Vrag en rondom Irak Nieuw veilingcomplex Goes in I960 in gebruik Zullen gevolgen op den duur tóch meevallen Grote voorraad boter nagenoeg onverkoopbaar Vlam in de pan Hans Warren Zij kwamen uit naar Zeelands vele landen hoofdstad In oktober aanbesteding T Engeland levert gevluchte Est niet uit VOORZ, PRODUKTSCHAP VOOR ZUIVEL: Situatie ziet er dreigend uit ALGEMENE VERGADERING VV.ZB Studenten restaureren Middelburgs clubhuis Fruitcorso krijgt steun Groot pakhuis in Ymuiden afgebrand Moody Chorale zingt in Nederland Woensdag 16 JwM 1958 "BEUWSCH DAGBLAD PAGINA 3 TURK'JE Adanag OFSCHOON DE OMWENTELING in Irak, voorzover die uit de be richten van radio-Bagdad bekend is geworden, door diplomatieke waarnemers in Londen als een grote tegenslag op korte termijn voor de Westerse belangen in het Midden- Oosten wordt beschouwd, vraagt men zich toch af of de gevolgen er van op de lange duur gezien niet wat minder ernstig zullen blijken te zijn. Tegenstanders van het Pact van Bagdad zullen ongetwijfeld de om wenteling in Irak het begin van het einde van het drie jaar geleden pact noemen. Irak was een van de opzichters van het pact, tezamen met Turkije. De andere leden zijn Pakistan, Perzië en Groot-Brittan- nië. De Ver. Staten hebben het bij de rol van waarnemer gehouden. Het staat thans te bezien of de vergadering van de raad van ministers van het pact, die op 28 juli te Londen gehouden zou worden, doorgang zal vinden. EEN ANDERE VRAAG is wat de nieuwe leiding in Irak zal doen ten aanzien van de olie in dit land, die geëxploiteerd wordt door de Iraakse petroleummaatschappij. Onder degenen die thans als lei ders van de rebellen worden ge noemd zijn er, die in het verleden reeds nationalisatie van de olie-in dustrie hebben geëist. Men vraagt zich af of de nieuwe rege ring de pas vorige week tussen de maatschappij en de regering te Bag dad gesloten overeenkomst, volgens welke de IPC de produktie zal ver hogen en bepaalde nog niet in ex ploitatie gebrachte gebieden aan de regering afstaat voor prospectie door andere maatschappijen, zal nakomen. ZAL DEZE REVOLUTIE een nieuwe aansporing voor het Arabische nati onalisme blijken te zijn en de anti- OPNIEUW is in de broeierige braad pan van het Midden-Oosten de vlam geslagen. Na alles, wat zich om het Suez-ka- naal heeft afgespeeld, na de moeilijk heden om Israël en om Jordanië, na de vestiging van twee tegengestelde Arabische statenfederaties, terwijl de pogingen, om de staat Libanon om te zetten nog aan de gang zijn, kwam de révolte in Irak, dat buiten de Nasser- invloed had willen blijven en snijdt daar dwars doorheen de landing van Amerikaanse troepen in Libanon, met het motief, Amerikaanse onderdanen te beschermen. Maar een gevolg van deze bescherming zou natuurlijk zijn, dat de opstand in de Libanon onder drukt wordt, dat verdere infiltratie van Syrië uit in dit land wordt voor komen en dat Syrië, dat over een groot gebied aan Irak grenst, Amerikaanse troepen aan zijn grens ziet staan, zo dat het zich wellicht zal moeten be denken, wat het nu zal doen, de Irakse opstandelingen gaan helpen, of niet. Dit klemt temeer, omdat ook Jordanië, dat over een der beste legers uit het Midden-Oosten beschikt, het niet zon der meer schijnt toe te laten, dat zijn bondgenoot Irak in het andere kamp wordt overgebracht. Een situatie als deze is levensgevaar lijk. De vlam sloeg in de pan. Dit beeld lijkt ons nog het meest tekenend voor de huidige situatie in het Midden-Oosten. Men kent die uitdrukking uit de ge mengde berichten. Als dat gebeurt, kan het soms ge lukken, de vlam in de pan te smoren. Maar soms ook vliegen gordijntjes in brand en loopt de keuken brand- en waterschade op. En ook kan het gevolg zijn, dat het gehele huis in vlammen komt te staan én de vuurzee, met de schade, die zij brengt, onoverzienbaar wordt. Deze mogelijkheid zit ook in deze situatie. De grote vraag is: wat zal Egypte met de andere Arabische staten