Minister Algera met Deltacommissie op excursie door Zeeland Zeeuwse Geen woord over oesterproeven (Veeregat) of schaderegeling „Ja, wi elsher dette landet Zulke beambten hebben we in Zeeland Aan christelijk lyceum werden 214 leerlingen bevorderd Nieuwe mogelijkheden voor woningbouw in Bruinisse Muloexamens SC Wijlen A. Minderhoud ten grave gedragen Per bus langs de Deltawerken VLJSSINGEN SC Hond blaft zieken wakker Artemis VLISSINGEN Meester Dronkers (Grijpskerke) 40 jaar voor de klas iWoensdag 16 juli 1958 ZEEUWSCH DAGBLAD PAGINA 1 Maandagmiddag is op de algemene begraafplaats te Wilhelminadorp wij len de heer A. Minderhoud, in leven pud-directeur van de maatschappij „De Wilhelminapolder" ten grave gedragen. Door vele vrienden en relaties uit landbouwkringen alsmede door tal van personeelsleden van de Polder werd de teraardebestelling bijgewoond. Op het kerkhof sprak mr. F. Daniëls uit Wassenaar namens het hoofdbe stuur van „De Wilhelminapolder". Hij roemde de grote kwaliteiten van de overleden directeur, die ook in moei lijke jaren het roer stevig in handen wist te houden. Voorts werd het woord gevoerd door de heer L. J. Burger namens personeel en bevolking van de Wilhelminapolder. Hij dankte voor de hulp en steun die men steeds van de heer Minderhoud had mogen ontvangen. Ir. D. de Ridder uit Den Haag, schoonzoon van de overledene, sprak een kort dankwoord namens de nabe staanden. Na afloop van de droeve Ïilechtigheid maakten velen van de ge- egenheid gebruik tot condolantie ten kantore van de maatschappij. HOEDEKENSKERKE Duiker. Dag en nacht is er de laatste dagen gewerkt om een duiker te leggen onderdoor de spoorlijn bij de Haven te Hoedekenskerke. Dit werk wordt uitge voerd door de fa. Van Stel en Verhage, Middelburg. ZEELAND HEEFT de laatste maanden niet te klagen over gebrek aan belangstelling van parlement en regering. Na het parlementaire bezoek dat werd gebracht enige tijd geleden aan de Zeeuwse indu striële centra en na de uitvoerige aandacht, die in de beide Kamers werS besteed aan het vraagstuk van de verbindingen over de Wester- schelde, kwam gisteren de vaste Deltacommissie uit de Tweede Kamer verschillende deltawerken in deze provincie in ogenschouw nemen. De groep Kamerleden werd vergezeld door de minister van ver keer en waterstaat, mr. J. Algera, met verscheidene van diens hoog ste ambtenaren- Het gezelschap (met uitzondering van de minister, die zich daar later eerst bijvoegde) arriveerde om kwart over elf gistermorgen op het station te Goes, waar men in de restauratie bijeen kwam. Aan de hand van kaarten van Delta plan en Drie-Eilandenplan, die daar waren opgehangen, gaf het hoofd van de Deltadienst, prof. ir. Ph. Jansen, 'n toelichting van de in Zeeland uit te voeren werken, waarbij vooral aan dacht werd besteed aan de werken van het Drie-Eilandenplan. Prof. Jansen merkte hierbij o.m. op, dat het bekle den van dammen met asfalt geen spe- \an het Christelijk Lyceum voor Zeeland zijn aan het einde van de cur sus 195758 tot een lagere klas be vorderd 214 leerlingen, t.w.: Van klas 1 naar 2: Thijs Bierens, Ti- peke Bender, Toin Bruynzeel, Hans Éarthoorn, Annemarie Hordijk, Jos de Jager, Piet Jobsen, Wim Knuist, Erik Kousemaker, Addy Leys, Jan Lobbezoo, Jenny Luteen, Addy Poley, Erik Kousemaker, Addy Leys, Gerke Renting, Piet Scheele, Maatje Slabbekoorn, Theo Stomp, Tilly Tor, bijn, Roel Wassenaar, Elly Adriaanse, Joop Boone, Adrie de Bruijne, Anita Buurman, Corrie van Dijke, Wim El- zerman, Heieen Hage, Bep Hillebrand, Frangois van Houdenhoven, Willie Markusse, Marian van der Peyl, Wim Pieterse, Adri Schipper, Cora Sloo- ver, Martien