Heinkenszand was „arena" met boeiende springprestaties Engelse gasten officieel ontvangen in Middelburg Tjoba 2 dwong TOP I een 0—0 gelijk spel af Bemanning van Norlanda op de trein gezet in Vlissingen Bewonderenswaardige dressuur en attrahtieve biinummers Verencomité organiseert geen protesttocht naar Breshens Roekeloze tocht met oude Belgische visserskotter Prov. Stoombootdiensten in Zeeland Zichtbaar bewijs groeiende ruitersport in Zeeland BEROEPÏNGSWERK Bij Dishoek gestrand Lesvliegtuig verbrand bij Woensdrecht Veel uien verwacht COMPETITIE 2.K.B. Triest einde van kommervol bestaan Schip wordt verkocht VEILINGBËRICHTEN Nagekomen advertentie ^laandag 28 juli 1938 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina I ER ZIJN ZATERDAG in Heinkenszand gevechten geleverd. Ge vechten, waarbij het er warmpjes toeging. Het waren gelukkig geen schermutselingen tussen zwaargewapende soldaten, maar hoeden- en stierengevechten, onschuldige krachtmetingen te paard. Ze vormden komische onderdelen van de provinciale kampioenschappen van de landelijke ruiters, die de Gewestelijke Bond voor Zeeland van Lan delijke Rijverenigingen zaterdag in het Zuidbevelandse dorp had ge organiseerd. De hoofddekselstrijd, waarbij de talrijke toeschouwers zich een hoedje hebben gelachen, verliep in het voordeel van de goed gemutste zwarte ruiters. En de „stier" moest natuurlijk het onderspit delven tegen de „Spaanse torero's" te paard, maar hoe het spektakel ook verliep, dit alles vormde een gezellige entourage van de dressuur- en springwedstrijden, die het grootste deel van de dag de aandacht vroegen, en waarbij van Zeeuwse zijde een verheugend grote deel neming viel te konstateren. DAT DE PAARDENSPORT en in het bijzonder de landelijke ruitersport bloeit en groeit in ons gewest hebben de dressuurproeven en het spring concours onomwonden bewezen. Bur gemeester H. J. J. Derckx stak in zijn openingswoord zijn vreugde over de grote inschrijving dan ook niet onder stoelen of banken. Hij wees op de propaganda, die hierbij wordt uitge dragen. Door een evenement als dit wordt duidelijk aangetoond welk een prachtige ontspanning er kan zijn Voor de jeugd op het platteland. Zaterdag hebben we kunnen genie ten van prachtige staaltjes vrijheids dressuur, springen en gezamenlijk har monisch optreden. Vooral in het eer ste bleekde hear M. A. Geuze van de Eendrachtruiters een meester. Hij demonstreerde voortreffelijk waartoe de „eenheid" tussen paard en ruiter kan leiden. Maar niet alleen bij de dressuur, waarin de 11-jarige Adrie van Westen uit Dreischor eveneens toonde aardig bedreven te zijn, ook bij het springen wordt veel van ruiter en paard gevraagd. VERTROUWEN Juist bij springconcoursen is be langrijk het grote vertrouwen, dat paard en rijder in elkaar moeten heb ben. Een paard is van nature een dier, dat hindernissen ontwijkt. De ruiter moet daarom zelfverzekerd en rustig zijn temeer omdat het dier elke af wijking voelt. Er waren ruiters, die de kunst van het „beheersen" van het paard uitstekend verstonden. We noemen hier de heren Van Oeveren ^it Wissenkerke en Geuze uit Poort vliet, die in september zullen deel nemen aan de landelijke kampioen- Schappen in Utrecht. Maar bij anderen was het con tact nogal eens zoek. De heer Priester van „Noord-Beveland' was in klasse L bijvoorbeeld niet gelukkig. Driemaal was zijn paard hem ongehoorzaam en in de twee de ronde verliet hij zelfs vrijwil lig het parcours. Er waren ook rij ders, die een val maakten als de heer v. d. Slikke in klasse Z, die midden in een hindernis sprong. Hij had de