Teleurstelling over stagnatie woningbouwplan Kanaalstraat Nog geen beslissing over bouw van nieuwe stadhuis Eindmiddag Christelijke Landbouwhuishoudschool Eindles Chr. landbouwhuishoud school te 's-Heer Bezwaren van Nrd-Bevelandse boeren tegen plaats van nieuwe veerhaven bij Kats Geslaagden technische school Middelburg ontvingen diploma Raad Vlissingen bracht woningwettoewijzing ter sprake Jongen kreeg tientje van hollende treinreiziger Ernstig gewonde bij auto-botsing te Kruiningen Huishouddiploma voor 98 vakbekwame meisjes Orienterende vergadering in Kortgene Kostbare landbouw grond gaat verloren Melkslijters in Yerseke houden geen vacantie Ook diploma- uitreiking in Goes MIDDELBURG artsendTenst apotheken £aterdag 26 juli 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 9 DE AGENDA voor de Vlissingse gemeenteraadsvergadering bevatte weinig „welsprekendheid eisende" zaken, zodat het overgrote meren deel der voorstellen vlot onder de hamer van loco-burgemeester M. A. van Popering gleden. Eén punt bracht de tongen in beweging en wel het voorstel om het raadsbesluit van 30 oktober j.l- waarbij aan de Vereniging tot Verbetering van de Volkshuisvesting te Vlissingen en omliggende gemeenten een grond- en bouwvoorschot werd verstrekt voor de financiering van de bouw van 24 woningwetwoningen aan de Kanaalstraat op het zgn. Eiland. De geringe woningwettoewijzing aan Zeeland en dus ook aan Vlissingen maakt de uitvoering van dit plan op korte termijn onmogelijk. Het V.V.V.-raadslid, de heer H. B. J. Knoop, drukte zijn spijt hierover uit en vertolkte de gevoelens van alle raadsleden. Hij drong er op aan, dat het college alles in het werk zal stellen, om deze broodnodige huizen tóch op korte termijn te doen verrijzen. De fractievoorzitter der K.V.P., de heer Vader, uitte dank voor de zeer verhelderende nota, die hij op verzoek van b. en w. had mogen ontvangen over de N. V. Haven van Vlissingen. Hij meende dat van deze nota nuttig gebruik kan worden gemaakt als het Zuid-Sloe eenmaal tot Vlissingen be hoort. Hij vroeg echter enige ophelde ring over het in de nota gestelde, dat de N.V. Kon. Mij. De Schelde vrijge steld is van betaling van haven- en kadegelden, terwijl „De Schelde" deze gelden wel degelijk moet betalen. Lo co-burgemeester Van Popering zegde een onderzoek toe. Veertarieven Tijdens de rondvraag verzocht de heer H. van Rooyen (C.H.XJ.) om ad hesie te betuigen aan het schrijven van de Kamers van Koophandel in Zeeland aan G.S. waarin wordt aangedrongen op verlaging van de veertarieven voor het vrachtvervoer. Van verschillende zijden werden echter bezwaren tegen deze adhesie betuiging geuit, omdat de raadsleden slechts door dagbladpublikatie op de hoogte zijn gesteld van dit verzoek en dus officieel niets weten. Springtoren Tijdens de vorige raadszitting heeft de burgemeester plechtig ver klaard, dat het met de springtoren op het hadstrand prima in orde is. Doch enkele dagen na deze raadszit ting en deze plechtige verklaring brak de springplank af, zoals ir. J. H. Krietemeijer (A.R.) mededeelde en over welk gebeuren hij opheldering wenste. Loco-burgemeester Van Po pering verklaarde in bijzijn van de directeur van gemeentewerken een onderzoek naar de springtoren te hebben ingesteld voordat deze plank brak en dat men toen tot de over tuiging kwam, dat alles in goede or de was. Hij zegde toe van de direc teur van onenbare werken 'n schrif telijk rannort v>n onderzoek te vragen. Stadhuis De bouw van het nieuwe stadhuis kwam tijdens deze rondvraag eveneens aan de orde, doordat de