Grote belangstelling voor vergadering Prov. Staten Dinsdag overtocht Nederlands grootste veerboot fleur-feest Groot folkloristisch festival te Goes Dijkgraaf uit St. Jansteen tot acht maanden veroordeeld grijpen naar de pen Chefarine „4' Gods wil Nieuwe veertarieven op 1 augustus of niet beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen! Nader beraad van Ged. Staten over veertarieven VEERFUIKEN EN HAVENS VLISSINGEN EN BRESKENS GEHEEL KLAAR Kantonrechter Middelburg legde gevangenisstraf op Hulster woonwagenbewoner maakte Goes onveilig Middenstandsexamens s Homo Scha» tot f Van 1 tot 9 augustus Gevarieerd programma van volksdans, gymnastiek en ballet RECHTBANK MIDDELBURG Prijsregeling vroege aardappelen vervallen X Donderdag 24 juli 1958 3EEUWSCH DAGBLAD Pagina X Ingezonden mededeling (Adv.) Bij pijn, griep of „landerig" gevoel zorgt een enkel labiel dat U weer met plezier Uw werk kunt doen! Na aanneming van moties Ged. Staten van Zeeland hebben ge antwoord op de vragen, die de heer A. H. S. Stemerding als lid van de Prov. Staten over de kwestie rond de veertarieven over de Westersehelde heeft gesteld. (Zie hiervoor de krant van vrijdag jL). Het college deelt mede, dat het zich inderdaad heeft beraden op de situatie na de aanneming van de moties-Wes- terhout en Van den Heuvel in de Tweede Kamer. In het schriftelijk ant woord op het algemeen verslag van de afdelingen over de veertarieven voor de veren over de Westersehelde zal op de situatie na de aanvaarding van de moties nader worden ingegaan. Zomeravondmuzick in Veere Onder auspiciën van de muziekver eniging „Veere's Genoegen" zal zater dagavond a.s. van 7 tot 10 uur zomer- avondmuziek worden gegeven. Mede werking zullen verlenen de heer L. 't Hart, stadsbeiaardier van Delft en de harmonie .„St. Ceacilia" uit Vlissingen. Nadat het korps een muzikale rond wandeling door de gemeente heeft ge maakt verzorgt St. Ceacilia een pro menadeconcert in de Grote Kerk (aan vang acht uur). Vervolgens geeft de beiaardier L. 't Hart een concert op het carillon van de verlichte stadhuis toren en tot slot zal St. Ceacilia een taptoe geven op het Marktplein. Na de taptoe vertrekt om 22.45 een extra-bus naar Middelburg, die aan sluiting geeft op de bus naar de dorpen en naar Zuid-Beveland. ONVERSTOORBAAR en zonder zich iets aan te trekken van het gekrakeel over de veertarieven, zijn Rijkswaterstaat en aannemers aan de gang gebleven bij de bouw van de veerhavens in Vlissingen en Breskens en met de aanleg van de riante toegangswegen naar de veer haven aan de Zeeuwsvlaamse zijde van de Westersehelde. En ondanks alle onvoorziene moeilijkheden, die nu eenmaal bij ieder groot werk opduiken, is men thans zo ver, dat alles gereed is om de nie'Uwe veer boot Prinses Beatrix haar dagelijkse tochten heen en weer te laten maken. Dinsdag gebeurt dat officieel voor de eerste maal. En zoals te verwachten bij een dergelijke, voor de provincie Zeeland zo belang rijke gebeurtenis, wordt deze eerste veertocht een plechtige aange legenheid, waarbij behalve provinciale autoriteiten ook de minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Algera, aanwezig is. WAAR HET HIER gaat om het in slechts wat afwerking. De veerfuiken en de havens zijn geheel klaar. Of de nieuwe veerboot na deze eer ste officiële overtocht ook direct voor het publiek gaat varen is nog niet ze ker. Nu de veerfuiken gereed zijn acht men het noodzakelijk, dat de beman ning enige routine krijgt in het bin nenvaren en afmeren. Het is daarom waarschijnlijk, dat na dinsdag nog enige tijd zal worden proef gevaren op de nieuwe havens. Hoe lang is niet zeker, maar wel verzekerde men ons, dat het niet langer zal zijn dan twee