galop van het dier niet goed geregeld. Behalve dressuur- en springwed- strij den warden de toeschouwers ook nog attraktieve nummers voorgesteld. Reeds vermelden we de hoeden- en stierengevechten, er was ook een kla vertje-drie-wedstrijd en een carrous- jel-demonstratie. Bij de eerste ging het om harmonie tussen rijder en paard en rijders en paarden onder ling, bij het tweede onderdeel werd onder leiding van instructeur Moer- mond aangetoond hoe men bij paar den en ruiters massa-regie kan toe passen. De figuren werden fraai uit gevoerd. Attraktief was verder het eilanden springconcours, waarin van elke rij- vereniging drie leden uitkwamen. „Noord-Beveland" bleek de beste rij ders te bezitten. PARADE De kampioenschappen werden bij gewoond door de commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot, die de parade van alle rui ters afnam, en het lid van Gedepu teerde Staten, de heer C. Philipse. Ir. J. D. Dorst, voorzitter van het uit voerend comité, sprak een slotwoord. Wachtmeester De Munck uit Bergen op Zoom kreeg nog een pluim voor de bouw van het parcours; de heer M. B. van Xwaarden voor de beschik baarstelling van het terrein. Het mu ziekgezelschap „Euterpe" uit Hein kenszand verleende aan het geheel muzikale medewerking. HET ZOEKEN naar de witte muis „Wickie" die woensdag in de neuske- gel van een Amerikaanse raket een reis van 9600 km. heeft gemaakt, is opgegeven. KAPELLE Concert. Het was jammer voor de mu ziekvereniging Mozart" uit Yerseke dat het zaterdagavond vrij koud was. Hier door had dit korps niet die belangstelling voor het concert dat zij gaf op de mu ziektent, welke het had mogen verwach ten en verdiende. Feike Asma geeft orgelconcert. De be kende organist Feike Asma komt naar Kapelle voor het geven van een concert op het orgel van de Ned. Herv. kerk al hier. Dit zal plaats vinden op a.s. maan dag 4 augustus 's avonds om 8 uur. Damkamploen. De heer A. v. d. Schraaf is damkampioen 1957'58 ge worden van de damclub Kapelle. In de onderlinge competitie eindigde hij gelijk met de heer I. op 't Hof, maar de beslis singswedstrijden werden door hem ge wonnen. Hierdoor kreeg de heer v. d. Schraaf de hiervoor beschikbaar gestel de beker. Zaterdag zijn de Engelse sportlieden uit Folkestone, die deze week een be zoek brengen aan Middelburg, officieel ontvangen door het gemeentebestuur van de Zeeuwse hoofdstad. Burgemeester mr. Joh. de Widt sprak de gasten toe en heette hen hartelijk welkom in Zeeland. Hij sprak de wens uit dat deze ontmoeting weer een pret tig karakter zal hebben en dat de ver wachtingen niet worden beschaamd. De burgemeester merkte nog op dat deze sportontmoeting van grote beteke nis moeten worden geacht, omdat con tact tussen mensen van verschillende landen zeer vruchtbaar kan zijn voor het kweken van wederzijds begrip en waardering. Onze sportverslaggever komt op de diverse onderdelen van het gevarieer de programma morgen nader terug. Aan de mode-vakschool E.N.SA.I.D. te Breda slaagden voor lingerie-coupeuse mej. C. P. Huissoon, 's-Gravenpolder; voor coupeuse de dames N. Bosman, Nis- se en C. Murre, Nieuwdorp; voor costu- mière de dames M. Saaman, Leewedorp, C. J. Quist, J. C. Wondergem, H. Murre, J. K. v. d. Dries en D. J. Kole, Nieuw dorp; C. J. Karelse, 'sHeer Arendskerke; BI Raas, 's Heer Abskerke; C. J. op 't Hof, 's Gravenpolder. In vond „De Schelde" draagt schip over aan Griekse rederij de buitenhaven van Vlissingen zaterdagmiddag de overdracht plaats van de op de werf der N.V. Kon. Maatschappij „De Schelde" ge bouwde „Argo Khios" aan de Griekse reder John C. Carras. De