Prachtig nieuw orgel voor Hervormd Rilland RADIO EN TELEVISIE Bevorderingen aan het Goese lyceum Raadsels in Innsbrück Se&ctape Sefflctape Peine Pelle Pingi GESCHENK VAN f60.000 'O Begin augustus in gebruik Zeeuwse ruiters op 26 juli naar Heinkenszand TERNEUZEN kleefband kleefband De vrolijke avonturen van en Floralia^keuring te Middelburg Maandag 21 juli 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD PAGINA De Hervormde kerk van Rilland heeft een prachtig nieuw orgel met 1300 pijpen gekregen, ter waarde van ruim f 60.000,Over enkele weken, waarschijnlijk begin augustus, a.s- zal deze prachtige, muzikale aanwinst voor Hervormd Rilland in een speciale bijeenkomst officieel In gebruik worden genomen. Het oude orgel in de Hervormde kerk van Rilland, gebouwd in 1930 door de fa. Dekker te Goes, had der mate door oorlogsschade en Water snood^ geleden, dat een grondige res tauratie nodig was, die zeker f24.000 moest kosten. Geld voor een geheel nieuw orgel had de gemeente niet. De Orgelcommissie van de Ned. Hervormde kerk die in opdracht van het Rampenfonds poolshoogte kwam nemen, gaf als zijn mening te kennen, dat een restauratie niet alleen een kostbare maar ook een weinig bevredi gende oplossing zou geven. Toen men aanbood een geheel nieuw orgel voor Rilland te bouwen, had het kerkbe stuur uiteraard geen enkel bezwaar. Direct na Pinksteren, j.l. is de be kende orgelbouwer Willem van Leeu wen uit Leiderdorp begonnen met de bouw van het nieuwe instrument. Het is een elektrisch aangedreven orgel met 1300 pijpen. Een belangrijke aan winst voor Hervormd Rilland. SINT ANN ALAND Bejaarden op reis. Begunstigd door goed zomerweer maakten de bejaarden hun jaarlijks reisje naar Hilversum en omgeving. Bij hun thuiskomst werden ze opgewacht door het muziekgezelschap „Accelerando", dat enkele liederen ten gehore bracht. Op het schoolplein werd deze avond tevens afscheid genomen van de heer P. J. van Engeldorp-Gaste laars, die zich altijd beijverd heeft, om een en ander in goede banen te leiden. Achtereenvolgens werd hij toegesproken door de voorziter van genoemd muziek gezelschap, de heer Abr. J. Boogaard, door de huidige directeur, de heer H, J. L. Laenen, door de oud-directeur, de heer Mars. P. Lanooy, die allen hun dank betuigden voor de door de post- commandant bewezen diensten. Als tast baar bewijs van waardering werd de heer Gastelaars een asbak met insigne van „Accelerando" aangeboden. De heer Van Engeldorp-Gastelaars sprak een kort dankwoord. Geslaagd. Voor het A-gedeelte van de hoofdakte slaagde te Breda de heer J. B. Aarnoudse, onderwijzer aan de School met den Bijbel te Sint-Anna- land. DINSDAG 22 JULI HILVERSUM I (402 m.). AVRO: 7.00 Hws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gr. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gr. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 V. d. zieken. 12.00 Jazzmuz. 12.20 Regeringsuitzend.: Landb.rubriek. De ontwikkeling van h. aaltjesonderzoek in land- en tuinbouw. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole-ork. 13.55 Beursber. 14.00 Paul Vlaanderen en het Spencer Mys terie, hoorsp. 