doen. En vooral op de achtergrond: wat zal Rusland doen. Wij moeten het bij vragen laten. En alleen hopen en bidden, dat het gelukt, de vlam niet verder te doen uitslaan. MET VEEL GENOEGEN hebben we gezien, dat aan onze Zeeuwse dichter Hans Warren, de literaire kroniek schrijver van ons mede-provinciaal blad, de P.Z.C., door de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde de Al- bert-van-der-Hoogt-prijs is toegekend. Deze prijs heet een aanmoedigings prijs, maar is tevens een blijk van waardering voor het werk, dat een dichter totdusver geproduceerd heeft. Hans Warren, eens ambtenaar ter gemeentesecretarie in Borssele, later werkend in Parijs, thans „levend van zijn pen" (een heel waagstuk in Ne derland) in het rustige Kloetinge, ver dient die prijs. Wat wij van zijn werk kennen, heeft bij ons steeds de indruk gewekt, dat hij een werkelijk zelfstan dig talent is, die zijn gedachten op prachtige, moderne wijze uitdraagt, in werkelijk boeiende en velen aanspre kende stijl. Voor ons is het daarbij van grote waarde, dat hij de band aan zijn Jeeuwse geboortegrond nimmer ver loochent. Daarom verheugen wij ons over het toekennen van deze prijs en schrijven hier openlijk een woord van hartelijke gelukwens neer. Britse stemming onder andere Arabi sche volken doen toenemen? In de afgelopen weken is het westen een voornemen tot interventie in Liba non verweten en enkele dagen gele den heeft de Britse regering de nati onalistische sultan van Lahej een protectoraat in het gebied van Aden, verbannen. Volgens waarnemers zijn er echter te kenen geweest die er op wezen dat Groot-Brittannië haar politiek ten aanzien van zekere Arabische staten aan het herzien is om deze meer in overeenstemming met de huidige si tuatie te brengen. Er bevinden zich talrijke Arabische leiders in Londen voor besprekingen met Britse autori teiten, namelijk uit Aden, Muskat en Oman, en Bahrein. TOEN DE GENERAAL Noeri es Said veertien dagen geleden uit Londen vertrok werd gezegd dat de officiële Britse houding tegenover hem wat IRAK, een van de grootste jf olie-producenten ter wereld, telt .v l vijf miljoen mensen. De Iraakse oliemaatschappij en zusterorga- 1 nisaties van deze onderneming -k hebben het alleenrecht voor de l jl. exploitatie van de meeste olie- velden in Irak. In de Iraakse y 1 oliemaatschappij hebben vier Jf grote ondernemingen elk 23 jc t procent van de aandelen. Het i J zijn: de Kon. Nederlandse Shell- y groep, de Britse oliemaatschap- "K pij B.P.C., de Franse „Compag- jj. nie des Petroles" en een Ameri- kaanse groep. verkoeld was. Men vraagt zich thans af of, op de lange duur gezien, de omwenteling in Irak misschien zal leiden tot een principiële heroriënte ring van de Britse politiek tegen over het Midden-Oosten. De autoriteiten te Londen zijn, zo wordt opgemerkt, bereid om op tech nisch niveau met de Verenigde Ara bische Republiek in. verstar^jlhouding te treden, ondanks de Suez-crisis in het verleden. In het afgelopen week einde is een overeenkomst tussen de V.A.R. en de (oude) Suez-kanaal maatschappij getekend en de bespre- over financiële kwesties zullen her- kingen tussen de V.A.R. en Engeland vat worden. Hervatting sociaal-cultureel werk werklozen De Regering heeft besloten, onder be paalde voorwaarden, die zeer binnen kort aan de gemeentebesturen zullen worden medegedeeld, opnieuw de moge lijkheid van subsidieverlening voor so ciaal-cultureel werk voor werklozen open te stellen ten behoeve van die ge meenten, waar de omvang van de werk loosheid dit noodzakelijk en de plaatse lijke constellatie dit mogelijk maakt. Dit deelt staatssecretaris Van Rhijn mede in antwoord op schriftelijke vragen van het tweede-kamerlid Assmann mede, Engeland heeft een Russisch ver zoek afgewezen om uitlevering van de Estlandse zeeman Erich Teayn, die in Schotland politiek asyl heeft gevraagd, nadat hij van 'n Russische vissersboot was ontsnapt. De Britse minister van staat