directeur van „De Schelde", ir. C. Kapsenberg sprak in de kapiteinshut na de vlag- genwisseling een kort begroetings woord. Hij merkte op, dat nog zeven „Argo"-schepen zullen volgen, doch dat reeds bewezen is, dat de „Argo"- schepen goede schepen zijn, schepen van de hoogste economie en een wa pen in de strijd tegen de dalende vrachtprijzen. NED. HERV. KERK Beroepen te Beetsterzwaag (toez.), H. Ka de Wilde, vic., jeugdkerke- werk te 's-Gravenhage. Aangenomen het beroep door de generale synode tot pred. voor bui- tengew. werkz. (voor het werk onder de vluchtelingen in Berlijn, uitgaande van het Hilfswerk der Evangelischen JCirche in Duitsland), G. Hamoen, kand. te Boodegraven. Bedankt voor Woudrichem, E. Kem penaar te Nieuwleusen. Toegelaten tot de evangeliebedie ning: P- Bons, Rotterdam; A. J. van Duist, Capelle aan de IJssel; J. J. Duvekot, Goes; N. J. M. Hoogendijk, Pijnacker; C. de Jong, 's-Gravenhage; J. D. Kila, Sliedrecht; B. M. Meijn- dert, Bergschenhoek; H. A. Schepers, Zwijndrecht; E. Zorn, 's-Gravenhage. Beroepbaarstelling: C. J. Baart, Utrecht; Mr. L. H. v. d. Bilt, Am sterdam; C. de Jong, 's-Gravenhage; J. D. Kila, Sliedrecht; B. M. Meijdert, Bergschenhoek. Bij Biggekerke is zaterdag een oud, volkomen onzeewaardige Belgische visserskotter, de O 797, op het strand gelopen, nadat het scheepje op zee door twee opvarenden, een Duitse en een Nederlandse jongen, was verlaten. De jongens werden door een loodsboot opgenikt en naar Vlissingen overge bracht. De romp van de kotter is dik aange groeid met mosselen, de luiken zijn dichtgespijkerd, er was geen kompas of anker aan boord en de motor kan niet gebruikt worden. Aan boord van het scheepje, dat zaterdagavond onbe heerd op het strand bii Biggekerke lag, bevonden zich wel enkele nieuwe zei len en een levensmiddelenvoorraadje bestaande uit drie broden, wat sinaas appelen en een pakje boter. De twee opvarenden waren Rolf Holer uit Hamburg en diens Neder landse vriend Johan Duin uit Velsen. Twee dagen geleden hebben zij het schip te Ooostende gekocht. Zij wilden er mede naar IJmuiden varen. Het vaartuigje was niet voldoende toege rust en is afgedreven. Zaterdagmorgen is het door de harde wind de monding van de Westerschelde ingedreven. In de Deurlo is het in moeilijkheden ge komen en toen hebben de beide jon gelui om assistentie verzocht door het hijsen van een zwarte broek in de mast. Een loodsboot is toen uitgevaren en heeft getracht het schip binnen te slepen. Door het breken van de tros sen moest deze poging worden opgege ven en de jongens werden door de loodsboot overgenomen. Zaterdagnacht is het vaartuigje bij Dishoek gestrand. Gisteren zijn de jongens echter naar het scheepje teruggekeerd om te trach ten het alsnog vlot te krijgen en naar IJmuiden te brengen. MULO-EXAMENS Voor de laatste maal van de cursus 19571958 zijn zaterdag te Goes de Mulo-examens afgenomen. Voor het diploma A slaagden de dames: E. M. van Bendegem (m) en E. Boon (m) te Axel; M. C. de Feyter, Hoek, S. C. van Driel, Terneuzen; S. S. van Cadzand (m) en J. Wieland, beiden Axel; L. Verbrugge (m), Kruiningen, C. van Houte (m), Waarde; S. Fieret (m) en E. Th. van Rhee (m), beiden Oostburg, E. J. de Leeuw (m), Middelburg; de heren A. Bakker (m) en W. Bakker Axel; L. A. van Dixhoorn (m), J. M. van der Hooft (m) en P. C. Meeusen (m), allen Terneuzen, L. Dieleman, Axel; J. A. C. van der Velde en J. A. Verwijs, Yerseke, M. E. Eckhardt (m) en N. Hameliqk (m), beiden Kruinin gen, J. Kooman (m), Oostkapelle, J. v. Keulen te Middelburg. Vijf kandidaten moesten afgewezen worden. Met