14.35 Viool en piano. 15.15 V. d. jeugd. 16.30 De avondzon van het Heidendom, caus. 16.45 Pianorecital. 17.15 Orkestmuz. 17.45 Lichte muz. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 V. d. jeugd. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Gram. 19.45 Toneelbeschouwing. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. muz. 20.30 Dooltocht door de nacht, hoorsp. 21.45 Lichte muz. 22.00 Act. 22.15 Pianoimprovisaties. 22.40 Saxo foonkwart. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. te New York. 23.16 New York Calling, caus. 23.21—24.00 Gram. HILVERSUM H (298 m.). KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.45 Morgengebed en Jlturg. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.45 Lichtbaken, causerie. 10.00 V. d. kind. 10.15 Gram. 10.35 Chan sons. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Middag je loknoodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath nws 13.20 Gram. 13.30 Dansmuz. 14.00 Gram 14.30 V d vrouwen van het platteland. 14.40 Les C is ou Monde, oratorium. 15.10 Gram 1 [1 CO V. d. ziek'-il. 16.30 Zieker- lof. 17 01 d. jeugu 17.40 Beursber. 17.45 R<jg«-i .rif suitz Rijksdelen Overzee Het Nederlands in Suriname, door H. v. Boheemen. 18.00 Lichte muz. 18.20 KVP, ?ol. caus. 18.30 Lichte muz. 18.50 Gram. 9.00 Nws. 19.10 Comm. op het nieuws. 19.15 Instr. Octet. 19.35 La Traviata", opera. (In de pauzes: 20.15—20.30 Act. 21.4021.50 Gram.). 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gr. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. 20.20 Documentaire Olm. 20.35 De drie tovenaars, tekenfilm. 21.00—22.15 Film. BRUSSEL (324 m.). 12.00 Gram. 12.15 Pianospel. 12.30 Weerber. 12.34 Pianosp. 12.30 Weerber. 12.34 Pianospel. 13.00 Nws 13.11 Barokconc. 13.45 Gram. 15.00 Ka- mermuz. 15.20 Cello en piano. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.45 Boekbespr. 18.00 V. d. jeugd. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Wereld- tentoonst. 20.00 Syndikale kron. 20.10 Gram. 20.15 Voordr. 20.45 Gram. 21.00 Omr.ork. en solist. 22.00 Nws. 22.15 Or- gelconc. 22.40 Gram. 22.5523.00 Nws. Tegenslag voor mosselkwekers Bij vele mosselkwekers komen be richten binnen, dat op hun mossel percelen in de Waddenzee, op de daar staande consumptiemosselen mossel zaad gevallen is. Dit is een tegenslag van niet geringe betekenis, want dit betekent dat het tarrapercentage van deze mosselen zo hoog wordt, dat zij niet leverbaar zijn, of ook wel dat het mosselzaad de consumptiemosselen overwoekert, waardoor deze te gronde gaan. Vooral mosselen met pokken bezet schijnen een goede aantrekkingsbodem te zijn, voor het in het water zweven de mosselbroed. Het Zeeuwsche Landschap De stichting „Het Zeeuwsch Land schap" ziet, blijkens haar jaarverslag over 1957, met blijdschap terug op dit jaar, waarin ze, door de genereuze schenking van Freule S. van Citters, haar eerste bezit, het buiten „Land- lust", te Heinkenszand, mocht verwer ven. De bewaking van het Zwin, van Veeregat, Noordsloe en Zandkreek, van de Kaloot, van het Westeindseweel (bij Borssele) en van het duinterrein bij