of 67 mm. De grootste hoeveelheid in een etmaal viel van 1 op 2 juli toen 17 mm. werd opgevangen. Er waren in deze maand 18 dagen waarvan de temperatuur hoger was dan 20 graden Celsius, twee daarvan waren boven de 25 graden. VERMINDEREND ALCOHOLVERBRUIK IN NEDERLAND t RON CS s 60 50 40 1 1 1 SBSoal PEL T Semlddeld verbruik per naand per volwassene centiliter' 50 40 -y 3CJ, l 30 20 10 f7, w -A 10 - 1956 - 1057 - - 195ft- 11 1 i 1 t i 1 1 i i 1 1 i i i i i 1 1 1 Jfmomjjosonc f m o m j j o s o n fmamj josond ST. ANNALAND Vrijwillige bijdragen. Van de Kerk voogdij der Ned. Herv. Kerk werd een bedrag van niet minder dan: f 8060, overgemaakt naar het bedrag van de vrijwillige bijdragen, dat hierdoor kwam op het prachtige totaal van: f 54.053,72. Dragline gelicht. De in vorige week gezonken dragline, die tengevolge van de doorbraak van de zogenaamde „vorst- kade" nagenoeg geheel in het water te recht kwam, is vrijdag door een drijven de bok gelicht. De dragline, die eigen dom is van de firma Sanders uit Delft, liep waterschade op. Tengevolge hier van trad een korte stagnatie in de aan de nieuwe haven te verrichten werk zaamheden. Morgen zal het zeventig ja ar geleden zijn dat de heer M. Verbiest uit Bergen op Zoom voor het eerst groenten aan de man ging brengen op de markt. Dit unieke jubileum zal door de Centrale vereniging voor de markt-, straat- en rivierhandél op grootse wijze worden gevierd. Er is die dag een speciale markt te Bergen op Zoom, waarop de jubilaris in het middelpunt zal komen te staan. Voor het kopend publiek zijn er attracties in de vorm van waardebonnen. Er zal voorts een internationaal standwerkers- concours worden gehouden. Na afloop van de markt zal de heer Verbiest in het restau rant „Het Locomotiefke" worden gehuldigd en is er een receptie. De jubilaris is een populaire verkoper en hij heeft de sym pathie van allen. Als jongen van elf jaar ging hij voor de eerste keer met zijn moeder naar de markt te Roosendaal. Dat ging toen nog met de ossewagen van Bergen op Zoom uit, een tocht van ruim drie uur. Ook in Zeeland was hij een bekende figuur met zijn juk met de korven asperges. Toen hij zijn 60-jarig jubileum vierde werd hij in Roosendaal op de markt op feestelijke wijze gehuldigd. HET „ZEEUWS consultatiebureau voor alcoholisme", dat vorig jaar in Middelburg werd opgericht, heeft in korte tijd zijn plaats in het Zeeuwse bestel weten te vinden. Dit blijkt uit het eerste jaarverslag van deze vereniging, dat tot stand kwam mede door een grote mate van medewerking van verschillende instanties, justitiële en andere. Ook het provinciaal bestuur van Zeeland heeft vanaf het begin een grote belangstelling voor het werk van dit bureau aan de dag gelegd en van provinciale staten werd dan ook, evenals van een belangrijk aantal gemeenten, een subsidietoezegging ontvangen. Het wordt nood zakelijk geacht het aantal leden uit te breiden, zodat het Zeeuws Con sultatiebureau, met name in de particuliere sfeer, een nog bredere ba sis zal krijgen. daarnaast aan, dat in 1956 in Zeeland 324 gevallen van openbare dronken schap en 22 gevallen van „in staat van dronkenschap de orde verstoren", voorkwamen. Onder hen waren vier vrouwen. Het aantal geverbaliseerden ver schilt, behalve jaarlijks, ook plaatse lijk. In West-Zeeuwsch-Vlaanderen werden bijvoorbeeld in 1955 verhou- tünsgewijs de meeste personen wegens eerder genoemde overtredingen be keurd, namelijk één op de 419 inwo ners. Gedurende dit tijdvak stak Zuid- Beveland met één proces-verbaal op de 2012 inwoners hierbij wel bijzonder gunstig af. Dit lezende zou men de in druk kunnen krijgen, dat het drank gebruik in Zeeland nogal verschillend is. Volgens het verslag leert de prak tijk echter, dat iemands buitensporig drinken nimmer moet worden afgeme ten naar bet aantal processen-verbaal. Want er zijn ook tal van gewoonte drinkers, die praktisch nooit met de justitie in aanraking komen. Het doel van de vereniging is pri mair het verlenen van raad en hulp aan alcohilici, alsmede aan mensen, die hebben te lijden onder de gevol gen van het alcoholisme. Voorts wordt in bepaalde gevallen reclasseringsbij- stand verleend, in het bijzonder aan personen, die strafbare feiten hebben In zijn verslag merkt de directeur op, dat in Zeeland, landelijk gezien, talrijke café's met vergunningen en zogenaamde verloven A zijn.Wat dit betreft neemt deze provincie na Lim burg de tweede plaats in. In 1956 kwam in Zeeland op elke 255 inwoners één drankgelegenheid voor. Of er in Zeeland veel alcoholhou dende dranken worden gebruikt, valt blijkens het verslag moeilijk te zeg gen. Wel is bekend, dat het bierge bruik boven het landelijk gemiddelde ligt. Dit