heer P. G. Smit (arb.) opmerkte, dat enkele ge meenten toestemming hebben gekregen voor de bouw van een nieuw gemeen tehuis of voor de uitbouw van het be staande. Gaarne wenste hij ingelicht te worden hoe het met de Vlissingse plannen staat. Loco-burgemeester Van Popering kon echter weinig definitiefs vertellen. De werf „De Schelde" heeft dringend gebrek aan het terrein waarop nu nog o.m. het huidige (sinds 1809 nood-) stadhuis staat en steeds worden po gingen gedaan om tot de zo noodzake lijke nieuwbouw te komen. Onlangs is over deze kwestie nog met het college van Ged. Staten gesproken, doch zodra burgemeester Kolff weer van vakantie terug is zal de zaak opnieuw worden aangepakt. Afscheid In haar zittingsperiode 19541958 is de gemeenteraad gistermiddag voor de Er zijn altijd van die mensen, die moe ten hollen om dan nog net op tijd hijgend en puffend de trein te halen. De bewoners van een stationsbuurt kunnen dit schouwspel dagelijks „bewonderen". Ook de Zeeuwen kunnen hard hollen om bij de trein te komen. Dat is gistermiddag gebleken in de Frans den Hollanderlaan te Goes. Daar was ook zo'n hollende meneer. En wij laten hem maar hollen. Maar als zo'n persoon bankbiljetten van 25, 50 en 100 gulden tijdens het hol len verliest, ja, dan zijn we toch even attent. Een jonge dame was er vlug bij om enkele bankbiljetten van de straat te rapen en de man terug te geven, maar hij holde zo hard, dat zij hem niet meer kon inhalen. Maar een jongen van een jaar of tien was iets vlugger en met enkele bankbiljetten in zijn hand haalde hij de hollende man juist voor het sta tion in. De hijgende treinreiziger was zo blij met zijn teruggevonden geld, dat hü de jongen spontaan een tientje in zijn hand stopte, die, even blij, hard met dit verworven bezit naar huis holde. laatste maal bijeen geweest en derhal ve werd aan het eind der vergadering afscheid genomen van de raadsleden, die in de nieuwe raadssamenstelling niet meer zullen terugkeren. Loco burgemeester Van Popering bracht de vele verdiensten van de niet meer zit ting hebbende raadsleden in herinne ring van de dames J. L. C. Putten van Thiel, en C. H. L. SpithoutNae- rebout, alsmede van de heren J. J. Steurijs (allen van de P. v. d. A.), de heer J. L. Verhagen (V.V.D.), en J. Marijs (A.R.). Vooral aan het werk van de heer Marijs wijdde de heer Van Popering uitvoerige aandacht. De heer Marijs was nestor van de raad en be kleedde zijn functie gedurende 26 jaar n.l. vanaf 28 oktober 1932. Namens haar fractiegenoten bracht mevrouw Spithout dank voor de aangename sa- de jeep bleef vrijwel onbeschadigd. menwerking, waarna de heer Marijs, min of meer onder de indruk van het geen de voorzitter ten goede van hem had gezegd, eveneens dank bracht voor de ondervonden vriendschap en sa menwerking en zij het met enige wee moed, het college en de raad officieel vaarwel zei. Vrijdagmorgen omstreeks zeven uur had op de kruising Oude Rijksweg Hoofdstraat te Kruiningen een aanrij ding plaats tussen een bestelwagen van de firma Visser en Smit, komende uit de richting Bergen op Zoom en een jeep, die kwam uit de richting dorp. De gevolgen waren vrij ernstig. Door de hevige botsing kantelde de bestelwagen enige malen om zijn lengte-as, waardoor één der inzitten den eruit werd geslingerd. Deze heeft hierbij waarschijnlijk de wagen op zich gekregen, waardoor hij ernstig aan de schouder werd gewond. Overbrenging naar een ziekenhuis in Goes was noodzakelijk, de andere in zittende had slechts weinig letsel. Dokter P. Allewijn verleende de eer ste hulp. De bestuurder