Slot Haamstede werd voortgezet met medewerking en steun van de Dienst der Domeinen en de Ned. Ver. tot bescherming van vogels. Met de restauratie van kasteel Moermond (Renesse) werd een aan vang gemaakt. Het aantal begunstigers der stich ting steeg van 219 tot 235. Na het muziekconcours dat nog maar enkele weken achter de rug is, zal het landelijke plaatsje Heinkenszand we derom in het middelpunt van de be langstelling staan. Op 26 juli a.s. zul len daar de provinciale kampioen schappen van alle landelijke rijvereni- gingen in Zeeland verreden worden. Op die dag zal tussen de verenigin gen en de ruiters onderling de jaar lijkse strijd geleverd worden naar de hoogste titel die in onze provincie be- ha-.ld kan worden. Behalve de strijd om deze titel biedt het programma nog tal van andere at tractieve nummers. - Het middagprogramma, dat non-stop wordt afgéwerkt bevat een groot aan tal rubrieken waarvan wij .er reeds en kele'noemen o.a. springconcours in 3 klassen B, L en Z. De parade waaraan alle paarden deelnemen, leuke attrap- tienummers zoals een carousselnum- mer gereden door 16 leden van één vereniging, vrijheidsdressuur (cowboy nummer), hoedengevecht, stierenge vecht, enz. enz. Het gehele programma wordt opgeluisterd door de muziekver eniging „Euterpe". Na afloop van het concours-hippique zullen des avonds turndemonstraties gehouden worden door de leden van de sportvereniging „Atlas" waaraan voornoemd muziekge zelschap „Euterpe" eveneens haar medewerking zal verlenen. Burgerlijke stand Geboren: Willem, zv I. van Urk en S. Griffioen; Everdina A., dv W. Elve en J. van Akkeren; Ursula Erica, dv H. Muller en H. Block te Wentdorpe; An neke A. M„ dv H. Deveneijns en A. Boon te Biervliet; Patricia I. E. M„ dv W. F. H. de Meijer en A. v. d. Bulck te Vlissingen. Ondertrouwd: D. van der Heijde, 28 j. en M. J. de Putter, 21 j.; M. de Filippis, 28 j. en M. S. Verstraeten, 17 j. Gehuwd: A. A. de Meyer, 24 j. en J. van den Berge, 20 j.; G. Maas, 27 j. te Hoek en E. Kolijn, 24 j.; P. Romeijn, 22 j. en P. H. Jansen, 20 j. Overleden: H. de Wijn, 82 j„ wed. v. J. de Koeijer; I. M. Mangnus, 60 j. te Sas van Gent, e.v. C. H. Lammens; J. A. F. de Paauw, 51 j., geh. gew. rget J. M. S. Crince; M. C. Adam, 76 j. te Sas van Gent, e.v. C. Dutree; M. N. Willems, 87 j„ geh. gew. met E. D'hert; A. Kalis vaart, 7 mnd., te Axel, dv J. Kalisvaart en P. B. Neelis te Axel; M. S. A. van H. L. Roos, 43 j., e.v. J. J. Audenaerd. Oppen, 68 j., geh. gew. met R. Vinser; Ingezonden mededeling (Adv.) Voor 1001 plakwerkjes bij uw kantoorboekhandelaar Aan het Goese Lyceum werden de volgende leerlingen bevorderd van klas I naar klas II: Ko Bosschaart, Wolfaartsdijk; Kees Breen; Kees Feytel, Wemeldinge; Jo Franje, Hansweert; Marijke Huysse, Yerseke; Peter van Kleunen, 's-Heer Arendskerke; Anja Krijger, Yerseke; Annemarie van Liere; Ko van Nieuwen- huyzen, Kruiningen; Hans Roelofsen, Nel Romeyn; Ineke de Rooy; Piet Schrier, Kruiningen; Els Slabbekoorn; Hanneke Wartena, Kattendijke; Engel Westveer, Wemeldinge; Simon Bakker; Gé Beaufort; Bram van den Berge, Kruiningen; Herman Colenbrander; Wim