de aanduiding (m) zijn tevens geslaagd voor het midden standsdiploma. ST. ANN ALAND Geslaagd. Op het te Breda gehouden examen slaagde voor de volledige hoofd akte de heer J. B. Aarnoudse, onderwij zer aan de School met den Bijbel te Sint-Annaland. GOES Burgerlijke Stand Geboren: Pieter C., z.v. C. Vermaire en K, de Koeijer te Kapelle; Louis, z.v. L. Reijerse en D. Gelok; Maria M., d.v. H, Limba en Ch. A. Lopulalan, te Krui ningen; Jaconis F., z.v. P. J, Wattimena en A. A. Pattinama te Kruiningen; Cor- nelis A„ z.v. J. Vleugel en M. Houteka mer te Wemeldinge; Evelyn, d.v. A. P. Trompert en J. T. Peute te Kloetinge; Bertken O., d.v F. W. B. Mensink en Th. Ch. Janssen; Marinus A., z.v. J. Braamse en A. M. Zegers te *s Heer Arendskerke. Jan, z.v. J. Roosse en A J. Katsman: Adriana M., d.v. C. J, Paauwe en M. de Leeuw te Kruiningen; Jan Bartel, z.v. C. A. Meijers en H. W. van Doorn. Ondertrouwd: A. van Witzenburg, 25 j. en R. M. Ramondt, 21 j. Gehuwd: J. W. van Doezelaar, 23 j. en J. Lookman, 21 j. Overleden: L. Verburg, 76 j. echtg. van J. M. Dodmond, won. te Kortgene; L. A. Jordaan, 61 j. echtg. van L. A. Soesman; T. Wondergem, 90 j. wed van J. Meijer; C. v. d. Werff, 86 j. wed van M. van Lie- re, won. te Bergen op Zoom. Bestuurder gered BERGEN OP ZOOM, 26 juli Za terdagmiddag omstreeks drie uur is op de militaire vliegbasis Woensdrecht hij Bergen op Zoom een Tiger Moth les vliegtuig, bestuurd door de sergeant- vlieger G. van Hoogendoorn, wonende te Hoogerheide, in de hossen op de vliegbasis terecht gekomen, waarbij het vliegtuigje volkomen verbrandde. De bestuurder wist zich nog uit het vliegtuigje te redden, doch kreeg daar na een shock. Serg. van Hoogendoorn zou deze mid dag met dit motorvliegtuig de leerlin gen van de West Brabantse Aeroclub met een zweefvliegtuig optrekken. In het zweefvliegtuig dat werd op getrokken zat op dat moment een leer ling en de heer P. de Jager uit Bergen op Zoom, de instructeur van de West Brabantse Aero Club. Toen beide toestellen enkele meters van de grond los waren, bemerkte de heer De Jager reeds dat er iets met het motorvliegtuig verkeerd ging. Hij kop pelde direct de kabel, die het zweef vliegtuig met het motorvliegtuig ver bond los en maakte daarna een lan ding op het veld. Sergeant v. Hoogendoorn vloog met het toestel nog even door doch dit zak te snel af. Verscheidene toppen van de bomen werden door het vliegtuigje af gerukt voor het op de grond terecht kwam. Daarna vloog het toestel direct in brand. De brandweer van de vliegbasis was spoedig ter plaatse, doch door de licht- vlambare constructie van deze toestel len, was er niets meer te redden. Vorige maand had deze vlieger ook al met een dergelijk toestel een onge luk. Toen bleef de slof van het vlieg tuig achter de staalkabel van de zweef vliegtuigen haken, waarhij hij op en kele honderden meters van dit tweede ongeval met het vliegtuig in de bossen terecht kwam. Het Zecuwsvlaamse actiecomité voor vrije veren heeft besloten de activiteiten voort te zetten. De voorzitter van het co mité, de 74-jarige veehandelaar Colsen was aanvankelijk van mening, dat, na het besluit van de regering die de moties van de Tweede Kamer naast zich neer legde de actie moest worden gestaakt, doch men heeft hem tot andere gedach ten weten te brengen. Het comité heeft vanochtend een be spreking met een fractievoorzitter van Prov. Staten, die févens lid is van de Tweede Kamer. Morgen, de dag, waarop de nieuwe veerfuiken te Vlissingen en Breskens in gebruik worden genomen, heeft het co mité officieel rust. Het ligt niet in de