Amerikaanse student zoekt een Nederlandse sportman OLLE, Voor tocht door Amerika BURGERLIJKE STAND Wie wil corresponderen met Japanse postzegelverzamelaars enOOSTERBAAN drukt het Voor Actetassen goedkoper dan ooit BIJOU Ruilen het Eskimo- jongetje Maandag 14 juli 1958 HARRY MORGAN: VRIEND VAN OPA KIP Een voetballer BERGEN OP ZOOM Nagekomen advertentie Voor Sadrach en zijn vriendjes CURSUS E.H.B.O. POSTZEGEL- RUILBEURS Tuiglederen acte- en schooltassen met 5 jaar garantie Alles in zeer sterk glad Tuigleder Lange Delft 44 - Middelburg Nette jongen gevraagd ZEEUWSCH DAGBLAD PAGINA 4 Harry W. Morgan, 24 jaar, student aan de twee eeuwen oude, door Nederlanders gestichte Rutgersuniversiteit te New Brunswick (New Jersey) is weer eens naar Nederland gekomen om van ons land uit een speurtocht te beginnen naar vier jongemannen, zo in de leeftijd van 20 tot 30 jaar, die hij 31 juli mee naar Amerika wil nemen. Harry Morgan is een geoede bekende van ons land, hij spreekt zelfs een paar zinnen Nederlands. In 1953 vertoefde hij tijdens de overstro- mingensramp in Zeeland en daar heeft hij goede vrienden wonen. Zelfs opa Kip in Dreischor telt hij onder zijn goede bekenden. In die jaren was Morgan sergeant bij de gronddienst van de Amerikaanse luchtmacht. Bij hem rijpte toen het denkbeeld om elk jaar een aantal jonge mensen, die geen welgestelde ouders hebben en dus nooit in de gelegenheid zijn een bezoek aan de Verenigde Staten te brengen, uit te nodigen voor een langdurig toernee om kennis te maken met de Amerikaanse burger en door uitwisseling van gedachten een betere verstandhouding te bevorderen tussen de volkeren. wijze nooit in de gelegenheid zullen komen een toernee van zes weken door Amerika te maken om land en men sen te leren kennen. Morgan voelt er veel voor een voetballer uit Neder land mee te nemen, een atleet uit Zweden, een gymnast uit Zwitserland en een wielrenner uit Italië. Maar vast staat er niets, want de jonge Ameri kaanse student staat pas aan het begin van zijn speurtocht. Eerst komt Zwe- In 1956 is Morgan begonnen met de verwerkelijking van dit denkbeeld en in december van dat jaar bracht hij Doortje Jongsma uit Amsterdam en Izak Geelhoed uit Dreischor naar de andere kant van de oceaan, waarbij de kosten werden goedgemaakt door een fonds, dat door enkele Ameri kaanse industriëlen tezamen was ge bracht. Het vorig jaar ging hij van de gedachte uit om aandelen van 1 dol lar per stuk uit te zetten teneinde zijn basis te verbreken en elke Amerikaan in de gelegenheid te stellen het plan mee te helpen verwerkelijken. Op die wijze kreeg hij 2500 dollar bijeen en een Oostenrijkse typiste, een Deense handelsman, een Duitse ingenieur en een transportarbeider uit Frankrijk maakten met K.L.M. een vlucht over de oceaan. VIER SPORTLIEDEN Dit jaar heeft Harry Morgan 3000 dollar bijeen kunnen brengen en nu is hij naar Europa gekomen om vier sportlieden aan te trekken (alle man nen) in de leeftijd van 20 tot 30 jaar. Professionals in de sport vallen er uit de aard der zaak buiten. Zij moeten goed Engels kunnen spreken, want in Amerika komen zij voor de televisie, de radio en verder moeten zij lezin gen houden. Studenten zijn uitgeslo ten. GEWONE MAN Immers Morgan zoekt types, die men zou kunnen kwalificeren onder