dagen, want op vrijdag 1 augustus gaat de nieuwe dienstregeling in en zal de Prinses Beatrix definitief worden in gezet. De 'mogelijkheid dat de grote veerboot dus al vóór 1 augustus in dienst komt is dus niet groot, maar ook niet uitgesloten. gebruik nemen van tw<_e verschillende dingen, namelijk de twee veerhavens van het rijk en de monsterveerboot v. de Provinciale Stoomboot Diensten zijn zowel de minister en het provin ciaal bestuur dinsdag gastheren. Uit beider naam zijn dan ook uitnodigin gen gericht aan waterstaatsautoritei ten, provinciale diensten en aan de burgemeesters van Vlissingen en Breskens om deze plechtigheid bij te wonen. Om half drie ongeveer is dinsdag het gezelschap genodigden aan boord van de in de Vlissingse veerhaven lig gende Prinses Beatrix, waarna de al lereerste overtocht met Nederlands grootste veerboot begint. Na in de veerhaven te Breskens te hebben af gemeerd vertrekt het schip met de gasten voor een tocht over de Wester sehelde. Tijdens deze tocht zullen dan de bij een dergelijke gelegenheid be horende toespraken en gelukwensen worden uitgesproken. Het werk aan de veerhaven te Bres kens is nog in volle gang. De officiële opleveringsdatum voor dit werk was 1 september. Men is echter zeer ver op het schema vooruit. Er was bijvoor beeld rekening gehouden met de aan leg vóór de boot in dienst zou komen van slechts één van de twee banen van de toegangsweg naar de veerha ven. Beide banen zijn echter gereed en ook de rijwielpaden, h:.t opstel plein en het busstation zijn klaar. De ANWB heeft al voor een duidelijke bewegwijzering gezorgd in Zeeuwsch- Vlaanderen en eigenlijk rest nog Het gebeurt niet vaak, dat de kan tonrechter een gevangenisstraf oplegt, maar woensdag is het in Middelburg dan toch gebeurd, zij het dan, dat hier sprake was van een voorwaardelijke straf. De 18-jarige koopman H. K. van E., die in een woonwagenkamp te Hulst woont werd namelijk door mr. 3. Moolcnburgh veroordeeld tot twee weken hechtenis voorwaardelijk met twee jaar proeftijd en f20 boete. De oorzaak hiervan was, dat de jongeling op een hoogst onverantwoordelijke wijze met een auto was omgespron gen. In de auto een bestelwagen zaten behalve Van E. nog enkele fa- De middenstandsexamens in Middel burg werden dinsdag voortgezet. Acht van de 63 kandidaten ihoesten worden afgewezen. De geslaagden zijn de dames: M. Jobse, Krabbendijke; 4J. L. de Jonge, Kapelle; J. M. de Koeier, Yerseke; E. J. de Leeuw, Yerseke; M. van Liere, Borssele; M. Millenaar, Vlissingen; L. A. T. van Oosten, Driewegen; M. Ovaa, Vlissingen; M. Poldermande Visser, 's-Gravenpolder; F. J. Posthumus, Vlissingen; C. P. Priem, Lewedorp; F. van Rooyen, Westkapelle; M. Ruster, Borssele; en de heren: F, de Jonge, 's-Heer Arendskerke; F. N. de Jonge, Zierikzee; W. Joziasse, Koudekerke; A. C. Karelse, Middelburg; C. H. Keste- loo, Vlissingen; B. D. de Klerk, 's-Gra venpolder; W. J. v. d. Klooster, Rilland J. C. Koole, Wolphaartsdijk, J. Krie- kaart, Krabbendijke; L. Krijger, Bors sele; H. J. Lammers, Driewegen; J. J. van Liere, Middelburg; G. Lindhout, Sint Maartensdijk; C. J. Lobbezoo, Ril land; J. de Looff, Colijnsplaat; J. Lu- kasse, Vlissingen; A. L. Luteyn, Ga- pinge; J. Luteyn, Krabbendijke; J. Maas, Borssele; P. Mabelis, Nieuwvliet; M. B. v. d. Male, Vlissingen; P. v. d. Male, Souburg; J. Martens, Heinkens- zand; P. W. Mesu, Oostkapelle; H. L. Meyers, Souburg; P. J. Miltenburg, Vlissingen; J. A. Minet, Middelburg; P. A. Mol, Oudelande; N. Nieuwdorp, Souburg; J. Nieuwenhuyse, Krabben dijke; F. C. van Noorden, Oostburg; J. G. Nijsse, 's-Heer Hendrikskinderen; J. A. Ooms, Middelburg; A. Paarden- kooper, 's-Heer