Dominicus; Anneke Gabriëlse; Wim de Groote, Kloetinge; Irene Hendrikse; Frits Jerriens: ïneke Kaan; Emmy Kor- stanje; Ko van Liere; Saart Linde; Hannie Louisse; John Louws; Folkert van der Meulen Bosma; Ben Roelofsen; Tjeerd de Roo; Sonja Schal koord; Riet van Strien; Adri v. d. Berg; Marja Cardon; Marijke Dominicus; Paul van Egmond; Frank de Haas; Arie Ha- rinck; Bas Harthoorn, 's-Gravenpolder; Anneke Jansen; Marleen de Jongh; Pe ter Kanters, Kloetinge; Ria van Liere, Christa Molhoek; Marius de Putter, Hoedekenskerke; Aukje Tamminga; Sie- bold Tamminga; Lenie Traas, Kloetinge; Richard Trompert, Kloetinge; Cornelis Boonman, Nisse; Kees Deurlo, 's-Heer Abtskerke; Bert van Doorn, Hoedekens kerke; Corrie Kik, Wolfaartsdijk; Rinus de Koeier, Nieuwdorp; Corrie Kopmels, 's-Gravenpolder; Attie Lindenbergh, "alfaartsdijk; Jaques Maldegem, Hein kenszand; Jan Nagelkerke, 's-Heer Arendskerke; Mattie Nijsse, Hoedekens kerke; Aarnoud van Oosten, 's-Heer Arendskerke; Martha Polderman, Bors sele; Adri Remeynse, Oudelande; Marina Salomé, Colijnsplaat; Jeanne van Schaik, 's-Heer Abtskerke; Piet de Smidt, Hein kenszand; Adri Spruit, Nieuwdorp; Kees van de Vreugde, 's-Heer Arendskerke; Anton van de Weele, Colijnsplaat; Jaap Wisse, 's-Heer Arendskerke; Mieke Zan- dee, 's-Heer Arendskerke; Jan Zonne- vylle, 's-Heer Arendskerke. Bevordering van H naar JH: Arie Ampt, Yerseke; Ger Bom, Yerseke; Jan Bom, Yerseke; Maddy Dekker, Oude lande; Rob de Groot, Kloetinge; Bert Grotenhuis, 's-Heer Arendskerke; Fran- cien Jeremiasse; Wim de Jonge, Wissen- kerke; Henny Keukelaar, Kloetinge; Ineke Lagendijk; Peter Minderhoud, Wolfaartsdijk; Janna Minnaart, Katten dijke; Jaap Schipper, Kloetinge; Frits Schlingeman; Coba Smits, Kapelle; Jan Stok; Ward Vermeer; Corrie Wil- lemse; Leo Bakker; Miehiel Bruyning; John de Coninck; Feyona van Daal; Co Hirdes; Jaap de Jager, Kapelle; Dick de Jong; Jan de Jonge, s-Heer Abtskerke; Annalies Klap; Jan van Koeveringe, Kruiningen; Rien van der Linde. Kort- gene; Johan van Oosten, 's-Heer Arends- kerke;Nelly Overbeeke, Kloetinge; Cor rie Noordhoek; Hanneke Pigmans; Lau Schaalje, Driewegen; Bep van Steenis, Kloetinge; Ingrid Wattez. Van ni naar IV: Coty Ampt, Yerseke; Betty Blok, 's-Heer Abtskerke; Leo Dekker; Jan Gabriëlse; Loek Heyboer; Jan Jacobs; Maddy Jansen, Wolfaarts dijk; Corrie de Klerk, Kloetinge; Bram Koole; Wim Korstanje; Wim Noordhoek; Karei Veerman, Oudelande; Otto Weg- ner; Frans Willemsen; Ron Achthoven, Wolfaartsdijk; Jan van de Boomgaard, Wemeldinge; Adri Dees, Wissenkerke; Ina de Dreu; Han Harthoorn, 's-Heeren- hoek; Charles Hogendijk; Wim Karelse, Schore; Adri Kik, Wolfaartsdijk; Tonny Klaassen, Kats; Rinus de Korte, Kort- gene; Han Lindenberg, Wolfaartsdijk; Kitty Lindenberg, Wolfaartsdijk; Jaques Lous, Heinkenszand; Willy v. Maasdam; Marian Makkink, Kloetinge; Ab Schoe; Karei van de Zande, Kloetinge. Van klasse IV naar V: Trudie de Fey- ter, Wissenkerke; Renee Kampman; Annie Kole, Vlake; Mart Suurland; Wil ly Wisselink, Wolfaartsdijk; Ad Dirk zwager; Aarnoud de Feyter, Wissen kerke; Hans Jansen; Leen de Jonge, Drimmelen; Jaap Lueieer, 