de titel „de gewone man van de straat". Deze Amerikaan speurt dus naar een voudige jonge mensen, die op andere 70 jaar marktkoopman Donderdag 7 augustus a.s. hoopt de heer M. Verbiest de dag te herdenken dat hij voor zeventig jaar, als 11-ja- rige jongen, voor het eerst, samen met zijn moeder, op de markt te Roosen daal groenten en fruit aan de man ging brengen. Hij is dus nu 70 jaar marktkoopman. Dit uniek jubileum, niet alleen voor Bergen op Zoom, maar ook voor het gehele land, zal door de Bond van Marktkooplieden op grootse wijze her dacht worden. Er zal op die dag een speciale feest- markt te Bergen op Zoom gehouden worden, waarop de jubilaris in het middelpunt der belangstelling zal ko men te staan. Niet, dat hij nu voor zich zelf een feest wilde hebben, maar wel een feest voor alle marktkoop lieden, want hij was het, die, na Roo sendaal, in augustus 1916 de wekelijk se markt te Bergen op Zoom er door kreeg. Op de feestmarkt wil men verschil lende attracties brengen. Het publiek krijgt waardebonnen, terwijl er een internationaal standwerkersconcours gehouden zal worden, waaraan de bestp standwerkers uit Nederland en België zullen deelnemen. 's Avonds, na afloop van de markt, zal er een receptie zijn, waarop deze bekende koopman letterlijk en figuur lijk in de bloemetjes zal worden ge zet. HOEDEKENSKERKE Afscheid. De Prot. Chr. School hield haar ouderavond in het ver.gebouw. Mej. de Bakker nam afscheid wegens vertrek naar Zierikzee. Mej. L. de Bakker be handelde het onderwerp; gedrag, vlijt en netheid en nam hiervoor bepaalde typen uit de klas. Er volgde op dit onderwerp een goede bespreking. Na de pauze nam mej. de Bakker offi cieel afscheid. Namens de school werd zij toegesproken door Ds. Hulsbergen, voorzitter van het schoolbestuur. Het hoofd, de heer J. J. Verhoole, dankte haar hartelijk voor de goede samenwer king. Tot slot bracht de heer J. C. Boon- ne de dank der ouders over en bood een geschenk aan. Zes jaar lang heeft mej. de Bakker, met veel liefde en toewij ding de school gediend. Met diep leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze collega, de heer LEVINUS HENGST Wij verliezen in hem een gewaar deerd medewerker, wiens nage dachtenis bij ons in ere zal blijven. Personeel Rijkswaterstaat Arrondissement Terneuzen 12 juli 1958 den aan de beurt (Stockholm), daar na Italië (Rome), vervolgens Zwitser land (Genève) en tenslotte Neder land, waar hij op 23 juli arriveert. Op 31 juli vertrekt het viertal uitverko renen per K.L.M.-toestel naar New- York, waar de grote trektocht van 8000 mijl, van de oost- naar de west kust, van het noorden naar het zui den, zal beginnen. De gehele toernee wordt per auto gemaakt. In vier steden Greenwich (Connesiticut), Dayton (Ihio), Kansas City (Missouri) en Se- linas (Californië) zal men wat langer blijven. De toernee zal zes weken duren. De vier jonge sportlieden zul len bij Amerikaanse families, wier fi nanciële draagkracht uiteen loopt, worden ondergebracht. OOK NAAR LITTLE ROCK De Europeanen zullen in de gelegen heid worden gesteld alle problemen met de bevolking te bespreken, ook het rassenvraagstuk, want Little Rock staat eveneens op het programma. Een bezoek aan mevrouw Eleanor Roose velt en president Eisenhower heeft deze „ambassadeur van