Olympia I door beter doelgemiddelde weer aan de leiding in 2b Grote taptoe besloot feest van 65-jarig Ceacilia te Vlissingen Vlissingse zeevaartscholieren ontvingen getuigschriften Werkplaats voor vakopleiding in Zeeuws-Vlaanderen „Juliana" uit Zuidzande zong het beste in 's-Heerenhoek V eilingberichten Zeeuwse korfbalcompetitie Elto voorlopig uitgeschakeld .voor kampioenschap in eerste klasse Zeilwedstrijden op Zeeuwse wateren Geen grote prestaties op Zeeuwse atletiek- kampioenschappen Wandeltochten rond „Vrederust" De speciaalzaak voor uw Bril Nagekomen advertentie Scholing voor metaalbedrijf Wethouder Maljaars te Oostkapelle ridder in Orde O.N. Jongen uit Bergen op Zoom te Yerseke verdronken KERKDIENST IN EEN BOOMGAARD Zangconcours goed geslaagd BEROEPÏNGSWERK Maandag 21 juH 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD PAGINA 3 In de eerste klasse van de Zeeuwse korfbalcompetitie heeft leider Tjoba 1 zich weten te handhaven tegen Elto 1 (53). Toch heeft het de Tjobanezen veel moeite gekost om het zover te krijgen, want lange tijd heeft het er naar uitgezien, dat zij niet verder zouden komen dan een 33 gelijk spel. Door deze nederlaag is Elto voorlopig uitge schakeld voor het kampioenschap en gaat de strijd verder tussen Tjoba en Togo. Volharding 1 kon het zoals te verwachten viel uit bij Swift 2 niet bolwerken en verloor met 84. De stand: Tjoba 1 16 uit 9, Togo 1 13 uit 8, Elto 1 12 uit 10, Swift 2 11 uit 8, Vios 1 8 uit 8, Scampolo 1 6 uit 8, Animo 1 4 uit 8 en Volharding 1 0 uit 11. In 2a deed Zuidwesters 1 het bij Swift 4 beter dan destijds in Souburg (57). Zuidwesters 1 heeft nu drie punten meer dan Swift 3 doch heeft twee wedstrijden meer gespeeld. BKC liet bij Vitesse verstek gaan. Stand: Zuidwesters 1 16 uit 10, Swift 3 13 uit 8, Top 1 13 uit 9, Vitesse 9 uit 9, Tjo- b$ 2 7 uit 9, Vopo 1 7 uit 9, Swift 4 5 uit 9 en BKC 2 uit 9. Om de titel In 2b gaat de strijd om de titel zich nu beperken tot Olympia 1 en Luctor 1. Olympia 1 kwam door een 36 zege op Vios 2 en een beter doelgemiddelde dan IiUctor 1 aan de kop van de ranglijst. De Begin volgende week a.s. zullen op de Zeeuwse stromen de Zeeland-wed- strij den van de K.R. en Z.V. 'De Maas' worden gezeild. Voor maandag 28 juli staat een wed strijd op de Oosterschelde of rond het eiland Noord-Beveland op het pro gramma en voor dinsdag 29 juli een Wedstrijd VeereZierikzee. De prijs uitreiking zal dinsdagavond in Mon- dragon te Zierikzee geschieden. In verband met het voortschrijden van de Deltawerken en meer in het bijzonder van het drie-eilandenplan, dat in een nabije toekomst de afslui ting van het Veeregat moet brengen, zullen de welhaast traditionele Zee land-wedstrijden „oude stijl" na 1958 niet meer, of hoogstens nog éénmaal, kunnen worden gehouden. Op de Zeeuwse atletiek-kampioen- jchappen, die zaterdag zijn gehouden Werden weinig goede prestaties gele verd. Willie Bakker-Cysouw won de 100 m. dames in 12.6 sec. en bij de he ren was Cees de Groot (Dynamo-Mid delburg) in 11.1 sec. de snelste. Voor iemand die nog geen zes weken aan atletiek doet een goede tijd. De 800 meter werd buiten mededinging gewonnen door de Belg Wuyts in 1.59 min. Sinke van AV 56 uit Goes werd in 2 minuten