houdt evenwel niet in, dat de Zeeuwen meer bier drinken dan de overige Nederlanders, daar er 's zo mers veel toeristen uit België en Frankrijk komen, die ook het nodige gebruiken. En het is voldoende be kend, dat het drinkpatroon van de Belgen en nog sterker geldt dit voor de Fransen in het algemeen een gebruik van vrij grote hoeveelhe den alcoholica toelaat. Dronkenschap Het snelverkeer en de hedendaagse verkeersintensiviteit leveren voor de buitensporige drinker dikwijls moei lijkheden op. Naar de cijfers uitwijzen, komen zij vrij veelvuldig in aanraking met de justitie, ook al doordat zij ge verbaliseerd worden voor het besturen van een voertuig, terwijl zij onder in vloed verkeren. Statistieken tonen gepleegd, waarbij het gebruik van al cohol van invloed is geweest. Het komt voor, dat alcoholisten uit zichzelf kontakt opnemen met het con sultatiebureau, maar meestal komen zij op het bureau via de justitie, wan neer zij een bekeuring hebben gekre gen. De officier van justitie vraagt dan via de Reclasseringsraad aan het bu reau een rapport uit te brengen. In dit rapport wordt getracht een beeld te geven van de man met de alcoholpro blemen in zijn milieu. Door het ver zamelen van deze gegevens, waaruit men iets kan leren over de factoren, die de ontwikkelingsloop van de be trokkene bepaalden, wordt een basis gelegd, waarop de aan het bureau ver bonden psychiater in zijn onderzoek verder kan bouwen. Zodoende krijgen de justitionele autoriteiten een zo goed mogelijk beeld van de persoon in kwestie. Bovendien mag aan het slot van het rapport geadviseerd worden over de op te leggen straf. Het aantal patiënten, dat vorig jaar in contaqt kwam met het bureau be droeg 48. Walcheren kwam met 17 pa tiënten op de eerste plaats. Bijna 70 procent kwam uit de groep, die f3000 tot f 5000 per jaar verdient. Groepstherapie De aan het Zeeuws Consultatiebu reau verbonden arts merkt in zijn ver slag op, dat een psychiatrische thera pie steeds meer toepassing vindt. Dit gebeurt ook in Middelburg, waar ge bruik wordt gemaakt van de groeps therapie. Onder leiding van een ze nuwarts worden regelmatig besprekin gen gehouden in een groep van 612 patiënten. Hierbij worden de oorzaken en de gevolgen van de drankzucht be sproken. De eigen ervaringen van de patiënten blijken van zeer grote be tekenis te zijn voor het verbeteren van het zelfinzicht bij de anderen. Verder bestaat er de mogelijkheid, dat patiën ten elkaar vinden en helpen in krin gen, zoals de geheelonthoudersvereni gingen en de zogenaamde Anonieme Alcoholisten. Het is gebleken, dat de meeste genezing gevonden wordt in het eendrachtig pogen zichzelf en an deren te beschermen tegen het alho- holmlsbruik. In de loop van de laatste jaren is het gebruik van sterke drank in Nederland aanmerkelijk teruggelopen. Wanneer wij b.v. de lijn 1956 en 1957 met elkaar ver gelijken is hier een opvallend verschil, men lette maar eens op het verbruik van december 1956 en december 1957. Bovendien ligt het gehele jaar 1956 boven 30 eL. per maand, terwijl 1957 alleen In de laatste vier maanden hier bovenuit kwam.Het begin van 1958 ver toont weer een neergaande tendenz doch in de tweede helft van dit jaar zal «erst met recht duidelijk worden of het al coholgebruik blijft afnemen. Rayon Goes: WZBI)e Zon 51', Robur vet.Gem.werken 21; Typo's WZB 60; Rayon Middelburg: Middel burg vet.VSV 40; Broek Boys Kraaien II 50; Rayon Vlissingen: afd. I: Uiterton—PZEM 0—8; afd. H: MWK IIPVS 41; Rayon Terneuzen: De Hoop—Spadella 2—1; PTT Bundeltouw— v. d. Sande 13; De HoopPZEM 53. Rayon Hulst. Door gebrek aan spelers zijn de elftallen PTT, Dukra en Mi-lock uit de competitie teruggetrokken. De eindstand luidt; Clitex 4 3 10 1 9—1 Hulst vet. 4 3 0 1 6 9—9 Eerdenbrugh 4 2 0 2 4 8— 5 TC Clinge 4 1 0 3 2 11—11 TC Hulst 4 0 13 1 4—15 Standenlijsten t/m 2 aug. Rayon Vlissingen Afd. I: MWK 10—15; SBLV 10—14; Gebr. v. d. Berg 6—12; VAW 10—12; Coal 8—9; Uiterton 11—8; PZEM 11—7; PVS 10—6; GPC 10—3 Afd. H: Gebr. v. d. Berg II 9—15; VAW II 10— 15; BW 8—10; MWK II 9—10; PVS II 9—4; VAW III 9—0. Rayon Middelburg Middelb. vet. 9—18; Blauw wit 913; Broek Boys 10—13; Kraaien I 9—8; Pin gelaars 8—7; VSV 10—5; Kraaien II 9—0. Rayon Goes Typo's 8—15; Ford SC 8—13; WZB 912; Haringman 710; Comb. NS 76; Keuringsdienst 76; Gem.werken 74; PTT 7—4; De Zon 6—2; Robur vet. 8—2. Rayon-Terneuzen De Hoop 5—10; PZEM 5—8; HKC 4—7 V. d. Sande 5—6; Scheepswerf 54; Spadella 53; PTT 40; Waterleiding 5—0. COLIJNSPLAAT Voetbalwedstrijd. Zaterdagavond speelde Col. Boys op eigen veld een wedstrijd tegen 's-Heer Arendskerke. De uitslag was 3—2 in het voordeel van de Boys.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2