Smallegange, Jan Aart- sen, Ineke Boonstra, Mies Cok, Ad Dekker, Jan van Gilst, Jan Hoogstra- te, Bram Houterman, Elly de Jonge, Bep Kerkhof, Chris Koolstra, Ada van Liere, Piet Nieuwenhuyse, lek de Pag- ter, Jankees Pik, Mary Ribbens, Bram Slabbekoorn, Martha Smallegange, Rinus Sommeyer, Letty van Suyle- kom, Arnold van Willegen, Piet Zwee- dijk, Jo Hoogstrate. Van klas 2-gymn. naar 3-gymn.: Ge rard Beneder, Kees de Blaey, Ina Boeij, Corry Booy, Izaak Dekker, Nel- leke Dominicus, Bernhard Hagoort, Toon den Hollander, Koos Koene, Piet de Kok, Adrie Lokerse, Bram Maljaars, Ko Slabbekoorn, Giel Smal legange, Willy Vermet. Van klas 2-hbs naar klas 3-hbs: Daan Bakker, Adri de Best, Hans Bos man, Dirk Bruijnzeel, Jan Duynhou- wer, Rob Goedee, Erik Goossen, Tan- ny op 't Hof, Janny Leys, Ko de Schipper, Dries Vermeer, Jan Otten, Adrie Bakker, Peter van den Berge, Kees Beye, Jan Deurwaarder, Joop Goedee, Jenneke Ligthart Schenk, Han Luyk, Maaike van Neuren, Kees van Noort, Sweis Meindersma, Leni de Schipper, ~ert van der Slikke, Jan de Vos. Van klas 2-mms naar klas 3-mms: Truus van Dokkum, Anneke Donner, Fanneke Donner, Berber de Groot, Jo- pie Herselman, Ria Hollestelle, Marij ke Hordijk, Ineke Janse van Noord- Wijk, Klaaske Kloosterman, Bea La- port, Ronny van der Vliet. Van klas 3-gymn. naar klas 4-gym- n.: Ditje van Fraassen, Jos van Hei ningen, Cora Homburg, Jan Karelse, Matty Kloasterman, Willy Klooster man, Hein Kluiver, Nellie Paauwe, i Marijke Scheele, Marietje de Schip per, Leo Sinke, Clasien Stouthamer, Johan van Strien, Marijke van der Vegt, Leo Sinke, Clasien Stouthamer, johan van Strien, Marijke van der Vegt, Cor van der Velde, Ineke Vrij- <andt, Reijer van der Weij. Vau klas 3-hbs naar klas 4-hbs: Evert Bakker, Henk de Bruin, Bep Dubbelman, Frans Duynhouwer, Chris de Jager, Onno de Jong, Agnes van der Leek, Inge Ligthart Schenk, Aart jan Marteijn, Freek van Muiswinkel, Jan Mol, Ton van der Rest, Griel Rib ben,s, Joop van de Velde, Jan van Willegen, Ineke van Zweeden, Rinus van Zweeden, Arie van der Kerk, An- dries Boogert, Anke Duvekot, Hans Goovers, Rien de Jager, Chris Jeb- bink, Jan Koene, Miek van Muiswin kel, Deni Nelemans, David Reinhoudt, Laura Simonse, Henk van 't Veer, Ria Vermet, Piet Westveer, Hein van Riet. Van klas 3-mms naar klas 4-mms: Hannie Baan, Ank Bonder, Frieda Denkelaar, Ermien Elzerman, Nellie Engelse, Ineke Ermerins, Kitty de Graaff, Suus van Liere, Annemarie Meindersma, Attie Meulendijk, Marij ke Nieuwenhuyse, Netty Paauwe, Ma rijke Rehorst, Els Veenemans, Truus Veerhoek, Janny Vercouteren. Van klas 4-gymn. naar klas 5-gymn. Jaap Boor, Jankees Duvekot, Stof Gunst, Rinus Hillebrand, Jaap Kool- ftra, Henk Slabbekoorn, Gerard Smal legange, Jip Stevens, Kees Vette, Fok- ke van der Weij. Van klas 4-hbs A naar klas 5-hbs A: Adri Burger, Leyn Hoekman, Kees Verhage, Wim de Winter, Lenie Zan- dee, Hans Visser. Van klas 4-hbs B naar klas 5-hbs- B: Chiel in 't Anker, Rinus Bliek, Henk Elzerman, Leo Hartman, Huib de Jonge, Jan Kerkhof, Rinus Moer man, Piet Oele, Chris Roose. Van klas 4-mms naar klas 5-mms: Diet de Bruyne, Suus de Bruyne, Mie- neke Bruynzeel, Agnes op 't Hof, Riet Phaff, Zoetje de Regt, Janneke Sin ke, Mieke Smit, Silvia Spangenberg, Emmy Stam. Van klas 5-gymn. A naar klas 6- gymn. A: Maps Adriaanse, Gien de Groot, Piet Luikenaar. Van klas 5-gymn. B naar klas 6- gymn. B: Jan van Andel, Petie Baan, Godard ten Kate, Jan Meindersma, Adri Verburg. Per 1 september 1958 zal de school omstreeks 340 leerlingen tellen. ciale hobby is van ingenieurs, die het estetische ook niet zo geslaagd vinden. Het is echter een besliste noodzakelijk