van de jeep, de heer W. G. van Leeuwen uit Krui ningen, die in dienst van de heer E. A. K. E. van Hootegem melk ver-l voerde, bekwam geen letsel. Mede door de over de weg rollende melkbussen veroorzaakte het ongeval een hevig lawaai, waardoor vele om wonenden werden opgeschrikt en snel ter plaatse waren. De bestelwagen kreeg veel schade, Mulo-examens te Goes Voor de gisteren te Goes gehouden Mulo-examens slaagden voor het di ploma A: de dames C. J. L. Lindhout Kloetinge, L. C. Sinke en E. O. Moes, beiden Goes, M. J. van Rooyen en J. C. Gilde (m), beiden Middelburg, Chr. W. Aliv. Wemeldinge, N. Koene (m), Oostkapelle, M. E. Louws, Middel burg, H. E. P. de Jager (m), Arnemui- den, J. Jobse (m), Oostkapelle, J. de Wijze (m) en J. M. J. Dek (m), bei den te Kruiningen, M. C. Hofman (m) te Vrouwenpolder en M. P. Notebaart te Breskens; de heren: J. Brasser (m) Westkapelle; W. Joosse (m), Arne- muiden, J. A. Sinke, Middelburg, A. P. Burgel (m), Kruiningen, F. G. de Feyter (m), Hoofdplaat, A. A. Ver- hage (m), Schoondijke, C. Meerman (m), K. Schroevers (m) en J. Vogel (m), allen Arnemuiden, T. F. Mar- teijn, IJzendijke en W. J. de Maree te Aardenburg. Drie kandidaten werden afgewezen. Kandidaten met (m) zijn ook geslaagd voor het middenstands diploma. GRIJPSKERKE Concert. De muziekver. „E.M.M." te Serooskerke hoopt vanavond om 8 uur een concert te geven op het Dorpsplein. Na het concert volgt een muzikale rondwandeling door het dorp. B1GGEKERKE Geslaagd. Te Middelburg slaagde voor het diploma middenstand, algemene han delskennis de heer A. Wijkhuijs. 's-HEER ABTSKERKE Collecte. De collecte ten bate van de vereniging „Het Hoogeland" heeft f42,35 opgebracht. De directrice reikt de diploma's uit Deze laatste maal liet ik u achter een vijftig kilometer van Barcelona. Zon der gewetenswroeging laat ik u daar een week blijven, want het is er heer lijk. Intussen maak ik een paar reuzen- passen noordwaarts, zodat ik via Goes naar Middelburg kan gaan, want ik wil de eindmiddag van de leerlingen der tweede en derde klasse van de Chris- lijke landbouwhuishoudschool niet mis sen. Zo houd ik u toch op de hoogte, wat er in Zeeland gebeurt. Het was een fijne, fleurige middag. Na dat de voorzitter van het Bestuur, de heer Wattel, de vergadering op de ge bruikelijke wijze had geopend.... ja, toen stond de wereld op zijn kop. Nee, nee, het ging er niet rumoerig naar toe, dat vast niet, al hebben we wellicht meer gelachen, dan anders soms in we ken. Het was daarom een poosje een omge keerde wereld, omdat het woord aan de jonge dames was. Dat is ze toevertrouwd. Ze zongen van die kostelijke oude vers jes. Menig vader en vooral menige moe der zal wel gedacht hebben: „Wat heb ben we vroeger ook vaak gezongen van: „Al op een morgen vroegWat zijn die Walcherse liedjes aardig. Maar toenJa, wat wil men an ders op een middag van een huishoud school, dan dat men eens een kijkje in de binnenkamer krijgt? Eerst gezien, dat een „Walchers meisje Gistermorgen is op het gemeentehuis te Kortgene een bespreking gehouden door de leden van Ged. Staten van Zeeland, rijkswaterstaat, provinciale waterstaat, Noordbevelandse ge meente- en polderbesturen en diverse andere instanties over de aanleg van de veerhaven naar Schouwen en Dui- veland hij Kats en de nieuw aan te leggen wegen. Het was een oriënterende vergade ring tussen de autoriteiten enerzijds en de streek anderzijds, welke werd voor gezeten door de commissaris der ko ningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. In de vergadering kwam tot uiting, De