Veerhaven, wegen en nieuwe veerboot in gebruik genomen J PuzJ moe Schoolkaarten voor veer Zierikzee-Katseveer Compensatie voor Breskens Ringrijderij te Westkapelle trok enorme belangstelling DE PASSIEBLOEM „Kaasoorbg" opnieuw ontbrand Minister Algera (letterlijk) aan het roer, Feestelijk gebeuren met schaduwzijden Besparing van 18 gulden per maand Zwitserlatid zet invoer uien en tomaten stop Wijziging minimumprijs fruit West-Duitsland Kwaliteit van mosselen stijgt Geen zaterdagveiling in Kapelle MIDDELBURG GOES Veroorzaker slipgevaar in Zeeuwsch Vlaanderen achterhaald L. Minderhoud stak de meeste ringen Na een korte wapenstilstand TERNEUZEN Raad 's-Heer Arendskerke Herv, Gemeente krijgt grond voor vergebouw Woensdag 30 juli 1933 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina Horizontaal: 1 afstandsmaat, 8 ge reedschap, 9 echtgenoot, 10 reeds, 12 opwaarts, 13 dier, 14 sportterm, 17 akelig, 20 kleedje, 22 voegwoord, 24 lyrisch gedicht, 26 zangnoot, 27 ver tragingstoestel, 29 verbeterde wereld taal, 31 op de achterbenen staan (paard). Vertikaal: 1 zuivelprodukt, 2 de lezer h< 3 oude heer, 4 dapper, 5 voorzetsel, 6 ik, 7 grove vijl, 11 stremsel, 15 aanzien, 16 behoeftig, 18 kledingstuk, 19 nog fris, 21 telwoord, 23 vistuig, 25 gemeente in Gelderland. i Oplossing vorige puzzle Horizontaal: 1 mop, 4 neb. 7 boord, 9 S.L., 10 al, 11 meer, 12 min, 14 te, 15 p.f., 16 berk, 18 grof, 20 ik, 21 oh, 23 avé, 24 plat, 26 er, 27 is, 29 klaar, 31 eik, 32 opa. Vertikaal: 1 M.O., 2 oom, 3 pref., 5 es, B bluffers, 7 bliek, 8 deeg, 10 ambitie, 13 Nr, 15 pover, 17 kolk, 19 ra, 22 halo, 25 tap, 23 sl, 30 Aa. De burgemeester van Breskens, de heer J. Eekhout, greep tijdens de boot tocht de gelegenheid aan om minister Algera met klem te wijzen op de gro te problemen, waarvoor deze gemeen te zich ziet gesteld. Om drie uur gistermiddag gaf de Commissaris der Koningin door mid del van de scheepshoorn de sein tot vertrek van de nieuwe veerboot van GISTERMIDDAG IS de nieuwe veerboot „Prinses Beatrix", die met ingang van 1 augustus a.s. de dienst Vlissingen-Breskens zal varen, officieel in gebruik genomen. De minister van verkeer en waterstaat, mr. J. Algera, heeft in een rede, die hij ter gelegenheid van deze in gebruikneming aan boord uitsprak, o.a. verklaard, dat deze veerboot de modernste van heel Europa wordt genoemd. Het feit, dat gisteren de „Prinses Beatrix" officieel in gebruik kon worden genomen, was voor minister en gedeputeerden van Zeeland een vreugdevol gebeuren, omdat thans een lang gekoesterde wens in vervulling gaat. De Commissaris der Koningin wees er echter op, dat er een schaduw valt over het feestelijke van deze dag en daarbij doel de hij op de invoering van de hogere veertarieven en op de vermin dering van inkomsten voor de ingezetenen van Breskens als gevolg van de verlegging van de aanleginrichting in deze plaats- Breskens heeft een prachtige nieuwe veerhaven gekregen. Men is daarop terecht trots, doch niettemin heerst er toch droefheid in deze gemeente, om dat de nieuwe haven geheel buiten de bebouwde kom ligt en het verkeer oyer nieuwe wegen buiten de gemeente om wordt geleid. Een belangrijke bron van inkomsten voor de Breskense za kenmensen is verloren gegaan. Minister Algera wijdde hieraan in znij toespraak