tweede. De wandelclub V.L.U.G. van de inrich- heeft zaterdagmiddag weer de jaarlijkse Wandeltocht georganiseerd, waarvoor een zeer grote deelname bestond. De 800 wandelaars (sters) liepen de afstanden van 10, 15 of 25 km. W.S.V. Kruiningen was met drie groepen gekomen, Scher- penisse met twee. Ook de dames van de B.B. en W.S.V. Olympia en de Wande lende Krabben ontbraken niet. Er was eed heel mooi parcours uitge stippeld: Van „Vrederust" over de Moerstraatsebaan naar de stad en dan over het nieuwe viaduct naar de Balse- baan waar de route door de bossen liep. BU de Klavervelden was het rustpunt en dan ging het naar de zandverstuivingen qn de Wouwse Plantage. De 25 km wan delaars wandelden via de Huijbergsebaan door de Waranda weer naar de Moer straatsebaan op Vrederust aan. Het was een geslaagde dag, waarop de W.S.V. VLUG met genoegen kan terug zien. 0 Aan de Vierdaagse van Nijmegen zullen dit jaar in totaal ongeveer 8400 militairen deelnemen. Een aantal dat ruim 800 hoger is dan dat van vorig jaar. rol van Zeeiandia 1 is grotendeels uit gespeeld. Tegen de Poel moesten de Hansweertenaars met een 44 gelijk spel genoegen nemen. Stand: Olympia 1 14 nit 8, Luctor 1 14 uit 8, Zeeiandia 1 11 nit 8, Volharding Z 8 uit 7, de Poel 7 uit 9, Togo 2 6 uit 7, Vios 2 4 uit 9 en Eendracht 0 uit 8. In 3a komt Vedo 1 voor».de leiders Ondo en KVL steeds gevaarlijker op zet ten. Animo 2 ondervond de huidige kracht van de Vlissingers aan den lijve (96). Andere wedstrijden werden in deze afdeling niet gespeeld. Stand: On do 14 uit 9, KVL 14 uit 10, Vedo 1 11 uit 9, Animo 2 11 (met regl. 2 w.punten in mindering) uit 8, Stormvogels 7 uit 9, Top 2 2 uit 6 en Swift 6 1 uit 7. In 3b liep Blauw wit ook over Voto heen zoals te verwachten was. De score bleef beperkt tot 05. Scampolo 2, vorig jaar nog in de tweede klas, komt in de derde klas niet tot grote prestaties. Bij Zeeiandia 2 gingen ze met 61 ten onder. Ook de kracht van Luctor 2 is beduidend minder dan vo rig jaar. Ook tegen Elto 2 werd het opnieuw een nederlaag (3—5). Stand: Blauw wit 22 uit 11, Elto 2 14 uit 9, Zeeiandia 2 11 uit 8, Togo 3 4 uit 6, Luctor 2 4 uit 8, Scampolo 2 3 uit 6, WKV 2 uit 5 en Voto 0 uit 6. Verrassing In 3c zorgde VZOD 1 voor een flinke verrassing door op eigen terrein met 4 1 te winnen van Olympia 2. Kats had niet de minste moeite met Dos 55 (152) en naderde leider SSS nu tot op één punt. Kats heeft bovendien nog een wed strijd minder gespeeld. Stand: SSS 15 uit 9, Kats 14 uit 8, Vopo 2 10 uit 6 (2 w.punten in mindering) VZOD 1 8 uit 8, Olympia 2 8 uit 10, Dos 55 3 uit 8 en VZOD 2 0 uit 9. In 3d boekte AKC weer winst, nu te gen BKC 2 (6—3). De Aardenburgers bleven hierdoor leider Atlas op de voet volgen. In deze competitie, die ander half maal gespeeld wordt, ontmoette Zuidzande Vedo 3 voor de derde maal en weer trokken ze, nu in Vlissingen, aan het langste eind (14). Stand: Atlas 14 uit 8, AKC 12 uit 8, BKC 2 8 uit 8j Zuid zande 6 uit 9 en Vedo 3 0 uit 7. In de avondklasse leed Animo 3 in de afgelopen week twee nederlagen. Zuid westers 2Animo 3 werd 73, terwijl in Middelburg met 141 van kampioen Swift 5 werd verloren. De stand: Swift 5 19 uit 10, Vedo 2 9 uit 9, Zuidwesters 2 9 uit 10 en Animo 3 1 