de vriend schap" in beginsel reeds geregeld. Het sprookje, dat Nederland in het buiten land alleen maar bekendheid geniet vanwege de klompen en de wind molens wordt, aldus Morgan, meteen door een dergelijke trip uit de wereld geholpen. HOEK Geboren: Jan C., z.v. P. Verberkmoes en J. J. F. A. de Putter. Ondertrouwd: D. I. Romeijnsen (te Rotterdam) 26 j. en P. W. de Fouw, 21 j.; P. Koesveld (te Goudswaard) 23 j. en P. de Braai, 21 j. Gehuwd: J. de Kraker (te Zaamslag) 27 j. en J. Dieleman, 23 j. Overleden: A. Jansen, 58 j. echtg. van A. Krane; T. C. de Mette, 76 j. 's-HEER ARENDSKERKE Geboren: Cornelis, z.v. J. Geelhoed en J. de Gelder, Nieuwdorp; Nicolaas G., z.v. G. de Reiger en J. G. Beeke, 's-H. Hendrikskinderen; Sonja I., d.w C. Proost en J. Spijkman, 's-H. Hen drikskinderen; Pieter J., z.v. P. Geert- se en G. Minnaard, 's-H. Arendskerke; Jacob A., z.v. D. van Schaik en C. Schipper, 's-H. Hendrikskinderen; Wil- helmina M., d.v. P. Boonman en C. v. Gessele, Nieuwdorp; Margaretha M H., d.v. M. van den Dries en M. Traas, Nieuwdorp; Dingenus A., z.v. A. van de Vrie en S. Puijpe, 's-H. Hendriks kinderen. Gehuwd: C. van Stee, 26 j. en P. Boonman, 2 j.; J. de Hamer, 26 j. en G. de Jonge, 21 j.; T. Fraanje, 25 j. en G. W. de Schipper, 21 j.; P. Buijse, 25 j. en A. A. Fraanje, 23 j. Overleden: M. Verijzer, echtg. van G. Traas, 77 j.; J. H. M. Volkeri, 4 j.; J. J. van den Berge, echtg. van W. de Schipper, 50 j. KLOETINGE Geboren-, Willy J„ z.v. W. B. de Wit en I. V. M. J. J. Verlent; Suzanna W„ d.v. J. de Dreu en T. A. S. Leijs; Adri- aan H., z.v. P. C. Sprang en J. de Jonge; Laurens C„ z.v. W. L. Deurloo en J. M. Feijtel; Anthonia J. d.v. W. Daniëlse en P. M. van de Velde; Jannetje P. E. d.v. M. Verstelle en E. Geensen; Marinus C„ z.v. C. Verdonk en M. T. Rijk; Johannes C., z.v. J. W. Sinke en F. J. Vermeule; Abraham D., z.v. M. P. van der Weele en J. W. Versluis. Ondertrouwd: G. Timmerman, 25 j. en C. P. Aarnoutse, 23 j.; J. A. Korteweg, 42 j., en J. Leijs, 40 j. Gehuwd: W. L. Steenbakker, 28 j. en H. W. T. Van Roosmalen, 28 j. ST. MAARTENSDIJK Geboren Jan W. z.v. M. Westdorp en J. W. Dijkema; Elbertus M„ z.v. A. A. Bos en A. C. Boer; Adriaan C. W., z.v. A. J. Zwagemaker en P. J. Franke; Johannes, z.v. J. de Jonge en E. H. de Haan. Overleden: C. Heijboer, wedn. van F. A. Coomans, 81 j.; M. C. van der Slikke, 83 j. OLDELANDE Geboren: Leonardus M., z.v. H. H. Grim en A. Traas; Janna M., d.v. C. de Beste en P. Blok. Gehuwd: M. van Stee, 21 j. te Yerseke en P. de Jonge, 19 j. Ondertrouwd: C. Zewedijk, 24 j. te Wolphaartsdijk en T. P. Potter, 20 j. SEROOSKERKE Geboren Pietrnella, d.v. P. Louwerse en C. Houterman Andries A., z.v. B. de Visser en C. J. de Muijnck. Ondertrouwd: M. Hollebrandse, 32 j., te Grijpskerke en P. C. Wattel, 29 j.; J. de Visser, 25 j. en M. de Visser, 24 j. Overleden: P. den Hollander, wed. van W. Jobse, 83 j.; M. F. Sturm, 79 j. VEERE Onde.rtrouwd: J. J. Wisse, 28 j. en L. van den Broeke, 23 j.; J. Luijk, 25 j. en S. van Sluijs 28 j. Gehuwd: J. M. Joose 29 j. en J. C. Kasse, 25 j.; I. van Sluijs, 21 j. en P. Matthijsse, 22 j.; J. Geschiere, 25 j. en M. Wattel, 22 j. VLISSINGEN Geboren: Mariska, d.v. Avan der Welle en E. Kooger; Liliane, M. J., d.v. J. de Jong en J. M. C. Basting; Peter, z.v. P. Meerman