ook aandacht en het was voor de vertegenwoordigers van het gemeentebestuur van Breskens verheugend van de minister te verne men dat de regering oog heeft voor de bijzondere positie, waarin Breskens is komen te verkeren. Daarom heeft, zo deelde de minister mede, de regering besloten extra voorzieningen te doen treffen. Er zal een kunstmatig duin worden aangelegd met een breedte van 38 m. De gemeente zal daarop een rijweg en voetpaden kunnen aanleggen. Op twee plaatsen zal het profiel worden ver breed, waardoor gelegenheid ontstaat voor de bouw van twee hotels met ga rages. De kosten zullen, aldus de mi nister f 380.000,— bedragen. Bepaalde belangen van Breskens hebben moeten wijken voor het alge meen belang, merkte ministed Algera nog op. Er is inbreuk gemaakt op een zich ontwikkelend badstrand en het verkeer is om het dorp heen gelegd. Minister Algera herinnerde in zijn toespraak aan de toeneming van het verkeer over de Westerschelde en hij sprak de wens uit dat over enkele ja ren een tweede nieuwe boot in gebruik zal kunnen worden genomen. De wa ter- en wegenbouwkundige werken hebben in totaal bijna 23 miljoen gul den gekost, een zeer hoog bedrag, al dus de minister. De nieuwe veerboot heeft 8,1 miljoen gulden gekost. Er blijven, besloot mr. Algera, wensen over, doch het is goed, dat er idealen blijven bestaan. Getemperde vreugde De Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, herin nerde in zijn toespraak ook aan het verlies, dat Breskens lijdt en voorts verklaarde hij, dat de vreugde van het provincial bestuur wordt getem perd door de tariefsverhoging voor de veerdiensten. Dit laatste was, aldus de Commis saris, helaas nodig om een nieuwe boot te kunnen krijgen. Wij, provinciaal be stuur en rijksoverheid, zijn in een im passe geraakt, aldus de Commissaris, die tenslotte de wens uitsprak dat op bevredigende wijze de moeilijkheden zullen worden opgelost. Hij sloot zich aan bij de woorden van dank, die minister Algera had ge richt tot de bouwers van het schip en de uitvoerders van de bouwkundige werken. de nieuwe aanleginrichting te Vlissin- gen. Vele genodigden maakten de tocht mede. Even voor de nieuwe haven van Breskens werd bereikt, nam de mi nister het roer in handen. Hij stuurde het „sehip van staat" de haven bin nen, nadat vooraf een lint, dat voor de nieuwe aanlegplaats was gespan nen, doormidden was gevaren. In Breskens werden vervolgens de nieuwe en brede toegangswegen tot de haven door de minister officieel geopend. De minister knipte hiervoor een lint door met een schaar hem ge presenteerd door Lida Heegstra, doch ter van de technisch hoofdambtenaar van rijkswaterstaat, onder wiens toe zicht de werken in Breskens zijn uit gevoerd. Vervolgens begaf men zich weer aan boord en werd een korte tocht over de Westerschelde gemaakt. Tij den deze tocht vonden de leden van Gedeputeerde Staten en minister Al gera ruimschoots gelegenheid met el kaar van gedachten te wisselen. Hier- bij heeft men stellig niet verzuimd de veertarieven nog eens te bespreken en wellicht zal men hierover in de vandaag te Middelburg te houden ver gadering van provinciale staten van Zeeland meer horen. Naar wij vernemen zullen binnen kort ook voor de veerdienst Zierikzee- Katseveer maandkaarten voor scholie ren worden