raad van Yerseke heeft gister avond besloten om de melkslijters, op hun verzoek te ontheffen van de va kantieverordening. In verband met de reorganisatie van de reinigingsdienst zullen de reinigingsrechten voor de op haaldienst verhoogd worden tot f 8, Wethouder P. de Koeyer werd op de meest eervolle wijze ontslagen als ambtenaar van de burgerlijke stand. De raad besloot verder een straat naar hem te noemen in verband met zijn grote verdiensten voor de gemeente. Adhesie werd betuigd aan het raads besluit van de gemeente 's-Heerenhoek inzake de veertarieven over de Wes- terschelde. Tot slot heeft de gemeenteraad, bij monde van burgemeester A. C. Wil- lemse hartelijk afscheid genomen van de heren P. de Koeyer, J. Elenbaas en M. den Herder, die niet meer in de raad zullen terugkeren. Wethouder De Bruyne van Retranchement koninklijk onderscheiden In een speciale vergadering van de gemeenteraad van Retranchement heeft burgemeester J. A. Leenhouts donderdagmiddag aan wethouder J. J. de Bruyne de ere-medalje in goud, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau uitgereikt. De heer de Bruyne, die niet in de gemeenteraad zal terug keren, is 39 jaar lid van de raad ge weest en vanaf 1946 wethouder. Hij was verder gezworene en dijkgraaf van de Willem Leopoldpolder en hoofdingeland van 't Vrije van Sluis. Gedurende 36 jaar is hij diaken ge weest in de vrije evang. gemeente en tot thans bekleedt hij het ambt van ouderling. Uit de toespraken van de burge meester, diverse raadsleden en geno digden tot de heer de Bruyne, die zich nimmer op de voorgrond stelt, bleek, En de hollende meneer haalde net de dat hjj grote sympathie heeft verwor- trein mèt zijn bankbiljetten. ven. dat men van landbouwzijde om ver lies van landbouwgronden te voor komen, liever had gezien dat de ha ven enkele kilometers noordwaarts geprojecteerd was, omdat dan aan sluiting op de bestaande wegen mo gelijk geweest zou zijn. In verband met waterstaatkundige en technische problemen kan men niet tegemoet komen aan verlangens van land bouwzijde. VERLIES CULTUURGROND Voorts werd op deze vergadering door de heer H. W. van Arenthals, waterschapsman en boer, nog opge merkt, dat door deze wegenaanleg 16 ha kostbare Noordbevelandse cultuur grond verloren gaat. Deze grond be hoort tot de beste landbouwgrond van Europa en misschien wel tot de beste der gehele wereld, aldus de heer Van Arenthals. Als bijzonderheid zij nog vermeld, dat de oude en nieuwe Nrd.-Beveland- polder, waar de werkzaamheden plaats zullen vinden, reeds in 1598 verkaveld is en dat de toestand op landbouw kundig gebied sedertdien zo gebleven is. Men is in die tijd wel met een zeer vooruitstrevende blik tewerk gegaan, aldus de heer Van Arenthals. Da Christelijke Landbouwhuishoud school te 's-Heér Arendskerke hield de eerste eindmiddag, die zeer ge slaagd is verlopen. Na het openings woord van de heer H. W. Ellenkamp was het woord aan da directrice der school, mejuffrouw M. W. de Jager, die tot haar grote vreugde aan alle leerlingen het getuigschrift kon uitrei ken. De leerlingen toonden na de pauze een modeshow van de door hen zelf gemaakte kledingstukken. Verder werd rythmische gymna stiek beoefend, hersengymnastiek, waarvoor beide groepen het gelijk aantal punten behaalden. Ook voor drachtskunst werd ten beste gegeven. De heer S. Baar, secretaris van de Zeeuwse C.B.T.B. feliciteerde de meis- Een groot aantal leerlingen van de technische- en de machinistenschool te Middelburg waren vrijdagmiddag sa mengestroomd in de Concert- en Ge hoorzaal om daar in