bedoeling, dat het comité een protesttocht organiseert naar Breskens en men zal geen enkele pro testpoging aanmoedigen, naar men ons verklaarde. Evenmin zal men de leiding van de protesttocht naar de Provinciale Staten, die woensdag te Middelburg wordt gehouden, op zich nemen. „Wie deze vergadering wenst bij te wonen of wil demonstreren, moet dat zelf weten" Is het comité van oordeel. Voor leden van het comité zijn in de statenzaal vijf tien plaatsen gereserveerd, zodat de de batten over de nieuwe veertarieven nauwlettend kunnen worden gevolgd. Intussen tracht men de verkoop van „vrfje-veren-tegels" die in twee uitvoe ringen zijn verschenen, zoveel mogelijk te stimuleren. De opbrengst is bestemd voor de financiering van de actie. Er wordt dit jaar in ons land een grote oogst van uien verwacht. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft dezer dagen de resultaten bekend gemaakt van de in mei gehouden land- en tuinbouw- telling en daarbij bleek o.m. dat er een zeer sterke toename is van het areaal zaaiuien ten opzichte van het vorig jaar. Ket vorig jaar bedroeg de oppervlakte uien in ons land namelijk 5298 ha en dit jaar is het areaal 6678 ha. Hier valt dus een stijging te constateren van niet min der dan 1380 ha. Aangenomen mag wor den dat deze stijging over het hele land is verdeeld. Zeeland is een zeer belangrijk gebied voor de teelt van zaaiuien en ook hier is wél sprake van een uitbreiding van de teelt, mede onder invloed van de vrij gunstige resultaten van het vorig jaar. De stand van de uien is op het ogen blik over het algemeen zeer goed en men verwacht grote opbrengst. Er wordt zelfs gesproken van 50.000 tot 60.000 kg per ha. VIJFTIEN BEMANNINGSLEDEN van het Griekse vrachtschip Norlanda, dat sinds het begin van dit jaar in de haven van Vlissingen aan de ketting heeft gelegen, zijn zaterdag op de trein gezet. Voor het vertrek kreeg elk van de mannen, dank zij de bemiddeling van de dienst voor sociale zaken van de gemeente Vlissingen een plaatskaart voor een reis naar het noorden van Griekenland. Ook ontving men een bedrag van vijftig gulden. Behalve dit bedrag hadden de mannen een verklaring op zak, dat zij recht hebben op ruim een jaar gages. Het is echter de vraag of deze Griekse scheepslieden dit bedrag ooit in hun vingers zullen krijgen, want de reder heeft hen in de afgelopen maanden steeds in de misère laten zitten. De scheepslui hebben een kommervol bestaan vol ontberingen achter zich. De proviandering was al enkele dagen opgehouden en zaterdag hadden de mannen voor zij op de trein werden gezet niet gegeten. Er was niets eetbaars meer aan boord en geld om brood te kopen bezat men evenmin. In oude koffers of kartonnen doosjes hadden de zaterdag vertrek kende mannen hun armzalige bezittingen gepakt en in trieste stem ming stonden zij zaterdagochtend in hun blauwe werkgoed de enige kleding, die zij nog bezaten op het perron van het Vlissingse station te wachten op de trein. Begin januari werd de NORLANDIA, die Vlissingen binnenliep in verband met opgelopen averij tijdens de stranding in november 1957 vlak voor Duinkerken, aan de ketting gelegd. In korte tijd rust ten niet minder dan tien beslagen op dit oude schip en zfjn lading. Leveranties aan de Norlandia werden gestaakt en de bemanning leed honger en kou. Een Vlissingse zakenman liet zijn hart spre ken en leverde toch proviand, zij het mondjesmaat, hoewel hij geen enkele garantie had, dat hij ooit geld zou zien. Voor een bedrag van tienduizend gulden leverde hij, maar toen moest deze man stoppen. Hjj was reeds ver boven zijn fi