Arendskerke; J. P. Poppe, Vlissingen; F. Prent, Goes; A. Priem, Kloetinge; P. Priem, Kloetinge; J. Provoost, Domburg; J. j. Provoost, Domburg; C. Reyerse, Goes; en D. Roelse, Vlissingen. milieleden. Laatstgenoemden waren echter dermate onder invloed, dat zij de jongste in hun midden oproegen de wagen te besturen. Deze had geen rij bewijs en in de Magdalenastraat te Goes liep het al fout; de auto ramde er een aan de linkerkant van de weg geparkeerd staande personenauto. Van E. schrok en drukte het gaspedaal nog verder in. Met grote snelheid schoot hij even later de Joachimkade op waar een houten loods in de weg stond. Na de botsing wilde de auto niet meer verder en kon de politie zijn werk doen. De Vlissingse caféhouder K. v. d. B. verkocht 26 april j.l. in zijn zaak een fles jenever aan een scheepstimmer man en een matroos. Het tweetal ging er met de fles vandoor, maar liep bui ten het café gekomen in de armen i van de politie. „Ik dacht, dat zij de fles in mijn zaak wilden ledigen", betoogde v. d. B. tegenover de kantonrechter... Hij had de mannen niet weg zien gaan. De officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenburg van Mierop, vroeg f 5C boete en het vonnis was gelijkluidend. De in Keulen wonende Nederlandse automobilist P. J. v. d. B. probeerde 24 mei in de Badhuisstraat te Vlissin gen zijn auto te keren. Toen hij dwars op de weg stond, kwam het vehikel echter plotseling achteruit gereden, waardoor een passerende motorrijder werd geramd. De officier wilde deze uiterst onhandige manoeuvre gehono reerd zien met een boete van f 60, waarmee de kantonrechter instemde. Bovendien werd een civiele vordering van de motorrijder (f35) toegewezen. Mulo-examens te Goes Voor de Mulo-examens, die gisteren in Goes zijn voortgezet, behaalden de volgende dames het diploma A: G. Merle (m), Zierikzee, C. M. Barendse (m), Burgh, M. M. van de Poel (m), Ovezande, M. de Jager, Kapelle, J. M. I. Blom (m), Haamstede, A. J. Dale bout (m), Ouwerkerk, L. M. de Kam (m), Kamperland, C. H. de Schipper (m), Wissenkerke, T. J. W. Wisse (m), Kamperland, C. Wattel (m), Veere, J. P. Midavaine (m), Middelburg en de heren J. O. van der Zande, Goes, D. M. de Bruin (m), Kamperland, J. v. Gilst (m), Colijnsplaat, W. J. Caljouw (m) H. C. Frederiks (m), A. J. Labrujere (m), C. Maas (m) en G. Th. A. Osse- waarde (m), allen te Middelburg. Acht kandidaten werden afgewezen. Met de aanduiding (m) betekent: ook geslaagd voor het middenstands diploma. OOST- EN WEST-SOUBURG Geslaagd. De heer J. J. de Rijke slaagde voor het examen Sterkstroom- -monteur V.E.V. Tarieven Met spanning wordt overigens in Zeeland momenteel afgewacht of de nieuwe tarieven nu op 1 augustus worden ingevoerd of niet. Niemand durft zich daaromtrent eigenlijk goed aan een voorspelling te wagen. Daarom ziet Zeeland eigenlijk met nog meer verlangen uit naar de dertig ste juli de dag waarop Provinciale Staten vergaderen dan naar dins dag, wanneer de nieuwe veerhavens officieel worden geopend. Want in de ze statenvergadering zal na alle op zienbarende dingen die er de laatste maanden gebeurd zijn, het beslissende woord moeten vallen, dat aan' de ta riefskwestie (voorlopig?) een einde maakt. Ongetwijfeld zal de publieke tribune in de Statenzaal op die dag overbezet zijn en zal het Wei nodig zijn extra ruimte voor het publiek te scheppen, omdat die officiëële publie ke tribune niet al te ruim is. En het is wel als zeker aan te ne men, dat het niet alleen Zeeuwsvla mingen zullen zijn, die naar de discus sies komen luisteren. Want de bevol king van Schouwen-Duiveland heeft de 'verenkoorts' ook te pakken gekre gen en zal zich naar het zich laat aan zien even duchtig in de strijd gaan werpen als de bewoners