uit 8. Ingezonden Meded. ladv.) Heden overleed zeer plotseling onze geliefde zoon, broeder, zwa ger en oom CORNELIS JOHANNIS VAN WINGEN, in de ouderdom van ruim 43 jaar. De bedroefde familie: Wed. A. VAN WINGEN- KLOOSTERMAN. B. VAN WINGEN. J. VAN WINGEN—BURGER. HANNIE. BRINEKE. Kapelle, 19 juli 1958. De begrafenis zal plaats hebben op dinsdag 22 juli 1958 op de Al gemene Begraafplaats te Kapelle om 12 uur. Reeds lange tijd en zeker sinds de werkloosheid meer in omvang istoegenomen, wordt het noodza kelijk geacht, dat er in Zeeuwsch- Vlaanderen een werkplaats voor vakopleiding komt. Volwassen ar beiders, die scholing, herscholing of omscholing wensen, moeten thans naar Walcheren oversteken, wat met name in de winter, bij on gunstig weer grote moeilijkheden geeft. Bovendien kost het bezoe ken van de werkplaats meer tijd, dan nodig is. Lange tijd bleef de vestiging van zulk een werkplaats onmogelijk, zowel door de moeilijkheid van het vinden van een geschikt gebouw als de kosten, aan de vestiging en inrichting verbon den. Blijkens een voorstel van b. en w. van Terneuzen aan de raad dezer ge meente zijn thans deze moeilijkhe den overwonnen. In overleg met het ministerie van sociale zaken, heeft de Bank voor Ned. Gemeenten aan Terneuzen een geldlening aangeboden, waaruit de Zaterdag j.l. was het voor de heer 3. Maljaars, wethouder van de ge meente Oostkapelle een belangrijke dag. Hij bereikte op deze dag name lijk de leeftijd der zeer sterken. Was dit op zichzelf reeds vreugdevol, deze dag kreeg bijzondere luister door een plechtigheid, die zaterdagmorgen op het gemeentehuis plaats vond. Burgemeester F. G. Sprenger deel de namelijk aan de verraste wethou der Maljaars mede dat zijn werk voor gemeente en gemeenschap in hoge ma te wordt gewaardeerd en dat hij bij Kon. Besluit werd benoemd tot Rid der in de Orde van Oranje Nassau. Wethouder Maljaars was voor een z.g.n. belangrijke bespreking naar het gemeentehuis „gelokt". Burgemeester Sprenger, die ook de familie had uit genodigd releveerde de grote verdien sten van de wethouder, die voor de nieuwe raad zich niet weer beschik baar heeft gesteld. De heer Maljaars is 27 jaar lid ge weest van de Oostkapelse raad, waar van 23 jaar wethouder. Hij had zitting in de raad voor de Hervormde kies vereniging Gemeentebelang. Nadat de burgemeester het Kon. Be sluit had medegedeeld en de heer Maljaars had dank gebracht voor de vele diensten, de gemeente bewezen, voerde de heer mr. J. F. G. Sehlinge- mann, secretaris van de Z.L.M. het woord. De heer Maljaars is 22 jaar hoofdbestuurslid vande Z.L.M. ge weest. De heer Joh. Cevaal, voorzitter van de kring Walcheren der Z.L.M., waar van de heer Maljaars ere-lid is felici teerde namens deze kring en tevens namens de vereniging „Eiland Walch- ren", waarvan de heer Maljaars com missaris is. FRUITIN V OER Naar thans Is bekend gemaakt zal met ingang van 1 september de invoer van appels en peren in Nederland worden verboden, behalve voor appels en peren uit België en Luxemburg. Tot die datum mogen dus ook uit andere landen in ons land appels en peren worden ingevoerd. In oesterput gevonden Zondagmiddag is in één der oester putten bij de Ooster-Schelde te Bergen op Zoom het stoffelijk