nanciële krachten gegaan. Zaterdag 19 juli kwam er voor het laatst proviand aan boord. In de afgelopen week leefde men van het geld, dat werd verkregen lange reis aanvaardden. door spulletjes naar de lommerd te bren gen. Ook was de kapitein nog in staat enkele dagen voor eten te zorgen. Za terdag was er echter niets aan boord. VERKOOP De twintig bemanningsleden, die nog waren overgebleven van de groep van veertig man, werden zaterdagmorgen in de kapiteinshut geroepen. Vijftien van hen zouden op de trein worden gezet. Naar huis, zonder geld, maar met een „schuldbekentenis". De kapitein, zijn zoon en enkele wachtslui zouden nog aan boord blijven tot de Norlanda door de rechtbank te Middelburg begin au gustus in het openbaar zal worden ver kocht. Eén Griekse zeeman, de tweede machinist, blijft in Vlissingen, waar hij werk heeft gekregen. Voor het vertrek zich verkleden hoef de zaterdag niemand meer omdat hun kleren verloren waren gegaan bij de stranding óf naar de lommerd waren gebracht. Zij kregen een reisbiljet tot Pirea en dan moeten zij zelf maar zien thuis te komenVijftig gulden werd hen in handen gestopt. Voor een trein reis van drie dagen is het niet veel. „Wilt D toch vooral alle Vlissingse ingezetenen én de bevolking van Neder land danken voor het begrip dat zij voor ons toonden en voor alles wat wij ont vingen. Wij moeten zo overhaast weg, dat wij van niemand afscheid konden ne men. Wij hebben hier vele goede vrien den gemaakt. Dat was de boodschap, die de Griekse bemanning, bij monde van de machinist Harry Theodoratos nit Athene achterliet voor zij met bezwaard hart de Verschillende terreinen konden zater dag de overvloedige regenval niet tijdig verwerken, zodat een aantal wedstrijden gaen doorgang kon vinden. Ook moest de competitieleider voor zaterdag veel vuldig uitstel geven omdat diverse ploe gen incompleet waren door de vakanties. Zodoende was de oogst van gespeelde wedstrijden niet groot. In de eerste klas se ging juist de belangrijkste wedstrijd niet door. Bij Vios-Togo bleek het Vios- terrein niet bespeelbaar. De overige wed strijden welke allen in Walcheren ge speeld werden gingen wel door. De grote overwinnaar was Animo 1 dat zaterdag bijzonder goed werk leverde door Scampolo met een 31 nederlaag terug te zenden en dat op 24 juli er zo waar in slaagde om de titelhouder van het vorig jaar Swift 2 een winstpunt af te snoepen (33). Zaterdag deed Swift 2 het nog minder tegen Elto 2 (57). De Middelburgers zijn door deze resultaten zo goed als zeker uitgeschakeld. Stand bovenaan: Tjoba 1 16 uit 9, Elto 1 14 uit 11 en Togo 1 13 uit 8. In 2a viel een verrassing te noteren. Top 1, nog volledig kanshebber voor de titel, moest tegen Tjoba 2 met een 00 gelijk spel genoegen nemen. Dit kon wel eens een kostbaar verlies voor Top be tekenen. Minder goed was de prestatie van Tjoba 2 in de uitwedstrijd tegen Vi tesse op donderdagavond j.l. (53). Een nederlaag die uitsluitend te wijten was aan een ontstellende schotloosheid van de Tjobareserves. BKC 1 behield de kans om de laatste plaats nog te ontlopen door met het kleinste verschil uit van Vopo 1 te winnen (56). Stand aan de kop: Zuidwesters 1 16 uit 10, Top 1 14 uit 10 en Swift 3 13 uit 8. In 2b was er voor Olympia 1 in de uit wedstrijd tegen Volharding 2 geen vuiltje aan de lucht (39). Togo 2 zag zich don derdagavond door een 32 zege op Vol harding 2 twee plaatsen stijgen op de ranglijst. Stand aan de kop: Olympia 1 16 uit 9, Luctor 1 14 uit 8 en Zeelandia 1 11 uit 8. In 3a bewees Stormvogels andermaal, dat het heel wat meer mans is dan in het vorige