heid, aldus prof. Jansen, om de vol ledige veiligheid te bereiken, waarom gevraagd wordt. Voorts spraken nog de hoofdingeni eur-directeur van Rijkswaterstaat, ir. H. H. van de Burgt en de directeur Deltawerken-Zuid, ir. H. A. M. C. Dibbits. BUSTOCHT Per bus reden de Kamerleden en waterstaatsautoriteiten vervolgens naar de dijkverzwaringen aan deWes- terschelde in de omgeving van Waar de. Daarna begaf men zich naar Kat- seveer, waar de motorboot van Rijks waterstaat de „Directeur-generaal Harmsen" gereed lag om de gasten via de Zandkreek naar Veere te ver voeren. Onderweg werd nog aangelegd bij de bouwput voor de sluis in de dam bij Kats, waarna in de Campveerse Tooren de luch werd gebruikt. Vanuit de ramen van dit unieke Veerse restaurant kregen de Kamer leden en de minister de gelegenheid de garnalenvloot te zien binnenlopen, voor zij naar de grote werken in het Veersegat vertrokken, waar de zware afsluitdam reeds in enorme afmetingen begint aan te nemen. Het binnenlopen van de Veerse vis sersvloot, die zich vanuit zee langs de afsluitdam in wording naar de thuis haven had begeven, bood de Kamer leden meteen al of niet aangegrepen gelegenheid de gedachten te laten gaan over de toekomst van deze vissers. MERKWAARDIG Merkwaardigerwijze werd er ech ter tijdens de gehele excursie met geen woord gerept over eventueel, in voor bereiding zijnde regelingen voor de vissers, die de open zee langs deze weg over een goed jaar niet meer kunnen hereiken. En in de toekomst ook niet meer langs andere bruikbare wegen. Zo min als deze dag ter spra ke kwamen de oesterproeven in het Veerse Gat, die dat was de uit drukkelijke wens van de Tweede Ka mer bij de behandeling van de Delta wet vlak achter de afsluitdam, die nu gebouwd wordt, plaats moeten vinden. De situering van dit proefbassin, duidelijk aangegeven op het schema van de studieobjecten, dat de werk groep Deltazaken Zeeland ontwierp, was en dat was gisteren bepaald opmerkelijk zelfs niet aangegeven op de kaarten die de wanden van het stationsrestauratie te Goes sier den. Het bezoek aan de werken in het Veerse Gat duurde bijna een uur. Via Vrouwenpolder ondernamen de Ka merleden tenslotte de terugreis nadat zij daar op het strand nog het punt hadden bekeken waar de afsluitdam op de duinen zal aansluiten. Portemonnaies gestolen op veerlovingsïeest De heer J. A. W. G. uit Vlissingen is zondagavond door de politie te Hal steren gearresteerd op verdenking van diefstal. Hij was aanwezig op het verlovings feest van een vriend en daar heeft hij twee portemonnaies van de gasten ge rold. Onmiddellijk werd de politie ge alarmeerd. Toen de politie arriveerde, was G. bezig om het geld via de W.CU te laten verdwijnen. Gisteren is hij voor de Officier van Justitie te Mid delburg geleid. Twee jaar geleden werd hij te Nijmegen veroordeeld voor andere delicten. In de vergadering van de gemeenteraad van Bruinisse deelde voor zitter, burgemeester, Michaëlis mede, dat het mogelijk zal zijn, bouw volume te krijgen voor een aantal huizen voor het personeel van de Rijkswaterstaat, dat hier met het uitvoeren van de Deltawerken zijn standplaats heeft. Deze woningen, zullen voor een sluitende exploitatie f 12,50 per week aan huur moeten opbrengen, een bedrag waar men hier misschien nog van schrikt, maar dat voor de tegenwoordige tijd redelijk te noemen is. De raad was met b. en w. van me ning,dat deze gelegenheid, om meer woningen te kunnen bouwen, moet worden aangegrepen. Om de mensen van de Deltadienst te huisvesten, zijn anderen achteruit gesteld. Dit kan dan in de toekomst worden voorkomen, c.q. hersteld. De heer Van Vessem (VVD) infor- In „Het