tegenwoordigheid ook van vele ouders de jaarlijkse eindles bij te wonen. De voorzitter van de vereniging „De Middelburgse Ambachtsschool", de heer G. Barent- son, sprak een welkomstwoord, waar in hij zich o.m. in het bijzonder richt te tot burgemeester mr. Joh. de Widt. Een woord van welkom sprak de voorzitter eveneens tot de heer I. van Loo, die vele jaren namens de ge meente in het schoolbestuur zitting had, doch die thans nadat hij zich uit de gemeenteraad had t^rug getrokken, automatisch niet meer deel uitmaakt van dit bestuur. „Toch hebben wij U uitgenodigd", zo zei de heer Barent- sen, „omdat U een oud-leerling van de school bent, die door zijn vakbe kwaamheid een zodanige plaats in de samenleving inneemt, dat dit om waardering vraagt." Om deze redenen wilde de voor zitter ten aanschouwe van de leer lingen afscheid van de heer Van Loo nemen. Deze zal echter ook in de toekomst aan de school verbon den blijven, omdat het bestuur hem verzocht heeft zich te blijven belas ten met de controle der werkstuk ken van de leerlingen, die hun eind examen doen. Burgemeester De Widt begon met er op te wijzen, dat het gemeentebe stuur veel belangstelling heeft voor het technisch onderwijs. In de tech nische beroepen worden steeds meer mensen gevraagd en voor de jongelui biedt deze richting dan ook vele goede kansen. Mr. De Widt vestigde er even wel met nadruk de aandacht op, dat ook de animo bij de jeugd voor een technisch vak aanwezig moet zijn. „Want zonder belangstelling voor het beroep komt men er niet", zei hij. Tenslotte bond de burgemeester de geslaagden op het hart er voor te zorgen ook in de toekomst op de hoogte te blijven, daar er iedere dag opnieuw weer veranderingen optre den. De directeur van de school, de heer J. Huisman, gaf vervolgens een over zicht van de winst- en verliesrekening over het afgelopen cursusjaar. Het bleek, dat 146 leerlingen van de tech nische school en 26 leerlingen van de machinistenschool het diploma behaal den. Tenslotte werd nog het woord gevoerd door de heren J. Sukkel, na mens de BOVAG, I. van Loo uit naam van de aannemers- en patroonsbond op Walcheren en S. Hillebrand, na mens de Smecoma. Voor de namen der geslaagden verwijzen wij naar pagina 4. De geslaagde leerlingen van de Ambachtsschool te Goes ontvingen vrijdagavond in ,De Prins van Oranje' hun diploma uit handen van de waar nemend-directeur, de heer H. Neder- veen. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer M. J. Stoel Feuerstein, verwel komde de aanwezigen, waarna de heer Nederveen de diploma's uitreikte. Namens de gemeente Goes sprak de heer J. Roose, wethouder. De heer D. van Elsacker feliciteerde de jongelui namens de Stichting Leer lingenstelsel Zeeland, terwijl hij tevens jes hartelijk met het behaalde succes, waarna mevrouw P. C. op 't Hof-Fre- deriksen dit deed namens het bestuur van de school. De leerlingen dankten de diverse leerkrachten hartelijk voor het geno ten onderwijs, hetgeen vergezeld ging met een kleine attentie voor iedere leerkracht. Tot slot bood de heer de Jager, fuin- bouwleraar aan alle leerlingen een zak met diverse bloembollen aan, wat door de leerlingen met grote vreugde en dankbaarheid werd aanvaard. De getuigschriften werden uitgereikt aan: Nellie Beenhakker, Ina Geschie- re, Cobie Harthoorn, Adrie Karelse, Tineke de Krijger, Corrie Meulpolder, Rina Ruster, Maatje Sandee, Corrie Schrier, Jannie van Schaik, Corrie van Strien, Jopie Timmerman, Jaantje Walhout, Maatje Walhout, Dien Wal- hout, Riet van Weele, Dien Witte, Willie van Baaien, Nellie