Uitspraken van kerken over alcohol niet in de ijskast UIT DE PROVINCIE BEURS MARKT VEILING Raadsels in Innsbrück hVJÉMdiJ I Vmcht van jarenlang getuigen Donderdag 24 juli 1958 GOBS De vrolijke avonturen BEROEPINGSWERK GROTE VAART ZEBUWSCH DAGBLAD PAGINA s Geslaagd Voor het te 's-Gravenhage gehou den examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid L.O. Handen arbeid, slaagden de dames H. W. Huser en M. Kousemaker, beiden te Middelburg. Ulo-examen Van de openbare ULO te Tholen slaagden dit jaar 17 van de 20 Candida- ten, van de neutrale ULO te Steenber gen 12 van de 15 candidaten, van de Christelijke ULO te Bergen op Zoom slaagden alle 22 candidaten. „klant" aan het benzinestation werd bediend. Met de loco-burgemeester waren ook wethouder mr. H. B. Bouwman, de gemeentesecretaris, de heer M. J. Taillie en de heer G. W. Vervest, als raad'lid, aanwezig. De districtschef, de heer M. A. van Egeraat, begroette de gemeentebe stuurders en de andere gasten en bracht aan het gemeentebestuur dank voor de moeite, die het genomen heeft, om de bouw van dit station mo gelijk te maken. De heer Roose ver klaarde, nooit geweten te hebben, dat de stichting van zulk een station zo veel besognes zou meebrengen. Hij sprak zijn vreugde uit over de op dit punt bereikte verkeersverbetering, al moet het betreurd worden, dat daar aan een stukje stadsschoon moest wor den opgeofferd. Het resultaat achtte hij echter bevredigend. Uiteindelijk zal de uitvoering van dit project, naar hij hoopte, reden tot dankbaarheid geven. De heer W. Rijsdijk, als manager voor Zuid-Nederland voor de exploi terende firma, stelde in het licht, dat een benzinestation beoogt de dienst verlening aan het moderne wegver keer. Daarop is dit station ingericht. Met enkele welgekozen woorden in stalleerde hij de heer P. Luteijn als stationhouder, waarop deze de functie aanvaardde. De plechtigheid werd besloten met het hijsen van de vlag door wethouder Roose. Het station was hierna onmid dellijk in functie, omdat de eerste klanten binnentraden. Een bijzonderheid van dit station is, dat het juist het vijftigste is, dat het aannemingsbedrijf Geerdink te Rotter dam, in samenwerking met het bouw bureau van Esso en de firma Ambi te Amsterdam, voor de technische in stallatie, gereedmaakte. Het station, dat zowel de zware dieseltrailers als de personenauto en ook de bromfiets kan bedienen is zo gebouwd, dat het uitwendig vrijwel geen onderhoud zal vragen om toch zijn frisse kleuren te behouden. Bovendien is het demon teerbaar, zodat het desgewenst geheel naar een andere plaats zou kunnen worden overgebracht. Wedvlucht „De Rode Doffer" De P.V. „De Rode Doffer" hield een wedvlucht uit Vilvoorde, De uitslag luidt als volgt: 1 en 2 G. de Hond, 3 en Mr W. G. F. Snijders overleden Op 54-jarige leeftijd is plotseling overleden de heer mr W. G. F. Snij ders, rector van het Goese Lyceum, doctorandus in de natuurwetenschap pen en reserve luitenant-kolonel der artillerie b.d. De heer Snijders, die in 1954 naar Goes kwam en daar dus nog geen vijf tal jaren heeft mogen werken, had zich hier al spoedig een goede naam als on derwijsman en pedagoog weten te ver werven. Hij had een grote belangstel ling voor de vernieuwing van de on derwijsmethodiek en heeft deze op rei zen in verschillende Europese landen bestudeerd. Zijn adviezen werden dan ook voor velerlei onderwijsvraagstuk ken in Goes gevraagd. Bekend is nog de inspanning, die hij zich in het af gelopen jaar gaf voor de stichting van een school voor kinderen met leer moeilijkheden. Dat hij voor zijn komst naar Goes o.m. leraar was aan de Dalton-H.B.S. te Rotterdam, wijst wel op de richting van zijn belangstelling. Wat zijn eigen inrichting betreft heeft hij zeer geijverd voor een nieuw schoolgebouw, waarvoor de plannen nog tijdens zijn leven zijn goedge keurd. Helaas heeft hij de aanvang van de bouw aan de Bergweg niet meer mogen meemaken. Het stoffelijk overschot zal vrijdag te Dieren worden gecremeerd. Nieuw benzinestation Het veelbesproken benzinestattion bij de Ravelijn de Groene Jager is gisteren officieel geopend met een toespraak van wethouder J. H. Roose, die als loco-burgemeester van Goes optrad. Het traditionele lintdoorknip- pen werd hierbij vervangen door het verbreken van het lint met de mas sale kracht van een gemeentelijke roltrommelauto, die daarna als eerste EIERNOTERINGEN. Eiernoteringen van de Coöp. Wouw- se Melkinrichting Bergen op Zoom. Ingaande donderdag 24 juli 1958. Prijs klasse 0 19 cent, I 18 cent, n 17 cent; Hl 16 cent, IV 14 cent, V 12 cent, VI 10 cent. dit .drama. Vermoedelijk, bijna