en C. Huiszoon; Rober tas P. z.v. J. W. F. Clercx en J. Holstege; Diana, dv. D. P. E. Ravebus en J. de Visser; Jozias M. J., z.v. M. J. Kort en M. L. Boerman; Henryk J. W., z.v. H. Z. Wzietek, en F. M. C. Proost; Cornelis J., z.v. J. M. Baak en H. Hoek; Carla E. F., d.v. C. Stroo en G. van Molenbroek; Jo hanna M., d.v. J. M. de Vlieger en M. M. van Belle; Carmen V., d.v. F. J. Oster- veen en E. M. Schut; Carola, d.v. J. Jonckman en J. T. Vereammen; Hu- brecht J., z.v. A. F. Heijt en C. A. Jan sen; Magdalena E. d.v. I. J. Versprille en J. S. de Fouw; Roel, z.v. A. L. Cop- pejans en E. J. Bostelaar; Jacobus, z.v. G. van Kortenhof en M. de Nooijer; Car men Y., d.v. L. P. Verlinde en J. E. A. van Aken. Ondertrouwd: W. de Hondt, 24 j. en S. K. J. Crinse, 17 j.; G. Stam, 23 j. en W. Jacobse, 23 j.; P. J. TL van den Belck, 26 j. en L. B. Crombeen, 22 j.; J. D. Christianase, 20 j. en H. M. A. van de Velde, 17 j.; E. Joosse, 23 j. te Middelburg en A. Bosschaert, 25 j.; C. J. van der Male, 22 j. te St. Annaland en J. P. L. Klein jan, 19 j.; A. Kraat, 28 j. en T. de Visser 19 j. Gehuwd: L. de Smit, 35 j. en M. F. Balankers, 28 j.; H. J. Verwaijen, 70 j. en M. F. Schnitzler, 61 j.; P. de Pagter, 23 j. en M. C. E du Pont, 21 j. Overleden: J. Geldof, 87 j. wed v. P. Heuterman; H. J. M. Hameeteman, 13 maanden; A. Beckers, 81 j. echtg. v. W. Roeting. WISSENKERKE Geboren: Jacobus M., z.v. W, Wisse en M. D, de Bruijne; Wilhelmus G., z.v. W. van der Geld en N. M. Versluis. Gehuwd: H. C. de Kater, 50 j. en P. M. van Hee, 45 j. Overleden: H. Haze, 71 j. echtg. van C. Versluis; J. A. Bosdijk, 84 j. wedn. v. N. den Bezemer; E. de Wit, 83 j. wed van B. Beeke; G. C. de Kam, 69 j. wedn. van A. Faasse; J. B. de Kam, 68 j. echtg. van J, de Moor. Gelukkig kunnen we weer present zijn met bijdragen voor onze Sadrach. Natuurlijk ben ik er blij mee, maar eerlijk gezegd langs de glimlach big gelt er ook een traan, want zo kunnen we maar een paar vriendjes van Sa drach een verrassing sturen en Sadrach heeft er gemiddeld drie hon derd. Moeten die dan toekijken, als er slechts een stuk of wat een pakje krij gen uit het verzamelpakket? Dat kun nen we ze toch niet aandoen? Daarom rammel ik hard met de bedelnap, zo dat het doorklinkt in alle Zeeuwse huizen, ja in alle Zeeuwse harten en dan komt er wel wat los. Deze week, het is woensdag, wan neer ik dit afsluit, kregen we uit Am sterdam van mej. N.N. fl. In Mid delburg woont ook een lid van de fa milie N.N., dit keer een mijnheer en die stuurde f2.50 en een abonné uit Veere gaf ook f 2.50. Te zamen tot woensdag f 6. En we hadden in kas f78.50. Zo is er dus nu f84.50 bij el kaar. Dat is nog niet de vrachtkosten! Volgende week is het vast beter, denkt u ook niet? Ik ben klaar om de buit binnen te halen. U.w Ma ja. Op 9 april is te Oostkapelle een cur sus gestart voor „Eerste hulp in Oor logstijd" (E.H.I.O.). Deze cursus, be staande uit een 12-tal lessen werd ge geven door dr. W. Oosterhoff te Veere. Goede E.H.B.O.