Bosman, Betsie Braamse, Josien Duine, Lenie Fierloos, Jannie Hubregtse, Jaan van Klooster, Lina v. d. Kreeke, Nellie van Liere, Nellie Moerman, Tannie Pauwe, Marietje Sandee, Nellie Smidt, Ina de Vos, Koos de Witte, Ella op 't Hof, Adrie Koeman. Firma Dencvcrs in nieuw pand Gistermiddag opende de firma De- nevers, slijterij-wijnhandel, haar nieu we pand Lange Delft 82 te Middel burg. Voorheen was deze zaak gevestigd in het pand Lange Delft 90, maar in ver band met de verbreding van het ach terste deel van deze winkelstraat werd genoemde zaak verplaatst. Dat het geheel thans in een lichte en ruime zaak is veranderd, kon men bij de opening aanschouwen. Zowel persoonlijk als door middel van gelukstelegrammen, bloemstukken en vele andere originele cadeaus, zoals een gondelaar, werden gelukwensen aangeboden. De winkel, met onder meer twee hel dere etalages, enorme wandkasten, waarin men een grote voorraad in ogenschouw kan nemen, en een zestal op elkaar gestapelde eikenhouten franse cognac-vaten, geeft een royale aanblik. Het mag dan ook ongetwijfeld een grote vooruitgang genoemd worden, waarmee zowel de firma als de Lange Delft als winkelstraat in betekenis toe neemt. Bevestiging ds. Ytsma Ds. J. Ytsma, beroepen predikant van de Geref. Kerk te Middelburg, zal waarschijnlijk op 7 september in deze gemeente worden bevestigd. het doel van deze Stichting uiteenzette. De namen der geslaagden zijn te vinden op pagina 4. met een ontstuimige krullebol om te to veren is in een fikse jonge boer, wiens hoedje op die warrige krullen hem een onweerstaanbaar uiterlijk gaf. Nu, de man was in zijn nopjes. De wereld te rijk met de „zugeling." Hij vertelde er vriend en vijand van. Nee, vijanden kan hij niet gehad hebben. Gevolg, dat felici taties en cadeautjes binnenvloeien. De conversatie tussen de „jonge man" en zijn ega over de „zugeling" was zo boei- ennd, dat we de „woorden uit de mond keken", ende grote brokken cake nakeken. Maar dan komen er wonder lijke situaties, want de „zugeling" is niets anders dan de nieuwe stofzuiger. De ontnuchterde visite vertrok en met haar de helft van de cake. Het is geen wonder, dat de zeer grote schaar van ouders een aandachtig pu bliek vormde. Nog een paar aardige bijdragen van andere meisjes en daarna kwam de we reld weer in gewone stand, want toen nam de directrice het woord. Nog niet direct ging zij tot het uitreiken van de diploma's over. Zij sprak eerst een woord van hartelijke dank en grote waardering tot de drie leerkrachten, die weggaan. De spanning bij de meisjes zal in die korte ogenblikken wel gestegen zijn, want daarna toch kwam pas Het grote ogenblik van deze middag. Als een tast baar en zichtbaar bewijs, dat er twee, voor de assistenten in de huishouding drie jaar flink gewerkt werd, zouden ze nu dadelijk hun diploma in handen krij gen. Het diplomaplus puntenlijst. Een kort en pittig woord van direc trice Boudeling begeleidt elk rapport. Het blijkt, dat er zeer veel goede pun- tenlijsten zijn. Zelfs negens hoeven zich door schaarste niet eenzaam te voelen, want dat glanscijfer is genoeg aanwezig. De directrice sprak nog een hartelijk afscheidswoord tot de meisjes, die nu de primaire opleiding hebben voleindigd en tot hen, die, na drie jaren flink aan pakken in theorie en praktijk, zich as sistente in de huishouding mogen noemen. Voor de directrice en de staf van lera ressen en leraren moet het wel veel vol doening hebben gegeven, dat deze eind middag voor velen niet werkelijk een „eindmiddag" betekende, omdat zij zich opgaven voor bijzondere