voor buitenlandse zaken, Noble, heeft dit gisteren in het Lagerhuis meegedeeld, toen vragen over de Est werden gesteld. De vlucht van de Estlandse zeeman heeft indertijd veel opzien gebaard, omdat hij door dertig man van de vloot werd achtervolgd tot op brits gebied. De Amerikaanse vice-president, Richard Nixon, zal in november een officieel bezoek aan Londen brengen. Hij zal vergezeld worden door zijn vrouw. (Van een onzer verslaggeefsters) De voorzitter van het Produktschap voor Zuivel, ir. B. van Dam, heeft in de openbare vergadering van het produktschap een overzicht gegeven van de situatie in de zuivelwereld gedurende de eerste zes maanden van dit jaar. Hij noemde de ontwikkeling van de zuivelindu strie van januari tot en met juni verre van bevredigend en sprak over een crisis in de zuivelafzet, die met name geldt voor de boter. In bijna alle westerse landen is de melkproduktie toegenomen. Versceide- ne traditioneel boter-importerende lan den hebben hun grenzen voor de bo ter gesloten. Er is sterk overaanbod en de interne nationale voorraad van volgens ir. Van Dam nagenoeg on verkoopbare boter is momenteel zeer hoog. Alleen al in Nederland bedroeg het overschot op 30 juni 16.500 ton; 4500 ton meer dan verleden jaar. De voorz. sprak de verwachting uit, dat deze hoeveelheid tegen het eind van dit jaar ongeveer 20.000 ton zal zijn. Het vraagstuk van het boterover- Het zijn vogels van allerlei pluimage, die de afgelopen dagen neer streken op de stoep voor ,,'t Trefpunt", het clubhuis van de stichting „Sociaal cultureel opbouwwerk Middelburg", in de Lange Giststraat van de Zeeuwse hoofdstad. Zij kwamen uit Engeland, Frankrijk, Duits land, de Scandinavische landen, Turkije en uit de Verenigde Staten. Zo op het eerste gezicht zou men denken, dat de herfsttrek al begonnen was. Maar daar is het nog iets te vroeg voor- Bovendien gaat het hier om doodgewone mensen, hoewel het doel van hun reis naar Nederland toch bepaald minder gebruikelijk is. De jongelui hebben zich tot taak ge steld, de komende tijd de middenver dieping van het clubhuis der Middel burgse ongeorganiseerde jeugd te res taureren. Het is daarnaast ook hun be doeling, met land en bevolking kennis te maken. De groep verblijft in ,,'t Trefpunt" en is zodoende dus met de neus op het werkterrein ondergebracht. Het gezel schap is thans vrijwel compleet; er wordt alleen nog gewacht op een Ame rikaanse student, maar die zal dezer dagen ook wel komen opdagen. De deelnemers aan dit kamp hebben elkaar nog nooit gezien, wat echter niet wegneemt, dat de geest onderling werkelijk voortreffelijk is. Er wordt voornamelijk Engels gesproken, behal ve door de Fransen, die vrijwel geen woord Engels kennen. Helaas spreken de anderen geen Frans en ten opzichte van de Fransen bedient men zich dan ook in de meeste gevallen van geba rentaal. Dit blijkt ook nu weer een manier van gedachtenoverbrenging te zijn, die het uitstekend doet. Zo zal dus niemand, die de komende weken ,,'t Trefpunt" bezoekt, getuige kunnen zijn van een Babylonische spraakverwar ring! De supervisie over de werkzaamhe den in het clubhuis berust bij de heer M. Faassen, de jeugdleider van de stichting „Sociaal cultureel opbouw werk Middelburg. Hij en zijn echtge note' hebben maandagmiddag de deel nemers aan dit kamp meegenomen op een trip naar Vlissingen en Breskens, teneinde het groepsverband wat te verstevigen. Bij terugkomst in Middel burg bleek, dat hij daar buitengewoon goed in is geslaagd en zo er nog kleine barrières zijn geweest, dan is daar nu in elk geval geen sprake meer van. Ge lukkig maar, want dit kan het werk aan ,,'t Trefpunt" alleen maar ten goe de komen. Want zij zijn naar Middelburg geko men, om te werken. Voor niets, wel te verstaan! Het zijn allen jonge mensen, die lid zijn van de Mennonite Volun tary Service, een internationale orga nisatie van studenten, die éénmaal per jaar hun hogeschool verlaten, om deel te nemen