zeker de moordenaar van Fritz Müller. Maar ik geloof ook niet, dat hij de hoofdper soon is," antwoordde inspecteur Zuck- waller. „Tijdens die hooglopende ruzie in München, lette „der dicke Fritz" hele maal niet op Von Emsighofer. Als hij geweten zou hebben, wie daar een paar tafeltjes verder zat, zou hij zich zeker niet zo hebben laten gaan. Aan de andere kant is het wel zo, dat hij mij ook aan het tafeltje vlak bij moet hebben zien zitten en voor mij nam hij geen blad voor de mond." „Dat spreekt toch vanzelf, Herr Rost, Fritz Müller wist niet, dat Vogelkopje bij u in de coupé was geweest, om naar zijn dikke vriend te vragen. Hij was er dus van overtuigd, dat zowel hij ,als de man met het lidteken, voor u volko men onbekend waren." „Toch blijf ik geloven, dat het dood vonnis van Fritz Müller daar iri de eetzaal van station-München werd ge tekend. Hij ging daar te ver. Hij riep te hard en hij was buiten zijn boekje gegaan." „Dat is natuurlijk theorie, Herr Rost, maar ik moet u zeggen, dat ik met die theorie kan meegaan, ik heb er ook al lange tijd over gedacht, dat Fritz Müller uit de weg werd geruimd, om dat hij in zijn werk een fout maakte. In de kringen van de hogere misdaad, als ik het zo even mag zeggen, worden fouten meestal streng gestraft", merkte Zuckwaller op. „Nu dat andere belangrijke onder werp, Herr Inspektor, denkt u, dat Von Emsighofer vannacht nog zal toeslaan en zijn er dan maatregelen genomen om Vogelkopje te beschermen?" Inspecteur Zuckwaller werd kwaad. „Herr Rost, bitte, daar moet u niet over blijven doorgaan. Onze plicht is, dat we de misdaad bestrijden, desnoods met gelijke wapens. En als er daarbij aan de kant van de misdaad slachtof fers vallen, is de maatschappij daarmee alleen maar gebaat." André Rost voelde zich nog wat on zeker. Maar hij moest toegeven, dat er in deze woorden van de politieman een grote kern van waarheid lag. (wordt vervolgd) Dagelijh vervolgverhaal Heden overleed, na een lang durig geduldig gedragen lijden, onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder Mevrouw JOSINA VERMEULE Wed. van M. Weststrate eerder Wed. van P. Philipse in de ouderdom van bijna 68 jaar. Namens de familie: A. J. Wisse-Philipse Goes, 23 juli 1958 Lange Vorststraat 61 De begrafenis zal plaats vinden op zaterdag 26 juli a.s. op de Algemene Begraafplaats te Goes. Vertrek C.J.M.V.-gebouw Wijn gaardstraat 26, om 1 uur n.m. KRABBENDIJKE, 23 juü. Export en industrieveiling: Zwarte bessen 1 152, 2 141, Dubb. pr.bonen 1 4142, 2 38. Gewone veiling: Yellow Transp: val 37. Prolific 1 35—41, 2 85 per doos. Early Laxton h 1 133, fabriek 82. MIDDELBURG, 23 juli. Aardap pels: Bonken I 12.30—13.40, II 12.50— 13.50, groten I 10.50—11.60, II 8.50— 10.60, drielingen 3.508.10, kriel 3.20. Aanvoer 55 ton. Fruit; Aardbeien: Mad. Moutot 1.70- 1.74, Jucunda 1.56, Rode bessen 47 J.40, Witte bessen 3172, Kruisbessen 3'665, Frambozen per doos 4253, Perziken per stuk —42, Pruimen p. st. 718, per kg 761.50, Netmeloenen 71 1.36, Frankenthalers 2.852.87, Yellow Transp. val en kroet 1841, 65 en op 1.20, Frambozen per kg 2.06. Tomaten bonken 41, A 32—38, B 30 36. C 27—31. Groenten. Andijvie 810, Postelein 1023, Rabarber 13—21, Tuinbonen 13 —17, Dubb. Princessebonen 3451, Snijbonen 3971, Saxa's 2934, Wa genaars 2835, Waspeen 617, Bos- Ieen 618, Boskroten 46, Kroten kg Savoye kool 711, Rode kool 810, fpitskool 1219, Sla 35, Peulen 61 8, Bloemkool 3 per kist 4346, 4 32 1, 6 18—38, 8 15—26, 10 10—16, Kom- ommers A 1625, B 13—23, C 917, LUgurken A 9499, B 7385, C 25 1 D 1756, Spinazie 26—30, Prei 43, flen 20—37. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nieuw-Vennep J. van Winterswijk te Wieringermeer. Geref. Kerken. Beroepen te Rijswijk (3e pred. pl.) H. D. Bruggeman te Schiebroek-Hille- gersberg; te Niezijl H. Dijkslag, kand. te Epe. Baptisten Gemeenten. Bedankt voor Almelo en Noordber- gum H. van der Werf te Emmen. ANDIJK 22 van Havanna nr Houston DIEMERDIJK 22 vn Bremen naar Antwerpen OVERIJSEL 22 van Guardafui naar Fremantle RIJNKERK p. 22 Lissabon naar Las Palmas SOESTDIJK 22 te New York VIVIPARA 22 vn Masira nr R'dam 235 denk ik. Kom, laten we daar eens gekomen. Alles slaapt. doorslapen. En in het huis is ver- 1. Daar zie ik weer een huis. gaan kijken. 3. Heeee, slaapmuts! Wordt eens der ook niemand. Wat een rare Het lijkt wel of er gestookt wordt. 2. Het lijkt wel, of we in het wakker. Hela! Opstaan! boel toch- Wacht eens, ik heb een Dan zal er ook wel iemand wonen land van Doornroosje terecht zijn Het helpt niets. Hij blijft idee....j

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 5