cursussen. Zo wordt het werk, zij het op ander ter rein, voortgezet. Van de directrice vernam ik, dat zich voor het nieuwe leerjaar, dat september aanvangt, weer een 'groot aantal leer lingen heeft gemeld. Deze laatste regel bevat, naar sommi- ger mening geen wereldschokkend nieuws. Maar indien we het als vrouw met aandacht lezen, dan beseffen we, dat dit een zéér belangrijke en heel verblij dende mededeling is, want er blijkt uit, dat er voor „dat gewone werk" als de huishouding weer meer aandacht komt en dat is van veel meer betekenis dan men wel eens denkt. Want wie op de Landbouwhuishoudschool tracht mee te komen, zal als „vakbekwaam" later in eigen gezin met minder moeite en meer vreugde het zo veelomvattende huishou delijk werk kunnen doen en dat geeft die sfeer in huis, waardoor eigen en vreemd zich voelt aangetrokken. Zo kan men meebouwen, zomaar gewoon bin nen eigen muren, aan de toekomst De Voorzitter sprak nog een kort, ge degen woord, waarna de ouders gele genheid kregen, iets te zeggen. Er wer den door een vader hartelijke waarde rende woorden gesproken, maartoen een moeder, mevrouw Aernoutse, aan het woord kwam, kreeg deze wel dub bele aandacht. Zij volbracht het, geheel op rijm te vertellen van school en huis en het contact tussen die beide. Het was voortreffelijk. Als zo de moeders zijn, dan is het geen wonder, dat er veel uitmuntende puntenlijsten waren, vooral ook voor vakken, die een breder ontwikkeling aanbrengen, naast het huishoudelijke terrein. Een moeder, die een dochter zo van school thuis krijgt, is te benijden en de man, die later deze dochter trouwt, even eens. ,Er is echter een Maja, die verzucht, met veel andere vrouwen: „Zouden nu al die moeders, die dochters zelf nodig hebben, of schieten er een paar over, die kunnen uitvliegen?" Intussen heb ik geen spijt, dat ik voor deze middag u allen in het verre lani achterliet, om in mijn eentje dit voor mee te maken, want het was een beste middag. Zo voelde het ook Dominee De Boer, die met een hartelijk woord en dankgebed deze middag sloot. Maja Zondag a.s. wordt de praktijk van de artsen als volgt waargenomen: Middel burg: J. C. B. Simons, Vlissingsesingel 38, telef. 2191; Vlissingen: J. W. F. Clercx, Paul Krugerstraat 240, telef. 3933; Goes: J. B. V. Weiten, Oostsingel 132, telef. 2550; Borssele en Nieuwdorp J. J. Gelderblom, Nieuwdorp, telef. K 1196327; Driewegen en 's-Heeren hoek: W. H. C. J. Lucas Luycks, 's Hee- renhoek, telef. K 1105—282; Hoede- kenskerke en Kwadendamme: M. J. den Engelsman, Hoedekenskerke, telef. K 1193262; Kapelle-Biezelinge: H. W. ter Haar, Kapelle, telef. K 1102—500; 's Heer Arendskerke, Heinkenszand en Wolfaartsdijk: A. J. Zonnevijlle, 's Heer Arendskerke, telef. K 1106—202; Kapelle-Biezelinge, Kloetinge en We meldinge: E. F. Facee-Schaeffer, Ka pelle, telef. K 1102260; Hansweert, Kruiningen, Krabbendijke en Rilland: J. A. Kamps, Rilland-Bath, telef. K 1135343; Oostkapelle, Serooskerke en Veere: G. Schep, Serooskerke, telef. K 1189212; Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande: M. Huygens, Westkapelle, telef. K 1187234; Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer, Nieuw Vossemeer en St. Philipsland: L. D. A. Looysen te Tholen, telef. 49 en R. C. Renes te Oud-Vossemeer, telef. 19. Ziekenautodienst Goes: telef. K 1100 —3153. In de week van 26 juli tot 2 augus tus zijn de volgende apotheken voor avond- en nachtrecepten geopend: Middelburg: Nonhebei; Vlissingen: van de Sande, Badhuisstraat, Goes: Numans.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2