ingevoerd. Tot op heden was deze veerdienst de enige in Zee land, waarvoor dergelijke kaarten niet beschikbaar werden gesteld. Bij de aanvraag van maandkaarten voor scholieren dient men een verkla ring van het hoofd der onderwijsin richting over te leggen, waaruit blijkt dat de aanvraag betrekking heeft op schoolbezoek. De schoolmaandkaarten voor het tra- In Zwitserland is bekend gemaakt dat dit land met ingang van 1 augus tus a.s. de invoer van uien en tomaten zal stopzetten. Vanuit ons land moet de uienexport voor het nieuwe seizoen nog beginnen, zodat nog niet kan wor den gezegd of dit besluit van invloed zal zijn. Zwitserland was nimmer een uienafnemer van betekenis in de zo mer. Tomaten werden er de laatste tijd regelmatig naar Zwitserland vanuit ons land verladen. De vorige week be droeg het kwantum dat naar Zwitser land werd geëxporteerd ruim 100 ton. Met ingang van 1 augustus a.s. wordt de minimum aankoopprijs voor appels en peren, die bestemd zijn voor West-Duitsland gewijzigd. Deze zal met ingang van deze datum namelijk bedragen 18 cent per kg. Tot dusver was de minimumaankoopprijs voor appels en peren 22 cent per kg. Deze geldt voor de kwaliteiten ex tra standaard, standaard en huishoud 1. Het betekent, dat op de veilingen geen appelen en peren beneden deze prijs voor West-Duitsland verkocht mogen worden. Wanneer de veiling- prijs beneden 18 cent per kg daalt is export naar West-Duitsland verboden. De kwaliteit van de mosselen wordt, naar wij uit Yerseke vernemen, voort durend beter. De vraag overtreft het aanbod nog. Nu het seizoen voor de meeste zacht- fruitprodukten is afgelopen, is bet ook niet meer urgent om in Kapelle-Bieze- linge op zaterdag veiling te houden. Daarom is besloten met ingang van deze week reeds de zaterdagveiling te laten vervallen. Wel zal er de moge lijkheid bestaan om op zaterdagmor gen bonen te leveren. Deze moeten dan vrijdags worden opgegeven en zullen vrijdags worden geveild voor de levering op zaterdagmorgen. Zeilwedstrijden op Zeeuwse stromen De driedaagse zeilwedstrijden van de Koninklijke Roei- en Zeilvereni ging ,De Maas", die op de Zeeuwse stromen zijn gehouden, zijn geëindigd. Wegens de harde wind zijn de ronde en platbodemjachten en de draken maandag niet gestart. Ook gisteren konden de draken niet uitvaren. De winnaars van de verschillende klassen waren: RORC-klasse 1, 2, 3 en 4: 1. Zwerver, strm J. van de Vorm. RORC-klasse 4: 1. Kluut, strm A. H. van Beuningen. Ronde en platbodemjachten: 1. Jan Klaassen, W. J. G. Aalders. ject Zierikzee-Katseveer v.v. zullen voor de eerste klas zeven gulden per maand kosten. Een gewoon maand abonnement kost voor de eerste klas vijf en twintig golden. Een vervoers- abonnement voor een fiets van een scholier zal f 1,50 per maand gaan kos ten. Deze belangrijke verlaging van ver voerskosten voor scholieren is om. van belang voor leerlingen van Schouwen- Duiveland, die in Goes de middelbare landbouwschool, technische avondscho len, het chr. middelbaar onderwijs en andere cursussen bezoeken. Tandarts vertrekt Naar wij vernemen is tandarts E. M. van Riel uit Middelburg voornemens de Zeeuwse hoofdstad te verlaten. Hij gaat zich in Den Haag vestigen. Duivenvlucht De postduivenvereniging „De Rode Doffer"" hield een wedvlucht voor jonge duiven vanaf Neufvilles. 