overschot van de 19-jarige M. Baaijen uit Bergen op Zoom opgehaald, die bij het baden al daar is verdronken. Wandelaars zagen de fiets en de kleren langs de dijk lig gen terwijl er in de buurt niemand meer aan het zwemmen was waarna een onderzoek werd ingesteld en het stoffelijk overschot kort daarna werd gevonden en geborgen. Met een grootse en indrukwekkende taptoe zaterdagavond op de Grote markt te Vlissingen, waaraan zes korpsen deelnamen, werden de feeste lijkheden rond het 65-jarig bestaan van de Vlissingse Harmonie „St. Cea cilia" besloten. Gedurende de afgelopen feestweek heeft men het publiek een programma voorgeschoteld, waarin iedere avond een concert viel te beluisteren, ver zorgd door korpsen uit Walcheren, werden rondwandelingen gehouden en werd het publiek in de feestviering be trokken. „DE SCOOTJES" Spectaculair was óók het bezoek van de bekende kinderdrum- en doedelzakband „De Scootjes" uit Til burg. Kinderen in leeftijd variërend van zeven tot vijftien jaar, ver spreid over de 14 Tilburgse scholen, vormen deze vrijwel perfecte Schot se band. Spectaculair is niet alleen hun Schotse kleding, doch ook hun „show-programma", dat zij tijdens de rondwandeling, zaterdagmiddag kosten van de oprichting dezer werk plaats kunnen worden bestreden. Deze werkplaats zal gebouwd wor den aan de Industrieweg te Terneuzen. Ze zal voor vijf jaar verhuurd worden aan het ministerie voor sociale zaken. Ih deze werkplaats zal in de eerste plaats een opleiding voor het metaal bedrijf gevestigd worden. Of het ook andere opleidingen, bv. voor de bouw vakken zullen volgen, moet afgewacht worden. Naar wij vernamen zijn de onder handelingen over de vestiging van de ze werkplaats in het laatste stadium in een zeer vlot tempo verlopen. Binnen een maand was de gehele zaak In kan nen en kruiken. Mulo-examens Zaterdag slaagden te Bergen op Zoom voor het Mulo-examen: P. Ver- mue uit Heinkenszand; H. Verstraeten en C. Steygart uit Graauw; A. de Maat uit St. Jansteen; P. Robert uit Sluiskil; G. de Schepper uit Terneuzen; M. Ver straeten uit Axel; R. de Vries uit Sluis kil; R. van Dljke uit Sas van Gent; M. de Koek uit Sluiskil; A. Zaman uit Axel; W. Gosselaar uit Terneuzen; C. van Gremberghe uit Westdorpe en H. de aanvang van de dienst enkele num- de Brauwer uit Sluiskil. mers. i I 'Sal De Herv. jeugdraad in Kapelle zoekt steeds naar nieuwe wegen om ouderen maar vooral jongeren bij elkaar te brengen in het verband der gemeente. Een van deze vormen was het hou den van een jeugddienst in de open lucht die zondagavond werd gehouden in een boomgaard van de Gez. de Groene aan de Ooststraat. Daar waren een groot aantal oude ren en jongeren samen gekomen. Voor ganger in deze dienst was de Herv. predikant var, Wemsldinge ds. K. W. Slik. De melodie van de psalmen en ge zangen welke werden gezongen, werd geblazen door de muziekvereniging „Ons Genoegen". Dit muziekkorps speelde ook voor Veertien Zeeuwse koren hebben zaterdagmiddag in 's-HeerenhoeK deelgenomen aan het jaarlijkse bondsconcours van de Zeeuwse Zan- gersbond „Zang Veredelt". Het dameskoor „Juliana" uit Zuidzande behaalde het hoogste aantal punten en veroverde de wisselbeker, ter wijl zij tevens beslag legde op de beker, die