aan een derkkamp. En één van die kampen wordt deze zomer ge durende een zestal weken in Middel burg gehouden. Bij de Hawkerfabrieken in Engeland wordt op het ogenblik een nieuw straallesvliegtuig ingevlogen en be proefd. Het is een tweepersoonsuitvoe ring van de bekende Hawker „Hunter" waarvan een serie voor onze lucht macht wordt gebouwd. Over enkele maanden zullen de eer ste toestellen in ons land worden afge leverd. VERWACHT WORDT, dat in de loop van de volgende maand de rijksgoedkeuring zal worden ontvangen voor de bouw van een nieuw veilingcomplex van de veilingvereniging „Zuid-Beveland" te Goes. Verleden jaar werd reeds besloten tot nieuwbouw en de algemene ver gadering van de veilingvereniging verleende toen het bestuur machti ging tot het aangaan van een geldlening van f 1.500.000,voor deze nieuwbouw. In de gisteren gehouden algemene ledenvergadering van de veiling vereniging werd meegedeeld dat in september a.s. de archiect, de heer J. A. de Bruyne gereed zal zijn met bestek en tekeningen. Behoudens onvoorziene omstandigheden zal omstreeks 1 oktober de aanbesteding worden gehouden. Het nieuwe veiling-complex kan dan tegen het sei zoen 1960 in gebruik worden genomen. Een bank zal waarschijnlijk bereid zijn het benodigde geld voor de bouw te verschaffen. Dank zij het twee jaar geleden ingestelde bouwfonds kan de lening zich beperken tot een bedrag van f 1.200.000. De veiling beschikt in de Poel over een oppervlakte grond van 5.24.20 ha. Deze oppervlakte is voldoende voor de nieuwbouw en zelfs voor enige uit- breiding.De liggingen is echter van dien aard, dat een gedeelte van deze grond zal moeten worden geruild met percelen, die kort geleden door de ge meente Goes werden onteigend. Hier omtrent is, naar men gisteren mede deelde, in principe reeds overeenstem ming met het gemeentebestuur van Goes bereikt. De gemeente Goes heeft van de president van de rechtbank vergunning ontvangen tot voorlopige inbezitneming van deze terreinen. In de komende weken zal met het uit voeren van de openbare werken, t.w. het aanleggen van de bestrating en enkele egaliseringswerken, worden begonnen. In de kosten van wegaan leg zal de veiling een bijdrage moeten geven. In aansluiting op deze terrei nen is geprojecteerd de aanleg van een sportveld, zodat in de verre toekomst bij uitbreiding nimmer kostbare be bouwingen zullen moeten -worden overgenomen. Het ligt in de bedoeling van de veilingvereniging op dit sport veld een optie te verwerven. RECORD-OMZET De voorzitter, de heer J. Lenshoek, deelde gisteren aan het begin van de vergadering, die door. ongeveer 30 van de 1000 leden was bezocht, mede dat in het afgelopen jaar een omzet van ruim elf miljoen werd behaald, een bedrag, dat nog nooit eerder werd be reikt. De resultaten van de veiling zijn, aldus de voorzitter, bevredigend geweest. Hij wees er verder op, dat terwijl verleden jaar veel fruitkwe kers grote schade hebben ondervon den van de nachtvorst, de Zeeuwse kwekers hebben geprofiteerd van het zeeklimaat. De aanvoer aan de veiling was verleden jaar niet overweldigend, doch de prijzen waren dedubbele van die, welke werden verwacht. De voorzitter deelde mede, dat in de herverkavelingsgebieden nieuwe fruit bomen zijn aangeplant, o.a. in de Zak van Zuid-Beveland. Ook van Noord- Beveland is over enkele jaren een ho gere aanvoer te verwachten. De secretaris, de heer J. Kakebeeke, merkte in zijn verslag op dat een bru to winst is gemaakt van f 288.395,82, die echter vrijwel geheel is aangewend voor afschrijvingen. De eierhandel was niet meer renda bel en werd overgedaan aan de eier- veiling te Breda. Van het koelhuis werd slechts een matig gebruik ge maakt en daarom was men ook zeer ingenomen met de mogelijkheid tot opslag van 1.800.000 uit Israël afkom stige sinaasappelen. Namens de financiële commissie bracht de heer J. de Jonge uit Lewe- dorp een gunstig rapport uit. TARIEVEN De tarieven werden als volgt