's-H. Arends kerke; Joop Meulbroek, 's-Heer Arends kerke; Jaap Slager; Edwin Soeterik, Borssele; Laurens van der Spoel; Han Verburg, Kortgene. Van II M.M.S. naar 3 M.M.S.: Rianneke Geuze; Els de Haas; Riet Luteyn; Joke Minderhoud, Wolfaartsdijk; Jannie Min- naard, Yerseke; Marian Nieuwenhuis; Jannie Schrier; Ditje Zandee, 's-Heer Arendskerke; Freda van der Zee; Jannie Schrier. Van m M-M.S. naar IV M.M.S.: Nel- leke Bom, Yerseke; Loes Cornelder, Wil- helminadorp; Els van Driel; Dig Fransse van de Putte, 's-Heer Hendrikskinderen; Suus de Jonge, Kats; Cobi Matthijsse, Henny Nieuwenhuizen, Oudelande; An neke Sturm; Cobi Verburg, Wolfaarts dijk. Van rv M.M.S. naar V M.M.S.: Betty Bom, Yerseke; Margreet Bouwman; Carla Evers, Wilhelminadorp; Mies Geense, Kapelle; Nel de Jong; Riek Hart hoorn, 's-Gravenpolder; Marijke Kor stanje; Lydia Maas, Kortgene; Nelleka de Munck; Friedel Rijkse; Tan Schip pers, Kortgene; Cecile Sweep; Mets Tamminga; Mia Westdijk; Leintje Wol- fert, Hoek, Van ID gymnasium naar IV gymnasi um: Kees de Blaay, Kloetinge; Henk van Daal; Elly Dekker, Hoedekenskerke; Piet de Haas; Wim Herder; Ad Pekaar, Yerseke; Hans Scherp, Kortgene; Dig Tazelaar, Kortgene; Nelly Thiery; Ma rian Vos, Wolfaartsdijk; Jan Walraven, 's-Gravenpolder. Van IV gymnasium naar V gymnasi um: Jeanne Beenhakker, Kloetinge; Noor Bouwman; Hans Cornelder, Wilhel minadorp; Kees Crucq, Wolfaartsdijk; Lonie Fraanje, Hansweert; Annie Kop mels, 's-Gravenpolder; Kees van Liere, Kloetinge; Paul Mullié, Kortgene; Mar lies van Nieuwenhuyzen, De Heen; Petie Wouterse, Krabbendijke. Van klasse V gymnasium naar klasse VI: Bert Binkhuyzen; Heieen Henderikx San van der Maas, Kortgene; Anja Thiery. Indien geen plaatsnamen vermeld, afkomstig uit Goes. H.T.S. Vlissingen Aan de Hogere Technische School te Vlissingen slaagden: Afdeling Werktuigbouwkunde: R. R. Augustijn, Middelburg; H. I. de Bliek, Breskens; J. C. P. Boender, Middel burg; J. A. den Boer, Middelburg; E. C. Boucherie, Vlissingen; P. van der Graaf, Vlissingen; P. D'Hont, Souburg; A. Horstink, Leidschendam; A. M. de Jonge, Schoondijke; D. P. Luteijn, Zuidzande; A. H. C. van Maldegem, Vlissingen; C. J. Mijnsbergen, Vlissin gen; A. de Rooij, Yerseke; M. W. Rij- keboer, Vlissingen; M. J. Schaleven, Renesse; C. S. Taal, Middelburg; J. W. Tillema, Middelburg; C. L. van Ves- sem, Vlissingen; A. C. Wieland, St. Laurens; B. J. de Winter, Yerseke; W. Wouters, Westkapelle. Eén kandidaat werd afgewezen. Afdeling weg- en waterbouwkunde: H. C. Bleuzé, Goes; L. P. Bot, Oost burg; J. J. Flipse, Middelburg; T. Ka mermans;, Middelburg; J Koole, Sou burg; D. Labruyèré, Middelburg, J. A. Luitwieler, Vlissingen, J. A. Paauwe, Souburg. Dagelijks vervolgverhaal 27) „Rustig maar, kindje. We hebben gelukkig geen van beiden iets. Ze heb ben ons niet geraakt en dat is voor het ogenblik het belangrijkste." Marianne kreeg nieuwe schrik in haag ogen; „André, kijk eens aan je elleboog, je jasje is aan flarden...." Hij had bijna zijn oude zelfverze kerdheid teruggevonden. Maar nu schrok hij toch wel even. „Marianne, dat was dan heel, heel erg rakelings". Hij trok