seizoen. Tegen Top 2 werd het een daverende 94 zege. In deze afde ling onderging de ranglijst geen wijzi gingen. In 3b vond geen vastgestelde wedstrijd doorgang. In 3e was het enkel SSSDos 55 dat doorging. De ploeg uit Colijnsplaat won met 73. Ook hier geen wijzigingen in de volgorde. In 3d ook slechts een wedstrijd n.L ZuidzandeBKC 2 uitslag 32. Het moeilijke begin is kennelijk voor Zuid zande voorbij want uit de laatste vier wedstrijden werd de volle winst behaald. De volgorde op de ranglijst bleef gelijk. De volledige uitslagen luiden: le kl. Swift 2—Elto 1 5—7; Animo 1— Scampolo 1 31; Swift 2Animo 2 3 3; 2a; Top 1—Tjoba 2 0—0; Vopo 1—BKC 1 5—6; Vitesse—Tjoba 2 5—3; 2b: Vol harding 2Olympia 1 39; Togo 2 Volharding 2 3—2; 3a: Stormvogels Top 2 9—4; 3c: SSS—Dos 55 7—3; Zuid zandeBKC 2 32; adsp.: a: Zuidwes ters a—Animo a 14; afd. b: Animo b Vedo a 32; c: Tjoba a—Olympia 24; Tjoba a—Togo a 1—7; d: Zuidwesters b Animo d 9—0; e; Animo eSwift rap 04; KVLAtlas 14; f: Luctor bElto b 6—2; SSSScampolo b 06; Scampolo bSSS 5—0; Blauw witTjoba b 6—0; pupillen; ZuidwestersAnimo 2 5—0; Swift nikOndo 04. Alle andere wed strijden zijn afgelast of uitgesteld. BERGEN OP ZOOM, 26 juli Stamboon dubbele princessen I 39; id. II 29; Rode bessen 1.01; Zwarte bessen 1.35; Frambozen 85. GOES, 26 juli Export- en indu strieveiling: Duitse Zure II 102; III 101 Rode bessen H 106—110; Zwarte bes sen exp. 139; II 139; afw. 143; Dubb. pr. bonen I 4142; II 35; Frambozen in kratten H 192; Zure Morellen II 84; gewone veiling: Klerken II 182; Kruis bessen I 52—57; II 38; Early Laxton I 122146; II 6784; grof 88—125; fa briek 45—77; Oranjepruimen II 85—93; Perziken per stuk I 1732. De telers wordt aangeraden om de dubbele princessebonen goed gesor teerd aan te voeren; te jonge en te dik ke, en peulen met windschade en rotte vlekjes moeten uitgesorteerd worden. KAPELLE, 26 juli Industrie- en exportveiling: Rode bessen I 109—117; II 102; III 98; Zwarte bessen I 147; II 140; Frambozen industrie in kratten I 214; II 208; Dubb. pr. bonen I 4344; H 39; Pruimen: Early Laxton I 35 153; II 84—111; grof 106—132; fabriek 4662; Orangepruimen I 83; Ruth. G. I 9193; II 52; fabriek 45; Zure morel len ontsteeld I 85—100; Hl 58; Rode bessen per doos I 2832; Kruisbessen per kg I 5661; II 21; Aardbeien afw. 48. Nog onverwacht werd van onze zijde weggenomen onze geliefde Vader JOSEPH VAN ELSACKER op de leeftijd van bijna 84 jaar. De Here sterke ons in dit ver lies. Uit aller naam; A. J. van Elsacker-Dijkslag Wemeldinge, 26 juli 1958 Dorpsstraat 16 De begrafenis zal plaatsvinden op dinsdag 29 juli 1958 te We meldinge om 1 uur n.m. Met ingang van 1 augustus 1958 wordt de nieuwe Veerhaven te Breskens in gebruik genomen. Derhalve wordt de uurdienst als in de zomerdienstregeling vermeld op deze nieuwe haven gevaren met aansluitende busdiensten. Alleen de vaarten 03 (7.25) en 05 (8.30) blijven te Breskens afvaren van de oude aanlegplaats. O Kaarten voor scholieren en/of werknemers dienen te voren aangevraagd bij de agentschappen op de desbetreffende aanleg plaatsen. Aanvraagformulieren voor deze kaarten zijn bij de agent schappen voorhanden. De formulieren moeten door de werkgever of het schoolhoofd ondertekend, worden ingeleverd onder overlegging van 2 pas foto's van de aanvrager. De in omloop zijnde 10 vaartenboekjes kunnen op de aanleg plaatsen worden ingewisseld bij aankoop van nieuwe. De geldigheidsduur van deze kaarten is tenminste één maand. De tarieven zullen binnen enkele dagen worden gepubliceerd.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2