vastge steld: veiling-provisie. Voor ter veiling aangevoerd produkt; leden 5 procent, gasten 7 procent. Voor buiten het veilingterrein verhandeld produkt: le den 3 procent,gasten 5 procent. Voor het verpachten van boomgaarden: 2 procent. Materiaalhuur: Kisten 6 cent per week, bushels en kratten 3 cent perweek. Koelhuis: voor appels en pe ren per kg. netto: voor leden, gewone bewaring, de eerste maand 3 cent, iedere maand langer 1 cent; voor niet- leden, gewone bewaring, de eerste maand 3 cent, iedere volgende maand 1,3 cent; gasbewaring: de eerste maand 5 cent, iedere maand langer 1 cent. Sorteerkosten: 2.2cent per kg; voor partijen fruit, waarin meer dan 25 procent beneden huishoudkwaliteit voorkomt, 2,5 cent per kg. De contributie voor 1958/1959 werd ongewijzigd op een gulden vastgesteld. Het bestuur werd weer gemachtigd tot aankoop van emballage. De aftredende bestuursleden, de he ren J. Butijn, M. Nijsten, J. A. van Oeveren en M. Steijn werden her kozen bij enkele kandidaatstelling. De heren W. Vermue te Borssele en M. P. C. van Nieuwenhuyzen te Oude- lande, werden, resp. als lid en plaats vervangend lid van de financiële commissie benoemd. Zij volgen de he ren Jac. de Jonge en A. Testers - die niet herkiesbaar waren. STATUTENWIJZIGING Een voorstel van het bestuur tot wijziging van de statuten, waarbij en kele veranderingen zouden worden aangebracht op verzoek van het Cen traal Bureau voor de Tuinbouwveilin gen, had meer voeten in de aarde, dan aanvankelijk werd verwacht. Enkele Er valt trouwens heel wat te doen, voordat de Middelburgse jeugd in sep tember weer bezit van het clubhuis kan nemen. Niemand twijfelt echter aan de prestaties van deze meisjes en jongens, vooral niet, nadat vorig jaar een aantal leden van dezelfde organi satie de bouw van een kerk in Fries land tot een goed einde brachten. Het prijsindexcijfer van het levens onderhoud voor gezinnen van hand- en hoofdarbeiders, zoals dat maandelijks door het Centraal Bureau voor de Statis tiek wordt samengesteld op basis 1951 is 100, steeg van 15 mei tot 15 juni met 2 punten en kwam daarmee, na de da ling van 2 punten in de vorige maand, weer te liggen op het niveau van 15 april j.l. leden merkten op, dat de mogelijkheid bestaat dat, na de wijziging der statu ten, het bestuur der veiling de teler in zijn vrijheid om zaken te doen naar eigen wil, kan beknotten. Het voorstel van het bestuur werd instemming ge bracht en behaalde de vereiste twee derde meerderheid: 120 stemmen voor en 51 tegen. STEUN AAN FRUITCORSO Bij de rondvraag stelde fa. Gebrs. De Jong te Goes voor ten behoeve van de Stichting Fruitcorso te Goes een halve cent van ieder leeg veilingkistje, dat de veiling verlaat, ter beschikking te stellen van het fruitcorso. Hierbij werd opgemerkt, dat het corso van grote propagandistische waarde is en werd waardering uitgesproken voor het feit, dat de fruitfee fruit uitreikt in zickrn- en bejaardentehuizen. Besloten werd op basis van vrijwil ligheid het streven van de stichting te steunen. BONENVEILING Tenslotte deelde de directeur nog mede dat, zodra belangrijke kwantums bonen ter veiling worden aangevoerd misschien eind volgende week tot het dagelijks veilen van bonen zal worden overgegaan. schot is buitengewoon moeilijk op te lossen. Het wordt bestudeerd door in ternationale organisaties, maar volgens ir. Van Dam valt het te betwijfelen, of de regeringen de nuttige aanbevelin gen van deze organen binnen afzien bare tijd zullen opvolgen. De voorzitter verklaarde, dat de vraag, via welke weg men moet komen tot een zekere produktieheperking, in studie is en dat de eerste resultaten van deze studie waarschijnlijk binnen kort openbaar gemaakt zullen worden. CONSUMPTIEMELK De prijsverhoging voor consumptie- melk, die op 1 juli van het vorige jaar werd doorgevoerd, veroorzaakte een achteruitgang van de binnenlandse af zet van 744.500 ton in de eerste helft van 1957 tot 717.900 ton in de