-kennis was voor deel name aan deze cursus een eerste ver eiste. Met name bestrijding van de gevol gen voor de burgerbevolking in oor logstijd van de meest moderne atoom wapenen vraagt grondige kennis en vaardigheid. Dezer dagen werd door dr. D. N. van Gelderen uit Middelburg het examen afgenomen voor het diplo ma E.H.I.O. De deelnemende cursisten bestonden uit leden van het mobiel ge neeskundig team (M.G.T.) te Oostka pelle alsmede blokploegleden van de gemeenten Serooskerke, Vrouwenpol der, Grijpskerke en Oostkapelle. Van de 17 kandidaten werden er 2 afge wezen. Geslaagd zijn van het M.G.T. Oost kapelle: J. A. Aalewijnse, A. de Kam- Willemse, Cath. Dekker, Th. J. P. M. Meijer, A. M. Schoe, L. Louwerse, Blokploeg Vrouwenpolder: F. M. Geer- se, M. Duvekot, J. Hoefkens-Vlieger; Blokploeg Oostkapelle C. W. Bimmel- Schoe. Bloekploeg Serooskerke: M. M. Meijers, N. Vogel, N. Cornelisse, M. Meijer-Jakobsen. Blokploeg Grijpsker ke: P. R. Wetstein. De heer J. A. Aale wijnse bood namens de cursisten dr. Oosterhoff enkele geschenken aan. Ook deze week is er weer veel nieuws van heinde en ver! Ditmaal gaan we eerst het binnen land eens onder de loep nemen. Bij de vele briev enmet ruilwaar bevonden zich weer enkele nieuwe lingen. Het zijn: Corry Oudkerk, Nieuw Helvoet; mevrouw F. Dort Bouma, Zoutkamp, Groningen (opge geven door mej. S. Korstanje te Wol- faartsdijk); de heer J. Poppe, te Mid delburg en mej. Joz. de Goffau te Rilland-Bath. Allen hartelijk welkom als lid van onze ruilbeurs. De reeds enige tijd geleden ge vraagde catalogus 1957 van Nederland en Overzeese gebieden voor één van onze zieke leden is aangeboden door mej. A. de Jong te Zaamslag. Onze hartelijke dank! Uit Canada ontvlogen we een brief van Johan Hoomans, Edmonton. Hij wil graag meedoen met de postzegel ruilbeurs en bovendien zou hij willen corresponderen in het Nederlands met een Zeeuws meisje van ongeveer 16 jaar. Het adres van Johan ligt bij de beursmeester. Er zijn echter nog meer mogelijk heden om te schrijven, maar dat moet in het Engels gebeuren. Kuniko Shioji in Japan, waar we vorige week al iets over schreven heeft een luchtpostbrief gezonden met enkele prachtige post zegels. Zij schrijft onder meer, dat bij haar op school nog meer jongens en Schouwse ambtsdragers confereerden Op initiatief van de hervormde ker- keraad te Oosterland is voor de Schouwse ambtsdragers een conferen tie gehouden, die goed geslaagd is. Alle deelnemers waren het er over eens, dat dit initiatief navolging ver dient. Ds H. M. Strating te Goes hield een causerie, waarna men groepsgewijs de vragen, die Ds Strating aan het slot van zijn lezing in het midden legde, besprak. De moeilijkheden, waarmee de Ned. Herv. Kerk momenteel worstelt, was in hoofdzaak het onderwerp van ge- sprek. Ds Toelong, inheems predikant uit de Minahassa, vertelde op interessante wijze over zijn werk in dit gebieds deel. OUD-VOSSEMEER Collecten. De opbrengst van een col lecte voor het werk der Ver. „Arbeid voor Onvolwaardigen" bracht f 112 op en die voor „Sakor", de samenwerkende Kinderbescherminsorganisaties f 100,41. meisjes zijn, die graag met Hollandse vriendjes en vriendinnetjes willen corresponderen. Wie van jullie heeft interesse? Als we een paar adressen van liefhebbers hebben ontvangen, zullen we ze tegelijk doorsturen naar Kuniko, die zorgt dan dat bij haar op school de adressen worden verdeeld. De meeste Japanse jongens en meisjes willen graag iets meer weten over ons lage landje bij de zee en ze zijn na tuurlijk ook dol op Nederlandse post