1. C. Snoep; 2. J. Dubois; 3. E. Harinck; 4. D. Kloosterman; 5. D. Kloosterman; 6. J. Bakker; 7. D. Kloosterman; 8. A. de Hond; 9. G. de Hond; 10. J. Bakker. Chr. Plattelandsvrouwen In de gisteren te Goes gehouden ver gadering van de afdeling Zuid- en Noord-Beveland van de Bond van Christelijke plattelandsvrouwen heeft mevr. Van Dijk, directrice van de in terkerkelijke opleiding van gezinsver zorgsters in Den Haag een causerie ge houden over deze opleiding. In de eerste plaats moeten de meisjes be kwaam worden gemaakt in het huis houdelijke werk. Doch zeer belangrijk is ook, dat de meisjes leren beseffen, dat zij tijdelijk de plaats van de vrouw en moeder moeten innemen, waarvoor zij zich moeten leren instellen op de sfeer van elk gezin, waarvoor zij wor den geplaatst. Hulp is dan pas goede hulp, als die zich aansluit bij de ge wone gang van het gezin, als de moe der de teugels in handen heeft. Dat wordt men in de vijf en een halve maand wel dagelijks onder de aandacht gebracht. Mevrouw Van Dijk gaf een korte opsomming van de verschillende vak ken welke worden gedoceerd en wie van deze lessen profijt weet te trek ken is niet alleen in staat de huishou delijke zaken te behartigen, doch die weet ook bij te dragen tot een goede en beschaafde sfeer in het gezin, waar aan men tijdelijk haar krachten geeft. Na de pauze werden nog vragen ge steld, die uitgebreid werden beant woord. Het bestuur besprak voorts nog enkele plannetjes voor een reisje in september. BERGEN OP ZOOM De Krabben wonnen In de gemeentelijke bad- en zwem inrichting speelde maandavond het poloteam van De Krabben tegen de kampioenen van de afdeling, De Zee hond uit Vlissingen. De Krabben won nen met 51, waardoor zij de eervolle tweede plaats in de afdeling verover den. Tuinfeest op Vrederust Op woensdag 13 augustus a.s. zal op de inrichting Vrederust bij Bergen op Zoom weer het jaarlijkse tuinfeest voor de patiënten worden georgani seerd. Het belooft weer een goed pro gramma te worden. Deze week komt het comité nog bijeen om de laatste voorbereidingen te treffen. De Rijkspolitie heeft de veroorzaker van het slipgevaar op de Antwerpse straatweg kunnen achterhalen. Het bleek, dat van een vrachtauto van een Delftse oliefirma een olievat was gaan lekken, wat door de bestuurder C. K. uit Delft tijdens het rijden niet was ontdekt. Met dit lekkende vat (waar vermoe delijk niet veel meer in zal zitten) reed hij de pont te Kruiningen op, waar de veerman er hem opmerkzaam op maakte. In Zeeuwsch-Vlaanderen kon toen de bestuurder door de Rijks politie worden aangehouden, waar hij over het gebeurde werd ingelicht. Door de Rijkspolitie werd daarna te gen hem proces verbaal opgemaakt. Nog een vijftal bromfietsberijders en vele fietsers waren geslipt, waar door zij schade aan hun voertuigen opliepen. Hiervan werd door de Rijks politie na aangifte ook nog een aan tekening gemaakt. Honderden badgasten en inwoners van Westkapelle hebben genoten van de ringrijderij die door het V.V.V. was georganiseerd. Een 20-tal jongemannen stak de ring, in een sportieve strijd die gestreden werd. Vooral de prestaties van L. Minderhoud en L. Vos, die tot de negende ronde nog geen ring gemist hadden, werden met aandacht gevolgd. De badgasten vonden het jonassen der