was uitgeloofd door de gemeente 's-Heerenhoek. Voordat het concours begon werden deelnemende korpsen werd onder- de besturen officieel ontvangen in de streept. „Jeugdhoeve". De voorzitter van het Na de officiële ontvangst werd een organiserende comité, de heer H. Li- rondwandeling door het dorp gemaa&t. monard, sprak een welkomstwoord, Hierna werd met het concours begon- waarna de burgemeester van 's-Hee- nen. renhoek, de heer R. O. M. Waelput, De uitslagen luiden: wees op de belangrijkheid van deze Uitmuntendheid dameskoren: dag voor zijn gemeente; de voorzitter Dameskoor „Juliana", Zuidzande 221 van de Zeeuwse Zangersbond, de heer punten. Eerste prijs (wisselbeker en E. J. C. Sinke uit Goes bracht de er- beker gemeente 's-Heerenhoek). kentelijkheid van het bondsbestuur Uitmuntendheid gemengde koren: over voor deze organisatie aan het koor Zanglust, Koudekerke 193 punten, te 's-Heerenhoek, hetgeen door de 1ste prijs. Medalje. Ned. Herv. Kerk koor, Axel 187 punten, 1ste prijs. Me dalje. Ere-afdeling gemengde koren: Crescendo, Hoek 128 punten, 3e prijs (vorig jaar winnaar wisselbeker). Superieure afdeling gemengde koren: V.Z.O.S., St. Maartensdijk 189 pun ten, 1ste prijs. De Lofstem, St. Maar tensdijk 134 punten, 3de prijs, lste Afdeling gemengde koren: Crescendo, Kruiningen 207 punten, lste prijs. Medalje. Zang Veredelt, Kortgene 201 punten, lste prijs. Me dalje. U.D.I., Oost- en West-Souburg 183 punten, lste prijs. Zang en Vriend schap, Wissenkerke 160 punten, 2e pr. 2e Afdeling gemengde koren: Zuiderstemmen, Hansweert 178 pun ten, 2e prijs. 2e Afdeling dameskoren: Con 'Amore, Oost- en West-Souburg 128 punten, 2e prijs. 3e afdeling mannenkoren: Souburgs mannenkoor, Souburg 151 punten, 2e prijs. Derde afdeling gemengde koren: Koor Kath. Zuid-Beveland, 's-Hee renhoek 168 punten, 2e prijs. door Vlissingen uitvoerden vóór de Vlissingse ziekenhuizen en het be jaardentehuis. Mit dit programma maakte het korps een bijzonder sympathieke in druk. In de vooravond verzorgden „De Scootjes" nog een rondwandeling en een showprogramma op de' Grote markt, dat, evenals des middags, door vele duizenden Vlissingers en vreem delingen werd gadegeslagen. Voor de grootse taptoe, die verzorgd werd door het tamboers- en pijpers- corps Juliana uit Middelburg, de drumband van de chr. gymn. ver. Oranje Nassau uit Vlissingen o.l.v. de charmante tambourmaitre, mej. Rosa de Bruin, de fanfare „Vlijt en Volhar ding" uit Souburg, de harmonie en de drumband van „St. Ceacilia", stond het publiek vele rijen dik, niet alleen op de Grote Markt, maar ook pp de boulevard, waar men een fraai over zicht op de taptoe-plaats had. Aan het slot van deze taptoe uitte de voorzitter van St. Ceacilia, de heer van Erck zijn erkentelijkheid voor het gebodene en overhandigde als aanden ken aan de dirigenten en leiders der korpsen een zilveren asbak en aan de tambourmaitre van „Oranje Nassau" mej. Rosa de Bruin een bouquet rode en witte anjers. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nw. Lekkerland K. val de Pol te Veenendaal; te Zeerijp toez Th. P. Pol vie. te Woudsend. Bedankt voor Vreeswijk, G. van Estrik te Nieuwland. Beroepbaarstelling: J. Roebers ta Krimpen aan de IJssel. Ger. kerken Bedankt voor Culemborg, Nieuw- landen (Dr.) en Winschoten W. P. H. Pouwels te Wommels; voor Andijk (vac. D. Zwart): S. van Bekkum ta Monster. KAPELLE, 19 juli. Industrie- en ex- portveiling: Aardbeien zonder dop Ju- cunda 1 en 2 71, Mad. Mout. 66, div. rassen afw. kwaliteit 71, totaal aanbod 4000 kg. Rode bessen industrie aanbod 19.000 kg. I 109, 2 93—96, 3 89; Zwarte bessen, aanvoer 21.000 kg. 1 134135, 2 129, Frambozen in kratten industrie, aanvoer 5.000 kg. I 208, 2 183193, Frambozen in tubs 1700 kg. 92, dub. pr. bonen 1 3943, 2 36. Gewone aan- voerveiling: Kersen Klerken 2 121 147, Varikse zware I 114, Krieken I 114, 2 101121, Zure morellen I 92, Morellen 2 93, Abesse de Moulan 1 114119, Rode bessen per doos I 28 32, 2 1625, Vleeskersen 2 5765, Kr. bessen 1 4175, 2 25, Aardbeien per doos 2 29, aardbeien in chips p. kg 2 8790, afw. 45, witte bessen pe rdoos X 18, frambozen per doos 2 2633. In bijzijn van directieleden van ver schillende scheepvaartmaatschappijen, wethouder Poppe namens het college van b. en w„ de directeur van de H.T.S., Ir. W. Bax, de oud-directeur van de „De Ruyterschool", de heer Fijn, vele ouders en „tweede ouders" vond vrijdagmiddag in de hall van de Zeevaartschool te Vlissingen de uitreiking plaats van de getuigschriften B.M. en A.M. aan die leerlingen van de zeevaartschool, die slaagden voor stuurmansleerling of scheepswerktuigkundige. De directeur van de Zeevaartschool, de heer G. K. Brouwer, wees in zijn toespraak erop, dat deze leerlingen on der geheel andere omstandigheden dan vorig jaar de maatschappij ingaan. De toestanden zijn moeilijker geworden en ook de plaatsing. Het stemt echter tot grote voldoening dat alle geslaagden ge plaatst konden worden hetgeen een bui tengewoon mooi resultaat is. Evenals het feit, dat van de ruim duizend kan didaten voor de examens er 252 afkom stig waren van de „De Ruyterschool". De heer Brouwer kon meedelen, dat uit gereikt konden worden: 14 B.S., 17 A.S. en 92 B.M. en A.M. getuigschriften. Hij reikte persoonlijk de getuigschriften uit aan de beste leerlingen, t.w. getuigschr. B.S. aan M. Hofland (gemiddeld 8% p.), getuigschrift B.A. aan de heer J. J. v. Giesen, getuigschriften B.M. en A.M. aan de heren Oosterhoff, H. Pesch, C. Hol en Angenent. De directeur van de Ned. Pacific Tank- vaartmaatschappij, de heer Smits, als mede de heer E. G. van Eerde, namens verschillende maatschappijen voerden nog het woord tot de geslaagden. Het Namens gemeentepersoneel en rijks politie sprak de heer A. J. de Broekert, die een kist sigaren offreerde. Het da gelijks bestuur van de Polder Wal cheren was eveneens tegenwoordig en bood een bloemenmand aan. 's Avonds heeft de muziekvereniging „Crescendo" een serenade gebracht. is thans voor het eerst, dat de Zeevaart school leerlingen aflevert voor de Ned. Pacific Tankvaart Maatschappij. GESLAAGD Stuurmansleerling getuigschrift A. S.: E. J. Aalders, J. L. Bakels, J. P. A. van Benthem, B. H. J. van Bockxmeer, J. C. Bogerd, E. Dokkum, J. J. van Giesen, A. v. d. Grift, J. W. Kleijn, P. A. Koopman, B. Koppenaal, B. J. Moltzer, A J. Scheren, J. van Leeuwen, H. M. Nijland, H. M. Pot, G. J. Tuinstra. Elf kandidaten afgewezen. Stuurmansleerling getuigschrift B. S.: