Adresboek van Goes KABOUTERS DOEN HET MINIATUUR WALCHEREN De nieuwste modellen Wala beha's Wala cor setten A. WILKING - GOES A. WILKING - GOES KABOUTERS Raadsels in Innsbrück KORFBALPROGRAM VOOR MORGEN Petsie Pelle Aanbesteding Pingo Vrijdag 25 juli 1958 en alle fournituren koopt U het best hij Speciaal opgeleid personeel is tot Uw dienst Aparte paskamers Uw Wala zaak in de Klokstraat Zeeuwsch Dagblad 1957-1958 w. Prijs 1,25 Prov. Stoombootdiensten in Zeeland een leerkracht A.V.Q. Concert De krant kunt U niet missen De vrolijke avonturen van ZEEUWSCH DAGBLAD PAGINA 4 Met grote dankbaarheid en blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en ons broertje PIETER LEENDEBT A. de Pagter S. de Pagter-Janse Ineke Lenie Suzanneke Domburg, 24 juli 1958 jan Tooropstraat 11 Tijdelijk: Éethesda, Vlissingen Voor de talrijke blijken van medeleven, ons ge- ichonken vóór en na het overlijden van mijn ge liefde Vrouw en onze zorgzame Moeder, Be huwd- en Grootmoeder MAUGARETHA GIDEONSE betuigen wij onze harte lijke dank. Uit aller naam: L. J. Lorier Middelburg, juli 1958 Seisweg 139 Voer dèt uw kat... NEDERLANDSCHE HEIDEMAATSCHAPPIJ De Nederlandsche Heide maatschappij te Arnhem tal namens de Herverka- velingseommissie Zee land, bureau van uitvoe ring Tholen, op woens dag 13 augustus 1958, des voormiddags 11 uur, In hotel De Gouden Leeuw te St. Maartens dijk in het openhaar aanbesteden: Bestek T.D. no. 1552, Het egaliseren en drai neren van percelen en het graven van water gangen en kavelsloten (totale oppervlakte 115 ha), een en ander met bijbehorende wer ken. Het bestek met bijlagen is van maandag 28 juli 1958 af verkrijgbaar ten kantore van het hoofd van het ambtsgebied der Nederlandsche Heide maatschappij te Sint- Maartensdijk, Veerhoek- seweg, telefoon no. 125, tegen betaling van 16,50 Der stel, franco per post 17,50. Restitutie heeft niet plaats. Inlichtingen worden al leen aan bestekhouders verstrekt bij de aanwij zing, welke wordt ge daan door voornoemd hoofd van het ambts gebied op vrijdag 1 augustus 1958. Plaats van samenkomst hotel De Gouden Leeuw te St. Maartensdijk, des voormiddags 10.30 uur. De nota van inlichtingen ligt gedurende kantoor uren ter inzage op het ambtsgebiedkantoor voor noemd van donderdag 7 augustus 1958 af tot de dag van aanbesteding. voor al uw familieberichten Gemeente Haamstede Hoofdleidster kleuterschool gevraagd per 1 november 1958, in bezit akten A en B. Sollicitaties te zenden aan de burgemeester vóór 15 aug. 1958 Het bevat een lijst van instellingen, verenigingen, adverteerders, inwo ners van Goes en een plattegrond van Goes Verkrijgbaar bij de Boekhandel en bij de Uitgeefster Oosterboan Le Cointre N.V., Goes Postrekening No. 36000 TE KOOP 65 Aren tarwe (Sta ring). N. Tramper, Noord- weg 272, St. Laurens. Door omstandigheden: n.we elektr. naaimachine, compl. in koffer m. 15 jr. schr. garantie. Kan ook zigzag naaien en knoops gaten maken, f 285, J. Cijsouw, Zuidstr. 103, Westkapelle, tel. 287. Als nieuw! Elektrische naaimachine, in pracht koffer m. 5 jr. garantie, f 165,—. Zuidstr. 