Schuttershof" te Goes wor den de eindexamens MULO voor Zee land weer voortgezet. Maandag en dinsdag slaagden voor het A-examen de dames T. S. H Joosse, Goes; P. L. de Munck, Kattendijke; G. v. d. Molen, Cadzand; P. E. de Feijter, Aarden burg; J. E. van Luijk(M.), B. C. Roest (M.) M. M. Eversen (M.), R. M. Knops (M.), allen te Middelburg; P. W. Hoo- gedeure (M.), Veere; C. J. P. Casten- miller (M.), M. A. Goedhals en C. Jel- lema (M.), allen te Middelburg; P. v. d. Maas (M.) en J. C. v. d. Male (M.), beiden te Goes; H. W. A. Luijendijk, Goes; H. M. Romeijn (M.), Zierikzee; L. Kaan, Axel; K. den Arend (M.), Oostburg; W. E. Stouten (M.), Ooster- land; S. J. Verburg, Zierikzee, K. W. de Munnik (M.), Kloetinge; en de heren: W. Boone, A. Jobse, E. J. Snip, C. de Keijzer en R. L. Adri- aansen (M.), Middelburg; H. Geldof, Serooskerke; M. C. J. Mol, Dreischor; A. Timmerman, Kloetinge; L. J. Heij- boer, Nieuwerkerk; P. I. Puyenbroek en W. D. Lucas (M.), Aardenburg; M. van Oeveren, Burgh; R. C. Dijkstra en H. Marijs, Vlissingen, W. P. Hu- bregtse en W. P. Bruynooge (beiden M.), IJzendijke, J. Haeck, Bruinisse; L. J. de Munck en J. Oele (M.), Goes; J. van Rooijen, Westkapelle, A. v. d. Woestijne en L. Helmstrijd, Oostka- pelle; J. Dingemanse, Grijpskerke; W. Meesen, Oostburg; I. A. Fokke, Goes. M. is met middenstandsdiploma. SÈ ALVORENS MET vakantie te gaan, lijkt het me wenselijk tal van spulletjes op te ruimen. Een stapel paperassen onbeantwoorde brieven, papiertjes met tips en notities, nog ongebruikte foto's en cliché's schreeuwt als het ware om eindelijk ook aan de beurt te komen. Daar zullen we ons deze week dan eens mee bezig houden. Vandaag maar vast beginnen, 't Wordt dus wel een allegaar tje, van de hak op de tak, maar ook dat kan zijn gezelligheid hebben. Geachte Redactie, DRIE DAMES en een scooter. Dat plaatje (zie boven) Mej. Quant is een der eer ste vrouwelijke scooterrijders op Schouwen-Duiveland. En hoe! Enthousiast rijdt ze da gelijks ZierikzeeBruinisse vice versa en elke zaterdag scootert ze op de 125 cc naar Rotterdam voor het volgen van een cursus. „Ik vind het een fantastisch ding!" zegt mej. Quant. „PRETTIGE VAKANTIE" (II) Deze zomer gaat ze er voor het eerst mee naar het bui tenland. Naar Noorwegen nog wel. Een prachtig land, maar voor scooters is het uitkijken bij de haarspeldbochten. Bijna vier jaar geleden strandde Artemis bij Drontheim op een met ijs bedekte weg. ('t was hartje winter). Maar mej. Quant zal wel beter uitkijken. Dat kostte veertien dagen ex tra, veel ellende en een hand vol geld. Ze gaat in gezelschap van Er is in de buurt van het ziekenhuis Oostwal te Goes een hond, die 's avonds veelal bast, zodat de rust wordt verstoord en velen daar last van hebben, voor al de patiënten van het ziekenhuis. Namens de pa tiënten vraag ik u: mag dat zomaar en is daar niets te gen te doen? Hoogachtend, J. T. te Goes. knipte onze fotograaf in BRUINISSE, vlak voor de pas of- een onderwijzeres en een stu- 9 Eerst even een briefje van een meneer uit Goes, dat eigenlijk door de samenstel ler van de rubriek „Vraagt U maar" beantwoord zou moeten worden. Maar goed, zó kan het ook. Die meneer schrijft: Neem vooral niet teveel mee! fideel geopende Chr. Huishoudschool. Twee leerlingen van de school hebben hun badminton-spel onderbroken om te kijken hoe mej. J. QUANT uit ZIERIKZEE, lerares Na, haar Lambretta „bestijgt'. Mag dat zomaar? vraagt meneer T. Nee, zeker niet. De politieverordening voor Goes zegt (hoofdstuk UI Openb. Orde, afd. 11, art. 93): „Het is verboden dieren te houden, dente. Op twee scooters. In navolging van eerder genoem de ambtenaren, zeg