J. Eikelenboom, D. de Fouw, P. J. Gle- rum, C. E. Heidema, M. Hofland, H. W. v. d. Huijzen, R. R. S. Jans, A. P. M. Janssen, G. B. L. van Kesteren, J. van Liere, A. Reedijk, J. A. Schelfaut, A. E. Schoop, A. Westdorp, G. J. A. Ypma. Vijf kandidaten afgewezen. Leerling-scheepswerktuïgkundige ge tuigschrift A.M.: H. W. H. Angenent, W. Blanken, G. Clements, A. van Deventer, J. W. Gestel, M. Th. Koning, C. M. Leidelmeijer, A. A. Mol, G. W. van Nijkerken, G. F. R. de Nijs, H. J. G. Schoolkate, J. Terpstra, K. Vos, E. de Vos Burchart, J. C. de Vries, F. C. J. v. d. Willigen, D. M. C. Arden, J. van Hoepen, J. H. M. Th. Smulders, J. G. Bos, A. A. B. de Haan, J. F. Hennion, A. E. Kelder, J. B. Ver veer. Afgewezen zes kandidaten, Leerling-scheepswerktuigkundige ge tuigschrift B.M.: R. E. Boom, E. Th. Kal, A. Klomp, J. C. Koomen, G. M. van Kuyk, D. Krik- ke, C. H. Onderwater, A. A. A. van Onna, P. A. Oosterhoff, J. A. J. Paauwe, L. van Polen, C. J. M. Prins, W. Sangers, R. F. Schols, J. Slot, A. Verhoef!, J. de Vlas, J. de Vries, C. C. de Waal, M. L. Wieland, L. H. van Wijk, J. P. Ab- couwer, P. Balt, A. de Bats, P. A. v. d. Berg, J. G. F. Beumer, K. Bies, A. P. D. Biesters, H. J. A. Bollen, A. L. Bonman, H. D. Broersma, R. van Dierendonck, A. J. Dobbelaar, K. Docter, N. J. Doorn, H. J. van Duin, J. Dijk, M. P. Eland, R. Geenen, F. A. Goudart, W. G. de Graaff, B. G. Hakstege, H. J. Kievit, R. D. Kuil, H. Pesch, C. Hol, N. Hakken, J. W. Preuss, J. Schrale, L. Sinke, H. H. Smulders, W. Spiering, F. Spoor, B. Sprokkereef, H. Sukkel, S. Tamboer, R. Th. van Tatenhove, E. Teulings, L. P. H. Teune, W. Tittel, H. L. Uijl, M. G. A. van de Velde, C. Verduijn, F. M. Ver hoeve, K. Visser, J. L. Zieck. Overgangsexamen voor het 2de studie jaar. tuurmansleerling getuigschrift A.S. W. P. van Broekhoven, H. v. Buuren, C. L. J. Jansen, A. J. Koningstem, A. Koolwijk, E. E. Lubach, M. J. Venrooij, P. H. Verheul, A. E. Wamsteker. Overgangsexamen voor het 2de studie jaar. Stuurmansleerling getuigschrift B.S. H. C. van As, E. N. Bakker, W. M. v. d. Berg, H. Bessem, H. P. J. J. Bier mans, J. P. H. M. Breuls, A. C. van Broekhoven, P. G. M. Cluitmans, J. E. den Daas, J. Dert, J. Dispa, A. F. J. Ducrot, S. I. van Eenennaam, C. J. A. Geluk, F. Hogenbirk, R. A. Haccou, H. Koeman, R. L. Kuyper, J. A. Leunis, R. Linssen, J. J. Lucas, A. van Mansum, H. Marijs, H. J. Minderhoud, B. Paul, B. M. Peters, G. Reijenga, W. H. B. Rui tenbeek, H. Smit, H. F. Stohr, A. Stor- mink, J. Stroo, C. Volwerk, P. R. Wil- lemse, F. van Zuilekcm. Overgangsexamen naar het 2de studie jaar. Stuurmansleerling getuigschrift A.S. V. M. Engels, W. G. J. Gevers, A. R. van 't Hoff, G. J. Kwist, A. J. J. La- brujère, C. R. Maitimo, C. J. Matthijssen, P. F. A. Pouwer, E. F. van Roggen, F. H. M. van Rijswick, M. C. Sanderse, J. J. Sorgedrager, R. Tollenaar, A. Traas, L. C. F. v. d. Venne, R. P. Verschoor, P. W. Veijgen, A. A. L. M. Volkers, L. Wilmes, F. L. Zeeman. Overgangsexamen naar het 2de studiejaar. Leerling-scheepswerktuig - kundige getuigschrift A.M. E. H. J. Beduel, B. v. d. Berg, C. J. den Exter, E. Huisman, J. F. G. Jacobs, A