103, West kapelle, tel 287. Erwtengarnituur. J. Munter Veerseweg, Veere. GEVRAAGD Eenvoudig kosthuis van maandag tot zaterdag. Tholen of omgeving. J. M. de Schipper, No. 38, Nisse. AANGEBODEN B.z.a. meisje v. dag of dag en nacht, liefst in de boerenstand. W. Marinus- se, Biggekerkseweg, Kou- dekerke. DIVERSEN Morgen naar Goes of Middelburg? dan om reu ze koopjes naar De Goed kope Simon. Zoek belangrijke verza meling of partij Postzegels Brieven Postbus 756, Am sterdam, Nog enkele dagen! Zwaar interlock Dames ondergoed van f 2,69 voor f 1,69. De Goedkope Si mon. Goes-Middelburg. m. Zwaar interlock Dames ondergoed in enorme gro te maten van f 2,98 voor E 1,98. De Goedkope Simon Goes-Middelburg. Interlock Heren Sing lets en Sportbroeken voor E 1,69. De Goedkope Simon Goes-Middelburg. Haal nu nog Pyjama's, wij ruimen ze allemaal! Speciaalzaak De Goedko pe Simon, Goes-M'burg. Jeugdsamenkomst te Vrouwenpolder in de Ger. Kerk a.s. zondagavond om 7,30 u. Spreker: Ds A. Vos uit Londen. m. Benzo rijwielen Bestelt zelf uw rijwiel aan de fa briek, TJ bespaart f50,5 f60,Niet beter te koop. 52 jaar ervaring. Dit zegt u genoeg. Ook wasmachines, stofzuigers en centrifuges. Vraagt prijscourant. Benzo rijwielfabriek. Hoogstraat 169, Vlaardingen. Tel 2474 4244. 5686 Wasmachinefabr. heeft gloednieuwe wasmachines en centrifuges met lichte emaillebeschadiging voor f 155, -, met garantie; des gewenst afbetaling. Fabr.- agent: Nieuwstraat 28, Ter- neuzen, Tel. 01150-2410 Waarheer in Uw vacantie Naar., te Middelburg DIENST KORTGENE -WOLF A ART SDI JK Met ingang van heden is het m.s. „Noord-Beveland" weer in dienst gesteld op het Veer Kortgene-Wol- faartsdijk, met als gevolg, dat de tijdelijke beper king in het vervoer vervalt. CHRISTELIJKE LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL BRUINISSE Gevraagd voor zo spoedig mogelijk Volledige betrekking. Hoofdakte gewenst. Brieven enz. aan de secretaris van de Zeeuwse C.B.T.B., Dam 11, Goes. G. H. VSÜI Eergen Tandarts - Middelburg GEEN PRAKTIJK van 28 juli t/m 9 augustus a.s. GRIJPSKERKE door Muziekkorps E.M.M. van Serooskerke op zaterdag 26 juli, om 8 uur, op het Kerkplein Gevraagd: een chauffeur bij de N.V. Destructor Zeeland te Hansweert. Brieven vóór 30 juli 1958 Westhavendijk 5, Hans- weert. Het Bestuur der Water kering van de calami- teuze Leendert Abraham polder zal op vrijdag 8 augustus 1958, des v.m. 11 uur, in café (,De Vriendschap" te Kats, volgens par. 2 der A.B. onder nadere goedkeu ring van Ged. Staten van Zeeland in het open baar aanbesteden: Het uitvoeren van zink werk en steenbestor- ting aan de oever van bovengenoemde cala- mïteuze polder. Het bestek ligt vanaf 29 juli 1958 ter lezing ten kantore van de secreta ris-ontvanger te Kort- gene, bij wie het vanaf die datum a 5,per exemplaar verkrijgbaar is. Betaling per post wissel. Aanwijzing der werken op zaterdag 2 augustus en op maandag 4 augus tus a.s., telkens des v.m. van 1011 uur. Samenkomst in boven genoemd lokaal. Buitendien geschiedt geen aanwijzing. Het Bestuur voornoemd, ■J. S. de Regt, Voorzitter J. J. de Looff, Secr.