deelnemers een attractie, bij het behalen van de 25ste, de 50ste, de 75ste, 100ste, 125e en 145ste ring, waarvoor extra prijzen beschikbaar werden gesteld. De beer A. Huibregtse, secretaris der V.V.V. Westkapelle, die ook de leiding van deze ringrijderij had, reikte de prijzen uit. De uitslag was als volgt; 1. LMin derhoud 16 ringen; 2. N. Minderhoud 13; 3. L. Roelse 13; 4. L. Vos, St. Jans- kerke 12; 5. W. de Visser 10; 6. P. de Visser 10; 7. A. Kodde 10; 8. Kr. de Witte 9; 9. S. Blaas 9; 10. W. de Kam 8; 11. J. de Visser 7; 12. C. Provoost 6; 13. G. Krijger 6; 14. L. Minderhoud 5; 15. P. de Witte 5; 16. L. Vos 2; 17. K. Vos 2; 18. L. Boogaard 1; 19. L. Cij- souw 1. Nieuwe stationschef Kruiningen-Y erseke Met ingang van 1 augustus is be noemd tot stationschef 3e klas te Krui ningen-Yerseke, de heer A. J. Damen, thans stationschef 4e klas te Horst- Sevenum. Passiflora eaerulea pleegt men ook wel de passiebloem te noemen: de Lij- densbloem. Er zijn verschillende soor ten, doch de Passiflora eaerulea wordt door de bloemist tegenwoordig als ka merplant gekweekt en met succes. Het is nu de goede tijd een plant te hestel len. Het is een klimplant en -de lange ranken zullen dus langs dunne stokjes in het rond geleid moeten worden; u kunt dan op een beperkte oppervlakte veel scheuten bergen. De schone bloe men zijn maar één dag open en dat vindt u misschien wel een bezwaar, doch als de planten eenmaal een paar jaar oud zijn, geven ze zoveel bloemen, dat u de hele zomer niet zonder zit. De passie bloem kan na half mei wel met pot en Volgens de Sueddeutsche Zeitung zal de „kaasoor log" op de Westduitse markt na een korte wa penstilstand waarschijn lijk een nieuwe fase in gaan. De Deense kaas producenten willen zich namelijk niet aan hun prijstoezeggingen houden. De regering van West- Duitsland, Denemarken en Nederland hebben, zo als bekend is, onlangs overeengekomen, dat Ne derland zijn kaasuitvoer naar West-Duitsland duurder zal maken door een speciale heffing. Daar een dergelijke speciale heffing, die ook door Denemarken was toege zegd, in het kader van de niet mogelijk bleek te zijn, zouden de Denen andere maatregelen tref fen, om hun prijzen in overeenstemming te brengen met de Neder landse prijzen. Aan Denemarken was toegestaan zijn oude le veringscontracten af te wikkelen tegen de oude prijzen. Van Nederlandse zijde zou evenwel gecon stateerd zijn, dat de De nen ook nieuwe contrac ten met hun Duitse afne mers tegen de oude prij zen sluiten. De Neder landse regering zou daar om overwegen de speci ale heffing weer af te schaffen en toe te staan, Deense zuivelindustrie dat kaas tegen lagere prijzen naar West-Duits land wordt geleverd. Naar aanleiding hier van verneemt het ANP. van bevoegde zijde, dat geruchten over Deense kaasaanbiedingen tegen lagere prijzen ook de Nederlandse regering ter ore zijn gekomen, die hierover contact heeft opgenomen met de Duit se regering. Daar echter concrete gegevens om trent de nieuwe prijzen van de Deense kaascon tracten met Westduitse afnemers niet beschik baar zijn, is er voor de Nederlandse regering ook geen aanleiding afschaf fing van de exportheffing te overwegen. al in de tuin gezet worden; dat is beter dan haar binnenshuis te kweken. Ze moet dan echter wel een zeer zonnige en beschutte