W. Janse, C. J. Jellinghaus, F. M. Jellinghaus, F. M. Lecluyze, P. Lentze, J. Meijer, J. E. Neuvenheim, J. S. Nij- hoff, R. L. L. E. Nijssen, M. Pas- caud, G. W. Peters, J. A. A. Riemens, D. C. Slager, B. Swart, A. Vader, E. I. Vierhout, N. de Waard. t Overgangsexamen naar het 2de studiejaar. Leerling scheepswerktuig- GOES, 19 juli 1958. Export en In dustrieveiling. Jecunda I 92, II 72; Mad Moutot I en II 105; frambozen in krat ten I 196, II 184; rode bessen H 91, IIH 84, duitse zure II 86; zwarte bessen exp. 134, II 128; dubb. pr. bonen 1 48; saxsa- bonen I 41. Gewone veiling: Rode bessen per dool II 2628, rode bessen per kg II 109lllj witte bessen II 61; kruisbessen I 4962, II 4448; mad. moutot II 107, afw 96— 100; kersen: klerken I 152—162, II 105 128, Hl 42114; morellen II 91; krieken n 95114; perziken per stuk I 1638. Dinsdag a.s. wordt begonnen met het veilen van zure morellen. Opgeven b(J de veilingsmeester, levering tot 5 uur. MIDDELBURG, 18 juli. Aardappels bonken 1 14,2015,40, II 12,80, grote I 9.30—10.50, II 9, driel. 9.30—11, kriel 3.504,70, aanvoer 55 ton. Fruit; Aard beien: Mad. Mout. 1.401.57, Jecunda 631,22, Framboosaardbeien 84—97, Unicum 931.10, Aardbeien p. doos 2048, Rode bessen kg. 591.18, doos 1224, Witte bessen 2674, Kruisbes sen 6594, doos 2344, Tomaten A 33 —48, B 35—47, C 33—37, CC 23—31, Yellow Transp. val en kroet 1325, Frambozen per doos 1770, Pruimen p. stuk 9, Perziken per stuk 836, Netmeloenen 901.33, Frankenthalers 3.103.22, Groenten: Andijvie 78, Postelein 420, Rabarber 1319, Tuinbonen 8—20, Dubb. Princ. 26—74, Snijbonen 3868, Wagenaars 23—61, Saxa 4359, Bospeen 6—25, Boskroten 35, Kroten kg 57, Doperwten 26— 38, Bloemkool 4 per kist 34—53, idem 6 2651, idem 8 2137, idem 10 12— 16, Komkommers A 2232, B 1530, C 1421, D 12, Augurken B 51, Sla 310, Spinazie 9, Sav. kool 718, Rode kool 68, Spitskool 912, Bonen aanvoeren alleen in groentekisten, 15 kg. netto inhoud, met interieur. kundige getuigschrift B.M. W. A. Abbink, S. G. Adema, G. Ba- rendregt, L. A. J. W. Bink, J. Craa- mer, F. H. A. Crooijmans, H. N. Haas, J. Jaspers, L. Jobse, M. van Maanen, W. Muis, J. Ommering, G. Perik, F. A. van Rooijen, J. Slottje, J. van Sluijs, H. J. M. Uijen, J. J. Glas, M. J. Baak, R. B. Bakker, P. K. Bekink, A. H. de Boer, J. G. de Boer, W. J. M. Braeken, P. Brouwer, D. P. J. Brugman, N. van Buuren, H. Bijl, J. G. Eckhardt, H. J. Engels, F. Fresow, L. P. G. Frissen, W. Geerlings, H. M. M. Grootveld, R. G. Hazebroek, Sudihargo, E. L. Hoo- gendoorn, R. Huisman, G. J. Huizinga, H. Jansen, R. E. Janssen, J. J. Jonk man, J. L. M. Kollenburg, A. Kramer, J. Kramer, C. J. Lambregts, E. C. dt Lange, J. Mazereeuw, D. Meijers, Th I. J. Moerland, L Mostert, E. Muller, J. P. G. Mijling, J. Noorman, A. Par- davi, P. C. H. Poppelaars, J. Rab, H. C. Ravesteyn, F. Roelse, R. W. I. Rijn- ders, H. Sandifort, Tj. Scheper, F. H J. Schlechtriem, M. C. Schoremans, J. L. Seegers, J. Slaa, R. L. van Heuven van Staereling, G. J. van Veldhuizen, K. Veldman, J. Wibbens, W. C. J. M. Wiggeerman, P. J. Wouts, S. Zwarts, B. M. Bos. Aan één van de geslaagden werd het diploma, dat hij overigens met lof ge haald heeft, nog niet uitgereikt. Dit zal pas geschieden, als hij eerst een zwem diploma heeft gehaald.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2