-Ontvanger Dagelijh vervolgverhaal 31) „Goed, inspecteur Zuckwaller, ik zal u niet meer met gewetenskwesties op het lijf vallen. Maar ik heb toch nog een paar vragen. Alles wijst erop, dat de bende nog steeds niet alles heeft, wat Fritz Müller in de trein tussen mijn bagage verstopte. Daarvoor blij ven ze tè hardnekkig volhouden. Als ze alles hadden, zouden ze mij toch eindelijk wel eens met rust laten. Na het opensnijden van de koffer, dachten ze, dat ze de hele buit hadden. Dat heeft waarschijnlijk de man, die de koffer vernielde, gedacht, maar zijn baas, vermoedelijk de grote baas, is tot de ontdekking gekomen, dat ze nog niet alles hebben. En nu is behalve Vogelkopje ook Von Emsighofer in de strijd gegooid. Die warme, persoonlijke belangstelling voor mij begint me min der te bevallen, vooral niet, nu er sinds vanmiddag ook wel eens revol verkogels langs mijn elleboog suizen en mijn jasje vernielen." Inspecteur Zuckwaller grijnsde even, maar hij viel niet in de rede. „Als die troep misdadigers er nog niet in geslaagd is, er achter te komen waar Müller precies zijn spullen heeft gelaten, dan kunnen wij toch nog eens zoeken. We hebben eigenlijk steeds de mogelijkheid daarvan over het hoofd gezien. Inspecteur, laten we naar bo ven gaan en nu, ja, nu direct mijn ha- gage doorzoeken. Ik vermoed, dat we, als we iets vinden, met deze zaak heel wat verder zullen zijn." „Als we iets vinden", Zuckwaller twijfelde nog. Audré Rost stak de sleutel in het slot van kamer 14 en deed het licht aan. Het was maar een armzalig peertje, dat met wat armetierige gloeidraadjes wenig leek op een zoeklicht. „Het licht is niet best", zei Zuckwaller, „als er één of andere boodschap is achtergela ten op of aan uw bagage, zullen we dat bij die 25 watt niet ontdekken." „Ik geloof niet, dat het een bood schap is, het moet iets waardevols zijn, daarvan ben ik overtuigd, Herr In- spektor." Ze begonnen, gehandicapt door het schrale lamplicht, alles uit het bezit van André Rost te doorzoeken. Maar het resultaat was nihil. Ze vonden niets en ze begrepen er weinig van. Toch was Gustav Zuckwaller niet on tevreden over de resultaten na het be zoek van pseudo-inspecteur Von Em sighofer. Hij nam afscheid van André Rost en vertrok. Een kwartier later was op kamer 14 van Gasthof Bayer alles rustig. André Rost snurkte licht en het bloemetjes gordijn, dat voor de balkondeuren hing wapperde heel zacht in de nachtwind, want de deuren stonden aan. Tegen de bergketens van het nachte lijk Alpenlandschap in Tirol tekende zich hier en daar in het schemerduister van de nacht, die niet volkomen wilde worden, een nevelsliert af. Steden en dorpjes lagen in het donkere Inndal en zelfs de straten van de anders zo drukke stad Innsbruck lagen verlaten op dit uur. Veraf klepte een torenklok drie uur. Door de stiRe straten van de stad liep een lange, breedgeschouderde man. Zijn voetstappen tikten op het trot toir en hun geluid scheen tegen de ge vels aan de overkant te weerkaatsen. Achter hem met vele tientallen me ters verschil, wandelden twee man nen, schijnbaar genietend van deze zoele zomerse nacht. Als de eerste man een hoek omging, versnelden zij even hun pas, om bij die hoek even te wach ten tot de man vóór hen, weer een voorsprong had gekregen. Hun tred was katachtig, want zij maakten bij het lopen geen enkel ge luid. Ze spraken ook niet, deze beide man nen. Ze volgden slechts het silhouet van de man, die vóór hen ging. Bij een nieuwe straathoek aarzelde de voorste man even, keek rond en zette dan zijn wandeling voort. Het duo, dat volgde, schoof in het