maanden januari t/m juli 1958. De omzetdaling is echter voor meer dan de helft ge compenseerd door een verdere stijging in het verbruik van koffiemelk. „De afzet van consumptiemelk met 3,75 pet vet is tot dusverre ver beneden de meest pessimistische verwachtingen gebleven", aldus de voorzitter. Per week wordt ongeveer 230 ton vette dure melk verkocht tegen 29.000 ton melk met een vetgehalte van 2,5 pet. Opmerkelijk was de stijging in de afzet van room: van 5800 en 6900 ton in de eerste zes maanden van resp. 1956 en 1957 tot 7200 ton in 1958. De botersituatie ziet er volgens ir. v. Dam dreigend uit. De Nederland se produktie bedroeg in de eerste helft van 1958 ongeveer 49.500 ton tegen 35.000 ton in dezelfde periode van 1957. De koelhuisvoorraden stegen sinds 1 januari van 13.500 tot 16.500 ton. De verlaging van de boterprijs op 26 april leidde tot een grotere binnen landse afzet. Men schat de botercon- sumptie nu op 1000 a 1200 ton per week, wat wil zeggen, dat het boter- verhruik per hoofd van de bevolking weer gelijk is aan het vooroorlogse. Zowel de export van verse als die van koelhuisboter nam toe. Ondanks deze stijging en de hogere binnenland se consumptie, groeiden de voorraden in de koelhuizen. De voorzitter hesloot zijn rede met de opmerking, dat de huidige situatie dringend verbetering behoeft. Zesentwintig mannen van de Vel- sense brandweer hebben van gister middag half zes tot 's avonds half negen met behulp van negen stralen een grote uitslaande brand in het in dustriegebied aan de zuidkant van de vissershaven te IJmuiden bestreden. Een vier verdiepingen hoog pakhuis, waarin duizenden balen lompen en oud-papier, honderden autobanden en oud-ijzer waren opgeslagen, ging ge heel in vlammen op. In de avond was er nog slechts een ruïne over van het gebouw op de hoek van de Visserstraat en de In dustriestraat. De schade wordt op honderdduizend guldens geschat. Een deel van de scha de wordt door de verzekering gedekt. Honderden belangstellenden sloegen de brand, die door de enorme rook ontwikkeling van het rubber tot in Beverwijk was te zien, gade. Op 21 juli, 's avonds te 20.00 uur, zal in de Rivièrahal te Den Haag het koor van het Moody Bible Institute te Chi cago (V.S.) onder auspiciën van Youth for Christ-Rotterdam een concert ver zorgen. Een grote Nederlandse gram mofoonplaten-maatschappij zal van het concert een langspeelplaat uitbren gen en de N.C.R.V. zal opnamen ma ken voor een uitzending. Het Moody Bible Institute is een school waar jonge mensen worden op geleid tot predikant, zendeling, jeugd leider of musicus. De school waar 1100 leerlingen intern studeren, bezit een eigen vliegveld waar toekomstige zen deling-vliegers worden opgeleid. De school heeft twee radiostations, die de gehele dag evangelische programma's en gewijde muziek uitzenden. Het koor wordt beschouwd als een van de beste studentenkoren van Amerika. Het koor bestaat uit ongeveer 45 studenten. Vicaris J. D. H. Louwerse uit Den Haag doet intrede Vicaris J. D. H. Louwerse hoopt zon dag 27 juli a.s. zijn intrede te doen als predikant in de Ned. Herv. kerk te Dalfsen, na des morgens bevestigd te zijn door ds. J. H. Kluiver, van 's-Graven- polder. Hij is in Dalfsen beroepen in de vacature van de op 1 april 1958 gestichte tweede predikantsplaats. Vicaris Louwerse werd 30 juni 1932 te 's-Gravenpolder geboren. Hij bezocht eerst het lyceum te Goes en studeerde daarna aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij op 9 oktober 1953 zijn kandidaatsexamen deed. Op 11 novem ber legde hij zijn kerkelijk examen af. Na van 1 augustus 1956 tot 15 januari 1957 leervicaris te Leeuwarden te zijn geweest, werd hij op 3 juli 1957 toe gelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk. Sinds 1 september 1957 is hij werkzaam als leervicaris te Dalf- nen, aan welke gemeente hij zich nu hoopt te verbinden als predikant.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 3