van de over zijde van de Westersehelde. Hetgeen de Schouwen-Duivelandse Statenleden de kans biedt om aan de langzamer hand wel bekende (Zeeuwsvlaamse) argumenten nieuwe toe te voegen. Ingezonden mededeling (adv.) Vier met het gezin uw Flexa schilderfeest: met z'n allen supersnel Kleur Voor Jaren op hout en muren toveren. Recept: een gbede stemming kwasten en de verf voor het schilderfeest Waas het gratie boekje 'Knap het op met kleur aan FLEXA. postbut 2. Leiden. óf— .de taak ffleuw Guinea'lés vaft Nederland Wtsl, raar- het rapport bepaalt zich .vrijwel •t een overzicht van de mogelijkheden, e tot een dergelijk resultaat zouden innen leiden. En dit overzicht heeft ■n dermate academisch karakter ver regen-dat «het ook vorjajfederlandera, e zldh sterker heje" i de plicht, jeas nebhen in zijn oir' Uderen. f X>r een et is ee- yerken^ in cnnclu Dit Is w an eenr' eid, di' tgewikl •yten aa an het uis mog tateren. De eerf e P.v.d n hef o oet zich lik znn' jke en n roepén of octrine"' 311 hetrC 'erken. ing levt luchtig anleid onstruo. akeiyka eeft ona jk yal, (ictstes, '.e. t« Ingezonden mededeling (Adv.) ïn fiéf rapport 'Zfln 'de international? aspecten van het probleem Nieuw-Gui- nea bewust in het volle licht gesteld, daar deze, naar de mening der commis-' sie. de andere facetten van het vraag stuk in betekenis verre overtreffen. De onzekerheid 'r toekomstige politie ke "idonesië heeft ech-. om een JoekeS, T. «Je Kadi, dr.P.3. Koet#- dr. A. Mulder, dr. C. L. Patijn', drs. Al de Ruijter, prof. dr. Ir. Vf. Schermers 't Veer eii pret.. wan Sybilla» 'rgareth* ockholnd ,e tussen an Ro- tjideng 'minuten en. D« enhaupt, .konink- Zuid- welke 'mg van tweedse :es Sy. ie ver- en van nde na- [enige in» is Sybil- prin- stoter en. fsen ge- eer lief- e Kans n oude Twee g» «an Texan, en meeget e gevolgen'-, ng te hoven It wel een j 40 jaar. Zij ekomen po grond \1 en. die fh de omgeving van de figrTCheppeTI^piTr'permanent •en voor kernpioeyen in de Stille heg0rgaan: de South Pacific Commission «ceaan aan directe straling bloo gesteld met voornamelijk consultatieve en advi- •jn geweest. Afstammelingen van men- serende taken. De mogelijkheden om tot en. die in sterke mate met radio-actl- versterking en intensivering van deze Stresa is ding van zaterdag deze klein- itige com men- e bereikte resultaten. !rtegenwobrdigers van de zes lan den, die onder leiding van de heer Mansholt (lid van de uitvoerende com missie der Europese Economische Ge. mMnepbant hKacn iruiomon Viabben has Na enorme voorbereidingen heeft „Kasporgo" te Goes het program voor de internationale feestweek van 1 tot 9 augustus gereed gekregen. Medewerkenden uit negen landen zullen aantreden om op het gebied van volksdans, gymnastiek en ballet het beste van het beste te geven. GROET Op 1 augustus worden de buiten landse gasten ontvangen in hotel „De Korenbeurs" te Goes en maken daar kennis met hun „pleegouders". Zater dagmiddag volgt reeds een optreden van de groepen uit Oostenrijk, Duits land, Zweden, Engeland, Frankrijk en België de Balinese en Oekraïnse groep plus „Volharding" en O.K.K. uit Goes en „Kasporgo" zelf. Voor het optreden maken allen een rondgang door Goes met begeleiding van het Goese pijperkorps „Excelsior" en de signaalband „Odiles" uit Bergen op Zoom. 's Avonds wordt in „De Prins van Oranje" een schitterend programma afgewerkt voor de pleegouders en de genodigden. Dinsdag arriveren de Luxemburgers en gaan de Zevenburgse volksdansers en de Salzburger muziekgroep hun prestaties in Haamstede tonen. OFFICIËLE ONTVANGST Woensdagmorgen is er een officiële ontvangst op het stadhuis in Goes en 's avonds volgt een uitvoering op de Grote Markt door de Luxemburgse balletgroep en de Franse gymnasten „Les hirondelles". Donderdag 7 augustus wordt een uit stapje naar Zierikzee gemaakt, waar 'n officiële ontvangst ten stadhuize is en men een bezoek brengt aan het Zweed se Rode Kruisziekenhuis. 