portiek van een winkel. Omzichtig keken ze in de richting van de man. Hij was de hoek omgegaan. Ze liepen snel naar eerder had gestaan. De straat lag volkomen verlaten. Er- was geen levend wezen meer te zien. De beide mannen aarzelden opnieuw. Ze gingen schuil in de schaduw van een luifel. Ze voerden een kort fluistergesprek en daarna werd het stil. Ze wachtten onder de luifel. Hun ogen probeerden het punt, waar hij enkele seconden de duisternis van de nauwe straat te doorboren. Maar de man was nergens te zien. Ergens, verderop in de straat kraak te iets, nauwelijks hoorbaar, maar de mannen waren attent, als jachthonden, die hun oren spitsen. Ze stonden ge reed, om hun prooi te bespringen. Haar ze hadden geen flauwe notie, waar die prooi zich op dat ogenblik bevond. De lange man was, geholpen door de volledige duisternis, die aan die zijde van de gevels heerste, tegen een regen pijp geklommen en had zich met een zwaai over het hekwerk van het hou ten balcon gegooid. Het was het balcon, dat langs de ka mers liep van de verdieping in Gasthof Bayer. De man kroop naar de balcon- deuren en ging staan, zonder geluid te 'maken. Hij opende de deuren op een kier en wachtte, geduldig als een kat. Dan ging hij naar binnen. Een doffe klap, een kreun en daartussendoor gerinkel van scherven en enkele seconden later een verlicht raam. De mannen in de straat renden naar de plaats, waar zij nu hun verdwenen prooi wisten. In de eerste klasse van de ZKB gaat de belangstelling vooral uit naar de wedstrijd Vios 1Togo 1. Togo 1 komt bij Vios steeds moei lijk tot een goed resultaat en het zou ons niet verwonderen, indien het ook nu weer een veer moet la ten. Leider Tjoba zou hierbij na tuurlijk gebaat zijn. In 2b is Vol harding 2Olympia 1 van belang. Hier zou Volharding 2 wel eens voor een verrassing kunnen zorgen In 3c hebben de leiders SSS en Kats het vrij gemakkelijk tegen Dos 55 en VZOD 1, al zou de laat ste ploeg gesteund door het succes van vorige week wel eens voor een uitschieter kunnen zorgen. Overi gens verwachten wij de volgende uitslagen: le klasse: Swift 2Elto 1 1; Animo 1Scampolo 1 3; Vios 1Togo 1 2. 2e klasse a: Top 1Tjoba 2 1; Vopo 1— BKC 1 2. 2e klasse b: Volharding 2Olympia 1 2; de PoelEendracht 1. 3e klasse a: StormvogelsTop 2 1; Animo 2Swift 6 2. 3e klasse b: VotoScampolo 2 3: Elto 2—WKV 1; Zeelandia 2—Tjoba 3 1. 3e klasse c: VZOD 1—Kats 3; SSS— Dos 55 1. 3e klasse d: AKCVedo 3 1; Zuid- zandeBKC 2 1. Het programma luidt verder: Adspiranten a: Zuidwesters aAni mo a; b.: Animo bVedo a; c.: Vios de Poel, Tjoba aOlympia; d.: Zuid westers bAnimo d, Swift kwiek Noad; e.: StormvogelsAtlas, Animo e—Swift rap; f.: Luctor bElto b, SSS Scampolo b (45 min. terr. Tjoba), Scampolo bSSS (45 min. terr. Tjoba) 211 24—5 1. Jongens, kom hier eens kij ken. Dan kun je zien, wat je nog nooit gezien hebt. Ik heb het net ontdekt. 2. Heeee, wat een vreemd ding. Waar zou dat voor moeten dienen? Weet je wat, Pingo, ik zal eens aan die slinger draaien. Dan zien we vanzelf wat er gebeurt. 3. Hahaha, dat is het mooiste en luidste lawaai dat ik ooit gehoord heb. Bim-bam, bim-bam, wat een lawaai! Als ze daar niet wakker van worden, dan weet ik het ook niet meer.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 4