het jasje uit aan zijn arm was niet3 te zien. ,We zouden bijna twee nieuwe raad sels in Innsbruck geweest zijn voor Gustav Zuckwaller", zei hij. Het meisje kon er niet om lachen. „Zuckwaller zit niet direct te sprin gen, om twee nieuwe raadsels op te lossen, geloof ik. Hij heeft nog wel een paar puzzels, die om oplossing vragen." „We hebben niet eens dé gelegen heid gekregen, naar de auto te kijken, laat staan naar het nummerbord. Hij was zwart, dat is het enige, dat ik er van weet." ..André, we moeten dit onmiddellijk aan Zuckwaller melden en dan gaan we hem tegelijk vertellen, dat we mor gen naar een andere stad vertrekken en niets meer met deze hele affaire van moord, aanslagen en weet ik wat nog meer, te maken willen hebben. Ik heb werkelijk geen zin, hier een ongeluk te krijgen. Die ontvoering van een paar dagen terug en die schoten van nu vind ik al weer meer dan genoeg." André Rost zou bijna toegegeven hebben, als hij niet op het laatste ogen blik zijn belofte aan inspecteur Zuck waller in gedachten had gekregen. Hij had Marianne nog niets verteld over de geheimzinnige Von Emsighofer. Maar hij had de Innsbrucker inspec- teud beloofd, dat hij zou meewerken aan de poging de zogenaamde man van „Interpol" te ontmaskeren. Hij kon Marianne dit niet allemaal vertellen. Hoewel hij haar volkomer vertrouwde na zijn korte periode van twijfel, voelde hij zich toch door zijn belofte aan Zuckwaller verplicht ook nu. na die aanslag, te blijven 'zwijgen. „Waar denk je nu aan Andié, je k'jkt zo somber, ik moet er met aan denken, wat er daar op die brug zou hebben kunnen gebeuren." Ze liepen nu door de straten aan de rand van Innsbruck. André bleef zwijgzaam. Hij stond telkens op het punt zijn halofte aan Zuckwaller te breken en het meisje te vertellen, dat hij nu niet uit Innsbruck kon weg gaan. Nog niet. Eerst zou die Von Emsighofer op het toneel verschenen moeten zijn en dan viel er pas te pra ten over vertrek. Hij vroeg zich af, hoe hij dit aan zijn meisje moest dui delijk maken, zonder te veel te ver tellen. Ze begon gelukkig over een ander onderwerp; „Andr, weet je, wat ik nog steeds niet begrijp?" André schrok en zei afwezig: „Nee?" „Ik vraag me af, waar die auto zo plotseling vandaan kwam. Die schut ters kunnen ons toch niet in een slak kengang op onze weg door de stad zijn gevolgd. Ze moeten ons daar op die brug hebben zien staan, ik weet niet waarvandaan, maar ze dachten toen, hun kans schoon te hebben om ons.... nee, ik moet er niet aan den ken." HOOFDSTUK XIV. Inspecteur Zuckwaller had zijn ge volgtrekkingen gemaakt uit de aan slag op Marianne van der Bij en An dré Rost, daar bij de brug aan de rand van Innsbruck. „Ze schijnen er gens bang voor te zijn. Ze krijgen op de een of andere manier haast. Waar om, weet ik niet, natuurlijk. Maar ik geloof wel, dat de verschijning van Von Emsighofer er ook iets mee te maken heeft." Het was niet meer mogelijk geble ken, de auto op te sporen. Daarvoor was het signalement, voorzover daar nog sprake van kon zijn, te gering geweest. Aan de vele, die er reeds waren, was weer een nieuwe raadsel toegevoegd. DERDE