's Avonds wordt weer een uitvoering gegeven op de Goese markt door de Nicolson Pipe band en de Zevenburgers en Salzbur- gers. Vrijdagavond geven alle gasten een afscheidsvoorstelling op de Markt en zaterdag trekken allen af, behalve de Ooekraïnische dansgroep „Roesoelka", die zuid-Russische danskunst zal de monstreren op de Markt. O De rechtbank te Middelburg heeft woensdag de 44-jarige landbouwer P. G. M. de B. uit Sint Jansteen veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht maanden, waarvan vier maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd, en onder toezichtstelling van de r.k. reclassering. De B. maakte zich de afgelopen winter schuldig aan verduistering van f 3100 ten nadele van het waterschap Groot en Klein Ferdinandus, waarvoor hij reeds sinds 1943 als dijkgraaf optrad. De man verkeerde in financiële moeilijkheden en „leende" van het waterschap gelden om bepaalde tekor ten, voornamelijk in zijn landbouwbe drijf te dekken. De bedragen werden echter steeds groter en op den duur was De B. niet meer in staat de van het waterschap gebruikte gelden aan te zuiveren. Op zijn eigen houtje sloeg hij toen aan het bomen verkopen, bo men, die eigendom waren van het wa terschap. Het geld droeg hij evenwel toezicht van het Legér des Heils. Op niet af. De officier van justitie eiste hiervoor twee weken geleden een jaar hechtenis, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. VAN JE FAMILIE... De leerling-straatmaker J. C. uit Westkapelle werd conform de vorde ring veroordeeld: één jaar gevange nisstraf, waarvan vier maanden voor waardelijk met drie jaar proeftijd en In het feestprogramma plaatsen b. en w. van Goes de volgende begroe ting: „Het gemeentebestuur verheugt zich er over, dat de begin augustus 1957 op initiatief van de zo actieve vereni ging „Kasporgo" gehouden sport- en folkJoredagen zo'n succes zijn gewor den en zo in de smaak zijn gevallen, dat dit voor genoemde vereniging een aansporing is geweest om op dezelfde weg verder te gaan. Weer zullen in begin augustus uit alle windstreken jongelui te samen komen en weer zul len alhier gedurende een week mani festaties plaats vinden die oog en oor bekoren zullen. Weer zal er gelegenheid te over zijn om internationale vriendschapsbanden aan te knopen of te vernieuwen, een aangelegenheid, vooral in deze tijd van uitnemend belang. Reeds nu willen wij dan ook alle aanstaande gasten een hartelijk wel kom in Goes toeroepen". Met ingang van deze week is de minimumprijsregeling voor vroege aardappelen welke vanaf het begin van het seizoen op de veilingen heeft gegolden, komen te vervallen. Dat be tekent, dat vroege aardappelen thans weer voor elke prijs verkocht mogen worden. De vorige week was de mini mumprijs 9 cent per kg. Er is op het ogenblik op de aardappelveilingen van ons land nog een vrij groot aanbod. Wel beginnen de Eerstelingen nu op te raken, maar de Doré komt op Tho- len nog in grote hoeveelheden op de veilingen en verder gaat ook het aan bod van Eigenheimers toenemen. Op de Zeeuwse veilingen ligt op het ogen blik de prijs van de Eerstelingen rond 9 cent per kg. De Eigenheimers en Doré's zijn enkele centen per kg. duur der. Enkele weken geleden was er vanuit ons land steeds een behoorlijke export van vroege aardappelen. Op het ogenblik is dat reeds belangrijk min der. Engeland en Zweden waren grote afnemers en in deze landen komen nu steeds meer aardappelen van de eigen oogst, terwijl de prijs dermate