standplaats hebben. Ze moet tegen half oktober naar binnen en heeft dan slechts zo weinig water nodig, dat de groene stengels nog net niet ver schrompelen. Het blad zal geel worden en afvallen, doch dat is geen bezwaar. Vroeg in het voorjaar eventueel in een iets ruimere pot plaatsen en grote plan ten in een houten plantenkuip zetten; de lange kale scheuten een flink eind terug snoeien en in voile zon plaatsen en in een zeer matig verwarmde kamer. Burgerlijke Stand Geboren: Geertruida J., d.v. L. Sandee en D. G. Meulbroek; Leonie E., d.v. W. L. Simoen en M. C, Slaelens; Victor St. E., z.v. J. Siudzinski en M. Neels; Marianne J. A., d.v. J. R. van Megroot en M. R. J. L. Wouters; Andrea C. M., d.v. F. H. A. Zohlandt en A. Th. A. Kruiswijk; Willem M., z.v. C. Murre en M. de Feijter; Eleo- nora V. M. d.v. G. A. M. Vermeulen en E. J. Hopman; Mathilda L., d.v. P. J. M. Peeters en F. L. de Clerck; Paul H. J., z.v. L. Schelfhout en M. S. M. van Pame- len; Henri L, z.v. A. P. Kouwijzer en A. C. J. de Cooker. Ondertrouwd: D. F. Buijze, 23 j. en J. N. Faas, 21 j. Gehuwd: H. P. Zegers, 25 j. tc Axel en M. Romeijnsen, 25 j.; L. D. de Feijter, 24 j. en A. J. Vermeulen, 24 j.; F. A. Ransehaert, 23 j. en C. P. de Feijter 20 j.; J. J. de Kok, 34 j. en G Hamelink, 23 j.; D. van der Heijde, 28 j. en M. J. de Put ter, 21 j. Overleden: A. M. Kroes, 16 dagen. KAPELLE Geslaagd. Te Terneuzen slaagden gis teren voor het Midenstandsdiploma de dames A. Ganseman en J. van Boven en de heer J. van Dillen. ZONNEMAIRE Geslaagd. De heer S. Stoel slaagde voor het examen Sterkstroom-monteur V.E.V. De meeste volgringen L. Minderhoud en daarna L. Vos, die beiden een me- dalje ontvingen. De beker, beschikbaar gesteld door het V.V.V. Westkapelle werd gewon nen door L. Minderhoud. Bij de prijsuitreiking speelde de Boerenkapel onder leiding van de heer J. Cysouw. De V.V.V. Westkapelle kan op een geslaagde middag terugzien. De raad der gemeente 's-Heer Arends kerke kwam maandagavond in open bare vergadering bijeen, onder voor zitterschap van burgemeester Vermet. Met algemene stemmen werd tot hoofd der l.o.-school te 's-Heer Arends kerke (dorp) benoemd de heer A. Ver beek, thans onderwijzer in Den Helder. Besloten werd tot toelating van. de nieuw benoemde raadsleden. In de nieuwe raad komt niet terug de heer W. A. Smit. Door de n.v. Grontmij. was een plan en een begroting voorgelegd van de verbreding van de toegangs weg tot de Quarlespolder, in D.A.C. W.-verband. Deze weg loopt over een dijk en dient over een lengte van 160 m verbreed en verbeterd te worden. De bedoeling is de kruin- breedte van de dijk van 4.5 meter te brengen op 6,5 meter. Met algemene stemmen werd besloten te trachten het plan uit te voeren. Reeds eerder was door de raad vast gesteld, dat de huidige ambtswoning van het hoofd der o.l.