ik nu dan ook: ,J?rettige vakantie!" „PRETTIGE VAKANTIE" (I) ALS U kamperend gaat vakantie houden per fiets met een caravan, of hoe dan ook neemt u van alles mee. Veel te veel meestal. Maar wat u in vele gevallen zult missen, is: een lekker zitje. Men moet al die tijd staan of liggen, maar eens lekker voor de tent of cara van buiten zitten is er niet bij. Toch wel. Daarvoor heeft een Nederlandse fabrikant gezorgd. Bijzonder handige stoeltjes, geheel opvouwbaar en verpakt in een handige koffer. Laat gerust de helft van uw spullen thuis. Niet te veel kleren mee, geen vier paar schoenen, enz. Wat u wèl mee moet nemen: een warme trui, een luchtbed (ook lekker voor in het water), slaapzak, een zeep doosje van plastic, waterzak, een extra paar warme, wollen sokken, extra stel ondergoed en nog een hele boel meer. Maar denkt u erom u zit meestal meer verlegen met dan verlegen om vele meegevoerde dingen. die voor de omgeving schade lijk of hinderlijk zijn Duidelijke taal, zou ik den ken. En of er niets tegen te doen is? Natuurlijk kunt u de po litie in de arm nemen. Maar zou het niet sympathieker zijn, als men eerst eens met de baas van de desbetreffen de rustverstoorder ging pra ten? „PRETTIGE VAKANTIE" (III) MISSCHIEN herinnert u zich nog de min of meer bit tere opmerking in onze Bab belaars over de „tactloze en machinale ambtenaren" die het gepresteerd hadden om uitgerekend de avond vóór Sinterklaas een aanslagbiljet te sturen. „Zulk optreden maakt de gehele ambtenaren stand op de duur tot een ver wenste kaste", schreef ik toen nogal sarcastisch. Ambtena ren en beambten kwamen er slecht af. Maar met grote vreugde constateer ik uit mijn naas te omgeving, dat het ook an ders kan en inderdaad ook anders gebeurt! Luistert u maar: Een onzer redacteuren, een „eerzaam huisvader", wilde met vakantie gaan en kon dus wel een paar centen ge bruiken. De kinderbijslag zou daarbij zeer welkom lees: onmisbaar zijn. Nu wilde het geval, dat collega X. eer der met vakantie zou gaan dan doorgaans de bijslag wordt verzonden. Daarom schreef hij op het formulier in een hoekje: „Gaarne af rekening vóór de 15e, i.v.m. vakantie". Je kunt nooit we ten, dacht-ie, maar besefte heel goed, dat men daar eigenlijk geen rekening mee kan houden in de ambtenarij. Maar ziedaar op de 10e plofte er een postwissel in de brievenbus. Wat een ser vice! Ik heb de postwissel ge zien. Weet u wat ik nog het allerleukste vind? Dat er met dezelfde groene inkt, waar mee (kennelijk) de chef, de afrekening had geparafeerd, op het strookje stond gekrab beld „Prettige vakantie!" Zulke lui, die Zeeuwse beambten! meert naar het geval Jac. de Ronde, die een huis had gekocht, maar het niet mocht betrekken, omdat de Delta dienst er optie op had. De voorzitter zei, dat het gelukt is, dit geval in der minne en tot genoe gen van alle betrokken partijen op te lossen, maar hij en weth. v. d. Berg stelden nog eens uitdrukkelijk vast, dat toewijzing van woningen in han den ligt van b. en w., die in dezen kun nen handelen, zoals hun goed en billijk voor komt, waarbij steeds wordt ge streefd naar een rechtvaardige behan deling. Besloten werd, twee gevallen van huurachterstand in de noodwoningen in handen te geven van een rechtskun dige hoewel eerst nog gepoogd zal worden, invordering langs minnelijke weg te verkrijgen. Een verzoek van de gemeente 's Hee- renhoek om adhaesiebetuiging aan haar adres over de vrije veren over de Wester-Schelde werd voor kennisge ving aangenomen. Naar aanleiding van het bezoek van wethouder W. den Boer uit Zierikzee en de daaruit ontstane briefwisseling met de Centrale Werkplaats, werd een brief