laag is, dat import in deze landen niet meer aantrekkelijk is. De voornaamste af nemers van de Nederlandse aardappe len zijn op het ogenblik dan ook de binnenlandse handelaren. bevrijdingsdag was hij met enkele fa milieleden naar een café getogen en terwijl de overige leden van het gezel schap zich te goed deden aan het rondje, dat hen door C. was aangebo den, brak deze in bij zijn „volle" neef, die op dat moment ook in het café zat. Ook de kellner K. v. d. B. uit Mid delburg, die onder invloed een auto had bestuurd, werd conform veroor deeld. Hjj kreeg twee weken hechte nis opgelegd en de rijbevoegdheid wordt hem voor een half jaar ontno men. De man was met een tegenlig ger in botsing gekomen. Gedeputeerde Mes lid van Ambtenarengerecht Bij beschikking van de minister van justitie zijn benoemd tot lid van het Ambtenarengerecht te Rotterdam mr. A, J. J. M. Mes, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland en voorzitter van de grondkamer in de provincie Zee land en mr. B. S. Sieperda, vice-presi dent van de arrondissementsrechtbank te Middelburg. ezeró Naar aanleiding van het „stichte lijk woord" rechts boven aan de blad zij van het nummer van vrijdag 18 juli, getiteld „Gezakt", vraag ik me af, of wij, ouders en opvoeders (ik ben lerares), niet erg gemakkelijk het mislukken van het werk van de ons toevertrouwde kinderen aanvaarden met het woord „Gods wil geschiede". Heel duidelijk waarschuwt de Bij bel ons, dat er samenhang is tussen onze gehoorzaamheid en het gedijen van ons werk, waartoe toch ook het opvoeden en het les geven behoort. „Maar gij zult de Here uw God dienen; dan zal Hij uw brood en uw water zegenen, en ik zal ziekte uit uw midden verwijderen" (Ex. 23:25). En Jezus Christus belooft ons zelfs: „Voorwaar, voorwaar, Ik zeg u, wie in Mij gelooft, de werken, die Ik doe, zal hij ook doen, en grotere dan deze, want Ik ga tot de Vader (Joh. 14 vers 12 In hoeverre heeft onze onwil om ons werk te verrichten als dienst aan de Heer, ons geloof in wat Hij aan onze kinderen vermag te doen, in de weg gestaan? Goes. A, C. BONEBAKKER Naschrift redactie: Het verheugt ons, dat wij deze brief kunnen publiceren. Wij hopen, dat vele lezers over deze zaak zullen na denken. God vraagt van ons, in de opvoeding gehoorzaamheid, liefde en trouw. Hij wil ook, op ons gebed, ons helpen opvoeden. Wij moeten echter, bij het niet sla gen voor een examen niet te gemak kelijk spreken van een mislukking. God legt andere maatstaven aan voor een succesvolle loopbaan dan wij. De schrijver van- het betrokken „kalenderblaadje" dacht, toen hij dat schreef, aan een van zijn vroegere onderwijzers, die in de weken vooi overgang en examen de leerlingen op het hart bond niet zonder de voor waarde Uw wil geschiede God te vra gen om succes op de studie. Een meisje, dat van 's morgens vroeg tot 's avonds laat studeerde en wier grootste verlangen het was suc ces in haar leven te hebben, zakte twee keer voor een examen. Zij bekende naderhand eerlijk dat zij niet had gebeden om kracht, maar had gezeurd om succes. Zouden het „kalenderblaadje" van vrijdag 18 juli en het schrijven van mej. Bonebakker met elkaar in strijd zijn? De brief vult o.i. het „kalender blaadje" aan. Red. Aardbeienseizocn ten einde Het is gebeurd met het aardbeien seizoen 1958. De aanvoer is thans van geen betekenis meer en daarom heeft men op de veiling in Kapelle-Bieze- linge besloten dat met ingang van morgen (vrijdag) er geen aardbeien voor de industrie meer geveild zullen worden. Een enkele kweker welkt eventueel nog aardbeien kan plukken kan deze dan aanvoeren op de gewo ne veiling voor de binnenlandse markt.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2