zegels, net zo goed als jullie op die uit Japan. Stuur je adres maar naar de beurs meester en alles komt voor elkaar. Ook niet-postzegelverzamelaars en niet-leden van de ruilbeurs kunnen hun adres opgeven Het ledental van de beurs is geste gen tot 160. Johan Hoomans was de gelukkige. Hij ontvangt de tien extra zegels. Nu is het wachten op het 170e lid. Ook degene, die dat lid aanbrengt krijgt tien extra zegels. Voor het 175e lid liggen 25 prachtige zegels te wach ten, evenals voor de aanbrenger. Uit Canada bereikte ons tevens het bericht, dat men op de redactie van de „Nederlandse Courant voor Cana da" druk aan het postzegels sparen i£ voor de Zeeuwsch Dagblad postzegel ruilbeurs. WAAR AAN MOET DENKEN 1) U mag niet meer dan 25 geweekte, onbeschadigde exemplaren inzenden. Toegestaan wordt, dat men enkele reserve-zegels meestuurt voor ver vanging van eventueel beschadigde 2) Postzegels met een totale waarde van 12 cent insluiten voor antwoord. Gebruik zoveel mogelijk zomerzegels. 3) Het is toegestaan, enkele landen te noemen, waarvan men het liefst ze gels terug ontvangt, wat in geen geval wil zeggen, dat zo'n verzoek kan worden ingewilligd. 4) U wordt verzocht te vermelden, hoe veel zegels u van de terug ontvan gen ruilwaar nog niet had. 5) Willen degenen, die voor het eerst aan de ruilbeurs deelnemen leder mag immers inzenden melden, hoe groot hun verzameling is? 6) Vergeet niet uw naam en adres op de enveloppe en op de ingesloten brief te vermelden. 7) Men mag maar éénmaal in de maand inzenden! 8) Inzendingen moet men richten aan de Beursmeester, Nachtegaallaan 106, Goes. Ditmaal verzoeken we de leden zoveel mogelijk zegels op te zenden van de volgende landen: Luxemburg, Verre Oosten, Oost-Duitsland Monaco, Portugal, Griekenland, Egypte, Zuid-Afrika, Ierland en IJsland. Heeft u van deze landen zegels dub bel? Stuur ze dan op! DE BEURSMEESTER, Goedkoper dan ooit! Ruime ics met 2 voorvakken en riem f 10,75 Gewone maat Actetas, 2 vakken, 2 voorvakken en riem f 12,95 Grote maat Actetas, 2 vakken, 2 voorvakken en riem f 13,95 Zeer grote maat Actetas, 2 vakken, 2 voorvakken en riem f 17,50 o Komt U eens kijken naar onze speciale Actetassen-stand in de zaak met de grootste sortering HET LEDERHUIS Wilt U Uw prima luidspreker graag omzetten in een 2 pers. bedstel (met spiraal) of Uw sportschoenen ruilen voor een asbestpekelbak, Uw stamboekzeugen voor een postzegelalbum (Nederland en koloniën) Wel, plaats een „Kabouter". U bereikt dan 30.000 mensen voor 10 ct Der woord (min. 100 cl) voor licht magazijnwerk F. MALJERS EN ZOON, Vlissingse straat 35 Middelburg 125. Gelukkig is de grote beer hen niet nagesprongen, maar ze hebben wél de schrik te pakken! „We moeten iets anders van het schip halen cm öeze beer te kunnen vangen", zegt de circus-direc teur, als ze eenmaal op een veilige af stand zijn gekomen. „Met een lasso lukt het nooit!" Olie en Oerak zitten nog steeds verbaasd naar dit reuze beest te kijken. „Waarom zou hij toch zo kwaad zijn?" vraagt Oerak. „Ik weet het ook niet", zegt Olie. „Moet je eens kijken: het lijkt wel of hij die hele berg omver wil duwen. O, kijk nou eens!" Ploef! Daar komen allemaal dikke brokken sneeuw en ijs naar beneden rollen, op de beer zijn kop!

Zeeuwsch Dagblad | 1958 | | pagina 4