voorgelezen, waarin getracht wordt, de door de raad naar voren ge brachte bezwaren te ontzenuwen. Dit blijkt ook mogelijk, met de wet in de hand, maar dit neemt niet weg, dat de mensen uit Bruinisse, die daar werken, 60 uur per week van huis zijn, waar voor zij maar 48 uur uitbetaald krij gen. De voorzitter noemt een dergelijke regeling voor minder validen a-sociaal. Uitdrukkelijk wordt vastgesteld, dat het hoofd van de Centrale Werkplaats, de heer Pomper, een humaan chef is voor de daar te werk gestelden, maar opnieuw spreekt de raad er zijn mis noegen over uit, dat te Bruinisse geen dependance van de werkplaats kan worden gevestigd. Men zou er over goede huisvesting en uitstekend toezicht beschikken en de tewerkgestelden behoefden voor hetzelfde loon veel minder in touw te zijn. Het voorstel van b. en w. om van de Landelijke Hervormde Bouwstichting de exploitatie over te nemen van 24 bejaardenwoningen, die door deze Stichting in opdracht van de Diakonie der Hervormde kerk zijn gebouwd, wordt, na toelichting door de voorzit ter, met algemene stemmen aangeno men. De bestedingsplichtwöningen, die voor rekening van de gemeente zijn gebouwd, zijn allen verkocht. Drie wo ningen werden gereserveerd, n.l. één voor de directrice van de huishoud school, één voor de Deltadienst en één voor een onderwijzer van de o.l. school de heer Hollestelle. Knaapje onder auto; ernstige verwondingen Voor de uitvoering van de werk zaamheden aan de dijkverzwaring te Vlissingen is een deel van de Boule vard Bankert afgesloten terwijl ver keersborden de gevaarlijke situatie aanduiden en talloze plaatsen „ver boden gebied" zijn door verbodsbe palingen. Desondanks riskeren nog velen hun leven door óf zich in de on middellijke nabijheid van de zware zandauto's op te houden óf zich op het verboden terrein te begeven. Een elfjarige jongen rut de School straat, Kees B. bevond zich dinsdag middag eveneens op het afgesloten terrein. Bij het uitwijken voor een achteruitrijdende zandauto struikelde hij. De zandauto reed over beide be nen van de knaap en de kwetsuren zijn zodanig dat hij zeer misschien één been moet missen, hoewel men tracht het te behouden. Dr. Detmar verleen de de eerste hulp. De jongen werd overgebracht naar het St. Josefzieken- huis te Vlissingen. Gisteren mocht de heer F. Dronkers, onderwijzer aan de School met de Bij bel te Grijpskerke herdenken, dat hij thans 40 jaar het Christelijk onder wijs heeft mogen dienen. Kapelenaar van geboorte, ontving hij zijn opleiding aan de Kweekschool met de Bijbel in Middelburg. Nadat hij in 1918 met goed gevolg zijn exa men voor onderwijzer had gedaan, was hij tot 1920 onderwijzer in Stel lendam, daarna tot 1922 te Haamstede, vervolgens tot 1930 in Wester voort en sindsdien in Grijpskerke, waar hij een groot aanzien geniet. Bekend is vooral, wat hij, naast zijn mooie werk in de school/deed als voorzitter van de zangvereniging. Ook was de heer Dronkers voorzitter van het plaatselijke comité voor ouden van dagen. In verband met het afscheid van juffrouw Hondius, dat gisteren in de school plaats had, viel het accent van de herdenking van het jubileum van de heer Dronkers in de avond uren. In zijn woning kwamen vele vrien den en relaties de jubilaris 's avonds gelukwensen en in Üe letterlijke zin des woords in de bloemetjes zetten. Er werden bloemen aangeboden door het bestuur van de school, personeel en schoolkinderen, terwijl er ook een fraaie bloemenmand prijkte van de Prot. Chr. Onderwijzersver. afd. Wal cheren. Het heeft de heer Dronkers en familie bepaald niet aan belangstel ling ontbroken.

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 2