-school niet meer voldoet aan redelijk te stellen eisen. Definitief werd thans besloten een nieuwe woning te bouwen. Hiertoe werd een perceeltje grond aangekocht van de Ned. Herv. Gemeente. Voorts was er een verzoek van de Ned. Herv. Gemeente tot aankoop van een perceeltje bouwgrond gelegen ach ter de woning van de heer L. Goede- gebnre. De kerk wil hier een vereni gingsgebouw stichten, waarvoor de plannen reeds gereed liggen. Tot ver koop werd besloten. Vastgesteld werd de nieuwe ge meenschappelijke regeling met de ge meente Wolfaartsdijk inzake het houw en woningtoezicht en gemeentewerken. Deze regeling treedt in werking op 1 maart 1959. Binnenkort zullen zes gemeentewo ningen in Nieuwdorp voor bewoning gereed zijn. BRUIN1SSE Geslaagd. De heer M. de Zeeuw, mili tair schoenmaker in Den Helder, behaal de op het te Amsterdam gehouden exa men het praktijk-diploma schoenmaker gezel. Afscheid. Vrijdagmiddag was voor een groot aantal leerlingen der Chr. Schooi de laatste schooldag en de heer B. F. J. Brilman, hoofd van deze school, had van deze middag weer een speciaal feest ge maakt, door ook de ouders en het school bestuur uit te nodigen. Tot de scheidende leerlingen hield hij een toespraak, waarin hij er de nadruk op legde, dat het eigen karakter van de Chr. School die zij gingen verlaten was gelegen in het Bijbels onderwijs. Tot slot vertelde de heer Brilman en kele bijzonderheden over de klas die nu de school ging verlaten en die 67 leerlin gen had geteld. COLIJNSPLAAT Geslaagd. De heer P. van Gilst, die te Amsterdam het examen voor typen af legde, behaalde daar zijn militair en bur- gerdiploroa met lof. Kerkdienst. Woensdagavond 30 juli a.s. om 7 uur zal in een kerkdienst voor de Geref. Gem. voorgaan Ds. P. Honkoop te Yerseke. 's-GRA VENPOLDER Examens. Voor het examen midden stand slaagden uit 's Gravenpolder de af gelopen week te Middelburg mej. M. F. Huizer en de heren P. Boogert en B. D. de Klerk. N1SSE Bouw dorpshuis. Maandag werd in het gemeentehuis te Nisse een bijeen komst belegd van afgevaardigden van bijna alle verenigingen en instellingen uit de gemeente, over de houw van een dorpshuis. Men wilde trachten het eens te worden voor het oprichten van een stichting voor dit gebouw. De se cretaris van de gemeente, de heer C. de Ruiter, zette deze zaak uiteen. In augustus zal men weer bijeenkomen, nadat iedere afgevaardigde in zijn ver eniging of instelling hierover van ge dachten heeft gewisseld. R&TRANCHEMENT Collecte. De jubileum-collecte voor het sanatorium „Sonnevanck" te Harder wijk bracht in Retranchement f 110,75 op. Diefstal. Late wandelaars bij het Zwin zagen vorige week, dat onbekende per sonen benzine overhevelden in hun auto uit een G.M.C.-vrachtwegen van de firma Riemens uit Oostburg, die aldaar grond transporten verricht voor de nieuwe Zwindijk. De voorbijgangers waren zo attent het kenteken van de verdachte auto te noteren. Het was toen de politie niet moeilijk om de daders te arresteren. Het zijn twee personen uit Breskens en Schoondijke. Bejaardenzorg. Vertegenwoordigers van de verschillende groeperingen kwa men in het gemeentehuis bijeen onder leiding van burgemeester J. A. Leen- houts om te trachten ook in deze ge meente te komen tot de oprichting van een bejaarden-sociëteit. Besloten werd tot de oprichting van een bejaarden-so ciëteit over te gaan. In het bestuur hebben zitting: mevr. H. Tijmstrade Waal, presidente, mevr. S. RisseeuwRiSseeuw, secretaresse, mevr. C. v. d. SluisQuaak, penningmeesteres- se, mevr. E. S. Kornelisvan Hanegem, mevr. A. BrakmanHol, mevr. C. de Smidtde Koene en mevr. J. v. d. Wou- de—van Hoorn. Verder de heren J. J. de Bruijne, H. Zwier en J. A. Hennekeij.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2