TUSSENSPEL: De Japan ner zei: „Dit moet te voorschijn ko men, Harry, hoe eerder hoe beter en als je er geen kans toe ziet kun je het beter nu zeggen". De andere man zei niets. Er hing een geladen stilte in de kamer. Buiten ging de zon on der. André Rost kwam die avond laat in Gastof Bayer terug en op het gezicht van Mizzy, de receptioniste, verscheen een opgeluchte glimlach. „Herr Rost, er is vanavond een heer hier geweest, die in dringend wenste te spreken. Ja, werkelijk, een heer, een echte gentle man, goed in de kleren en met char mante manieren. Hij wilde wachten. Maar ik heb hem gezegd, dat het wel heel laat zou kunnen worden, voor u terugkwam. Toen is hij vertrokken. Hij zei echter, dat hij vanavond nog terug zou komen." Zou het kunnen zijn, dat Von Em sighofer zich al uit zijn tent liet lok ken?, vroeg André zich af. Aan de enthousiaste beschrijving, die Mizzy van hem gaf, beantwoordde ook hetgeen Zuckwaller over hem had verteld. Von Emsighofer was een ïjdel mens en ongetwijfeld zou hij altijd proberen, zijn charmes aan het vrou welijk geslacht op te dringen. André Rost besloot, naar zijn kamer te gaan en te wachten op de komst van de imitatie-politieman. (Wordt vervolgd) .20—5 1. Wat moeten we beginnen? Er is niets met al die slaapmutsen te beginnen. En je krijgt ze ook met geen stok wakker. Wat ga je doen, zeebeer? Als alles en iedereen slaapt, (fan kan ik het ook niet langer uit houden. Ik ga even in die hangmat liggen. Eventjes maar. Even uit rusten 2. Ja, hij slaapt al. Je krijgt hem nu voorlopig niet wakker, want hij slaapt altijd zo vast als een huis. O, o, jongens, dat wordt een ramp- Hoe komen we hier ooit weer van daan? Straks slapen we allemaal. Voor de Floraliakeuring te Middel burg was 32 procent van de inzendingen van stadsscholen en 60 procent van dorpsscholen. De kwaliteit van de plantjes was veel beter dan verleden jaar. Prijzen stadsscholen. Begonia. Ie Jan Paul Andreae, 2e Marijke den Boer, 3e Helma Touw. Coleus. Ie Marijke den Boer, 2e Rini Freriks, 3e P. Joziasse. Fuchsia. Ie Marijke den Boer, 2e D. Sinke, 3e Henk Stange. Geraniums. Ie Marijke den Boer, 2e Anke den Boer, 3e Jos Marteijn. Klimop. Ie Hans Geloof, 2e Sonja Verschuure, 3e Mieke Neve. Vlijtige Liesje. Ie Peter van Eenennaam, 2e Anke den Boer, 3e Paula Mersie. Stadsschoolprijs. De Kerkmeijerbokaal (wisselbeker) voor de tweede maal ge wonnen door de school der Hervormde Gemeente Zuidsingel. Prijzen dorpsscholen. Begonia. Ie Leintje Adriaanse, 2e Jannie Francke, 3e Leuntje Westerbeke. Coleus. Ie Ina van den Broeke, 2e G. de Lugt, 3e Wim Sturm. Fuchsia. Ie Bram Franke, 2e G. de Lugt, 3e Mieni Davidse. Geraniums. Ie Trimpe, 2e Dineke Boogaard, 3e Mina Boogaard. Klimop, la Rietje Dekker, 2e Nel Krijger, 3e R. Hoogeboom. Dorpsschoolprijs (wisselbeker) Chr. school, Westkapelle. De bejaarden, die voor de eerste maal mee hebben gedaan, zonden weinig plantjes ter keuring. Prijzen Geranium. Ie Wed. de Rijke, 2e E. Bosschaart, 3e Mevr. Van Keulen. De jury werd gevormd door de heren H. J. Adriaansen, A. F. Baljeu en G. Budde.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 5